PDA

Pogledaj cijelu verziju : 1. Role-Play - GOTOVO



Forengner
05-05-2010, 19:31
(pre nego sto pocnemo,onaj ko ne igra pcp-rp nema ovde sta da trazi,i svi clanovi se mole da ovde ne postuju nista drugo do postove turnova i igre.Ovo je tema samo,samo!Za rp,i bilo kakav off-topic je potpuno neprihvatljiv,necu ponavljati Zabranjeno postovanje postova sadrzaja koji nije vezan za igru..Ok nadam se da ste skapirali.
Pocinjemo..
1# PcP-Role-Play.
Game master:Forengner.
Igraci: (mnogi :) ).


Let u mit.
Noc,noc je u ovoj prokletoj bespuci postala gotovo jednaka paklu.Svtla se gase.Vrata se zakljucavaju.Ljudi su uplaseni.Noc.U bespuci severa,izmedju mnogo planina i bregova,slabo sumovitih suma,posecenih gvozdenim sekirama hiljada radnika imperije,sever je okrutno mesto,mesto za jake ljude,i one malo nesrecnije.Proslo je gotovo 5 godina od povratka velike vojske s ruba sveta.Povratak vojske,ili bar onoga sto je od nje ostalo,od hiljade hiljada,mladica,profesionalaca,rekruta,seljaka,gro fova,vratilo se svega 3 hiljade,svaki od njih sa po strasnom ranom,neki bez ociju,neke s oziljcima koje oruzije nije moglo napraviti,neke gotovo izbezliceni,bez pola lica,bez nogu,desetine njih na zapreznim kolima,kola purpurna od krvi,krvi palih drugova koji su ranjenike stitili od ko zna cega,posle takve katastrofe,Imperija se jos nije oporavila.O tome se ne prica,ni najnecujniji huk o tome,jednostavno ne postoji,svi cute,kao da im se samo Tyrol zacepio usta.Mnogi se istrazivaci i danas,uprkos svemu usudjuju da odu na sever,trgovci,momcad,svi su pohrlil nadajuci se da ce mozda naci koji vojnicki mac,da ce ga prodati,malo ih se vraca,malo ih se vraca.Krcma,cemerna i jadna,farba se polako ali sigurno guli s drvenih zidova,mali odzak se gotovo tuzno krivi nad krovom.Vrata,jedina protekcija od horora noci,od babskih prica o uzasu koji jede,prozdire,odnosi.Ta vrata ne bi zaustavila ni same babe koje price pricaju.Prozori,zakucani,ojacani drvenim gredama,za razliku od vrata,oni predstavljaju bar neku zastitu.Noc je hladna,maglovita,vlazna.Nema nigde nikoga.Samo se iz krcme nadzire malo svetlosti.Podjimo unitar nje.Zagusljivo,toplo za promenu,miris vina i jesftinih vojnickih cigareta pomesan s mirisom pecenog mesa okrepljuje sve unutar skucene prostorije.Na zidu,trofeji,nesto nalik svinji,seoskoj,nesto drugo,nalik samom djavolu,krcmar kaze da su ga kao trofej doneli vojnici,zaboravili ga u strahu od odmazde ukoliko se stvorenja vrate.O stvorenjima se malo govori,zna se da su neverovatno mocna,i svima nepoznata.Vratimo se krcmi,stolice skripe,sto nervira krcmara,mnogo kutija,sanduka,posiljki vina i hrane,3 stola,1 lezaj,na stolovima,jedan pecaros,par prosjaka,nista specijalo,i da,jedan lovac,pijan ocigledno,mrmlja neke gluposti,ali ko ce njega slusati.Na lezaju,jedna reklo bi se 'dama noci' ili kao sto mestani govore,svacija ljuba.Izgleda kao da je vilenjackog porekla,ili bar polu vilenjak.Lepa je,umorna,u otrcanoj odeci ali je ona,najlepsa stvar u krcmi.Nema podruma,nema sprata,nema soba,krcmar kaze da dovoljno para dobija od gostiju.Verujmo mu.Prica se o ucestalim vidjenjima vojnika okolo,ali necemo sad o tome,kasno je,uz sovin huk,i zavijanje vuka,svi se spremaju za lenju noc.Vi ste u krcmi s vasim licnim razlozima,ali s obzirom da je divljina smrtonosna,bolje bi bilo da se upoznate,ali mozda i ne,sto bi nekog stranca upoznavao,ko zna ko je on,odakle je.Medjutim,krcmar odlucuje da vas sve casti vinom,posto ste novi,nema mesta,pa ste primorani da svi sednete za jedan sto.Posle kratkog razgovora,malo se bolje upoznajete,potpuno ste razliciti,osim jedne stvari,na severu ste,tu su svi drugovi u nevolji,i svi imaju dovoljno dobar razlog,ma kakav da je.Pridjite blize i razgovarajte jos malo.Uz malo vina i potpuni stranci mogu postati druzina.
IZBOR:Sesti pricati i piti,ili zapitati krcmara cemu tolika velikodusnost?Zbog cega vas je sve okupio,da li je on velikodusan ili koristoljubljiv.

GDra
05-05-2010, 19:43
Pitam krčmara zašto je velikodušan. Ne vjerujem mu previše. Gadrah ne vjeruje nikome.
Ne prihvačam piće i postajem agresivan.

Forengner
05-05-2010, 19:50
Prilazi polako,gleda preko ramena,zabrinut,prilazi vam,seda,usporeno,prciscava grlo.
Krcmar:"Vidim da st' vi' grupa necega sto lici na avanturist',kak mi s' cini vi ste novi ovde.Sakupio sam vas ovde u zelj' d' vam nes' kazem,ja imam problema nedavno,oko krcme,znate ima neki' cudni zvuci,sve se bojim,da mi musterije ne odu,izgubi'c zlato,ak' mozete malo cuvat krcmu preko noci,nagradio bi vas,imamo dogovor?(nasmeja se i pokaza vrecicu zlata).
Imate vise izbora,krcmar ceka odgovor,a vi se dogovorite,pa malo razgovarajte,moda malo razgledate,pricate s ostalim gostima,postavite par pitanja oko 'zvuci'.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:52
PROLOG: Jos jedan dan u koncentracijskom logoru, mislio je Richard, gledajuci jos jedno redovno osakacivanje njegovih bivsih sljedbenika te vojnika. Vec je bio naucen na takve prizore, te je umjesto koncentracije na iste birao sjecanja na svoj dvorac, te sve sto je on simbolizirao-njegov stari zivot. Njegov slobodni zivot...ili tek izolaciju od istoga, pitao se, sjecajuci se da je citava zemlja opustosena ratom. Sesija je zavrsila, priblizila su mu se dva mracna vilenjaka, zaposlenici zatvora u kojem je boravio, te ga, kao i uvijek nakon mučenja, pitali o unutrasnjim informacijama o plemickom drustvu njihovih neprijatelja. Kao i svaki put do sada, odgovorio je da ne zna ista, ovaj puta bio je to 124 put. Znao je da mora prekinuti ovaj rat, a znao je i kako (informacije o charu, pogledati.) Uz pomoc velikog znanja o svim vrstama magije, te rata, steknutih u knjiznicama dvorca, te ovog krvlju oblivenog mjesta, njegovoj tamnici, koja je na srecu bila i knjiznica. Tamnicu je danas djelio s polovicom gospodina Šarura, osobe koja je, dok je jos bila citava, sluzbovala pod njegovom vlascu. "Zasto im ne kazes sto znas"-pun prijezira upitao je funkcionalni dio tjela gospodina šarura, na sto mu Richard uzvrati udarcem u glavu, koji je instantno prekinuo dijalog osamucivanjem Šarura. Richard je znao da je on, prožet patnjom, postao tek sluzbenik njegova trenutacnog neprijatelja, koji pokusava okriviti richarda za vlastito stanje. Ove interogacije postaju sve neurednije, zakljucio je, sjecajuci se lova vukova oko svog starog dvora, te otvarajuci prvu knjigu koja mu je bila pod rukom. Nakon zavrsetka, utonuo je u san (da, restartaju se svi action pointovi.), iz kojega je bio probuđen od strane vojnika Imperiuma, kojeg je odlucio sljediti, za sada. Znao je da ce biti podvrgnut bolnoj interogaciji o sadrzajima ovog kampa, a mozda cak i osumljicen za smrt svojih bojnih drugova, te je odlucio sabrati sve informacije o novom neprijatelju prije pokusaja bjega. Sljedeci zapovjednika, njegov rank saznao je iz drzanja, a i obiljezja na njegovoj odori koje je tvrdilo "ZAPOVJEDNIK" (da, humorno.) zamjetio je da je zapovjednik jedini prezivjeli izvrsitelj desanta na logor, te ga je savladao, paleci mu odoru(cast points, 20, samo ga je stunalo, zakljucemo), te kraduci ostatak opreme (200 zlatnika, mač) prije nego sto se uspio oporaviti, te zagasiti vatru tijela svoga. Zasedlao je zapovjednikova konja, te se sluzeci njegovom kartom, uputio prema najblizem ugostiteljskom objektu, znajuci da zapovjednik mora podnjeti izvjesce svom naredniku, "Sir Garret Grey aka The Crow"-u. (Oh, ovo je ta tema.)
"Preporucujem ti da uzmes pice" - kazuje mrko gledajuci u glupavog i agresivnog mladića u stolici preko njega, te tim cinom prekidajuci tisinu. *okrece se prema krčmaru*Oprosti mi na pomalo neugodnoj izravnosti, ali tvoja krcma mi ne izgleda kao mjesto koje si smije dopustiti čašćenje nepoznatih musterija najfinijim jelom i pilom, sto zapravo hoces, upita, podizuci desnu obrvu.
Sljedeca runda: Od koga smatras da trebaš obranu, pučanine? Zar su se imperatorovi ljudi srozali toliko da napadaju vlasite stanovnike? - s podsmjehom priupita Richard

GDra
05-05-2010, 19:54
Sviđa mi se ponuda. Pitam druge što oni misle.
Prihvačam piće. Oprezno se upoznajem s ostatkom družine.

Forengner
05-05-2010, 19:57
Good my players,good.
Krcmar:Koga ti naziva' aljkavcem!Ti jos men' prica' kak mi je krcma prljava!A ja va' i pare nudio!Ako nemas namer' lepo pricat,nemoj!Ajd izvini,al' krcma mi je draga,nemoj vis' rec da s' reko o nj!.Sve sto ocu' je d' malo cuvate krcmu.Ako necete rec'
Razbesneli ste krcmara.Polako odlazi od stola crven u licu,ostali gosti vec znaju o cemu je rec,sve su culi.Krcmar ljutito uzima krpu s sanka,i mahom cisti,iz nervoze vec oprane case.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:58
Primjećuje izljev srece u druga gdre, razmislja o navikama tog priprostog momka, "zar cak niti u ovakvim sredinama ne zna sakriti osjecaje". "Prihvacate, momče, a niti s problemom ste niste jos upoznali, promisljeni ste, vidim"- podsmjehuje se mladiću.
*ne pusta krčmara, preprjecuje mu put* "Ako zelis pomoc, predlazem ti da ostanes" - mirno, susretljivo kaze Richard "Tvoja krcma vrijedi toliko da je se zadrzi, ne?"

GDra
05-05-2010, 19:59
"Što mogu izgubiti?" Govorim Richardu. Pijem piće i odmaram se.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:00
"Ali preranom smrcu nista niti ne dobivas, cini mi se da ce te tim stavom, glupost sljediti, i umjesto tebe akcije ciniti."

GDra
05-05-2010, 20:01
"Ovo ne izgleda kao opasno mjesto."

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:02
"Ovo ne izgleda kao opasno mjesto."
"Mislis li za sebe da si opasan?"

GDra
05-05-2010, 20:03
"Ne znam. Zapravo, samo znam da mi treba posao, jer mi je druga opcija krađa."

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:04
"Ne znam. Zapravo, samo znam da mi treba posao, jer mi je druga opcija krađa."
"Onda si za druge opasan, a to njima znaci opasno mjesto. Dakle, ovo jeste opasno mjesto."

Feanor
05-05-2010, 20:06
Sjedim, šutim i gledam, krčmar mi se čini kao pošten čovijek, strah u njegovim očlima mi govori da je mislio ozbiljno kad je izrekao svoju ponudu za čuvanje njegove gostionice. Od svih ljudi za stolom zasad su mi jedini u oko upali jedan visoki čovijek, čvrst kao i planina, no agresivan što i nije prepametno za ovo podneblje, mislim da sam nacuo da se zove Gadrah, i neki Imperijalac po imenu Richard koji je smirio Gadraha.

Trebao bih mrzit Imperijalce, moja rasa to zahtijeva, ali kad si odgojen tako daleko od svih tih rasnih prepucavanja teško ti se prisiliti da mrziš bilokoje živo biće koje ne pokazuje znakove agresije prema tebi.

Nastavih promatrat ostatak skupine, jedan od njih je rođeni vođa, jedan od njih ce sigurno spojit ili razdvojit ovu malu skupinu slučajnih avanturista za ovim stolom....

GDra
05-05-2010, 20:07
"Onda si za druge opasan, a to njima znaci opasno mjesto. Dakle, ovo jeste opasno mjesto."

Smijem se. Razmišljam što mi je najbolje napraviti.

Feanor
05-05-2010, 20:11
Z-z-z-z-zašto n-n-n-n-niste poslušali krčmara do kraja, m-m-m-mislim da bi bilo najpametnije da s-s-se sjednete i smirite živce, n-n-n-nitko tu nikoga ne sili da bude za ovo g-g-g-g-rupom ljudi za stolom ili da p-p-p-prihvati krčmarov zadatak, a-a-agresiji nije mjesto u o-o-o-oovoj jedinoj krčmi daleko na sjeveru i j-j-još dok smo okruženi s toliko zala

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:11
Okrece se prema crnom. "Tamni momče, ne mogu ne primjetiti da mi ne pruzas noz pod vrat, mogu li znati razloge takvog kolegijalnog, ali ne uobicajenog ponasanja" - Kazuje ironicnim osmjehom

Outmind
05-05-2010, 20:11
Opet sam na cesti. Prošlo je toliko vremena od kada samo tri dana znao pješačiti, a ipak osjećam da bih mogao još toliko. Vježbe koje sam morao podnositi očito su se isplatile. No dugi hod je najmanja stvar u kojoj će mi biti od koristi.

Ah napokon, zgodno seoce (toliko slično mom vlastitom) a u njemu još zgodnija krčma. Savršeno mjesto za popiti piće i prikupiti svježe informacije. Interijer i nije baš nešto - otužni stolovi prepuni jednako tako otužnih ljudi, prljavi pod na kojem piljevina nije promijenjena već desetljećima,te očito namrgođeni krčmar koji upravo odlazi od jednog od pretrpanih stolova. Družina za tim stolom izgleda opasnije od ostalih posjetitelja gostionice, no nešto na njima mi privlači pozornost. Možda bih se trebao povesti za dobrom starom o tome kako ima snage u brojevima i ispipati teren, možda trebaju suputnika vještog u liječenju. No prije svega riješimo njihov problemčić sa krčmarom.

Pozdrav vama, dobri gazda! Nisam mogao a ne prečuti razmiricu koju ste imali sa gospodom za onim stolom. Mogu li biti od kakve pomoći?"

((ovdje bih iskoristio speechcraft da malo barmena smekšam))

Forengner
05-05-2010, 20:17
Krcmar:S'a s' ti javljas ak' si bio lenj d me podzravis ranij nemo' ni sad.(krcmar je sve ljutitiji.)
Speeccraft-40,ljut je +10,jeste prostak ali je inteligentan +10=60.Moras imati barter + speeccraft visi od njegovog ok.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:29
Speechcraft: "Gospodine krčmare, oprostite mi za vrijeđanje vase krčme, krcme kojoj niti jedna nije ravna po svojem gostoprimstvu i toplini. Molio bih vas da se vratite za stol i ispricate nam probleme koji u pitanje dovode sigurnost vas i vaše krčme. Mozda postignemo, za vas, povoljan dogovor." - Prisno ispripovjeda Richard s nimalo ironicnim smjeskom na licu.

Outmind
05-05-2010, 20:29
Speechcraft: Success (sp:85 + ba:25 + talk:15 =125 / npc :60)
-1 action point
"Oprostite, no u svoj toj gužvi nisam vas stigao pozdraviti. Ja sam Emmeric i uvjeram vas da mi uvreda nije bila ni na kraju pameti. Ako biste nam rekli što vas zapravo muči, i zašto ste izabrali upravo ljude za ovim stolo, možda bi isti bili spremniji da vam pomognu."

((evo, nadam se da sam to dobro ovako napisao))

GDra
05-05-2010, 20:30
Slušam i razmišljam što to zapravo pijem.

System
05-05-2010, 20:31
Boreci se u nebrojenim bitkama, braneci nebrojeno trgovaca, politicara i ostalih ljudi sa ove ili one strane zakona. Put me je naveo na sjever da urucim pismo jednoj osobi pod pseudonimom Veril. Obicno ne radim ovakve poslove, ali nagrada je bila prokleto velika, a ja nisam imao sta da izgubim. Noc je bila hladna a ova prokleta krcma je bila jedino mjesto gdje bih se mogao odmoriti. Gledao sam krcmara odvratnog izgleda, zasto svi krcmari na svijetu moraju da izgledaju isto masno, prljavo,pokorno do te mjere da bi na svaki tvoj pogled uradili sve sto se od njega trazi, mrzio sam takve ljude, licemjere koji ce odmah da ti zabiju noz u ledja samo ako im se za to ukaze prilika. Strah mu je kuljao iz ociju kao vatra iz zmajevih usta, samo se nadam da je to strah. Gledam neke budale koji diskutuju sa njim , "Barem jedan zanimljiv dogadjaj veceras"
- "Sta?" pomislih "Mene zovu, bas cudno, jos mi nudi besplatno pice, pa sta mogu da izgubim, a da dobijem svakako mogu "

Prilazim, dok gazda razgovara sa nekom gomilom sala bez kose.
- "Budite pozdravljeni, borci."
Okrecem se prema krcmaru.
- "Gazda, nisam bas najbolje cuo ali sta je povod ovoj velikodusnosti, a i svakako moram da pitam koji je izvor konflikta ovdje?".

