PDA

Pogledaj cijelu verziju : Naknada za uspostavu poziva. Zašto?



Niko Bellic
06-05-2010, 09:47
Sa prvim proljetnim danima, naši najpoznatiji mobilni operateri Vipnet i T-Mobile uveli su nove tarife, dok stare tarife polagano ukidaju ili to planiraju. Glavna caka je u tome da je obračunska jedinica za prvu minutu "60 sekundi" i naplačuje se (glupa) naknada za uspostavu poziva. Kako to izgleda u praksi? E pa ovako... Nazovete nekoga i za manje od 5 sekundi uzmu vam (Vipnet naprimjer) 0,91 kn + 0,25 kn. Ukoliko zovete neki broj gdje vam se javi sekretarica ili vam često puca veza (krivnjom operatera) doslovno bacate novac u vjetar, baš kao i u slučaju ako nekom trebate samo zazvoniti, a on se slučajno javi. Zašto ne odrede cijenu po minuti i stave obračunsku jedinicu od npr. 5 sekundi? Čemu odjednom uvode ovakve debilne tarife? Svaka im čast i slava, očito žele da im svi odu na TELE2...

Da_killah
06-05-2010, 10:15
tako je, tele 2 all the way...

Kalu
06-05-2010, 10:35
Ma kakvi tele2, tomato je najbolji, eno aktivirao tarifu 0,29, pricam non stop :thumbs2:

streetrace777
06-05-2010, 10:43
Ma kakvi tele2, tomato je najbolji, eno aktivirao tarifu 0,29, pricam non stop :thumbs2:

istina. tomato je odlican izbor :)
iako zbog posla koristim sve 3 mreze privatno mi je ipak najbolji tomato. Istina da ga drzi Vip ali je jeftiniji. situacija kao i T-Com = iskon...

W3DR4N
06-05-2010, 11:12
tako je, tele 2 all the way...

Rofl, Tele2 ima uspostavu poziva 0,25.

Niko Bellic
06-05-2010, 11:45
TELE2 ima hrpu tarifa, a Vipnet i T-Mobile lagano uvode tarife koje su na istu foru i jedina je razlika u iznosu koji se plaća, a ostale tarife polagano gase. Vip je u novim tarifama izbacio Vip friends broj koji je bio jedan od razloga zašto je bar pola njihovih korisnika nastavilo koristiti Vip nakon što se pojavio TELE2 koji je ponudio niže cijene i mogučnost prijenosa broja. Ukidaju jednu od najboljih privilegija koje su nudili korisnicima, da bi uveli obračunsku jedinicu od "60 sekundi" za prvu minutu uz naknadu za uspostavu poziva tj. uvode opciju "bez troška od 1,16 kn niti jedan poziv neće proći" u vrijeme kada čak i taksisti ukidaju naknadu za paljenje motora i smanjuju cijenu po kilometru. Koristim Vip već godinama i potrošio sam kod njih već toliko da sam mogao otići ove godine na godišnji na Havaje, a oni tako. Glupa gamad, ništa drugo...

Da_killah
06-05-2010, 11:48
tako je, tele 2 all the way...

Rofl, Tele2 ima uspostavu poziva 0,25.

ali poruke su mi 15 lipa, nakon što potrošim prvih 100 besplatno

Niko Bellic
06-05-2010, 11:52
Da_killah koju TELE2 tarifu koristiš?

Da_killah
06-05-2010, 19:11
slike i slova. ali i dosta zovem, a račun dođe oko 150kn. naravno, i stara i sestra mi stalno kradu mob jer nikad nemaju bon. inače onih 100 besplatnih poruka je na moj.tele2.hr

K4ciga
06-05-2010, 19:19
Tele2 svojom umjetno nabijenom cijenom i dobrim reklamiranjem već drži ruke oko Vipovih i T-ovih muda, čekajte malo dok ne preuzmu dobar dio torte i unište konkurenciju, onda ćemo vidjet njihove cijene. Nemoguće je poslovati u plusu ili na nuli sa ovoliko niskim cijenama.

Gu$ht3r
06-05-2010, 19:56
Tele2 svojom umjetno nabijenom cijenom i dobrim reklamiranjem već drži ruke oko Vipovih i T-ovih muda, čekajte malo dok ne preuzmu dobar dio torte i unište konkurenciju, onda ćemo vidjet njihove cijene. Nemoguće je poslovati u plusu ili na nuli sa ovoliko niskim cijenama.

moguce je i to u dobrom plusu, ali jebiga ovi nabijaju cijene, a zasto i nebi kad je vecina korisnika svejedno kod njih.

Niko Bellic
06-05-2010, 20:55
Ljudi su ovce, tko ih šiša... :)

Uglavnom, kada mi istekne temobile ugovor sad u studenom, odmah selim svoju rezervnu numeru u TELE2 oder tomato... 8)

btw. Gu$ht3r, predobar ti avatar! :thumbs2:

Mirko L
06-05-2010, 21:57
Kakvo pitanje...zašto?
Da si zarade love, eto zašto...