PDA

Pogledaj cijelu verziju : Battle Techniques (za FRPG)



croat1gamer
23-05-2010, 13:24
Kad smo vec poceli diskutirati nacin borbi, ovdje stavljajte prijedloge kako bi se borbe odvijale.

Trenutno par misli:
Borbe ce biti turn based tipa kao sada, ali sa mogucnoscu da vas neprijatelj zamijeti te uspije napraviti preemptive napad, usput vam davajuci crit. (ovisi o tome kako ih napadate)
Napadi su lokalni, tako da se mora specificirati koji dio tijela se gada.
Crit napadi, odnose se na uspjesne pogotke u odredene dijelove tijela, tipa glave, vrata i backstaba.
Okolis je uporabljiv, hot steam pipes & co.
Postoji wrestle mode, tada je fist-to-fist borba, daje manje stete, moze protivnika onesposobiti i vas djelomicno stiti od ostalih protivnika- da ne pogode svojega, ali ovisi o njihovim karakterima.

Oruzja imaju prednosti i nedostatke, tako da npr:
SR treba 1 turn da cilja, ali zato puca u vrijeme protivnickog napada, niska mogucnost preemptive strikea.
HMG moze 2 bliska cilja u 1 turnu napadati, ali onda mora cekati cooldown 1 turn.
AR je kao standardno, stalno moze napadati, osim ako se zablokira.
AOE oruzja cine vecu stetu, ali mogu i napraviti ff/collateral dmg.
etc.

/discuss

Horny Devil
23-05-2010, 13:35
Pa nije lose, ali je dosta kompleksno. Rekao bih da bi ovaj sistem zadao postene glavobolje kameleonu. Osim ako se ne bude forsiralo da svaki igrac sam racuna je li neki napad pogodio nekog.

sickpetey
23-05-2010, 13:43
Sve to super ali za to

1.Tijekom borbe playeri trebaju cekati vise prije posta da ne dodje do komplikacija
2.GM se treba prilagoditi nemre tek sada to staviti

Zašto ne nastavimo za sad bez toga pa nek cham3leon kasnije u igri to stavi (kao patch lol :rotfl: ) jer nemre sad sam tak promijeniti cijeli tok igre..idemo to u koracima nema žurbe nije ovo igra koja se završava u jedan tjedan =)

Outmind
23-05-2010, 13:46
Malo pre više parametara ako mene pitaš. Kome bi se dalo to računat svaki turn...

Forengner
23-05-2010, 13:46
Yup,doduse,secate se pravila prvog rp-a,uzas i strava.Djubre.Ovo je super.

croat1gamer
23-05-2010, 13:48
Meni nije problem, samo mi daj 1kn da mogu bacati kovanicu na crit/miss/co. possibility.
Recimo, ako je regularan napad se baca kovanica ako je veca udaljenost ako pogodi, inace nista, kod snipera je to na kracim udaljenostima ako ce missati
Ako je ciljano se baca dva puta ako ce biti crit/posebna steta (npr. kovanica mora pasti na istu stranu dva puta)
Onda za preemptive (baca se samo za prvog napadaca) moze od utjecaja biti podrucje u kojem se nalazis, recimo metalni hodnik je isto kao i za ciljani crit, 2 bacanja, samo sto ce te tu skontati, onda mora pasti jos jednom na isto da bude crit, dok bi nalazenje u velikoj borbi bilo bez toga, a neka suma bi imala 3-4 bacanja, etc.

Efekti od ciljanih napada mogu biti i po volji DM'a, jer on odlucuje koliko ce interesantna biti igra, tako da moze napraviti double kill, ili da promasi, pogodi neki eksploziv iza te se protivnici okrenu prema eksploziji, i onda svi iz tima bi imali backstab.

Za moral bi bilo otprilike da ako ubijes jednog komandira se baca kovanica dvaput za svakoga, ako je isto ce se protivnik samo sakriti, pobjeci ili ostati na mjestu u stanju soka (onda je def = 0) etc.


Treba jos razrade, ali same mogucnosti su vece.
Opet, kvaliteta ovakvih RPG igara ovisi o samoj domisljatosti DM'a, tako da i on odlucuje sto ce ubaciti.

Outmind
23-05-2010, 13:52
Najveći problem u tom tvom sustavu je činjenica da je ovo forum rp. To bi super funkcioniralo da smo svi u rl-u, i da odvojimo 3-4 sata pa onda igramo. Ovak kad se jedan turn uz devetero ljudi razvlači po i do 8 sati, nema smisla.