GDra
05-05-2010, 20:35
Pitam krčmara kakav je posao, odmah mu kažem da definitivno računa na mene.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 20:38
Narrath sjedi za stolom i odsutno svira frulu. Tu i tamo povuče gutljaj velikodušno darovanog vina. Šutke promatra konverzacije ostatka družine.

Nakon nekog vremena prilazi krčmaru i skupini koja pokušava racionalizirati s njim.

"Zdravo, gospodo. Krčmaru, nema potrebe da se srdite. Mišljenja sam da skrivate nešto od nas. Ja sam nov u ovim krajevima, a vjerujem da je i ostatak pojedinaca u ovoj sobi. Nisam upoznat s opasnostima koje ovdje vrebaju, iako se itekako osjeti jeza u zraku. Bio bih vam zahvalan da nas upoznate sa zadatkom kojega bi trebali izvršiti."

Forengner
05-05-2010, 20:38
Krcmar:Aha!Dobri ste v',izvint' z' moje ponasanj' ranije,ali,znate dugo sam budan,te zvuci m' ne daju mira,morate nesto ucinit,sescu,samo da promenim cipele.*menja cipele i hitro dolazi k stolu,ogroman stomak gotovo ranije stize do stola neg on,seda*,Vidit' ljudi,imam ozbiljni' proble',vit'e onaj trofej gor' on'g stvora,ruznog,e pa mislim da su drugi tak' dosli d' s' osvete misl'c d' sam im ja ubo' druga.Spasite me molim vas!*akcenat mu se pomalo menja*.Nec' biti nagrada samo zlat' vec i smestaj kod mog rodjaka u selo pored,samo vi to obavite,Tyrol v'm pomogo.

GDra
05-05-2010, 20:41
"Znači, sve što trebamo je čuvati ovo mjesto? "

System
05-05-2010, 20:44
*Probavam vino koje sam dobio* Fuj,nije ni cudo sto je besplatno, razblazeno sa vodom, trebao je on meni da plati da ga pijem. Imperijalni olos. Bacam pogled na "trofej" pa i ne izgleda tako ruzno u odosu na ljude odredjene koje poznajem. Hmm... jos cu doro proci, a ti je i jedino sto mogu da uradim da steknem nesto novca a i nije mi svidjalaideja danoc provedem ovdje ili napolju.

- "Hmm... O koliko zlata je rec?"

Forengner
05-05-2010, 20:45
Krcmar:E,jes,samo to,nista vise kunem se,neg pada noc'a a s' njom i ti zvuci pocinju.*Vecina gostiju spava.*Ajd vi vadit oruzje,osecam d' c napasti!Imam nek' osecaj d' sam v'a naso' u pravo vreme.Ajd,ajd brzo,Tyrol nam pomoga.*okrece se polako,ljutito,*Pusti zlato prvo posao dobit ce svako po 100 samo vi ubit' te stvore!

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:45
Ricard kima glavom na rijeci krčmara.

Okrece se prema osobi koja zauzima stolicu nasuprot njega, primjecuje da ga se sjeca iz zatvorenickog kampa iz kojeg je upravo pobjegao uz pomoc misterioznog "The Crowa", osoba koja je zaokupila njegovu paznju lijep je, i, po njegovu misljenju mlađasan momak s izuzetnim glazbenim talentom."Dragi umjetniče, poznajemo li se od kuda?".

Primjecujuci nervozu barbarski nastrojene osobe pokraj njega, izvlači oruzje.

GDra
05-05-2010, 20:47
*Smiješim se i vadim katanu.* "Idemo braniti ovu krčmu!"

Forengner
05-05-2010, 20:48
Krcmar:Cek,cujem nes' *obazrivo pogleda kroz prozor,osmatra polako ali sigurno,najednom stade,umalo ne pade,lice my pobeli,krpa umalo ispade iz ruku,bled,znojav i preplasen se okrenu prema likovima i povice:TU SU! video sam im crvene oci!Ajd,brzo n' nozeve!!

GDra
05-05-2010, 20:50
Trčim, otvaram vrata i napadam. Previše sam samouvjeren, ali imam osječaj da ovo neće biti teško.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:51
*Čeka juriš svojih, u misicima noznih udova, snaznih kolega, prisjeca se stare pjesmice o vatri*
"Vatra, cudno je kako nesto tako jednostavno, i ljudima poznato od vjekova, jos uvijek stvara iznenađujuće reakcije...poput smrti?"

System
05-05-2010, 20:51
Prokletstvo! Nadam se da ne radim sa gomilom amaterakoji neznaju na kojuse stranu drzi mac.

*Izvlacim mac*

"Pa hajde neko je zeljan naseg celika"

GDra
05-05-2010, 20:54
Prokletstvo! Nadam se da ne radim sa gomilom amaterakoji neznaju na kojuse stranu drzi mac.
*Izvlacim mac*
"Pa hajde neko je zeljan naseg celika"

"Bez brige, znam što radim." Smijem se, a ne znam zašto.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 20:54
Upravo se sprema odgovoriti pojedincu koji mu je prišao, kad čuje uzvike krčmara.

"Kasnije, molim vas."

Vadi bodež, ustaje sa stolice i napeto gleda prema ulazu.

Forengner
05-05-2010, 20:55
Lakomisleni ratnik potrca k vratima,i u svom zaprepascenju uvide scenu prikladnu paklu,stotine malih crvenih ociju,kisa pada,i kao da se svaki podanik pakla ustremio na krcmu,odjednom,tisina,stvorenja se iznenada umirise,u daljini se vidi nesto veliko,neko stvorenje..Uzasan urlik i ono i sva stovenja oko njega ustremise se prema krcmi!
"stvorenje" Uzasnog izgleda,mrko,crno,prekriveno crnim krznom,idalje vuce lance koje je predhodno pokidalo ko zna gde,oci crvene,a zubi zuti,pena mu curi iz usta,na ledjima mu je kavez pun,na uzas svih prisutnih,ljudskim ostacima,udovi glave,hrana ili trofeji sam ce bog znati.

GDra
05-05-2010, 20:57
Prvi put od kada sam susreo ovu družinu, nečega se bojim. Ali ne uzmičem.
Ostajem na mjestu, mašem katanom.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:57
*Uviđasi zacuđenost svog nepromisljenog kolege, baca fire..spell na njemu najblize stvorenje*

GDra
05-05-2010, 20:59
Kako crvenooki idu prema meni, ja ih režem mačem. Ima ih malo previše, ali uspjevam obraniti se.
"Vi ostali, NAPADAJTE!!!"

Feanor
05-05-2010, 21:00
Gužva koja je nastala oko krčmara se očito počela primirivati, sad im krčmar nešto šapuće, ja i dalje šutim i gledam, čujem o čemu razgovaraju, bit ce borbe, a i zlata, a moje ruke žude za osjetom napete strunom na prstima i mekog perija od strijele. Ustajem se i približavam skupini ljudi.

''-J-j-j-ja sam spreman za borbu''

EDIT: Mali crvenooki su provalili na vrata prije nego što stigoh doći do krčmara i družine, skočih na stol(skill jump) i napnem luk i ispalim prvu strijelu(atack skill).

Forengner
05-05-2010, 21:01
Stvorenje misicavim rukama zamahnu k mladom ratniku,prvi put promasi,unisti vrata,drvo ozledi stvorenje,ono razjareno jos jednom teskim rukama zamahnu k nesrecnom mladicu.
Stvorenje: str60
agi 60
int -5
armour-thick fur and tough skin
Napada,weapon skill je 120,(na Gdrin wpskill) Napad uspeva i ratnik je pogodjen,dmg 30+claws 5+6=41,-0 armour modifikator,(imate svi samo odecu)-10 fragile claws=31,imas 31 dmg na sebi Gdra.(ostalo ti je jos 69.)
fireblot zbog blizine castera pogadja i ubija majusno stvorenje.Veliko zastaje,gleda ono malo,kako u zadnjim trenucima skvici.Okrece se i s toliko zestine odgurane mladog ratnika i krece ka kasteru!(to stvorenje je ONA)

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:04
*Vidjevsi zastrasenoluđacki izraz na licu mladog vilenjaka kojeg je zapamtio iz tamnih i krvlju oblivenih tamnica neslobode, odlucuje ga onesvjestiti lakim udarcem, bojeci se za mentalno zdravlje kolege*
*Gađa "nju" fireboltom*

cham3leon
05-05-2010, 21:19
"Jebote", misli si Garrett. "Ide čovjek pišat, i već je makljaža... Ali kakvi su ovo... Hm, najpametnije je da se ja sakrijem i vidim o čemu se radi, pa ako bude trebalo pomognem ovima, da se dotada bezveze ne izlažem ozljedama..."

SNEAK sakriva se iza šanka

Forengner
05-05-2010, 21:26
Stvorenje pada,umorno,glasno disuci,ranjeno je,spaljeno mu je krzno,kravri,uz dubook zvuk iz njegove mesine pada na zemlju da vise nikad ne ustane.(borba je gotova.)

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:28
*Pregledava prostoriju, skuplja svu opremu koju njegovi bivsi neprijatelji vise, ocito nece moci koristiti.**Podsjeca se na ulogu ostalih boraca u pobjedi, raspoređuje opremu po stolu* (Sto je na stolu, gm.)

cham3leon
05-05-2010, 21:31
Garrett se oprezno izvuče iz svoga zaklona držeći svoj kratki mač u napadačkom stavu očekujući još koji nasrtaj neobičnih bića, ali sve što je vidio bile su posljedice uspješne borbe hrabre družine.

Forengner
05-05-2010, 21:32
Na stolu je sledece.
25 fur peltova,1 rusty sword,1 human skull,1 human bone,1 glass,1 aplle,1 meat pile,10 poot clothinga,3 kratka maca,1 spear,1 shield,2 gomile djubreta 1 old letter,1 rock,1 writing kit..

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:34
*uzima 1 kratki mac, 1 writing kit, prepusta drugima ostalo*

Outmind
05-05-2010, 21:36
Uzima 1 old letter. Možda se njegov sadržaj pokaže korisnim.

((mislim da imam jedan od najvećih reading skillova, tak daa mi to nekak ima najviše smisla))

cham3leon
05-05-2010, 21:37
*Diskretno uzima jabuku*. "Ne volim ove poludivlje jabučice, ali tko zna hoće li biti čega za jelo sutra", razmišlja Garrett. Ostale stvari na stolu nisu ga intrigirale, a još više se bojao da će netko od družine reagirati vidjevši spodobu koja se maločas skrivala sa strane kako uzima plijen bitke.

Forengner
05-05-2010, 21:42
Ok,uspeli ste u probi).Pokusate spavati,dok se smenjujete na strazi,nadajte se da ce jutro doneti dobre stvari a ne smrt kao noc.

sickpetey
05-05-2010, 22:16
Noć je.Grimgat luta uz ulice kao uvijek i traži krčmu da se odmori i pojede nešto i popije.Što se više približava krčmi osječa poznati miris..miris krvi.Odma pocinje sporije hodati i šulja se da izvidi što se dogodilo.Nakon što je došao blizu krčme primjećuje veliku beštiju kako leži mrtva na podu.Truplo je još svježe a i čuju se zvukovi iz krčme a nisu urlici zvjeri ili uništavanja.

Možda su ljudi unutra živi..ako je tako valjda ču ipak pojesti nešto..i čuti priču il dvije

Posmatrajući mrtvu beštiju Grimgat polagano,čak i malo neprimjetno ulazi u krčmu i vidi grupu ljudi kako biraju što da uzmu od plijena što su skupili od mrtvih.Lagano prođe pokraj njih jer su ovi zauzeti pa ga ni ne primjećuju isjeda blizu šanka i pogleda krčmara,makar mu ovaj ni oči ne vidi zbog kapuljače i prljave duze kose,i upita ga

Je li imate nešto za jesti i popit..malo vina i kruha ako može?

Nakon što je to rekao spusti glavu i stavi 3 zlatnika na šank misleci da je to i vise nego dosta

baldrick_
06-05-2010, 00:31
Ja, Đurađ, vratih se iz velikog grada u domovinu severnu. Familija ne odgovara na pisma već 3 meseca, a od mojih ciganskih prijatelja znam legende o stvorenjima što vrebaju u noći. Nadao sam se da ću doći na vreme, ali avaj - pronađoh uništen kamp, spaljen i pocepan. No, leševa niđe nema. Pomislih da je familija pobegla, te počeh pratit tragova - velike, nečovečje. Vremenom, stigoh do krčme, a ispred nje mrtvo stvorenje iz košmara leži mrtvo. Nisam sasvim verovao matorom poglavici Stomaku Koji Visi kad mi je pričao o ovakvim stvarima, pogrešio sam.

Ulazim u krčmu, možda je familija unutra, a i vreme je spavanja. Čudna družina kršne čeljadi stoji ispred još čudnije gomile predmeta na stolu. Klimam u znak pozdrava. Prilazim krčmaru: ''Pomoz Bog, dobri ugostitelju. Da li su kojim slučajem kroz tvoju krčmu prošli neki ljudi (tu opisujem familiju)? Možeš li mi ponudit prenoćište i ovo pečenje koje osećam u vazduhu?"

GDra
06-05-2010, 12:21
Budim se. "Barem nisam mrtav" Nastavljam spavati.

Forengner
06-05-2010, 13:26
Konacno svice,umorni ste od borbe,miris krvi i smrad tih prokletih stvorova polako nestaje,zamenjuje ga miris jutra,miris suma,lagan povetarac nalazi svoj put do vasih soba,budi vas,lepo jutro,u imperij,postoji izreka kakvo jutro takav dan.Krcma je demolirana,da nije bilo vas,zidovi bi bilo obojeni krvlju nesrecnog gostionicara.Ali zbilja?Gde su svi!Pustos,nema nikog,stara krcma je pusta,izgleda da su svi pobegli posle borbe,sad se prisecate,mladi ratnik,i onaj,onaj carobnjak,oni su zaustavili stvora,ne samo oni,bilo je jos avanturista.Gosti,lose srece su prisustvovali uzasnoj carki,carki koja je odnela jedan ljudski zivot,nesrecna lutalica se nasla ispred celjusti stvora,uzas,na je jednostavno bolje okrenuti glavu.Mahovina koje je ispunjavala vrata i neke zidove,postala je kao neki crveni prekrivac,stvorenje je itekako krvarilo pre nego sto je ispustilo svoju necistu demonsku dusu.
Sta sad raditi,najbolje zvuci,pogledati sto je osalo,stvor je na ledjima nosio kavez,s,ostacima..Ali sto mrtvome ne treba zivom koristi.Treba to pretraziti,posle krajnje odvratnog posla kopanja po lesevima,nalazite sledece:

jednu jabuku (kako li je prezivela toliko dugo medju 'ostalim stvarima' samo bog zna.Ne moze se prodati,besmisleno je,ali se itekako moze pojesti.
Karta regiona.(vazan item)
2 kratka maca (ovim su se nesrecnici u kavezu ocigledno pokusali odbraniti,njima izgleda nisu bili od koristi,a verovatno ni vama nece mnogo pomoci)mogu se prodati:2 shortsword-30 golda.

1 stit (ko zna ko je ovo nosio,toliko je izobliceno da je tesko utrvditi prvobitan izgled istog,vidljiv je otisak celjusti stvora,izgleda da ga je stvor grizao.Ne moze se prodati.

1 staro pismo:beskorisno,Ljubavno pismo,ali,vidljiva je jedna adresa,Harm-strase,Imperij.broj 7.Nazalost ime grada se ne vidi.

Sveca:verovatno ju je neki nesrecnik nosio prenego sto se susreo s stvorom.moze se prodati:5 golda.

27 krzana:Mala krzna stvorova,neupotrebljiva,mada,ukoliko se daju vestom krojacu,od njih moze nastati kaput.Prodajna vrednost:270 golda.

5 pari zuba:iskidani s stvora.Uzas,zuti,krvavi,truli,tesko da su od koristi.Nema prodajnu cenu.

Ljudska lobanja:auh,ovo je morbidno,takodje neupotrebljivo,osim nekom crnom magu,ti ludjaci mozda nadju neku korist za nju :D ).Nema cenu.

Lampa: Konacno nesto stvarno korisno!Moze osvetljavati put,korisiti se kao i zapaljeno oruzije.Sto bi ste prodavali nesto tako korisno,ali nek nema veze evo vam:prodajna cena:20 golda.

I to je to,to je sve sto ste mogli naci,ostatak su neke beskorisne,ili neupotrebljive stvari.
Ali,vratimo se temi.Gde su dodjavola svi!?!Krcmara nema,kao da je u ovu crnu zaledjenu zemlju propao!Posto su tragovi krvi svuda,nemoguce je uociti njegove tragove.Jadnik,a imao je normalan zivot,Ko zna mozda je pobegao pre nego sto ste se probudili,mozda,nije hteo da vam da pare,ili je on pak,bio nekakav kultista,mozda ste bili laboratorijski zecici njemu,testeri,njegovih stvorenja.Ko ce ga znati.

Sta sledece uraditi?
1Potraziti krcmara.
Jednostavno izici iz krcme i poci na do najblizeg sela.
Ostati jos jednu noc,ko zna mozda ce se krcmar vratiti
Pratiti tragove stvorova koji su uspeli pobeci

(ok,to je uvod za sledeci chapter price,pre nego sto se odlucite za jedan put,konsulutujte se s party leaderom (sonicmoronic) i pazljivo krenite u divljinu.)
Napomena!Dobro se dogovorite,jer ovaj put,imate samo jedan post kojim mozete izraziti vase misljenje.Pre postovanja,malo caskajte s drugim igracima u Forumski roleplay temi.Ovde pisite duuuge postove u kojima ce te kazati sve sto vam je na umu,vase misljenje o putu,koji item uzimate,itd itd.
Srecno! :thumbs2:
SRECNO! :thumbs2:

Outmind
06-05-2010, 14:19
Budim se. Imao sam toliko sreće pa sam nakon te jučerašnje komocije uspio naći kutak kojeg nije poharala krv naših protivnika, niti bijes mojih sluučajnih suputnika. na jedinom stolu koji je preživio tu havariju nalazi se jučerašnji plijen. Pošto nisam sudjelovao u samoj borbi (ostali su se snašli i više no doro bez moje pomoći) uzimam sa stola samo par sitnica koje bi mi mogle biti od koristi. To su staro pismo, mapa*, i jedno krzno.

