PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lista promašaja - 2010.



Deadwalker
27-05-2010, 08:43
Evo topic da izlistate top 3 promasaja za ovu godinu. Rijec je naravno o PC naslovima. Dakle, navedite top 3, napisete kratko obrazlozenje za pojedinu igru i slobodno komentirajte tude izbore. Na kraju godine moci cemo sloziti i anketu.
(a i dobro dode neka tema da nas inspirira za Pljuvacnicu :) )

Eto, moj izbor:

1. Command & Conquer 4 - iako mi se beta u pocetku svidjela, full igra se pokazala totalnim promasajom. Previse radikalnih promjena, nepotreban DRM i prelos SP.
2. Splinter Cell Conviction - igra koja nema veze s Splinter Cell-om.(detalji su u Pljuvacnici)
3. Alien vs. Predator - ogromni potencijal, uzasna realizacija.

Horny Devil
27-05-2010, 10:28
Ne mogu se sjetiti neke igre posebno, jer obicno izbjegavam igre koje su ili podobijale ocajne ocjene ili ostavile jako losi dojam na ljude. Medutim, ove koje si spomenuo su dobrim dijelom razocarale fanove serijala, pogotovo AvP i C&C.

xabaras
27-05-2010, 16:58
Onaj Tony Hawk sa skateboard kontrolerom takodje

W3DR4N
27-05-2010, 17:08
...je izašao prije dvije godine.

Nego, promašen mi je bio Bioshock 2.
Sav nekakav klimav, dosadnjikav i predvidljiv.

Sickmanno1
27-05-2010, 17:13
Definitivno prvo mjesto drzi Splinter Cell Conviction. Odvratno losa igra.

Na drugo mjesto bi stavio SS HD: The First Encounter...stvarno nepotrebno CroTeam :(

A na trece idu Guitar Hero 5, Guitar Hero Metallica i Guitar Hero Van Halen...boze. Jedna godisnje im nije dosta :( :( :(

xabaras
27-05-2010, 17:14
...je izašao prije dvije godine.

Nego, promašen mi je bio Bioshock 2.
Sav nekakav klimav, dosadnjikav i predvidljiv.
Pa bila je prosli mjesec recenzija na gametrailersu..
Jel pricamo o istoj igri, hm?

Sickmanno1
27-05-2010, 17:20
Ja se isto zajebao...Pa ovi silni Guitar Herosi su izasli 2009 :(

2010 je izaslo sam Warriors of Rock, tak da njega stavljam na listu :D

Arbiter of Change
27-05-2010, 18:01
Nego, promašen mi je bio Bioshock 2.
Sav nekakav klimav, dosadnjikav i predvidljiv.
Bioshock 2 je praktički SP map pack za prvi Bioshock, ništa novoga u toj igri.

Inače da, C&C 4.
Igra je promašaj čisto zbog toga jer gazi na preko desetljeće tradicije, samo zato jer je neki genijalac ranije došao na zamisao da RTS-ovi trebaju postati twitch-based igre, umjesto da porade na RTT igrama. Isse.

Raz
27-05-2010, 18:07
Nisam ni sam siguran dali sam uopće igrao koju ovogodišnju igru izuzev Split/Second, tako da ne... nisam razočaran ijednom. :D

Aral
27-05-2010, 18:16
Alien vs. Predator 3, Command & Conquer 4, Blur...

To je to zasad, ostalo je ispalo manje više ok.

baldrick_
27-05-2010, 18:30
sranja izašla ove godine koje sam igrao su simon the sorcerer 5 (nije smešno, pravili nemci) i venetica (isto, plus nikakav razvoj likova, loša priča).

