PDA

Pogledaj cijelu verziju : 1. Pc play Role play Pravila! - GOTOVO



Forengner
04-05-2010, 13:50
Otreznio se . Prvo cu predstaviti rase,svet,gradove,klase.
RASE:
Aldur:Vilenjaci (wood-kin)
Vaghath:Bear men of the North.
Gyranians: Imperija ljudi.
Mesh-kin (izbegilice iz prvog rata)
Flayran:Dark elfs.
(o rasama nesto vise kasnije,svaki ucesnisk bira rasu klasu,i birthsign.)
KLASE:
Lock-pick:(roug)
BladeWarden-Samuraj iz daleka .
Armsmen: Tipican fighter.
Sinner:warlock.
Arcnite: Mage
Truthsayer:Bard.
Info o klasama malo kasnije.
Birthsigns:
Tyrol:Glavno bozanstvo imperije.+speechcraft
Magnus:Trickster bog.-Loki+lie,barter,spellcraft
Furia:Boginja lovaca.+all ranged weapons
Kharnos:Bog rata (cheesy i know ).+oruzije-sve ostalo
Predlazem musko zenske prarove likova.
Svet
_Allanious_


Glavne frakcije(igraci im se mogu pridruziti)
Empire.(humans,)
North(wild humans,beasts,orcs,trolls)
South(elfs,dark,wood,necromansers,south empires(prim.nesto slicno kini,(zbog anime fan igraca ).
Mesh(unistene teritorije izgubljenih dusa sva tri velika rata)(sve rase).

Nastavak ce uslediti sutra.(kompletna prica,svet,sistem igre,ma sve.(gradovi.)
Malo vise o rasama
Aldur:Ne zive u sumama,vec u mocvarama,sume su unistene od strane imperije,i elfovi polako pocinju zaboravljati nacin na koji su ne tako danvno ziveli.
3 puta
Loyalist:pokusati naci nacin da se imperija zaustavi diplomatskim putem.
Warmounger:Ustanak
Neutrual:Ostavit ces svoj narod na cedilu?
Vaghath:Mrki ljudi severa,domovi su im u opasnosti,najezda okrova s dalekog neistrazenog severa preti svim bicima.Ti si prvi na liniji udara
3 puta
Berserker: Potpuno se posveti putu Kharnosa,obican nacin zivota za tebe ne postoji,ti znas samo za bojne poklice,krv,i rat.
Shaman:Ti imas dar da mozes komunicirati s zivotinjama,mozda nedjes nacin to uskoristiti protiv orkova?
Half-breed:Tebi je majka imperijalka,mozda zbog drugacijeg izgleda mozes otici u zemlje sunca i olova?Pokusaj da nadjes put da imperija posalje trupe na sever.
Gyranians