Na brzinu sagledavam situaciju, te na kraju progovaram:
"Dobro vam jutro gospodo. Nadam se da ste svi uspjeli barem malo odspavati nakon onog... nesretnog... incidnta jučer. I što nam je sada činiti?"

((uzeo sam mapu pod pretpostavkom da reading skill utječena uspješnost u njenom proučavanju. Ako to nije tako, dat ću je nekome tko je za to sposobniji))

Feanor
06-05-2010, 14:30
Glavobolja, užasna, jaka glavobolja. Dižem se, noge me drže, dobro je. Onaj stol na koji sam jučer skočio je izgleda popustio u najnezgodnijem trenutku rezultirajući mojim padom i nesvjesticom, vidim jedan od grupe ljudi je već budan. Nisam ga vidio jučer u borbi, mora da je došao naknadno.

Proćelavi čovac, sa par kilograma viška i čudnom haljom, dobroćudno lice. Stoji nagnut za stolom uzima opremu i stvari koje su ispale crvenookima nakon jučerašnje borbe. Prilazim stolu i uzimam lampu i jedan kratki mač, jabuka mi se čini jako poznata, veoma slična vrsta je rasla šumi gdje sam odrastao pa uzimam i nju. Starac se okreće prema sad već nama jer su se još neki ljudi probudili i pita nas kako smo ''spavali'' i kakav nam je plan sada.

A ja, a ja ni sam neznam što da sad radim

baldrick_
06-05-2010, 15:06
Odmoran sam posle prospavane noći. U tuči nisam učestvovao, no spavanje uz miris sveže krvi i uzbuđenje u vazduhu mi jako prijaju. Dosta je bilo relativne sigurnosti grada, ova promena će mi odlično doći, pa makar i razlog za nju tako strašan - familije mi i dalje nema. Krčmar o njima ništa nije znao, a pošto mi je dao za jesti i okrepljenje, uputio me je u novonastalu situaciju. Odlučim se pridužiti grupi avanturista, tragova o familiji nemam, a kontam da će ovi likovi putovati po regionu.

"Dobro jutro", veselo se smeškam. "Ja sam Đurađ, a vama bi, čini mi se, koristila moja pomoć?", nudim svoje usluge. "Uzeo bih naravno odgovarajuću novčanu nadoknadu, tj. moj deo."
"Uz svo dužno poštovanje", obraćam se monahu, "daj meni tu mapu. Proučavanje književnosti, to je moj najveći hobi, a i proučavah mape dok sam još živeo u cirkusu. Da ne govorim o mom poznavanju mesta na kojima demoni po legendama vrebaju."
"Ako me primate, moram da izražim mišljenje o situaciji. Ja sam za to da ostanemo ovde na licu mesta, i da sačekamo još jednu noć. Razlozi za to su lični - bilo bi jako uzbudljivo kad bi se zabarkadirali u ovoj taverni, i onda noću odbijali napade monstruma. Oduvek sam bio anti-klaustrofobičan, u toj zamisli nalazim nerealno zadovoljstvo.
Kad bi razmišljali logički, možda bi najbolje bilo da jedan ostane skriven u senkama izvan krčme, a da ostali odu u obližnje selo, da vide šta se koj moj događa. Pa da se posle po njega vrate, ili da on dotrči do njih ako naiđe krčmar, ili se šta drugo zanimljivo desi."

Družina mi deluje ok, ali u sebi mislim kako mi je žao što nema nijedne ženske čeljadi. Bejaše žena sumnjivog morala barem sinoć, ali tad sam bio umoran, a sad je nigde nema. Nadam se da ćemo kasnije posetiti koju krčmu u gradu.

Promatram stol. Uzeo bih bogami nešto, ali neću - nisam učestvovao u bici, pa ne bih da uzimam njihovo pred njima. Možda ih kasnije odžeparim, jabuka bi dobro došla, a i mačevi se mogu fino prodati.

System
06-05-2010, 15:12
Ustajem nalazim se u vlaznoj pecini, okruzen smradom truljenja, pokusavam da nadjem izlaz ail ne uspjevam. Odjednom, propadam kroz pod i nalazim se u jednoj prostoriji, vatra u kaminu gori ali kao da ne odaje toplotu, dva velika prozora preko cjelog zida odaju pogled preko planina i dolina, nalazim se negdje visoko. Stolica na kojoj sjedim polako me obavija, guta me u sebe dok se plamenu kaminu formira u facu.Odjednom se usta pomerise otkrivajuci prazninu unutar usta i ona govorise - "Nekada davno, bio je jedn lovac, jednoga dana taj lovac je lovio zivotinje u sumi, i tako hodajuci naisao je na copor vukova, poceo je da bjezi... Tako bjezeci naisao je na jednu stijenu, popeo se na nju misleci da ga vukovi nece uhvatiti. Tu je nasao jednu rupu koja ga je vodila dublje u zemlju otkrivavsi pecinu koja se tu nalazila. Posle nekoliko casova lovac je pomislio da su vukovi otisli, te je oprezno izasao, hodao je nekoliko metara kada se iza grmlja pojavise vukovi i rastgase ga." Borio sam se sa stolicomi da se oslobosimnjenog zagralja. Nisam mogao da seizzborim progutala me je u sebe nisam mogao da disem i u poslednjim trenutcima sam cuo rijeci "Niko nikada nije pobjegao sudbini"... umirem.


- "Prokletstvo" opsovah "opet isti san."
Vidjeh da su Oziljak i Mjesina ustali, a ti je i jos jedan hmmm... nekako se ne sjecam da samga sinoc vidjeo, nisam obracao paznju o cemu pricaju.
Ustajem i nalivam sebi vino, da barem dio naplatim onom prokletniku prevrtljivom. Kasnije cu se pozabaviti sa njim
"Neka vam je dobro jutro, junaci, nismo imali priliku da se bolje upoznamo sinoc, moje ime je Eris. "

hacker
06-05-2010, 15:15
Opet lutam. Više ni sam neznam koliko sam kilometara proputovao samo sjedeći na konju i razmišljajući o životu. O svemu. O majci i sestrama. Otišle su na sjever i više se nisu vratile. Vratili su se samo nekolicina i među njima nisu bile one. Svaki dan imam sve manje nade, ali ih još uvijek tražim. Nadam se da će iskočiti iz obližnjeg grma i veselo potrčati prema meni iako znam da se to neće dogoditi. Kako ja, plaćeni ubojica, koji je ubio mnoge ljude mogu biti tako očajan? Očito nisam znao što znači izgubiti dok mi se to nije dogodilo.

Ah, opet sam se zamislio. Ispred mene je malo selce. A ono tamo mi izgleda kao krčma. Napokon ću se malo odmoriti. Dok se polako približavam krčmi, primjećujem da su prozori zakucani drvenim daskama. Ništa čudno za ovo mjesto, pretpostavljam. Ali, što je ovo? Ispred krčme na stotine malih leševa i jedan veliki. Ostadoh zaprepašten. Ovo je prvi put u životu da vidim ta stvorenja. To mora da su ista ona o kojima svi pričaju. O stvorenjima koja je probudila Imperija. O stvorenjima koja su mi najvjerojatnije ubili obitelj. Na tu pomisao me obuzme lagani bijes. Ali, već su mrtva, bijesom neću ništa postići. Polako preskačem leševe i ulazim u krčmu. Zidovi su puni krvi. Vidim par ljudi kako priča. Jedan od njih je pričao o nekoj mapi. Prilazim im i pitam:
"Što se ovdje dogodilo? Kakva su ova stvorenja vani?"

GeraltofSmeg
06-05-2010, 15:30
Nakon prvog, nakon dugih neprospavanih noci u logoru, pravog sna, sna uvijek istog, Richard opet pomisli "Lud sam.". San je opet bio situiran na njegovom starom obiteljskom imanju, utopija, mnogi bi rekli...barem dok ne bi bili u mogucnosti vidjeti ostatak tog sna. San je bio prepun ovaca, slicnih njegovim obiteljskim, ovaca spremnih za ispašu, ispašu ljudskih ekstremiteta. Sto mu je taj san htio poruciti, pitao se...ova slucajnost jeste prevelika, ne mogu ne zakljuciti da ovaj san ne znaci nesto vaznije. Zeli li mi poruciti da sam potreban svome imanju (Gm, molio bih jedan takav kvest, - obrana dvorca od ovaca- to bi mogao biti pocetak jednog veceg kvesta tijekom kojeg bi zakljucili da je mutiranih ovaca sve vise, te da prestavljaju opasnost ljudskome, a i drugim rodovima, te krenuli istrazivati tko je kriv za takvu situaciju)? "Dosta", tiho prozbori sam sebi, dosta je ove proklete nestabilnosti, vrijeme je se pregnem i krenem svoj novi zivot. Zivot za kojega je ocito potreban novac, kao i za sve drugo, a put do novca vodi me do krčmara, prokletog starog, bahatog krčmara, koji je gotovo odbio nasu pomoc znajuci da se ovako nesto sprema. Glupan. Ali sada nema drugog odabira osim pronalaska tog pučanina, te cinjenja svega da dođem do obecanog novca.
Otvorio je oci, vidjevsi mnostvo novih lica, ali i jedno poznato, vilenjaka...koji se ocito jos uvijek nije probudio. "Ocekivano, biti ce budan kasnije tijekom dana, neka se odmara od bitke, vec cemo ga obučiti." -mislio je.

"Tko ste vi"- upitao je pogledom prelazeci prema novim clanovima druzine, zastajuci na covjeka ponosnog drzanja i skupe odjece "Crow? Jos uvijek krades, vidim(nos je uputio prema jabuci objesenoj o remen poznanika), kako je sestra?- s ironicnim podsmjehom zapita.
(prodaje shortsword)

cham3leon
06-05-2010, 15:51
Koji smrad! Da je pojeo i tu jabuku, Garrett bi ju vjerojatno ispovraćao nakon što je otvorio vrata male sobe na katu u koju se zavukao nakon bitke kad su svi naprosto nestali. Začudo, uspio se lijepo odmoriti, ali prizor koji ga je čekao u prizemlju. Krčma je odjednom djelovala potpuno napušteno. Kad bi se izuzele strvine neobičnih stvorenja, netko bi rekao da je ova krčma opelješena u ratu pred bar dvadeset godina.

Ipak, društvo koje je sinoć poteglo oružje u napadu ovih stvorova i dalje je bilo tu, neki su razgovarali, ostali su provjeravali trupla i tražili bilo kakve vrijedne predmete. Garrett nikad nije vidio ovakve životinje koliko zna za sebe, ali nije bio toliko znatiželjan da radi toga pobliže promotri smrdljive i krvave ostatke izmrcvarene gamadi. Još uvijek nije bio siguran može li se vjerovati ovim ljudima i kojim su poslom ovdje. Djeluju kao grupa koja se nije otprije znala, ali Garrett je uvijek bio na oprezu. Umjesto da se spusti niza stube, vratio se u svoju sobu koja je već poprimila miris strvina, vješto se prebacio preko prozora i doskočio na tlo. Odavde se udaljio na cestu odakle je mogao nezapaženo motriti daljnja događanja u krčmi, kao i protagoniste sinoćnje bitke. Zanimljiva družina možda nešto i krije, mislio je, ne bi bilo naodmet da ih pratim neko vrijeme, možda me dovedu do nečeg vrijednog. Nadao se da će krenuti prema najbližem selu. Iako je kroz život prošao kroz sve i svašta, Garrett je mislio da trenutno nije sasvim spreman za nove bitke i mukotrpna putovanja.

U taj čas netko ga potapša po leđima. Garrett se snažno trgnuo, jer obično je on bio taj koji se šuljao ljudima iza leđa. Bio je to onaj dosadni Richard, pred mnogo godina se trebao oženiti za Garrettovu sestru.
"Crow? Gdje si nestao kad sam te zvao, lopove jedan? Misliš da te nisam vidio u krčmi?"

"Otkud... Ah, pretpostavljam da si bio ovdje sinoć kad je došlo do makljaže? I po zadnji put, nisam lopov. Nisam baš ni pošten, ali preprodaja oružja u ratom zahvaćenim regijama je dakako elegantniji način zarađivanja nego džeparenje, a nije ni toliko rizičan. Dok god se previše ne hvališ time, moguće je prodavati oružje objema stranama. Nemoj mi reći da si i ti bio na frontu?

-jabuka
-kratki mač
-iznošena stara obleka
-50 gold

baldrick_
06-05-2010, 16:10
Dok pričamo o mapi, prilazi nam mrki lik pomalo tužnog izraza lica. Deluje mi kao da ga je život shrkao, što izaziva simpatije u meni. Pita šta se dogodilo i kakva su to stvorenja? "Ne znam tačno šta se dogodilo, barmen mi juče reče da ova stvorenja vrebaju u noći, te da ga je stra, pa plaća avanturistima za zaštitu. Što se stvorenja tiče, to su demoni iz košmara, zlobni i gladni." Tu stajem, ne bih da ga pozovem u družinu, već nas dosta ima, a plen ne bi valjalo još više da se deli.

U međuvremenu prilazi veliki čovek, kaže da se zove Eris. Izgleda glupavo i ne preterano ljubazno, no ko zna. "Ćao, ja sam Đurađ.", po običaju se smešim veselo. "Bejaše lomljava juče, ova stvorenja iz košmara napadoše jadnu krčmu, a krčmara nema. Da ga nisi kojim slučajem vido dok si dolazio?".

Sonic_Moronic
06-05-2010, 17:06
Prvo što je Narrath zamijetio tog jutra bio je smrad. Smrad koji su ostavljala trupla onih... Onih stvorenja. Što god da su bila, izazvala su u njemu neopisivu jezu, strah kakav se nije sjećao da je ikad iskusio. Vrijeme kao je da stalo kad je ugledao te paklene, crvene oči, njihov pogled ga je ukipio na mjestu, nije više bio svjestan ičega. Jedino se kroz maglu sjećao nagle boli nakon koje je izgubio svijest.

Možda je to izazvao njegov strah, možda nekakve neobjašnjive moći tih stvorenja. A možda mu je netko učinio uslugu i izbacio ga iz transa udarcem.

Otvorio je oči. Nalazio se na podu krčme, nitko izgleda nije pomislio da ga povuče na udobnije mjesto. Trnci su mu prošli tijelom kad je ustvrdio da se nedaleko od njega nalazi leš jednoga od onih prokletih stvorova, možda je to bio njihov vođa.
Brzo se izmaknuo i polako ustao. U tom trenu ga je pogodila snažna glavobolja. Tiho je opsovao. Polako je pogledao oko sebe, tražeći stolac. Dovukao se do najbližega i sjeo, hvatajući se za glavu.

Nakon par trenutaka, pulsirajuća bol je prošla, i digao je pogled da prouči ostatak krčme.
Na zidu je bilo dosta krvi. Od seljana koji su sinoć bili ovdje nije bilo ni traga, kao ni krčmaru. Na jednom od stolova nalazilo se nekoliko predmeta, koje je sa zanimanjem proučavala skupina ljudi kojih se sjećao od sinoć. Izgleda da su oni uspjeli obraniti krčmu, većina njih izgledali su kao sposobni borci. Ugledao je i čovjeka koji mu je prišao sinoć, tik prije nego što je krčma napadnuta.

Smrad leševa je polako nestajao. Narrath se zapitao koliko odvratan je morao biti tijekom noći, i zahvalio nebesima što nije morao prisustvovati svemu tome. Ali sljedeći put možda neće imati takve sreće. Morat će se suočiti sa svojim strahovima i biti sposoban za borbu, da od njega bude i kakve koristi.

Ali kasnije će razmišljati o tome. Prvo je trebalo ustvrditi što će dalje učiniti.

sickpetey
06-05-2010, 18:47
*Budi se.Još jedno spavanje puno noćnih mori ali ništa na što Grimgat nije navikao.Pospano gleda okolo krčme i primječuje kako grupa ljudi od sinoć raspravlja o nečemu.Ne trudi se poslušati razgovor nego pregledava jeli lubanja koju je sinoć uzeo dok su svi spavali još uvijek u njegovoj torbi pored kratke sablje.Lubanja je netaknuta i Grimgat se lagano diže i uzima kruha što je uzeo sinoć u krčmi i jede potiho.Još jednom pogleda u družinu*

"Bah ima i nekih plemića tu",prošapta sa gađenjem jer je se sjeća razmetljivih plemića u svojim mlađim danima koje je provodio po ulicama imperijskih gradova,"vjerojatno oni i vode tu grupu...ali ipak bolje da nacujem gdje idu ne bi bilo dobro da ostanem sam ovdje"

*Približava se družini i načuje razgovor da če otići tražiti krčmara.Krčmar.Nije ni primjetio da ga nema.Najbolje da prati družinu.Sjedne na stolicu blizu njih i nastavlja ih slušati i lagano oštri svoju hrdjavu sablju makar zna da to ništa ne ce pomoći*

GeraltofSmeg
06-05-2010, 19:02
"Prodavanje oruzja, shvacas li kakvu nesrecu stvaras upornim odrzavanjem izostanka balansa u snagama?" kazao je uz mrk pogled Richard misleci: "Profiter se jos uvijek nije promjenio, stalo mu je samo do iznajmljenih žena i kockanja"
"Tvoja sestra, kako je...nadam se da shvaca da sam imao obligaciju, te da sam bio prisliljen napustiti je...znas li uopce gdje boravi sada, brizni brate?" S ocajnim podsmjehom prosikće Richard.

