PDA

Pogledaj cijelu verziju : PCPlay SF Roleplay



cham3leon
22-05-2010, 16:07
DOBRODOŠLI

U SF roleplay. Sva kreacija likova i OOC chat ide u pripadajuću temu, tamo pročitajte pravila, likove također u pripadajućoj temi. Ukoliko postate ovdje morate imati gotovog lika, i očekuje se od vas da ste upoznati sa pravilima.




1. Golijat

Čudovište je blizu. Osjećalo se to među vojnicima. Plan izlaska kad se "Liberty 9" spoji na neprijateljski nosač "Victoria" bio je uvježban nekoliko puta, ali sve je izglednije da će se sve pretvoriti u makljažu i paniku kad vojnici budu prelazili u metalnu grdosiju koja je gotovo tri puta veća od Liberty 9. Prije pet minuta je stigla obavijest da su svi sigurnosni sustavi na 6. palubi onesposobljeni i da je kucnuo čas za prebacivanje vojnika na moćni nosač. Navodno je špijunska mreža bila sigurna da Victoria putuje sa polovičnom posadom, pa ako i uspiju lansirati par letjelica, bit će kasno.

Čuo se zvučni signal koji je javljao da se svi pripreme na spajanje. Tutanj se začuo cijelim trupom broda, a tresak je mogao baciti s nogu, čak i pri trećini gravitacije.

Spojili smo se! Vrata se otvore i prvi vojnici izađu van provjeriti situaciju. Čim su zavikali da je zrak čist, prvi val od stotinjak ljudi među kojima ste i vi, trči na 6. palubu Victorije, više uplašeno nego složno, ali dok vas svi guraju sleđa, nemate drugog izbora.

Zapovjednik prvog vala grupira vas u vlastitu jedinicu. Dok će drugi nastaviti čistiti 6. palubu, vi ćete pronaći prolaz do više razine gdje su najveći hangari i prvi napasti to područje koje je od iznimne važnosti. Moramo djelovati brzo.

Krećete u smjeru krme tražeći put do gornje palube, a pri ulasku u jednu od prostorija zatekli ste skupinu od tri brodska inženjera koji očito bježe u istom smjeru kao i vi.

Akcija - borba

[Za početak nisam bacao novčić ovaj put, pošto je prva borba, dobili ste lagane protivnike i inicijativu.]

Neprijatelji:

Inženjer1:

MEL=15
RNG=20
SPC=15

DEC=40
ENG=60

35/35 HP

Inženjer2:

MEL=15
RNG=20
SPC=15

DEC=40
ENG=60

35/35 HP

Inženjer3:

MEL=15
RNG=20
SPC=15

DEC=40
ENG=60

35/35 HP

[Odaberite jednu metu svaki, i postajte ono što ćete učiniti. Sve rasprave i dogovori o taktici idu u OOC.]

Sonic_Moronic
22-05-2010, 16:50
Damon priprema svoju Pulsar-21 pušku. Nakon toliko uvježbavanja, napokon ima priliku upotrijebiti je na živoj meti! Potpuno siguran da će pogoditi, povlači okidač.

*dakle, napadam RNG stat 1. injženera sa svojih 100 bodova ranged attacka*

hacker
22-05-2010, 16:53
Na putu do hangara naletjeli smo na tri brodska inženjera. Izgledali su uplašeno i čim su nas vidjeli krenuli su bježati. Naciljao sam u najbližeg i opalio.

To je sad 30 dmga, jel?
50-20=30

Forengner
22-05-2010, 16:57
'Manfred:Was ist das!?Jos topovskog mesa za ovog 'asa' ja!Nije bas kao gonjenje Pirata po velikom bespucu svemira ali je ipak akcija!Vaterland!Uraa!Uz poklic njegove domovine izvadi pusku,nanisani i opali

sickpetey
22-05-2010, 17:09
*Sav više iziritiran od guranja i vike Pjotr priprema svoju pušku i gleda koga da smakne.Primjećuje da jednog inzinjera nisu počeli gađati pa brzo postavi pušku da ga ubije*

"Aj malo prestani trčati..treba ti odmor",izusti i počne pucati po inžinjeru.

Sa svojim RNG od 85 na 3.ceg inzinjera

System
22-05-2010, 17:49
Oh ne, pomislih opet moram da se borim, a mrzim to mrzim da pucam. Neka to drugi rade, za to jednostavno nisam stvoren. Ali avaj sta da se radi kada situacija to od mene trazi.

*Dize pistolj, zazmuri i opali u izenjera broj dva*

cham3leon
22-05-2010, 18:15
*Damon(RNG) -> Inženjer1(RNG) 100-20 = 80 hp dmg ONE SHOT KILL!

*Pjotr(RNG) -> Inženjer3(RNG) 85-20=65 hp dmg ONE SHOT KILL!

*Bruce(RNG) -> Inženjer2(RNG) 4/40x2 = 0.1 (zaokružujemo na 1) RNG dmg smanjuje protivnikov RNG za 1!

*Hint: Bionički inženjeri mogu iskoristiti potez da bi preselili do 10 bodova iz SPC u MEL ili RNG.

STANJE PROTIVNIKA:

Inženjer2:
MEL=15
RNG=19
SPC=15

DEC=40
ENG=60

*Preostali protivnik napada: Koristi RNG atribut protiv vas. (Ovaj napad se odnosi na prvoga koji posta. On mora opisati čime će se i kako braniti-po defaultu je to RNG, ali ako ima spec. sposobnosti da se brani drugim atributima, može i to. Uz to posta i kako će nakon toga napasti. Svi oni koji postaju iza njega ne moraju se braniti jer je ostao samo jedan napadač i jedan napad od kojeg se treba obraniti).

Sonic_Moronic
22-05-2010, 18:40
*branim se RNG statom i istim napadam*

cham3leon
22-05-2010, 19:04
PWND!

Izgledalo je da ništa nije ravno Damonovu preciznom hicu. I posljednji protivnik pada kao pokošen.

LOOT

U prostoriji nakon borbe pronalazite sljedeće predmete:

2x Emiter, 1x SSHG60 ionski pištolj, 50 SOL-a.

Navali narode! Ne zaboravite da svatko može uzeti najviše 2 itema.

Forengner
22-05-2010, 19:09
Sehr gut.Mislim da cu ovo uzeti..Pokupi jedan empiter i tutnu ga u dzep,Manfred je srecan,dobio je nesto bez imalo truda.Kad bi svaki dan bio takav.Pogleda grupicu oko njeha,njegove saborce,' Problem kameraden?Nein?Gut.Uz osmeh i se okrenu i ubaci jos jedan paket municije u pusku."Idalje imamo posla zar ne?"

Sonic_Moronic
22-05-2010, 19:13
Damon uzima 50 SOL-a. Pošto je kratkim postupkom sredio dvojicu inženjera, neće se nitko buniti.
Još samo da nađe metu koja neće bježati glavom bez obzira. Htio je izazov.

Inventar:
Pulsar-21 sniper puška (+20 RNG att.)
Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.)
50 SOL

sickpetey
22-05-2010, 19:52
*Pjotr se približi lešu inžinjera kojeg je sam ubio i lupi ga nogom i počne gaziti ruku.U ruci drži pištolj.

"Hmmm",pogleda u pištolj,i promjeti da on ima samo pušku,a nikad se ne zna kad će mu dodatno oružje biti potrebno

*Sagne se lagano i nožem isjeće malo inžinjerovu ruku jer je čvrsto držo pištolj.Mrtvačka ukočenost a Pjotru se nije dalo micati njegove prste..lakše ih je sjeći.Uzima pištolj i stavlja u đep*

Uzeo sam 1x SSHG60 ionski pištolj

croat1gamer
22-05-2010, 19:59
Phil uzma drugi emiter, koji ocito nitko nije uzeo, te ga razgledava. Razmislja o modificiranju istoga u laser sight za sniper.
Povecavanje acc/smanjenje aim-timea; DM mi treba potvrditi validnost ovoga.

Inventory:
Wep: Pulsar-21 sniper puška(+20 RNG att.)
Arm: Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.)
Bckpck: Emiter

Horny Devil
22-05-2010, 20:27
"Madre de Dios", pomislio je Iván, "ovo je gore no sto sam mislio. Nema taktike, nema pomocnog plana, samo se vrata otvore i juris hermano. Da sam znao sto biti svemirski marinac znaci ostao bih u rusevinama Buenos Aires-a. Mozda ih nazvaju paklom na Zemlji, ali je barem pakao koji razumijem." Oko Ivána krkljanac. Ljudi trce, pucaju, pogibaju. Iván se slucajno odvoji od svoje grupe i tumarajuci nasumce zavrsi na mjestu ne puno boljem od onog kojeg je napustio prije par minuta. Nekolicina marinaca pljacka trupla trojice mrtvaca. "Ma vidio sam i gore", pomisli on, "a i barem za sada nitko ne puca na mene. Momci u vodu djeluju sposobnije no prosjecni vojnici, mozda bi bilo bolje da im se prikljucim, zivot bi mi mogao nesto dulje potrajati." Odluci osloniti se malo uz zid, predahnuti te pricekati daljni razvoj situacije.

cham3leon
22-05-2010, 21:09
GOTOVO LOOTANJE

*Predah vjerojatno do sutra. Pričajte, razmišljajte i pišite duge postove, ne spamajte.

Temeljito pokupivši sve što su našli i smatrali korisnim, grupa vojnika kreće dalje tražeći način da se popnu na višu palubu. Nedaleko su pronašli dva lifta koji su prolazili kroz gotovo sve palube, ali sada nisu bili od previše koristi, a i da jesu, teško da bi se momci odlučili na lift jer je to prilično riskantno ukoliko je na gornjoj palubi još neprijateljskih snaga. Umjesto toga pronašli su uski prolaz u kojem su čak bile nekakve jednostavne ljestve, mada se i bez njih moglo popeti u uvjetima brodske gravitacije. Jedan po jedan, provlače se kroz prolaz oprezno i tiho.

croat1gamer
22-05-2010, 22:12
Gah, nece laser sight, nije to za mene.
Pokusat cu senzor granatu da napravim.
*malo kasnije*
Whew, valjda ce uspjeti.

*baca senzor granatu u prolaz u kojem se penju*
Cuje se kratak i tih bip.

Hud mapa sa polozajima se osvjezila.
/go DM

Horny Devil
22-05-2010, 22:33
Iván sutke prati vod. Vojnicima, cini se, ne smeta covjek viska. "Zasad je dobro", pomisli on, da bi u sljedecem trenutku primjetio jednog clana grupe kako baca bombu u uski hodnik. Panicno se baca se na prljavi pod, no bomba ispusti samo tihi bip. "Kakve su ovo zafrkancije?", ustajuci ljutito priupita momka, "Mislio sam da je cilj provuci se neopazeno do sljedece palube, a ne bacati(na srecu) neispravne bombe na mjestu na kojem nas mogu sve ubiti."

*Uzeti u obzir da se Iván ocigledno ne kuzi u tehnologiju*

croat1gamer
22-05-2010, 22:44
Phil cekajuci povratni signal provjerava dosjetljivost svoje ideje.
Nalazi mjesto uz jednu pregradu i ciljajuci prema vratima.

Dobacuje Ivanu, koji je ustao, "Zanemari cinjenicu da ovo nije spec ops misija, te da smo dosli na brodu velicine 1/3 ovoga. I valjda su culi pucnjeve"

sickpetey
22-05-2010, 22:55
*Pjotr lagano pripremi pušku jer je očekivao neki napad nakon..efekta zanimljive granate koju je jedan od vojnika bacio*

"Vjerojatno su čuli pucnjavu ali mislim da imaju dovoljno mozga da primjete kad se pucnjava približava njima..nije nam na odmet da malo pazimo",kaže malo tišim glasom i gleda prema naprijed da vidi je li itko dolazi.

*Inžinjeri su bila sretna slučajnost..tko zna šta ih čeka dalje u brodu*

Outmind
22-05-2010, 23:00
Do sada sam se držao podalje od akcije. Hodnik svemirskog broda nije pravo mjesto za demonstraciju mojih... vještina. Ionako su prašinari napravili svoje. No za oko mi je zapeo jedan od suboraca koji je nešto petljao po emiteru... Radi li on od toga nekakvu bombu???

"Ovo neće dobro završiti..." mrmljam sebi u bradu, no nekako imam osjećaj da me je dio ostalih čuo.

croat1gamer
22-05-2010, 23:06
Gah, nis od povratnog signala, trebao sam napraviti flashbang za kasnije.
"Sad sam siguran da nas tamo ceka zasjeda, jeli itko za alternativni pristup?"
'Trebao sam vise paziti na predavanjima iz engineeringa.'

Nek " " bude za govor a ' ' za mrmljanje i sl.

hacker
22-05-2010, 23:29
"Gle, ako je zasjeda u svakom slučaju bolje da idemo ljestvama nego liftom, ovako barem imamo malo zaštite. A i ja mogu izvidit situaciju prije nego uletimo kao budale. Nekako sumnjam da će nas gore čekati bezopasni inženjeri."

Na trenutak sam zastao i krenuo razmišljati o situaciji. Možda nas sreća posluži pa se nisu pripremili za borbu. Znaju da smo ovdje jer je vjerojatno cijeli brod alarmiran, pa bi ići liftom bilo ravno samoubojstvu. Da, ljestve su najpametnije ideja.

croat1gamer
22-05-2010, 23:51
"Kad smo vec kod toga gdje idemo, sto nam je misija osim osigurati te neke hangare?
Mislim, ako je od velike vaznosti, valjda vec ocekuju tamo napad."



"Ima li itko visak emitera?"

sickpetey
23-05-2010, 00:04
*Malo klekne i uzdahne.Izvadi vodu i popije malo a onda pogleda Phila i odgovori mu*

"Švabo ima,uzeo je jedan a drugi ti ima snajper,pitaj njih možda ti posude",ispije još malo vode i vrati bocu u svoju torbu,

"Za misiju ne znam..slucajno se tu naso,vise od pola ljudi su poslali u brod bez naredba..nadaju se vjerojatno da cemo bezglavo ici po brodu i zadobiti metak tako da su njihovi veterani sigurni",izdahne i pogleda malo okolo,"Ne znam ali ja bih još malo poživio..barem je ljepše nego ona zabit di sam bio na Zemlji..ako išta može uopce biti gore od nje tojest"

croat1gamer
23-05-2010, 00:29
"Dakle suicide misija.
Neg, ti si support, vidim da ti nije bas stalo do toga da budes drito u napadu, a i izgledas iskusnije od vecine ovih tu.
Odakle si se nasao s vecinom novaka ovdje?

Al vidi se da je ovo bez ikakve taktike pripremljeno, meni, specijaliziranom u CQB borbi daju prokleti sniper.
Eh, da bar imam fosforne metke za malo zabave."

sickpetey
23-05-2010, 00:54
*Pregledavajući svoj gear čuje Phila kako nastavlja priču,pa ga posluša.Nakon što je završio Pjotr vraća pištolj koji je pregledavao od inžinjera kojeg je ubio,pogleda Phila i odgovori mu*

"Odakle..odasvud..rođen sam u Rusiji ali tamo sam se zadržao..tojest moji roditelji su se zadžali samo 4 godine..nakon toga smo putovali iz jedne zabiti u drugu..majka je umrla dok sam imao 14 godina od neke bolesti..a otac..otac me poslo ovamo,što dalje od Zemlje i ostalih pizdarija..nevjerujem da ću ga više vidjeti...počeo je biti bolestan kad sam imo 18 godina a sad je 6 godina vec proslo..tko zna jeli još živ",zašuti na trenutak zagleda se u pod i prozbori ponovo,"šta je tu je,sad sam tu pa..napravimo ono što moramo..i bolje taj sniper nego neki mali sitni pištolj hehe"

Forengner
23-05-2010, 07:56
Kako tuzno,uz zlokoban osmeh kroz zube rece Manfred.Da sam ja bio tvoje srece.Ali uvek je bilo utehe ja?Moja je bila pivo,ach gutes Bier.Ali ovde nema ni kapljice toga!Samo gazirano djubre,proteini,hocu Hölle da se gojim ne da mrsavim!Ali bilo kako bilo,vidim da ste nestrpljivi,pa hajde onda junaci krenimo?I da,(rece u koraku)'neko je trazio emiter ne?Pa Meine gute Kameraden,mislim da nece moci,osim ako naravno..ne mas nesto zauzvrat?

croat1gamer
23-05-2010, 08:34
"Ajde ljudi, oraspolozite se malo, bolje biti nasmijan covjek nego nasmijan mrtvac.
Nego, kolike su sanse da ce nas odmah iza ugla cekati protivnici? . Onako, vec znaju da smo tu, al zbog onog bipa mozda ocekuju da ih flankamo, pa najmanje paznje posvecuju bas tamo.

Ja sam sniper atm, tako da ne mogu biti u prvom redu, ima li dobrovoljaca za to mjesto?

I nek netko potrazi kompjuterski terminal da imamo barem mapu broda, jer trenutno imamo velike sanse da uletimo u njihove barake."

Horny Devil
23-05-2010, 10:25
Nakon sto je poslusao kracu raspravu izmedu suboraca, Ivan prozbori: "Slazem se s nesudenim bombasem, ne isplati na se ovdje stajati i raspravljati. Neprijatelji se nece sami ubiti"('iako bi nam to olaksalo posao', promrmlja kroz poluosmijeh), "a uzmimo u obzir da je glavnina kolonijalaca vjerojatno bacena na snage na 6. palubi. Sto se point mana tice..." Ivan naglo zasuti i pogleda u pod.

Pomisli: "Mozda je ipak bolje da ne volontiram ovaj put, ne znam dovoljno dobro ove ljude da bih riskirao metak za njih. Rus se cini OK momkom, ali za ostale... ne znam."

Ivan se nasloni na obliznu pregradu i pokusa sloziti nonsalantu facu iscekujuci daljnji tijek razgovora.

croat1gamer
23-05-2010, 10:46
"E, Hans, ti mi ne izgledas bas kao nekakav assault marinac, prije kao kakav tehnicar, jesam li u pravu?
Uglavnom, oni inzinjeri koje ste rijesili na pocetku, mora da imaju neki info o ovome brodu, nemoguce je da nemaju nista o ovoj grdosiji. Ako si dobar s tehnikom bi mogao izvuci par korisnih podataka. Aj, pomozi mi da pretrazim ako neki od njih ima pda ili slicno, pa da izvuces par podataka."

*odlazi do tijela tehnicara*
Mrmljajuci 'Gah, najgori dio svake bitke, pretrazivanje mrtvih, but still, bolje oni nego mi.'
Dobacuje Ivanu, kojem to ocito smeta "Nemoj se previse ljutiti, ovo radim da sprijecim da se isto desi nama."
/begin loot pda
/go DM

Forengner
23-05-2010, 10:52
"was passiert ist?Malo treme pred sukob?Hehehe*uz promukli smeh i blago ludacki trzaj glavom Manfred se okrenu prema saborcu.Misli u sebi:'da mi je ovde par Sturm Commandosa,ti prokletnici bi ocistili ceo brod sami.Ali ovde sam sa ovim marincima,svako druge nacionalnosti,Ich habe kein Glück im Leben.Lagano ubaci ruku u dzep i izvadi paket duvana,dve spremne cigarete."Belomor Kanal".izvadi upaljac u kome je urezano Krupp."ah Vaterland und Motherland."Zapali cigaretu,stavi kapu na glavu i rece saborcima "Ako uskoro ne krenemo,nece ostati nista za nas."u sebi je mislio-sto pre krenemo,manja ce biti sansa da nas ovde neko okruzi i izreseta.

cham3leon
23-05-2010, 11:13
Naši junaci se oprezno izvlače jedan po jedan stalno očekujući smrtonosnu zasjedu, ali izgleda da su izašli na čist zrak. Drugi kraj servisnog tunela izlazio je u ne odveć prostranu kontrolnu prostoriju. Prema izgledu, ovdje se kontroliralo izlijetanje i slijetanje letjelica za samo jedan od velikih hangara na ovoj razini. Podaci su bili na brzaka izbrisani, ako je na ovom mjestu i bilo koga, a mnogi ekrani su još radili, a jedan je pogotovo zaokupio pažnju nekih u grupi. Nešto poput radara, gdje su bili označeni neki setovi koordinata koji su se ažurirali svake sekunde.

[Oni među vama sa DEC >= 20 će otkriti da se zapravo radi o još bar tri prilično velika broda koja se približavaju nosaču i izgleda da pripadaju Kolonijalistima. Zasjeda!]

Temeljito pregledavate prostoriju tražeći nešto korisno, ali nema apsolutno ničega što bi vam moglo zatrebati. Cijela grupa polako i oprezno izlazi na hodnik.


*Još jedan kratki predah dok naši junaci izlaze i provjeravaju hodnik kod velikih hangara metar po metar. Začudo, sve će biti sablasno prazno. Možda se čak čuje kako druga grupa koja će napasti sa suprotne strane izlazi na palubu negdje tamo u smjeru pramca.

croat1gamer
23-05-2010, 11:25
"E, Hans, sta ovaj upaljeni terminal govori?"

Horny Devil
23-05-2010, 11:26
Ivan tupo bulji u silne LCD-e, ali to ionako nije njegova ekspertiza. Okrece se plagano od ekrana i sara pogledom pokusavajuci pronaci nesto korisno u prostoriji. Rece ostalima: "Znam da je ovo nekakva kontrolna prostorija, ali ako netko kojim slucajem pronade kakav noz bio bih mu zahvalan ako bi mi ga ustupio. Sretni noz mi je jucer ukraden." 'Maldito', promrmlja si u bradu.

*ne znam ima li necega korisnog u prostoriji, ali bi bio zahvalan da GM kaze ako Ivan nesto primjeti*

Forengner
23-05-2010, 11:39
Hehe kammeraden!Evo nas,cini se da ce opet biti akcije,gut,gut.Nego,bolj...hm,rekao si nesto?Evo evo,mada verovatno je nista posebno.*pogleda spravu,zadubi se,par puta prtisnu neko dugme,okrenu se,pa uz nagli okret glave brzo izusti!Shit scheint feindliche Schiffe haben WIR BRAUCHEN MEHR Geschwindigkeit!aAh da !Zaboravio sam da vi to ne razumete,kako god bilo-evo ukratko,ima jos neprijateljskih brodova,dodjavola ako ne zauzmemo ovaj uskoro,svi cemo poginuti!Hitro!Moramo sto pre ili zauzeti brod ili pobeci!Ti brodovi su daleko,ali ipak ne dovoljno.Ja uostalom nisam najvisi po cinu ko je uopste gazda ovde!

croat1gamer
23-05-2010, 11:48
"Tja, es kann nicht gut sein.
Sieh mal nach welche classe die carriers sind.

