PDA

Pogledaj cijelu verziju : LCD TV (MPEG-4)



Duke of Earl
10-05-2010, 17:24
Stari hoće kupit novi TV, i bacio je oko na Quadro TFT-32H20, 82 cm, HD ready, 3xHDMI, 2xUSB 2.0 i MPEG-4+CI. Sad, pitanje je koja je točno razlika između MPEG-2 i MPEG-4, i jel ovo s USB ulazom znači da na njemu mogu gledat AVI ili divx filmove preko tog ulaza, jer znam da MPEG ima neke veze s audio-vizualno kompresijom.

Vidim da dosta televizora u zagradi kraj USB specifikacije ima navedeno MP3, JPG, MP4, AVI i slično, ali baš kod ovog modela stoji samo 2 x USB 2.0 i ništa drugo. To bi značilo da mi DVD player zapravo više i netreba, tak sve filmove prenosim na USBu.

fear
10-05-2010, 17:33
Ako se ne varam mpeg-2 prijemnik hvata sd signal (standard definition) a mpeg-4 hvada hd signal ( high definiton). Ako nisi u Zagrebu ili bližoj okolici (za ovo nisam siguran) mpeg4 nečeš hvatati barem dok ga ne uvedu u nekoj dalekoj budučnosti, also ako se ne varam slovensi emitiraju svoj digitalni signal u mpeg4 formatu pa ako si negdje bliže granici možda češ ih moći uhvatiti.
Ovo za usb bi trebao biti u pravu, filmove i titlove gledaš preko usb-a.

Niko Bellic
10-05-2010, 17:52
Gledaj uzeti što jeftiniji sa što duljom garancijom...

Preporuka
LG 32LH2000 (http://www.svijet-medija.hr/lg_32lh2000,20462,154.aspx)
Sony KDL-32BX300 (http://www.svijet-medija.hr/sony_kdl-32bx300,23379,154.aspx)

josip_kraš
11-05-2010, 20:10
Negdje sam načuo da EU ukida MPEG2 digitalni signal 2012, ako ne bude smaka svijeta.Ako mi budemo tada u EU valjda to znači da i mi radimo to isto za koju godinu.
Da, samo u Zagrebu se hvata MPEG4.
Preko USB-a možeš gledati filmove, slušati pjesme i pregledavati slike.Naravno u podržanim formatima.

Neven <R>
11-05-2010, 20:54
MPEG-4 ti trenutačno kod nas ne treba jer se program emitira u MPEG-2 formatu (uključujući i HD kanale tj. trenutačno onaj jadan HRT-ov testni kanal), eventualno ak želiš pratit Sloveniju i slične. Sumnjam da će se kod nas uskoro prelaziti na MPEG-4 jer bi to bio prevelik trošak i ne bi imao previše smisla.

Što se tiče USB-a to stvarno ovisi, neki podržavaju samo mp3 i slike, neki podržavaju DivX to moraš pitati u trgovini ili povjeriti negdje na netu. S tim da često TV/receiveri sa podrškom za DivX ne podupiru AC3 zvuk, tako da i na to treba paziti.