PDA

Pogledaj cijelu verziju : grafa problem(mozda smrt)



MrPlow
14-05-2010, 15:54
Oi ljudi. Bil sam tu zadnji put kad sam planiro kupit novi komp no umjesto da dobim pare dobil po p**** i skoro bankrotiro... uglavnom prekjuce radil maturalni rad na kompu i primjetim kak mi cooler od grafe vrti ko lud al ja kakav jesam ignoriram to sve dok mi se nije smrzno komp sa vertikalnim plavim "linijama"(koje izgledaju ko oni alieni iz space invadersa) i restartam komp i skuzim da mi je lijeva strana biosa puna artefakta tj. stvari kojima tamo nije mjesto i windowse vise ne vidim. Znaci li to da mi je crkla grafa il se jos kako moze to sredit...


btw konfa u pitanju je:

GPU:Gigabyte Nvidia GeForce 8800GTS 320mb
CPU: AMD Athlon64 x2 6000+
RAM:3GB DDR2 800mhz
PSU:400W BSII
MoBo:Gigabyte M52S S3P

marijanovic
14-05-2010, 16:02
Probaj grafu u drugom kompu ili probaj neku drugu grafu u komp.
Tako se eliminira pitanje je li grafa ili nešto drugo.

Sickmanno1
14-05-2010, 16:25
Najverovatnije je grafa i to da budem tocniji, memorija na grafi. Tak da ti preostaje da pokusas sa RivaTunerom, smanjiti frenkvencije memorije i nadat se da ce raditi :D

marijanovic
14-05-2010, 17:01
Najverovatnije je grafa i to da budem tocniji, memorija na grafi. Tak da ti preostaje da pokusas sa RivaTunerom, smanjiti frenkvencije memorije i nadat se da ce raditi :D

Jest, ako je grafa onda je njena memorija.
No, vjerujem da neće moći nikako smanjiti taktove jer u Windowse ne može ući.
Zato sam i rekao da proba s nekom drugom grafom (ili grafu drugdje).

Sickmanno1
14-05-2010, 17:52
Ma jebes mene kad nisam ni procitao do kraja...uopce nisam vidio da nemrem ni u windowse zaci lol...

Znaci gotova je. Nemre nista drugo biti u pitanju...100%

RIDER32
14-05-2010, 18:03
A bi li možda mogao nekako na grafu nabaciti novi bios sa smanjemin taktovima meme bez ulaska u windows?

Ili možda sa nekom SLi pločom pokrenit tu grafu kao sekundarnu i ako se uspije dić windowzz flashnit iz vindouzza?

Sickmanno1
14-05-2010, 19:07
Fora sa snizavanjem taktova memorije funkcijonira samo ako ti izbacuje artifekte dok je grafa u punom naporu, kao sto je npr. igranje neke igre. Ako sa grafom nemre ni u windowse zaci sumljam da mu to moze onda pomoci :(

MrPlow
18-05-2010, 15:55
Ok hvala puno na svim odgovorima. Sutra cu odfurat grafu do frenda pa isprobat... anyway uspio uc u windowse prek safe moda(i VGA moda) no nit HW monitor nit nist drugo ne prati temperaturu proca,grafe i sveg ostalog osim HDD-a. I u VGA modu ne cujem zvuk uopce.. zabrijo sam da mi nije i maticna otisla al vidit cu sutra jos..

EDIT:zaboravio sam spomenut da dok sam u safe modu il VGA modu da mi se pojave vertikalne i horizontalne crne i plave linije po ekranu i da ak u VGA modu podignem rezoluciju il boje da mi se sve sj*** ko kad pokusam normalno startat windowse

pimp
18-05-2010, 16:10
ak ni kod frenda ne radi, stavi ju u pečnicu na 220 celzijusa na par minuta

RIDER32
18-05-2010, 20:44
Zašto?

marijanovic
18-05-2010, 20:45
Zašto?

Neki vjeruju da to "osposobi" grafu, tj zapeče ju kao u tvornici.
Čista glupost bez ikakve realne osnove. Navodno je nekome negdje uspjelo.
Nema smisla.

Hidraulicar Kreso
18-05-2010, 22:20
Zašto?

Neki vjeruju da to "osposobi" grafu, tj zapeče ju kao u tvornici.
Čista glupost bez ikakve realne osnove. Navodno je nekome negdje uspjelo.
Nema smisla.

Što se toga tiče, frendu je zbog kratkog spoja pregorila hd 4870x2, zagrijao ju je u pećnici, i grafa sad radi sasvim normalno, osim kada se proba 3d mark ili neki zahtjevniji 3d alat (onda se pojavljuju artifacti), inače igre i ostalo radi dobro.

pimp
18-05-2010, 22:25
Zašto?