E, ljudi, moramo nabrzaka napraviti sekundarni plan, ocito za bijeg, ne mozemo ocuvati brod od njihovog napada, posebice s ovakvim trupama. Nek netko s uplinkom javi na maticni brod za napad i pita za novi plan, iako sumnjam da ga imaju."

Horny Devil
23-05-2010, 11:51
"Znao sam, znao sam, ZNAO SAM! Cim mi je nestao sretni noz odmah su se pocele dogadati ovakve stvari", pomisli Ivan.

Pomalo ga hvata panika, jer ne voli biti u situaciji u kojoj ne moze uzvatiti protivniku.

"Moj prijedlog je isto - bijeg. Cak i ako zaumemo brod, imat cemo 2 broda protiv tko zna koliko. Provjerimo prostoriju, pokupimo korisne stvari i bjezmo." Zatim vrlo tiho, ali s osjetnim bijesom u glasu rece: "Prokleta alijansa, prokleti kolonisti..." i nastavi nerazumljivo mumljati psovke.

sickpetey
23-05-2010, 12:24
*Pomalo mrko pogleda ostale sudruge i kaže*

"Korisne stvari..zajebi to najbolje je da mi odma odemo..uz malo srece na putu na naš brod nećemo naići na neprijatelje",izusti i već lagano krene putem koji su i došli

*Napravio je par koraka ali ipak odluči da pričeka ostale..sam neće uspijeti ako naiđe na više od dvoje ljudi.Okrene se i provjeri šta su ovi odlučili*

Horny Devil
23-05-2010, 12:34
Rus djeluje ljutito, ali tko ne bi bio u ovakvoj situaciji. Ivan mu se obrati: "Svaba(oprosti, nisam ti cuo ime) je rekao da nisu jako blizu, vjerojatno mozemo potrositi par minuta za provjeru ima li neceg korisnog sto cemo moci kasnije iskoristiti. Ali uostalom, nisam ja narednik, neka ostali kazu sto misle."

Ivan stane u kut prostorije i ceka. Vrlo nervozno cacka po pusci.

Forengner
23-05-2010, 12:38
Manfred...zapamti..jednog dana cu biti slavan pilot...ili ce te me videti na javnom pogubljenju.Ali dosta sale,brzo pretrazujte,i tiho.*krene da izvrce aparate,prevrce kutije,pretrazuje ostatke opreme,isprazni sve stalke i posude.*"Macht Schnell!
(gm/sto sam nasao/gde/itd itd)

sickpetey
23-05-2010, 12:39
*Razmisli malo i pogleda okolo pokušavajući dokučiti za šta služi ova prostorija*

"E,a čemu služi ova prostorija..mora da ima više primjena nego samo taj radar ovdje",pogleda njemca,"aj ti si skonto za šta je radar..šta misliš za šta su ostali monitori služili?"

cham3leon
23-05-2010, 12:45
Hodnici se doimaju potpuno pusti dok prolazite oprezno i tiho hodnikom prema prvom hangaru. Čak i ako je brod radio sa pola posade, ovdje bi još trebalo biti ljudi. Očekivali ste borbu već na izlasku iz servisnog tunela, ali čini se da je cijela paluba prazna. Je li to moguće? Na ovoj palubi ne samo da se nalaze najveći i najvažniji hangari, već se na ovoj razini ulazi u strojarnicu, a tu su i kontrolni centri za sustave naoružanja. Ovom brodu ipak treba stotinjak ljudi da bi funkcionirao, ali zašto onda na ovoj palubi nema nikoga?

Iznenada, iz prolaza s vaše desne strane dotrči cijela skupina ljudi nastavljajući prema vratima hangara. Nisu vas ni primijetili.

BORBA

Grupa koja se pojavila se sastoji od dva obična brodska inženjera, te jednog u uniformi, bit će nekog visokog časnika, možda je kapetan? Prate ih i pokrivaju tri marinca...

Inženjer1:

MEL 15
RNG 20
SPC 20

DEC 20
ENG 25

HP 35/35

Inženjer2:

MEL 30
RNG 3
SPC 10

DEC 5
ENG 52

HP 35/35

Časnik:

MEL 8
RNG 30 +20 att. (IAR-6 jurišna puška) +10 def. (Pancir-uniforma)
SPC 22

DEC 30
ENG 10

HP 35/35

Marinac1:

MEL 40 +10 def. (Combat Armor)
RNG 50 +10 att. (Fotonska puška)
SPC 8 + 5 att. (Fotonska puška)

DEC 1
ENG 1

HP 35/35

Marinac2:

MEL 20
RNG 65 +20 att. (IAR-6 jurišna puška) +25 def. (Combat Armor)
SPC 5

DEC 5
ENG 5

HP 35/35

Marinac3:

MEL 35 + 10 def. - (Čvrsta uniforma)
RNG 50 +15 att. - (IAR-1 jurišna puška)
SPC 13

DEC 1
ENG 1

HP 35/35

Pošto ste ih zatekli u bijegu sleđa, opet imate jasnu inicijativu i prvi napadate. Pravila znate. Specijalni itemi koje nose protivnici bit će moguće lootati.

croat1gamer
23-05-2010, 12:47
"Hansi je pilot, sto je valjda ocito. Po velicini prostorije bih rekao da je bila spremiste/hangar za nesto.

Nekako imam los osjecaj da smo zavrsili sami protiv svih, kolonisti, well, kao neprijatelji, dok ce friendliesi najvjerovatnije misliti da dezertiramo/bjezimo i ne postujemo zapovjedi, tako da niti to nije dobro.

Kad smo vec dosli na plan za bijeg, gdje bi bilo neutralno utociste za nas, da isplaniramo sada?"
/system map info DM

"Protivnici!
*battle mode*

Napadam casnika sa MEL, gadam mu podrucje desnog ramena/vrata.
Mojih 20 MEL na njegovih 8 MELS~ciljam na crit ako pogodi vrat, ako pogodi rame je disarm, i nemojte zaboraviti da sam napravio backstab

*tipfeleri popravljeni, malo uredeno

Forengner
23-05-2010, 12:49
Pa,sudeci po opremi,bitna je,video sam oficirski kaput prebacen preko jedne od stolica,verovatno jedno od ko zna koliko komandnih postrojenja ovog broda,plus,tu je i radar,ali ne daljinski,vec sudeci po ostatku opreme,za prijateljske brodove.Moguce da negde ima nano-karta broda a mozda i malo opreme za prezivljavanje.*Manfred uzdignu glavu i nastavi gotovo slepo pretrazivati neke fioke pritom,razbacujuci posvuda neke mas-flux kertridze.IOdjenom prekide ga zvuk trcanja,posada,ili bar neki clanovi,uzurbano trce kroz hodnik."More meat for the grinder ja?Gut!*izvuce svoju pusku i opali u casnika.*"For The motherland!URA!
(daj neke podatke,tipa mape itd gm)

sickpetey
23-05-2010, 12:53
*SLušajući što mu Švabo govori omete ga zvuk trčanja.Neprijatelji!*

"Jooj baš krasno",brzo pripremi pušku i nacilja jednog od pridošlica

*Svi su otvorili vatru na jednog lika koj ije izgleda najvišeg ranka od ovih ostalih pa bi bilo bolje da usmjeri svoju paljbu na nekog drugog.Nacilja nekog od marinaca*

"Aj sad budi dobar...i UMRI",počne pucati po jednom od marinaca.

Heavy Support RNG:85 na Marinac1

Horny Devil
23-05-2010, 12:55
"Prokleti gadovi odakle su li se samo pojavili", iznenadeno pomisli Ivan. "Ma tko ih hebe, sad su mrtvi." Uz suludi urlik zaleti se i lupi 'marinca2' kundakom u glavu.

*Mel napad 70 na mel obranu 20. Trebao bi biti cisti pogodak.*

Outmind
23-05-2010, 13:17
Uz uzdah frustriranosti stavljam snajper u položaj paljbe. "Zabavi nikad kraja"... Metak pogađa svoju metu, kao i uvijek...

snajpperom gađam inženjerca broj 2
Moj rng 65 vs njegov 3....

hacker
23-05-2010, 13:27
Dvojica su pogodila lika u pancir-uniformi ali on još uvijek stoji.
"Padaš", promrmljam i gađam časnika.

Sa svojim RNG napadam njegov RNG

50-40=10

Sonic_Moronic
23-05-2010, 14:14
Damon je bio gotovo sretan kad su napokon naišli na nekoliko neprijateljskih jedinica. Razglabanja između suboraca koja je bio prisiljen slušati, bila su mu, blago rečeno, iritantna.
Štoviše, ovaj put se radilo o uvježbanim ratnicima! Krajičkom oka vidio je da su neki već naciljali časnika, pa opali u jednog od marinaca.


*napadam SPC stat 3. Marinca sa RNG*

Sgt. Bull
23-05-2010, 14:20
Panično pokušavam da pronađem svoj ionski pištolj, potpuno sam zaboravio gdje je. Nakon nekoliko sekundi, pronašao sam ga među alatom, izvukao i prestrašeno pokušavao da pronađem svoju metu - Inžinjera1. Ni ne ciljajući stiščem obarač, uvjeren sam da ću promašiti.

*Napadam sa rng na Inžinjera1*

System
23-05-2010, 14:21
Ne ne opet. Ali dobro posle prvog puta mi je lakse da oduzmem neciji zivot, ionako su mi neprijatelji.Jos cu na kraju poceti da volim ovo. hahah


Podize pistolj cilja i pogadja casnika.

cham3leon
23-05-2010, 15:19
croati - časnik - MEL - MEL 20-8 = skida 12 HP
foregner - časnik - RNG 30 - RNG 40 30/40x2= skida 1 RNG
sickpetey - marinac1 RNG 85 - RNG 50 skida 35 health - OSK

hornydevil- marinac2 MEL 70 - MEL 20 OSK

Outmind - inženjerac2 OSK

hacker-časnik RNG 39 - RNG 50 skida 11 HP

system - časnik RNG 4 - RNG 39 skida 1 RNG

Inženjer1:

MEL 15
RNG 20
SPC 20

DEC 20
ENG 25

HP 35/35

Inženjer2: Eliminiran


Časnik:

MEL 8
RNG 28 +20 att. (IAR-6 jurišna puška) +10 def. (Pancir-uniforma)
SPC 22

DEC 30
ENG 10

HP 12/35

Marinac1: Eliminiran

Marinac2: Eliminiran

Marinac3:

MEL 35 + 10 def. - (Čvrsta uniforma)
RNG 50 +15 att. - (IAR-1 jurišna puška)
SPC 13

DEC 1
ENG 1

HP 35/35

Dakle, uspješno ste u jednom potezu skinuli 2 marinca, ostaje vam inženjer1, časnik i marinac3.

1.) Marinac3 napada sa MEL = 35

2.) Inženjer1 napada sa SPC=20

3.) Časnik napada sa RNG = 48

Opet ponavljam, prvi koji posta ovaj potez uz odluku za napad mora se braniti od prvog, drugi od drugog, treći od trećeg napada, a oni poslije se ne moraju braniti, već samo napadaju.

sickpetey
23-05-2010, 15:39
*Mali smiješak se vidio na Pjotrovoj faci.Skinuo je jednog marinca bez problema ali sad kad su ih ovi primjetili počinju napadati.Pjotr primjećuje časnika da priprema pušku ali njega više brine marinac koji juri na njega velikom brzinom*

"O mamicu ti...grr",brzo priprema svoju pušku da se obrani od marinca da mu ispuca rafal u tijelo prije nego što ga ovaj mazne.

RNG+DEF od oklopa:90 branim se od napada marinca

croat1gamer
23-05-2010, 15:50
Dok se marinac i casnik zezaju s teammatesima Phil ometa inzinjera izderavsi se "E, ljudi, ovaj inzinjer mi izgleda vrlo opasno!"
35spc def protiv 20spc att.

Posto ide i napad, opet, MEL 20 na oficira, DEF 8.

Horny Devil
23-05-2010, 16:18
Udarac kundakom pogada protivnikovu glavu, koji mlitavo pada na pod uz iznimno neugodan zvuk lomljena kostiju lubanje. Ivan se okrece i primjecuje da je na ciljniku kolonijalnog casnika. Kolonijalac zapuca, ali Ivanova izdrzljivost u kombinaciji s oklopom izdrzava sve pogotke. "Srecom, pa tip nije bas najvicniji u rukovanju oruzjem. Previse guranja papira?", pomisli i zlurado se osmjehnu. Krajickom oka primjeti da suborci vec ciljaju casnika te svoju pozornost usmjeri na preostalog inzinjera. Ivan se zatrci krupnim korakom i ciljajuci na lomljenje dusnika, spretno iz trka udari zatvorenom sakom inzinjerov vrat.

Ivan se brani od casnikovoh 48 RNG napada, svojim MEL 70 atributom. Koristi se spec. tenka.

Nakon toga Ivan ostatkom svog MEL atributa napada 15 MEL inzinjera1.

croat1gamer
23-05-2010, 16:24
Overkill too much, svi na casnika.? :)

System
23-05-2010, 16:47
*Dize pistolj da opali*

"Sta!!!" U svoj ovoj zbrci potpuno sam zaboravio na nove modele pistolja, zaboravio sam na specjalnu paljbu.

*Mjenja na specjalan napad i napada marinca 3*

Napad SPC 85 na njegov SPC 13

croat1gamer
23-05-2010, 16:51
Dobacuje Ivanu, koji se bolje upoznaje s inzinjerom "Rekao sam da je opasan taj inzinjer!"

Horny Devil
23-05-2010, 17:15
U zaru borbe, Ivan zacuje Phila kako spominje opasne inzinjerce. "Hah, ovaj ne bi bio opasan ni da je u bitku poveo tigra s mountanim chaingunom", pomisli, nasmije se kroz zube, a onda nastavi mlatiti nesretnika.

cham3leon
23-05-2010, 17:35
sickpetey se brani s RNG - uspješno, RNG mu se smanjuje za 1

croati se brani sa SPC - uspješno, SPC smanjen za 2

Hornydevil se brani sa MEL, uspješno, MEL smanjen za 2


croati napada oficira MEL - oficir pada!

hornydevil napada inženjera1 sa MEL 68 - inženjer pada ko kruška

system napada marinca 3 sa SPC i marinac pada.

BORBA GOTOVA!


LOOT počinje!

2x IAR-6 jurišna puška (RNG att. +20)
1xFotonska puška (+10 RNG att. +5 SPC att. )
1xIAR-1 Jurišna puška (+15 att.)
1x Čvrsta uniforma (+10 MEL def.)
1x Pancir uniforma (+10 RNG def.)
1x Combat armor (+10 MEL def.)

hacker
23-05-2010, 17:40
Gledam u svoje suborce, svi su još u malom šoku od borbe. Dolazim do trupla i uzimam fotonsku pušku.


Pulsar-21 sniper puška (+20 RNG att.)
Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.)
Fotonska puška (+10 RNG, +5 SPC)

croat1gamer
23-05-2010, 17:44
Oficir ima nekakvu medalju/oznaku/dogtag/sl., rajt?
Ako da, uzimam.
Trazim njegov pda, vjerovatno je imao neke zapovjedi.

Horny Devil
23-05-2010, 17:48
Ivanov udarac pogada cilj. Inzinjer se hvata za vrat i krkljajuci pada. Nakon, kraceg vremena krkljanje prestaje, a Ivan se okrece i primjecuje jurišnu pušku IAR-6 koju pomalo nerado uzima s najblizeg mrtvaca. "Bolji sam s hladnim oruzjem, ali i ovo ce pomoci. Jedna opcija vise", pomisli. Odmah oprema novu pusku, a zatim pogleda u ostale suborce. "Bio sam u pravu kad sam im se pridruzio, zbilja jesu sposobni."

IAR-6 jurišna puška (RNG att. +20) ->opremljeno
TER-79 Ionska jurišna puška(+10 RNG att.)
CPO MkI. oklop (+15 RNG def.) ->opremljeno

RNG att. 40 + 20(bonus za oruzje) = 60

sickpetey
23-05-2010, 17:50
*Prolazeci pokraj tijela Pjotr primjecuje dosta pušaka..mnogo bolje od njegove naravno*

"Hmm ova će poslužiti lijepo",dok uzima pušku primjećuje i dobru panciruku na jednom od marinaca,pogleda okolo i počne ju skidati sa marinca

"Ovo ne izgleda pre dobro",provjeri ju i još vidi nekoliko rupa po njoj i baci je pokraj ostalog loota,"Loša sreća čak"

(uzimam 1xIAR-6 jurišnu pušku)

RNG=75 +20 od puške= 95 RNG attack

Sonic_Moronic
23-05-2010, 17:50
Damon uzima combat armor. Slaba obrana protiv fizičkih napada mogla bi ga koštati glave, bolje da se pripremi.


Inventar:
Pulsar-21 sniper puška (+20 RNG att.) - EQUIPPED
Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.) - UNEQUIPPED
50 SOL
Combat armor (10 MEL def.) - EQUIPPED


Tu bi zamijenio svoju uniformu combat armorom, da je izbacim iz inventorija ili šta?

System
23-05-2010, 17:52
I dalje sokiran silinom njegovog napada na neprijatelja, razgledam po opremi koja je ostala iza neprijatelje pomisljam "Jao, jao. Nista od ovoga mi ne bi koristilo. Puska koja bi mi iole koristila otisla je drugom u ruke. Meh, nema veze"

Okrecem se ostalima. "Ovo zasigurno nije kao na treningu, na Zemlji zar ne?" blago se osmjehnuh "Nego sta nam je ciniti u ovom zlom casu?"

sickpetey
23-05-2010, 18:23
*Pjotr laganim hodom hoda oko leševa koje njegovi sudruzi pljačkaju,šutajući čahure koje se nađu po podu.Hoda po lokvama krvi i gleda u monitor koji pokazuje dvije šarene točke kako se sve više i više približavaju.Zna da nemaju dosta vremena ali hvala Bogu nisu jedini na brodu a valjda neprijatelj nece uništiti soj vlastiti brod.Vjerojatno će se zabiti u njihov i početi ulaziti na njihov brod na isti način kako su i oni sami tu.Ukratko u klopci su sa neprijateljima sa obje strane ako se to desi ali Pjotr ne želi to reći ostalima da ih ne uspaničari ili da oni njemu ne kažu da on paničari.Brišući krv krv sa njegove "nove" puške nategne ju i kaže ostalima*

"Očemo krenuti više?Ako čekamo previše doći če još ljudi",izgovori u nadi da će se malo požuriti i da će netko doći do dobrog plana bijega

*Valjda nije jedini koji vidi da ima šansa da budu ovdje zarobljeni.Mora biti drugi izlaz..pa..ovo je hangar,mora da ima neki shuttle ili nešto pomoću čega bi mogli pobjeći*

"Hmm",promrmlja,"Nego..ako je ovdje hangar..gdje su letjelica?*

cham3leon
23-05-2010, 18:27
LOOTANJE GOTOVO

Hrabra družina je profesionalno riješila cijelu grupu, brzo pokupila sve što je od vrijednosti, te nastavila prema hangaru.

Čudna stvar jest što je hodnik iz kojeg je skupina istrčala vodio na gornju palubu, što znači da su ti ljudi htjeli napustiti brod. Brzo djelovanje naših junaka bilo je pun pogodak jer ih neprijatelji nisu očekivali, ali i dalje nije jasno zašto su časnici već počeli evakuirati. To nije standardna procedura. Ako bi evakuacija kroz hangare već počela, krenuli bi manje važni članovi posade, ovo djeluje gotovo kao da su se htjeli riješiti kolosalnog broda tako što su ga doveli svojim neprijateljima i dali im da ga osvoje dok oni bježe natrag...
Iz te zbunjenosti situacijom svih je ipak trgnula buka iz smjera pričvršćenog Liberty 9, nešto poput ionskog hica, a nekoliko minuta zatim višestruki tupi udarci koji su odzvanjali trupom divovskog nosača.

Oni među vama koji imaju ENG >= 25 odmah će prepoznati da to stižu neprijateljski brodovi i pričvršćuju se za slobodna mjesta na nosaču. Bit će gusto. Ovo je vrhunski isplanirana stupica, međutim, kao i nesretna šestorka koja je krenula u evakuaciju, ni ostatak flote nije očekivao vas. Ideja koja se odmah nameće jest pobjeći. Ovi momci su krenuli prema hangarima, znači da ih čeka adekvatan prijevoz za bijeg.

Hangar A1 je bio jedan od četiri najveća na nosaču, a taj dojam se izgleda želio postići i sa natprosječno velikim vratima kroz koja se iz hodnika očito mogao unositi i iznositi krupan teret. Vrata su zbog uzbune bila automatski blokirana. Čak niti iskusan inženjer ne bi mogao otpustiti tu bravu. Naši junaci sad moraju naći način da premoste sigurnosni protokol kako bi otvorili vrata hangara. Kreće potraga za kontrolnim konzolama.

PREDAH

Dok šećete oko vrata hangara i tražite kontrolno čvorište, pričajte, razmišljajte i komentirajte. Vidimo se sutra, nadam se.

Outmind
23-05-2010, 20:47
Nikada mi nije bilo drago ubijanje, pogotovo ne kolega što su spretni sa francuskim ključevima, no što je tu je. Ako ništa drugo, sa tim metkom grkljanu se nije dugo patio...

Većina dobrih stvari koju su ova smetala nosila sa sobom je nestala, no ostatak naše navrat nanos sklepane družine previdio je jednu dobro skrojenu uniformu. Nakon malo boljeg pregleda ustanovio sam da se radi o modificiranoj verziji materijala otpornog na probadanje, kakav se koristi u uniformama zatvorskih čuvara. Pošto nisam nikad bio vješt u makljaži prsa o prsa, dodatna zaštita nije na odmet. Odstranjujem sa njega oznake prijašnjeg vlasnika i spremam ga u ruksak.

Dio grupe već je krenuo prema čvrsto zatvorenim vratima hangara. Nebi bilo pametno zaostati.

"O, hvala vam što ste me pričekali" Kažem sa kiselim smiješkom.


uzimam čvrstu uniformu.

Forengner
23-05-2010, 20:52
Schnell!Schnell!Wir gehen ausgang!Hitro saborci hitro!*zaboravi na oruzije,"nek ide k vragu sve to!Zivoti su vazniji!"Od veselog pilota,on se pretvori u namrgodjenog,brzo moramo naci put kroz ovaj prokleti lavirint od broda!Izvadi pusku,pripremi je,i krenu dalje.Otrci par koraka,stade,okrenu se,"vama se ne zuri?Ok da ist ok.Nema veze.Cekacu,nego,imam jedno pitanje,kako su vas kog djavola nagovorili na ovu samoubilacku misiju?

sickpetey
23-05-2010, 21:05
*Hodajući za ostalom družinom Pjotra počne malo iritirati vika koju Švabo radi.Kao da nisu već u dovoljnim govnima on se dere što jače može.Ajde dobra stvar što nisu ranjeni pa bi čak i mogli preživjeti još jedan napad.Lagano zastane jer primjećuje da neki inžinjer zaostaje.Ne poznaje pola ljudi oko njega pa čak ne zna ni kako se inžinjer zove.Zapravo nije ga čak ni primjetio..malo mu je važnije vlastito zdravlje zasad nego imena družine.Lagano se okrene jer je Švabo počeo pitati družinu nešto a i ne dere se pa ga čak pokušava razumijeti*

"Nagovorio?Ček..ti si imao izbor da ne dođeš",naceri se malo i počeše kosu,"Nakon što sam došao na brod nije više bilo oćeš nećeš nego su nas samo therali ko stoku..tako je vjerojatno i polovici.A šta si ti neki posebni pa si došao svojevoljno?"

