PDA

Pogledaj cijelu verziju : Preporuka za cpu cooler I7 920?



bibonzo
08-05-2010, 17:00
Evo ovak posto dolazi ljeto i bit ce fakat vruce(nemam klimu) u mojoj sobi treba mi neki cooler za navedeni proc. Ne mislim jos nis klockat niti sam slicno radio. Imam problem, poceo mi se opasno grijat proc i nakon silnog ciscenja prasine te su mi sad temp u idleu 55c a kad halam neke igre ide i do 80c kaj kolko vidim okolo nije normalno. Cistio sam cooler nekoliko puta i namjesten je kak treba samo pastu nisam mjenjao pa je mozda i do toga.

Imam do 300kn za potrosit ak moze i manje jos bolje, ne mislim nis klokat tak da netreba biti neki uber primjerak samo da mi temperature budu u normali kad bude +30c.

Imam samo jedan zahtjev a to je da je lagan za instalirat, znaci nikakvi sarafi i takve stvari jer sam totalni noob te nebi htjeo da moram sve rastavljat i cupat maticnu van jer neznam kak bi to zavrsilo. Znaci nesto tipa da je sistem kao ovaj intelov stock cooler, na njemu sam se sprakso, samo ga piknem, dobro zguram i okrenem ona 4 sarafa. :roll: :thumbs2: Moze preporuka za pastu isto ak nije bed.

Moze iz linksa ili adm-a.

Hvala u naprijed.

IGoR_2803
08-05-2010, 17:02
čekaj malo, skidao si cooler da bi ga počistio ili? jer ako si skidao cooler, a nisi zamijenio pastu onda ti je zbog toga previsoka temperatura... nadam se da sam u krivu jer ako nisam onda si napravio pizdariju.

bibonzo
08-05-2010, 17:05
Skinuo sam cooler par puta i pocistio ali nisam mjenjo pastu. Znam da je banana al hebiga radi nije neki bed. Ali ipak bi bubnuo bolji cooler pa sve napravio kaka treba.

bezimeni
08-05-2010, 17:05
Kupi si Freezer 7 Pro Rev.2 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+ARCTIC+COOLING+Freezer+7+Pr o+Rev.2%2C+s.+775%2F1156%2F1366%2F754%2F939%2FAM2% 2FAM3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.184)S.Temperature će pasti drastično , komp će biti tiši i to sve za šaku kuna.Izvrstan hladnjak :thumbs2: .

bibonzo
08-05-2010, 17:06
Kupi si Freezer 7 Pro Rev.2 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+ARCTIC+COOLING+Freezer+7+Pr o+Rev.2%2C+s.+775%2F1156%2F1366%2F754%2F939%2FAM2% 2FAM3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.184)S.Temperature će pasti drastično , komp će biti tiši i to sve za šaku kuna.Izvrstan hladnjak :thumbs2: .

Jer ga lagano namotirat? I sam koju jos pastu da ubodem ak nije problem?

IGoR_2803
08-05-2010, 17:07
Skinuo sam cooler par puta i pocistio ali nisam mjenjo pastu. Znam da je banana al hebiga radi nije neki bed. Ali ipak bi bubnuo bolji cooler pa sve napravio kaka treba.

kako ne razumiješ da su ti zbog toga temperature previsoke... stara pasta je već vjerojatno bila skorena i kako si ti par puta skidao cooler vjerojatno je više ni nema... kad se skida cooler osim što njega očistiš od prašine i sam procesor i baza coolera se dobro očisti od ostataka stare paste i nakon toga se nanese friška pasta u tankom sloju, ravnomjerno po površini procesora...

bezimeni
08-05-2010, 17:09
Kupi si Freezer 7 Pro Rev.2 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+ARCTIC+COOLING+Freezer+7+Pr o+Rev.2%2C+s.+775%2F1156%2F1366%2F754%2F939%2FAM2% 2FAM3&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.184)S.Temperature će pasti drastično , komp će biti tiši i to sve za šaku kuna.Izvrstan hladnjak :thumbs2: .

Jer ga lagano namotirat? I sam koju jos pastu da ubodem ak nije problem?


