PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Splinter Cell" Conviction + Ubisoft



Deadwalker
07-05-2010, 16:59
Naravno da je Splinter Cell pod navodnicima. Ubili su stealth igranje sa ovim naslovom. Ocajan AI, prejednostavno napucavanje, brutalno smanjem broj detalja i dojam kao da igram poluproizvod. Posebice da ne spominjem prekratku kampanju i nepotrebno mijenjanje osnovnih koncepata igre.
Ovo je isto kao i novi Command & Conquer. Izmjenjena igra do neprepoznatljivosti i od tihog egzekutora napravili John Ramba koji spasava svoju kcer i Ameriku.
Ubisoft vise ne zna raditi igre. Jedina svijetla tocka u cijeloj prici je AC 2.
Place mi se

Kid A
07-05-2010, 17:02
Sad ce tebi W3DR4N objasniti par stvari... :eyebrows:

W3DR4N
07-05-2010, 17:03
Bar nisu jedan Conviction završili, i onda krenuli raditi iznova igru od temelja. :rotfl:

Deadwalker
07-05-2010, 17:03
Sad ce tebi W3DR4N objasniti par stvari...

Can't wait...srecom da imam pametnijeg posla sada od citanja svakojakih gluposti ovdje... :)

da. U biti, briem si da bi taj prvi koncept bio daleko bolji...

Arbiter of Change
07-05-2010, 17:06
Ovo je isto kao i novi Command & Conquer.
Kako pecaš bodove kod Wedrana, e. :)
Inače se slažem. Šta nije prvotno Conviction trebao biti nešto ala AC? I Fisher je trebao imati bradu... bradu, čovječe.

Deadwalker
07-05-2010, 17:10
Imam jos te stari wall. Pregenijalno je djelovalo.

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_58f95bf6.jpg (http://www.imagesforme.com/view.php/35196_running.jpg)

Ubili su mi s ovom igrom omiljeni serijal. :(
U bedu sam. :(

bezimeni
07-05-2010, 17:13
Nisam pratio razvoj igre niti me takve stvari zanimaju .Ovaj nastavak je jako zabavan ali i jako plitak tako da imam podijeljene dojmove .Ispunjava najvažniju namjenu da ne bude dosadan i naporan te da zabavlja ali osjećaj nakon odigranoga je šupalj . Napravili su ovaj dio prvenstveno za klince i moš ga hebat .

Sgt. Bull
07-05-2010, 17:15
Stari Splinter su ugasili jer je previše sličio na AC. Ko se sjeća onih silnih trailera i bogova, igra je po svemu (doslovno) ličila na AC. Novi SC nije više SC. Prvi i drugi su bili odlični, treći je bio vrhunac, četvrti dio je strmoglavo krenuo ka dole a peti je samo potvrdio kako se Ubisoft totalno izgubio. Napravili su igru koja nema apsolutno nikakve (u gameplayu) veze sa prijašnja četiri nastavka, to su opravdali nekom roflol tipičnom Clancyevom pričom. Sve u svemu, novi SC saka. I to pravo.

Deadwalker
07-05-2010, 17:17
Mislio sam da ce serijal zavrsiti na njemu dostojan nacin.
@bezimeni
Ne znam da li si igrao Double Agent, al ono, razlika je nebo i zemlja. Ono je stvarno bila blockbuster igra vrijedna svake lipe(ajda, mozda su malo imali ljude problema s tehnikalijama, al nista prestrasno) su nevjerojatno dobrom prezentiranom radnjom, unaprijedenim i malo izmjenjenim gameplayom. Bili su dodali nesto svjetla u igru, ali je srz igranja ostala Splinter Cell. Ovdje je sada rijec o potpuno novoj igri koja ima poveznice sa starima samo u obliku glavnog protagoniste.
Za mene je Double Agent bio ekstaza igranja igre. Nisam ni u snu ocekivao ovakav poluproizvod nakon tako dugo cekanja.