"Nakon te konfrontacije, Richard se okrene ostatku druzine, nadam se da ste puni i odmoreni, vrijeme je za opravdavanje krčmarovog povjerenja u nas. Ekonomija citavog sela, a i raspolozenja prolaznika ovise o ovom objektu, vrijeme je da se pobrinemo za balans. Krenimo." - Snaznim i dubokim, naglasavajucim glasom poticao je druzinu na polazak.

hansi
06-05-2010, 19:09
Sjedi na livadi nedaleko od nekakve krčme za koju je čuo od mještana okolnih sela da je sinoć napadnuta nekakvim zlim bićima, i čeka te oštri svoj Longsword kojeg posjeduje od djetinstva. Sprema se za lov tih zlih bića, jer je mrzio svako zlo na ovome svijetu. Nezna da li ima ostalih boraca tu.

Ispričavam se, retard sam, nešto sam malo fulao :oops:

Sonic_Moronic
06-05-2010, 19:11
Narrath se okreće prema grupi.

"Predlažem da pokušamo naći krčmarovog rođaka kojega je spomenuo, možda on zna gdje se nalazi."

GeraltofSmeg
06-05-2010, 19:18
SUgleda u daljini nekog čovjeka sličnom njemu, no kada malo bolje pogleda vidi da je čovjek stariji od njega. Odlučuje prići i pitati ga o sinoćnjem događaju. Primjeti još nekolicinu boraca, no oni ga trenutno nisu zanimali. Uljudno se pozdravi, i čovjek mu nabrzinu reče: Tražimo rođaka od ovog krčmara koji nam je jučer pobjegao. Odlučuje pridružiti se tom čovjeku koji mu izgleda kao ponosni vođa. Čovjek ( sonic, ako niste do sada skužili) da ćemo još neko vrijeme pričekati ostale borce da se spreme za potragu za krčmarom.
*Casta spell koji vraca vrijeme unatrag* (mislim da trebamo cekati gma)

System
06-05-2010, 19:21
Prezirem imperijalce, jos vise prezirem njihove plemice, A ovaj je bio jedan od njih. Ha! Pitam se koliko bi izdrzao u kafanskoj tuci. Bezkicmenjak. Slabic ima pravo, treballi bismo potraziti neku rodbinu u selu.

"Ja sam za to da idemo da potrazimo rodbinu, i da vidimo gdje zivi ako nije zivjeo u kafani. "
-"A i bilo bi lijepo kada bi se predtavili jedni drugima, zar ne?"

Forengner
06-05-2010, 19:32
And so they wentured on a unknown path!The stars their guides.

Izlazite iz krcme,sunce sija i dan je kao stvoren put,nema ni oblaka na nebu
.Nakon prepirke,zajedljivih komentara,nasa mala,ali izabrana druzina se dala na put da nadje onog nesretnog krcmara.Ko zna gde je on,osim sto je najverovatnije,najblize selo udaljeno cak tri sata hoda od krcme.
Trava se nise na vetru,cvece opojnim mirisima privlaci insekt..oh cekajte,ovo je sever,promenite to u otprilike ovo,hladna polu zamrznuta zemlja,puna siljatog kamenja koje se preteci izdize iz zemlje,ko zna mozda je njemu cilj da posece ili cak ubije nekoga nesrecnika koji malo vise zuri,nema drveca okolo,sve je poseceno,sve je odneto da se od njega prave brodovi,palisade,kuce,trava,ako se to nesrecno bilje zapravo gotovo crno moze nazvati trava onda je sam Tyrol proklet.Insekti,bubice,ne,ovde ima samo vukova,medveda,veprova,i tih bolesnih stvorova.Put do najblizeg sela je opasan,a samo pracenje tragova nekog skrtljivog krcmara nemoguce!Ipak,tragovi vode k jednom drugom mest,Zaboravljenom,selu zvanom Kractik,nesto se,zaboravljeno,iz dubina izdiglo,to je strogo cuvana tajna,ali sad vec svako seosko dete zna sve o tome,pricaju se price,mitovi nastaju,prica kaze,da su mestani tog sela,probudili nesto,ali umesto da traze pomoc od imperij,oni su ga...uzvisavali...prizivali,unistili su hramove Tyrola u okolini,bogohuljenje,smrt,zrtvovanje,na kraju je pozvan odred inkvizitora,spalili su svako zivo stvorenje,svakog coveka,svaku stvar tu,selo je ugljenisano.Medjutim,niko nije zalazio dublje u pecine,pecine,odakle su se stvorovi izdigli.Put je kratak,brzo ste ga presli,nalazite se na ulazu u selo.Natpis 'Najbolji provod u celom severu!',da,kad bi bili samoubica.Nastavljate,spaljene kuce,krstovi,groblja,grobnice,zazidani ulazi u male trule,i spaljene kuce,crvenom farbom isarana vrata-'smrt' porucuju poruke.Dolazite do centra trgica,kip Tyrola unisten,pored njega kip..necega...takodje unisten,ali ne od strane mestana vec od inkvizicije.Tryol nas spasao!Krecete dalje,ulazite,obazrivo u krcmu mesta.Otvarate vrata,a unutar,sve cisto,spremljeno.Kako li je to moguce!?Pogledate pazljivije,kad ono,case,ciste,poslagane.Produzujete dalje,sank,cist,bez trunke prasine.Jedan od vas dodiruje jednu od posuda.
uzasan krik i tremor!Sve popada!Srusi se!Krv prekrije tavanicu!Kaplje!Odjednom,umesto casa lobanje!
Odjednom uz Krik 'KS'AN DRAK'DARAL!S
iz tavanice pojavi se prikaz,utvara,njena odeca pocepana,lice isuseno,bledo,zubi ispali iz vilice,ostri,vampir,ali ovaj je mrtav,mrtav vec mnooogo vremena,Bela kosa se leluja na vetru.Iskolacene oci vas posmatraju,okrecu se kao lude.Vampri otvori usta.
Zbog cega ste dosli ovamo?Da neki od vas ne znaju korisiti magiju,vec bi vas rastrgao,Ponavljam zasto ste dosli ovamo!Zar niste videli znake!Budale!\
Svi u sobi prebledese.Huk.Niko ni rec progovara
Duh Vampira:odgovorite ili umirete!Sada!

(nadam se da vam se svidja doza horora koju sam uneo :) ,pazljivo ovde,to je vampir mrtav vec sigurno barem 500 godina.Sta ce te ciniti?Borba vam je poslednja opcija,a imate jako malo sanse.Pazljivo pricajte s utvarom.Kratkim odgovorima,pokusajte da ga ubedite da niste tu da bi mu naudlili,ako to ne ucinite,on ce nauditi vama.Svaki igrac dobija +10 maddnes poena zbog uzasa koji je doziveo.
Ok,sutra cete pregovarati s utvarom,predlazem da se dobro dogovorite.
Cheers
Yours:Wizard

System
06-05-2010, 20:00
Istupam prema cudovistu, nimalo ponosno ali ni toliko ponizno da bih izazvao sumnju.

Ni najmanja namjera nam nije bila da uznemirujemo one koji se ne bi smjeli uznemiravati. Nas je cudna sudbina ili ruka bogova dovela ovdje. Naime, mi smo ti kojima je ucinjena nepravda i sada trazimo odmazdu. A i ti duze ne izgledas kao da si vjecnost proveo u rajskim vrtovima, izgledas kao da i tebe kletva muci, mozda mi smrtne duse mozmo da ti pomognemo?

cham3leon
06-05-2010, 20:38
Mrzim nadnaravne manifestacije, kad su loše, zaista su loše, pomisli Garrett. Već je bio spreman na bijeg, ali to ne bi bilo razborito kad se radi o ovakvim protivnicima. Fizički ga teško možemo pobijediti, ali možda ga je moguće zbuniti riječima i nekako nadmudriti. I sam je znao da um ponekad siječe jače od mača i sjekire. Pitanje je samo koliko ovaj momak može dobro prozrijeti laž. Nije baš previše sigurno govoriti da smo zaista zalutali.

"Nismo odavde, čovječe. Dolazimo sa juga tražeći selo gdje su nekad bili naši preci, mislili smo da je ovdje. Ako smo pogriješili, najdublje se ispričavamo", reče Garrett brzo i blago se nakloni iz poštovanja

Outmind
07-05-2010, 13:08
Krasno, razzmišljam u sebi dok promatram zavrzlamu u koju su nas uvalili nesmotreniji članovi ove ne tako vesele družine. No krivnja je djelomice i moja - tek nakon što je stvor što stoji sada pred nama spomenuo "znakove" ustvrdio sam da neke od njih prepoznajem iz očevih knjiga; označavaju teritorij jednog vampirskog klana, i uglavnom služe kao graničnici i upozorenje drugim vampirima, no nekome tko je pročitao nekoliko knjiga također nebi smjeli biti nepoznanicom...

Krajičkom oka spazio sam pogled koji mi je uputio Đurađ. Ne znam kako to objasniti, no imam osjećaj da smijera isto što i ja - pokušati urazumjeti biće što je pred nama. Diskretno mu kimam i u gotovo istom trenu obojca prilazimo stvorenju. Možda će naši zajednički napori uroditi plodom.

"Pozdrav tebi gospodaru noći. Krv i slava tvome klanu! Nesmotrenost je jedna od odlika smrtnosti, zato oprosti nesmotrenima što ne obraćaju pažnju na posjede starijih. Naš prolazak ovim krajem rezultat je slučajnosti, i potrage za jednim nesretnim pipničarem. No dosta o tome, moji suradnici i ja pitamo se sada samo kako nadoknaditi štetu. Bilo je riječi o magiji zar ne?"

baldrick_
07-05-2010, 13:28
Vidim da je moj elokventni drug pročitao moj tok misli. Prilazim i ja vampiru, teškom mukom se uzdržavam od borbenog pokliča - upali smo mu na posed, pa šta? Jel je to toliko strašno? Debil. No, kontam da je jači od svih nas zajedno, moramo ga smekšati.

"Zdravo, ja sam Đurađ", predstavljam se ozbiljno, bez uobičajenog smeška. "Bez ikakvog ulizavanja, iskreno mi je žao što smo ti ovako upali. Znam kako ja mrzim kad mi neko nepoznat i nepozvan upadne u kuću, no nismo znali da ovde ima ikog." Valjda će ga ovo smiriti. "U iskreni znak izvinjenja, nudim ti ovu lobanju, mogla bi ti pomoći u kojoj moćnoj mađiji." Nismo pitali ništa našeg Warlocka o lobanji, ali ovo je jedini način. Bolje da uzme jednu, nego devet lobanja. Nadam se da su jači sabornici skontali moj plan rada - kad vampir krene po lobanju, ili kad se otvori na bilo koji drugi način (recimo započne neki ritual), neka ga neko udari sa leđa. Recimo Vrana, on voli da se šunja, a i pametan je dečko. Namigujem mu ispod obrve.

hacker
07-05-2010, 13:39
Super, nisam proveo ni dan s ovim likovima i već nam divovski vampirski duh prijeti da će nas sve pobiti. Lijep početak avanture. No, možda nam duh može i reći neke korisne informacije, ako ga urazumimo naravno. Kao recimo gdje je krčmar ili odkuda dolaze ona prokleta dlakava stvorenja.

Nikad nisam bio preveć vješt u razgovoru. A koliko sam uspio vidjeti ovdje ima likova koji bi nas mogli izvući iz ove situacije bez krvoprolića. Dok njih par prilaze duhu u nadi da će ga urazumiti, gledam uokolo nebi li pronašao bilo šta korisno...

hansi
07-05-2010, 14:12
Nakon što je razočaran i umoran sjeo na kamen pokraj velikog stabla, jer nije pronašao ništa korisno vezano uz krčmu ili zla bića, odlučio je poći do najbližeg sela kako bi se najeo i napio. Imao je nekoliko zlatnika, koje je dobio za uspješno izvršenu misiju koju mu je zadao kovač. No, usred puta do sela, čuje nekakve glasove. Jedan glas mu je bio jako poznat, no nije se mogao sjetiti čiji je. Dobro pogleda oko sebe, te ugleda nekoliko ljudi i neku strašnu spodobu za koju je tek nakon nekog vremena shvatio da je duh vampira, kojeg je prije par dana slučajno ugledao, te se preplašio i pobjegao. Ljudi su bili ljubazni i oprezni, no vampir je bio ljut, jer su ušli na njegov posjed. Sve je to on promatrao sa stabla, pošto je bio vješt u penjanju i skakanju.
"Hm, mislim da bi bilo dobro da ostanem ovdje još neko vrijeme, ne želim se petljati u tuđe poslove, no ako bude bitke, svakako ću pomoći."

Feanor
07-05-2010, 14:26
U šumi sam vidio svakakvih čudesa, rituala i vještičarenja, ali ovakvom nečem nisam nikad prisustvovao. Ova prostorija može biti ritualna jednako tako kao i ''njegov'' dom. Ova duša je stara, jako stara, duša koja je zaboravila sve norme ponašanja i sad ga goni čisti instinkt. Neki od elokventnijih članova družine su istupili i pokušali progovorit s ''njim'', nadam se samo da je u ''njemu'' ostalo barem malo zdravog razuma i razumijevanja. U svakom slučaju luk i strijele su na dohvat ruke, iako sumnjam da bi mi ''on'' dozvolio da ih uzmem u ruke, mislim da bi prije bio mrtav...

sickpetey
07-05-2010, 14:30
*Izgleda da je netko prošlu noć vidio da je Grimgat uzeo lubanju jer je i on sam siguran da ju je neprimjetno sakrio u svoj kaput pa dok je Đurađ sve govorio Grimgat ga ni ne pogleda jer nije vjerovao da ga je vidio po noći,ali nakon što primjeti da ga ovaj gleda shvatio je da ga je ipak vidio*

"Proklete mu oči",lagano promrmlja sebi u bradu i izvadi lubanju iz kaputa.

*Vadeci lubanju ispruzi ruku prema Đurađi da ju uzme.Ne namjerava se približiti toj spodobi rađe neka je što dalje da ako se nešto dogodi da ima barem nekakvu prednost*

Sonic_Moronic
07-05-2010, 14:49
Narrath je sa napetošću gledao u spodobu ispred njega. Ubrzo nakon užasa kojega je doživio prošle noći, već se pokazao novi. Duh je izgledao moćno... I drevno. Sumnjao je da imaju ikakve šanse u borbi sa njim. Naposlijetku, je li uopće moguće ozlijediti duha?

Jedina mogućnost je bila da ga nekako smire svojim riječima. Prije nego što je uspio skupiti hrabrosti, Narrath je gledao kako nekoliko pojedinaca iz družine istupaju i obraćaju se duhu. Imao je i on nešto za reći, ali bolje bi bilo pričekati reakciju tog stvorenja. Očito je nestrpljiv i izgubio bi živce kad bi ga toliko ljudi obasipalo riječima.

Da, bolje da ostane miran za sada.

GeraltofSmeg
07-05-2010, 15:20
Richard je znao tocno u kakvoj su se situaciji nasli, ovaj duh bio je jedan od napacenih bivsih plemica, ubijenih u prvoj ratnoj navali. "Moze li to biti moj otac"(Da, gm nije jedini koji moze diktirati tempo igre, hu-ha.)-pitao se, gledajuci u napetu figuru. Poceo je osjecati sazaljenje, sazaljenje koje je vodilo do mrznje rata, te naposljetku ohrabrenje, u vidu shvacanja nuznosti provođenja njegovog plana. "Ali sto se ovaj noble vise ne sjeca svog prijasnjeg zivota..morati cemo se boriti protiv njega, a svi znaju da je jedini nacin pobjede protiv takvog bica voda, mlaz vode koji izaziva trenutacni efekt u vidu snaznih opeklina, te osamucivanja...biti ce dosta za bjeg"-pomisli pognutog pogleda, znao je da ne zeli ubiti kreaturu s kojom je mozda u rodu, ali je i znao da ce uciniti sve sto moze da prezivi, te ostvari dugogodisnji plan.(Gm, imam li waterspell?)

Istupio je korak ispred bande...da, svoju druzinu sada je zvao bandom, prisjecajuci se barbarina, te njegova dragog "prijatelja" Crowa.

"Dragi stanovniče ove zgrade. Nadam se da si uvidio da je ovaj posjet tek puka slucajnost, ali, tko kaze da mora biti negativna, i zavrsiti krvoprolicem. Postoji li nacin da ti pomognemo na kakav nacin, te time zasluzimo tvoje povjerenje u nas i nase nakane?" - Iskreno upita Richard

Forengner
07-05-2010, 19:16
Utvara se uz hladan huk pomeri.Okrece se,gleda i zuri.
Vidim da mi ocigledno ne mislite zlo,barem iz vaseg govora,ali ipak,osecam strah u vama,ne brinite se,ja vam ne mogu nauditi,ostao sam gotovo bez moci,star sam,vise od svih vas zajedno,i jos otprilike par manjih sela zajedno s tim.Vidim prezir u vasim ocima,mislite da sam stvorenje pakla,ne,dragi moji gosti,ja sam nekada davno bio covek kao i vi,covek od krvi i mesa a sada samo bleda sena proslosti,meni ne mozete nauditi,ja sam svestan da kujete zaveru protiv mene,vase oci mi to govore,ali,ne necu to opet uciniti,dovoljno je ljudskih zivota vec izgubljeno,moram se smiriti *krece da govori sam sa sobom* NE, ODLAZI,NE MOGU TO OPET UCINITI!NECU ODBIJAM!TOLIKI NEDUZNI ZIVOTI,SVINJO!*Potpuno gubi dodir s stvarnoscu*
Jos niste ni shvatlili sto se dogodilo a on je nestao.Medjutim,glas vas zove,
Podjite,pratite svetlos,ja sam slobodan,slobodan...slobodan,pratite svetlost,popnite se gore,tu sam,nisam vise proklet.Dodjite necu vam nauditi.Pratite vase srce,dodjite.
2 vazna izbora.
Pobeci:Pobeci glavom bez obzira,bolje da ovde niste ni dolazili,kvragu i krcmar i zlato,zivoti su vazniji.
Podjite,na sprat,odakle svetlost dolazi,pratite ga,mozda se s vasim pojavljivanjem nesto dogodilo,zvucao je promenjeno.

