PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jimi Hendrix vs Yngwie Malmsteen



Razzarach
02-06-2010, 18:55
Ozbiljno...

cnFSaqFzSO8&feature=related
eK0rvReE-4c

Feanor
02-06-2010, 19:00
Jimi ima dušu, Malmsten je tehničar...

Isto kao usporedba

Slasha i Bucketheada, doduše čujem da je Buckethead na solo albumima drugi par čarapa

Što te više pali?

Hendrix mi je puno bolji...

Kid A
02-06-2010, 19:05
Kad cujem Malmsteena, Steve Vaija, Satrijanija...prva mi je asocijacija utrke s preponama na 100 metara...ko ce brze vise jace.

Razzarach
02-06-2010, 19:11
Malmsteen je legenda jebate... jimi je bog... :D

Feanor
02-06-2010, 19:13
Jimi je u puno pogleda danas zastario od toga netreba bježati, ali je u isto toliko više pogleda toliko napredan da mu se nitko nikad nece uspijeti pribliziti. Čovijek je Anjštajn muzike, napravio je nešto što nije bogzna što koplicirano, ali nitko mu nikad nece moci osporiti to... :D

McPingvin_v2.0
02-06-2010, 19:20
Da, opća teorija relativnosti je tako jednostavna da ju stvarno kuži, onak, 10 ljudi na svijetu :P

Neven <R>
02-06-2010, 19:34
Hendrix svira gitaru, Malmsteen drka po gitari.

beba nema zvečku
02-06-2010, 19:41
Jimi ima dušu, Malmsten je tehničar...

Isto kao usporedba

Slasha i Bucketheada, doduše čujem da je Buckethead na solo albumima drugi par čarapa



Slash ima dušu? :pray:

A odgovor na pitanje
Malsteen dobiva Jimmya na broju nota u sekundi, teoriji i kilaži.(ko da je to važno u glazbi)

flander
02-06-2010, 20:31
Hendrix svira gitaru, Malmsteen drka po gitari.

Razzarach
02-06-2010, 20:38
Ubacujem claptona.
fX5USg8_1gA

Aerial
02-06-2010, 20:40
Meni više konteksta ima u 15-sekundnoj odjavnoj špici "Rebe" nego u obe ove pjesme :(

flander
02-06-2010, 20:40
Clapton je isti kao i Hendrix, svira gitaru

btw krivi url od linka za youtube

The Great Duck
02-06-2010, 22:15
Tony Iommi (http://www.iommifacts.com/)S>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>sve

Dobar je Jimi,Yngwie i ostali shredderi su isto dobri,iako to izdrkavanje zna biti iritantno,al kad će netko od nhih biti ovako kul:
http://img147.imageshack.us/img147/1493/iommi0yb.jpg
Wwqe27et28A

W1k1n6
03-06-2010, 00:57
Čudna anketa. Kud si baš njih suprotstavio, to su dva totalno različita svijeta. Jimi je jedna od kultnih figura povijesti rock'n'rolla, Malmsteen "samo" vrhunski gitarist novog doba. U biti jedino što ih povezuje su Fenderi, pa bi možda bila zanimljivija anketa "tko je najbolji gitarist na Stratu", no onda bi trebalo još dodati nekoliko imena poput Knopflera, Claptona, Jeffa Becka, Stevie Ray Vaughana, Ritchiea Blackmoorea i naravno Mikea Oldfielda. Kada bi ih se sve gledalo isključivo kao gitariste, znači da zaboravite kakvu glazbu sviraju, komponiraju i pjevaju, onda bi Malmsteen imao šanse jer je tehnički perfekcionist i virtuoz, no teško je tako gledati. Kod svih ovih drugih mogu se sjetiti barem jedne pjesme, no kod Malmsteena mi sve misli idu isključivo na njegov rad prstiju, luđačku brzinu kojom vrti svoje skale i furanje na klasiku.

Death By Sexy
03-06-2010, 08:40
Jimi ima dušu, Malmsten je tehničar...

TO SAM HTIO NAPISAT BOKTE!