BTW, evo jedne fora ideje za gm-a: Bilo bo cool kada bi, kad netko od likova napravi totalni overkill štete, to popratiš sa kratkim extremno grafičkim opisom toga kako je dotični neprijatelj zapravo umro....

Horny Devil
23-05-2010, 13:56
BTW, evo jedne fora ideje za gm-a: Bilo bo cool kada bi, kad netko od likova napravi totalni overkill štete, to popratiš sa kratkim extremno grafičkim opisom toga kako je dotični neprijatelj zapravo umro....

A la Fallout? Podrzavam.

sickpetey
23-05-2010, 13:58
mE too...želim ćuti da mu organi lete lol

Forengner
23-05-2010, 14:15
Umh od lasera bas i ne lete.Ali dok ih se ne domognemo.... :kill: :twisted:

croat1gamer
24-05-2010, 14:16
Posto sam se sada napokon probio do laptopa, moze testna borba da vidim kako ide sistem.
Radi interestantnosti, bit ce pvp, prva dva postera ce se boriti.

Koristit cemo default equipment iz trenutnog questa, vi naknadno odaberite atribute, ne treba ime.

Mjesto borbe je prostrani hodnik sa par kutija, tako da mozete biti i inventivni.

System
24-05-2010, 14:33
Evo ja mogu pomoci, mada nisam najbolji primjerak. :D

croat1gamer
24-05-2010, 14:43
Ces cekati na jos nekoga ili da ja budem protivnik? :)
Ugl, napadi su na istome principu kao u trenutnom rp'u, ali se moze mijenjati kako se sistem bude uredivao.
Neg, mozes napraviti novog lika za ovo, ali pazi- MEL je cqb, tako da se moras kao prvo pribliziti protivniku.

Oba protivnika imaju ono i 1 flashbang.
Svaki turn se moze napraviti 1.5 potez, dakle to moze biti aim down the sightanje (0.5 pokreta) i pucanje (1 pokret) za bolju preciznost, ili nastavak kretanja (0.5 pokreta) i pucanje u trku (1 pokret) za priblizavanje na MEL, umjerena sansa da missas.

Trenutna lista pokreta:
Kretanje- 0.5
Pucanje- 1
Aim down the sightanje- 0.5
Precizno ciljanje- 1.5
Crouchanje- 0.5 (poveca preciznost u sljedecem napadu te sanse da vas protivnik missa)
Lijeganje na pod- 0.5 (gledaj gore)
Skakanje u zaklon- 1.5 (imas kutije)

Neki specijalni potez, tipa bacanje granate, nekog debrisa- 1.5

Sve kombinacije su ok, ali mora biti sveukupno 1.5 pokret.

System
24-05-2010, 15:11
Ime:Moe Lester
Klasa: Marinac
Specijalizacija: Tenak

Atributi:
Melee: 60 + 15 - 75
Ranged: 37 + 10 + 10 - 57 (+15 RNG def.)

Special: 1
Decryption: 1
Engineering: 1

Pocetni inventar:
1x TER-79 Ionska jurisna puska
CPO MkI. oklop


Evo. Pa jel pocinjemo?

croat1gamer
24-05-2010, 15:18
Klasa: Marinac
Specijalizacija: Tenak

Atributi:
Melee: 30 + 15 - 45
Ranged: 67 + 10 + 10 - 87 (+15 RNG def.)

Special: 1
Decryption: 1
Engineering: 1

Pocetni inventar:
1x TER-79 Ionska jurisna puska
CPO MkI. oklop


Ok, moze.

Udaljeni smo 6 poteza, moras biti u udaljenosti od 1 poteza za MEL napad, ako mi dodes u 0.5 potez ja mogu napadati samo sa MEL.
Ti imas prvi potez. (mozda ce biti malo usporeno, ali vece bitke = dinamicnosts)
Preporucam da mi se priblizis za napad. :P

System
24-05-2010, 15:24
Evo ako sam skonto dobro.

Koristim 1,5 poteza za kretanje. (Koliko sam ja presao jesam li presao 3 ili 1,5 ?)

croat1gamer
24-05-2010, 15:43
Moram jos malo urediti udaljenosti,, sada idemo u omjeru 1:1, sad si na 4.5 od mene.

Aim down the sightam, gadam nogu.