Mocna imperija ljudi se proteze putem celog allaniosa.Sa stotinama gradova,ti pripadas najmocnijoj kulturi ikad.Da li ces biti istinski imperijalac ili pak saradjivati s ostalim rasama?
3 puta
Noble:ti si bogat mocan,svi te vole i postuju,ali samo imperijalci,ostali te mrze,ti si posle 9 ratova dobio zemlju njihovih predaka.Hoces li postati drugi covek ili biti jos gori?
Soldier:ti si jedan od stotina hiljada,obicno topovsko meso,mozes se nadati da ces preziveti jednu bitku,mozda dve,ako umres 100 drugih ce zauzeti tvoje mesto.Zelis li promeniti to,ili se truditi da sto duze opstanes ili cak postanes vitez?
Mesh-Kin
Nema puno reci o tebi,ti si izbeglica,ostavljen,siromasan,posle velikog rata tvoju su zemlju unistile strahote pakla,mutanti.Nemas dom,vec kao i milioni drugih zivis u kampovima koje je imperija sagradila,nije neki zivot huh?
3 puta
Murderer.Nemas sta izgubiti,postajes kriminalac.Mozes operatirati sam ili u bandi
Zealot:zakleo si se osvetiti zivote svoje porodice,ides na sever u potragu za stvorenjima,(ako je i jedno prezivelo).Mozes uspeti,ali i najverovatnije ne..
Witch:(samo zenko)Ti si vestica,zivis u satoru,mozes naivnim ljudima gledati u dlan,padati u trans i govoriti stvari iz buducnosti za pare,ali zapravo nemas moci,tvoja moc je sto te se 89 posto stanovnika sveta neverovatno plasi,oni uceniji s druge strane,ma,njima ne mozes nista.
Flayran: Ti si mracni vilenjak,ponosan,iako pripadas rasi bez zvanice zemlje ili gospodara,uzasno si arogantan,brz,agilan,inteligentan,okrutan.Zivis od poljoprivrede,od imperije,ali,oni na tebe ne obracaju paznju,hoces li ih podstaci da te se boje ili da te postuju?
3 puta
Assassin:Jednostavno,ubica,sve radis za pare.Hoces da imperija drhti od same pomisli na tebe,ili ce te oni pak unajmljivati.
New age:hoces biti novi poglavica?Moras prvo eliminisati starog..
Vampire:Ti (nisi znao) pripadas lozi vampira,ne onih obicnih,vec mocnijih,starijih,svetlost ti ne moze nista,ali sve ima svoju cenu,ti se moras hraniti.(znas sta to znaci zar ne ).

NAIME:Putevi,su osnova lika,potom on bira klasu,birajte normalne mogucnosti,ne prim. Zealot-sinner,vec Zealot-Truthsayer.

NEKA se svi zainteresovani za RP,jave u naredna 24 casa,ostave meni poruku,kada se svi skupe,neka svako odluci sta ce biti.
Posle kreiranja svih profila,krenucemo s igrom.Sistem ce biti baziran na visem skillu,prim-heroj-atack dmg-20-creep-armour 25,heroj ima claymore (claymore + 10 dmg) 20-10=30 30>25,creep prima 5 dmg-a.Creepovi imaju visok broj rana-30,40,50,60.Znam da je simple,ali ce team work biti vazan pa ce igraci moci sabirati zajednicki dmg (napadati zajedno,prim wariour prvi,pa mage firebolt,i ranger dovrsi strelom.).Nije nesto ali je to jednio sto mi trenutno pada na pamet,+ bice i minus modifikatora,ako je kilzavo,recimo igraci nece moci da trce brzo,-run action -10.ako je jako osvetljenje balistika -10 i tako dalje.

Actions.
svaki igrac ima 10 action pointa u potezu.
Lista akcija.
Run.
Dodge.
throw.
swipe.
atack.
cast.
open.
close.
lock.
pick.
spot.
jump.
look.
read.
eat.
sleep.
talk.
steal.
break.
lift.
Akcije ce se modifikovati zajedno s glavnim atributima.
Pimer. agility 50.jump 10,modifikacija 5.konacan jump skill 15. primer. skok s zida-jump skill 20,igrac skace i pada(nije obavezno,igrac moze i sam naci nacin da sidje sigurno,ali ukoliko ga neko juri igrac nema izbora.).GM odredjuje ozledu.
cast-20,Int-70,modifikator 7-konacan kast skill 27. Firebolt-casting points 10.Wizards wrath-cast point 25,i tako dalje.minorne akcije,(jednostavne) ne kostaju action pointe.Igrac na pocetku avanture ima 100 poena koje moze iskoristiti na 20 akcija.
Mali intro.