Rang€r
03-06-2010, 10:32
Čudna anketa. Kud si baš njih suprotstavio, to su dva totalno različita svijeta. Jimi je jedna od kultnih figura povijesti rock'n'rolla, Malmsteen "samo" vrhunski gitarist novog doba. U biti jedino što ih povezuje su Fenderi, pa bi možda bila zanimljivija anketa "tko je najbolji gitarist na Stratu", no onda bi trebalo još dodati nekoliko imena poput Knopflera, Claptona, Jeffa Becka, Stevie Ray Vaughana, Ritchiea Blackmoorea i naravno Mikea Oldfielda. Kada bi ih se sve gledalo isključivo kao gitariste, znači da zaboravite kakvu glazbu sviraju, komponiraju i pjevaju, onda bi Malmsteen imao šanse jer je tehnički perfekcionist i virtuoz, no teško je tako gledati. Kod svih ovih drugih mogu se sjetiti barem jedne pjesme, no kod Malmsteena mi sve misli idu isključivo na njegov rad prstiju, luđačku brzinu kojom vrti svoje skale i furanje na klasiku.

frušante ih sve pojede :>

The Great Duck
03-06-2010, 10:52
Čudna anketa. Kud si baš njih suprotstavio, to su dva totalno različita svijeta. Jimi je jedna od kultnih figura povijesti rock'n'rolla, Malmsteen "samo" vrhunski gitarist novog doba. U biti jedino što ih povezuje su Fenderi, pa bi možda bila zanimljivija anketa "tko je najbolji gitarist na Stratu", no onda bi trebalo još dodati nekoliko imena poput Knopflera, Claptona, Jeffa Becka, Stevie Ray Vaughana, Ritchiea Blackmoorea i naravno Mikea Oldfielda. Kada bi ih se sve gledalo isključivo kao gitariste, znači da zaboravite kakvu glazbu sviraju, komponiraju i pjevaju, onda bi Malmsteen imao šanse jer je tehnički perfekcionist i virtuoz, no teško je tako gledati. Kod svih ovih drugih mogu se sjetiti barem jedne pjesme, no kod Malmsteena mi sve misli idu isključivo na njegov rad prstiju, luđačku brzinu kojom vrti svoje skale i furanje na klasiku.

frušante ih sve pojede :>
Ponavljam,Iommi > sve.

Tyrion
03-06-2010, 11:23
Kad cujem Malmsteena, Steve Vaija, Satrijanija...prva mi je asocijacija utrke s preponama na 100 metara...ko ce brze vise jace.

Upravo ovo.

Razzarach
03-06-2010, 11:30
Čudna anketa. Kud si baš njih suprotstavio, to su dva totalno različita svijeta. Jimi je jedna od kultnih figura povijesti rock'n'rolla, Malmsteen "samo" vrhunski gitarist novog doba. U biti jedino što ih povezuje su Fenderi, pa bi možda bila zanimljivija anketa "tko je najbolji gitarist na Stratu", no onda bi trebalo još dodati nekoliko imena poput Knopflera, Claptona, Jeffa Becka, Stevie Ray Vaughana, Ritchiea Blackmoorea i naravno Mikea Oldfielda. Kada bi ih se sve gledalo isključivo kao gitariste, znači da zaboravite kakvu glazbu sviraju, komponiraju i pjevaju, onda bi Malmsteen imao šanse jer je tehnički perfekcionist i virtuoz, no teško je tako gledati. Kod svih ovih drugih mogu se sjetiti barem jedne pjesme, no kod Malmsteena mi sve misli idu isključivo na njegov rad prstiju, luđačku brzinu kojom vrti svoje skale i furanje na klasiku.
anketa je u skillu na gitari a ne o glazbi... jimi sve ubija ali... gitara samo...

W1k1n6
03-06-2010, 14:47
Svejedno ih je teško uspoređivati i tehnički jer pripadaju potpuno drugom vremenu i prostoru. Jimi je izmislio većinu tehničkih elemenata koje koriste Malmsteen i ostali današnji gitaristi. Da nije bilo Jimija, Malmsteen bi možda svirao harmoniku :)

croat1gamer
03-06-2010, 15:46
Onda bi bio virtuoz na harmonici. :)

Also, Stefanovski anyone?