(Veci dijelovi tijela (trup, udovi, etc.) su aim downanje, manji dijelovi (glava, sake, etc.) su precizno ciljanje)

Pogadam ti nogu, dio oklopa koji je pogoden se djelomicno rastopio od ioniziranog metka, ali ne osjetis nikakvu bol.
87 protiv 72. Vrhunska ocuvanost oklopa smanjuje stetu za jos 5 bodova, ali mu obrambena mogucnost pada za 1. (kasnije ce ti trebati inzinjer da vrati na staro stanje, tako da je semi-permanentno)

Primas 10 stete, ali to ne usporava tvoj rush na protivnika.
Rng Def ti pada na 71.

Priblizio si se jednoj metalnoj kutiji, izgleda prilicno cvrsto.

System
24-05-2010, 15:46
Previse smo daleko. :)

Bacam flashbang. (Koliko on traje?)

croat1gamer
24-05-2010, 15:51
Ovo je tek alpha test, tako da ce se odsta toga mijenjati. :)

Flashbang pada pokraj protivnika i zasljepljuje ga.
Pokusava odrzati na mjestu, sto mu i uspjeva, ali zbog jacine flashbanga gubi u sljedecem turnu 0.5 poteza. Imas dobre sanse da sprintas jer moze samo nasumicno pucati u tvojem smjeru.

System
24-05-2010, 15:56
Krecem se velikom brzinom naprijed 1,5.

croat1gamer
24-05-2010, 16:05
Puca u tvojem smjeru i promasi te, ali pogada jedan kabel od napajanja.
Kabel pada prema tebi, mozes stati (0.5 poteza, zbog sprinta, to se racuna ako pretrcis 2 turna, ali zato ce treci turn se racunati da si pretrcao 2 polja, od uobicajenih 1.5) ili nastaviti, ali postoji opasnost od strujnog soka.

System
24-05-2010, 16:08
Nastavljam :D

Nego da sansa kolika je i kako je racunas?

croat1gamer
24-05-2010, 16:22
Bacanje kovanice. :)

Nazalost te kabel pogada, svugdje lete iskre. Nasrecu zahvaljujuci ne-metalnom oklopu se energija prebaci u okolinu, ali i tvoje oruzje.
Kada budes pucao cinis 3 stete na oklop.
Pad je naprotiv bio los.
Primas 5 stete od pada, ali se ipak prosklizes 2 kvadrata.

U lezeckom polozaju si, ne mozes odmah napadati zbog toga sto si slucajno pao.
Protivnik je iznenaden tim potezom, odskace nazad 0.5 kvadrat.
(takvi dogadaji smanje cesto protivniku potez za 0.5, ponekad i vise; skokovi su 1 potez osim ako si u sprintu, onda su 0.5)
Udaljenost je 3.

System
24-05-2010, 16:40
Kako je udaljenodst 3?
1. 1,5
2. 1,5
3. 1,5 i proklizavanje 2?
To je 6,5.tj tacno gdje se ti nalazis.
I da ne racunamo 1,5 iz 3. puta to je 5, znaci da je udaljenost 1 a ne 3.
I jos nesto, ako si pogodio kabal onda to se ubraja kao specjalni napad ali posto obojica imamo po 1 sta onda?

croat1gamer
24-05-2010, 17:09
1.5, 1.5 te 2 manje skok od 0.5 (malo sam se zajebao, rjesavao dz iz mat), na 1.5 si, pazi na counter attack onda.

Onaj kabel nije spc, prije map element. Ja spc zamisljam kao posebne osobine, npr repair oklopa u borbi, snaga za ignoriranje boli, specijalna oruzja i etc., to je jos moguce za mijenjati, ovo je samo alpha.

Aim down u istu nogu.
Izrazito vjest pogodak ti probija nogu spaljujuci taj dio, kretanje ti je smanjeno, ne mozes sprintati sljedeca 2 poteza.

87 rng dmg protiv 63 rng def, primas 14 stete.
Health je 4, skupljas snagu za protunapad.

Ulazis u berzerker rage, health ti se povisio na 10 za 2 turna, mel ti ima velike sanse za crit.
Takoder, mel ne trosi ciljanje, tako da specificiras gdje, s cime i kako napadas.
Imas standardni noz, mozes bosti i sijeci, ili udariti s kundakom, ili improviziraj.

System
24-05-2010, 17:16
Pomjeram se za 0.5 i napadam svom silinom i bjesom u facu sa kundakom puske.

Ako bacas novcic, kako mi se crit povecao?

croat1gamer
24-05-2010, 17:39
Mel ce bit malo drugacije, tu se napada i brani od istoga.