@Sgt. Bull
Meni je cetvorka bila vrhunac serijala. U nju su dodali daleko bolju radnju i karakterizaciju likova s time da je mehanika bila samo malo izmjenjena. Da ne pricam o snjeznim misijama i ostalim sitnicama. :)

Feanor
07-05-2010, 17:17
Ovo je isto kao i novi Command & Conquer.
Kako pecaš bodove kod Wedrana, e. :)
Inače se slažem. Šta nije prvotno Conviction trebao biti nešto ala AC? I Fisher je trebao imati bradu... bradu, čovječe.

Trebo je biti malo linearniji AC, tj kombinacija Deus Ex-a i AC-a. Znači kvart u AC engineu, i u tom kvartu zgrada koju trebaš infiltrirati, a u drugim zgradama kompjuteri i ine stvari koji ti govore na koji nacin mozes infiltrirati doticnu zgradu, ili izgasiti struju na ogradi ili izgasit kamere itd. itd. itd. Doduše nitko ti ne branio da odmah infiltriraš zgradu, ali bi bilo puuuno teže
Uglavnom odličan koncept, od kojeg je netko odlučio odustat jer je to valjda prekomplicirano za današnju retardiranu dječicu.

Sgt. Bull
07-05-2010, 17:20
@Deadwalker: Ane, barem nisu izdali igru, prodali je i onda objavili da ovo ipak nije zadnji Splinter Cell. Kao, nastaviti će se u budućnosti. Četvorka je dobra ali je ona ta koja je polako sve zahebala. U stilu.

Deadwalker
07-05-2010, 17:24
Cetvorka je samo malo napravila neke kozmeticke izmjene jer kako rekose Wedran, moras nesto promjeniti. Promjene su bile lijepo osvjezenje u serijalu te su pridonijele zanimljivosti igranja.
Ne znam, kada je cetvorka u pitanju bila je to plasticna operacija gdje su promjenili neke crte lica. U petici je transplantirano cijelo novo lice. Koje je ispalo naravno ocajno.
Ne znam da li mogu biti slikovitiji... :(

Srle
07-05-2010, 17:42
Jedini feature koju nova verzija convictiona u odnosu na stari nema je free flow combat kao u Batmanu (dobro ne BAŠ kao u Batmanu, ali na taj fazon...)...neke lokacije su zadržane (washington npr), dodano je samo M&E i LKP (mada kako je ona verzija bila u ranom razvoju vjerovatno bi i to dodali)...priča je bila skoro ista s nekim nebitnim promjenama. To sam u nekom web interviewu s onim Maxime Beland ili kako već se zove pročitao... ...Ono što želim reći je da ukoliko se ljudima nije svidjela ova nebi im se svidjela ni stara verzija igre...i obrnuto... Što se izgleda tiče hobo Sam mi manje paše od ovog urban Sama...s tim da urban Sam ima neproporcionalno velik nos...
Promjena se u splinter cellu morala desiti...kako zbog priče i radnje u DA tako i zbog toga da današnjoj omladini nije na prvom mjestu čekanje i planiranje...akcija x3...
CT je i dalje sjajna igra, Convicton je takođe sjajna igra samo manje SC, iako je i u njoj stealth prisutan, ukoliko neko želi da ga igra...tako samo ima težu igru...mislim niko ne mora da koristi M&E, ukoliko neće...može pucat u svijetla i prolaziti nesmetano...
A da ima mana, Conviction ih ima...Pogotovo flashback misija koja je toliko loše urađena, i koja je loša idejno, nakon toga kratkoća (dobro igra se odvija u 36 sati nisu mogli nekako više i utrpati, mogli su ipak malo duže), i malo AI (kažem malo jer zna biti simpatično se poigravati s njima...)...nuff said...

Aral
07-05-2010, 18:43
I čemu se sad tu čudimo? Pa kad tad dođe do zajeba bilo koje franšize, pogotovo u ova vremena. SC mi je uvijek bio vrlo dobra igra ali nikad igra zbog koje bi se zamislio; Conviction mi je bio dobar i sad ga drugi put prelazim, nisam puno očekivao od njega pa je još dobro i ispao. Ako se ljudi budu bunili, developeri če fino iz naftalina izvuć neki od starijih SC naslova te nam ponudit "back to the roots" gameplay, po starom dobrom običaju. Osobno, Conviction uopće nije loš, na visokom produkcijskom nivou je, gamplay je prilagođen konzolama kao i 90% drugih igara, tak da tu nemamo kaj bitchat. Tužno, al istinito.