Slayer
27-05-2010, 19:24
za 2010. i vecinu 2009. nema potrebe da pisem listu - SVE! skoro sve(ima ih par koje nisu) su promasaj, nista orginalno, inovativno, zabavno, 0 bodova - za PC, ostalo ne pratim. Mislim, bilo je solidnih igara sa necim dobrim ali glavne cinjenice koje igre cine zabavnim i bas onim zasto ih igramo - nista! Ni jedna igra u 2010. nije iznad 6ilivise/10 po mom bodovanju.
napomena: moj score je temeljen na realnom bodovanju bez mega + bodova za grafiku.
Pc gaming debelo zaostaje, umire i ponovo se pokusava roditi iz onoga sto se urusava maskirajuci sve grafikom i efektima(grafickim/zvucnim). Cini se da nitko ne uci na pogreskama iz izrade igara jer one, cini se, ne postoje jer igre debelo profitiraju na lijepom izgledu i dobrim reklamama...

:thumbs1:

Sickmanno1
27-05-2010, 19:28
....rece covjek koji igra Darkfall :(

baldrick_
27-05-2010, 19:38
Mislim, bilo je solidnih igara sa necim dobrim ali glavne cinjenice koje igre cine zabavnim i bas onim zasto ih igramo - nista!
mi? govori u svoje ime. nove igre su do jaja.

bezimeni
27-05-2010, 19:53
Ja baš razmišljam što da stavim na listu i ne ide mi od ruke .Čak i neke od nabrojanih igara mi ispadaju odlične. Bioshock 2 je bio gušt...izlizan ali nisam ga puštao dok ga nisam završio .Alien vs. Predator 3 donekle spašava kampanja sa marincem ....ali da , taj naslov je najviše podbacio od zvučnijih imena ...ali nije totalna katastrofa .Nekakav 7/10 iako nategnuto zbog šugavog konzolitisa .Command & Conquer 4 tek moram ozbilnjije probati , a Conviction više na žalost nije dobri , stari , atmosferični i grafikom nabrijani Splinter Cell ali je ispao dovoljno zabavan da ga nikako ne mogu svrstati u promašaj .

Možda sam ja puko ali meni su igre iz godinu u godinu sve bolje i bolje :D .

Slayer
27-05-2010, 20:05
....rece covjek koji igra Darkfall :(

da i? nadam se da znas da je vecina pvp klanova ako nije sada onda je bila neko vrijeme u df, df je los samo ljudima koje netko owna zesce i koji iste sekunde RAGEaju i onda sire neistine o igri ili uopce nisu igrali i njihovo misljenje se temelji na par videa sa youtuba. Ne kazem da je savrsena igra(daleko od toga ima tu jos posla par godina), ali nije za svakoga i unikatna je(MO ne racunam jer je po mom epic fail - igrao sam ga neko vrijeme naravno, UO je pak gotova zbog starosti). Ali ovo nije mjesto da pricam o tome ako imas kakvih pitanja o mom misljenju javi se na pm.

Raz
27-05-2010, 20:06
@Slayer - Osobno nisam primjetio nikakvu značajan rast ili pad kvalitete današnjih igara u odnosu na one stare 10-ak godina. Može neki konkretniji primjer loše igre?

Maloki
27-05-2010, 20:09
da i? nadam se da znas da je vecina pvp klanova ako nije sada onda je bila neko vrijeme u df, df je los samo ljudima koje netko owna zesce i koji iste sekunde RAGEaju i onda sire neistine o igri ili uopce nisu igrali i njihovo misljenje se temelji na par videa sa youtuba. Ne kazem da je savrsena igra(daleko od toga ima tu jos posla par godina), ali nije za svakoga i unikatna je(MO ne racunam jer je po mom epic fail - igrao sam ga neko vrijeme naravno, UO je pak gotova zbog starosti). Ali ovo nije mjesto da pricam o tome ako imas kakvih pitanja o mom misljenju javi se na pm.
Rofl, već dugo nisam vidio da je netko ovako planuo jer se pljuje po lošoj igri koju igra.