Jos jedna moralna odluka,izaberite mudro.Ova odluka vam moze promeniti zivote,...zauvek...

Cheers
Yours:Wizard

hacker
07-05-2010, 23:25
Pogledao sam u svoje suborce. Većina ih je imala blijede poglede na licu. Ići ili ne ići gore? Možda nas mami gore samo kako bi nas ubio. Možda nam pokazivanjem svoje nemoći ulijeva lažno samopouzdanje koje bi mogli skupo naplatiti. Ali, da nas želi mrtve već bi bili mrtvi. Ali onda opet, možda ima nekakvu magiju koja djeluje samo na tavanu. Tko bi ga znao ovdje na sjeveru. Izgledalo je kao da je opsjednut, dvoličan. Kao da ima dobru i lošu stranu i da je na onaj mali trenutak dobra strana prevladala i pokušala nam nešto reći. Teško je za odlučiti.

Okrećem se družini:
"Nisam siguran u ovo. Postoji šansa da je zamka. Tko zna kakva je magija u pitanju. Je li vrijedno riskirati naše živote zbog jednog starog vampira? Uostalom, nemamo nikakve informacije o tome što nas čeka gore, idemo kao muhe bez glave. Možda bi mogli malo bolje pogledati krčmu prije nego li se uputimo gore. Ili pobjegnemo..."

baldrick_
07-05-2010, 23:39
Ni ja nisam siguran ni u šta, a ne bih da izgubim život. Trebalo bi izvideti situaciju. Obraćam se družini: "Soba gore verovatno ima prozor, neko bi mogo da iziđe i proba da pogleda kroz njega, te da nas obavesti o situaciji." Imam utisak da bi Grimgat mogo da bidne zainteresovan, deluje kao agilan lik, ali neću nikog da prozivam. "Moram da vas upozorim da postoji šansa da vampir neće tek tako pustiti tog lika da izađe, ipak postoji neka opasnost, ali žrtvovati se za tim.. postoje i gori načini da umreš."

sickpetey
07-05-2010, 23:49
*Grimgatu se sve manje ova situacija svidja i uvjeren je da bi odlazak gore bio fatalan ali po cemu vidi neki članovi družine su spremni kao guske otici gore a da ni ne znaju što ih čeka.Gleda okolo i odlučuje da bi mogao otici vani i pogledati kroz prozor na drugom katu..ali će mu trebati pomoć da se popne malo*

"Mrr..Đurađ..dolazi samnom..pomoći češ mi da se dignem vani do prozora"

*Ako bude imao sreće možda uspije vidjeti što se događa,a ako ne..pa barem će biti vani pa ima prednost pri bjegu*

baldrick_
08-05-2010, 01:35
"Dammit, ok", ipak je moja ideja, pa neću da ispalim Grimgata, "ali ti izađi prvi, ja sam ti odmah iza leđa." Kažem iskreno jer ne bih da osetim na svojoj koži šta vampir sprema za begunce, ako nešto uopšte sprema. "Nemam neku snagu, ali i ne treba mi za lopovsku."

sickpetey
08-05-2010, 11:17
*Pomoću Đurađa,i njegovih ramena Grimgat se lagano uspinje i gleda kroz prozor u sobu gdje bi duh trebao biti*

"Hmm..a u k..",izusti Grimgat jer je skoro pao,"daj pazi Đura...ugh",prošapne malo ljutito Đurašu i nastavi gledati

*Gledajuci kroz prozor Grimgat zapaža bizarne stvari po sobi.Ugledava masakrirana tijela,kosti,lubanje,lokve krvi ali nepoznato jeli svijeza ili pre nekoliko tjedana prolivena i ostale gadarije.Ali na drugom kraju vidi kameni kovceg,okolo upaljene lampe i svjece,vise kovcega,oltar a pored stit i kaciga..kaciga ciji je izgled jako poznat Grimgatu.Kaciga inkvizitora.
Dok Grimgat razmislja o svemu sto je vidio duh mu govori telepatijom*

(Ne....ne obazirite se na to..to je proslost...to je...sada..proslost,popnite se,nemate se cega plasiti....popnite se...)

"Koji vraaaaa..",vrisne Grimgat dok pada jer ga Đurađ više nije mogao držati.
"Ughhh..moja leđa",progovori i pogleda u Đurađa,"brzo u krčmu moramo ostalima reći šta sam vidio"

GeraltofSmeg
08-05-2010, 12:15
"Oh taj divan povjetarac" pomisli Richard osluskujuci zvukove "...ili je to bio onaj šizofrenični duh, carstvo zaista treba ocistiti ove šume od ovakvih opasnosti za prolaznike...s druge strane, da je carstvo radilo svoj posao, ne bi doslo niti do rata, cini se da smo prisiljeni trpiti ovakve nedaće" Carski posao, odzvanjao mu je u glavi dok se sjecao ovaca iz snova, ovce su svaki san bile sve vece, i opasnije...a, kako je sada znao, razmnozavale su se putem biljnog organizma koji je preuzimao ulogu muškog dijela unije. Nešto se događa. Znao je da se mora vratiti do svog dvora uskoro, ili ce za njega i njegovu okolicu biti kasno. Ali, znao je i da nista ne bi mogao uciniti bez "bande", a banda je bila odlucna u želji da pronađe krčmara. Stoga, jedina mogucnost bila je naci prokletog krčmara, te ga natjerati da plati. Krčmar se mogao nalaziti svugdje, ali, Richard je imao osjecaj da se krčmar moze nalaziti tu. U svakom slucaju morao je proci ovim putem, a upravo tijekom prolaza putom, banda je bila protiv svoje volje dovedena u ovu kucu. Mora se nalaziti ovdje.

"Vrijeme je da krenemo, drustvo...ako ikakva nasa akcija moze uciniti dobra okolini, to je ova. Vrijeme je da ovaj duh...ili njegova zla polovica budu onemoguceni u cinjenju ikakvih za stanovnistvo nepovoljnih radnji. A, tko zna, nas dragi krčmar mozda se nalazi upravo u ovoj kuci, te, za razliku od ostalih posjetioca, jos nije pretvoren u masu koju vidite po zidovima." - samopouzdano kaze Richard, u sebi pjevuseci pjesmu vatre.

System
08-05-2010, 12:25
I dalje sam se cudio sam sebi sta me je spopalo kada sam prvi iskoracio pred cudoviste, kao da to nisam ja govorio, kao da je nesto iz mene govorilo. Razmatrao sam sad sadasnju situaciu: "Kakve kukavice" pomislih "ali bar ima i onih koji bes razmisljanja hoce da idu gore". Kakva li nas samo bogatstva cekaju. Haha ako bude bilo nesto ima da platim najbolju kurvu u imperiji. sada samo treba nagovoriti ove bezkicmenjeke.

Ja sam za to da idemo gor'. Bokte pita st' ima tam', bogatstva da ti pamet stane. A i sta nam moze uradit' nes' sto te nemoz' ni dotakn't.

Outmind
08-05-2010, 12:26
Što je sad ovo? Duh se rassplinuo i njegov sada milozvuučni glas odzvanja iz potkrovlja. Nešto je tu trulo, no isto je tako moguće da ta jadna duša jednostavno pati. Moje znanje mi savjetuje oprez, no instinkt mi govori da pokušam pomoći.

Moj partner u pregovorima Đurađ i onaj mračnjak upustili su se u izviđanje. Opreza nikad pre više. Vijesti koje donose nisu ohrabrujuće, no u meni bude samo još veću potrebu za djelovanjem. Nju pak svojim riječima potvrđuje i mag, no nisam uvjeren u nepristranost njegovih metoda.

"Slažem se da bi oprezna istraga bila najbolje riješenje. Međutim, ne mislim da bismo se odmah trebali latiti mača i magije - o tom stvoru znamo vrlo malo, a to pak znači da u njemu još uvijek može čučati tračak ljudskosti. Možda je samo nesretna duša koju za ovaj svijet veže neka prepreka koju se može premostiti magijama suptilnijim od destruktivnih. Ako se ta moja pretpostavka međutim pokaže krivom, neće biti kasno za pravedni oganj."

sickpetey
08-05-2010, 13:12
*Slušajući razgovor ostalih Grimgat koluta očima jer je siguran da če umrijeti ako odu gore.S druge strane to je vampir i vjerojatno ima dosta stvari,možda čak i neke koje bi bile veoma vrijedne,ipak je bilo dosta kovčega..ali bio je i jedan kameni..sarkofag..vjerojatno mu je tamo tijelo.Grimgat se lagano nasmiješi na trenutak jer misli da zna kako ubiti vampira ako dođe do komplikacije,jer izgleda da onaj..svetac zeli razgovarati još malo s duhom.Lagano uzdahne i kaže*

"Ako čemo ponovo popričati s njim barem neka četvero ili petero ljudi budu spremni da otvorimo njegov sarkofag..kameni je pa se neće lako otvoriti,a ako mu je leš unutra to će biti jedini način da ga ubijemo..da mu srce probodemo"

hacker
08-05-2010, 13:17
"Nemože nas ni dotaknut? A što onda sve one lubanje i leševi rade gore?" upitao sam vilenjaka.

U meni su se budili osjećaji uzbuđenja i straha. Nikad se prije nisam suočio sa nečim ovakvim. Ali, nisam li upravo zato došao na sjever? Da pomoću ovakvih pogibeljnih avantura pokušam zaboraviti na prošlost. Na tugu. U tom momentu strah je nestao.

Prije nego li mi je vilenjak uspio odgovoriti, rekoh:
"Ja sam za to da idemo gore. Ali, prije nego li krenemo, trebamo se pripremiti, psihički i fizički, za ono što nas čeka...

Feanor
08-05-2010, 13:27
Strah, strah u očima sudrugova u nevolji, to te jedino što sam vidio u ovom trenutku. U ovoj prostoriji smo stajali možda 5 minuta, ali činilo se kao cijela vječnost. Jedini zvuk su bila došaptavanja o sljedećem potezu. Imali smo izbor. Dali smo imali izbor? Pobjeći se definitivno činilo kao bolje od dva zala, ali dugoročno gledajući mislim da to nebi bilo predobro. Ako pobjegnemo vampir će i dalje ostati ''živ'', ako ostanemo postoji mogućnost da umremo, ali isto tako postoji mogućnost da ga ubijemo, jaka mala mogućnost doduše, ali postoji.

baldrick_
08-05-2010, 14:42
Ako je telo vampira zaista u sarkofagu, onda smo Grimgat i ja postigli nešto, te su bolna ramena vredna cena.

"Ok, ja sam za to da idemo gore. Sudbina nas je dovela do ovde, a ja sam spreman za sve situacije koje mi sudbina spremi. Avantura mi je u krvi." Kažem svoja razmišljanja družini. Ubeđen sam da kaciga o kojoj warlock priča može biti veoma vredna. "Hajmo gore, neka brat Emerik pokuša da popriča sa njim, a mi ostali mu možemo pomoći u tome. E, i ako bude frka, pokušajte da otvorite kovčeg i vampiru probodete srce. To vi sa mačevima (ako niko nema kolac), ja sa mojim pištoljerom teško ću to moći, ali čuvaću vam leđa."

On a side note, razmišljam kako bi braca Emerik bio odličan predvodnik družine, ako moramo imat nekog. Sveštenik, mator, a dobrica, takve figure su bile velike vođe u prošlosti - Sir Charles od Brestavila, pa onda Harvu Kujetel - čuveni borac protiv vampira...

Sonic_Moronic
08-05-2010, 17:19
Ova situacija je toliko smrdila na zamku, pomisli Narrath. Ali ipak, nekoliko stvari mu nije imalo smisla. Mora nadvladati strah.

Pročisti grlo.

"Ja predlažem da idemo gore. Rizik je veliki, ali nema smisla da nam duh laže. Da nas planira ozlijediti, zašto nam dati šansu da pobjegnemo? Zašto nas zvati gore? A ako zaista pokušamo otići, moguće je da će se strašno razbjesniti. Učinimo što kaže.

hansi
08-05-2010, 17:41
Mislim da bih ipak trebao pomoći onim ljudima, ne želim ispasti ljenčina ili kukavica. Ipak, oni ljudi izgledaju prestrašeno, no moram skupiti hrabrosti i snage te im pomoći u suočavanju sa duhom vampira. Dobro da sam čuo i vidio većinu stvari što su rekli. Idem ja do njih...

"Dobar dan, borci moji. Nemorate me se bojati, ja sam tu da vam pomognem. Naime, promatrao sam vas sa drveta i znam za cijelu situaciju. Ja sam voljan ići u borbu s vama. Nemamo dovoljno vremena da vam se predstavim, no nema ničeg puno važnog što bi vas zanimalo. Onda, idemo gore?"

GeraltofSmeg
08-05-2010, 18:03
*Zapocinje koracati po stepenicama, pogledava sat, čeka 20.00* "Oj vatro u nama, ti ces biti mi, a mi cemo biti nasi neprijatelji." - morbidno se smjeskajuci prozbori Richard.

GDra
08-05-2010, 18:10
Smijem se Richardu. Volio bih ići gore, slažem se s Narrathom. Mislim da bi pobijedili da dođe do borbe.
Nadam se da ćemo saznati što se dogodili krčmaru, iako mi nije bio previše simpatičan.
Gledam svoju katanu, ali ne diram ju. Mogao bih naljutiti vampira (ili njegovog duha, ne znam što je on zapravo).
Iako se u prijašnjoj bitci nisam iskazao, sada sam spreman na sve.
"Što ćemo na kraju napraviti?", pitam suborce.

baldrick_
08-05-2010, 18:31
Ovaj Ričard mi se od početka avanture ne sviđa, misli da je mnogo pametan, a nema stila, pa ispada arogantni retard. Obraćam mu se: "Mi ćemo biti naši neprijatelji?? WTF???" Iako možda delujem iznervirano, pitanje je više šaljivo no ljutito. Nadam se da neće on ispasti predvodnik, jer ću u tom slučaju imati problema sa autoritetom.

GeraltofSmeg
08-05-2010, 18:34
Primjecujuci blijedi pogled na licu svog, za oruzja nadarenog kolegu s podignutom obrvom odgovara "Mi cemo biti vatra, vatra ce se prosiriti na nase neprijatelje, nasi neprijatelji nisu toliko vični zadrzavanju vatre na svom tijelu kao ja." - nasmije se.

baldrick_
08-05-2010, 18:48
Sad ga razumem, ali ne kontam što priča "mi" umesto "ja".

"Dobro, samo.. ti zadržavaj vatru na telu, ja to ne umem, nemoj da je bacaš na men, iako sam bio sa ciganima i u cirkusu, mi smo koristili iluzione fire ballove, tako da...", kažem mu.

GeraltofSmeg
08-05-2010, 19:56
"Moje uciliste smatralo je tu odu vlasitim motom, pjevalo se u mnozini, te sam ju tako naviknut recitirati" - prozbori Richard popravljajuci smjestaj rukava majice.*Nastavlja kretanje iza ostatka povorke*

Forengner
08-05-2010, 19:59
Junaci krece gore,penju se uz skripave stepenice,pune rupa.Hodnik je tesan,uzak,ali zacudo,dobro ocuvan.Ulazite u sobu,kao sto su dvojica koja su izvidjala rekla,na jednoj strani mir,a na drugoj uzas.Igraci uz puno muke otvaraju kovceg,unutra,zadivljujuce dobro ocuvano telo,neki,obican covek,u haljinama,s metalnim oreolom na glavi,jedan od hrabirijih igraca uzima predhodno napravljeni kolac,i brzim pokretom ga zariva u telo!U grkljan!Odjednom krv krene da tece u rekama,kao da je osoba pre par minuta umrla,krv se sliva,skoro puno kovceg,uzas,likovi se polako udaljavaju od kovcega..uzas..odjednom,telo krece da stari,da se dezintegrise,nestaje,nestaje u pepelu
Cuje se prvo blag,ali zabrinut glas,tuzan.Zasto....zasto ste to ucinili....on..on je sada slobodan..ja sam ga trebao zaustaviti....zaustaviti svojom zrtvom.....vi...vi..vi ste mozda potpisali smrtnu kaznu hiljadama ljudi u okolini...vi..vi,ste pogresili,ja sam ovde poslat da se borim s njim...da ga...ubijem..ali on je bio previse mocan...jedini nacin...jedini je bio da me ubije..uz moc Tyrola..sam zarobio njegovu dusu u mom mrtvom telu...vi ste..sve to unistili...vi ste pogresili...sada je kasno...ali postoji nacin...da bi se ponovo borio s njim...treba mi novo telo...to..to oruzije pored..ono je pripadalo meni..i ono i taj oklop...dajte ga...dajte ga erichu..erichu lut.....glas nestaje u daljini i gubi se...kasno je nikada necete znati prezime..ali mozda je i to dovoljno.
Odjednom se uz uzasan huk provali i jedan...skroz drugaciji glas..HAHAHAHAH..hvala vam...osloboili ste me..te dosade...stotine godina....ga slusam...ali sada je tome dosao kraj..ponovo mogu klati ljude svojim rukama!!!!i ZUBIMA...JESTI IH!!!!PITI KRV A SVE ZAHVALJUJUCI VAMA...HVALA VAM....glas slabi...i nestaje u daljini.kakvu gresku ste napravili..fatalnu...

Nema vise izbora...imate samo jedan put..naci tog ericha..to je jedini nacin izgleda..morate pozuriti...erich je imperijalno ime...morate pohitati prema glavnome gradu..ODMAH!

baldrick_
09-05-2010, 00:12
Prvi se povraćam od šoka. Izgleda da ga nismo trebali probot kolcem, ko li se toga setio... Pa ok, tražit ću tog lika Ericha, avantura me je našla i ne nameravam da je ispalim. Biće i lepe zarade, a možda i naiđem na familiju. Odmah se osvrćem prema izboru zlokobnog svetlucanja u sobi - kacigi i štiti. Uzimam ih pre svih. Zlokobni su - da, ali dok nešto ne potvrdi njihovu zlu ličnost, zadržat ću ih. Verujem u šesto čulo (pa makar ono bilo nešto drugo do supernatprirodna moć), ali ne toliko.

