PDA

Pogledaj cijelu verziju : Standardi



Lord Jambrek
25-05-2010, 09:39
"Može li to ić na moje?" jedno učestalo pitanje ili "je li kompatibilno?"

Standardi!

Svi ih volimo, svi ih mrzimo, ali kada se pojavi 500 proizvođača i svi imaju svoje, onda više nema smisla. Čemu nametanje tih standarda? Najviše mi to ide kod mobitela na živce. Svatko ima svoj. Sony Ericsson ima svoj posebni priključak, nokia ima svoj, samsung ima svoj itd itd itd. Jednostavno ne kužim zašto kompliciraju bez razloga. Zakaj ne bi imali standardno usb sučelje i 3,5mm jack na svakom mobitelu i da svi idu na SD kartice? Uvelike bi olakšalo život korisnicima, a ne da za svaki mobitel moram kupovat sve posebno?

Zašto nam uvijek netko nameće svoj standard (sony to najviše radi). Zar je takav problem sve prilagodit prema jednom? Ovak i onak su to sve većinom hardverske komponente koje imaju apsolutno sve iste funkcije.

loo
25-05-2010, 11:30
"Može li to ić na moje?" jedno učestalo pitanje ili "je li kompatibilno?"

Standardi!

Svi ih volimo, svi ih mrzimo, ali kada se pojavi 500 proizvođača i svi imaju svoje, onda više nema smisla. Čemu nametanje tih standarda? Najviše mi to ide kod mobitela na živce. Svatko ima svoj. Sony Ericsson ima svoj posebni priključak, nokia ima svoj, samsung ima svoj itd itd itd. Jednostavno ne kužim zašto kompliciraju bez razloga. Zakaj ne bi imali standardno usb sučelje i 3,5mm jack na svakom mobitelu i da svi idu na SD kartice? Uvelike bi olakšalo život korisnicima, a ne da za svaki mobitel moram kupovat sve posebno?

Zašto nam uvijek netko nameće svoj standard (sony to najviše radi). Zar je takav problem sve prilagodit prema jednom? Ovak i onak su to sve većinom hardverske komponente koje imaju apsolutno sve iste funkcije.


Njima nije u cilju olakšat tebi život nego zaradit. Olakšavanje života = manje kupovanja = manja zarada za njih.

Da_killah
25-05-2010, 11:41
mislim da se sad dogovaraju za neki univerzalni punjač za mobitele, nisam siguran

cham3leon
25-05-2010, 12:14
Da. EU sili sve proizvođače mobitela da donesu zajednički standard za punjače jer se masovnim kupovanjem/bacanjem raznih punjača stvara mnogo otpada.

Sickmanno1
25-05-2010, 13:44
Pa ono razumijem ih..imam sigurno 15 punjaca za mobitele :/

FaTaL_mRkvA
25-05-2010, 15:35
What he said.


Ali to bi im uvelike umanjilo zaradu, a oni to ne žele.

Jašar
28-05-2010, 23:55
Uz punjače dobar primjer su i steam, gfwl i ostale pizdarije :) Kao da sami windowsi nisu dovoljna podloga :D

Niko Bellic
29-05-2010, 00:00
"Može li to ić na moje?" jedno učestalo pitanje ili "je li kompatibilno?"
To je slučaj i u muško/ženskim odnosima... :)

Viper33
06-08-2010, 00:15
pa nemaju zato ejr onda nebis za svaki mobitel kupio punjac( il dobio u kutiji s njim sjebo ga nakon pola god i kupio novi) nebi morao kupit jefitine sd kartice vec ove m2 i micro sd al oke i sd su one pojeftinile al prije su bile uf... issto tako nebi morao dat 250kn za original sony ericsson slusaice vec bi kupio philips za 100 kn a te od 100 kn su duplo bolje od tih sony ericssonovim itd.. :)

Nodakim
06-08-2010, 05:54
Izbjegavam takve proizvođaće,da vrijede nešto imali bi 3.5mm jack i usb port.
Makar ako proizvod vrijedi,uvijek postoje jeftini adapteri.