Neki vjeruju da to "osposobi" grafu, tj zapeče ju kao u tvornici.
Čista glupost bez ikakve realne osnove. Navodno je nekome negdje uspjelo.
Nema smisla.


nije vjerovanje, nego je uspjelo u vrlo mnogo slučajeva...osobno sam svjedočio jednom kad je frendu 8800gt riknula, našli smo na netu to o pečenju i proradilo je, kasnije smo i našli mnogo prije di je ekipi uspjelo, normalno nije svima,

IGoR_2803
18-05-2010, 22:47
@marijanović:

nemoj da se rugaš, taj postupak je fakat uspješan, pogotovo ako grafu dobro napacaš (ilitiga mariniraš) noć prije... za pac upotrijebiti, 5,6 žlica maslinovog ulja, limunov sok, malo senfa, neki od začina (muškatni oraščić idealno paše), papar i ostaviti grafu u tome preko noći...

on a serious note:

dajte ne baljezgajte... na 220 C bi se grafa rastopila, a ne zapekla...

isusati što sve neću pročitati

marijanovic
18-05-2010, 22:52
@ Igor_2803:

Ne mogu vjerovati da si Vegetu zaboravio. :rotfl:


Za ozbilno:
Zanimljivo je da je nekima navodno pomoglo, kao i "procesor u mikrovalnu".
Vjerujem da su pod pomoć mislili "odnijeli na reklamaciju i dobili drugu".
Ili je to nečija prvoaprilska šala.
Kako bilo da bilo ja nebi iskušavao.

No znajući nVidiu i njene "grijalice", nikad se ne zna... :rotfl:

Macolla
18-05-2010, 23:04
grafa ti je u vjecnim lovistima moja 8800gts je nedavno isto tako se sjebala i na isti nacin pokazivala artefakte samo je u mene bila 640MB

pimp
18-05-2010, 23:10
dajte ne baljezgajte... na 220 C bi se grafa rastopila, a ne zapekla...

isusati što sve neću pročitati

drag si mi, ali ti ovdje baljezgaš i serkaš... zašto odmah serete po svemu a uopće se ne informirate? šta mislite zašto su svi više-manje normalni ljudi otišli sa foruma i sa hardwer podforuma? baš zbog ovakvih ispada i ljudi koji su pobrali svu pamet svijeta...

marijanovic
18-05-2010, 23:27
Ok, od sad tvrdim:
Stavite na svoje nVidia grafe što lošiji hladnjak jer PREGRIJAVANJE IH POPRAVLJA.

pimp
18-05-2010, 23:44
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=161888
http://forum.notebookreview.com/alienwa ... nware.html (http://forum.notebookreview.com/alienware-owners-lounges-guides-large-threads/385973-how-repair-your-dead-graphics-card-your-alienware.html)
http://xbox-experts.com/tutorial/how-to ... k-station/ (http://xbox-experts.com/tutorial/how-to-reflow-your-360-without-a-reowrk-station/)


trebaš još? ili cete i dalje biti najpametniji na svijetu?

IGoR_2803
18-05-2010, 23:58
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=161888
http://forum.notebookreview.com/alienwa ... nware.html (http://forum.notebookreview.com/alienware-owners-lounges-guides-large-threads/385973-how-repair-your-dead-graphics-card-your-alienware.html)
http://xbox-experts.com/tutorial/how-to ... k-station/ (http://xbox-experts.com/tutorial/how-to-reflow-your-360-without-a-reowrk-station/)


trebaš još? ili cete i dalje biti najpametniji na svijetu?

ma možeš linkati kolko hoćeš ali sasvim je jasno tko ovdje ne koristi mozak ni malo... pogledao sam par videa na youtube gdje i ovo sa linkova gdje se savjetuje stavljanje grafe u pečnicu na 5-10 min na temp od cca. 200 stupnjeva... frajeri nakon 10 min izvade van grafu sa PLASTIČNIM coverom od hladnjaka, a on je čudom intact, 200 C mu ne predstavlja ništa... mora da je neka močna plastika... koje nebuloze...

Sickmanno1
18-05-2010, 23:59
Kak vas je owno :D

Ja osobno nista neznam o ovome, pa sutim ^^

IGoR_2803
19-05-2010, 00:03
ma ne moraš ništa znati o tome, dovoljan ti je zdrav razum...

a očigledno da ni sam nije čitao SVE na tim linkovima jer ima ljudi kojima je čudom proradio hdd nakon grilanja u revni, a ima i onih koji su probali pa im ne radi... sve sama naklapanja i pizdarije...

edit:

i btw pimp, ako imaš problema sa ljudima koji su ovdje na forumu, možeš i ti slobodno dati petama vjetra, nitko te ne drži...

pimp
19-05-2010, 01:29
ok, vi ste sa svojim zdravim razumom najpametniji, ja sam najgluplji, predložim čovjeku da proba jer mu je grafa očito riknula i može ju baciti u smeće, kao da ce sta izgubiti... al nvm

RIDER32
19-05-2010, 01:30
Nemojte me sad terat da trpam ovu 8800GT u rernu :D

KI KI
19-05-2010, 05:50
:D ma bolje da kupi drugu grafu, bolju normalno, i onda je miran