*Naceri se sitno i primjeti da ga je inžinjer prošao i poćne iči malo brže makar mu se više ne da od težine oružja.Trebao e ostaviti jednu pušku zbog težine svog tereta ali rađe da ju ponese.Tko zna kad će ova puška koju je ponjeo zakazati.Nije ni izgledala da je u dobrom stanju,bila je dosta istrošena a i sva krvava,ali dobra stvar što ju Pjotr nije okrznuo dok je pucao po njezinom vlasniku..to je bilo zapravo čudo jer je vlasnik izgledo ko svinja koja je prošla kroz mješalicu.

Forengner
23-05-2010, 21:13
Pametan Rus?Huh tvoje sam ko glinene golube skidao s svoda plavog!(Manfred je ruskih korena btw)Ali okej si mi ti,ja sam se prijavio,dobrovoljac,dok su vas...eh..manje kooperativne na 'drugi' nacin potrpavali u brod.Dobio sam hranu,vodu,sva sreca pa sam sve pojeo pre polaska.Ali,nemojmo pravit neprijatelje medju saborcima,metke bolje da sacuvamo za....eh..druge'.Uglavnom,Okrenu se (uz zao smesak na licu) i nastavi dalje laganim korakom.Pjotr se zoves ne?Ili ti je to nadimak.Hajde,izgleda kao da imas snage u tim rukama,budi dobar pa mi pomozi oko ove vrece*pruzi vrecu prema gromadi i nasmeja se*.Izvoli,ako hoces pomoci ovom slabasnom pilotu'.Zapevajmo!
Wir verfolgten mit Mut,
hob den Kopf, ins Ungewisse,
Unbekannte, der Tod für die Ehre des Lebens und der Hoffnung,
mit Hoffnung im Leben!
Wir Leben für das Vaterland!

System
23-05-2010, 21:26
Gledao sam kako ostali stavljaju stvari u svoje torbe. A onda sam cuo povisen glas sa njemackim akcentom. Moram da priznam pomalo je zvucalo smesno, ali obratio sam paznju na njega. Htjedoh da odgovorim, iako se to cinila kao losa ideja u ovom trenutku... ma nek ide dodjavola

- "Novac moj prijatelju novac" rekoh "to je stvar koja pokrece univerzum, steta sto sam to kasno shvatio". Priblizih se njemcu.
- "Kao mali sanjao sam da postanem biolog, sto sam na kraju i postao ali moja namjena se razlikovala od mog sna, hteo sam da lijecim ljude ali sam morao da ih ubijam, htjeo sam da pomazem ail sam morao da unistavam"
Ne znam sa li je dobra ideja da se ovako povjerim nekolicini ljudi koje jedva da poznajem... heh sta da se radi ovo je mozda posljednji razgovor u mom zivotu.
- "Naime radio sam u tajnim laboratorijama na razlicitim planetama praveci biohemijska oruzija, medjutim nisam mogao da izdrim vise, rekao sam da ne zelim da budem dio toga, ali sam naisao na odbijanje i onda sam shvatio da sam zarobljenik to je shvatila jos nekolicina mojih kolega i poele nekoliko sedmica planiranja pobjegli smo, pritom smo napravili biolosku katastrofu na stanici"
Cudno kao da mi je lakse kada djelim svoju zivotnu pricu sa nekim sa kim cu umrijeti
- "Medjutim realnost nije gledala na mene sa smjeskom, vratio sam se na Zemlju da bih nasao neki posao ili nesto, medjutim nista se nije dogodilo gladovao sam danima nisam imao gdje da spavam, a onda sam vidjeo poster za regrutaciju vojnika i naucnika... mislim da ostalo vec znate" Nasmijah se tuznim osmjehom na osvrt na moj kratki zivot. Nastavih da koracam dalje...

hacker
23-05-2010, 21:29
"Hah, pjevati u ovakvoj situaciji, zaista hrabro. No, zbog kojeg si se to razloga, ako se smije znati, dobrovoljno prijavio za ovo samoubojstvo? Iskreno, onaj tko se za ovakve stvari dobrovoljno prijavljuje mora u najmanju ruku biti lud. Pa mi smo ovdje najobičnije topovsko meso, vidiš da su nas poslali ravno u zamku."

Dok sam mu to govorio, gledao sam u vrata hangara. Ako ih otvorimo na vrijeme i ako budemo imali sreće možda uspijemo pobjeći. Ali kao da će bijeg išta srediti. Vjerojatno će nas za par dana poslati na novu samoubilačku misiju. Dovraga, kad bih barem imao izbora. Sa Zemlje nisam mogao otići ukoliko se ne regrutiram u komandose. A gdje je bolji život? Ovdje, gdje ti svaki čas može doletit metak u glavu ili na Zemlji, gdje su sanše za normalan život još manje. Ali tamo barem nisam ubijao. Možda sam ipak trebao ostati....

sickpetey
23-05-2010, 21:30
*Pjotr lagano pogleda njemca koji mu govori kako je ruse ubijo.Pjotra nije to previse grizlo jer jedino rusko ima ime i prezime a ni sam jezik ne zna jer je stalno morao putovati za boljim zivotom.Nezainteresirano gleda u pilota koji stvarno ima dosta toga za reci ali da bude pristojan Pjotr ga poslusa.Onda odjednom njemac pruzi torbu pre Pjotru i pita ga da li moze nositi sa zlobnim smjeskom.Podjebava ga.

"Hmm",Pjotr ga pogleda,"Selbstverstanding"

*Pjotr pocne prckati po svojim djepovima i izvadi ionski pištolj i ispukne dio torbe tako da nikog drugog ne pogodi ali dovoljno dobro da bar nesto sprži sa tim ionskim pištoljem*

"Eto..to če ti uveliko olakšati teret",nasmije se kratko i vrati pištolj u džep,"Očemo krenuti sad?"

Forengner
23-05-2010, 21:36
Uz osmeh na licu izusti:"zasto?Zbog avanture,neizvesnoscu,strepnje,samo me to moze podsetiti na dane kad sam jurisao nebom!Hoce li neko cigaretu?*izvuce paklicu "Belomor Kanala" i zapali cigaretu.Mirise kao otacbina ahh.Evo evo,svi ce dobiti,*hitro dade svima cigarete.Ko zna kakve su,i odakle mu*.Imam jos nesto,evo,za svakoga po nesto..*izvadi neku knjizicu,otvori je pred skupinom,kad ono!Unutra,zene,koliko ih ovi momci dugo nisu videli...Odmor za oci."svidja vam se Nein?Ahaha video sam odmah to po vasem izrazu lica,evo,evo uzivajte,*dade im knjizicu*.Vratite mi to u jednom komadu.*U medjuvremenu primeti Pjotrov cudan izraz lica.U ruci mu pistolj."WAS IST LOS!?SCHWEINHUND!Ahrgh!*kako si se usudio stoko!Poklupi stvari,pogleda pjotra zlobno (ali posto je bio previse slabasan da odreaguje samo izusti:"neki od njih su me molili preko tel-radio-veze da ih pustim...pucao sam u sve..Stoke.

Horny Devil
23-05-2010, 21:38
Ivan sutke prati ostale vojnike. "Ziv sam jos", pomisli, "tko bi rekao? Nakon sto su nas doslovce izgurali na nisan kolonijalcima, mislio sam da sam sigurno gotov. Tko bi pomislio da je izgubiti se na neprijateljskom brodu zdravije za zivot, nego li drzati se svog voda."

Odjednom zaglusujuca tutnjava. "Eksplozija ili...?" Ivan se okrenu prema covjeku koji je lagano sustizao ostatak grupe. "Hej momak", upita Cormaga, "kakva je ovo nesnosna buka? Ja sam ocajno los procjeni izvora dalekih zvukova. Heh. Eh, da, nisam se predstavio zar ne? Ivan. Ivan Rodriguez, rodom iz prekrasnih pustosi Buenos Airesa." Ivan, cekajuci na odgovor, ignorira ostale rasprave i pokusava sloziti manje zabrinutu facu uz upitan uspjeh.

Forengner
23-05-2010, 21:42
SNije cekao odgovor *bahato zar ne?*To je ovaj rus pucao u moju torbu!Da sam malo jaci i visi vratio bi mu za sve i za Balaton 2346!Prokletnik..Ali pusti ga,gresnik.Evo ti cigareta,*velikodusno mu pruzi nesto nalik cigareti* izvoli,uzivaj.Vreme je za malo odmora.Bolje polako ici i smisliti sto dalje.

System
23-05-2010, 21:49
Gledam u casopis "Predivno, posebno ova u svemirskom odjelu" pokusavam da odgurnem jos nekoliko saboraca kako bih spasio slike, ali mi ne ide za rukom, batali, pomislih i prepustih knjizicu ostalima. Odmaknuh se i obratih se svima "Pa moji saborci, ime te li nekoga ko vas ceka dole na Zemlji?"

hacker
23-05-2010, 21:49
Zanimljivo...Manfrede, jel? Vrlo zanimljivo. Do prije par minuta si nas sve požurivao u strahu za vlastiti život a sada nam daješ cigarete i pokazuješ slike, kao da samo na odmoru. Ajde budi od koristi i kreni tražiti kontrolnu ploču da otvorimo ova prokleta vrata i da pobjegnemo sa ove vukojebine. Dok se malo smirimo bit ćemo mrtvi."

Po izrazima lica većine svojih suboraca dalo bi se pretpostaviti da su se već pomirili sa smrću. Po njihovom tonu se uopće ne naslućuje da nam je neprijateljsko pojačanje za vratom. Što je još bolje, nikome se niti ne žuri. I kako da onda ostanem živ?

sickpetey
23-05-2010, 21:51
*Pjotru je malo srce poskocilo.Svidja mu se kako se svabo naljutio i vice kako da je veci i jaci a Pjotr je iste visine ko on a cak je mozda i mrsaviji od njega.Primjecuje Ivana kako se upoznava sa inzinjerom.Za neku mrgu jako je socijalna osoba.Pogleda njega i svabu kako mu daje cigaru i kako vristi*

"A što..meni nećeš dati",kaže sa podsmijehom,"Hehe..nego ima netko šta za jest..mene su izbacili iz kantine baš kad smo se približili brodu"

*Dugo nije jeo a i obicava da dosta pojede.Čak je ponekad krao po kantini kako bi zadovoljio svoj apetit a sad već osjeca stomak kako divlja*

Sgt. Bull
23-05-2010, 21:55
Probijajući se iz pozadine, prišao sam nekakvom inžinjeru, po prvi put ga vidim. Privukao me dim cigareta pa sam odlučio da je krajnje vrijeme da i ja zapalim jednu. Gledajući u njega, pokušao sam da zvučim što smirenije "Imaš cigaretu viška možda?"Sbojažjivo sam rekao, nadajući se pozitivnom odgovoru iako nisam primjetio da puši.

Horny Devil
23-05-2010, 22:08
"Ha?", zbunjeno upita Ivan okrenuvsi se od Cormaga prema Manfredu, "Ma pitao sam..." Nasmije se. "Nije bitno, ponudenu cigaretu sigurno necu odbiti." Uzme cigaretu i zagrize je, ali bez neke zelje da je pripali. "Manfred, zar ne? Ako sam te dobro razumio, trebamo zbrisati cim prije s broda? U cemu je problem?"

Primjecuje da Pjotr i dalje pecka Manfreda, a da se Cormagu pridruzio Leeroy.

croat1gamer
23-05-2010, 22:12
Phil je do sada mirno promatrao teammatese kako rjesavaju razmirice, al nakon manje svade izmedu Pjotra i Hansa odluci ih primiriti.

"Ej, ej, smirite dozivljaje, nisam bez razloga napustio mjesto pregovaraca, svaki put ovakve gluposti.
Nisam vas skroz pratio, tako da necu biti ni na cijoj strani.
Pjotr, kazes da ti je dosta borbi a onda sam sudjelujes u jednoj, i to s teammateovima. A ti Hans, i dalje si u proslosti, i to davnoj, nauci prijeci preko nacionalnosti, to je zadnje sto nam treuba.
Ako se odlucite boriti, nemojte sada, ili budite odrasli pa rjesite razgovorom nesuglasice."

Mrmljajuci odlazi natrag te sjeda na pod uz par vjerovatno praznih kutija, 'Samo nam jos treba netko s kratkim zivcima, oni sve moje pokusaje za pregovanje uspiju unistiti.'

'Barem imam dogtag od onog oficira.'
/pizda vam, nemrem zavrsiti tako brzo govor na mobu.

Outmind
23-05-2010, 22:14
Sustigao sam ih, i to baš na vrijeme da vidim kako se neki glasni hvalisavac uz loše artikulirani njemački jezik okolo razmeće cigaretama. Pokretom ruke odbijam ponuđeno - u mom poslu nepredvidiv izvor vatre nikada nije dobra zamisao... a cigarete nisu ni zdrave. Već vidim da mi se taj ne sviđa - mrzim nametljive i pretjerano vesele ljude.

Tek što sam se pridružio ostalima jedan mlađi čovijek, hispanac po izgledu pita me za buku. "izgleda da nam u posjet dolaze nepozvanii gosti - to je buka što ju proizvode mehanizmi za pričvršćivanje brodova."

Čini se da nisam bio zadnji; za rame me hvata neki bojažljivi žgoljo. Sav se trese i pita me za cigaretu. Bacam pogled na kvazi-švabu i odsječeno odgovaram "Pitaj njega".

Sgt. Bull
23-05-2010, 22:27
"Ok. Hvala."SKratko sam odgovorio i okrenuo se nazad na začelje kolone. ''Da barem hoće zašutiti na trenutak.'' zbrljah si u bradu i zauzeh staro mjesto.

Forengner
24-05-2010, 13:24
Vidim da niste preterano odusevljeni..retko ko se zahvalio..ali nema veze,*nastavi pusiti cigareta koja je gotovo ostala bez duvana*,(okrenu se prema bojaziljivom momku) evo ti,izvoli,zasto da ne,uostalom sta ce te dobiti od cigareta?Rak?*nasmeja se podrugljivo* "In ze' Vaterland,to je poput kijavice,najbolji lekovi,a i najbolji avioni.Pogleda Pjotra,"ovakvi su retki.".Nego jeste li zavrsili s gledanjem te moje knjizice?Ako jeste,dajte ovamo,nemamo mnogo vremena.*otrlja ruku o plavi mantil i namesti sapku na nos,"gde sam ja stigao.."*izusti kroz zube u sebi*.A ti,ti,da da,ti snajper,zasto nisi u nekom gradu,postrojenju,trazeci mete..Nastavi da peva u sebi...doduse sasvim drugaciju pesmu.Jedino sto se izrazito culo je bilo 'Kaput'.Svabo' je izgleda bio zamisljen.

cham3leon
24-05-2010, 13:36
Ne odveć daleko od velikih vrata, pronalazite kontrolnu sobu, mnogo veću od one u kojoj ste prethodno bili. Deseci kontrolnih ploča i ekrana pokrivaju sve moguće funkcije sustava u hangaru. Ovo je pravo mjesto za otvaranje puta prema hangaru, ali ono što vam prvo upada u oči je da je ova prostorija i usputno spremište za hangarske tehničare. Vrijeme je za

LOOTANJE

Među ostalim smećem, nalazite nekoliko korisnih dijelova:

3x metalno kućište

2x eksplozivni naboj

2x emiter

1x sd generator

1x cijev

Outmind
24-05-2010, 13:47
U novonastaloj gužvi nisam ni primjetio da se pred nama nalazi prostorija koja se čini komandnim centrom ako ne broda, a ono ove razine.

"Bingo!" Skrećem pozornost ostalima, "Ako se itko od vas razumije u ništice i jedinice, sada bi bilo pravo vrijeme da nam to i pokaže".

Nakon malo boljeg ogledavanja po prostoriji spazio sam par metalnih kućišta i expolzivnih naboja. Uz resko "Savršeno." uzimam jedno metalno kućište i jedan explozivni naboj. suočen sa upitnim pogledima nekolicine ležerno odgovaram: "Bit će vam jasno i prije no što biste željeli."

Pulsar-21 sniper puška (+20 RNG att.)
Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.)
Čvrsta uniforma - 10 mel def
1x metalno kućište
1x expolzovni naboj.

sickpetey
24-05-2010, 13:55
*Još uvijek čekajući da netko odgovori na njegove pitanje o hrani pričuje inžinjera kako govori nešto.Izgleda dok se svadjo sa Svabom ostali su otisli u nekakvu sobu.DOlazi tamo i primjecuje dosta stvari ali nista sto bi mogao iskoristiti.Osim mozda jedne stvari. Uzme cijev malo se igra s njom i pogleda sa cerekanjem svabu*

"Ovo ce mozda dobro doci jednom hehe",kaze i stavi cijev u backpack,"Nego jel vi inžinjeri možete neš napraviti od svega ovoga il je to samo hrpa smeća hmm?"

System
24-05-2010, 13:55
Privucen postupcima Cormaga priblizavam se gomili smeca i nalazim.

1xEksplozivni naboj, 1x metalno kućište

Hmm, mogao bih ovo iskoristiti za nesto korisno, sva sreca da znam da sastavim nekoliko stvari, ali nikad se nisam nesto pretjerano zanimao za inzenjeriju, to je vise kao sporedna stvar kojom se bavim.
Obracam se Cormagu i progovaram "Kolega ako mislite na ono sto i ja, mislim da se nasi neprijatelji nece dobro provesti"

Horny Devil
24-05-2010, 13:57
Ivan gleda dijelove. "Ma nije ovo za mene, ja jedva da znam koristiti aparat za hranu," pomisli, "Inzinjerci ce se sigurno poigrati s rezervnim dijelovima. Bolje im ne smetati." Pocese se po glavi koja se oznojila ispod kacige. "Uf, dobro bi mi dosao tus", prode mu glavom, ali onda zakljuci: "Mada jos bolje bi mi doslo kada bih uspio ziv pobjeci s ovog prokletog broda. Prokleta zatvorena vrata..."

Ignorira loot te nastavlja hodati uokolo i razgledati silne LCD-e u prostoriji.

Forengner
24-05-2010, 14:02
SLjutito odbrusi Pjotru.Ako mi budes prisao s tim !! Ja cu!!Agrh (krene nesto nasumicno pricati sebi u bradu)Ozbiljno ti kazem,pridjes li mi s tim..(krene se pretvarati da trazi nesto po dzepovima,odglumi da je to 'nesto' izgubio i nastavi dalje.Prolazili su pred ion-cell prozora.Pogleda u nebo i vide jednog lovca kako jezdi nebom trazeci metu.Nas je.Dobro je.A ti,rus,ne,nemam hrane,ali imam ovo-izvadi plavu cuturicu,naizgled punu alkohola."nazdravlje!"Oteze par dugih gutljaja,vec prljavim rukavom obrise usta i vrati cuturicu u dzep.*obrati se inzinjercima:"ej vi,ajd nesto narpavite od toga,ovde mi se ne zadrzava."

Outmind
24-05-2010, 14:03
Konspirativno se smješkam i diskretno kimam čovjeku sa nekolicinom kibernetičkih implantata.

"Kada si prisiljen boriti se za svaki komadić hrane na prenapučenom planetu punom ljudskog ološa, smeće ti može biti najbolji prijatelj...", govorim čovjeku sa ruskim naglaskom.

croat1gamer
24-05-2010, 14:04
Looting:
1x Emiter

"Ajde, nadam se da ce ovo biti od koristi.
Neg, kolega demo, jel moze malo instrukcija o radenju eksploziva, da ne zavrsi kao zadnji pokusaj?"

sickpetey
24-05-2010, 14:08
*Pjotra još uvijek nasmijava ljutnja njemca ali ipak bi bilo vrijeme da se uozbilji.Gleda na inžinjere i nada se da če nešto napraviti od svega makar mu se ne čini da mogu napraviti nešto prevažno za otvaranje vrata. Otvaranje če biti kompliciranije mislio je Pjotr. Ta vrata ni tenk ne bi otvorio ali vjerojatno ima neka komanda ili ručka za otvaranje u kontrolnoj sobi u kojoj se nalaze ali Pjotr ne razumije sve te oznake koje vidi na tipkama kontrolnih ploča a kamoli što je na LCD-ima*

"Pusti ih da rade",kaže njemcu,"Ako ti možeš bolje onda ti radi umjesto njih..rađe provjeri jeli ima nešto ovjdje za otvaranje hangara"

*Pjotr nastavi hodati okolo inžinjera prosmatrajući šta rade i priprema svoju pušku.Dugo je vremena prošlo i postoji mogućnost da ponovo netko dođe.Netko nepoželjan*

Forengner
24-05-2010, 14:18
Ach vat do ve have here?Electronika ja?HUm (zagleda se u masine i opremu,sede za stolicu,i krene ceprkati po sistemu."Budale!Nisu izbrisale sve podatke pre no sto su pobegli,lepo,lepo i...evo.Pritisnu par komandi,odjednom uz piskav zvuk,iskrsnu problem "was iss das!?!" "schweinhund!" (nazva masinu pogrdnim imenom i krene lupati po opremi!) "Tisina stoko!Tisina!*lupi je jos jace i ona zatihnu*"umh doslo je do malih poteskoca kao sto ste i sami videli,ali je sve reseno,evo evo,izgleda da je problem u nano-Xg34 bitnom Asimultanoru.Nema problema,evo evo.*nastavi neuroticno pritiskati komanda od kojih se masina tresla* (misli u sebi)"sranje..".

hacker
24-05-2010, 18:37
U spremištu je još ostalo jedno metalno kučište, jedan emiter i SD generator. Uz eksplozivni naboj bi mogli napraviti granatu, koja bi sigurno počistila par marinca ako ju bacimo na pravo mjesto. Uzimam METALNO KUČIŠTE. Primjećujem da su dvojica suboraca uzela naboje. Obraćam im se:
"Brzo, napravite granate, u hangaru nas sigurno očekuje još neprijatelja"

Tada se obratim grupi:
"Imam ponešto iskustva u probijanju zaštite, ali siguran sam da tu ima vas koji znaju bolje od mene. No ako vam treba pomoć, pri ruci sam."