U nedostatku vremena stavlja svoju ruku izmedu glave i kundaka.
Ruka se lomi od siline udarca, ali spasava glavu, barem na kratko.
75 mel dmg protiv 45 mel def.
Posto je ruka primila svu silu postaje neuporabljiva (do daljnega, aka medic station). Ostaje 5hp.

Zamahuje s nozem prema prsnom kosu, cilja na ubod.

System
24-05-2010, 17:51
Pokusavam da uhvatim njegovu ruku tako da me ne ubode, u poslednjem trenutku uspjevam ali ne prije nego sto mi je ostetio oklop i posjekao me po ruci.
45/(30x2)= Skidas mi 0,66 (neka bude jedan) mele-a. (tako je valjda, koliko sam razumio)

Uzimam noz i ciljam prema prsima svom svojom tezinom.

Jel to to?

croat1gamer
24-05-2010, 18:11
Malo moram urediti spustanje statsa.
Samo napisi sto ces napraviti te protunapad.

Vjesto hvatas njegov noz te preokreces njegov napad u protunapad.
Zabijas noz u njegov grkljan te zestokim potezom dekapitiras protivnika.
Berzerker prestaje te vidis kako se njegova glava kotrlja od tebe ostavljajuci iza trag vruce protivnikove krvi.

Mel Dmg 75 protiv Mel Def 45.
30 dmg.
Crit za berzerker x1.3
Crit za pierce+slash na vratu x 2
78 Mel Dmg
Dekapitacija!

croat1gamer
24-05-2010, 18:17
Pobjeda, jelte.

Malo urediti kretnje te specificirati opcije i sl.
Also, mozes reci neku vlastitu foru, npr. bacanje noza i sl. a DM ce odluciti ako se moze provesti te napraviti nesto na odnosu toga.
Po meni, RP'ovi se zasnivaju u dosta improvizaciji DM'a te on odlucuje o fabuli.

Sad komentari plox.

Arbiter of Change
24-05-2010, 18:27
Vjesto hvatas njegov noz te preokreces njegov napad u protunapad.
Zabijas noz u njegov grkljan te zestokim potezom dekapitiras protivnika.
Berzerker prestaje te vidis kako se njegova glava kotrlja od tebe ostavljajuci iza trag vruce protivnikove krvi.

Mel Dmg 75 protiv Mel Def 45.
30 dmg.
Crit za berzerker x1.3
Crit za pierce+slash na vratu x 2
78 Mel Dmg
Dekapitacija!
This shit makes me moist. Moar. :)

Po meni, RP'ovi se zasnivaju u dosta improvizaciji DM'a te on odlucuje o fabuli.
Yup, samo što je to teško napraviti kad nema real time interakcije jer se nakupi postova igrača koje sve GM treba uzeti u obzir.

Da ne bude dijalog samo.

sickpetey
24-05-2010, 18:30
Ja sam se izgubio negdje izmedju matematike ipola toga XD

croat1gamer
24-05-2010, 18:37
Bilo bi brze da je na kompu, a ne na mobitelu.
Al dobar sam za ovakve opise, jos sam se pokusavao drzati onih savjeta koje si dao. :)
Pa reci da se citanje Ilijade ne isplati.

Al da, kombat je malo zeznut ako se protegne tokom dana na jednu borbu jer ne odgovaraju tako brzo/ DM ne moze brzo pisati.

sickpetey
24-05-2010, 18:58
Bilo bi malo komplicirano sa 5 il vise igraca though

cham3leon
24-05-2010, 21:55
Samo da znate da vam ja neću računati takve borbe :D

croat1gamer
25-05-2010, 21:56
I can.
Neg, stavljajte prijedloge kako ovo napraviti fluidnije te odredite nekako udaljenosti koje bi se prelazile, razmisljam o tome da koristim metre gdje bi 1 potez bio ~10m.
Za vikend bih mogao napraviti novu testnu borbu, mozda cak i sa 2v2 da vidimo kako je kad bude napucenije.

hacker
25-05-2010, 22:31
BTW, evo jedne fora ideje za gm-a: Bilo bo cool kada bi, kad netko od likova napravi totalni overkill štete, to popratiš sa kratkim extremno grafičkim opisom toga kako je dotični neprijatelj zapravo umro....