Deadwalker
07-05-2010, 20:40
A nicem se ne cudimo. Samo sam sentimentalno vezan uz ovaj serijal pa sam morao bicat :)
I ono, zasto danas svaka igra mora biti vrlo jednostavna? Ovo sam igrao na realistic i bilo mi je dosadno za igranje. Izazov na nultoj razini... :(

Aral
07-05-2010, 20:47
True. U biti baš ga sad igram i razmišljam; da nema ovaj Splinter Cell u naslovu ovu igru bi sigurno drugačije gledali, s imenom franšize na stranu ovo je jedan relativno impresivan naslov, gotovo filmski te igraču nudi jedan kratak i zanimljiv na stvar "što bi bilo kad bi bilo".

Možda se u jednom od sljedećih nastavaka vrate starim korjenima i base gameplayu, to stvarno ne bi bilo loše. Mislim da se danas sve više i više stavlja naglasak na sam doživljaj igre, kao da "igrate" film a možda se manje pažnja posvećuje samim gameplay elementima. Igra pršti filmskim elementima, em pozicijom kamere za vrijeme cutscena te plesom oko iste, naraciji i scenografiji same igre, pričom u stilu 24h itd.

Tko pak želi malo više od tih spy-warfare igara uskoro nam dolazi dugo očekivan Alpha Protocol koji će, duboko se nadam, ispunit kakva-tavka očekivanja. Al dosta filozofiranja, odoh igrat Sema Fišera ^^

Praetorian
08-05-2010, 09:33
Mene je Splinter Cell razočarao najviše zbog toga što sam ja očekivao totalno drugu igru i setting. Nije mi loš ni ovaj setting, ali bolje da su ostali na onom prvom bilo bi puno bolje.

str1k3r
08-05-2010, 09:58
na visokom produkcijskom nivou je...

Da, to ti baš ne garantira uspjeh. Kao, na primjer, u ovom slučaju.



... gameplay je prilagođen konzolama kao i 90% drugih igara, tak da tu nemamo kaj bitchat. Tužno, al istinito.

Upravo to mi je dovoljan razlog da bitcham. Prema gameplay filmovima što sam vidio, fora mi je što developeri pretpostavljaju da smo mutavi.

Anyhow,

http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... Conviction (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/1684-Splinter-Cell-Conviction)

I rest my case. :)

Aral
08-05-2010, 10:32
A gle, 10 milja ljudi će je igrat, milju neće. Računica i profit im stoje. Pa ti računaj dal je je bolje radit igru prilagođenu konzolama ili pc-u. Ili se treba prilagodit i igrat ili prestat, to je to ^^

@Praetorian: A koji bi ti setting? Jedino taj može bit, koji prati priču i Sama kroz cijelu igru.

str1k3r
08-05-2010, 10:34
A gle, 10 milja ljudi će je igrat, milju neće. Računica i profit im stoje. Pa ti računaj dal je je bolje radit igru prilagođenu konzolama ili pc-u. Ili se treba prilagodit i igrat ili prestat, to je to ^^


Eto zašto mi se sve više i više sviđaju indie developeri. :)

Taleworlds, for example.

Aral
08-05-2010, 10:38
Naravno, to je druga strana priče u kojoj se mogu nać sati i sati nevjerojatne zabave. Me likes it too :)

Deadwalker
08-05-2010, 11:40
A gle, 10 milja ljudi će je igrat, milju neće. Računica i profit im stoje. Pa ti računaj dal je je bolje radit igru prilagođenu konzolama ili pc-u. Ili se treba prilagodit i igrat ili prestat, to je to ^^

A opet mi nije jasno zasto igra mora biti ovako jednostavna i akcijski orjentirana? :? Sta su danasnji klinci poblesavili ili koji ku*** pa moraju gledati cijelo vrijeme filmske slow motion sekvence propucavanja glave? Onak, prezentacija igre je uberkulna, al to me prestalo nabrijavati jos kada mi je izbila prva dlaka na licu... :(

bezimeni
08-05-2010, 11:47
Meni su najzanimljivije razne recenzije po netu koje ovoj igri daju fenemenalnih 90+. Po meni je ovo (http://www.gamespot.com/pc/action/tomclancyssplintercellconviction/review.html?page=2)Snajrealnija ocjena za ovakav "Splinter Cell" na PC-u.