Pulsar-21 sniper puška (+20 RNG att.)
Commando uniforma (+5 RNG def, +5 MEL def.)
Fotonska puška (+10 RNG, +5 SPC)
1x metalno kučište


Ostalo je:
SD generator
Emiter

System
24-05-2010, 18:56
Hmm. da li da uzmem jos djelova? Ma ne, necu da budem sebicnjak pa da sve pokupim, a i u ostalom necu ni da teglim. heh. Pritom cujem poznati glas.

Odgovaram mu.
"Evo jos malo pa gotovo"
Pravim od
1xEksplozivni naboj, 1x metalno kućište

1x HE grenade

"Pa kolega, ne drzite li da je ovaj dio opreme nadasve koristan, posebno kada naidjemo na sledecu gomilu neprijatelja."
1x HE grenade

Ostatak u sigu

Forengner
24-05-2010, 19:01
*prilazi mladom naucniku,"sta to imas tu?" (odjenom ga s obe ruke zatresa,)"Hhahahaha jesi li se uplasio hahaha,(uz zloban osmeh na licu,okrenu glavu,i nastavi besmisleno kuckanje po opremi i komandnoj moduli.*okrenu se i dobaci naucniku"dobro sam te isprepadao huh?" (iz dzepa mu curi neka tekucina,sve vise i vise,miris dopire do svih,alkohol.Odjednom uz lagan pokret ruke,on protrlja kosu,jos vise nabije sapku na glavu i rece sebi u bradu "sto pre to bolje".

System
24-05-2010, 19:28
"Prokletstvo!!!" viknuh "To ti nije trebalo, alkoholicarski olos, kao da si i do sada bio koristan, mislis da samo ja ne mogu da te trpim pogledaj ostale. Svima si nam se popeo na glavu sa tvojim glupostima. Svakog trenutka mozemo da umremo, ali ne gospodinu je stalo do sege i sale." Brzo sam programirao implante za kontrolu stresa, nekada sam zahvalan sto ih imam.

- "Ali hajde zanemaricemo cinjenicu da si nas mogao sve dici u vazduh, ipak svi se nalazimo u istoj situaciji. A sada se dovedi u red."

Forengner
24-05-2010, 19:40
(okrenu se polako,pogleda mladog naucnika.I rece:"znas voziti letelice?Izvoli,ako nisam koristan,ja cu otici prema najblizem satlu,a vi idite k'vragu.Zapamti momce,imam ja i onu,neveselu,ozbiljnu stranu.Nisam siguran da li si ti spreman da je upoznas doduse.*vratio se poslu i u reako gotovo naglas:"bah,balavac".Fleka od alkohola i neonskog ulja mu je skoro skroz prekrila sinjel.

sickpetey
24-05-2010, 20:52
*Vec malo zabavljen svadjom svabe i inzinjera Pjotr ispusta cerek za cerekom. Nije ga briga ako je the Grand Pilot ljut jer ga nece ispustiti iz vida pa ako bude namjeravao pobjeci bez njih trebat ce to uspijeti sa nekih desetak rupa u tijelu*

"Aj ne svađajte se nego radite to",kaze ali onda odma kaze prije nego sto su inzinjeri reagirali,"I trebali vam kakva pomoc?"

*Zadnje sto Pjotru treba je da misle da je jedino dobar za pucanje. Zapravo to je skoro jedina od njegovih vrlina ali valjda moze i jos neki vrag napraviti. A i velika je vjerojatnost da inzinjeri ne trebaju pomoc. Preponosni su to traziti od nekog ko nije njihov*

Sgt. Bull
24-05-2010, 23:55
Kako sam kasnio za grupom (još uvijek guštajući u švabinoj cigareti) došao sam taman na vrijeme da si priskrbim SD generator. Lijeno sam ga spakovao u backpack, tko zna kada će zatrebati.

Horny Devil
25-05-2010, 15:07
Ivan ne pretjerano zainteresirano slusa raspravu medu suborcima. "Cini se da ce Manfred biti omiljen na zabavama", pomisli, "no sto li mu treba toliko dugo? Ne izgleda mi pretjerano siguran u ono sto radi. Vise je puta spominjao da je pilot, zasto onda, Madre de Dios, on cacka po tim vratima? A i ti kolonijalci, mislim zaista, tko pravi vrata koja se zatvarajuSu slucaju nuzde? Sto ako izbije vatra u ovoj prostoriji?" Odjednom primjeti ogromnu, po losoj rakiji smrdecu mrlju na Manfredovom kaputu. "A kad smo vec kod vatre..."

Polako prilazi u kontrole zadubljenom Nijemcu i u sali kaze: "Manfrede, mozda bi te neki nazvali vatrenim momkom, ali ja mislim da se ti i vatra ne biste bas dobro slozili." Ivan razvuce lagani osmjeh, a onda rukom pokaze na mrlju na kaputu. "Cini mi se da ti je sva 'vatrena voda' iscurila. Ne bi bilo dobro da se zapalis, zar ne? Jedini si pilot ovdje."

cham3leon
25-05-2010, 15:43
LOOT GOTOV


Pronašavši dijelove koji su ih zanimali, i pomno pretraživši prostoriju u kojoj se nalaze, naši junaci okreću pozornost u potpunosti glavnoj konzoli kontrolne sobe. Odmah uočavaju tri mogućnosti:

1) Premošćenje procedura za uzbunu - DEC >= 40 - Ovo zasigurno može otključati vrata hangara i omogućiti pristup.

2) Zaustavljanje sigurnosnih protokola - DEC >= 70 - Onesposobljava cijelu automatsku obranu broda.

3) Hakiranje glavnog računala strojarnice - DEC >= 90 - Nije predviđeno, ali dovoljno vješt haker može iskoristiti brodsku mrežu da upadne tamo gdje ne bi smio. Kontrola nad strojarnicom sigurno donosi neke korisne mogućnosti.


Svaki igrač može probati napraviti koliko god radnji od ove 3 želi (može), ali ne izmišlja i ne piše ishode istih.

Forengner
25-05-2010, 16:22
AHA!Kleine schweinhund!Evo ga!Uspeo saM!NEEE!Sva moja 'srecna tecnost' ne..sta cu sad piti u bespucu svemira.."Ali nema veze,kada pobegnemo s ovog prokletog broda,kupicu jos par flasa.(zagleda se u masinu,pa u saborce,pa opet u masinu.Aha evo,odlicno,heh sta ce ova djubrad sada uraditi!Unistio sam im sistem odbrane,a evo,45xfgNeonPrism odasiljac pada!uspeo sam,ovo bi trebalo otvoriti ta prokleta vrata!Haha für die Macht des Vaterlands! Sieg!(ubrzo ustade s stolice,pripremi pusku i pobedonosno rece:"kammeraden.Uz malo srece,uspeh je zagarantovan.*zapali cigaretu,kad ono,malo pepela pade n sinjel i on uhvati vatru!"NEIN SCHEISE!*baci sinjel na pod,izgazi ga i nastavi vikati nesto na nemackom*"Uhh,dakle,pa..emh nista.Sve je uredu,*Gleda pomalo posramljeno prema saborcima,"ovo se svima moglo dogoditi Nein?"Zapali jos jednu cigaretu,praveci se ozbiljan,obuce sinjel.Stalozen je.Zadovoljan."Gut Hölle".

sickpetey
25-05-2010, 16:44
*Još uvijek dosta zvukova.Ivan nešto govori svabi a svabo napokon uspijeva bit on neke proklete koristi.Uspio je otvoriti vrata i još je nešto baljezgao na što se Pjotr nije obraćao.Sav sretan priprema pušku kad ga prekine vika njemca koji se...zapalio. Pjotr nije mogao a da ne prasne u smijeh a i na njemcu se vidjelo da je sav crven*

"Hehehehehe...huh",počne hvatati zraka i kaže,"Negoo...heheheh..oce..ocemo li krenuti sad napokon..nekako ne želim više biti tu".

*Odma nakon što je to uspio izreći okreće se da vidi što če ostali reći. Možda bi se mogli još zezati sa kontrolama ali Pjotru bi bilo rađe da više pobjegnu sa ovog prokletog broda*

Horny Devil
25-05-2010, 16:52
Vidjevsi plamen, Ivan se glasno nasmije. Rece Manfredu: "Koji sou ti radis ovdje, cak mi vise nije ni zao sto su me odabrali za napad na brod. Ako i popijem metak, barem mogu reci da sam se dobro zabavio." Zatim nastavi u ozbiljnijem tonu: "Trebao bi koji put poslusati nekoga sa strane, mozda bi ti se manje losih stvari dogadalo u zivotu." A zatim odgovori na Pjotrov prijedlog: "Najbolja ideja koju sam danas cuo."

hacker
25-05-2010, 16:55
"Ako uspijem hakirati glavno računalo strojarnice, možda dobijemo kontrolu nad njom. Pomakni se malo"
Prišao sam ekranu i pokušao ući u glavnu datoteku strojnice. Pisalo je "Unesite lozinku". Hmm, koja bi lozinka mogla biti? Poznavajući koloniju, vjerojatno kombinacija slova i brojeva.
"Kvragu", rekao sam. Moram pokušati zaobići lozinku.
No, kako god probao jednostavno nije išlo. Ili moje znanje nije dovoljno dobro ili je ovo nemoguće provaliti.
"Kvragu!!!"
Tad se sjetih da u grupi ima par inženjera koji bi mogli ovo hakirati.
"Ako netko slučajno zna kako zaobići lozinku neka izvoli, kontrola strojarnice nam nebi bila naodmet."

Forengner
25-05-2010, 16:57
Nije smesno..pogotvo ti..ti Pjotr!Ili kako ti vec glasi ime!Meni kaput gori a vama su gradovi goreli!(potapsa se po oprljanom kaputu,pogleda s prezirom k ostalim,i zakljuci:"Taj...Ta..To!Je upravu.Bolje da krenemo sto pre.A sto se lose srece tice,evo,*izvadi malu amajliju iz dubokog dzepa i poljubi je.*"problem resen.
Izgleda da mu nije bilo prijatno,mozda je mislio o sprdnji koji je izazivao,a mozda i o nacinu bega,i kuda bi pobegao.Ko zna.
*odjednom zacu kuckanje..Ovog puta lose tempirano."Hej sta ti radis tu?Ja sam posao odradio,nema tu sta vise uraditi.Okani se toga.

Horny Devil
25-05-2010, 17:11
"Koji je lik taj Manfred. Ponekad kao da govoris zidu", pomisli Ivan. Okrene Manfredu leda i gleda sto to tocno John pokusava uciniti s komandnim panelom. "Zurimo se, a on sto posto pokusava natjerati LCD da prikaze najnoviju svemirsku pornjavu. Ah, ta mladez", pomisli ironicno.

Dok ceka pokret, Ivan nabrzinu provjerava postavke nove puske. "Set to stun? Ma to mi sigurno nece trebati..."

sickpetey
25-05-2010, 17:41
*Pripremajući se za pokret Pjotr pripremi da se jedan inzinjer zeza po komandama. Po zvuku i psovanju ne ide mu a Pjotru se vec zuri da otiđe odavdje.*

"E..prekini drndat po tome i idemo"

*Inžinjer se ni ne obazire i to malo iziritira Pjotra. U gleda Ivana kako prćka po svojoj pušci i priđe mu i stavi mu je na stun i kimne glavom u smjeru inžinjera. Vrijeme je da se krene Pjotr misli da svak minuta vise moze biti fatalna*

Horny Devil
25-05-2010, 18:11
"Ha, ha, ha!", grohotom se nasmija Ivan. "Ma pusti covjeka, vidis da mu je deveti nastavak Divljih kolonijalki drazi od zivota. Doci ce za nama kada primjeti da nema nikoga oko njega", rece Pjotru, a onda nastavi: "Ili nece, pa ce ga neprijatelji zgaziti, ali to nece biti nas problem." Napravi pokret rukom kojim simulira izlijetanje satla i bijeg.

hacker
25-05-2010, 18:25
Dok sam prčkao po konzoli, začuo sam glasove u pozadini. Nakon nekog vremena shvatih da se obraćaju meni.
"Molim? Ići? Aha, da, oprosite, malo sam se zanio. Ajde onda, što još čekate?

Outmind
25-05-2010, 21:24
Što je meni ovo trebalo... Sudeći po kazališnom komadu koji se upravo odigrao predamnom, gotovo polovica ovih ljudi nije normalna - "nijemac" očito pati od kompleksa manje vrijednosti... a i ponaša se ko idiot, onaj mišićavi rus je hiperaktivan, moj grenadirski kolega pati od deluzija, a ni ostali mi baš za sada nisu simpatični. Gajim doduše određeno suosjećanje prema čovjeku koji me je pitao za cigaretu - očito mu nije mjesto ovdje, no trudi se pribrati. Iako nam je švabo bio od koristi, uvjeren sam u to da će naša sudbina ipak ovisiti o staloženijim članovima skupine.

"Dajte se sredite", obraćam se najglasnijim pojedincima, "Švabo je svoje obavio, sa ili bez flambiranja. Pamet u glavu, mislim da sranja tek dolaze."

cham3leon
25-05-2010, 21:38
Premošćenje je uspješno, vrata su otključana. Ne časeći ni časka, grupa kreće natrag prema hangarskim vratima. Ovaj put se otvaraju, uz snažan zvuk mehanizma, glasno i duboko zujanje koje je odjekivalo pustim hodnicima metalnog diva.
Kako su se vrata polako otvarala, otkrivala su fantastičan prizor. Ogromna prostorija kojoj je strop bio desecima metara udaljen, nalikovala je na interijer neke od veličanstvenih katedrala kakve se još dan danas mogu pronaći na Zemlji, međutim, sve što je u ovom prostoru bilo djelovalo je opasno i negostoljubivo, bila je ovo katedrala smrti, slavila je rat i pogibiju i tjerala trnce po tijelu.
Hangar je bio podijeljen na nekoliko razina, a na svakoj po jedna šetnica i dokovi za letjelice. Najviša je bila zatrpana malim borbenim lovcima, a niža nešto većim letjelicama. Sve njih držale su dizalice koje bi namještale pojedinu letjelicu na poziciju za polijetanje kad je došlo vrijeme za napad, što se dakako odvijalo po točno određenom redoslijedu kojeg je nadzirala ekipa u kontrolnoj sobi ovog hangara. Na tlu samog hangara bio je prostor namijenjen manjim brodovima koji su se u nj mogli spustiti, a sada je na njemu stajao samo jedan brod, već spreman za polazak.

Članovi družine sa ENG >= 40 odmah prepoznaju brod kao teretnjak - prototip poznat kao Drake kojeg je pred 35 godina razvilo malo Carstvo Tao za vojne potrebe. Trebao je biti koristan za hitnu dostavu oružja i zaliha, evakuaciju, te prilagođen slijetanju na površinu planeta, sposoban brzo sletjeti i poletjeti. Projekt je propao prije nego što je i počeo jer se utvrdilo da je potpuno neisplativ, i da je jeftinije raditi više manje sofisticiranih brodova za istu cijenu. Proizvedeno je samo desetak prototipa, a među njima i ovaj ovdje. Ne izgleda tako loše za svoje godište. A sa 4 SDD jedinice, po dvije ogromne "cijevi" sa svakog boka, kakav god da je, ovaj vrag je morao biti brz.

Na suprotnom kraju hangara protežu se vrata koja je jedva moguće obuhvatiti pogledom. S obzirom na njihovu kompleksnost i gomilu cijevi, vodova i komponenata na njima, prije bi se moglo reći da se radi o posebnom dijelu trupa koji se otvara. Otvaranje zahvaljujući pametnom inženjerstvu oduzima relativno malo energije zbog toga što umjetno gravitacijsko polje namjerno ne obuhvaća najdalji dio hangara, ali je bolesno sporo. Kad krene neprijateljska kontra često se zna dogoditi da kad uđu sve letjelice, vrata se ne uspiju odmah zatvoriti, pa bi neprijateljske letjelice noseći marince mogle upasti u hangar. Zato je tu ogromni turret nasred stropa koji je sada mrtvo visio bez ijednog znaka života zahvaljujući lukavom Švabi koji je onesposobio osiguranje.

Naši junaci kreću prema brodu koji je pomno izabran za evakuaciju časnika u ovoj podmukloj kolonijalističkoj zamci i dijele mišljenja.

Nastavljamo sutra. Have fun.

croat1gamer
25-05-2010, 21:51
Vidjevsi da je proslo bez vecih problema pokusavam zapamtiti s kime se ne smije posvaditi, da ne zavrsim kao kolateralna steta u borbi.
Ustavsi sa mjesta gdje sam pokusavao ubiti oko na par minuta odlazim do kolege grenadiera govoreci mu "Ej, kolega, kad smo vec kod nadolazeceg sranja, jel imas vremena da mi malo pojasnis kako se izraduju kvalitetnije granate, da ne zajebem nesto kad budem pokusavao nesto od toga napraviti?" ali bivam nadglasan s otvarajucim vratima.

Odlazim do nekakve ovece olupine, koja izgleda kao kakav brod, te isprobavam njenu cvrstocu udarcem noge.
"U jednom komadu je, mozda uspije i poletjeti." dobacujem ostalima.
Sarkasticno ubacujuci 'Dok ju ne pogodi prvi top sa onih krstarica koje se priblizavaju.'

*note to self:
- Ne stajati izmedu Pjotra i Hansa, pripaziti u slucaju da se nadem izmedu
- Cormag bi bio dobar SL
- Pogledati ako ima negdje nesto hrane za kasnije

sickpetey
25-05-2010, 22:23
*Eto,napokon su uspijeli. Sloboda se smješila Pjotru, ne samo da će vjerojatno izbjeći smrt nego će možda moći i pobjeći od ostalih bojišnica na neko mirnije mjesto. Sve je bolje nego povratak na Zemlju ili na neki drugi vojni brod. Pjotr je bio zadivljen velićinom hangara, čak je pipao zidove dok je prolazio i divio se letjelicama. Nije dugo vidjeo letjelice koje nisu hrpa gorućeg metala. Ako ima nade uspijet će pokrenuti neku od letjelica i pobjeći odavdje. Ne zna ni sam više zašto je uopće tu..nikad nije htio biti marinac..svi ti treninzi i mučenja..ali bilo je ili to ili natrag na Zemlju. Lagano hodajući sav u svojim mislima Pjotr se slučajno zabije o onog lika koji je probao iskombinirati granatu ali mu nije uspijelo. Izgleda da ga je slučajno trknuo dok je nešto zapisivao.*

"Uf..oprosti ne znam di mi je pamet",malo nervozno odma kaže,"Malo nisam gledo kuda idem..šta uopće zapisuješ?"

*Malo zbunjeno i znatiželjno se približi do čovjeka željeći pogledati malo što piše na letku na kojem je pisao prije nego što ga je Pjotr trknuo*

Sgt. Bull
26-05-2010, 00:31
Već je prošlo dugo vremena odkako smo na brodu, tek sada uviđam sa kakvim sam ljudima ovde, ako je to uopšte naziv za njih. Da barem mogu držati jezik za zubima...
Vrata su se konačno otvorila, na sredini sobe, prelijep prizor - Drake. Laganim korakom prilazim brodu i rukom prelazim preko bočne strane- prelijepo. Iako sam poprilično sretan što ćemo se izgubiti odavde, skeptičan sam u vezi našeg prevoza. Star je, malo testiran i jedva se drži, pitanje je da li će uopšte raditi... Pažnju mi skreće glasan udarac, Corves 'testira' brod. Pitam se kako bi se osjećao da njega netko tako 'testira'. Prije nego što sam shvatio šta radim ruka mi se nalazila na pištolju, samo sam čekao naredni korak - Dosta mi je ovih ljudi, dosta mi je ovoga mjesta.

cham3leon
26-05-2010, 10:24
Duguljasti brod je stajao na sletnom postolju prilično nisko od tla, negdje oko jednog metra(iako je to zavisilo o gravitaciji), tako da je umjesto klasične rampe za ukrcavanje na lijevom boku imao samo par stepenica koje su se spustile kad su bila otvorena prilično uska vrata kroz koja se teže prolazi bez da se sagne. Bio je to jedini ulaz predviđen za ljudsku posadu, dok je teretni prostor, [ovo će znati likovi sa ENG >= 40]Simao zanimljiv način otvaranja. Nalazio se u stražnjem, malo širem dijelu broda, a iza njega, na samoj krmi bili su glavni motori, dok su SDD jedinice bile smještene na boku i pomaknute malo naprijed. Teretni prostor se otvarao tako da se cijela njegova podloga spušta na tlo, a stražnji dio sa motorima se privremeno otkači i podigne prema gore da oslobodi mjesta za ukrcaj i iskrcaj tereta.
Izvana veličina teretnog prostora nije djelovala prevelikom, ali kapacitet ovog broda nije bio prioritet, bila je to brzina, što ga je kasnije koštalo serijske proizvodnje. Cijeli trup je usprkos vidljivim ogrebotinama koje su svjedočile o popriličnoj izvoženosti izgledao vrlo dobro, a osim nekoliko kupolica koje su se isticale i koje su bile predviđene za smještaj senzora, naoružanja ili emitera štitnih polja, vanjski oblik broda bio je vrlo gladak i elegantan, imperativ u dizajnu kad se radi o brodovima namijenjenim za ulazak u atmosferu.

Ušavši u brod, nalazite se negdje u sredini broda. Vrata nadesno vode u teretni prostor koji je sad zjapio prazan osim nekoliko starih plastičnih sanduka, koji su dakako bili prazni. Međutim, u jednom nalazite poruku za kapetana nosača Victoria koji je očito imao dogovor sa vlasnikom ovog broda. Prijašnji vlasnik mu je na brzaka prodao jedan Drake prototip, a kusur od nekoliko stotina sola je pustio u brodu. Pošto se novac nikada ne odbija, a obično se dijeli ravnomjerno, skupina se dogovara da će svaki uzeti po 100 SOL.

SVAKI IGRAČ DOBIVA 100 SOL!

Krećete naprijed prema pramcu. Odmah nailazite na strojarnicu, malu okruglu prostoriju sa blago izbočenim dijelom poda u sredini. Jasno je da je to antimaterijski reaktor, jer mali AM reaktori već gotovo cijelo stoljeće za ovakve brodove rijetko kada uzimaju više mjesta, a smješta ih se na isti način kao i ovdje, obložene višeslojnim zaštitnim oblogama. U strojarnici je moguće pomoću računalnih terminala kontrolirati rad glavnih motora (iako su skroz s druge strane spremišta), SD motora, te svih potisnika na svim dijelovima broda, a moguće je vršiti menadžment i nad nekim sitnijim stvarima.
Dalje nailazite na nešto veću prostoriju sa spremištima za zalihe, oružje, opremu, i slično, te dva terminala. Tu su i dva stola, možda se koristila i kao brodska menza. Još dalje u samom pramcu nagurane su sobe za posadu. Iako nije predviđeno da brod ima više od 4 člana posade, uspijevate si organizirati prostora za spavanje. Tu je i WC i kupaona, a sve je pokriveno sa nešto jačim gravitacijskim poljem.