Ima već nanesenu pastu i to odličnu pastu.Samo obriši ostatke stare paste sa procesora.Montaža je super jednostavna.Doslovno u par minuta bez da vadiš matičnu .

bibonzo
08-05-2010, 17:13
@IGoR_2803 mislio sam da je radi tog i da skorjenjena je cijela. Nis budem pazio sljedeci put.

@bezimeni fala puno, taj cu uzet i jos bolje kaj je pasta gore tak mi je bilo i za grafu ali mi je nju frend slozio.

Hvala jos jednom moze lock idem u ponedjeljak po to. :thumbs2:

zoky
08-05-2010, 17:19
Ja bi ti isto preporučio taj cooler, ako već ideš kupovati...

Neznam dal si kužio da tebi ne treba novi cooler, nego samo stavi na bazu novu pastu i temp će se spustiti, kako ti je već i Igor rekao.... :roll:

ako ti nije jasno pitaj još jednom prije nego li se zaletiš!

bezimeni
08-05-2010, 17:22
Ma šteta je takav procesor držati na tvorničkom hladnjak makar ga i ne klokao.Sa ovim hladnjakom će imati dvadesetak stupnjeva manje temperature nego sa ispravno namontiranim tvorničkim .O buci da i ne pričam.A hladnjak je bagatela.

bibonzo
08-05-2010, 17:55
Ma šteta je takav procesor držati na tvorničkom hladnjak makar ga i ne klokao.Sa ovim hladnjakom će imati dvadesetak stupnjeva manje temperature nego sa ispravno namontiranim tvorničkim .O buci da i ne pričam.A hladnjak je bagatela.

@zoky skuzio sam al sad kad vec imam da to rjesim kak spada

Ma nije bed love ovo je fakat malo(da je vise razmislio bi) a bude sluzio bar jos godinu-dvije minimum, kad sam ga tek ubo temperature su bile oko 40-45 pa nije ni to bas malo bilo. Bolje ovak da sam siguran nek sve sljaka kak treba.

Fala jos jednom!

marijanovic
08-05-2010, 18:45
Ne uzimaj taj Freezer 7 Pro rev 2, nije dobar za hlađenje Intel i7 procesora.
Temperature ti budu skoro kao s stock hladnjakom.

Bolje uzmi Scythe Kama Angle B. To ti je neki Best Buy pogotovo ako nećeš clockati.
Dobro hladi, tih je, kvalitetan je i povoljan je te se također i lagano ugrađuje.
Isto tako, možeš uzeti i Cooler Master Hyper 212 (malo je glasniji nego Kama Angle B).

Edit:
Uz sve navedene dobije se sloj termalne paste i to kvalitetne.

bezimeni
08-05-2010, 19:03
Onda sam ja imao fatam organa kada sam ga stavio upravo na taj procesor i kada su temperature pale za 20 stupnjeva prilikom vrtnje intel burning testa u odnosu na tvornički hladnjak.

edit: u Bugovom testu iz kojeg crpiš podatke nisam nigdje vidio usporedbu tog hladnjaka sa tvorničkim.

marijanovic
08-05-2010, 19:56
Onda sam ja imao fatam organa kada sam ga stavio upravo na taj procesor i kada su temperature pale za 20 stupnjeva prilikom vrtnje intel burning testa u odnosu na tvornički hladnjak.

edit: u Bugovom testu iz kojeg crpiš podatke nisam nigdje vidio usporedbu tog hladnjaka sa tvorničkim.

U pravu si, nema usporedbe s tvorničkim. Ja sam izgleda malo pretjerao kad sam rekao da nije puno bolji od stock hladnjaka.
No u istom tom testu u Bugu naveli su kako je i zašto Scythe Kama Angle B bolji hladnjak.

bezimeni
08-05-2010, 20:01
Sigurno da je bolji ali je i 100 kn skuplji .Koliko para toliko muzike.

marijanovic
08-05-2010, 20:29
Sigurno da je bolji ali je i 100 kn skuplji .Koliko para toliko muzike.

Autor teme je specificirao da može do 300 Kn i da je manje bolje.
No 170 je skoro upola manje. Bolje mu je da uzme Kama Angle B jer tiše i hladnije je hladnije i tiše.

Niko Bellic
10-05-2010, 11:23
Kama Angle fora izgleda. Pravi unique design! :thumbs2: