PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamrzavanje kompa



Wolfwrath
13-05-2010, 13:08
E,ovako. Ovaj problem mi se javio nedavno (čitaj:prije par tjedana). Komp mi se svako malo zamrzne. Jednostavno stane, ne mrda ništa. Traje od par sekundi pa sve do cijele minute.
Isprva sam mislio da nešt ne valja sa novim usb mišem (znam,glupo,al ajd, otprilike se počelo događati istodobno kad sam i kupio miša), pa sam uzeo stari,al i dalje se isto događa. Ponekad se događa jako često,svakih par minuta, a ponekad ništa par sati...
Nikakve nove dijelove nisam ugrađivao u komp (osim spomenutog miša), niti sam prčkao išta (iako bih znao da sam nešt tak napravio).
Nemam baš iskustva s ovakvim slučajevima, pa se obraćam mozgovima PcPlay foruma za pomoć. Jel netko zna koji k se događa?

Hvala unaprijed!

Btw, samo da spomenem, dok sam pisao ovu temu, dvaput mi se zamrznulo... :?

Aral
13-05-2010, 13:23
Hm...možda je disk ako čita s njega, pa u kombi sa nekom operacijom zabloka. Meni se to ponekad zna dogodit al onak, jednom u mjesec dana. Relativno bi bilo zabrinjavajuće da se to događa nakon što si napravio fresh reinstall sistema.

fear
13-05-2010, 15:41
Gledaj u task manageru da li ti skače cpu usage tijekom smrzavanja, možda jedan od procesa uzrokuje smrzavanje.
Negdje sam pročitao da se takva smrzavanja događaju u slučaju kad ti umire ona mala baterija na matičnoj.

Wolfwrath
14-05-2010, 12:51
Ok,budem pogledao...

Eh,da, prije neka 2-3 mjeseca sam kupio novi hard disk, al ko sto rekoh, zamrzavanje je pocelo prije nekih mjesec dana...

zoky
14-05-2010, 13:12
Kad si zadnji put metnuo "friške" windowse? Mogao bi i to biti problem....

Probaj satviti sve na novo: windowsi, driveri, dobra optimatizacija, i da vidiš, radit će ko urica :D

Wolfwrath
15-05-2010, 10:19
Hmmm,dobra ideja... Stavljao sam nove kad sam spomenuti hard disk kupio... Al bilo bi vrijeme za nove drivere... :D

bruno123
15-05-2010, 20:32
Kad si zadnji put metnuo "friške" windowse? Mogao bi i to biti problem....

Probaj satviti sve na novo: windowsi, driveri, dobra optimatizacija, i da vidiš, radit će ko urica :D
Da,cuo sam da svake 4 god treba ponovo dici windows(ja svojeg ne trebam,vrusim ga za 5 sec :rotfl: )

zoky
16-05-2010, 17:01
Kad si zadnji put metnuo "friške" windowse? Mogao bi i to biti problem....

Probaj satviti sve na novo: windowsi, driveri, dobra optimatizacija, i da vidiš, radit će ko urica :D
Da,cuo sam da svake 4 god treba ponovo dici windows(ja svojeg ne trebam,vrusim ga za 5 sec :rotfl: )

Nema tu neka ograničenja. 4 godine da ne mjenjam windows..... uh :?

Mjenjam windows onda kada vidim da komp ima softverskih problema, jer većinom onda i sam windows ode u pm...

ako vidiš da je potrebno mjenjati, mjenjaj... :wink:

Wolfwrath
16-05-2010, 17:05
Instalirao sam drivere za grafičku i za matičnu,nove. Još uvijek se zamrzne,al nešto rjeđe (zasad)... Ma,rušit ću brzo,vjerojatno cu si 7-icu stavit...