U prethodnoj prostoriji, nazovimo je menzom, uz desni bok broda, jedne jednostavne stepenice vode gore na zapovjedni most koji je izveden kao neka polupaluba. Niskog stropa i gotovo ovalnog oblika koji se protezao uzduž trupa, sprijeda je imao tri terminala za pilotiranje, jedan za upravljanje naoružanjem, te jedan za senzore i očitanje okoline. Ovaj zadnji je također služio i za dijagnostiku brodskih sustava. Na prednjem dijelu mosta, iznad navigacijskog sklopa bila su i dva prozora, ne prevelika, od debelog kombiniranog stakla koja je moguće ( i potrebno) pokriti zaštitnim kapcima u određenim situacijama. Uz dva bočna prozora u menzi, bio je to jedini pogled sa mosta.

Brzinsko razgledavanje tu staje, jer potrebno je čim brže obaviti pripreme. Potrebno je:

1.) Postaviti AM reaktor u tempirano zagrijavanje i pokrenuti sve brodske sustave (ENG >= 30)
2.) Uključiti brodske motore i sustav potisnika (DEC >= 35)
3.) Poslati signal hangaru da se dekompresira i otvori vrata (DEC >=25)

Možete biti hiperaktivni i obaviti koliko god želite sami u jednom postu, a možete biti i kolegijalni pa pustiti nešto od toga i kolegama da naprave.

Pošto ovo nisu dodatne opcije poput isključivanja sigurnosnog sustava, mogli bismo dopustiti da se za jednu zadaću udruži više ljudi pri čemu se njihov zajednički DEC ili ENG atribut (koji već treba) zbraja.

Forengner
26-05-2010, 12:09
Zaista lepo brod,mighty fine ko sto bi rekli oni gubitnici preko kanala.*dodrnu brod rukom i rece "Letece fino",(usao je u brod,malo razgledao,i zakljuci."WC-konacno,udje unutra.Zatvori vrata,i tada krenu simfonija odvratnih zvukova,izgleda da alkohol koji je pio nije bio sasvim u redu,ali sto cemo,okusio je svabo i gore.Pogotovo u Novom StalinGradu 2345'.Kada je izasao,nasmeja se,"ovo mi je zbilja trebalo" udje dalje u brod,sve do komandne sobe.Tu zastade,ajde vi lenjivci inzinjerci!hajde na posao pokrenite ovo luce!Seo je u pilotsko sediste,uzeo komandni modul u ruke,igrao se malo s njim,i zakljucio "Ocekujte ludu voznju kammeraden"Izvadi amajliju iz dzepa i okaci je na jedan od okidaca."Valjda ce meni bolje posluziti nego Eriki."(izgledao je tuzan.) Okrenu se jos jednom i povika "Inzinjeri!Hajde!Pokrenite se!.Prvo ga osposobite pa cu ja pokrenti motore,potom i vrata."eh i da,krevet pored WC-a je moj.Welcome to Militärische Luftfahrt,trudite se da ne uzivate previse u voznji.Posto sigurnosnih pojaseva nema,bolje lezite.Bice ovo luda voznja..(izgleda da je dugo cekao priliku da leti.)

Horny Devil
26-05-2010, 13:03
Ivan razgleda sobe, a zatim primjeti da je Svabo napustio kupatilo. Ulazi unutra, ali ga doceka odvratni smrad. "Hijole, Mano! Sto je ovaj jeo?", pomisli iznenadeno. Nabrzinu pere ruke i lice u lavabou te brzim korakom izlazi. Pogleda u suborce i nesto glasnije rece: "Ako me trebate, bit cu u teretnom prostoru." Lagano odseta prema straznjem dijelu broda, usput dodirujuci hladne brodske pregrade.

Dosavsi u teretni prostor Ivan skine zastitnu kacigu, skine pusku i sjedne na pod u blizini ulaza. Oslonivsi se ledima na zid Ivan pomisli: "Gracias a Dios! Konacno trenutak tisine." Nakratko zatvori oci.

sickpetey
26-05-2010, 13:18
*Ulazivši u brod prvo što se Pjotru dogodilo je da mu je puška zapela za ulaz. U svom pokušaju da ju uvuće povuko je prenaglo i odletio na jedan zid i lupio glavom. Nakratko mu je prošao flashback o vremenu kad je bio mali sa svojom izgubljenom familijom ali je to sve prekio oduran smrad koji mu je doprio do nosa. Sav zgađen brzo se diže ko iz transa i gleda što se događa. Ivan je otišao u teretnu prostoriju,tko zna zašto ali neće da provjerava to je njegova vlastita stvar. Primjećuje kako je u kutijama ostalo još SOL-a..valjda za njega jer vidi da vecina prebrojava svoje pare pa brzopotezno bez brojanja trpa pare u đep. Kao uvijek zvuk koji se najviše čuje je zvuk onog prokletog Švabe..nešto baljezga i tjera inžinjere na rad kao da im je šef..da nije pilot Pjotr bi ga već natjero da odspava malo i misleći to počne se igrati sa "stun" switchem na pušci. Više ga počne iritirati prokleti njemac ali mora se malo smiriti trebao bi radje misliti na nešto drugo.Primjeti da se svi raspravljaju gdje će spavati pa odgovori odmah.*

"Ja ću spavat u menzi nije mi problem samo mi treba deka i možda nešto što lici na jastuk",kaže brzo i krene razgledavati menzu i ostale djelove broda.

*Dok je razgledavao brod popne se do zapovjednog mosta. Ne izgleda mu previše jako. Zabrinjavalo ga je staklo ali je primjetio da ima nekakve metalne kapke ili koji je god to vec metal pa se vjerojatno zatvaraju tijekom borbe.Da.To bi bilo logično pomisli Pjotr. Dok je pregledavao terminale skuzio je koliko malo zna o brodskim sustavima ali ga je pocelo intrigirati terminal za naoružavanje.nije da išta zna o upravljanju istog ali možda će čak nešto naučiti tijekom putovanja. Tojest..ako dođe do komplikacija

Outmind
26-05-2010, 13:29
Većina se već smjestila u brod, a po dernjavi iz nutra zaključijem da je "švabo" tu kao kod kuće... super... Odlučio sam još minutu ostati vani - dok nadobudni pojedinci iz družine osposobljavaju brod neće biti dovoljno oprezni, kad već netko mora paziti na ulaz, zašto ne ja - ionako se iz broda počinje širiti nepodnošljiv smrad koji jedino može biti rezultat dvomjesečne dijete sastavljene od vojničkih obroka pomiješane sa jeftinim špiritom... Pošto je pilot jedini kod sebe imao alkohol, moje se gađenje pojačava. Iznenađenost smradom pak nestaje...

Uz vidljivu grimasu govorim ostalima: "Ostat ću malo na ulazu. Nikad se ne zna."

System
26-05-2010, 13:34
Ulazim u brod, i pomisljam "Nije bas prva klasa ali je prefektno da nas odvede iz ove paklene rupe"
Detaljno provjeravam brod osim WC-a koji je kontaminiran do daljenjeg. AM reaktor mi je privukao paznju mislim da ga necu ovako moci pokrenuti. Odmah ukljucujem implante koji kotrolisuci nanomasine u mome tjelu cine da mi ruke budu mirnije i pritom povezavsi se na brodski kompjuter citam uputstva inzenjeringa koji se skladiste u izbrisivu memoriju u mom mozgu. "Ovo bi trebalo da posluzi"
ENG mi se popeo na 35
Prilazim i pocinjem da radim. "Ovo moze da potraje"...

Forengner
26-05-2010, 13:47
*svabo ustaje i pobedonosno zakljucuje-"Ahh..konacno malo mira."Okrece se ka biologu: "ehej!Sto ti tu korisits,sta je to?Ako meni mozes malo ubrizgati neke tecnosti,znas,lose mi je,udarilo mi malo pice u glavu,a ipak moram pilotirati Ja?(pridje mu i potapsa ga po ramenu"ajd ajd,prvo ti mene sredi ljudski,pa onda radi poso,jer ako se hoces vratiti kuci,moras zavsiti poso,sta ces,kuca-poso,takav je zivot.,kod nas u domovini,takvi kao ti su posluzivali samo velike admirale,feldmarshale.(zamisli se,pa se okrenu,ubrzo rece): ajd ajd,zao mi je ako sam ti pre nes' lose govorio.Samo ti to zavrsi.

Sgt. Bull
26-05-2010, 13:48
Prolaskom oko broda pažnju mi je privukao teretni dio, iako ne tako velik bio je sasvim dostatan za nas i opremu, a u slučaju da ne bude dosta mjesta, tražit ću nekoga da mi se pridruži u dežuri u strojarnici. Nađeni novac je raspodjeljen, 100 sola. Ulaz je čuvao visoki čovjek, prepoznao sam ga od ranije. Odora, u čiji sastav ulazi i kilt, naglasila je da je on ponosni Škot (iako to prema naglasku nisam primjetio, doduše malo je i pričao). Kimnuo sam i ušao u brod, odmah sam se zaputio prema strojarnici, tu se, 'prikačen' nalazio doktor. Viđao sam ga prije, iako mi nije jasno što radi ovde, svaka pomoć je dobrodošla. Pružio sam mu ruku i sa namjerom da mu dam do znanja tko je ovde šef rekao "Vrijeme je da pokrenemo ovo čudo." samouvjereno (po prvi puta odkako smo došli) sam nastavio "Bull. Leeroy Kincaid Bull. Glavni inžinjer."

System
26-05-2010, 14:04
"I idemo..." rekoh sebi taman kad sam hteo da krenem prekidem me jedan covjek pozdravljajuci me i predstavljajuci se.

"Ah.. da, da. Drago mi je ja sam Bruce Banner inace sam biolog ali malo se poznajem i u inzenjeriju znam da sklopim dvije-tri stvari, Mada je ovaj slucaj zahtjevao nesto vise pa sam se posluzio brodskim terminalom da ih mogao da ucinim nesto ovdje... Ah da, ja se duboko izvinjavam izgleda da sam vam uzeo posao. Ako nemate nista drugo da radite mozete mi se pridruziti, vjerujem da kao covjek cije je ovo zanimanje moze nesto vise i da uradi. A i ja bih mogao po nesto da naucim. " Blago se osmjehnuh.

Sgt. Bull
26-05-2010, 14:15
"Drago mi je doktore." Odložih pištolj na pod pored sebe i spremih se za posao, vrijeme je da se izgubimo odavde. "Ma koji ovo vrag smrdi?" Iz komandne sobe širio se nepodnošljiv smrad, imao sam ideju ko je. Onaj švabo, prokletnik, nisam vidio prljavijeg, glasnijeg i nepodnošljivijeg stvora od njega...

hacker
26-05-2010, 18:33
Nakon kratkog razgledavanja broda, ulazim u strojarnicu koja se već tresla. Jedan od inžinjera, Bruce, koliko sam čuo trenutak nakon ulaska, je zagrijavao AM motor i pokretao sve sustave. Brod je oživnuo. Svjetla su se lagano krenula paliti. Odložio sam oružje na pod. Ah, olakšanje. Već sam se pitao koliko ću dugo morati nositi tu prokletu pušku. Dok sam pobliže razgledavao strojarnicu, miris alkohola i ljudskog izmeta širila se prostorijom. Odmah sam znao da je švabo jer je on jedini pio alkohol. Pomirisao sam sebe. Hah, ni ja baš ne mirišim najbolje. A tko uopće bi nakon ovakvog nereda. Ali koliko god me švabo nervirao, na neki način sam mu se divio. On pored svega nađe vremena da se posere i da nam zasmrdi cijeli prokleti brod. Lijepo ga je blagoslovio. Prilazim mu:

"Jesi siguran da možeš pilotirati ovu letjelicu bez pomoći? Mislim, nije da je baš najnovija, a i malo si si potegnuo, pa da se nebi slučajno zaletio u neki asteroid..."

Forengner
26-05-2010, 20:32
*sad vec potpuno pijan*"EJ momak jesllji sredio taj to...sisteme to!?!Ah jesi dobro bravo!Evo jos malo!(krenuo je fazu lansiranja paljenja svih motora,sigurnosnih provera,cak nije zaboravio ukljuciti sistem za hladjenje."Eh kammeraden!!Uspeh!Bravo meni!*Potapsa sam sebe po ramenu?(okrenuo se ka momku pored njega-"ti m' izgledas kao dobar ko-pilot,ali nema veze,mogu sam!Nabi sapku na glavu,stavi bespotrebne zamagljene naocare,i rece "Kameraden die sistem je operativan!Motori upaljeni (kako je poceo izgovarati sve to,tako su se svetla palila) Evo jos samo ovu kurvu da osposobim!Posle par trenutaka razmisljanja zagleda se prema vratima hangara i zakljuci-evo kako se to otvara !! Pritisnu par dugmica,uspesno,i vrata su polako krenula da se otvaraju.*SCGGGRHHH*"uspeh kammeraden!USPEH!Kao Ikar iz mitova zemlje!uspeh!Letecemo!LEtecemo!Odjednom oseti nagon ka kasljanju,neocekivano krenu da kaslje krv *URGHHH* Obrisa usta rukavom i zapita se "Sta sam ja kog djavola pio?"Nema veze,ovog asa nista vise nece zadrzati od neba!HUrah!!!*Sam sebe udari par puta,onako,da bi se razbudio,popi malo pica,uhvati kontrole u ruke i rece "Ko sto bi pederi preko kanala rekli Tally-Hoo!Onda se grohotom nasmeja,okrenu prema clanovima posade i rece "Wilkomen zu Air LuftToT,have a nice bloody day!Ach das ist super!(u vazduhu se osecao smrad,ali i energija kojom je svabo zracio) Spremite se momci!Bice tesko!.

croat1gamer
27-05-2010, 08:29
Vidim da je brod spreman za polijetanje pa ulazim opet u brod, iz kojeg sam izasao da se ne nadem u sendvicu izmedu Pjotra i Hansa. Odmah zamjecujem ogavan smrad u brodu. 'Mislim da je pamenta ideja da zadrzim kacigu na glavi, u slucaju da svabo mora ici opet na wc, ali sumnjam da ce filteri dovoljno dugo raditi nakon toga.'
Odlazim u straznji dio broda gdje je spremiste tereta. Nalazim udoban kutak uz jedan manji teretni kontejner te se raspremam, usput vezivajuci svu opremu uz obliznje sipke misleci na naseg pilota- pijanog svabu. Vidim dva inzinjerca kako nesto rade, bolje da ih pustim na miru, posebice jer mi jedan od njih izgleda malo nervozno, sto i nije tako cudno s obzirom na to kakav je ovo squad.

*note:
- ako svabo ne karambolira ovu krntiju, bog postoji
- this is going to be a bumpy ride
- naci demomana, koji je ocito skot, da mi pojasni malo osnove inzinjeringa

cham3leon
27-05-2010, 18:44
Usprkos svojim godinama, brod se vrlo elegantno podignuo s tla i započeo proceduru polijetanja. Istovremeno, velika vanjska vrata su se počela otvarati uslijed čega je ostatak zraka u hangaru izletio van stvorivši kratku turbulenciju koja je lagano zatresla brod. Motori su funkcionirali savršeno, a AM reaktor je odlično reagirao i brzo se zagrijao. Sigurno su ugradili novi.

Kako je brod napustio golemi nosač, počeo je polagano ubrzavati još uvijek slijedeći svoj algoritam za polijetanje. Iako se to nije moglo vidjeti kroz prozore na mostu, prizor koji je dočekao naše junake s vanjske strane oplate nije baš bio optimističan, čemu je svjedočila i slika na outputu senzorskog sustava. Nekoliko manjih ali dobro naoružanih brodova bilo je pričvršćeno za nosač, a Liberty 9 je konstantno slala SOS pozive. Bilo je samo pitanje vremena kada će i taj signal u petlji stati.

Izlazak malog transportera ipak nije prošao nezapažen. Ionski naboj je proletio malo iza krme broda, što se vidjelo na dijagramu štitnog polja gdje je blago zatitrala frekvencija na stražnjoj jedinici. Obični automatski sistem nišanjenja bi nepogrešivo pogodio brod osim ako ovaj ne izvede dovoljno okretan manevar, ali bit će da je posada morala pribjeći ručnom gađanju jer je sustav na njihovim brodovima morao registrirati stari transporter kao prijateljski brod. Sad ispada da bi bilo najpametnije da je kapetan ostao na mostu nosača čekajući pomoćne snage, ali bit će da su visokim licima (kako to biva kod kolonijalista) morali osigurati kvalitetnu priliku za bijeg za eventualni slučaj neuspjeha.

Samo je pitanje vremena kad će stići i idući hitac, odmah treba odlučiti što napraviti. Ovakav brod sa svoja dva ionska topa srednje niske klase sigurno nema šanse protiv kolonijalnih brodova. Paljba bi mogla jedino malo pokriti teretnjak od neprijateljske paljbe dok ne postigne dovoljnu udaljenost od pričvršćenih brodova i uspije se zaletjeti u SD pogon.

Uz RNG >= 30 moglo bi se pucati na protivnički brod, dok za brzi manevar bijega treba dobra pilotska vještina DEC >= 75. Vrijeme je za djelovanje.

Horny Devil
27-05-2010, 19:15
Brod se lagano zatrese. Ivan se trgne. "Bit ce da sam zadrijemao", pomisli, "Izgleda da su inzinjeri konacno uspjeli pokrenuti brod". Zijeva i rasteze ruke. Primjecuje Phila koji je prepucavanju izmedu suboraca pobjegao na isti nacin - sklonivsi se u teretnom prostoru. Vidi da se raspakira pa ga odluci ostaviti na miru.

Ivan ustaje i umjerenim korakom izlazi iz prostorije. Zaputi se prema komandnom mostu. Dosavsi gore vidi polupijanog Manfreda kako sam sebi cestita na polijetanju. "Samo nas nemoj ubiti", misli u sebi dok razgleda most. Odjednom se jednom od monitora pocinju ocitavati nekakvi siljci, a zvucnici pocinju ispustati ritmicke bip-bip-bip zvukove.

"Manfrede, koji vrag ovo znaci?", pomalo zabrinuto upita pilota.

Forengner
27-05-2010, 21:40
Drzite se dame!Poleteli smo!Samo da nas ovi kolonijalni psi ne skinu s neba,eh sta bi radio da mi je tu koji LuftMasakrereDgWunderWerffer023GX,tim cudom bi ih sve napunio plazmom!Ovako moramo pobeci!*udari deo opreme i zavrista "KREeeeCI Krntijo!" *podize komande i zakljuci:"Piece of a cake!In das gloruious Duetchslandrrr!Navy!Wer habpfh Die Ruseene Und Engldr!GeTrotn!Gut Gut!Uspeh,poleteli smo!Uspeh!Aleluja!Sam mi Richthofen dao snagu!(svabo zakljuci da nema vise pretnji po njih,izadje iz hangara,izmanevrise oko svermirskog otpada i predje u otvoreni svemir.*Odjednom bez ikakve naznake,iz mraka,zacu se uzasan krik HellStromDGWF44 raketa!Naravno,manfred je bio profesionalan pilot i na to je samo rekao "To je sve sto imate?" "Ajde momci uspeli smo" (letelica je mirno perfektno klizila kroz svemirski prostor,Ni trunke svemirske G-RadinUx Sile.Sve je mirno.Svabo lepo leti,nema sta.(okrenu se prema svima i rece : "mogu i s povezom preko ociju!*".Mir..noc..ah da..ovo je svemir,ovde sve stoji,lepo je,nema otpora GXfSile i letelica klizi po bespucu."Niko nas ne prati reako bi,nego,kuda bi krenuli?"

cham3leon
28-05-2010, 15:38
Uspješno pobjegavši, potpuno dezorijentirani ne znajući ni gdje ste točno, usmjeravate navigacijsko računalo na najbliži planet, Prometheus 4. Baza podataka usput javlja o tome da je planet naseljen, te neke podatke o kolonijama i njihovim koordinatama. Iako planet nije tako daleko, sa vaše trenutne pozicije niste mogli uloviti dovoljno veliku brzinu, pa će i sa SD pogonom putovanje trajati neko vrijeme.

Stari SD motori su počeli ispuštati jedva čujan pisak kako su otvarali SD polje koje je obuhvaćalo brod. Iako su senzori govorili da se ukupna brzina povećala oko četiri puta, nitko na palubi kao obično nije ništa osjetio. Dok putovanje traje, stigne se obaviti mnogo toga.

Iako je u vrlo dobrom stanju, zub vremena je svakako ostavio traga na vašem transporteru. Autodijagnostika pokazuje kako naoružanje radi svom snagom (topovi su zasigurno novi, ugrađeni kada i novi reaktor), dok glavni motori vuku sa 95 % nominalne snage, a SDD jedinice idu sa 70% učinkovitosti. Preciznost senzora je također osjetno smanjena, učinkovitost je 60%, a štitni emiteri mogu stvoriti polje sa 75% nominalne jačine.

Popravci kojima možete dovesti brodske sustave u puni pogon:

1) SDD motori - 3x SD generator - ENG >= 65

2) Glavni motori - 2x Plazma - ENG >= 30

3) Senzori - 5x Emiter - ENG >=50

4) Štitni emiteri - 3x Emiter, 2x Metalne granule - ENG >= 55

Svatko može izvesti i više popravaka, ali fora bi bilo da svatko popravi nešto (ako ima dijelove, ako nemate dijelova za neke popravke, a mislim da nećete imati, bit će još prilike za popravak).

Horny Devil
29-05-2010, 08:35
Ivan ceka na odgovor no umjesto njega, Svabo izvodi par manevara te ukljucuje SD pogon. LCD koji je piskutao i izbacivao hrpu podataka se smiri. Ivan shvaca da su uspjeli pobjeci kolonijalcima. "Uf, ovo je bilo gore nego sto sam mislio. Alijansa nas je doslovce poslala da umremo. Prokleti glupani. Koliko li je ljudi samo poginulo zbog nicega?", misli on. Ipak, s olaksanjem, kratko rece Manfredu: "Svaka ti dala", lupi ga po ramenu, a onda napusti komandni most. Silazi stubama u menzu. Dolazi do stola i sjeda na jednu od klupa. Osmijeh mu se razvuce licem. "So far so good, kao sto bi rekli Ameri", pomisli.

cham3leon
29-05-2010, 16:43
Ostavio sam dosta vremena, popravaka nije bilo.

Dakle, priča se nastavlja.