Slayer
27-05-2010, 20:19
Rofl, već dugo nisam vidio da je netko ovako planuo jer se pljuje po lošoj igri koju igra.

nisam planuo jer znam da sa ovog foruma igru igro zapravo nije nitko(pcplay ima 12484 clanova, mozda 5-6 je - i previse sam rekao lol - zasto?->igra je full odbojna novim igracima)

@Raz ne kazem da su lose, samo da su promasaj jer im fali novoga - grafika i sve ide gore a ostalo ostaje isto(neznam za vas ali dok sam igrao ME2, prije toga sam isao prijeci ME1 ispocetka i ME2 je po meni cisto zavlacenje price prije ME3), jedina igra koja me je onako full zainteresirala je Machinarium, razlog - jer nije promasaj

necu vise replyat vidim da se stvara veliki flame

p.s. fan sam zero punctuationa i podrzavam gotovo sve sto yahtzee kaze ^^

Raz
27-05-2010, 20:28
Dobro, možda je do osobnog doživljaja jer je po meni godina bila odlična. Dragon Age: Origins, Empire Total War, The Path, Torchlight, Dawn of War 2, Sims 3, Plants Vs. Zombies, East India Company, Eufloria, Majesty 2, Ceville, Machinarium, Tension, Drakensang, Osmos, Braid, Mirror’s Edge, Tropico 3, Mini Ninjas, Trine, Ghostbusters, Zeno Clash, And Yet It Moves, Cryostasis, Zombie Shooter 2... sve po redu dobre igre.

CoD ionako nikad nije ciljao na neku pretjeranu kvalitetu i uvođenje novina već čisto filmski ugođaj, no dobro. :)

Babitz
27-05-2010, 21:04
p.s. fan sam zero punctuationa i podrzavam gotovo sve sto yahtzee kaze ^^
Za razliku od tebe, yahtzee je objektivan. On pljuje po nedostacima igara te na kraju preporučuje igru ako valja. Ako nisi skužio, za malo je igara rekao da su baš čisto sranje.

Arbiter of Change
27-05-2010, 21:06
Ja baš razmišljam što da stavim na listu i ne ide mi od ruke .Čak i neke od nabrojanih igara mi ispadaju odlične. Bioshock 2 je bio gušt...izlizan ali nisam ga puštao dok ga nisam završio .Alien vs. Predator 3 donekle spašava kampanja sa marincem ....ali da , taj naslov je najviše podbacio od zvučnijih imena ...ali nije totalna katastrofa .Nekakav 7/10 iako nategnuto zbog šugavog konzolitisa .Command & Conquer 4 tek moram ozbilnjije probati , a Conviction više na žalost nije dobri , stari , atmosferični i grafikom nabrijani Splinter Cell ali je ispao dovoljno zabavan da ga nikako ne mogu svrstati u promašaj .
Igra ne mora biti loša da bude promašaj. :)

IgGy
27-05-2010, 22:55
Bioshock 2.

U prvom dijelu "Would you kindly" definitivno nisam očekivao.

Ovdje nisu imali ničim iznenadit.

Bezveze.

baldrick_
28-05-2010, 01:06
Dobro, možda je do osobnog doživljaja jer je po meni godina bila odlična.
ma jok, svako ko tako tvrdi da su nove igre sranje, a stare mnogo dobre to radi jer mu je igranje dosadilo, više mu ne godi itd. i onda sad on razmišlja "zašto mi se više ne sviđa igranje?" i padne mu na pamet da je to zato što su sve igre sranje. ja sam ranije pratio fudbal kao nenormalan, ali me danas relativno smara - imam preča posla. ali znam da me smara jer sam se promenio, neću da kenjam po fudbalskim forumima "e sve nove utakmice ne valjaju, ranije se igrao pravi fudbal, ovo je samo tehnika, nema duše kao nekad!".

kaže lik ne voli nove igre jer nisu originalne. jesu originalne, samo nisu revolucionarne. pre deset i više godine stepen inovacije je bio prilično isti. ako želiš da igraš samo nešto revolucionarno, onda se ograničavaš na desetak igara. na kraju krajeva, po čemu je machinarium originalan? moraš da se pribiližiš predmetu da bi ga pokupio i to je to.

tigerija
28-05-2010, 21:23
Prestanite se prepirat i prestanite spamat jer ču vas prijavit adminu. Skulirajte se, ko male bebe se tu svađate oko igre koja je loša ili dobra. Ajd samo pišite po temi posta...
Pokušavam čitat a vi tu spamate.