MasaKrisT
03-06-2010, 16:08
O,da.Uz Satriania najdrazi gitarist.

beba nema zvečku
03-06-2010, 16:38
Svejedno ih je teško uspoređivati i tehnički jer pripadaju potpuno drugom vremenu i prostoru. Jimi je izmislio većinu tehničkih elemenataSkoje koriste Malmsteen i ostali današnji gitaristi. Da nije bilo Jimija, Malmsteen bi možda svirao harmoniku :)

daj nek mi neko oprimjeri ovo,molim vas?

Kid A
03-06-2010, 18:38
Samo produzimo dalje, nista se nije desilo :)

Sonic_Moronic
03-06-2010, 19:17
Neznam jel' to samo tehničko izdrkavanje, ali ne zanima me, uši mi orgazmiraju na ovu Malmsteenovu stvar. <3

Nisam ni slušo Hendrixa. Moraću.

carsvijeta
03-06-2010, 19:41
Jimi ima dušu, Malmsten je tehničar...

Isto kao usporedba

Slasha i Bucketheada, doduše čujem da je Buckethead na solo albumima drugi par čarapa



Slash ima dušu? :pray:

A odgovor na pitanje
Malsteen dobiva Jimmya na broju nota u sekundi, teoriji i kilaži.(ko da je to važno u glazbi)

kako misliš u teoriji?


Čudna anketa. Kud si baš njih suprotstavio, to su dva totalno različita svijeta. Jimi je jedna od kultnih figura povijesti rock'n'rolla, Malmsteen "samo" vrhunski gitarist novog doba. U biti jedino što ih povezuje su Fenderi, pa bi možda bila zanimljivija anketa "tko je najbolji gitarist na Stratu", no onda bi trebalo još dodati nekoliko imena poput Knopflera, Claptona, Jeffa Becka, Stevie Ray Vaughana, Ritchiea Blackmoorea i naravno Mikea Oldfielda. Kada bi ih se sve gledalo isključivo kao gitariste, znači da zaboravite kakvu glazbu sviraju, komponiraju i pjevaju, onda bi Malmsteen imao šanse jer je tehnički perfekcionist i virtuoz, no teško je tako gledati. Kod svih ovih drugih mogu se sjetiti barem jedne pjesme, no kod Malmsteena mi sve misli idu isključivo na njegov rad prstiju, luđačku brzinu kojom vrti svoje skale i furanje na klasiku.

Malmsteen nema pojma o klasici,te je užasno loš "skladatelj". Dokaz: XN5FAcd2sbM

The Great Duck
03-06-2010, 19:43
Neznam jel' to samo tehničko izdrkavanje, ali ne zanima me, uši mi orgazmiraju na ovu Malmsteenovu stvar. <3

Nekako mi se čini da je u biti dosta ljudi taj zvuk shreda dobar,tj. ne sviđa im se stvar zbog melodija,već baš zbog zvukova koji je proizvode (ako to ima smisla).Isto kao što je meni većina suvremene elektronske glazbe odbojna zbog elektronskih zvukova,a ne jer je skladba loša (iako u dosta slučajeva i jest).


Nisam ni slušo Hendrixa. Moraću.
:shock:
@carsvijeta:Poslušaj pjesmu Black Star.BTW,jel to dale?

Sonic_Moronic
03-06-2010, 19:49
Pa baš to. Kad dobro zavija, meni je ludo. A uopće mi nije nešto ovako stvar.

carsvijeta
03-06-2010, 20:11
[quote="Sonic_Moronic":2k154v8d]Neznam jel' to samo tehničko izdrkavanje, ali ne zanima me, uši mi orgazmiraju na ovu Malmsteenovu stvar. <3

Nekako mi se čini da je u biti dosta ljudi taj zvuk shreda dobar,tj. ne sviđa im se stvar zbog melodija,već baš zbog zvukova koji je proizvode (ako to ima smisla).[/quote:2k154v8d]

melodija? izgleda da ne shvaćaš u potpunosti što je melodija, pa daj da ti pomognem.

glazbeni motiv je najmanja ritmičko-melodijski izrazita cjelina koja se može izdvojiti iz svoje okoline. mogli bismo ga usporediti sa rječju koja predstavlja najmanju misaonu cjelinu u govoru. postoji nekoliko vrsta motiva koji se izdvajaju po određenim osobinama: 1) ritmički 2) melodijski 3)meloritmički 4)harmonijski 5)dinamički. (primjer: l45DAuXYSIsS - tu violine iznose prvi motiv od 0:02 do 0:04, i onda dolazi drugi motiv od 0:04 do 0:06)