Prometheus 4 već izgleda poprilično veliko, zauzima gotovo cijeli pogled s prozora. Iz daljeg je relativno sličan Jupiteru, ali mnogo je manji i ne radi se o plinovitom divu. Zapravo, jedini je planet u sustavu koji je naseljiv i na kojem ljudi mogu živjeti bez dodatnog life supporta. Nekima njegova klima i sastav zraka baš ne gode, ali moguće je priviknuti se. Da je bogatiji zalihama metalnih ruda možda bi Sirius Alijansa pokazala veći interes za dodatnim teraformingom koji bi prije svega obuhvatio mijenjanje sastava zraka na onaj kakav vlada na Zemlji. Narančasta boja kakva se vidi iz svemira dolazi od pijeska u pustinjama koje pokrivaju najveći dio planeta. Iako je zbog toga površina nekako slična Marsu, zanimljivo je da je zbog relativno rijetke atmosfere nebo svijetloplavo, slično kao i na Zemlji, samo bez oblaka, tek tu i tamo s malim izmaglicama koje nastaju kad malo vode negdje izbije na površinu.

Polarne kape najbogatije su vodom, a ista voda putuje podzemnim kanalima i do dijelova planeta bližim ekvatoru. Zrak je vrlo suh, samo se u višim dijelovima može naći vlage, tako da se lokalno stanovništvo vodom opskrbljuje iz bunara. Iako pohlepno koloniziran, Prometheus 4 se pokazao tek prosječnim rudnim izvorom za koji treba raditi u nesnosnim uvjetima. Temperatura se tokom cijele planetarne godine ne spušta ispod 32C, a bunari obično presušuju. Da ne spominjemo da su mjesta za rudarenje obično daleko od poštenog bunara. Kopanje samih ruda otežavaju divlje pješčane oluje koje brzo nanose pijesak preko vozila, kampa, ili čak prizemljenog broda u nekoliko minuta. Ono što se i uspije iskopati u takvim uvjetima opet nije ništa vrjednije od onoga što se u rudnicima na plodnijim asteroidima iskopa u daleko većim količinama, pa su ljudi koji ovdje žive uglavnom sirotinja koja krpa kraj s krajem. Agronomija postoji jedino u kontroliranim uvjetima kad se ono malo vode što se pronađe iskoristi za uzgoj biljaka na umjetnoj podlozi, tako da se hrana uglavnom uvozi. Rat će teško oštetiti ove ljude jer destabilizacija redovitog prometa s ovim planetom lako može uzrokovati masovnu glad. Tim više je čudno što kolonijalisti uopće žele sa ovim planetom i cijelim sustavom.

Slijetanje je počelo. Kapci na svim prozorima se automatski zatvaraju. Štitno polje će neutralizirati dio trenja sa atmosferom, ali koliko god ona rijetka bila, dovoljno će usijati brod da je neke dijelove potrebno i fizički zaštititi. Autopilot bira najbolji kut za slijetanje i usmjerava brod dalje na sjevernu polutku prema jedinom ucrtanom naselju, glavnom gradu nazvanom Shantao prema osvajaču planeta, prijestolonasljedniku jedne od kineskih frakcija koja je kasnije ušla u Alijansu. Ovdje je navodno živjelo 97% stanovništva planeta, oko 12 tisuća ljudi. Ostalo je otpadalo na mala rudarska naselja u pustinji. Shantao je sagrađen na najvećem pronađenom bunaru koji još nikad nije presušio. Govori se da je to žila koja ide skroz sa sjeverne polarne kape.

Na brodu postaje vruće iako je već izravnat s površinom, u nižem sloju atmosfere. Nikakve pješčane oluje nema na vidiku, vidljivost je odlična. Pod vama najednom osvane naselje u pijesku, ograđeno velikim nakošenim bedemima koji ga brane od pješčanih nanosa koji bi zasigurno mogli progutati cijeli grad da nije osiguran. Autopilot je usporio i zahtijeva daljnju uputu kamo da ide. Stotinjak metara s vaše lijeve strane primijećujete brod kako polijeće sa ograđenog elipsastog dvorišta koje bi valjda trebalo predstavljati kozmodrom. Crvenkastosmeđe kućice su toliko gusto načičkane unutar zidina tako da neće biti drugog izbora za slijetanje. Približavate se sletištu, a brod se priprema za spuštanje. Napokon sletno postolje dodiruje narančasti pijesak i spremni ste za izlazak. Željni čvrstog tla koje praktički niste dotaknuli još od regrutacije na Zemlji, željno izlazite iz broda i gazite po mekanom i finom pijesku. Sletište je poprilično jadno sa pomalo neravnom pješčanom podlogom, nabacanim starim plastičnim sanducima i velikim mrljama od ulja. Prema vama odmah trče trojica tamnoputih momaka sa istrošenim i starim ionskim puškama i pokrivalima za glavu koja su se stalno nosila ovdje zbog nenormalnih razina UV zračenja.

- A šta vi sad tu predstavljate? Tko vam je rekao da smijete ovdje sletjeti? Tko ne trguje s nama, nema pravo ovamo slijetati. Pokupite svoj brod i sletite negdje drugdje.
- Pusti ljude, Makeeh, možda imaju što vrijednoga sa sobom. Osim toga, nemaju gdje sletjeti u cijelom gradu. Iduća pošiljka nam ionako stiže tek prekosutra. 'A i izgledaju mi bolje opremljeni od nas...'
-Ne zanima me, da se ne držim pravila, ovo bi bilo javno parkiralište i odlagalište otpada za cijelu okolicu. Neka slete negdje u pustinju. Ja ih ovdje ne želim. Zato slušajte, dečki - mičite to sranje odavde isti čas inače ćemo imati problema.


IZBOR

1) poslušati vlasnike sletišta i pronaći pouzdano mjesto za slijetanje u pustinji
2) Oglušiti se na negodovanje i odbiti se pomaknuti odavde

Dogovorite se u ovoj temi, napišite post iz kojeg se jasno može zaključiti jeste li za prvu ili drugu opciju. Do navečer slijedi nastavak.

Outmind
29-05-2010, 20:53
Konačno... predah. Nakon što sam posljednjih minuta pred polijetanje bio izrazito napet i zadnji ostao čuvati ulaz o brod, ugodno poznati zvuk brujanja SD motora na mene je djelovao krajnje umirujuće. U nekoliko trenutaka budnosti uspio sam generalno snimiti situaciju - brod je bio slabo korišten, no kada i je bio u upotrebi, njegov ga prijašnji vlasnik nije štedio. Zamijetio sam par sitnia koje bi trebalo dovesti u red, no uz popuštanje adrenalina i koncentracije, napušta me volja za svime osim za snom. Odlučio sam prileći.

* * *

Budim se sav u znoju, što zbog nemirnog besanog spavanja, što zbog činjenice da je u unutrašnjosti broda od jednom postalo izrazito vruće. Tek sada shvaćam koliko sam morao biti iscrpljen kada sam odlučio prespavati letačke egzibicije onog švabe. No dobro,zacjelo sam prespavao još jedan njegov monolog, što i nije tako loše. S druge strane, vidim da smo ušlii u orbitu nekog planeta, dakle čudak ipak zna nešto oo letenju.

Naša destinacija je po svemu sudeći pješčani planet ne pretjerano pogodan za kolonizaciju. Ako dobro razumijem senzore, nastanjen je tek šačicom kolonista koncentriranih na jednom donekle teraformiranom mjestu. Brod se odjednom počinje treesti... izgleda da slijetanje neće biti udobno.

Slijetna pista i njeo okruženje su otužni. Jednako tako mi djeluju i dvojca uplašenih domorodaca koji nas tjeraju odavde. Ne obraćajući se nikom ponaosob, tiho progovaram: "Cijeli ovaj planet je jedan veliki pješčanik. S obzirom da nemamo niti zaliha, niti vode, niti adekvatne odjeće tamo vani nećemo dočekati sumrak. Možda ih samo treba malo... pritisnuti."

Horny Devil
30-05-2010, 11:28
Dok se ostali suborci odmaraju ili razgledaju ostatak broda, Ivan sjedi sam u kantini. Promatra novcanicu od 100 sola koju je izvadio iz dzepa. "Za ovo bi te klinci upucali na sred ulice u Buenos Airesu. Dobro onda da nisam tamo", pomisli. Iz razmisljanja ga prekida tresuckanje broda. "Slijecemo? Gdje?" Brod se malo jace zatrese, a onda se smiri. Ivan pokupi sve svoje stvari i izlazi van. Primjecuje pustinjski krajolik i uzasnu vrucinu. "Uf, koja zabit. Bas kao doma." Vidi tri momka koji koji dotrcavaju, a zatim jedan od njih, glavni i odgovorni vjerojatno, zahtjeva njihov odlazak.

Ivan mu se obrati: "Jedini problem, Makeeh, je tvoj stav. Rijesi ga se cim prije. Pista je prazna, nitko ionako nece sletjeti sljedeca 2 dana, ako sam dobro cuo. A uostalom tko kaze da necemo trgovati? Para imamo, namirnice su nam potrebne. Naravno, ako ti moje objasnjenje nije dovoljno dobro, uvijek se mozemo preskociti ugodno cavrljanje i skociti na pravu stvar." Ivan klimnu na pusku koju drzi u rukama. "Sto kazes?", nasmjesi se kroz zube.

System
30-05-2010, 12:48
I nije bas da sam spavao najbolje, ali u redu je. Spustilismo se na pustu planetu, uvjek sam se pitao koliko je covek dosledan svome naumu da ce se naseliti i na najnepovoljnija mjesta za zivot. Oklevao sam da li da izadjem ili ne, nakraju sam ipak izasao. Izlazivsi okrenuo sam se prema nebu trazeci drugo sunce, ali a nije bilo. Nasmijah se sebi. Ali i to jedno sunce przilo je cineci temperaturu paklenom. Drugastvar koju sam primjetio su bila petorica ljudi od kojih dvojicu vec znam. Prilazim im, i cujem dio njihve rasprave i mislai da sam uhvatio ime jednoga od njih.

- "Izvinjavam se gospodo ali nasa namjera nimalo nije da krsimo zakon, niti da vama ucinimo nesto nazao, medjutim drzim da pustinja i nije bas najbolje mjsto gdje bi grupa ljudi sa malo hrane i vode mogli ostati. Zar nebi bilo bolje za sve nas kada bi smo nasli neki zajednicki jezik i kada bi smo ovo mirno rijesili"

sickpetey
31-05-2010, 10:36
*Čitavim putem Pjotr se zajebavao oko komande za naoružanje.Izgledalo je da su svi bili preumorni ili nezainteresirani pa je čitavo vrijeme bio na miru i nitko ga nije ometao.Makar nije puno znao oko računala i tehnike Pjotr je mislio da je naučio šta se treba raditi ali nije pretjerivao da slučajno ne pokrene oružja ili pukne u nekog po putu ili nešto još gore. Nakon nekoliko sati umor je već pokorio Pjotr i zaspa je na stolici do konzole.Nakon par sata budi se zbog užasne vrućine i podrhtavanja od kojih je ispao sa stolice na pod tolkom silinom da si je skoro jedan zub izbio.Sav još pospan i totalkno ukomiran i ljut od boli i neuljudnog buđenja brzo počne tražiti pušku.Nakon što ju je našao lagano udahne i zastane na trenutak*

"Švabo će umrijeti",izusti i krene prema pilotskom mjestu.

*Švabe nije bilo.Izgleda da su sletjeli i svi su vani izašli. Pjotr krene laganim korakom do izlaza iz broda jer još ne vidi dovoljno dobro na oči. Kad se približio ulazu čuje nekakvo komešanje i prvo što je osjetio je grozan ubod sunca u oči od koga je pao na stražnjicu. Nakon što se lagano digao primjeti neka 3 lika sa puškama kako nešto primjete ili nešto drugo govore ali po Pjotrovom mišljenju nisu bili prijateljski raspoloženi. Vidjevši to Pjotr priprema pušku i izviri malo prema izlazu ti k dovoljno da ima tu trojicu na vidu puške*

"Aj,barem ču nešto ubiti danas".prošapne sebi i nastavi gledati kako se situacija odvija.

cham3leon
31-05-2010, 11:27
Vidjevši lokalne uvjete, ekipa usprkos prijetnjama odlučuje ostati gdje jest. Tko im jamči da bi našli sigurno mjesto gdje im pijesak ne bi zameo brod?

Ova trojica to nisu najbolje primila. Makeeh je nešto rekao svojim prijateljima na nekom od kineskih jezika, a potom klimnuo glavom. Oba pratioca su skočila u zaklon i zauzela borbeni položaj, a Makeeh na brzinu skinuo granatu koju je imao za pojasom i bacio je prema sklopivim stepenicama malog teretnjaka gdje su naši junaci stajali.

BORBA!



MAKEEH

MEL-20
RNG-60 +20 att. IAR-6 jurišna puška
SPC-10

DEC-5
ENG-5



THUG1

MEL-60 + 18 att. (Palica za omamljivanje)
RNG-10
SPC-20

DEC-5
ENG-5



THUG2

MEL-10
RNG-60 +25 att. (LR-10 sniper) +10 def. (Fleksibilna uniforma)
SPC-20 +10 att. (LR-10 sniper) +20 def. (Fleksibilna uniforma)

DEC-5
ENG-5


Pošto protivnici uzimaju inicijativu, morat ćete se braniti. Pravila znate, slijede napadi:

1) MAKEEH baca Frag Granatu koja dijeli RNG = 60 napad SVIMA U DRUŽINI

OD OVOG NAPADA SE MORAJU BRANITI SVI!

2) THUG1 napada palicom, MEL = 78

3) THUG2 se sakrio i prikriven gađa sniperom želeći iznenaditi, SPC = 30

Vi ste na potezu!

Horny Devil
31-05-2010, 11:54
"Lokalci nisu dobro primili moje rijeci. Eh, goni ga sad", pomisli Ivan. Primjeti da se tipovi nesto dogovaraju, a onda iznenenda Makeeh baca bombu u njegovom smjeru. U posljednjem trenutku se baca u stranu i izbjegava najgori dio udara. "Susreo sam ljude koji su imali jaci udarac no ova pisljiva bomba!", vice, no nema cekanja. Prvi potrcko napada Ivana palicom. Ivan rukom zaustavlja udarac. "Argh. Boli kao vrag, ali mislim da nista nije slomljeno", prode mu kroz glavu. Sad vec potpuno bijesan, odluci napasti vodu. Zaleti se i kruznim udarcem, u stilu najboljih kung fu boraca, potegne Makeeha u sljepoocnicu.

*Makeeh napada s RNG 60, Ivan se brani s MEL 70. 60*2/70=1,71. Ivanov MEL pada na 68.*

*Thug1 napada s MEL 78 napada Ivanov 68 MEL. 78-68=10 damagea. Ivanov HP pada na 25.*

*Ivan s 68 MEL napada Makeehovih 20 MEL. 68-20=48 damagea. Mrtav?*

Outmind
31-05-2010, 13:46
Razum je ovim polu divljim ljudima očito stran. Iako sam se, kao uostalom i većina družine, nadao da ćemo malo predahnuti, sudbina nas opet stavlja u žarište nečega što nismo niti započeli, niti htjeli dovršiti...

Voža povih ljudi imao je granatu! Srećom, brzi reflexi i položaj koji sam zauzeo pri ulazu u brod spasili su me od ozbilljne štete.

Branim se sa svojih 50 rng def od njegovih 60 rng att. You do the math

Kao da to ije dovoljno, jedan od njegovih prijatelja sakrio se iza praznih bačvi i odabrao baš mene za metu svog metka... Sva sreća pa sam, sakrivši se od prethodne eksplozije, uspio izbjeći opasnost

Moj spc od 30 poništava njegov

Dosta skrivanja! Zauzimam borbeni položaj i brzose ogledavam okolo nebih li spazio najbolju metu. Čini se da je Ivan u nevolji. Pošto njegovom protivniku očito fali finese, koju pak nadoknađuje sirovom snagom, nije mi ga bilo problem pogoditi sa sigurne udaljenosti.

Napadam thuga broj 1 rng att-om od 60. on se brani sa 10 def, dakle gotov je.

sickpetey
31-05-2010, 16:19
*Dok je Pjotr promatrao cijelu situaciju totalno nezainteresiran odjednom se trojica likova koja su pricala sa Škotom i ostalima pojure u zaklon i bace bombu. Ako ga udarac u glavu tijekom sljetanja nije razbudio ovo sigurno je*

"U pi...",ne stigne ni opsovati nego odma trazi zaklon od granate i skoci nazad u brod.

Branim se sa 90rng def

*Nakon što je granata eksplodirala Pjotr prvo provjerava jeli uopće živ a onda izviruje van i primjećuje da prokletnici pucaju po ostalima a Ivan se ko ludjak zalecuje na jednog od njih*

"Moj red da sjebem nekog",pripremi pušku i počne pucati na jednog od neprijatelja

RNG=95 na thug2

croat1gamer
31-05-2010, 16:58
Eksplozija granate uzdrmava brod i baca me iz sna.
"Gah, koji je to kurac sad bio."
'Ah, Hans je ocito uspjesno prizemljio brod, jos sam ziv.'

Izlazim van i vidim borbu. Zamjecujem drugog thuga kako pokusava snajpati nekoga. Napadam ga s kundakom snipera.
/thug 2. MEL, ako je gotov sljedeci zivuci protivnik

cham3leon
01-06-2010, 21:31
Ivan ostaje bez 10 HP, ubija Makeeha silovitim fizičkim napadom.

Cormag ostaje bez 10 HP, HP=25, brani se od SPC =30. Gađa THUG1 sa RNG - instant kill

Pjotr uspijeva s RNG nanijeti 25 HP štete THUG-u 2.

Posao dovršava Phill na knap, sa odmjerenim fizičkim napadom. Oduzima 10 HP i život posljednjem protivniku.

LOOT!

Neprijatelji su očito voljeli domaću radinost jer osim svojih oružja i opreme nosili su i dosta zanimljivih dijelova.

1x Palica za omamljivanje (+18 MEL att.)

1x IAR-6 Jurišna puška (+20 att.)

1x LR-10 sniper (+25 RNG att., +10 SPC att.)

1x Fleksibilna uniforma (+10 RNG def., +20 SPC def.)

2x Plazma

1x Metalno kućište

1x Metalne granule

1x Fuzijska baterija

1x Pyro bomb (att. SPC = 45)

Izvolite lootati!

NAPOMENA: ako ubuduće budete odlučili koristiti drugo oružje ili armor, u nekom postu to navedite. Tokom borbe ga nećete moći mijenjati.

Outmind
01-06-2010, 22:01
Gotovo je. Adrenalin polako popušta, a sa time se javlja i neočekivana bol - granata je po svemu sudeći napravila više štete no što sam pretpostavio. Za sada ću morati stisnuti zobe i otrpjeti to, no ako uskoro ne dobijem neku liječničku pomoć, moglo bi biti gadno.

Pali neprijatelji čini se i nisu tako siromašni kao što na prvi pogled izgledaju. Iako je većina stvari koje nose na sebi sklepana na brzinu, neke od komponenti koje su nosili sa sobom svjedoče o trgovini sa ostatkom galaksije. Svoj trud i rane odlučujem naplatiti dobro uščuvanim sniperom koji bi mogao posramiti i moj vlastiti, te pyro bombom koju vođa nije uspio iskoristiti. Za oko mi je zapelo i gotovo neokrznuto odijelo, no ne uzimam ga, nisam samo ja zaslužan za ovo.

Na pamet mi pada činjenica da nekolicina naših suboraca nije sudjelovala u okršaju. Donekle opravdavam bioničara i inžinjera, njihove su vještine usmjerne na manje krvav posao. Švabo mi se od sada službeno gadi, a po prvi put zamjećujem i do sada neprimjetnog amera. Dobar je, jedva sam primjetio da postoji, a kamo li da sada nije bioprisutan. Morat ću pripaziti na njega...

Uzimam i odmah equippam LR-10 sniper (+25 RNG att., +10 SPC att.), te piro bombu.

Horny Devil
01-06-2010, 22:23
"Nova borba, nova pobjeda", pomisli Ivan. Gleda lijevu podlakticu, vec se poceo stvarati podljev. "Izgleda ruzno, a i poprilicno boli, ali kost nije slomljena." Ogleda se oko sebe. Primjecuje samo trojicu suboraca. "Ma ni ne cudi me previse. Manfred je sigurno pijan, a ostalma borba vjerojatno nije jaca strana. Ili su jednostavno kukavice. Svejedno svaka pomoc bi dobro dosla u ovakvim trenucima." Primjecuje tipa koji ga je napao palicom kako lezi na zemlji s rupom od metka u celu. "Lose vijeme za ostati bez glave, zar ne momce? A sto to imas u ruci? Ma sigurno ti nece trebati." Stavlja pusku na leda, saginje se i u ruke uzima palicu za omamljivanje. "Kao stvoreno za mene", kaze naglas.

Palica za omamljivanje (+18 MEL att.)
IAR-6 jurišna puška (+20 RNG att.)
TER-79 Ionska jurišna puška (+10 RNG att.)
CPO MkI. oklop (+15 RNG def.)
100 SOL

Melee (MEL) 55 + 15(spec.) = 70
Ranged (RNG) 30 + 10(spec.) = 40;
==================> MEL att. 70 + 18(bonus za oruzje) = 88
==================> RNG def. 40 + 15(bonus za oklop) = 55
Special (SPC) 5
Decryption (DEC) 5
Engineering (ENG) 5

croat1gamer
02-06-2010, 04:16
Vec instinktivno trazim dogtag od ovog gada, koji je gadao Cormaga. Neuspjesno zavrsava potraga za dogtagom, al nalazim 2 spremnika plazme i 1 kutiju metalnih granula, to odmah pored mjesta gdje sam ga opalio s kundakom. 'Whew, ovaj tip bi bio hodajuca bomba da sam ga opalio malo nize.'
Spremam to u backpack, dvojivsi se ako cu uzeti onaj armor, ali ga ipak ostavljam nekom teammateu.

Nakon toga promatram planet, odnosno ovaj mali dio koji nije pod pijeskom.
"E, ljudi, jesmo li sigurno postupili dobro?
Mislim, imaju odlicnu opremu u odnosu na bogatstvo planeta, da nismo mozda ubili neku vaznu osobu na planetu?
Uglavnom, ljudi na ovakvim planetama nisu bas prijateljski nastrojeni, pa bi nam bilo dobro da odemo prije nego sto zapadnemo u vece probleme."

