PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ljepljivi gumbi na tipkovnici



Doggy
20-05-2010, 17:09
uglavnom, cura ostavila casu soka kraj tipkovnice (logitech g11), i ja (naravno da sam ja kriv), sam polijal taj sok kad sam lovil misa, lol...

no, uglavnom, zanima me kak se toga rijesiti, jer mi je cijeli num pad u banani, neki gumbi su drveni, a drugi ostaju stisnuti...
jedan "pametan" frend mi je prical o nekom "otapalu", koje, nakon kaj nestane tog ljepljivog djela ispod tipki, i samo nestane... a meni to zvuci smijesno...

help...

Aral
20-05-2010, 17:14
Aj priznaj da si neš drugo radio pa je zato tipkovnica takva...

GeraltofSmeg
20-05-2010, 17:16
A mozda je i cura...ostavila soka, nakon sto je on(on je kriv), inicirao izljev dok je lovio miša.

R@pt0r
20-05-2010, 17:43
Kako očistiti tipkovnicu? (http://www.bug.hr/bugtv/kako-ocistiti-tipkovnicu/593.aspx)

Devil Dog
20-05-2010, 18:22
Aj priznaj da si neš drugo radio pa je zato tipkovnica takva...


Haha, ti si u banani :rotfl:

flander
20-05-2010, 18:31
probaj sa VD-om

Death By Sexy
20-05-2010, 18:36
Frend polijal po laptopu i onda je, dok je još bio upaljen, malo vodom poškropio i očistio :/. Još mu radi laptop. :(
Malo u vodu i nek se osuši na suncu - zdravoseljački, jel.

Viper33
20-05-2010, 19:12
imasza kupit..mislim nemas kod ans al iams vani npr u sloveniji neku tekucino ko zele koju prolis po tipkovnici to ti se skruti i pokupi sve mrvice prasinu itd ispod tipkovince.. sad dal ce djelovat za sok neznam

C
20-05-2010, 20:09
Onaj najjednostavniji način bi ti bio da počupaš tipke, opereš ih i nekako mokrom spužvicom malo izribaš taj numerički dio odakle si počupao tipke. Pa onda samo vratiš tipke svaku na svoje mjesto.

Onaj način koji ja koristim jest da odvidam tastaturu, maknem gornji i donji dio plastike, maknem svu elektroniku iznutra, počupam sve tipke, tipke sprašim u vrelu vodu s malo domestosa i vima, a gornji i donji dio plastike operem šamponom za tijelo koji je puno pijeni (tako da u prvom shootu digne svu prljavštinu).

Plastiku obrišem suhim ručnikom, gumbe u kanti malo promješam i onda njih po 5 komada ispiram u vodi iz špine, pa ih ostavim na ručnike neka se cijede i suše (kada ih sve stavim na ručnike, zamotam ručnik i malo njime mašem da se sva voda izbije).

I dok sprašim elektroniku na donji dio plastike, dok gornji dio plastike stavim i zavidam nazad, tipke se osuše, čak i ako nisu suhe, nije problem jer je to palstika koja ide na gumu, pa će ispariti kad'-tad', i onda sve tipke vratim nazad. Space, entere i shiftove i slične gumbe koji imaju metalne osovinice nauljim im vrhove, itd., sve vratim nazad i sve funkcionira. Ovu jedno tastaturu tako perem već 5-6 godina, svakih 6 mjeseci.

Ako ti se neda zajebavati s tipkama, da ih svaku čupaš van i opereš, možeš odvidati gornji dio tastature na kojem su tipke i sve onako skupa ispirati vodom (gornju plastiku od tastature skupa s tipkama), samo ti se neće lako osušiti, pa ćeš ju morati mahati po stanu umotanu u ručnik, da izbiješ vodu iz nje (voda između plastike i tipki), i onda to samo vratiš nazad.

hacker
20-05-2010, 20:41
Jbt, kolko ti treba da to sve napraviš?

Doggy
20-05-2010, 20:42
ne, ozbiljno, radi se o sun quick soku od marelice i narandje, kad ga se stavi vise, je ko gusti, al i jako slatki, i to sam polijal...

na bug-u treba skinut neki silverlight, tak da...

a kaj se tice rastavljanja, na to sam pomisljal, al dal je to pametno radit na g11???

Mirogamemasta
20-05-2010, 22:16
A sad bas kompletno rastavljanje ko sto C radi....
Ja bi samo tipke izvadio na tvom mjestu i sve ih dobro oprao i obrisao kako je C rekao, a ostatak tipkovnice prebrises prvo vlaznom krpom i onda suhom i to bi bilo to.
Ova udubljenja gdje stoje tipke predes sa usisavacem (copis onaj nastavak mali sa cetkicom). Probaj sa krpom isto preci malo, ne znam koliko ces uspjeti jer je dosta uzak prostor između utora za tipke.

C
20-05-2010, 22:53
Jbt, kolko ti treba da to sve napraviš?
Dok odvidam šarafiće - 2 min.
Dok joj rastavim plastiku - 1 min.
Dok povadim elektroniku - 1 min.
Dok počupam sve tipke - 5 min.
Dok operem plastike (2 komada), 2x pranje (prvi put s nekim agresivnim i pjenastim šamponom, drugi put s nekim za tijelo koji hidratizira, tako da ima masni efekt koji odbija prljavštinu) - 5 min.
Dok stavim tipke u kanticu da se kisele s nekom vrelom tekućinom - 1 min.
Dok operem tipke (koje su prije toga stojale u kantici i kiselile se dok sam prao plastiku) - 3 min.
Dok sve plastike (2 komada) posušim ručnikom - 2 min.
Dok tipke strpam u ručnik i sve skupa ih grupno posušim - 2 min.
Dok vratim u plastiku elektroniku - 1 min.
Dok ju zatvorim i zavidam šarafiće - 2 min.
Dok vratim/utisnem svaku tipku na svoje mjesto - 3 min.

Total: 23 min.

Možete eventualno izdvojiti vrijeme ako idete na kavu, pa ostavite na ručnicima neka stoje i suše se, na prozoru, ispred grijalice i sl., ili ako žurite, fenom mlakim zrakom malo furate.

No ja to napravim i u 15 min sve. Čak sam i pretjerao s minutama, jer npr. nitko neće odvidavati 6 šarafića u 2 minute, niti će ručnikom brisati plastike 2 minute, niti će vaditi elektroniku 1 minutu, već sve puno brže...
Netko tko to prvi put radi, trebalo bi mu pola sata od prilike.

BTW Jedino ju nemoj otvarati ako je pod garancijom.

I eventualno možeš prolijevati vodu po njoj da se ispere, jer tastatura ispod tipki ima kanale i tunele do dna ispod tastature, tako da šta god proliješ po njoj pomoću tih tunela ide ispod tastature. No ako nemaš ispod baš nikakve rupe, onda nemoj, jer to znači da nema to u sebi. Inače imaju (99%), to je napravljeno kada nešto proliješ, da ništa ne dođe do elektronike i da se manje toga zadrži na tastaturi. Ali to ispiranje ne znam koliko bi ispralo suhe šećere od soka.