E sad, taj isti motiv se može na različite načine može mjenjati. Neke od ritmičkih izmjena su: augmentacija motiva (kada se produljuje trajanje (ritmička vrijednost) motiva), diminucija (obrnuto od augmentacije, dakle ritmička vrijednost motiva se smanjuje). postoje još i melodijske izmjene, npr. transponiranje motiva (na drugi stupanj, oktavu ili tonalitet), inverzija (promjena smjera intervala) te kombinacije inverzije i promjene interval.. postoje još i dinamičke izmjene motive, te harmonijske izmjene motiva, o kojima ne bih sada, jer sumnjam da ćeš to uspjeti shvatiti, jer to zahtjeva nešto bolje poimanje glazbe i glazbene teorije.
eto to ti je nešto ukratko o samoj osnovi osnove glazbene melodije. Pitanja?

a sada malo o sastavnicama glazbenog djela (čisto zato što si spomenio boju, točnije zvukove..)

Sastavnice gl. djela: - oblik je vremenska sastavnica glazbenog tona
- značajke gl. tona je visina, a mi ju doživljavamo kroz melodiju
- trajanje je fizikalna veličina: ritam, mjera, tempo
- jačina tona kao fizikalna sastavnica očituje se u dinamici (dinamike u rock i pop glazbi ima izrazito malo, jer su električni instrumenti u 95% slučajeva lišeni dinamičkih svojstva)
- boja tona: očituje se kroz izvođače, harmoniju i slog
- imitacija: spada u skladateljsku tehniku; jedna melodija se neposredno ponavlja (u rock glazbi bismo to mogli nazvati riffom). pomoću imitacije prepoznajemo melodiju.
- variranje: izmjena nama poznatog glazbenog materijala
- repriznost je ključnost za doživljaj gl. djela
- glazbeni slog: homofoni i polifoni, te heterofonija (koja je više primitivna glazba, bez strogih pravila)
- monofonaija -> jednoglasna glazba
- harmonija: primarno je doživljavamo kao boju, dijeli se na dijatonsku, kromatsku i atonalitetnu (u popularnoj i rock glazbi koju većinom izvode neškolovani glazbenici najčešće susrećemo dijatnosku glazbu, koja je najjednostavnija za pisanje i skladanje)

e sad, to su osnove osnova osnova sastavnica glazbenog djela. Pitanja?

Kid A
03-06-2010, 20:16
Koji je kurac trudis uopste lik je zabio nos u dupe 80-tih glam-rocka i hair metala i nema sanse da se izvuce sad.
Pusti ga nek uziva.

carsvijeta
03-06-2010, 20:17
Pa eto, dajem čovjeku besplatno obrazovanje.

The Great Duck
03-06-2010, 20:22
Čim drži ovakva predavanja,mora da je dale. :D
Gle,nisam te pitao za to,samo kažem da se nekim ljudima to sviđa zbog zvukova shreda,a ne zbog catchy melodija kao u manje tehničkoj glazbi.Nema potrebe za kilometarskim postovima.
EDIT:

Koji je prozor trudis uopste lik je zabio nos u dupe 80-tih glam-rocka i hair metala i nema sanse da se izvuce sad.
Pusti ga nek uziva.
1.Glam rock je glazba 70-ih
2.Otkad Judas Priest,Saxon,Dio,Helloween,Queensryche,Blind Guardian,Maideni i sl. spadaju u hair metal?
E da,i zašto uopće pišeš o tome,kakve to ima veze s njegovim postom?

Sonic_Moronic
03-06-2010, 20:26
Vratio se Dale! Di je bia?

carsvijeta
03-06-2010, 20:33
Čim drži ovakva predavanja,mora da je dale. :D
Gle,nisam te pitao za to,samo kažem da se nekim ljudima to sviđa zbog zvukova shreda,a ne zbog catchy melodija kao u manje tehničkoj glazbi.Nema potrebe za kilometarskim postovima.

Oh, pardon, ja sam onda valjda krivo shvatio.

dakle, preporučio si mi da poslušam black star?