Namjestam si kacigu te ju zamotavam sa pokrivalom od nesretnog snipera, usput dodatno zasticujuci filter zraka.
"Kad sam vec na planu djelovanja, pogledajte ako neko od te dvojice ima kakvu mapu, dobro bi nam dosla."
/+ 2 plazme, 1 metalne granule

Sgt. Bull
02-06-2010, 13:18
Konačno smo i uzletili, bilo je i vrijeme, onaj Švabo se još uvijek nije otrijeznio no zasada će nas odvesti na cilj (Nadam se).
-- Let je trajao par dana, dobro nam je došao kao odmor od svega, bili smo ubjeđeni da ćemo sada konačno sletiti na neko normalno mjesto sa normalnim ljudima i krevetom. Moram priznati da spavanje na podu strojarnice i nije bila najbolja odluka, no barem sam siguran. Iako sam se nadao da ćemo konačno otići barem na neko normalnije mjesto, prokleti švabo nas je odveo Bogu iza tregera. Idiot! Jedan pogled na zemlju i sve je jasno, pustinja, napuštena i od boga i od čovjeka ležala je nepregledna pred nama dokle pogled seže isprekidana tek nekim kućicama tu i tamo koje su formirale nekada veliki Shantao. Već pri slijetanju, kao i uvijek, naišli smo na problem. Vesela Sgrupica lokalnih razbojnika zaustavila nas je na samom izlazu. Obzirom da nisam baš najpouzdaniji sa pištoljem u ruci, odlučio sam da je bolje da preskočim zabavu i da se vratim nazad. Neka se oni pobrinu za njih, sposobni su. Tek što sam okrenuo leđa i ušao nazad u brod začuli su se pucnjevi i eksplozije, nije mnogo ni prošlo već su se čuli glasovi naše razdragane skupine, poderani, prljavi i krvavi rovili su po smeću - Pridružio sam im se i tu sam prvo nabasao na (1x)metalno kučište a ubrzo zatim i (1x)fuzijsku bateriju. Nadam se da neće zamjeriti ako se poslužim. U ruksak pored (1x)SDgen. pronalazim i mjesta za (1x)metalno kučište i (1x)fuzijsku bateriju. Tek što sam završio sa pakovanjem kada se promolio glas iza mene, neki commando je naglas proispitivao ispravnost postupka. Da li mu je bilo žao što je ovo učinio, ili čisto želi da zna da nije jedini spremno oduzeo nečiji život bez ikakvog opravdanog razloga, to nisam ni sam siguran...

Forengner
02-06-2010, 15:44
Svabo im se pridruzio..ustao je i lenjo se dovukao do ekipe."Was ist los,lepo letenje,vala bas,sto cinite kammeraden?"Ustao je i seo na zemlju,"da sam sad u Nemackom savezu...uzvio bih,a ne ovde,ovo nije moje mesto...moje mesto je nebo..sloboda..Izvinite ako sam bio naporan pre,znate,ja sam se takvih stvari nagledao 2345' i 6',stvari koje vi ne mozete ni zamisliti,vi ameri,ma vi ne znate nista!Vi znate za lasere,photone,Ion,a znas li za sta rusi znaju?Za Maceve!Za bojni otrov od koga se topi meso i metal!Imaju Milione tenkova!A mi,mi smo..mi smo jos gori..one stvari..Wunddergeweisten Trupers..to nisu ljudi!To su eksperimenti,vidjao sam ih kako rukama kidaju delove tela rusima..NE!Ne mogu pricati sada o tome!*uhvatio se za glavu i spustio lice do zemlje**lezao je u prljavstini plakajuci*(stariji covek a place...uzas)"Nisam hteo...nisam hteo...naterali su me!NISAM HTEO!(ko zna cega se svabo secao)Odjednom,iz djubreta domigulji do svabe neka buba.Svabo je pogleda..i nastavi da prica sam sebi.Nije mario za nju.Ali on je marila za njega.Ujela ga je.Odjednom,svabo ustanu,i rece "NEIN NEIN NEIN!OPET NE OPET Pogleda bubu malo bolje,i izusti "Ubite je!To je ta buba!Buba od koje potice otrov!NE NECU ZAVRSITI KAO RUSI!NE!Oseti se uzasan smrad goreceg mesa.Svabo strgnu svoj mantil i otkri nesto...nesto uzasno..Cela ledja su mu se topila.ali Polako..ko zna koliko je to bolelo.Trulece raspadajuce meso je smrdelo..."ARGHH NEIN GESCHWANGEGETROFE!HILFE HILFE URKKK!!!!ARGHH NEIN GESCHWANGEGETROFE!HILFE HILFE URKKK!!!!.uz ."uz to,sruci se na pod,grcio se,molio "ubite me odmah necu ovo doziveti !NIkad!"zao mi je.artlurk arghhh urk...Hana...zao mi je...urk gagrghlhlhl.*povracao je krv*.Nisam hteo to uciniti...
Izgleda da se od nenormalne kolicine bola onesvestio.
Da li je ovo svabin kraj?

croat1gamer
02-06-2010, 15:52
"E, Pjotr, dodi vidjeti ovo, svidjet ce ti se. Svabo ima halucinacije od sunca i alkohola."

sickpetey
02-06-2010, 18:15
*Još jedna dobivena borba.Pjotr provjerava leševe i ne uspijeva naci ništa korisno.Pušku već ima a i njehova izgleda manje iskorištena nego ova od mrtvaca, a komponente mu ne trebaju. Mislio si je uzeti bateriju koja je bila blizu njega ali je primjetio da ju inzinjer mjerka pa je odustao od toga i poceo provjeravati jeli mrtvaci imaju neke hrane na sebi. Naravno ništa. Već je prošlo dosta odkad je jeo išta dobro,i odkad se uopce zasitio. Sav razočaran sjede na pod i trlja pušku mičeći pjesak sa nje koji je stalno letio okolo i iritirao njegove oći. Pjotr je primjetio da su ovi thugovi nosili nekakve marame pa se poslužio jednom i stavio je šlampavo oko vrata i usta. Vruće ko u paklu,ako ne nađu u gradu vode za prodaju umrijet će ovdje od žeđi. Misleći o tome prekine ga Phil.Okrene se i primjeti Švabu kako se prevrće i baljezga neke nebuloze kao da je na drogama i na kraju pada na pod kao da je metak pokosio*

"Ermm..jel mrtav..bolje mu je da nije jer ako je toliko sam gladan da cu ga skuhati",ustane se i priđe Švabi i počne ga lupati nogom po glavi,"diži se bezvrijedna pijanduro..šta te malo sunce ošamutilo?"

*Pogleda malo bliže njemca i po njegovom mišljenju se ovaj nece jos osvijestiti*

"Ivane!",vikne brzo,"dolazi ovdje..morat ćemo nositi ovu stoku natrag u brod"

Forengner
02-06-2010, 18:54
"Ostavite me...UYRGRH (krenu da povraca krv) Nemozete me spasti!Nazad!Ughlg URKK Brgh.Pade i igracima pokaza ledja koja su mu bila u uzasnim ranama,ubodi,nesto ga je otrovalo i izbolo.*Krenu da povraca krv* "Achh MEIN GOT" NE mogu VISE ovo da izdrzim!UHgh URK.

croat1gamer
02-06-2010, 19:15
Dolazim vec vidno nazivciran Hansovom agonijom te ga odlamljujem kundakom posred njegovog arijskog cela. Udarac ga omamljuje te pada u nesvjest.

Dobacujem Pjotru i Ivanu "Samo mi jos recite da vi to niste htjeli napraviti.
Ajd, pomozite mi ga odnijeti u jednu sobu da vidimo sto ga je spopalo, i nek netko potrazi jednog inzinjerca da pregleda te njegove 'rane'."

/daklem, hans je unconscious dok se ne pojavi dm, u meduvremenu raspravljamo njegovo stanje, k?

Sgt. Bull
02-06-2010, 19:21
Užasna scena odigrala se pred nama. Osim pokojeg zvuka bacanja stvari, kroz zrak se promoli vrisak. Bio je to dobro poznati glas, Švabo. Pao je kao pokošen, gubio se na trenutke i teško je disao, nešto je govorio no što zbog buncanja što zbog jezika većina je bila nerazumljiva. U strahu smo gledali kako naš suborac umire, nesigurni šta da uradimo skamenjeni smo pokušavali da pronađemo odgovor kako da mu pomognemo. Tiho sam se povukao u brod u potragu za medkitom, nadam se da će mi se i ostali pridružiti.

*Imamo li medkit na brodu?*

Horny Devil
02-06-2010, 19:28
Ivan klimnu Philu. "Stalno neki problemi s njime, ali ipak nas je izvukao s onog broda smrti", govori okupljenim suborcima. "Mozemo ga unijeti unutra, iako nisam siguran koliko ce mu to pomoci. Osim ako nemamo univerzalni protuotov, gotov je. Mozda treba provjeriti imamo li ormaric s prvom pomoci u brodskom kupatilu."

sickpetey
02-06-2010, 21:12
*Pjotr promatrajuci cijelu buku nije mogao da ne bude barem malo zabrinut. Ipak je prokleti njemac jedini pilot a sada riga krc i sta vec ne ko da ga je netko otrovao.Možda ga je ipak najbolje ostaviti misli si u sebi*

"Možda nađemo neku ljekarnu ili ambulantu po putu pa cemo mu to dati",pogleda malo okolo i prošapne Philu,"ili mu možda treba fiks?"

*Pošto ništa nezna o švabi mogao bi i biti ovisnik o nečemu.Nije da je švabo izgledao normalno a nije se ni ponašao bolje pa je i ta varijanta vrlo moguća*

cham3leon
02-06-2010, 21:20
LOOT GOTOV

Uzevši sve što ste našli kod neprijatelja, shvaćate da biste trebali uzeti i marame kojima prekrivaju glavu i vrat. Sa sunčevim zrakama na Prometheusu 4 se ne treba poigravati, kao i njegovom faunom, čini se. Manfred trpi snažne bolove, pa nije isključeno da je kundak u glavu dobro došao da se čovjek malo odmori. Polažete ga u krevet potrbuške, dajete mu injekciju iz brodskog sanduka za prvu pomoć koja bi trebala stabilizirati opeklinu.
Čim izađete iz broda primijećujete jednu postariju ženu kako stoji na izlazu iz sletišta. Znatiželjno se približite vidjevši da vas gleda.

- Ne mogu vjerovati da ste ih ubili... još mladih života je otišlo u nepovrat... Ali bojim se da je Makeeh to zaslužio, kao i njegova banda. Načelnik ih je postavio kao stražare ove luke, a oni su počeli koristiti ju kao svoju, i nitko im nije smio ništa reći.

Vaši začuđeni pogledi su joj dali do znanja da to nema smisla, jer ne mogu tri tupana samo tako zauzeti jedno od važnijih mjesta za slijetanje u ovom gradu koji moraju biti najvrjednija nekretnina s obzirom na agresivnost Prometheusove prirode.


- Istina je! Shantao je potpuno pokvaren grad. Ljudi koji se vode kao provoditelji reda u gradu zapravo svi rade za bogate ljude koji dođu. Baš je nedavno stigla letjelica nekih važnih ljudi, mislim da su bili kolonijalisti i unajmili su cijelu postrojbu naših policajaca da ih isprate nekamo u pustinju. Makeeh i prijatelji su sami preuzimali robu sa brodova i prodavali je dvostruko skuplje. Na neki način učinili ste dobru stvar za nas, dečki. Dala bih vam nešto za nagradu, ali tako smo jadni i siromašni da nemam ni za sebe.


Kolonijalisti koji su nedavno stigli ovamo i krenuli u pustinju zvuči krajnje čudno. Ako je plan kolonijalista da osvoje Prometheus bio neobičan, dolazak njihovih ljudi u pustinju ovog planeta je nevjerojatna ludost. Usprkos kaosu na Prometheusu 4, bio je popriličan rizik spustiti se ovamo.
Koji vrag ih goni tamo?

Nameću se neke odluke o kojima se morate dogovoriti:

1) Otkriti kamo su išli i tragati za njima kroz pustinju
2) Potražiti letjelicu kojom su stigli i vidjeti je li od neke koristi
3) Krenuti u centar grada do trgovina i ostalih mjesta od interesa

Dogovarajte se.

Horny Devil
03-06-2010, 15:40
Taman sto su pomogli Manfredu, pojavi se neka baba koja im nadugo i nasiroko prepricava o svim skorijim dogadajima u gradu. Ivan je na rubu zivaca, ali se ipak nekako suzdrzi i saslusa je do kraja. "Otkad smo dosli na ovaj planet same lose vijesti. Makeeh i njegova bagra, pa Manfred, pa kolonijalci... Nesreca nas stalno prati", pomisli. Malo razmisli pa rece suborcima: "Nemam zelju provjeravati sto neprijatelji rade u ovoj zabiti. Traziti njih bi znacilo traziti novi sukob. Njihov brod me ne zanima, iako bi se mozda dalo pronaci stogod korisno. Najbolje bi bilo otici do grada i kupiti namirnice, a mozda i bolje oruzje."

Outmind
03-06-2010, 20:38
Pustinja je gotovo odnijela svoju prvu žrtvu. Ironično, riječ je upravo o zgubidanu koji, osim što nas je doveo na ovaj planet - to mu priznajem, nije učinio mnogo dobra. Žao mi je što čovjek pati, no na blaženu tušinu se sigurno neću požaliti...

Slijedeći Corves-ov prijer, sa jednog od palih boraca uzimam nekolicinu krpa kojima pokrivam glavu i oružje. Od glavnog naselja nas dijeli još najmanje sat vremena hoda, a vremenske se prilike mogu svaki čas promijeniti na gore.

Ivan predlaže jedinu logičnu opciju. "Slažem se" kažem, "Obnova zaliha i opreme na prvom su mjestu. Brod možemo lako provjerii nakon toga, a što se tiče novopečenih beduina, uvijek možemo za njima kada i ako nam stanovnici ili njihov brod odaju isplati li ih se uopće progoniti."

Sgt. Bull
03-06-2010, 23:19
"Kvragu, ako mene pitate, bježimo odavde. Neka netko ode u grad po ono što nam treba a ostali će ostati ovdje čuvati ovaj drek, pardon, Drake." Jasno mi je bilo naravno da je ovakva ideja mogla samo još više naštetiti, razdvajanje i ovako male grupe samo nas je dodatno slabilo i rizik je postajao veći. I prije nego sam završio misao, već sam nastavio u drugom, ozbiljnijem tonu. "Možda je ipak bolje da se svi uputimo u grad zajedno, pa šta bude. Na vama je momci, što god da odlučite, sa vama sam."

sickpetey
04-06-2010, 02:02
*Pjesak,vjetar,,grozno sunce,kolonijalci i ostale nebuloze. Pjotr vec psuje onoga tko je odlucio da slete ovdje.Da.Švabo je to sjebo..ali Pjotr je miran jer je barem dobio svoju kaznu time što bljuje krv i nemre se uopce ni ustati pa je ostao u brodu. Tijekom razmišljanja Pjotr čuje poznati zvuk..stomak mu se javlja da je više vrijeme da se nešto pojede*

"Erm...ugh..da mogli bismo u grad..zalihe..zvuci dobro ionako umirem od gladi",malo klekne od bolova u stomaku i digne se pomocu svoje puške,"najbolje da što brže krenemo..nije pametno dugo stajati na ovom prokletom suncu..jos ce netko zavrsiti ko onaj u kabini ako se ne pokrenemo"

croat1gamer
04-06-2010, 13:41
S"Mislim da bi bilo pametno da odemo u grad, ako se moze tako nazvati, radi nabavke equipmenta i sl.

Smatram da bi polovica trebala ostati da cuva brod i Hansa. Moze?"

cham3leon
04-06-2010, 17:39
Odlučujete krenuti u centar naselja i potražiti kakvu trgovinu. Gdjegod je moguće držite se hlada i izbjegavate ljuto sunce. Vidi se da Shantao nije jako napučeno mjesto, ali svejedno svuda ima ljudi. Teško je reći koje im je zemaljsko porijeklo, ovaj planet bi trebao imati donekle izmiješanu populaciju. Većina ljudi je malo kosooka, ali svi su izrazito tamnoputi, nesumnjivo je to potpis ovog planeta na njihovoj koži.

Centar grada bio je jedan vrlo mali trg, možda dvadesetak metara kvadratnih. Ovdje su sve kuće i zgrade bile niske i stisnute, bit će da je tako najlakše preživjeti pješčane oluje. Nailazite na poveću trgovinu raznom robom i ulazite unutra kroz automatizirana vrata. Postoje propisi koji određuju što se smije a što ne smije prodavati u trgovinama diljem Sirius alijanse, ali ovaj grad je ionako poprilično daleko od zakona. Police su prepune stvari koje ne biste vidjeli u običnoj trgovini - puške, oklopi, opasne napravice, sve je tu.

Prodavač vas pozdravlja i nudi vam svoj inventar:

Gauss puška (+25 MEL att.) 100 SOL

Gauss sniper (+25 SPC att.) 100 SOL

Lokalna odjeća Prometheus4 (+20 SPC att. dok ste na Prometheusu) - zavarajte protivnike da misle da ste civil 15 SOL

Čvrsta uniforma (+10 MEL def.) 75 SOL

Pancir uniforma (+10 RNG def.) 75 SOL

Flamethrower (+10 SPC att. scientist only) 50 SOL

EMP emmiter (-10 na protivnički RNG, scientist only) 20 SOL

Plazma - 10 SOL

Fuzijska baterija - 60 SOL
--------------------------------------------------
Ovaj trgovac otkupljuje:

Oružje za 40 SOL po komadu

Oklope za 65 SOl po komadu


Kupujte i prodajte koliko hoćete, hranu ne računamo u RPG sustav, recimo da si od kusura kupite porciju nekakvih splačina u gostioni preko puta.


Dok postate svoje trgovačke podvige, glasujte i za nastavak avanture:

1) Pitati trgovce više o kolonijalcima

2) Potražiti kolonijalističku letjelicu

3) Razmotriti mogućnost putovanja na druge planete.

sickpetey
04-06-2010, 18:21
*Dok je sa družinom išao po ulicama jedino što je Pjotru padalo na um je hrana,ali pri putu su naišli na trgovine sa oružjem,oklopima i ostalim stvarima,a i primjetio je da neki trgovci otkupljuju oružje po dobroj cijeni. Pjotr dolazi do jednog štanda i priprema svoju staru TER-79 Ionska jurišna puška koju je ipak pričuvao nakon okršaja sa marincima na Golijatu.

"Želio bih prodati ovu pušku",kaže trgovcu i baci pogled na njegovu opremu,"I dajte mi onu odjeću koja vam visi tamo"

Prodajem pušku i kupujem civilnu odjecu-stanje para 124 SOL

*Nakon što je prodao pušku i obukao odjeću koju je kupio od trgovca vrijeme je bilo da nadje neko mjesto za jesti. Nakon četiri ducana nailazi na neku blagoreceno rupu od krcme ali izgleda da imaju neko meso na pecenju.Jedino od toga što je bilo prepoznatljivo je piletina (barem je licila na piletinu) i štakori,ali pošto je imao para Pjotr se ipak odlucio na piletinu..nekako su prošla ona vremenana Zemlji kad je morao jesti tu malu gamad. Totalno nesvjestan jeli se odvojio od ostale družine sjeda u krcmu i narucuje 2 porcije piletine i vode.*

Horny Devil
04-06-2010, 20:22
Ivan sutke prati ostale vojnike. Nakon kreceg hoda dolaze u centar grada, gdje primjecuje mnostvo trgovaca. Kupuje kebab od lokalca za neku sicu. "Meso je sumnjivo, ali hej, barem nije radioaktivno", pomisli. Zaputi se prema krestavom trgovcu koji cini se kupuje i prodaje oruzje i opremu koja bas i nije u skladu s propisima Alianse. "Tehnicki vise nismo clanovi vojske Sirius Alianse tako da koga briga."

Odluci prodati slabasnu TER-79 pusku kao i CPO oklop te kupiti cvrsto izgledajucu uniformu.

Odmah oprema novu uniformu. "Izgleda dobro na meni zar ne?", saljivo namiguje trgovcu koji ni ne gleda, vec vreba novu musteriju.

Ivan odluci pricekati ostale pa da nakon kupovine i jela odluce kamo dalje.

Prodaje TER-79 Ionska jurišna puška (+10 RNG att.) i CPO MkI. oklop (+15 RNG def.) - dobija 105 sola.
Kupuje cvrstu uniformu (+10 MEL def.) za 75 sola.

Stanje u inventaru:

Palica za omamljivanje (+18 MEL att.) -> opremljeno
IAR-6 jurišna puška (+20 RNG att.)
Čvrsta uniforma (+10 MEL def.) -> opremljeno
130 sola

Melee (MEL) 55 + 15(spec.) = 70
Ranged (RNG) 30 + 10(spec.) = 40;
==================> MEL att. 70 + 18(bonus za oruzje) = 88
==================> MEL def. 70 + 10(bonus za oklop) = 80
Special (SPC) 5
Decryption (DEC) 5
Engineering (ENG) 5

croat1gamer
05-06-2010, 08:30
Malo razgledavam ponudu, te se dvojim izmedu gauss puske i snipera, ali na posljetku kupujem gauss pusku te prodajem pulsar-21 sniper.
Dok placam pusku vidim Ivana kako se blesira sa novom uniformom te mu namjeravam nesto dobaciti ali me prekida trgovac kojem jos nisam platio oruzje.

Nakon obavljene kupoprodaje raspitujem vlasnika prodavnice o navodnom slijetanju kolonijalisticke ekspedicije te o njihovim planovima. Usput se raspitujem o samome planetu, kao i lokalnoj politici te Makeehu i njegovom thugsima.

Outmind
05-06-2010, 09:55
Ono malo puta što nam je ostalo do naselja prevalili smo bez većih poteškoća, i uskoro smo se našli u središtu civilizacije ovog planeeta, koje bi na bilo kojem drugom planetu kojeg sam do sada posjetio bilo okarakterizirano kao prvorazredna vuko*ebina...

Nekolicina navrat nanos sklepanih izbi i par klimavih štandova. Iako mi za oko zapinje štand sa kojekakvim vojnim potrepštinama, prvo se odlučujem za utaživanje gladi i žeđi. Nije mi problem pronaći ne pretjerano čistog trgovca "hranom" i od njega otkupiti par zalogaja čudnog mesa i nekoliko litara upitno sterilne vode. Nek se nađe.

U strahu za svoj želudac, ali ipak donekle sit, krećem prema štandu sa vojnom opremom. Nekolicina ljudi je već obavila kupovinu. Meni je trenutno na pameti samo zarada, pa odlučujem prodati svoj stari sniper. 40SOL-a za jedan tako uščuvan sniper je prava pljaćčka, no bolje i to nego da ga moram tegliti sa sobom.

Ostali su se već počeli skupljati, očito je na rasporedu još jedno vijećanje... Ah ta divna demokracija. "i, što sad? Možda domorodci znaju nešto korisno. SOL-a za njihove prilime imamo i previše, tako da razvezivanje jezika nebi trebalo biti pre teško."

Prodajem stari +20rng sniper, te sada imam 140SOL-a

cham3leon
07-06-2010, 16:41
Odluka je raspitati se o kolonijalistima koji su stigli na planet.