Noc,magla opseda selo,medjutim uz slabasan huk sove igrac cuje neobicajene zvukove(malo je pojednostavljeno,u stvarnoj igri ce lik morati proci korz gomilu testova).Igrac gleda preko zida imanja Lord-a Riverna,Zapazanje lika (glavni atribut 50.) look skill lika 20.-25 look skill,imanje je daleko od zida -5 look,konacan look 20.Da bi spazio nesto,igrac mora imati barem look skill 10,sa tabele GM izvlaci odgovarajuci sadrzaj-20-lik vidi da lord stoji na terasi palate i drzi nesto nalik telu mlade zene u narucju,ne izgleda kao da je mrtva vec ranjena.-igrac saznaje da nesto nije u redu.GM mu sada daje izbor,hoce li ici na glavna vrata imanja ili ce se popeti preko zida.
Kao,prvo,imamo jos ucesnika.Kao drugo znam da je RP pod uticajem TeS-a.Kao trece,budite sigurni da cu ja ovo izgurati do kraja,kao cetvrto,idalje mi treba pomoc oko pravila.Kao peto,
@feanor:salji meni listu,zeljene atribute,(zapamti od jedan do sto,imas na raspolaganju 400 pointa da ih rasporedis na 8 atributa.(50 je pozeljno ali naravno neke ces izdvojiti pa ce oni biti bolji.)-Sto pre napravite likove,jer sam ja pri relativnom kraju smisljannja pravila.Potom ce ti nazovimo ih character postovi ici svakom od vas u profil ok?Da bi i vi i ja mogli lakse da igramo.(lista sto jednostavnija i kraca da bi stala u potpis.Posle zavrsetka avanture mozete ukloniti character profil iz potpisa.
Svako neka uradi gore navedeno i da sutra (ako je moguce)svi budu osposobljeni za Rp.Ja cu se javljati na svakih otprilike sat vremena.
Stavite svoj napravljeni character sheet na mesto potpisa.Ja cu za par minuta napraviti spisak svih prijavljenih.

Spisak svih ucesnika.
Striker
geraltofsmeg
gdra
sickpetey
sonicmoronic
baldric
feanor
hackerNoble,moze a i ne mora biti los,njega svi mrze zato sto je bogati imperijalac,zivi luksuzno dok oni kopaju po blatu za hranu.
Dap,samo dva puta,istinski imperijalac,ili visi sloj,drustveno uredjenje je jednostavno,svestenstvo,vojska,vlastela.
Mesh-kin,to su pripadnici svih pomenutih rasa.Drugi pripadnici na njih gledaju s delicem tuge,oni su se izdvojili,kao neka multinacionalna kultura.+murderer,nije to 'zanimanje' mozes biti i posteni ubica,a mozes biti i psiho koji kolje decu.
Birthsign-nema sta tu puno reci,ima jedna caka kasnije u igri,pa vam necu otkrivati njihovu ulogu .
Direktna pravila slede.

Gradovi:bice ih 4,glavni grad imperije,wood,dark elfova,i norsmena,mesh kin nemaju gradove vec,kao sto sam pomenu zive u izbeglickim kampovima.
Kastlan
'veliki zamak'
Glavni grad imperije,podeljen na 4 sektora,svaki je,moze se reci,drugacijeg naroda,doduse ljudski je veci neg svi ostali zajedno.
Anrukar'k
'palata grehova'
Dark elfovski g grad.(od sada glavni grad-gg)
Podeljen na 3 sektora,javnu kucu ,ne bukvalno ali naj ne moralniji od svih,temple-ime govori,high court-kuca,-sud,mali plemici,itd,bogati ljudi.
North men,-za glavni grad imaju veliki brod,(nalik vikinskim),iz dva dela,thanes top,i folowers bottom.
wood elfovi.
Shalan-velika podzemna pecina,iz jednog dela,u kome zivi svi,trgovci,vlastela,obicni ljudi.
Mesh-kin
*nemaju gg*
-Sto se pakla tice,o njemu vise po pocetku avanture.da ne bi previse napisao,i to palo u zaborav.

