PDA

Pogledaj cijelu verziju : TV tuner



cerberi
02-06-2010, 14:19
jel mi moze netko preporuciti neki tv tuner? za pc naravno :D
moze usb ili pci, svejedno mi je...

cijena do koliko neznam tocno, zavisi mi koliko mi bude placa :D tako da neke onak jeftinije mi preporucite, nista čudovišno...

i uz to, koja je najjeftinija HD tv kartica/usb i dal valja ova sta? PixelView - PlayTV (http://www.hgspot.hr/44625/usb-tv-kartica-pixelview-playtv)

marijanovic
02-06-2010, 15:15
jel mi moze netko preporuciti neki tv tuner? za pc naravno :D
moze usb ili pci, svejedno mi je...

cijena do koliko neznam tocno, zavisi mi koliko mi bude placa :D tako da neke onak jeftinije mi preporucite, nista čudovišno...

i uz to, koja je najjeftinija HD tv kartica/usb i dal valja ova sta? PixelView - PlayTV (http://www.hgspot.hr/44625/usb-tv-kartica-pixelview-playtv)

Uzevši neku Gigabyte TV karticu nećeš pogriješiti. Popularna je serija 7000 i 8000.
Ima ih i u PCI i u USB izvedbi i dost su povoljne.

Također ni Prolink (PixelView) nije loš, no nemaju drivere za Windows 64-bit za večinu uređaja.
Tako na mojoj Pixelview PlayTV Hybrid na win7 64 ne radi daljinski i analogni programi, smao digitalni (jer je driver od windowsa).

Niko Bellic
02-06-2010, 15:23
Imao "High End" Gigabyte TV karticu U8000. Nijesan bija setisfajd baš...

cham3leon
02-06-2010, 15:24
A ček, znači da na Win7 praktički radi bilo koja kartica preko media centra ako i nema podrške od proizvođača?

U8000 inače nema podršku za Win7, ili su mi bar tako rekli.

cerberi
02-06-2010, 20:50
hvala na savjetima...

sta znaci ta Pixelview kartica mi nebi radila na Win7 64bit ili samo daljinski nebi radio? malo mi je cudno to...

marijanovic
02-06-2010, 21:32
sta znaci ta Pixelview kartica mi nebi radila na Win7 64bit ili samo daljinski nebi radio? malo mi je cudno to...

Radi ona, no za daljinski se koristi odvojen program - koji ne radi na Visti x64 kao ni na 7 x64.
I opet, ne radi baš bajno jer kanale moraš ručno namještat (automatski ništa ne nalazi) te moja hibridna radi kao čisto digitalna.
To je zato što za nju nepostoji driver i program za daljinski kompatibilni s Windowsima 64bitne arhitekture.
Naravno, driver za Win7 32-bit postoji i radi dobro - no ne radi na 64-bitnoj verziji windowsa.

cham3leon
02-06-2010, 21:33
Znači da na Windows 7 može raditi bilo koja DVB-T kartica iako nema podršku proizvođača za Windows 7?

RIDER32
02-06-2010, 21:50
Pa daj odgovorite čovjeku kad vas pita. I mene zanima xD

Konkretno zanima me Gigabyte U8000 dali radi na Win7 64bit kako spada. Frend ima takvu al mislim da ju nekoriti pa bi mi ju možda htio prodat za sitne pare :D

E da, mislim dali radi e ovi novi digitalni programi. DTV. I dali će mi trebati kakva veča antena?

marijanovic
02-06-2010, 22:07
Znači da na Windows 7 može raditi bilo koja DVB-T kartica iako nema podršku proizvođača za Windows 7?
Ne već znači da se za moju slučajno potrefilo da windowsi imaju driver s kojim ona barem djelomiočno radi.


Konkretno zanima me Gigabyte U8000 dali radi na Win7 64bit kako spada. Frend ima takvu al mislim da ju nekoriti pa bi mi ju možda htio prodat za sitne pare :D
E da, mislim dali radi e ovi novi digitalni programi. DTV. I dali će mi trebati kakva veča antena?
Nemam pojam radi li ta pod Win7 64. Ako ima driver za Vistu 64, onda 100% radi.
Ako radi, onda rade i DTV programi.
Što se antene tiče - preporuka je barem neka pristojna sobna ako već ne riblja kost tj vanjska antena...