IGoR_2803
19-05-2010, 07:00
ok, vi ste sa svojim zdravim razumom najpametniji, ja sam najgluplji, predložim čovjeku da proba jer mu je grafa očito riknula i može ju baciti u smeće, kao da ce sta izgubiti... al nvm

neka je stavi u pečnicu i neka snimi s kamerom... baš me zanima...

ako mu kojim čudom uspije, ispričat ću se javno što sam bio skeptičan i nisam ti vjerovao...

bezimeni
19-05-2010, 08:15
Kak vas je owno :D

Ja osobno nista neznam o ovome, pa sutim ^^

šutnja je zlato kada nisi siguran :D


Ima neke logike da se hladni lemovi ponovno zalotaju .Ali mislim da fakat moraš imati hebene sreće da ti komponenta ne radi baš zbog toga .Ja da ju idem peči skino bi hladnjak sa grafe .

IGoR_2803
19-05-2010, 08:22
ne znam baš... a što je sa I/O dijelom grafe? konektori koji imaju dosta plastike na sebi... sad mi recite da se nakon 10 min pečenja na 200 C oni ne bi rastopili...

bezimeni
19-05-2010, 08:36
Nemam pojma ali koliko vidim pomaže omatanje plastičnih dijelova alu folijom .Ako se uvjerio da mu grafa ne radi i ako nema granaciju možda nije loša ideja prije nego ju baci u smeće.

I ja sam skeptičan ali ništa ga ne košta a mene zanima rezultat :D .

Sickmanno1
19-05-2010, 09:49
Zapravo gledao sam jednom na youtubu kako je lik spasio na taj nacin maticnu iz Xbox360 dok mu se desio popularni i poznati RoD....

Sad jel je istina pojma nemam. Zdrav razum mi kaze da je glupost, al opet nisam strucan po tom pitanju pa neznam...uostalom nekak je to prevelika onda fejkcina jerbo se moze na youtubu naci 200 videa kak napravit taj postupak...

IGoR_2803
19-05-2010, 14:01
ne znam, neću biti zadrta seljačina, ali ovo mi djeluje jaaaako nategnuto... a na youtubeu sam zadnje 2,3 godine vidio tolko toga da više niš ne vjerujem... :)

pimp
19-05-2010, 16:21
sve te I/O dijelove i slično treba izolirati krpama, folijom i na još par nacina, i oni se tako zaštite od rastapanja, gle ako ti grafa rikne, nemaš garancije i nikakvog više izlaza, zašto ne probati? vjeruj mnogi se nađu u toj situaciji i frendu tu iz zgrade do mene je riknula 8800gt i na taj nacin smo ju oživili i ponovno radi grafička,

IGoR_2803
19-05-2010, 17:40
sve te I/O dijelove i slično treba izolirati krpama, folijom i na još par nacina, i oni se tako zaštite od rastapanja, gle ako ti grafa rikne, nemaš garancije i nikakvog više izlaza, zašto ne probati? vjeruj mnogi se nađu u toj situaciji i frendu tu iz zgrade do mene je riknula 8800gt i na taj nacin smo ju oživili i ponovno radi grafička,

mislim ako grafa rikne i nemaš garu ništa ne košta, istina... ništa, probat ću kad i ako mi rikne sljedeća grafa ili ploča ali... LOL :pray:

RIDER32
19-05-2010, 20:25
Baš me zanima šta bi don kohot reko na sve ovo :)

bezimeni
19-05-2010, 20:35
On bi to ručno prelemio , otključao i kloknuo na tekućem dušiku.

Sickmanno1
19-05-2010, 21:49
On je vec tak spasio 4 coolera :wink:

MrPlow
20-05-2010, 13:29
Mali update na situaciju... naime nisam uspio doc do frenda testirat grafu posto je on "kao" otisao u ZG i nece ga bit do kraja tjedna a vjerovali il ne nitko koga znam u gradu i ulici nema komp sa PCI-e slotom na maticnoj(sve AGP)... anyway posto se dosadjujem(tj. "ucim za drzavnu") iso se malo zahebavat kad sam skuzil da mogu uc u safe mode i tak sam u safe modu preko driver sweepera se rijesil drivera za grafu i mogu uc u windowse(uz pojavu vertikalnih plavih odnosno zutih linija ovisno o boji pozadine) no cim stavim instalirat drivere(bilo koje najnovije il one s CD-a koje sam dobil s grafom) usred instalacije mi se smrzne i sj*** sve(tj. ekran izgleda ko slagalica s cudnim linijama i shitom... budem sliko uskoro pa vam pokazem)... jos uvijek ne vidim u HWmonitoru očitanja temperature CPU-a i GPU-a zbog cega sam malo skeptican da mi nije samo grafa otisla... anyway jel ima ko kakav savjet(osim da kurim grafu u pecnici) s cim da se zaje***** dok ne nadjem nekog kod koga da upiknem svoju grafu...