PDA

Pogledaj cijelu verziju : USB problem - unknow capacity



flander
18-05-2010, 16:42
dakle imam usb 8Gb i kad ga piknem u usb slot windowsi ga prepoznaju ali ga nemrem formatirat, izbaci grešku da su winzi unemogućnosti završiti format

ima ko kakvu ideju ? mjenjal sam opcije sa ntfs na fat i exfat ali ništa

evo ovako to izgleda

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_c2b21131.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1134359_Untitled.jpg)

nije valda da sam kupil potrganu verziju USB-a :D

Nee Joe
18-05-2010, 16:45
Pa kad si ga kupil?

flander
18-05-2010, 16:47
a ima već dugo, ne sjećam se...

Niko Bellic
18-05-2010, 16:51
Zna se dogodit. Čupni ga van, pa opet s njim nutra i pričekaj malo. Ako ne upali onda restart, pa čupni i nutra. Ako ni to ne upali restart i čekaj da se digne OS, pa odi u My Computer. Trebalo bi proradit. Imao sam sličan problem mit dem Flash Voyager 8 GB dva puta i ovak sam ga eliminirao...

Aral
18-05-2010, 17:00
Desni klik na My Computer, Manage - Storage - Disk Management, pa probaj od tamo formatirat, pobrisat particiju ili sl. Kod mene tam uvijek palilo, bilo sa usb stickom, bilo sa običnim diskom. Tamo direktno možeš brisat volumeove, formatirat...

flander
18-05-2010, 17:02
ništa 0 bodova =/

EDIT : @ Aral budemt o probal

EDIT2 : @ Aral nemrem ni to, nemam tu opciju da ga formatiram =/ a sve piše da radi normalno,ali kapacitet ništa

fear
18-05-2010, 17:30
Jesi probao provjeriti ima li grešaka ( Error checking)?
Koji je proizvođač?

Aral
18-05-2010, 17:30
Nemrem vjerovat. Gore di su svi diskovi izlistani, kad klikneš desni gumb na stick, onda bi trebala bit opcija format, čak i na prozoru niže. Neznam, skroz mi je čudno to. Probaj razmislit o tome da stick možda ne valjda.

keko
18-05-2010, 17:37
Trebalo bi ti i kod sticka pisati koliko ima prostora, kao što ti piše i za hard diskove. Mislim da ti ne prepoznaje stick do kraja, ili je oštećen stick ili usb utor.

cham3leon
18-05-2010, 17:50
Probaj sa Linuxa, ja to odmah radim kad god imam probleme sa stickovima, autorunove i slično :D

flander
18-05-2010, 18:21
USB utori valjaju jel imam još jedan USB koji radi savršeno

a onda USB ne valja, jebiga dešava se probal bum još koji alternativni način ako ne ide u smeće

Roby the Freak
19-05-2010, 10:51
Imam i ja sličan problem. Kad stavim USB unutra i pokušam ga otvorit napiše da disk nije formatiran i da li ga želim formatirat. Ja kliknem Yes i kad oću formatirat piše da nije moguće formatirat disk. A kad sam gledo properties piše da disk ima kapacitet 0(wtf?), a inaće je od 2 gige. Probo sam sve kaj sam znal i kaj su mi rekli da probam i ništa. Marka je takeMS. Ljudi pomozite.

flander
19-05-2010, 11:29
a ista spika i kod mene

prepozna usb, kapacitet 0, nemože ga formatirat


sve je bliže da ga cibnem

cham3leon
19-05-2010, 12:09
SMarka je takeMS. Ljudi pomozite.

Upravo smo locirali problem :rotfl:

Kao što rekoh, na vašem mjestu bih ja prvo probao pogledati te stickove iz Linuxa, i eventualno formatirati.

C
19-05-2010, 16:26
Linux nikada nije riješenje problema, već potencijalni pokušaj koji obično završi isto.
Ja sam svoj USB Stick od 128 GB-a pokušavao preko Windowsa iz jedno 10 programa formatirati, kroz Linux, DOS, itd., ništa nije upalilo. Na kraju, jedini lijek je bio Windows. :)

Možeš pokušavati razne fore, ali mislim da nema spasa...
S obizrom da je s njime bilo sve OK, s obzirom da si ga koristio, i sada na jednom ne valja, mislim da je jasno šta je problem. Ako mu je memorija 0 bitova, logično je da mu je riknuo čip sa flash memorijom. Pokušaj na drugom PC-u, ako problem bude isti, pomoli se za pokojnika, bilo mu je i vrime, neka si se navikao na njega...

lulix
19-05-2010, 19:33
nemora značit, da je riknuo, nađi neki software na netu za low level formating i probaj.

Aral
19-05-2010, 20:35
Kao što rekoh, meni je tak jednom stick zezao, al sam ga uspio sredit preko disk managementa. Nemoj isljučit mogućnost da je disk faulty.

cham3leon
19-05-2010, 21:47
Linux nikada nije riješenje problema, već potencijalni pokušaj koji obično završi isto.
Tako nekako, ali većinu stickovskih i srodnih problema sam znao riješiti u Linuxu :D

C
20-05-2010, 14:48
nemora značit, da je riknuo, nađi neki software na netu za low level formating i probaj.
Da, ima dosta free dobrih programa za low level formating, ali ako ne uspije ništa od toga, pa čak i na drugom PC-u, kako sam rekao, nema mu spasa. Sudeći da je sve bilo OK s njime, i na jednom nema kapaciteta, 99% mu je riknula flash memorija, tj. po tome sve smrdi. Ne znam koliko ga je koristio, inače su flash memorije ograničene s brojem pisanja/brisanja, a sudeći da se koriste serijski (npr. da bi zapisao 1 GB podatka na kraju svog USB Sticka, on mora na novo svih 7 GB-a ispisati, da bi mogao zapisati i to nešto od 1 GB na kraju), taj broj se lako prijeđe ili dođe do njega, pa rikne.

Roby the Freak
26-05-2010, 22:20
Hvala ljudi. Probat ću neš, ali mislim da ide na vječna lovišta.