Za sada se prijavilo 4 igraca.Jos su slobodna 2 mesta.(da bi bilo 3 grupe od po dva lika)
Meni na pm ok?>
Ucesnici:geraltofsmeg,sickpetey,gdra,strmiAlles clar? .
Now lets take a look at da rulz.
hmmh
hmhmhhh
Prvo,imamo 8 statistika.
Ag-agilnost
Per-opazanje
Str-snaga
Int-inteligencija
Sp-govornistvo,socijalne moci.-speechcraft
Ba-cenkanje.
Bal-ranged combat Balistika.
We-weaponskill-ime govori.(vise kategorija)
Imamo i osam licnih statistika
Armour-oklop max 100
Carrying weight-tezina opreme max 100
Maddnes max 100
Cruelty max 50
Age:zavisi,(ljudi max 100,elfovi max 500.)
Wittnes (varira) ljudi 100,elfovi 50.
Drinking max 100.
To je to za glavne i licne atribute.(glavne svi imaju,dok licne ne,neko je prim. lud neko ne ,neko podnosi pice neko ne.)
(NAPOMENA),ko misli da se ovde zeza s drugim igracima,unistava igru,sabotira pricu,vredja se,ili jednostavno prica gluposti nije nimalo dobrodosao.Ostali come on!
Za sada prijavljeno 5 igraca. Ostalo jos jedno jedino mesto!
Za party leadera cemo glasati, posle popunjavanja svih mesta.
NAPOMENA,zabranjen je off-topic,jer moze zbuniti i unistiti tok informacija GM-PLAYERS.
NAPOMEN*E. .Nema trollinga,ili ljutnje,nema,jos jednom,ni pod kojim uslovom off topica,
nema ljutnje ili nezadovoljstva jer je ovo samo igra,(jos u fazi pripreme ali what the hey).
ALSO,treba mi pomoc oko pravila,tojest oko nacina na koji ce se borba odvijati.(vecina radnje ce biti pricanje i mozganje.)
chameleon
strmi
(ne zaboravite tokom avanture pisite postove razlicitih boja (molim vas moddovi,i beg you.) da bi mi bilo lakse da vodim igru a vama da je uspesno igrate .
Podrzite forumski role play tako sto necete spamovati ili troll-ati.
Ovako bi to trebalo funkcionirati,da li se svi slazu s nacinom igre?

Kritike i sugestije su dobrodosle.Cheers :thumbs2:

GDra
04-05-2010, 14:51
Pročitao sam pola, ostatak ću sutra, danas nemam vremena. :)

Sonic_Moronic
04-05-2010, 15:43
RASE:

Aldur:SVilenjaci (wood-kin)

Ne žive u šumama, već u močvarama, šume su uništene od strane imperija, i vilenjaci polako počinju zaboravljati način na koji su ne tako davno živjeli.

3 puta

Loyalist:SPokušati naći način da se imperij zaustavi diplomatskim putem.
Warmounger:SUstanak.
Neutrual:SOstavit ćeš svoj narod na cjedilu?



Vaghath:SBear men of the North.
Mrki ljudi sjevera, domovi su im u opasnosti, najezda orkova s dalekog neistraženog sjevera prijeti svim bićima. Ti si prvi na liniji udara.

3 puta

Berserker:SPotpuno se posveti putu Kharnosa, običan način života za tebe ne postoji, ti znaš samo za bojne pokliče, krv i rat.
Shaman:Ti imaš dar komuniciranja sa životinjama, možda nađeš načina da to iskoristiš protiv orkova?
Half-breed:Tvoja majka je imperijalka, možda zbog drugačijeg izgleda možeš otići u zemlje sunca i olova? Pokušaj naći način da imperija pošalje trupe na sjever.


Gyranians:SImperija ljudi.
Moćna imperija ljudi se proteže putem cijelog Allaniosa. Sa stotinama gradova, ti pripadaš najmoćnijoj kulturi ikad. Da li ćeš biti istinski imperijalac ili pak surađivati s ostalim rasama?

2 puta

Noble:Ti si bogat i moćan, svi te vole i poštuju, ali samo imperijalci. Ostali te mrze, ti si poslije 9 ratova dobio zemlju njihovih predaka. Hoćeš li postati drugi čovjek ili biti još gori?
Soldier:Ti si jedan od stotine tisuća, obično topovsko meso, možeš se nadati da ćeš preživjeti jednu bitku, možda dvije, ako umreš, 100 drugih će zauzeti tvoje mjesto. Želiš li promijeniti to, ili se truditi da što duže opstaneš ili čak postaneš vitez?