Mirko L
08-05-2010, 11:48
Nije da su danas poglupili, nego je danas to postalo kul.U tome je bit.

Badass Sam Fisher (iliti Rambo) trči okolo i razbija glavu svakome tko naleti.
Nisam igrao igru, nisam siguran ni jeli planiram...

Praetorian
08-05-2010, 12:25
A gle, 10 milja ljudi će je igrat, milju neće. Računica i profit im stoje. Pa ti računaj dal je je bolje radit igru prilagođenu konzolama ili pc-u. Ili se treba prilagodit i igrat ili prestat, to je to ^^

@Praetorian: A koji bi ti setting? Jedino taj može bit, koji prati priču i Sama kroz cijelu igru.

Onaj prvi što su najavljivali, gdje je Sam u zatvoru, stalno je u bijegu............................................ .........................................itd.

Deadwalker
08-05-2010, 13:01
Meni su najzanimljivije razne recenzije po netu koje ovoj igri daju fenemenalnih 90+. Po meni je ovo (http://www.gamespot.com/pc/action/tomclancyssplintercellconviction/review.html?page=2)Snajrealnija ocjena za ovakav "Splinter Cell" na PC-u.

mozda malo je predrasticna ocjena, al ono, iznad 75 nikako ne moze dobiti. Razloge sam vise puta spomenuo.

Srle
08-05-2010, 13:22
Sad kad je euforija nakon igranja,nečeg što jako dugo čekam, prošla moram reći da je ipak moglo puno bolje.....nije ipak toliko sjajno kad se jednom završi s istom...priča je dobra (ona samova, lična),glavni lik je i dalje sjajan, inovacij nisu loše...ali ipak nešto fali...ne znam šta ali ipak fali...

Babitz
08-05-2010, 18:57
Meni su najzanimljivije razne recenzije po netu koje ovoj igri daju fenemenalnih 90+. Po meni je ovo (http://www.gamespot.com/pc/action/tomclancyssplintercellconviction/review.html?page=2)Snajrealnija ocjena za ovakav "Splinter Cell" na PC-u.
Šokiran sam, budući da gamespot ima skalu ocjenjivanja 9-10.

Valjda im ovu recenziju nisu platili. :(

Izgubljeni
02-08-2010, 21:41
E onako je da oživljavam topic, al evo upravo prešao igru i nemogu se nacudit koliko je loša :shock: , Igrao sam prošle nastavke i svaki je odličan, ali ovo je propast od naslova. No dobro prešao sam preko toga da ovo nije stealth naslov, iako mi nikako nije jasno zašto se zove Splinter Cell: Conviction. Trebali su mu stavit naslov John Rambo: Conviciton pa bi bilo uredu. Da vidimo, htjeli su ubacit filmsku atmosferu koju su ajde više manje uspjeli. A da ne govorim utjecaj Modern Warfare na ovoj igri, htjeli su napravit kao konstatnu napetost. Fizika je očajna. One bombe neznam jesam ih 3 puta korisitio. Igra je definitivno prelagana, doslovno govori sad skoci tu, sad se sakriji tu kao retardiranom djetetu (ali ajde ako nista drugo, sa stilom) :P. Hand to hand killovi su ocajni i kretnje su ukocene, puno fludinije kretnje je Sam imao u prošlim nastavcima. Interigation je zabavan mozda prva 2 puta kad se radi kasnije je vec dosadan. Upgradeovi na oruzja su ili vec pola upgredani ili bezvezni. Cak je osjecaj napucavanja onako.... mlak. Prica je predvidljiva i nezanimljiva (barem meni). I definitivno je prekratka. A one ocjene 90+ na nekim sajtovima ili su neki Ubisoft fanovi ili im Ubisoft daje masne pare da tako lažu ljude. Ako bi me neko pitao dobar TPS, preporucio bih mu Kane And Lynch Dead Men, jer je zabavniji od ovog poluproizvoda. :(

W3DR4N
02-08-2010, 22:12
Igra je fantastična. Splinteru je očajno trebala promjena nakon jednoličnih nastavaka i upravo je to Conviction donio.