"Evo ti lobanja" pružam je Grimgatu. "Knock yourself out."

Mislim da bismo trebali detaljno da pretražimo sobu, kao i samu krčmu. Možda nađemo nešto vredno (ne deluje kao da će ovde nekom koristiti), a možda i neki trag koji upućuje na Ericha... ili na prokletog krčmara koji nas je u ovo uvalio. Još nam duguje pare. Kažem ostalima:

"Mislim da bismo trebali detaljno da pretražimo sobu, kao i samu krčmu. Možda nađemo neki trag."

Krećem u razgledanje sobe.

sickpetey
09-05-2010, 01:03
*Pregledava lubanju smiješkom i uzima bodež da izvadi srce iz leša.Jeste da je su sad u gabuli ali Grimgata to ne brine,duh je rekao da će ubiti tisuće ljudi sa sjevera a za ljude Grimgat nikad nije mario,pogotovo one sa sjevera.Nakon vise od 20 godina življenja na ulicama čovjek počne mrziti ljude a još manje im vjeruje,bilo je iznimaka ali su te iznimke umrle.A u ovoj družbi nema nikog kome bi baš i vjerovao,osim možda malo Đurađu.Ipak mu se svidjelo što je vrijedjo onog plemića koji m use i ne sviđa previše,i makar je bilo čudno malo se nasmijo kad se zrigao po podu*

"Hm,hm,hm",hmće dok se igra sa lubanjom,"pa mogli smo odma bježati ali valjda je ovako zabavnije,pa šta sad ako ga ubijemo bit čemo heroji,još bi bilo najbolje da ubije negdje 20 ljudi prvo hehe,"

*Razgledava okolo sobe i misli si da malo uzme neke organe sa mrtvih tijela ali mijenja mišljenje,ipak ne želi da se još neko zriga.Nasmije se misleći to i ode do kovčega*

"Aj da vidimo šta ima ovdje,valjda nije ni to zamka"

*Grimgat se ne pokazuje da se brine,ne jer se ne boji,zapravo se boji kao svi u grupi,ali panika i plakanje bi samo pogoršalo stvari.*

Outmind
09-05-2010, 13:54
Ovo ovako ne može dalje! Izgubio sam svoj narod i svoj dom, a sada sam još i suučesnik u nečemu što bi moglo rezultrati pokoljem tisuća nevinih duša.

Bijes u meni kipti do sada neslućenim žarom. Hladnog glasa i još hladnijeg pogleda obraćam se ostalima: "Uzmite sve što smatrate korisnim. Ovo nesveto mjesto napuštamo prije mraka."

Sigurnog koraka i drhtavih ruku dolazim do praga krčme. Trebam svježeg zraka, no ni vani ne nalazim ni na što drugo do smrada paleži, krvi i beznađa...

GDra
09-05-2010, 16:39
"Tko je taj Erich?!", razmišljam naglas. Ne znam želim li ga naći. Htio bih odustati, ali imam osječaj da moram nastaviti.
Da ih ne smijem iznevjeriti. Put je dugačak, a ne sumnjam da bismo mogli naći mnoge opasnosti na njemu.
Ni ne gledam što bi mi bilo korisno, kako mi je suborac predložio, samo sjedim i razmišljam.
Iako se ne sječam puno, vjerujem da sam u prošlosti radio i gore stvari od oslobađanja vampira.

baldrick_
09-05-2010, 18:07
"Znamo samo da je to imperijalno ime", kažem u pauzi od scavengeovanja. "Je li, ljudi, ima li Imperija negde arhivu svojih građana? Ne bi trebalo da u njoj bude mnogo Ericha Lu....a. Velika je Imperija, ne znam gde bismo ga mogli tražiti bez ikakvih tragova, to za arhivu mi jedino pada na pamet."

hansi
09-05-2010, 18:08
"Prijatelji, izgleda da smo pogriješili. No, u svakom zlu neko dobro, kako se kaže. Barem ćemo se sada upoznati i dulje se družiti. Inače, moje ime je Haghuritius, te mi je vrlo drago što sam vas upoznao gospodo. Mislim da je sjajna činjenica što će neki od nas prvi puta vidjeti glavni grad. Nemojte biti prestrašeni ili razočareni, zajedno smo. Ja predlažem da još malo pretražimo ovu krčmu te onda krenemo u našu avanturu."

Odlazi u prizemlje, te primjećuje neki čudan ormar. Jako je velik, no kada pokuca po njemu kao da je prazan. Otvara vrata i nešto ugleda.


GM, sada mi ti moraš reći što sam našao.

GeraltofSmeg
09-05-2010, 18:57
Richard je napokon, nakon cestih napada na njegov privatni prostor, osjetio samocu. Odmah se je dao na spavanje, te se...kao i svake noci do sada, probudio usplahiren, prestrasen, u agoniji. Ovce su bile krvavije nego inace, a i poceli su im rasti rogovi. Znao je da se nesto cudno događa...a, i znao je da ce pri potrazi inkvizitora biti prisiljeni negdje odspavati...spavanje u vlastitoj kuci, mislio je. Taj konfor mi vec dugo nije bio dopusten.

" Nista drugo nismo mogli uciniti, a i sam duh cuvar, ne bi mogao "cuvati" zlo jos dugo. Svom srecom, mi smo se nasli u mogucnosti sprijeciti ovo zlo." - kazao je, sumnjivo pogledavajuci novaka koji se odmah bacio na pljackanje krčme...sumnjivo, mislio je "Svi ostaci pripadaju onima koji su ga zasluzili"-kazao je snaznijeg glasa nego inace.

Forengner
09-05-2010, 20:15
Posle ovog nemilog dogadjaja,suoceni sa istinom,uzasnom istinom,nasi igraci su se uputili ka glavnom gradu imperije..
Glavni grad...svetao,cist,prelep,dobro cuvan,a mi...u divljini severa,stotinama kilometara daleko od kolevke kulture,vojne nadmoci imperij.Njegovi beli tornjevi se uzdizu nad belim nebom imperij,doduse,to se promenilo,prokleti topovi,dim iz fabrika smrti,uzas.Put je grbav i dugacak,nece biti lako preci ga,proci ce dosta vremena.Ali ipak,igraci imaju duznost.Moraju naci ericha.
U pretrazivanju kafane,igraci su nasli sledece.
1# holy man robes (artifakt!) nema prodajnu cenu.+15 int
1# vampire flesh torer glouves:uzasna stvar,metalne kandze.nemaju prodajnu cenu(ljudi ih se plase i smatraju ih prokletim)+10 dmg
1#holy man shield(relikt!)nema prodajnu cenu +15 agi
1Holy man sword (relikt!)nema prodajnu cenu +15 dmg
1# holy man helmet (artifakt!) nema prodajnu cenu +15 armour.
(NAPOMENA,ove iteme igraci mogu koristiti samo privremeno,naime,dace ih erichu,ili ko zna,mozda i ne.)
7#Human pile of bones.Uzas bezite od toga!Ko zna koliko je staro i cije su to kosti!
4#food ration (zaboga,hrana u napustenoj krcmi,,hmmm ko zna je li dobra.)
4# water trinkets:(voda,izgleda dovoljno cista za pice).
ostale stvari su neupotrebljive.


1 put,kroz obliznje selo.Preporucuje se.
2 put Niz glavni imperijalni put,najbrze najsigurnije.
3put Niz sumske staze,ne preporucuje se,ko zna sta vreba u divljini.


NAIME.dobro odlucite kojim putem ce te poci,(selo je najbolja mogucnost)
Yours:Wizard.
ps:Zao mi je zbog kasnjenja.

GDra
09-05-2010, 20:18
Uzimam Holy Man Helmet. Našli smo stvarno neke korisne stvari ovdje, valjda će nas dobro služiti.
"Kada već imamo ove oklope, bilo bi šteta ne isprobati ih na opasnijem putu.", govorim smiješući se.
Od ovog oklopa se osječam malo sigurnije.

sickpetey
09-05-2010, 20:29
*Gledajući ostale kako se svađaju oko oklopa nekog templara ili šta je već Grimgat uzima i ostale kosti koje su ostale i stavlja ih u vreću.Tko zna možda će mu zatrebati.Družini je bilo i više nego gadno što je već uzeo srce i glavu od leša u sarkofagu a sad če se vjerojatno još i više gaditi.Ali to ne brine Grimgata.*

"Nego..kojim putem ćemo ići do glavnog grada,meni je svjedno sve dok ne idemo šumom",kaže i nastavi stavljati kosti u vreću.

System
09-05-2010, 20:31
Bogovi, ovo mi nije trebalo. Ali svejedno nemjeravao sam da idem u Imperijalni grad. Medjutim imam da uradim posao koji me je doveo ovdje na prvom mjestu. Razgledam stvari. Ovaj mac bi mi mogao koristiti. Uzimam Holy man sword, okrecem se ostalim i govorim.

"Tesko cemo bez mape doc' do Imperijalnog Grada" rekoh "nek neko malo zvirne u mapu koju vec imamo. A sto se puta tice ja sam zato da idemo kroz selo, ja sam ovd' dos'o sa zadatkom i namjreravam ga rijesit', a tak covjek kog' trazim zivi u tom selu."

GDra
09-05-2010, 20:34
"A zašto ne kroz šumu? Brže je, a vjerujem da nas, ovako jake, ništa ne može zaustaviti. Želim što prije otkriti tko je taj Eri... Eki... Erichi..., taj lik!"

hansi
09-05-2010, 20:47
Uzimam holy man shield.
"Ljudi, mislim da bi nam najbolje bilo ići kroz imperijalni put, tko zna što se događa u onom selu.

hacker
09-05-2010, 20:49
Nakon kraćeg premišljanja, uzimam holy man robes. Star odjeću spremam u ruksak, za svaki slučaj. Nakon što sam obukao robe, osjećao sam se lakše. Kao da su mi misli brže prolazile glavom.

"Predlažem da odemo do najbližeg sela i da se tamo malo raspitamo o krčmaru. Niste ga valjda zaboravili?"

System
09-05-2010, 20:52
Nije mi se svidjala ideja o tome da idemo kroz sumu, a i morao sam da idem u selo zbog posla. Moram nekako da ubjedim ove ostale da se pridruze meni. Hah, valjda ove zene nece rizikovati put kroz sumu.

Okrecem se divljaku. "Jedino ako ces jest' sumsko lisce. A i koliko vidim bas i nis' nes' spretan u hodanju po sumskim stazama. U selu mozemo kupit' sve sto nam treba, napit' se i pojebat' nekolko kurvi."

baldrick_
09-05-2010, 21:05
"Ne volim da se napijem, al malo piva i jebanja neću da odbijem. Ja sam za u selo, možemo se malo odmorit, kupiti (ukrasti) namirnice, razgledati prirodu u miru i tišinu.. pa onda u grad." Ovaj varvatin mi je simpatičan na smešan način.

Feanor
09-05-2010, 21:51
-''S-s-s-s-elo se def-f-finitivno čini kao najbolji izbor, a-a-ali ako se odlučite za šumu, ja ću vam biti odličan v-v-vodič jer sam i sam odrastao u jednoj''(molim GM-a da uzme i to u obzir, ako se zaputimo šumom.) No lakše reći nego učiniti pomislih, pola ovih idota bi nastradalo zbog nikog drugog nego zbog samih sebe.Promatrajući ostale kako uzimaju opremu ja uzeh ''Holy-man's shield'', kojeg prebacih preko leđa te da ih tako zaštitim na jedan način, jer još uvijek nemam povjerenja u svih tu.

-''N-n-n-nego Grimgat, kakav to fetiš imaš na leševe, želiš li možda objasnit?

sickpetey
09-05-2010, 21:55
*Još uvijek trpajući kosti čuje Bastiga,pogleda ga malo zbunjeno jer nije ni nakoga obraćao pažnju pa mu odgovori*

"Kosti su ponekad dobre za svakakve stvari,nekromanti ih naprimjer koriste kad rade magicne svitke da dignu mrtve lešove..a i ponekad se mogu koristiti kao wandovi i ostale stvari,a i vještice ih ponekad kupuju,a jesu vrijedne jer kopanje grobova je kažnjivo smrću u imperiji",odgovori mu i nastavi trapti kosti.

hansi
10-05-2010, 15:28
"Mislim da je najviše ljudi odabralo selo kao put, a usput tamo možemo i kupiti hranu, piće ili nekakvu opremu za borbu. No, moramo biti pažljivi. Predlažem da ja idem prvi, a vi mi čuvajte leđa, u slučaju da nas napadnu iznenada."

cham3leon
10-05-2010, 18:25
"Ne budite ludi", javi se Garrett. "Ako se može imperijalnom cestom, čemu ići drugim putem?"

Nebrojene pošiljke prošle kroz Garrettove ruke putovale su upravo carevim uređenim cestama na kojima nikad nisu vrebale opasne životinje, a na topot konja ili bat ljudskih koraka, koji je oprezno uho moglo čuti daleko prije nego što je moglo biti opasno, moglo se na vrijeme sakriti i cijela kola u šumu. Dakako, Garrett je najradije putovao pješice, noseći sa sobom ne više od jednog sanduka ili vreće vrijedne robe, lakog koraka, najtiše što može, a tako je i nestao na najmanji znak prisutnosti ostalih ljudi. Ljudi su najgori, spoznao je baveći se svojim poslom. Životinja te vjerojatno ni neće napasti ako je ne provociraš, ali čovjek koji izgleda najmiroljubljivije lako može biti pohlepni pljačkaš ili ubojica.
Ne jednom su ga tako iznenadili dobro organizirani prevaranti, a dvaput je imao i okršaj u kojem je povukao mač. Iako nije bio najvještiji mačevalac, dobro je vladao vještinama borbe, a ponajviše je znao psihički nadjačati protivnika. U oba slučaja izašao je kao pobjednik i to bez ozbiljnije ozljede, ali i dalje je pazio da ne ulazi u borbe, i sam je tvrdio da nikad nema pravog razloga za oružani sukob (preferirao je elegantnije načine riješavanja konflikata i problema), pa makar mu se veliki rat pokazao kao najveća podloga za zaradu.

Stara iznošena odjeća (E)
Kratki mač (E)
50xgold

hacker
10-05-2010, 19:34
"Ali to neće biti kratak put, a kolko ja znam uzduž imperijalne ceste nema ni jednog selca, ni jedne krčme da se odmorimo. Uostalom, već po drugi put, možda se baš krčmar nalazi u drugom selu i..."

Tu sam stao, jer se više ničega nisam mogao sjetiti. Za krčmara i njegovo zlato me iskreno nije bilo briga. A u teškim danima sam živio od mrvica, tako da mi dugo putovanje nije problem. Uostalom, siguran sam da uz cestu ima barem jedna krčma. Pravi razlog zašto nisam htio ići imperijalnom cestom je zato što ne volim imperijalce. Možda je najbrži put, ali tko zna na kakvu ćemo gamad naići. Tim se ljudima nesmije vjerovati. A opet, s nama su dva imperijalca.
Pogledao sam Garretta. Normalno, on bi išao imperijalnom cestom. Možda nas vodi u zamku? Izdaja mi nije strani pojam. Neki, barem meni, bliski ljudi su se po par godina pretvarali i glumili samo da bi mi na kraju zabili nož u leđa. A mi se poznajemo tek par dana. Morat ću pripaziti na njega.
Nakon kraće stanke, prozborih:
"...i možda nam on može pojasniti par stvari. Što kažete?"

Holy man robes (+15 int)
20 golda
Dagger
Short sword

baldrick_
11-05-2010, 01:08
Sećam se elegantnog rešenja koje mi zaćudo pre nije palo na pamet.

"Ljudi, idemo u selo, odmorimo se, pa onda na imperijalnu cestu. Šuma mi, btw, ne pada na pamet, jebala vas šuma." Govorim ozbiljno sa prikrivenom veselošću. Kao Arnijus Švarcijus, najjači gladijator Imperije.

Upao sam u novu avanturu. Iskustvo me uči da se nikom ne može verovat, mora ću da držim 4 oka otvorena, i da nikom ne dajem lične podatke. Opušteno, ali zatvoreno, that's the way to go.

Gledam u Ričarda i razmišljam "suck my dick". Čisto da proverim da li stvarno ume da čita misli, malopre je tačno provalio o čemu sam razmišljao. Pametan lik, izgleda.. ali nesimpatičan.