XNOa5Gjh2lc

Poslušao sam i moram priznati da je baš ekstremno loše. Najveća zamjerka je ton. Zvuči ko da bezveze trza žice i ne obazire se uopće kako zvuče, ne sluša se dok svira. Od 1:05 počinje air od bacha (0MYzkBiJ ... re=related (0MYzkBiJn5Y&feature=related)) što je također jako loše izveo. Ali ovi shred pasaži koji nabacuje između aira, poglavito onaj od 1:52, su toliko jebeno loši da ne mogu vjerovat da on to stvarno svira. Ne trebaš biti naslušan glazbe da shvatiš da je to loše. Onaj koji uživa u takvoj "glazbi" je nadrkani klinac (nhf). Kad dođe dio s električnom i dalje samo izdrkava po žicama i svira ljestvice te već izvježbane pasaže.

Ukratko, tehnika na akustičnoj gitari mu je užasna (ne zna svirat akustičnu gitaru), a na električnoj definitivno može svirati brzo, ali to je jedino što može. Svira bez osjećaja, bez dinamike, bez smisla za fraziranjem, bez osjećaja i bez razmišljanja. Sve je samo glasno i brzo bez imalo smisla.

The Great Duck
03-06-2010, 20:40
To je live izvedba,koja je nekoliko minuta duža od izvorne,s tim da Yngwiejevo ponašanje na pozornici pogoršava dojam.Probaj studijsku verziju,vjerojatno ćeš još uvijek imati isto mišljenje,al dobro,ti si ipak znalac.

carsvijeta
03-06-2010, 20:41
To je live izvedba,koja je nekoliko minuta duža od izvorne,s tim da Yngwiejevo ponašanje na pozornici pogoršava dojam.Probaj studijsku verziju,vjerojatno ćeš još uvijek imati isto mišljenje,al dobro,ti si ipak znalac.

Ti se ne slažeš sa mojim mišljenjem? Objasni zašto.

The Great Duck
03-06-2010, 20:44
Gle,meni se to sviđa,moje je mišljenje subjektivno,dok si ti školovan glazbenik i možeš objektivno zaključiti koja je glazba loša,a koja dobra.
Kao što sam rekao,zvuci šreda su ugodni uhu.Jbg.

carsvijeta
03-06-2010, 20:47
Gle,meni se to sviđa,moje je mišljenje subjektivno,dok si ti školovan glazbenik i možeš objektivno zaključiti koja je glazba loša,a koja dobra.
Kao što sam rekao,zvuci šreda su ugodni uhu.Jbg.

Mislio sam da pošto otvaraš temu u pljuvačnici o glazbenoj zatupljenosti i pljuješ po glazbeno zatupljenim i nenaslušanim ljudima da si valjda drugačiji od njih. Očito nisi, al' to je ok.

Kid A
03-06-2010, 20:48
dale, nedostajao si nam :hug:

Sonic_Moronic
03-06-2010, 20:51
Kad smo kod toga, neka mi netko preporuči neki album/bend sa opakim šredanjem. Osjećajno ili ne, želim malo sexa za uši.

The Great Duck
03-06-2010, 20:55
Gle,meni se to sviđa,moje je mišljenje subjektivno,dok si ti školovan glazbenik i možeš objektivno zaključiti koja je glazba loša,a koja dobra.
Kao što sam rekao,zvuci šreda su ugodni uhu.Jbg.

Mislio sam da pošto otvaraš temu u pljuvačnici o glazbenoj zatupljenosti i pljuješ po glazbeno zatupljenim i nenaslušanim ljudima da si valjda drugačiji od njih. Očito nisi, al' to je ok.
Ma,pljuvao sam po onima koji danas slušaju sve što čuju na radiu,dok recimo metal kojeg nikad nisu čuli,pljuju jer je,da citiram jednog frenda,"deranje i lupanje".

carsvijeta
04-06-2010, 07:49
[quote="The Great Duck":1uqegbxo]Gle,meni se to sviđa,moje je mišljenje subjektivno,dok si ti školovan glazbenik i možeš objektivno zaključiti koja je glazba loša,a koja dobra.
Kao što sam rekao,zvuci šreda su ugodni uhu.Jbg.