To možemo i mi pisati. Recimo ako mu je ostalo 3-4 helta i tvoj napad će ga dokrajčiti, onda to lijepo opišeš na najkrvaviji mogući način :) Ugl, možemo opisivati sve što nema direktne veze sa glavnom pričom.

hacker
25-05-2010, 22:52
Malo sam proučio ovo, dobar sistem :thumbs2:
Anw, možda bi par stvari mogao popraviti:
Umjesto poteza stavi bodove da se ne zbunimo, znači svatko ima 1.5 bod na raspolaganju. Recimo to bi ovako izgledalo:

Kretanje- 10m - 0.5 boda
Pucanje- 1b
Aim down the sightanje- 0.5b
Precizno ciljanje- 1.5b
Crouchanje- 0.5 b(poveca preciznost u sljedecem napadu te sanse da vas protivnik missa)
Lijeganje na pod- 0.5 (gledaj gore)b
Skakanje u zaklon- 1.5 (imas kutije)b

I sad dodaš još par opcija, npr:
Kretanje dok ležiš
Kretanje dok si sagnut
Nasumično pucanje iz zaklona

itd...

E sad, mogli bi i dodati preciznost u atribute, ali pošto je kameleon već sve rasporedio, bila bi glupa ideja. Meni se dosta sviđala šema iz prošlog RP-a kada smo na raspolaganju imali 20 akcija, i neki atributi su utjecali na te akcije. Recimo što ti je veći RNG att. to ti manje vremena treba da aim downaš. Al dobro, to u nekom drugom rp-u :D

croat1gamer
25-05-2010, 23:16
Ja bih drzao na par osnovnih statsa cisto da DM ne mora svaki moment-dva gledati natrag na listu skillova da izracuna stetu i sl.

Za crouchanje i kretanje bi bilo recimo, 1bod crawlanja bi presao 2.5m, 1bod crouchanja bi presao 5m, a 1bod hodanja bi presao 10m. Sprint bi bio nesto kao pasivni "bonus" kad se recimo, pretrci 30 m (2x 1.5 bod za kretanje) da onda sljedeci potez za 1.5bod kretanja pretrci 20m, umjesto 15m kako bi inace presao.

Imam jos bolju ideju za razliku od 20 akcija, vec prije navedena:
Specijalne akcije, kao sto sam rekao su 1.5 bod, tako da to moze biti neka custom akcija igraca, dakle, pucanje iza zaklona, bacanje kamena koji si nasao, cupanje strujnog voda za gasenje osvjetljenja, dakle sve sto igracev perverzni mozak moze iskoristiti na mapi a da je u granicama razuma moze proci. (a ako DM smatra da je naprosto glupa ce zavrsiti tako da player provede taj 1.5 turn razmisljajuci o tome koliko je ideja pametna, odnosno izgubi ga)

Za statse, volio bih imati MEL (napad, obrana u melee), RNG (napad, obrana u ranged), SPC (specijalna sposobnost klase, etc.), INT (iskoristavanje okoline, modifikator za neke sposobnosti i opremu, etc.), STR (modifikator zdravlja i opreme, izdrzljivost boli, etc.) i CHR (karizma, jelte, mogucnost persuadeanja protivnika, etc.).

Napadi bi bili otprilike:
Vrsta- MEL (mora biti unutar 5m)/RNG/SPC (ako postoji sposobnost)/posebna akcija [zaseban napad od SPC]
Meta- Obvious, koga napada
Cilj- Koji dio tijela se puca/udara
Dodatno- Ako je napad MEL moze dati dodatni opis, npr. ubadanje/tupi udarac/rezanje

cham3leon
26-05-2010, 10:29
Samo da pitam, ima li tu rolanja dajsova? I randoma općenito?

hacker
26-05-2010, 10:49
Pošto nema preciznosti u atributima, mogli bi bacati dajsove na to koji će dio tijela pogoditi. Recimo ako cilja glavu, pa onda ima opcija da pogodi glavu, vrat, prsa, ramena ili da promaši skroz.

croat1gamer
26-05-2010, 13:27
Moze tako, ali jednostavnije je da DM odlucuje o uvjetima missanja on the fly samo da uracuna neke atribute tako da se ne mora pisati sve modifikatore, barem sam ja tako radio i nije mi trebalo vise od minutu-dvije da izracunam sve, zapravo, tezi dio je opisivanje te scene te ubacivanje battle eventsa za dinamicnost i sl. , poput onog kabela.

Zato DM u imenu ima i M, for master, pa ga mozes usporediti sa grckim bogom, dok je player neki junak.
Svi upoznati s antickim djelima ce razumjeti.

croat1gamer
23-06-2010, 15:41
/kroati casts revive

Revive spell je uspjesan.

Dakle, opet cemo test borbu, malo sam razradio par sitnica.
Prijedlog za setting, te se javite koliko ce vas prisustvovati.
Borbe ce biti danas/sutra, ovisi ako nas se skupi.