Aliens vs Predator
Command and Conquer
Prince of Persia, ovaj najnoviji

Nakon toga bi stavio onu igru Mech Commander novi koi izlazi a nije RTS nego FPS, JOK. Stvarno če oduševit fanove.


AvP je #1 lol .

Raz
28-05-2010, 21:30
Nitko ne spama, svi se držimo topica teme i raspravljamo zašto su pojedine igre failovi... ne vidim ništa loše u tome. Nebi li bilo dosadno da sve ostane na *insert random listu igara*?

baldrick_
28-05-2010, 22:06
ovaj tigerija promašio smisao foruma.. normalno da ćemo da se raspravljamo, to je poenta, valjda smo muškarci

W3DR4N
29-05-2010, 00:09
Možda sam ja puko ali meni su igre iz godinu u godinu sve bolje i bolje :D .

2004.-2006. se osjetio nagli pad kvalitete, Eidos na vrhuncu forsiranja, EA-ovi promašaji, Valveova pauza u produkciji za potrebe razvoja Steama, prevlast MMORPG-a, čekanje Playstationa 3 i testiranje mogućnosti next gena, utrka za boljom grafikom nauštb kvalitete, Ageia...

Ali onda, vrtoglava uzlazna putanja vrhunskih igara. Sve bolje i bolje igre, vrhunska optimizacija većine naslova, standardizacija PC platforme..

Deadwalker
29-05-2010, 00:15
Ovo si dobro rekao.
Zadnjih godinu dana je Ubisoft poceo brutalno fejlati. Nadam se da nece biti vecih novih pridoslica.

Sickmanno1
29-05-2010, 01:03
Bogami i 2007 je bila losa...barem sto se tice optimizacije...STALKER, Crysis, Dirt izmeduostalih nisu bili igrivi na normalnim konfama :(

tigerija
29-05-2010, 08:49
Rated M for MANLY !!!!

W3DR4N
29-05-2010, 08:59
Bogami i 2007 je bila losa...barem sto se tice optimizacije...STALKER, Crysis, Dirt izmeduostalih nisu bili igrivi na normalnim konfama :(

Pa da, ali sva tri su vrhunska naslova koja su postavili nove standarde grafike i od tada se grafika faktički nije mijenjala. Crysis još uvijek slovi za najbolju grafiku, Stalker je kroz sva tri dijela isti, a DIRT 2 je samo optimiziraniji prvi kod.
Uvijek se nađe iznimka, poput GTA IV, no otprilike 2007. nadalje su počele dolaziti oooogromne, a odlično optimizirane igre. Prototype, Jast Cause, Red Faction 3, Assassins Creed i dvojka...

croat1gamer
29-05-2010, 09:13
p.s. fan sam zero punctuationa i podrzavam gotovo sve sto yahtzee kaze ^^
Osim cinjenice da prezire multiplayer.

BigBongman
29-05-2010, 10:39
Možda sam ja puko ali meni su igre iz godinu u godinu sve bolje i bolje :D .

2004.-2006. se osjetio nagli pad kvalitete, Eidos na vrhuncu forsiranja, EA-ovi promašaji, Valveova pauza u produkciji za potrebe razvoja Steama, prevlast MMORPG-a, čekanje Playstationa 3 i testiranje mogućnosti next gena, utrka za boljom grafikom nauštb kvalitete, Ageia...

Ali onda, vrtoglava uzlazna putanja vrhunskih igara. Sve bolje i bolje igre, vrhunska optimizacija većine naslova, standardizacija PC platforme..

this

baldrick_
29-05-2010, 18:14
u jbt, crysis izašo 2007.. deluje mi ko juče. inače, ass creed 1 i nije nešto ogroman. u poređenju sa oblivionom, recimo, je nula