Forengner
11-05-2010, 19:44
Seoce,malo ususkano,tako je otprilike u imperij,ovde,je mnogo losije,sve..zatvoreno,svi u strahu,sve zabarikadirano,seljaci su pod oruzijem,svi su spremni kao da ce rat izbiti svakog casa.Nasi junaci dolaze do jednog takvog sela.Visoka drvena palisada,siljata debla zadrzavaju horore noci,svi su na oprezu.Prelazite mali mostic,kanal.Iznad palisade se vidi samo par kuca,s visokim imperijalnim krovom,ta dobra stara arhitektura juga,ostatak,slama,drvo,lose..sve u svemu.Prelazite most,vrata.Masivna od crnog drveta,s jednim malim otvorom.Cuje se glas:'Ko ide?'.Objasnjavate sve po standardu,ime,posao (laganje)sto ste svratili (po vama po hranu)ulazite.Jarak dubok pun sakrivenih kopalja,zamke.Putic vodi ka gore,blato,kamenici pod cizmama,pravite buku,mestani su se sakupili da pogledaju ko to dolazi.Vidite samo par tricavih kuca od cigle i drveta s trosnim krovom.Idete jos ka gore.Zene i deca vas gledaju bledo,da li ste drugaciji..da..niste samo...ljudi...neki od vas su drugaciji..'oni'...mestani ih ne vole,ne veruju im.Zene pere neke krpe,muskarci kopaju,ostre oruzije,kuju,zakivaju,popravljaju.Deca trce igraju se,gledaju vas...sve mirno.Kad ono-imate tri moguca odmaralista.
Crkvu velikog Tyrola.
Krcma zadovoljstva.
Pijani vepar.
Gde ce te poci?U crkvu?Neku nedostojnu krcmu punu bluda i ko zna cega,ili pak u najobicniju krcmu.To je na vama.
Evo jos malo podataka.
ispred Crkve:Uzasan prizor:Svestenik i svestenik ratnik razapinju nekog nesretnika,kako to!Sve je mirno,kao da niko na to ne obraca paznju,taj jadnik ima krpu u ustima.Nista se ne cuje osim uzasnog stenjanja.Svestenik cita molitvu a svestenik ratnik zakucava ekser u nazalost meku podlogu,uzasno.Kapi krvi cure preko tela.Ko zna mozda je to i zasluzio
ispred krcme'zadovoljstva'-laka zena,elfica,naizgled,bujnog poprsja,(iliti kao sto bi se medju ovim seljacima reklo-lubenice)Obucena u lepu odecu,prelepa,razlikuje se od ostalih 'gospodjica ovde',mladoliko izgleda.Ne izgleda kao kurva..umh izvinite 'gospodjica noci' vec kao dama.
Ispred obicne krcme:Par pijanica,nista posebno,ali i jedan veliki,krupan covek,gromada,stoji ispred vrata i,ocigledno ih cuva.
(izvinite zbog zakasnjenja,ali zaista sam bio sprecen,evo imate vise izbora,jos jednom,dobro razmislite koji put ce te izabrati.
Cheers
:thumbs2:

GeraltofSmeg
11-05-2010, 19:50
"Hmpf, ti ne shvacas cemu hitrost u rijesavanju ovog problema?"-poluluđačkim pogledom (+10 modifier zbog madnessa), pocjenjivacki gleda Đubrada.

Dosli smo, shvatio je Richard, s zanimanjem gledajuci u "lubenice" nečasne djeve ispred Zadovoljnog Vepra. Razmisljao je koliki bi otpor stvarale pri slobodnom padu, te je shvatio da bi mozda mogao nagovoriti djevu s lubenicama na privatni pokus.

"Glasam za Zadovoljnog Vepra, svi smo umorni, a nase potrebe nisu bile zadovoljene vec danima, Vrijeme je da to provjerimo, druzi moji...mozda se i tvoja zelja ispuni, đubrade...s drugim vrsiteljom radnje, naravno." - kaze smjeseci se đubradu.
(Zao mi jeste, molio bih da se moj post uvazi, nisam u mogucnosti postati prije 20.00 ovaj tjedan)

Outmind
11-05-2010, 20:24
Mislio sam da ćemo maknuvši se od jazbine onog vampira napokon doživjeti promjenu pejzaža, a time možda i promjenu raspoloženja nabolje. No, kao što to obično u životu biva, nisam bio u pravu, premda sam to možda želio više no obično. Seoce u kojem smo se sada našli je otužno, a rat, umor i konstantni strah ostavili su svoj neizbrisiv trag na licima i u očima mještana. Bez obzira na to bilo bi dobro kada bismo barem na nekoliko sati mogli pronaći mir i okrijepu, možda u pristojnijoj od dvije seoske krčme.

Pozornost mi međutim privlači prigušeni zvuk nečije patnje. Dolazi ni manje ni više iz dvorišta crkve Tyrolove. Bijes u meni na to poddiže svoju ružnu glavu. Nadam se da će mi moji suputnici dopustiti da ga utažim, bilo kažnjavanjem ovih možebitno zastranjenih svećenika, ili pak tog potencijalno izopačenog stvora kojeg muče.

"Drugovi, uputite pogled prema crkvi Tyrolovoj. Nadam se da ćete se složiti samnom da se tamo događa nešto više od pukog sprovođenja volje tog katkad svojeglavog boga, te da je taj prizor vrijedniji naše pažnje i uplitanja, nego li uskudno odjevena "gospodična" ili pak mišićavi čovijek ispred krčme"

GeraltofSmeg
11-05-2010, 20:28
"Sise, nadobudni momče, tko zna kada cemo vidjeti ovoliku kvantitetu i kvalitetu istih." - gledajuci u nebo, te dizuci ruku prozbori Richard

Outmind
11-05-2010, 20:33
"Pohotu prepusti mlađima od sebe" Dobacih Richardu. "Iako bih ti dao za pravo da su vještine liječenja vjerojatno potrebnije mladoj dami no onom tamo mučeniku, čovijek pati. Saznanje o tome jeli ta patnja opravdana trebalo bi nam u ovom trenutku biti od veće važnosti no igra slovenskog ruleta..."

sickpetey
11-05-2010, 20:35
*Dosada.Jad i dosada cijelim putem..a sad i selo.Pišljivo,prljavo,dosadno selo.Grimgat je loše volje a zadovoljstvo ne želi naći u piču ili drugom zadovoljenju jer se boji da bi čak nekog ubio u kakvom je trenutno stanju.Richardov govor nije se ni trudio poslušati a vjerojatno niš pametnoga nije ni rekao,vjerojatno ga je hipnotiziralo malo preveliko poprsje žene blizu bordela..ai jeste bilo veliko ali je Grimgata više zanimalo što se događa kod crkve.Grimgat definitivno nije vjernik ali je čuo Emmericov govor i razmišlja o tome da ode do crkve..možda dođe do konflikta i dobije priluku ubiti svečenika..daa to bi popravilo Grimgatov dan..još se i on sam smješka*

"Ajde Emmeric..da vidimo šta se događa",kaže Grimgat i krene polako ne čekajući Emmerica ni ostale

*pogleda iza sebe jer je Richard ponovo nešto baljezgao i osjeti laganu bol u predjelu glave.Grimgat nije imao veliku toleranciju za gluposti..pogotovo sad kad več prolaze kroz razna sranja*

"Ideš Emmeric..ili češ samo stajati?"

Outmind
11-05-2010, 20:43
Grimgat se odjednom uzvrpoljio i svojevoljno zakoračio ka crkvi. Poziva me da mu se pridružim, no odlučan pogled u njegovim očima u kombinaciji sa saznanjem o prirodi njegovog zanimanja tjera me na oprez - ovaj je čovjek pre nestabilan da bih mogao sam sa njime izaći na kraj ako odluči poduzeti nešto... drastično.

"Strpljenja, moj melankolični prijatlju. Nebi bilo pametno jednostavno uletiti u to sveto mjesto bez saznanja o tome što se zapravo događa. Pričekajmo trenutak i sagledajmo situaciju.,"

sickpetey
11-05-2010, 20:53
*Malo razočaran nakon komentara Grimgat se zamisli i ipak odluci cekati*

"Hmm..dobro,idem poslušati zašto mu to rade...popovi uvije vrište grijehove za koje ih muče..valjda vole svoj glas",podsmjehne se i odlazi blizu crkve da posluša što se dogadja

*Crkva,bogovi i popovi.Nikad mu nisu pomogli a dosta puta su mu skirvili puno toga.Tijekom pokolja nekog sela popvi su prvi pobjegli..i vjerojatno prezivjeli.Tijekom djetinjstva njega i starca koji mu je pomogao su željeli spaliti...na kraju su uhvatili starca i mučili ga i svog krvavog ostavili rulju seljaka da ga dovrši..svega se toga Grimgat sjeća..zato je i učio sve što ga je starac učio..bogovi i sveci..ništa mu ne znače..jedino on sam sebi može pomoći.Sav zamišljen u svoje misli i sječanja Grimgata prekine vrištanje žrtve i nastavi slušati o čemu se radi,a ruku stavlja blizu sablje koja mu je u jakni*

cham3leon
11-05-2010, 21:00
"Sise, nadobudni momče, tko zna kada cemo vidjeti ovoliku kvantitetu i kvalitetu istih." - gledajuci u nebo, te dizuci ruku prozbori Richard

"... i koje se daju kupiti, jer samo tako do njih dolaziš", odbrusi Garrett. A sela! Znao je Garrett da selo ne može biti lijepo i elegantno poput impozantnog a opet gracioznog prizora velikog carskog grada, i da umjesto pristojnih, uglađenih ljudi ovuda žive samo seljačine, ali ovo je stvarno selo kojim nitko ne bi mogao biti previše ponosan. Kad je bio malo, proveo je ljeto kod rođaka u Shynu, selo možda čak i manje od ovoga, ali uređeno i puno sposobnih i dragih ljudi. Palisada koju su zvali bedemom jedva da im je mogla što poslužiti, a nije bilo za vjerovati da ti ljudi nisu bili dorasli nekakvim naprednijim tehnikama gradnje. Kažu da knjigu ne treba suditi prema koricama, ali u ovom dijelu svijeta, uz ovakve korice možeš dobro procijeniti tko ovdje živi.

Kako god, nema previše razloga da ovdje ne bi prolazile trgovačke karavane, ali nije bilo ni jedne na vidiku. Moguće je da se u ovakvim krajevima gdje se prozori brišu sjekirama svi poslovi obavljaju u krčmi, pa zašto ne pogledati? Garrett je jedva čekao da ono malo zlata što mu je ostalo potroši na kakvu korisnu opremu koja će mu jamačno trebati ako misli i dalje pratiti ove entuzijaste.

Pijani Vepar je bio sve što u nazivu piše, osim vepra. Trojica za šankom, po svemu sudeći stalna gosta, bili su očigledno pod gasom. Garrett pogleda uokolo i obrati se konobaru koji je čistio ostatke razbijenog vrčića na najbližem stolu:
"Ima li tu nekoga tko bi bio voljan trgovati?"

Sonic_Moronic
11-05-2010, 21:18
Narrath je umorno gledao oko sebe. Putovanje nakon putovanja... Napravili su grešku kod vampira, reagirali su nepromišljeno, brzo i vjerojatno produžili svoju avanturu. Pitao se jesu li posljedice bile tako fatalne kao što je utvara rekla... Ali ipak, nije se previše brinuo. Cijeli taj događaj bio je nejasan i neuvjerljiv, nisu saznali mnogo od duha, zašto je bio tamo, koji je bio njegov zadatak.

No ipak, slijed događaja je dosad bio jako zanimljiv, ostat će sa družinom i pokušati saznati što se događa. Neki pojedinci su mu se činili jako zanimljivi, ali u svoj toj žurbi nije se uopće stigao upoznati s njima. Nadao se da će uskoro svi negdje stati, odmoriti se i imati vremena da podijele misli.

Problem je bio što mu se obje krčme nisu nimalo sviđale. Jedna je izgledala kao bordel pun pohotnih muškaraca i prostitutki s kojima nije htio imati posla.
Druga je mirisala na nevolju. Ona gromada ispred vrata izgledala je spremna da prebije na mrtvo ime bilo koga tko mu se nije sviđao.

Sve u svemu, zadrto malo selo. Kroz svoja putovanja, bio je dobrodošao u skoro svakom selu gdje je zabavljao mještane. Bili su fascinirani njegovim porijeklom i pričama. A ovdje... Ovdje je vladao strah i ratobornost.

Smrknuto je pogledao prema crkvi, gdje je par svećenika, najvjerojatnije iz čiste okrutnosti, razapinjao nekog jadnika. Grozan prizor. Nitko nije zasluživao takvu kaznu, pogotovo ne od prljavih, inkvizitorskih svećenika.

Okrenuo se prema članu družine koji je izgleda htio krenuti prema crkvi.

"Gospodin... Grimgat, zar ne? Slažem se s vama, užasnut sam ovakvim prizorima. Razmijenimo nekoliko riječi s tim gnjusnim likovima koji se usuđuju zvati službenicima boga."

hansi
11-05-2010, 21:46
"Ovo selo izgleda jako loše. Očekivao sam opremljenu krčmu u kojoj se mogu dobro odmoriti, najesti i napiti, te trgovce, a dobio sam raspušteni bordel, nekakvu čudnu krčmu koja mi ne liči na krčmu, te dva svećenika koja muče nekog jadnog čovjeka."
Haghuritius je razočaran, pomalo je tužan, ali ipak je tu sa nekolicinom prijatelja.
Okreće se prema Grimgatu i kaže: "Druže, da pođemo razgledati onu crkvu"?

hacker
11-05-2010, 21:59
Ah, opet neko šugavo mjesto. No barem ću se odmoriti. I uz malo sreće, neće biti crvenookih stvorenja i starih vampira. Gledam uokolo. Ispred crkve muče nekog jadnika. Valjda je to i zaslužio. A i ako nije, nije moja briga. Okrećem se i gledam u dvije krčme. Ispred jedne je elfica bujnog poprsja, a ispred druge gromada koja očito čuva vrata. Garrett je ušao u Krčmu zadovoljstva. Da ga pratim? Dosad još ništa nije pošlo po zlu. Možda sam ipak bio previše zabrinut. U toj krčmi tako i onako nema nečeg posebnog.

Ispred obične krčme stoji grdosija od čovjeka. Koliko vidim, još se nitko nije uputio tamo. Možda napokon dobim malo mira. Obračam se družini:
"Čujte, ja idem malo provjeriti običnu krčmu. Ako što nađem, javim", nastavljam spuštenog glasa, "i evo vam savjet. Vidite i sami da su ovi ljudi bili kroz puno toga. Zadnje što im treba je grupa stranaca. A ipak su nas pustili unutra. Mi smo ovdje gosti. Što znači da se moramo i ponašati kao gosti". Neki me gledaju u čudu, pa sa smiješkom nastavim: "primjetio sam da neki od vas žele spasiti mučenika. E pa sumnjam da će to proći mirnim putem ako samo bezglavo uletite. Koristite glavu." Nakon tih riječi, uputih se prema krčmi.

Dolazim do grdosije i govorim:
"Pozdrav, dobri čovječe. Dolazim sa dalekog i napornog puta, i prijeko mi je potrebna hrana i voda. A dobro bi mi došao i trgovac. Zanima me je li dopušten slobodan ulazak ovdje i da li ovdje mogu naći ono što tražim? "

sickpetey
11-05-2010, 22:03
*Grimgat pokušava čuti što svečenici govore ali nikako da ih čuje,previše krikova a i svečenici vrište na nekom neznanom jeziku...hehe možda ga koriste na misama pa ga ne zna pomisli Grimgat.Sav više iritiran misli otići do svečenika sam sa Emmericom ali iza njega su došli još Haghuritius i Narrath da pripomognu.Izgleda da oni isto ne vole tu nepravdu.Makar oni vjerojatno ne znaju da se Grimgat ne bi ni suprezao ubiti te popove čak i da nisu mučili tog seljana ili šta li je več ali ipak,lijepo je imati barem nekakvu podršku*

"Hmm,pogleda ih Grimgat,"ionako ih nemogu čuti ništa..pa onda ajmo",kaže i krene prema popovima

*Popovi na trenutak zastanu i pogledaju Grimgata kao neku spodobu..vjerojatno vec vide u svom prljavom umu kako ga muce kao tog seljana..ali on ne namjerava to dopustiti*

"A i mislio sam da je lijepi dan za mučenje ljudi",kaže smijujiči se,"što je bilo svečenici,dugo niste palili vještice pa morate nači neku drugu žrtvu"

*Lagano uvuče ruku ispod kaputa i uhvati sablju za svaki slučaj*

"Ajde da nam lijepo objasnite zašto mučite tog čovjeka",izusti ljutito i pogleda prema popovima.

Outmind
11-05-2010, 22:24
Moj smirujući glas i dobre namjere očito na Grimgata nisu ostavile dubljii utisak. Sva sreća pa su onaj minstrel i, što je možda još i važnije, naš novi nedvojbeno borbom okorjeli suputnik odlučili pripomoći. Jeli to zbog altruizma, radoznalosti ili razbora - ne mogu procijeniti. Važno je da nas je sada dovoljno za okršaj sa svećenicima, ili pak za smirivanje grimgata...

Vještac se nimalo taktičnu obraća svećenicima. Nadam se da zbog njegovih postupaka neću morati uskakati ni kao diplomat, ni kao pomoćni krvnik...

baldrick_
12-05-2010, 14:37
"Kada sam umoran ne mogu funkcionisat", odgovaram Ričardu. Smejem se što me je oslovio Đubrad, dobru šalu na svoj račun (ako ima osnova) mogu itekako prihvatit.

Trilema je predamnom.. šta činiti? Mogu otići u krčmu, upoznati kul ljude, popiti koje pivo, odmoriti noge.. Volim da se družim ponekad. Onda, sveštenici muču nekog lika, mučan prizor za mene. Mogo bih da mu pomognem, ili barem da saznam o čemu se radi. Ne volim sveštenike. Ali, pažnju mi privlači prelepa elfica, a još i zgodna. Nije bilo seksa (sem sa samim sobom) odavno. A sem toga, deluje jako ljupko i slatko, kao žena koja se voli - voleo bih da imam seks sa njom, ali bih isto voleo da je šarmiram, da se rodi hemija, da tu bude nešto više od pukog snošaja (ljubav.. ne, naravno, ali simpatije da). na kraju krajeva, vidim da se većina družina nameračila na sveštenika, siguran sam da će ga spasiti i bez mene.. sposobni su to momci. Posmatram elficu dok oni raspravljaju, bilo bi lepo kad bi mi uzvratila pogled.. onda bih joj se nasmešio i prišao.. Ne želim da plaćam za seks, do toga sigurno neće doći.

Obraćam se ekipi: "Sada bismo mogli da se malo odvojimo, osvežimo, pa onda nastavljamo quest.", ponavljam ono što većina zna. "Ja idem nekim svojim poslom, ali ako izbije kakvo sranje, zovite me, biću verovatno u onoj krčmi zadovljstva.. ako ne tamo, onda u običnoj taverni." Zovite me kažem iz kurtoazije, prilično sam siguran da za tim neće biti potrebe, a i nadam se da ću biti previše zauzet.

