PDA

Pogledaj cijelu verziju : Call of Duty Black Ops će imati dedicated servere



IgGy
17-05-2010, 17:20
Nakon očitog debakla s "velebnim" servisom IWnet, Activision je očito uvidio grešku, te će tako novi Call of Duty, Black Ops imati podršku za dedicated servere, čime Treyarch na svu sreću ignorira "benefite" servisa Infinity Warda.

Čux
17-05-2010, 20:48
Ne vjerujem da će ova vijest spasit serijal

bloodyakafuzz10n
20-05-2010, 15:23
Istini za volju, deticated serveri su siroko prihvaceni, ali ja ne vidim zasto ljudi ne vole IWNet... Evo par prednosti IWNet-a i Steama:

1. Ljudi koji imaju normalan internet mogu normalno igrat i preko IWNet-a (a ne ko mi gdje vecina ljudi ima 4 mbps download i 256 kbps upload rate koja kod hostanja podrzava max 8 slotova ako se zeli normalno igrat).

2. Mozemo se spojit u bilo koje doba dana i noci na server i ne moramo razmisljat kad ce se ispraznit. Ak ocemo igrat npr u 5 h ujutro, uvijek ce neki Amer, Japanac, Australac itd. bit online pa ce nas spojit u lobby.

3. Sto se tice Steama, to je po meni jako dobra zamisao, a evo i zasto:

Meni se Steam i taj sustav kako je napravljen MW2 osobno sviđa jer imam nekih problema s računalom pa mi se uspori jako svaka 2 tjedna i moram jednostavno ponovo dic Windowse, ali kad instaliram ponovno MW2, leveli i ostalo mi se NE BRIŠU.

To nije slucaj sa CoD WaW gdje su oni pokusali napraviti nesto slicno, ali nisu uspjeli.

Zaključak: IWNet je zakon i ne znam sta drugi imaju protiv toga. A sto se tice Black Ops-a, ako ce vec bit deticated serveri, onda neka barem bude preko nekog sustava kao sto je slucaj sa MW2, pa da ne moramo snimat svoje confige na usb.

RIDER32
21-05-2010, 22:06
Istini za volju, deticated serveri su siroko prihvaceni, ali ja ne vidimSzasto ljudi ne vole IWNet... Evo par prednosti IWNet-a i Steama:
Pa pojasnit ću ti.


1. Ljudi koji imaju normalan internet mogu normalno igrat i preko IWNet-a (a ne ko mi gdje vecina ljudi ima 4 mbps download i 256 kbps upload rate koja kod hostanja podrzava max 8 slotova ako se zeli normalno igrat).
SA zaš bi igro 4V4 pa da se moramo pola runde tražiti po mapi? 20 je vec ok.

2. Mozemo se spojit u bilo koje doba dana i noci na server i ne moramo razmisljat kad ce se ispraznit. Ak ocemo igrat npr u 5 h ujutro, uvijek ce neki Amer, Japanac, Australac itd. bit online pa ce nas spojit u lobby.Isto sam mogao i prije... samo nađem preko xfirea server u americi i zabaljam se.


3. Sto se tice Steama, to je po meni jako dobra zamisao, a evo i zasto:

Meni se Steam i taj sustav kako je napravljen MW2 osobno sviđa jer imam nekih problema s računalom pa mi se uspori jako svaka 2 tjedna i moram jednostavno ponovo dic Windowse, ali kad instaliram ponovno MW2, leveli i ostalo mi se NE BRIŠU.

To nije slucaj sa CoD WaW gdje su oni pokusali napraviti nesto slicno, ali nisu uspjeli.
Tvoja nesposobnost je tvoj problem :) u zadnjih godinu dana sam 4 puta reinstaliro Windows i svaki puta sam bez ikakvih poteškoca kopirao stari profil, 1GB modova (i njihove podprofile) i 3GB mapa. Cak i prelazak sa XPa na 7 nije stvarao probleme.


Zaključak: IWNet je zakon i ne znam sta drugi imaju protiv toga.
Imaju to što je ping prevelik u odnosu na dedicated, pogotovo ako silom MORAM igrat sa nekim amerom ili japancem koji tamo hosta server u 3pm i kad nekog pogodim mogu brojat stotinjke koliko treba metku da dođe od moje pljuce do protivnika.
Nadalje, Nema modova? Fail. Ni cetvorka nije imala savršen balans oružja ali promod je to rješio.
Nema kikanja igraca? Dođe mi idiot sa cheatom i samo mi preostaje molit VAC da ga napokon bana... ili mi dođe i sere sa kretenskim perkovima tipa LS, GL i Marty koji su zabranjeni od vjeke vjekova...

No thx... rađe ću igrati promod na domačim serverima na kojima se jasno znaju pravila i sa 20 domacih ljudi koji razumiju domaci jezik i svaki ima ping 30-40.