Mislio sam da pošto otvaraš temu u pljuvačnici o glazbenoj zatupljenosti i pljuješ po glazbeno zatupljenim i nenaslušanim ljudima da si valjda drugačiji od njih. Očito nisi, al' to je ok.
Ma,pljuvao sam po onima koji danas slušaju sve što čuju na radiu,dok recimo metal kojeg nikad nisu čuli,pljuju jer je,da citiram jednog frenda,"deranje i lupanje".[/quote:1uqegbxo]

Pa njihovo mišljenje je subjektivno, nisu oni školovani glazbenici pa da mogu objektivno zaključiti koja je glazba loša, a koja dobra. Njima zvuk metala ne odgovara, a cajke im odgovaraju. Jbg.

Insert
04-06-2010, 09:02
Kad smo kod toga, neka mi netko preporuči neki album/bend sa opakim šredanjem. Osjećajno ili ne, želim malo sexa za uši.
Čekiraj za početak albume bucketheada i paul gilberta. Nije konstantni shred, ali kad počne žeštoko je. Inače ne preferiram shredanje pa ne znam što bih ti još preporučio.

Da se vratim na temu: Hendrix >>> Clapton >>>>>>>> Malmsteem


Inače, moja tri najdraža gitarista su Hendrix, Jimi Page i Tony Iommi (bez nekog posebnog redoslijeda).

Page - genjalac, određene pjesme mi prebolesno zvuče.
9vvsj0WX2c4


Iommi - Bog riffova. Solaže mu nisu toliko upečatljive, ali su korektne.
ReuBms-qZQk


Hendrix - Osim što je odličan gitarist, također mi je jedan od dražih vokalista. Kombinacija koji me nekad baca u trans.
-mBjG9chIFw

The Great Duck
04-06-2010, 21:36
Ovaj trojac je legendaran,i slažem se za Hendrixov vokal.Primjer dobrog vokala koji nije u biti ništa posebno (u manjku boljih riječi tj.).

Ipak,od Pagea i Hendrixa su mi draži

Blackmore-vjerojatno jedan od začetnika neoklasičnog stila sviranja gitare,jedan od glavnih uzora Malmsteenu,mada mu Malmsteen nije ni blizu
_WFLUhSym80

Uli Jon Roth (znam da je uz njega gitarist bio i Rudolf Schenker,ali on mi nije tako zanimljiv kao Uli)- isto utjecajan na neoklasične gitariste,isto boguje
mDBotOn_eus

i

dvojac Tipton-Downing-vjerojatno najbolji gitaristički heavy metal dvojac uz Smitha i Murraya iz Maidena
TTbkU0nYQMI

Razzarach
04-06-2010, 21:45
Sta je sviro hendrix?
Znam za flying V ... i strat ja msm.

lulix
04-06-2010, 22:58
dobar tehnicar gitarist ne mora nuzno biti i anti melodican freak koji zna samo brzo svirat.
Primjer 1.
11KaKhGAa3I

Primjer 2. (Satriani nije samo brz)
boIsBMev7uU

flander
04-06-2010, 23:02
z2nQZPC2uTs

riječi su suvišne :pray:

The Great Duck
04-06-2010, 23:17
http://www.blabbermouth.net/yngwie_tokyo_flight.mp3
LOL

carsvijeta
04-06-2010, 23:19
dobar tehnicar gitarist ne mora nuzno biti i anti melodican freak koji zna samo brzo svirat.
Primjer 1.
11KaKhGAa3I


Loše.

Ali zato:

dJH-ebPC_iE

lulix
05-06-2010, 09:54
xD pa to su dva razlicita stila! nemos to usporedjivat, a pogotovo to sto nemos usporedjivat Gilberta sa nekim klasicnim solistom!

carsvijeta
05-06-2010, 10:42
xD pa to su dva razlicita stila! nemos to usporedjivat, a pogotovo to sto nemos usporedjivat Gilberta sa nekim klasicnim solistom!

Oba stila su flamenco stilovi. I Franco nije klasični solist, već flamenco solist. Ti vjerojatno misliš da je klasični samo zato što svira na klasičnoj gitari.

Električni gitaristi koji su "tehničari" i "filingaši" rijetko mogu spojiti ta dva pojma u jednoj izvedbi neke skladbi, tako da u većini slučajeva ti tehnički zahtjevni i brzi dijelovi zvuče ko obično izdrkavanje (što i jesu).