Sickmanno1
02-08-2010, 22:23
Meni je igra srednja zalost :(

Arbiter of Change
02-08-2010, 22:53
Meni je igra srednja zalost :(
Znači li to da znamo što je iduće na rasporedu? Ili te iznevjerio digitron? :eyebrows:

Sickmanno1
02-08-2010, 23:00
Iznevjerilo me sto sam prvu misiju presao u rambo stilu :(

Da igra ima neki drugi naziv ne bi imao nista protiv...

bezimeni
02-08-2010, 23:05
Igra je zabavna ali to nije Splinter Cell .Promjene su dobrodošle ali ovo je oprilike isto kao kada su Commandos serijal iz strategije prebacili u FPS .

W3DR4N
02-08-2010, 23:14
Ne kužim argument "drugi naziv" kad se radnja nadograđuje na predhodnik.

Sickmanno1
02-08-2010, 23:18
Ne kužim argument "drugi naziv" kad se radnja nadograđuje na predhodnik.

Prica nikad nije bila glavni adut Splintera, vec to sto je bio sniker ^^

bezimeni
02-08-2010, 23:20
Hebeš radnju kada je mehanika igre potpuno drugačija .Od šuljanja i taktiziranja došli smo do pucačine u stilu max paynea.

Izgubljeni
03-08-2010, 10:02
@W3DR4N
Nije da si baš napisao puno argumenata zašto ti se igra sviđa :roll:
I nisam ja gledao ovo kao Splinter Cell naslov, vec kao TPS, a promjena po meni nije uopce trebala, TPS ima i vise nego dovoljno na tržištu, dok sneakeri izlaze na kapaljku, i to malo šta izlazi oni useru. Krasno. Da iskreno kažem ona rana beta Convicitona mi je puno bolje izgledala od ovoga, a i Sam je izgledao bolje, oni su ga cak napravili da u ovom nastavku izgleda mlađe. Napucavanje je mlako, zašto kazem to? Od one fizike su srozali se na skriptirane smrti sto je meni puno gore. da ne govorim kako su neke misije retardirano napravljene, kao recimo ona kad trebaš pobit sve cuvare i sakrit ih u mrak. Pa onda kad ubijes nekoga ne mozes ga nosit, nego moras cekat da oni dođu u mrak pa ih onda sredit ili ih uzet kao human shield, pa ih sa svjetla odvuc u mrak. :| . Uh zaboravio sam i navesti ocajnu optimizaciju. Ostatak sam vec prije naveo. Ajde bilo bi zabavno pustit one lustere na njih pa se igrat sa njima malo, prezentacija je dobra i ona misija vatanja je bila ok, ostalo je užas. Preko nekih 65% igri nebih dao nema šanse. (Ako i toliko) Ali stvarno koliko je kratka ja ne vjerujem, ja mislim da sam 3 sata spuca na ovo. Kad je bia kraj osta san u šoku... cek gotovo? Nema više? I oni ovo naplaćuju kao cijeli proizvod? :shock:


Hebeš radnju kada je mehanika igre potpuno drugačija .Od šuljanja i taktiziranja došli smo do pucačine u stilu max paynea.
Max Payne je troduplo bolji od ovoga :P

The Fury
03-08-2010, 10:41
Co op je zabavan ali kratak. SP nisam ni želio isprobat jer igra tek osrednja. Valjda su željeli donijet više akcije u igru jer ''svi to žele, svi vole akciju''. Bullshit.

Ogg The Dogg
09-08-2010, 17:28
iskreno ja zaboravio na ovu igru :D i ne bud lijen, ošo pogledat mal po jutubu.i pogledah trailer i par gameplay videa. prva stvar koja mi je prošla kroz glavu bila je: "WTF? ovo nije sam fisher!" ono, čovjek koji se u 3. dijelu jedva mogo popet uza zid sad tu glumi nekog matrixa. koji qurac?! ja to neću igrat. ne da ga neću kupit nego neću trošit promet na to smeće od igre da skinem pirata s neta. a sad idem plakat pošto su zasrali meni najbolji serijal igara.... :cry:
i da, jedini plus igri je johnny cash u traileru!