Phill radoznalo pita trgovca gotovo sve o planetu što je mogao smisliti, uključujući i misteriozne goste koji su došli maloprije. Trgovac odaje dojam čovjeka koji je zaista vidio svašta u životu i ima što za reći. Ako treba pokupiti bilo kakve glasine, sigurno je ovo najbolje mjesto.

"Kolonijalisti? Ne znam, sine, ne znam. Ja dijelim ljude na lopove i poštene ljude koji plaćaju i pošteno trguju. Uglavnom, bili su jako moderno opremljeni, čini mi se. Odmah se vidi da nisu lokalni. Malo sam se raspitao sa ljudima ovdje jer sam primijetio da su bili u nabavci, sletjeli su u dvorište blizu moje kuće, vlasnica ih je i tjerala, ali su joj valjda poslije platili da tamo ostave brod... Zapravo, i kod mene su kupovali suj'ke (velike bijele marame sa više slojeva tkanine i folije koje Prometejci nose oko glave i ramena za zaštitu od sunca - i vi ste nabavili svoje u luci i nosite ih) i neke druge sitnice, a u gostionici i na trgu su okupljali ljude. Rekli su mi da su poslije bili i u rudarskom domu. Kao da mi je prijatelj rekao da su htjeli iskusne ljude s opremom za iskopavanje u pijesku. Htjeli su krenuti ravno sjevero-sjeverozapadno odavde.
To mi je malo čudno, jer novi rudnici se nisu otkopavali već 60 godina. Ako ovi i jesu našli nešto, ne mogu samo tako početi kopati. Po par tjedana se snima novi rudnik prije nego se krene raditi, a kad se krene raditi, imaju najviše par sati da iskopaju i osiguraju rupu prije iduće oluje, zato već sve moraju znat napamet. Trebalo bi i neke papire sredit u upravi, ali to ionako više nitko ne radi ovdje."

Phill neumorno nastavi sa pitanjima o Prometheusu 4.

"A gle, rekla mi je kći, ona živi na AAS-4 umjetnom satelitu u sustavu Athena, neka se preselim k njima, kako je tamo lijepo i mirno, i sve, ali ne znam... Grda je ovo zemlja, ali jedina koju znam u životu, meni je tu mjesto."
Kratko se zagleda u prazno pa nastavi uočivši da je zalutao.
"Ovo ti je grozno mjesto, sine. Bar mislim da bih ja tako razmišljao da prvi put dolazim ovamo. Nitko više ne radi kao nekada, počinju ljudi pljačkati, sa bandama harače i tako. Sve je manje rudara. Neki su se držali velikih poduzetnika pa su krenuli sa poljoprivredom, ali ovdje je to tako teško da su mnogi odustali. Posla nema, Sirius nas se tu i tamo sjeti, i tako, štajaznam. Ponekad dođu pa traže dobre vojnike i tako.
A to ti je onak, kakav planet takvi ljudi, jer priroda tu je jako opasna. Ljudima se zna opasno zavrtjeti u glavi zbog drugačije mješavine zraka, razne bolesti se lako prošire, i tako. Neko vrijeme su se po gradu znale često naći Simonove bube koje su ubadale ljude i ostavljale velike opekline, ljudi su čak i umirali iako njihov otrov i nije tako smrtno opasan, ali danas ni njih nema kao nekad. Ako budete išli u pustinju, onda se tek morate paziti. Ovaj vjetrić koji svako malo osjetite da zapuše je samo dio pješčane oluje koja preskače gradski nasip, ali kad ste van grada, bez nekog pustinjskog vozila, vjetar vas začas obori s nogu i zatrpa pijeskom. Ponekad se na sjevernoj hemisferi vide Prometejevi duhovi, to su vam bića koja pomalo nalikuju na divovske meduze koje lete zrakom, ali bezopasne su. Na tim visinama gdje one lebde ima dosta vode, a one su zapravo nekakve biljke, ili alge ili nešto već pa iskorištavaju sunčevu svjetlost i stvaraju kisik. Tu i tamo ih netko uspije i ubiti i spustiti, pa ih onda prodaju po galaksiji kao specijalitet, makar ja nisam nikad probao.
Pazit se pak morate pustinjskih koralja. Nisu inteligentni, ali znaju iznenaditi. Ponekad ih se može vidjeti kao stupove plavoljubičastih kristala, a ponekad su zakopani u pijesku. Tada su najopasniji, ali morate naprosto imati lošu sreću da na njih nabasate. To vam je zapravo nekakva živina od silicija ili nečega, izgleda nepomično, ali brzo trzne krakovima u smjeru plijena. Moj brat je ubio koralja jednom..."

Kolonijalisti kopaju u pijesku. Osim ako ulažu ogroman novac da bi se igrali u pješčaniku kao djeca, bit će da traže nešto. Ako na Prometheusu 4 ima nešto dovoljno važno da se iskopa iz njegovog opasnog pijeska pod svaku cijenu, te nešto zbog čega biste ispucali svoju najneočekivaniju vojnu taktiku da osigurate to područje, vrlo je vjerojatno da se radi o istoj stvari. Jesu li vaši nadređeni imali pojma o ovome, ili su vas poslali ne znajući da se ovdje događa nešto čudno? Ono što dalje možete:

1) Potražiti kolonijalističku letjelicu skrivenu u dvorištu zapadno od trga

2) Krenuti u pustinju pješice u smjeru sjevero-sjeverozapad u potrazi za misterioznim gostima.

3) Posjetiti rudarski dom i dogovoriti prijevoz u pustinju

4) Isplanirati putovanje dalje, do najbližeg idućeg sustava

Horny Devil
07-06-2010, 17:06
Ivan slusa razgovor izmedu Phila i trgovca. Kada je trgovac zavrsio rece: "Ma iskreno, ne ide mi se u prokletu pustinju. Oluje i neke silicijske zivine? Tu zabavu cu prepustiti nekome drugome. Mogli bismo doduse pogledati sto ima u kolonijalnoj letjelici. Vjerojatno postoji neki zapis na brodu koji bi nam pojasnio sto to tocno kolonijalci rade u ovoj rupetini." Sjeda na neki poveci kamen i nastavlja: "Lutanje pustinjom nam se isplati samo ako je puno para u pitanju", a onda odmahnu glavom kao da ne vjeruje da je to razlog kolonijalnog izleta u pustinji, "Ali ozbiljno sumnjam da traze davno sakriveno gusarsko blago."

croat1gamer
07-06-2010, 20:02
"Sumnjam da bi samo 1 brod kolonijalista dosao da je nesto zbilja vazno na planet s ovim uvjetima, prije me vuce da su dezerteri naseg tipa. Ja sam da ih sacekamo dok, odnosno ako se vrate, pa da popricamo malo mozda i otkrijemo sto je bilo sa Liberty 9.

Bilo bi lijepo da rijesimo jedan sukob bez mrtvih.
Da se odemo sad raspitati tamo gdje su kolonijalisti sletjeli, ali bez pretrage broda, inace cemo ispasti kao obicni kradljivci, sto nece biti dobro."

Sgt. Bull
08-06-2010, 03:29
Ne smijemo si dozvoliti nikakve greške, posebno ne ovako malobrojni. "Osmislite put dečki. Ja nemam namjeru da se vraćam. Skupimo informacije i bježimo odavde, ovo je prokleto mjesto i kvragu i sve, ne želim zaginuti ovde."

*opcija 4*

sickpetey
10-06-2010, 12:21
*Nakon dugo ocekivanog jela Pjotr malo sretniji nego prije izlazi iz trgovine i vidi svoju druzinu kako se dogovara oko necega i odluci krenuti prema njima.Razgovor koji se vodio nije bas bio najbolji za cut,ali bilokakva akcija na ovom prokletom planetu bi bila losa vijest za cuti.*

"Sacekamo? Daj najbolje da im ukrademo odma brod i ostavimo ih tu da umiru..tko ce ih cekati po ovom suncu i tko zna kad se vracaju...nego tko ce upravljati tim brodom..i onim u kojem je Švabo?",kaže malo iziritirano zbog sunca,pogleda malo oko sebe i pita,"e a da ode netko provjeriti njemca?"

cham3leon
14-06-2010, 21:03
Odlučujete krenuti prema nedopuštenom sletištu kolonijalne letjelice.

Dio grada u koji ste krenuli doista je oduran. Ljudi u neljudskim uvjetima, jadni kućerci i tu i tamo koji vrčić dragocjene vode iz bunara. Pomišljate da možda još niste vidjeli nijedno dijete u ovome gradu koje ne plače.
Dvorište koje je trgovac spomenuo doista je bilo veće od uobičajenog. Možda je to bio jedan od propalih pokušaja da se na otvorenome uzgajaju biljke. Vozilo kojim su stigli gosti bilo je relativno malo, mnogo manje od Drake teretnjaka, ali nedvojbeno proizvod vrhunske tehnologije. Crn poput tame, elegantnog šiljatog oblika bez vidljivih prozora i vrlo malo detalja na samoj oplati, tako da je vrlo teško bilo i naći ukrcajnu rampu na krmi. Osigurava ju klasična brava na šifru, sa jednostavnim numpadom sa strane. Ovaj sustav se koristi posvuda, tako da vještiji hakeri već vide kako pogoditi šifru.

(DEC >= 80)

S druge strane, inače debela i naizgled jaka oplata koja obavija letjelicu ima svojih slabih točaka. Vještom oku odmah je jasno kako su otvori za sletno postolje vrlo blizu brave ukrcajne rampe, što znači da bi se moglo pristupiti sustavu na taj način.

(ENG >= 70)

Možete pokušati otvoriti rampu.

Outmind
14-06-2010, 21:33
Nisam se htio miješati uzadnju raspravu. Iako mislim da je posjet rudarskom domu bolji, i svakako manje agresivan korak, većina odlučuje ukrasti letjelicu. Povodeći se za onom starom o pridruživanju kada već ne možeš pobijediti, bez riječi odlazim sa ostalima.

Na moje iznenađenje, dizajn broda kojim su doletjeli nije nalik ničemu sa čime sam se do sada susreo. Prije svega pre malen je, a i neobičan oblik te crna boja daju naslutiti kako je razvijan za tajne misije, kako u svemiru tako i u planetarnim uvjetima.

U brod se naizgled može ući samo putem unosa lozinke. Šteta što je švabo u komi, bio bi nam od koristi. htio sam ostalima predložiti da odustanemo, dok mi na pamet nije palo pregledati oplatu oko sletnog mehanizma. Baktanje sa time mi se čini pre kompliciranim za moje samouke inžinjerske sposobnosti, no možda bi školovani inžinjer tu bolje poslužio...

"Leeroy, pogledaj ovo." Kažem inžinjeru. Sudeći po njegovom promućurnom pogledu, već radi na riješenju problema.

Sgt. Bull
16-06-2010, 17:13
Nakon kratke rasprave, odluka je ipak pala da krenemo dalje i ukrademo letjelicu (očito je sve što sam pričao bilo u brk). Bez vidljivog negodovanja, pružio sam korak i pridružio se ostalim. Nije dugo prošlo, pred nama se stvorila brodica, prelijepe crne boje, sjajna i očito veoma korisna. Baš kao i kod Drake-a, prešao sam rukom oko broda i pritom primjetio da unatoč poprilično dobrom i sigurnom izgledu brod ipak ima slabosti, najveća i nama najkorisnija je dakako rampa kuda se može ući. Nisam se ni stigao pohvaliti kada sam iza sebe začuo Cormaga koji je očito našao naš ulaz unutra. "Da. To je naš ulaz, neće dugo potrajati." Prionuo sam na posao.

croat1gamer
16-06-2010, 17:29
Vidjevsi da su kompanjoni drugacije namjerili dobiti informacije nego sto sam namjeravao se ubacujem kod inzinjerca.

"Hej, nemoj probijati vrata! Nisam mislio da cemo uci u brod i pokrasti ih, vec da na miran nacin otkrijemo nesto.
Sumnjam da ce im upad u brod biti dobar znak, te ce nas najvjerovatnije napasti. Poprilicno sam siguran da to zelis izbjeci, jel tako?"

Nakon sto sam to rekao promatram ako je jos netko od kompanjona pokusao slicno.

Horny Devil
20-06-2010, 13:10
Nakon krace rasprave vecina suboraca se slozi s Ivanom. Krecu prema svemirskom brodu. Ivan hoda na celu kolone i s vremena na vrijeme pita stanovnike u kojem je smjeru kuca u cijem je dvoristu sletjela kolonijalna letjelica. Nakon nekog vremena stizu u dio grada koji izgleda puno gore od ostatka. Svemirski brod se nalazi usred poveceg dvorista, tik do kuce. "Bas su usrecili nekoga", pomisli, "ali moglo je biti i gore pa da su im sletjeli u dnevni boravak."

Ivan razgleda neobicni brod. Jednom je vidio slican, a jedan od narednika mu je rekao da je to navodno spijunska letjelica kakve cesto koriste specijalni odredi. Za vrijeme razgledanja zacuje Phila koji govori ostalima kako zeli izbjeci sukob, ako je moguce. Kaze mu: "Cuj, i ja bih rado izbjegao bilo kakve sukobe, ali stojeci vani sigurno necemo nista doznati. Ocigledno je samo da su u pitanju nekakavi black ops. Oni obozavaju ovakve stealth stvari."

Pokazuje Leeroyu neka samo nastavi.

cham3leon
20-06-2010, 22:17
Leeroy u petnaest minuta uspijeva dokazati kako ne postoji savršeni inženjering. Kao što je i posumnjao, žice sa brave bile su samo jedno kratko bušenje dalje od izloženog dijela trupa. Jedno precizno premošćenje žica otvorilo je vrata, ali ne ostavljajući očite tragove što bi moglo biti korisno ako slučajno družina ne bude htjela da neprijatelj sazna da je netko provalio. Tih mehanizam začas otvara malu ukrcajnu rampu i nudi pogled u ne tako tamnu unutrašnjost inače gotovo posve crne letjelice.

Odlučujete se ne zadržati u uredno pospremljenim i praznim spavaonicama koje se očito nisu ni koristile. Naravno, ova letjelica je morala biti lansirana sa nosača koji vjerojatno i sada napreduje prema Prometheusu 4, i to vjerojatno prije nego je Liberty 9 stigla. U protivnom bi senzori fregate zabilježili to polijetanje. U tako brzoj akciji nikome nije zasigurno palo na pamet odspavati. Most u ovakvom brodu više je nalikovao kokpitu, a kontrola reaktora i sveg ostalog se odvijala odavde. Prednjom stranom su dominirala dva velika prozora, veća nego na Drake teretnjaku.

Sudeći prema svoj opremi, radi se o veoma sposobnom brodu, ali i veoma dobro zaštićenom. Razmišljajući i o otimanju letjelice, primijećujete da su sve ključne konzole zaštićene šifrom na visokoj razini. Neki noviji algoritam, čini se. Zapovjednik ovog šatla se dobro potrudio da zadrži sredstvo za prijevoz sa ove grude pijeska.
Dok su najvažniji dijelovi zaključani, posada, čini se nije imala potrebe zaključati ostalo. Prvo što vam zaokuplja pažnju je zapis sa komunikacijskog terminala. Poruka od nekog višeg zapovjednika, bit će.

"U privitku su najnovije koordinate koje smo uspjeli izračunati. Budite oprezni i djelujte brzo, jer moguće je da je nakon toliko godina komora zatrpana velikim slojem pijeska, tako da će vam trebati vremena za iskopavanje. Novčana sredstva osigurana za vas prije misije trebala bi biti dovoljna za zakup najboljih kopača na planetu.
Nemamo točne informacije nalazi li se sam stroj tamo, ako da, vaš je glavni prioritet da ga izvučete i sigurno transportirate natrag sa sobom i isporučite ga našoj vezi na AAS-4. Ukoliko nađete ne više od nacrta ili uputa bilo kakve vrste, obavezni ste napraviti kompletno skeniranje cijele komore i spremanje rezultata u nisko kompresiranu datoteku."

Privitak je, kao što je stajalo u tijelu poruke, sadržavao par planetarnih koordinata koje je moglo izračunati navigacijsko računalo prilagođeno za snalaženje na Prometheusu 4. Bez problema uspijevate zapisati koordinate.

Horny Devil
24-06-2010, 18:45
"OK, usli smo, nasli neke koordinate, sto sada?", pomisli Ivan. Okrece se suborcima. Govori im: "Iskreno, ocekivao sam nesto sto cemo moci maznuti i prodati, a nekakve nejasne upute o necem navodno bitnom. Moram priznati da nisam tolikoSznatizeljan da otkrijem sto kolonijalci rade ovdje. Ima li tko kakvih ideja kuda dalje?"

cham3leon
26-06-2010, 21:03
Pošto ne uspijevate koristiti letjelicu za vlastiti prijevoz, od koristi su vam samo koordinate i informacije koje su zapisane u računalu. Možete odlučiti sljedeće:

1) Produžiti do rudarskog doma tražeći pouzdan transport do iskopine u pustinji

2) Krenuti u pustinju sami

3) Napustiti planet i krenuti prema Athena sustavu

croat1gamer
26-06-2010, 21:11
Nakon sto su teammatesi usli u brod i pregledali sta su trebali ulazim ja da vidim jel se ista dogodilo.
Saznajem za tajnu misiju od ovih tipova i sve sa time.

"Ok, priznajem, pogresno sam procijenio.
Nisu prijateljski nastrojeni, vec su elitni vojnici i traze neki artefakt ili stavec.

Uzmimo nabrzaka sto mozemo i brze bolje idemo sa ove suhe pripizdine.
Takoder, mozemo im unistiti brod kad budemo odlazili, da ih se rijesimo u slucaju potjere i da im prekinemo misiju.
Ikakve primjedbe na plan?"

sickpetey
26-06-2010, 22:21
*Jos odkad su dosli do odgovora Pjotr je zaostajao..i to jako.Sunce je bilo jako i vec je skoro sprzila njegov mozak koji je vec bio dosta iziritiran i imao je glavobolju.Ali barem vise nije gladan,makar je primjecivao da mu je toplije nego prije i povecala mu se zelja za vodom*

"Ugh..nisam trebao jesti onu svinjetinu..ionako je izgledala cudno",kaze i provjerava di su se ostali izgubili i potrci ka njima jer je vec zaostajao.

*Putem je Pjotra glavobolja jos vise pocela udarati a ni pjesak koji je vjetar raznosio nije mu nimalo bio od pomoci.Nekoliko puta bi mu se dogodilo da se spotakne i padne glavom u pijesak i napuni usta.Sav vise lud sjedne na pjesak i pocne se brisati oko lica i trazi cuturu vode da barem malo utazi svoju ogromnu potrebu za vodom.Nakon par minuta se digne i primjeti da je skoro izgubio druzinu iz vidika i pocne brzo trcati prema njima. Nakon nekog vremena se sustigne sa ostalima do letjelice. Primjetio je da ostali nesto razgovaraju izmedju sebe ali Pjotr je bio iscrpljen,znojio se,a i glavobolja ga je pocela ubijati i zadavati mu vrlo jaku bol. Sav iscrpljen sjedne do letjelica i uzme cuturu vode da pije i ceka ostale da izadju. Pjotr je tolko ogavnom stanju da mu se ne da ni ulaziti unutra a i po smradu koji je izlazio iz letjelice vjerojatno je unutra bilo jos toplije nego izvana*

Horny Devil
27-06-2010, 18:43
"Potpuno se slazem s tobom Phile. U ovoj rupetini ionako nema nicega za nas", rece Ivan, a onda pomisli: "Pitanje ima li bilo gdje icega za nas, osim mozda strijeljanja zbog dezerterstva." Okrene se i izade iz broda. Primjeti Pjotra koji bas i nije u najboljem stanju. "Problemi, momak?", upita ga, "Cini se da ti sunce ne cini bas puno dobroga, a?"

cham3leon
07-07-2010, 12:51
Pod nemilosrdnim suncem i zapusima pješčane oluje koja je upravo počela bjesnjeti nad naseljem, naši junaci vraćaju se starom teretnjaku. Navodno ove oluje ne traju dugo. Za manje od pola sata, trebali bi se bez problema vinuti u zrak i krenuti ka vakuumu i tami svemira.

Srećom, čini se da je i Drake serija imala automatsku regulaciju temperature unutrašnjosti koja je i dalje bila aktivna. Kad su otvorili i rasklopili vrata za posadu zapuhnuo ih je osvježavjući dašak hladnog zraka. I konačno su mogli skinuti te smiješne marame s glava. Sve je ostalo kako su i ostavili, uključujući ranjenog pilota koji odjednom više nije imao toliko toga za reći, već je mirno ležao na krevetu u kabini na pramcu i listao neki časopis.

U ovoj družini još uvijek ima dovoljno dobrih ljudi da pokrenu ovaj brod, ali ne i onih koji znaju kamo idu. Najbliži objekt za kojeg navigacijsko računalo tvrdi da ima luku sa slobodnim pristajanjem je AAS-4, stanica u orbiti plinovitog diva Athena 6. Put do Athena sustava ne bi smio biti dugačak, a antimaterijski spremnik još ima dovoljno reakcijskog materijala za mnogo duži put.

Treba napraviti sljedeće:

1) Automatsko paljenje reaktora i svih brodskih sustava koji su ostali u stanju pripravnosti ENG>=25

2) Kad je paljenje gotovo, pronaći optimalnu rutu za izlazak u orbitu na navigacijskoj konzoli i započeti polijetanje (DEC=30)

3) [Opcionalno]SUnijeti i locirati mjesto određeno koordinatama koje ste pronašli na neprijateljskom brodu (DEC=10)

sickpetey
21-07-2010, 23:14
*Briseci znoj sa glave i vrata pogleda Ivana i odgovara mu*
"Naravno da ne cini..mozak mi se lagano u kasu pretvara ughh",zastane i proba se dici
"Nadam se da cemo otici sto prije odavdje"

*Sav umoran,znojan Pjotr se dize i primjecuje da pjescana oluja pocinje. Makar vjetar bio snazan vrucine je jos uvijek bila nepodnosljiva a sad je druzinu i pjesak iritirao a Pjotra pogotovo jer je naravno zaboravio kupiti jedan od vaznijih stvari za pustinju...naocale jer je bio uvjeren da ce ionako dobro vidjeti makar je sunce sijalo tolko jako da se moglo osljepiti od njega.Nakon kratkog vremena druzina se pokrene i ode do njihovim broda a Pjotr za njima ali polagano jer je lagano osjecao mucninu i veliku potrebu da se..isprazni. Nakon duzeg vremena setnje dolaze do broda a Pjotr se sto prije izgura izmedju ostalih do wc-a*

"Raaazlaz..mjesta,vicuci ree Pjotr i laktom slucajno udari par inzenjera i Ivana dok se probijao do wc-a a kad je dosao brzo je zatvorio vrata i zasjeo se na skoljku, "Ughhh zadnji put da jedem u zabitima ughhhh..znao sam da je bilo prejeftino.