Evo ti primjer iz klasične literature izvođača koji spaja "tehniku" i "feeling":

WgXlgicfgzE&feature=related

Ono što želim reći je da ne slušaš dovoljno raznoliku glazbu. Ne kažem da samo klasična glazba valja i da bi se samo ona trebala slušati, već da se slušanjem klasične glazbe najbolje trenira uho i razvija dobar ukus za glazbu. Možeš se ti naslušati tisuće i tisuće sati klasične glazbe, a da ti se na kraju metal više sviđa, ali ti garantiram da ti se u tom slučaju neće sviđati ona dva video koja si maloprije linkao (pogotovo ne onaj prvi).

Da razviješ osjećaj za "feeling" trebaš slušati više ovakve glazbe:

BxgmorK61YQ

PPHtQn1t1n4

I na kraju evo ti kao primjer jedan električni gitarist koji jako puno pozornosti posvećuje tonu i "feelingu":

2jH74e3Qo9k

McPingvin_v2.0
05-06-2010, 10:51
Samo te dvije gitare. Znao je da nije stvar u instrumentu :)

The Great Duck
05-06-2010, 10:53
Imaš li možda primjer tehničara čija se svirka ne svodi samo na izdrkavanje po el.gitari?

McPingvin_v2.0
05-06-2010, 11:32
9XVVZPefbR4

Razzarach
05-06-2010, 12:22
-miLbYrpdvQ
^^

lulix
05-06-2010, 12:48
bravo Razzarach i bravo Pingvin....
The Great Duck i carsvijeta.... da pogodim, vi provodite veci dio dana na gitare.info u dilemi koji gitaristi izdrkavaju a koji ne?

Razzarach
05-06-2010, 12:52
ne ja sam volim malmsteena xD

The Great Duck
05-06-2010, 12:53
bravo Razzarach i bravo Pingvin....
The Great Duck i carsvijeta.... da pogodim, vi provodite veci dio dana na gitare.info u dilemi koji gitaristi izdrkavaju a koji ne?
Ne.Samo želim znati razliku između dobrih gitarista i loših gitarista koje se maskiraju pod shreddanjem.

Razzarach
05-06-2010, 12:54
alol (/).o

carsvijeta
05-06-2010, 13:07
bravo Razzarach i bravo Pingvin....
The Great Duck i carsvijeta.... da pogodim, vi provodite veci dio dana na gitare.info u dilemi koji gitaristi izdrkavaju a koji ne?

Ne, ja se bavim glazbom već preko 10 godina (sviram klasičnu gitaru, saksofon i klavir u glazbenoj školi, te sviram jazz i sve vrste rocka u 2 benda). Eto.

McPingvin_v2.0
05-06-2010, 14:31
loših gitarista koje se maskiraju pod shreddanjem.
Ne znam kako se zove ni di svira, ali bili smo im predgrupa... Lik je shredao kao da cijeli život radi u pilani. Ovaj jedan ga zamoli da svira pratnju i ovaj ga pita: "Kako se A prima?"

gg nore.

W1k1n6
05-06-2010, 14:54
Svejedno ih je teško uspoređivati i tehnički jer pripadaju potpuno drugom vremenu i prostoru. Jimi je izmislio većinu tehničkih elemenataSkoje koriste Malmsteen i ostali današnji gitaristi. Da nije bilo Jimija, Malmsteen bi možda svirao harmoniku :)

daj nek mi neko oprimjeri ovo,molim vas?
Nabaviš si jedno 2-3 Jimijeva prva albuma, poslušaš i onda pogledaš kojih su godina nastali i sve će ti biti jasno. Onako skroz banalizirano moglo bi se reći da su do Jimija električne gitare bile samo gitare s pojačalima kojima je bila jedina svrha da se jače čuju, on je jedan od onih pionira koji su e-gitaru pretvorili u zasebni instrument. A mislim da je on i prvi koji je gitaru zapalio na sceni, mada je to već malo OT :)
Ukratko, ono s čime je započela era električne gitare s Bo Diddleyem još četrdesetih godina prošlog stoljeća, u šezdesetima i sedamdesetima su Jimi Hendrix, Pete Townshend, Jeff Beck, Jimmy Page, Tommi Iommi i drugi pretvorili u rock gitaru današnjice. Distorzije, riffovi, multiefekti, mikrofonije, ozbiljno korištenje kurble (tremola) u sviranju, uvođenje ljestvica čitavog svijeta u glazbu, samo su neke od stvari koje rock'n'roll duguje Jimiju i ostaloj ekipi. A da ne govorimo o tome kakvu su vrstu energije uveli u glazbu. Inače još me u vezi Jimija asocira i njegovo pjevanje, i dan danas ima jako malo ljudi koji sviraju solo gitaru i usput kvalitetno i prepoznatljivo pjevaju. Ima ih, ali trenutno mi padaju na pamet još jedino Garry Moore i Prince (ne računam ono povremeno "pjevanje" Satrianija ili Steve Vaia :)