Prilazim sigurnim i brzim (ali ne previše) korakom elfici. Kada sam na dovoljnoj blizini, kažem:

"Pozdrav, lepa neznanko." Lice mi poprima vedre crte, razgovaram se prelepom vilovnjakinjom i u tome uživam. "Kakva je ovo krčma zadovoljstva? Hoćeš li da mi pozajmiš neki zlatnik da mogu i ja da uživam u tim zadovoljstvima?" Čekam da vidim reakciju, a ako bude pozitivna, složit ću svoj razoružavajući osmeh, koji pokazuje moje ruganje situaciji, i moje lepe namere. Ako reakcija bude negativna, i ako mi se ne svidi kao ličnost.. pa onda ću je samo pozvati na večeru u obližnju krčmu. Ako odbije, eto mene Pijanom Vepru sa drugarima i kriglom, nadam se hladnog, piva. Naposletku, za muvanje elfice biće još prilika, pa makar ih i ja sam morao udesiti.

Forengner
13-05-2010, 13:40
Prokleto selo!Promrmlja neko u pozadini.
Zaputise se ka razlicitim ugostiteljskim,i onim..eh ne bas toliko ugostiteljskim objektima.Nekoliko u crkvu,neki u bar,a neki cak i u kucu zadovoljstva.Scena ispred crkve: U ime Tyrola priznaces!Ili ces priznati ili ces goreti u vecnoj vatri svetla!vuci!Uz uzasan krik i lokvu krvi,drugi svestenik okrenu kaznjenika na stranu isecivsi mu ledja,ostrice na krstu su nosile mesa i krvi.Priznaj djubre!Priznaj!!!Ako to ne uradis iskopacemo ti gresne organe i nahraniti ptice s njima!Odjednom krpa iz usta nesrecnika ispade i zacu se krik ravan stotini mladih djeva koje siluju orci.ARGGGGHHHHHH!!!!!!!!NE MOGU VISE PRIZNACU SVE!!SVE!!!!!ahh.dobro je djubre jedno,ovako bi se mucio ko zna koliko a sada te mogu odmah ubiti,kazi!Moram to cuti i zapisati!priznajem,priznajem da sam ukrao hleb za vreme obreda...i vino...nisam jeo...jeo 4 dana..molim vas imam porodicu!Veliku!Morao sam ih nahraniti!Molim vas!Za to nema oprostaja,*izvadi dugi noz i krenu k zarobljeniku*Ne!NE!!!!!Upomoc nemojte samo gledati upomoc!!!NEEE!!!!*Sluhshkrcshluh...tup..tup tup*Glava se otkotrlja prema igracima.[color=#0000BF]Ajde Lutner zamnom,moramo nastaviti s obredom.Ovaj lopov nas je u tome omeo.Da oce.Polazim.*glas je osobi blag,mio,lep,gotovo zenski*udjose u crkvu,vrata se zatvorise.Uzasan prizor,nesretnik,zbog malo hleba i vina...
Imate 3 izbora
1 Pokusati uci u crkvu,pricati s Lutnerom i onim svestenikom,upitati zasto su kaznili nesrecnog coveka zbog takvog nebitnog dela.
2 Pokusati saznati nesto vise o tom ubijenom coveku,mozda naci njegovu porodicu,pomoci im.
3Prokleti svestenik!Do djavola s njima!!!JURIS NA TU PROKLETU CRKVU!

Krcma...mhhm.Najbolje!Krcma lepa uredjena tolplo zute boje,prozori cisti,ahh fino.
Dobar dan gospodo!izvolite uci!Najbolje pivo i hrana u celom imperij!udjite udjite!-zanimljivo,izgleda kao razbojnik a veoma je velikodusan.Lepo
Velika krcma,puna ljudi,pesma pivo,muzika ahhh...mir konacno..ne onaj gradjanski mir,vec mir za avantursitu.
Dobar vam dan zelim gospodo!Hocete li pogledati moje proizvode?Izvolite,izvolite.
1#short sword - 10 golda (5 dmg)
2 # mug of beer 5 golda.
1# good short sword-220 golda. (dmg + 15)
1# long sword-300 golda. (dmg + 20)
1 #Stout shield-250 golda.(armour + 10)
20 food rations-jedna 10 golda.
20 water trinketa-200 golda.
Luk-500 golda.
Strele 20#-1 10 golda.
Krzno-700 golda.-(armour + 10)
Fine clothes-5#-1 200 golda (armour + 0)(udobna lepa odeca.)

ispred Javne kuce.
Elfica...ahhh...praznik za oci.
Da li vama momcima treba nesto....specificno?*oblizuje se*).
Kuca izgleda prelepo,cisto sredjeno,najlepsi objekat u selu nema sta.
1 izbor-Get ready for some lovin' :D
2-Mah,samo mi fali dete s elficom prostitutkom.
3 Ulazim ali oprezno,mozda nije sve tako lepo kao sto se cini..

sickpetey
13-05-2010, 15:00
*Svečenici su krenuli natrag u crkvu.Grimgat prilazi tijelu hvata glavu i blijedo je pogleda.Nakon nekoh 5 sekundi stavi glavu pored tijela,ustane i pogleda okolo.Selo se ponaša kao da se ništa nije ni dogodilo..več su se navikli na sve.Ovce..bezglave guske koje rade šta im se reče.Grimgat uviđa to s gađenjem*

"Ako ih napadnemo tu selo če se pridružiti..najbolje da otiđemo u crkvu tako ako budemo primoreni boriti se moči čemo sakriti tijela i otiči iz selaprije nego što primjete",kaže Girmgat i počne iči u ulazu kako bi našao svečenike.

*Pogleda na trenutak natrag*

"Idete za mnom ili vi imate drugih ideja",kaže i nastavi polagano koračati

Sonic_Moronic
13-05-2010, 16:03
Narrath problijedi. Njegove sumnje su bile točne. Gnjusno, okrutno ubojstvo zbog sitnog "zločina". U svim svojim putovanjima, nije naišao na ovakvo mjesto.
Okrenuo se.
Seljani nisu pokazivali nikakvu reakciju, kao da je ovaj prizor bio svakodnevan. Užasno...

Obrati se Grimgatu.

"Da... Idem za tobom."

cham3leon
13-05-2010, 17:05
"Mhm... Daj mi jedno pivo, i trebat će mi zaliha hrane. Mogao bih obući i nešto elegantnije, ali bogati, zašto tako skupo?"

Kupuje 1x Mug of beer, 1x food rations = 15 gold

Kratki mač x1 (E)
Iznošena odjeća x1 (E)
Jabuka x1
Food rations x1
Mug of beer x1

35 gold

Outmind
13-05-2010, 18:33
Trebao bih biti zgrožen. Trebao bih biti razbiješnjen. Trebao bih osjećati... nešto. Po prvi puta u životu nisam siguran što misliti - čovjekovo priznanje doima se strašnim, no ton kojim ga je izrekao nekako je... neiskren. Okrutnost kojom je mučen neopravdana je, no ne mogu sa sigurnošću odrediti njen izvor;jeli po srijedi fanatičnost lokalnog svećenstva, ili pak neka nesveta izopačenost?

Grimgat i Narrath već su se zaputili prema unutrašnjosti crkve. Pametno, što god se zbilo bolje je da se dogodi tako no pred očima napaćene i možda ratoborne svjetine. Hvatam korak sa njima te blago progovaram: "Oprez gospodo, nešto mi govori da ovdje na djelu nije Tyrolova pravda. Ispitajmo ovu dvojcu o njihovim postupcima, a ako to ne pomogne... onaj čovjek tamo neće ostati obeščašćen.

Forengner
13-05-2010, 19:15
Igraci polaze ka crkvi.Teska drvena vrata,oni kucaju.
Lutneru!Lutneru proveri ko je.Brzo!Odmah ti *****
Mlad momak otvara vrata.Ima 18 godina najvise,odeven u odecu loseg kvaliteta.Pita:
Sta vam treba?Brzo odgovarajte,moj nadredjeni je nestrpljiv.

Outmind
13-05-2010, 19:25
Kratko vrijeme nakon što je Grimgat počeo bjesomučno lupati po vratima sa druge se strane začulo mumljanje i stenjanje mlađeg od dvojice svećenika. Uskoro je pred nama - nizak, podhranjen i krajnje prestrašen. Pitam se jeli izvor tog straha naše uplitanje, ili pak gnijev njegovog gospodara. Brzo uskačem da naš vještac, ili pak naš novi suputnik ne učine nešto ishitreno. Ovaj mali izgleda labilnije od starijeg svećenika, možda će pokleknuti:

"Blagoslovljen bio u Tyrolovom oku akolite. Moji suputnici i ja nismo mogli a ne primjetiti... incident koji se maločas zbio. Zanima nas samo što se tu stvarno dogodilo. Što je bio uzrok takvom ophođenju - tyrolovi sljedbenici iako pravedni, nisu baš poznati po svojoj okrutnosti, bila ona poravdana ili ne."

hansi
13-05-2010, 20:20
Haghuritius misli;
"Hm, zanimljiv prizor vidjeh. Možda bolje da budem oprezan, onaj stariji svećenik mi se čini iskusan. Mislim da će biti borbe."
Prozbori mladom svećeniku;
"Dragi mladiću. Vidjesmo strašan događaj maloprije. Zanima nas, zar je bilo potrebe da onako mučite jadnog siromaha, samo zbog malo kruha i vina. Čudno mi je to, što si jedni uglednici poput tebe i tvog oca dopuštaju takve radnje. Uostalom, zar nebiste vi trebali narod učiti kako je ubijanje i mučenje loše?"

sickpetey
13-05-2010, 21:23
*Grimgat je kucao na vrata ali su se progurali Haghuritius i Emmeric prije njega.Nije mu se to previše svidjelo ali je to možda najbolje..ipak izgleda da su oni bolji u razgovoru ali ipak čisto iz sigurnosti Grimgat napravi korak naprijed i šapne Narathu*

"Budi spreman",šapne Narrathu i stavi ruku ispod svoje jakne držeči nervozno sablju.

*Ako sve prođe dobro mali če pobjeći i imat če šansu ubiti svečenika na miru..ili ne..možda mali pozove pomoč.Imajući to na umu Grimgat se nasloni do vrata za svaki slučaj ako Haghuritius i Emmeric puste mladića da pobjegne.Da mu brzo potezno prereže vrat*

"Ajde više",lagano reče tiho Grimgat i stavi kapuljaču na glavu.

*Napokon če biti krvi..i nešto za čim Grimgat več duže vrijeme čeka.Neizdrživa žeđ*

Forengner
14-05-2010, 13:58
Sto,sta...mislim zasto to vas zanima?Ne...umh ja stvarno ne znam uhhh ma ko ste vi uopste i sto vas zanima?U pozadini se cuju koraci,mora da je stariji svestenik.S(test,= potreban speeccraft 70).

Outmind
14-05-2010, 14:32
"Polako mladiću," govoorim umirujuće i odmjereno, tako da se opusti i postane razgovorljiv, "Iako neki od nas izgledaju i ponašaju se... excentrično <upućuje kratki pogled Grimgatu>, budi uvjeren u to da pravednom (ovo naglašavam) sluzi Tyrolovom ne želimo učiniti ništa nažao. Ako je pak takav pravedni sluga Tyrolov i zastranio, ishitrenost je odlika mladosti, i može se opravdati i iskupiti. Kreni dakle od početka - što se zbilo?"

GDra
14-05-2010, 14:42
Kupujem mug of beer, pijem i razmišljam. Na ulasku u selo smo svi vidjeli onog čovijeka kojeg su mučili ispred crkve.
Ali ne zanima me on previše, imam i svojih problema. Što čemo napraviti sa onim starim krčmarom?
Možda je onaj čovijek kojem ime poćinje slovom "e", zapravo krčmar?
Što ako on uopće nije bitan, možda dođemo u taj grad zbog ničega.
Neki me ljudi ćudno gledaju, možda zbog ožiljaka kojih imam puno. Mrzim ovo mjesto, iako zapravo ne znam zašto.
Možda mi se nešto dogodilo uvdje prije one bitke u kojoj sam izgubio pamćenje?
Koliko god ova krčma bila vesela, imam dojam da zapravo nije.

hacker
14-05-2010, 18:34
Ulazim u krčmu, razgledavam uokolo. Prilazim trgovcu i nakon par minuta razmišljanja i gledanja ponude kupujem 5 food rationsa i 5 water trinketa (ostaje mi 100 golda)

Forengner
14-05-2010, 19:02
Taj covek..ne znam...ne znam zasto ga je gospodin ubio...mada..mad..mada mora da je imao dobar razlog...ma kakav dobar razlog!Godinama ubijamo ove nesrecne ljude!!Nizasta!Nikakvi kultisti to nisu!To su obicni seljaci!A...a on...taj!ON.!!taTAj!prokletnik!On ih jede!Taj bolesnik!Muka mi je vise svega!Trebalo je biti samo jednom...a onda jos jednom...i jos..jos jos jos...i nikad kraja..ubili smo ih najmanje 10...jadni ljudi...bez prokletog razloga..Dosta mi je!NE mogu vise ovo da trpim!Nikada vise!Djubre jedno zazalices sto si me uvlacio u ovo!!!]
Jurnu prema svesteniku koji je upravo silazio sa stepenica!
1 izbor: uhvatite tu budali!Zaustavite ga!Samo nam fali ludi inkvizitor na sve ove nevolje!Brzo!Ne sme ga napasti (agility 100,str 80)
2 bezimo mi odavde,ko zna sta ce se jos dogoditi,ti sektasi neka se oni kolju,mi ce mo radije nastaviti put.
3 Sad je prilika!vadite oruzije!Na svestenika!Imamo i dokaze protiv njega a i pomoc ovog mladica!

Jos jednom izbori,ali ovaj put,za jedan od njih treba imati visoke atribute da bi bio ispunjen.Ko zna sta ce se desiti sledece..

GDra
14-05-2010, 21:34
Iz smjera crkve dolazi nekakva buka. Ovdje u krčmi se nije puno stvari promjenilo.
Ljudi dolaze i izlaze, naručuju pića i kupuju razne stvar, ništa neobično. Postajem gladan pa kupujem food ration.
Buka izvana je sve glasnija, no ne obazirem se. Jedem ovo čudno jelo, užasnog je okusa.
Pokušavam ne razmišljati o nikakvim problemima, samo se želim odmoriti od svega.
Otišao bih u neki drugi lokal u ovom selu, ali sam umoran i neda mi se.
Moja katana, vjerojatno jedina stvar kojoj mogu vjerovati, mi je cijelo vrijeme na leđima, ne skidam ju, ali ne smeta mi.
Predugo se zadržavamo ovdje, što su svi toliko neozbiljni?!

GeraltofSmeg
15-05-2010, 12:36
Shvacajuci da je ostavljen sam, te cuvsi buku i osjecajuci napetost u zraku, Richard je odlucio odmoriti se od stalnih borbe, duhova, ovaca i pljackanja. Dosao je do crvene zgrade okruzene djevojkama, velebnim djevojkama s predimenzioniranim grudima, s velikim razmjerom razlicitost u odnosu na ostatak tijela. Ali, nije to shvacao kao manjkavost, cak stovise...ne bi li djevojke bile neugledne ako bi im tijelo bilo proporcionalno tim gigantskim ...darovima. Dosavsi do ulaza, namignuo je vilenjackoj djevojci, jos uvijek neiskvarenog, te mladenackog izgleda.
"Mogu li znati vase ime, bajna djevo"-ozbiljno kaze "Moje ime je Richard, vojovođa Richard"-prozbori apeliravši na zeninu mogucnost povezivanja visokih vojnih činova s bogatstvom.
No, prije nego sto je mogao ispuniti svoje namjere, pred njime pojavi se kršan momak, ocito i sam zeljan djevojke na koju je Richard ciljao, on se cinio smionijim u svom pokusaju, te ju je uhvatio za vrat, te ju trcavsi, vukoše u bordel.
Nije dugo trebalo ocekivati Richardov odgovor na te provokacije njegovog šarma. Potrčao je u bordel, prateci bajnu djevu.

Sonic_Moronic
15-05-2010, 12:47
Mladić je krenuo prema svećeniku. Narrath je morao brzo misliti.

Zbilja je bio bijesan zbog onoga što je vidio i čuo, a sad je imao priliku napasti monstruoznog svećenika. Ali, ne. To nije bio način. Tek su došli u ovo mjesto i radije bi izbjegao praviti probleme. Pogledi koje su mu upućivali seljaci dok je išao kroz selo nisu bili ljubazni.

Neka ga ona budala ubije ako može. Narrath je u zadnja 2 dana vidio više natprirodnih pojava nego što mu je bilo drago, i ako je istina da je svećenik kanibal, ne bi se začudio da se unutar njega nalazi kakav demon.

GeraltofSmeg
20-05-2010, 13:59
GM: Zakoracili ste prema sveceniku, no, na vase iznenađenje "svecenik" se teleportirao.
"TELEPORTIRAO SE BEZ IKAKVE MUKE"- cujete uzvike puka"...TO MOZE SAMO INKVIZITOR.(to je taj.)"
Na mjestu gdje je nekoc stajao inkvizitor, nalazi se trag vapnenca, ocito inkvizitor nije bio toliko vičan u teleportaciji, ostavio je trag. (da, on se nalazi na vapnencu.)
Dogovorite se sto hocete.
Richard je pronasao elf djevu, a u njoj i momka koji ju je povukao u bordel, shvacajuci da je to dio njene usluge, prikljucio se, te tren kasnije, bio mokar...naravno, on nije bio taj koji je ispustao tekucinu. Tren kasnije, elf djeva djelovala je zahvalno, te mu objasnila situaciju, njenu bolest koju je upravo izljecio. Elfica obecaje pruzanje usluga u neogranicenoj kvantiteti, te zeli postati clanom druzine. (Richard prihvaca)

Evo.

GDra
21-05-2010, 12:05
Mislim da više neće ništa biti od ovoga. Nitko se ne želi pokrenuti, naći tog čovijeka!
Zauzeti su ovim glupostima, koga briga za crkvu?! Počeli smo nešto, moramo to i dovršiti.
Kupujem još jedan mug of beer. Nadam se da će se netko uskoro uozbiljiti.

GeraltofSmeg
21-05-2010, 12:30
GM: Skupno ste odlucili piti pivu. Piva je otrovana, padate na pod, budite se sutra.(Da, ozbiljnos odluka. :P)