The Great Duck
05-06-2010, 15:19
Nabaviš si jedno 2-3 Jimijeva prva albuma
Šta nisu to njegovi jedini albumi? :)

W1k1n6
05-06-2010, 16:00
Problem je što se samo 6 albuma vode kao "službeni", no on je toliko toga snimao da se još i dan danas pojavljuju njegovi albumi, potpuno je nepoznato koliko ima njegove diskografije, mislim da nitko na svijetu nema svu njegovu kolekciju, govori se o desecima albuma i to ne onima koji su kompilacije, a o singovima i live albumima da ne govorimo. Ja recimo imam jedan njegov akustični live album kojeg nema ni na Wikipediji niti ga se može zguglati :)
To su bila vremena kada baš nije bilo previše zaštite autorskih prava, dođeš na neku radio stanicu odsvirati par stvari kao najavu koncerta i onda to tipovi snime i utope kao album i to ne ispod tezge već dilaju u pravom dućanu.

lulix
05-06-2010, 16:49
Ne, ja se bavim glazbom već preko 10 godina (sviram klasičnu gitaru, saksofon i klavir u glazbenoj školi, te sviram jazz i sve vrste rocka u 2 benda). Eto.
oke, samo pitam xD
znaci bash sve vrste rocka il???
ja nesviram nish zato piitam....

Feanor
05-06-2010, 17:05
Problem je što se samo 6 albuma vode kao "službeni", no on je toliko toga snimao da se još i dan danas pojavljuju njegovi albumi, potpuno je nepoznato koliko ima njegove diskografije, mislim da nitko na svijetu nema svu njegovu kolekciju, govori se o desecima albuma i to ne onima koji su kompilacije, a o singovima i live albumima da ne govorimo. Ja recimo imam jedan njegov akustični live album kojeg nema ni na Wikipediji niti ga se može zguglati :)
To su bila vremena kada baš nije bilo previše zaštite autorskih prava, dođeš na neku radio stanicu odsvirati par stvari kao najavu koncerta i onda to tipovi snime i utope kao album i to ne ispod tezge već dilaju u pravom dućanu.

Isto kod Dylan i bootlegovi, covjek ima vise bootlegova nego albuma, a znamo koliko Dylan ima albuma. Jednostavno je nemoguće nabavit sve od Dylana...

TeraBajt
05-06-2010, 17:52
lol koja anketa.

da je anketa knopfler vs clapton vs jimi vs iommi vs blackmore mozda bi stao na tren i razmislio a ovako je nobrainer, jimi razara malmsteena u svim pogledima. uopste nije vazno da znas shredati i izvodit pizdarije kad nisi niceg novog donio i ljudi ti se dive samo zato jer si brz. brzina =/= kvaliteta.

carsvijeta
05-06-2010, 18:20
Ne, ja se bavim glazbom već preko 10 godina (sviram klasičnu gitaru, saksofon i klavir u glazbenoj školi, te sviram jazz i sve vrste rocka u 2 benda). Eto.
oke, samo pitam xD
znaci bash sve vrste rocka il???
ja nesviram nish zato piitam....

Smiješan si za popizdit.


lol koja anketa.

da je anketa knopfler vs clapton vs jimi vs iommi vs blackmore mozda bi stao na tren i razmislio a ovako je nobrainer, jimi razara malmsteena u svim pogledima. uopste nije vazno da znas shredati i izvodit pizdarije kad nisi niceg novog donio i ljudi ti se dive samo zato jer si brz. brzina =/= kvaliteta.

de idi na gitare.info, n00bu

TeraBajt
05-06-2010, 23:28
LOL KO MI SE JAVLJA CIJELI DAN SAMO TAMO VISIS DOH