Mesh-kin:SIzbjeglice iz prvog rata.

Nema se puno reći o tebi, ti si izbjeglica, ostavljen, siromašan, poslije velikog rata tvoju su zemlju uništile strahote pakla, mutanti. Nemaš dom, već kao i milijuni drugih živiš u kampovima koje je imperija sagradila. Nije neki život, huh?

3 puta

Murderer:SNemaš što izgubiti, postaješ kriminalac. Možeš operirati sam ili u bandi.
Zealot:SZakleo si se osvetiti živote svoje porodice, ideš na sjever u potragu za stvorenjima (ako je i jedno preživjelo). Možeš uspjeti, ali najvjerojatnije ne...
Witch:S(samo žensko)Ti si vještica, živiš u šatoru, možeš naivnim ljudima gledati u dlan, padati u trans i govoriti stvari iz budućnosti za novce, ali zapravo nemaš moći, tvoja moć je što te se 89% stanovnika svijeta nevjerojatno plaši, oni učeniji s druge strane, ma njima ne možeš ništa.


Flayran:SDark elves.
Ti si mračni vilenjak, ponosan. Iako pripadaš rasi bez zvanične zemlje ili gospodara, užasno si arogantan, brz, agilan, inteligentan i okrutan. Živiš od poljoprivrede, od imperija, ali oni na tebe ne obraćaju pažnju. Hoćeš li ih potaknuti da te se boje, ili da te poštuju?

3 puta

Assassin:SJednostavno, ubojica. Sve radiš za novce. Hoćeš da imperij drhti od same pomisli na tebe, ili će te oni pak unajmljivati?
New age:SHoćeš biti novi poglavica? Prvo moraš eliminirati staroga...
Vampire:STi (nisi znao) pripadaš lozi vampira, ne onih običnih, već moćnijih, starijih. Svjelost ti ne može ništa, ali sve ima svoju cijenu. Ti se moraš hraniti (znaš što to znači, zar ne?)...


----------------------------------------------


KLASE:

Lock-pick:S(rouge)
BladeWarden:SSamuraj iz daleka.
Armsmen:STipican fighter.
Sinner:SWarlock.
Arcanite:SMage
Truthsayer:SBard.


--------------------------


BIRTHSIGNS:

Tyrol:SGlavno bozanstvo imperije. +speechcraft
Magnus:STrickster bog. +lie,barter,spellcraft
Furia:SBoginja lovaca. +all ranged weapons
Kharnos:SBog rata +oružje (sve ostalo)

Svijet: Allanious

---------------------------------------------------------

GLAVNE FRAKCIJES(igrači im se mogu pridruziti)

EmpireS(humans)
NorthS(wild humans, beasts, orcs, trolls)
SouthS(wood elves, dark elves necromansers, south empires)
MeshS(uništeni teritoriji izgubljenih duša sva tri velika rata - sve rase)




NAIME:Putevi,su osnova lika,potom on bira klasu,birajte normalne mogucnosti,ne prim. Zealot-sinner,vec Zealot-Truthsayer.

NEKA se svi zainteresovani za RP,jave u naredna 24 casa,ostave meni poruku,kada se svi skupe,neka svako odluci sta ce biti.
Posle kreiranja svih profila,krenucemo s igrom.Sistem ce biti baziran na visem skillu,prim-heroj-atack dmg-20-creep-armour 25,heroj ima claymore (claymore + 10 dmg) 20-10=30 30>25,creep prima 5 dmg-a.Creepovi imaju visok broj rana-30,40,50,60.Znam da je simple,ali ce team work biti vazan pa ce igraci moci sabirati zajednicki dmg (napadati zajedno,prim wariour prvi,pa mage firebolt,i ranger dovrsi strelom.).Nije nesto ali je to jednio sto mi trenutno pada na pamet,+ bice i minus modifikatora,ako je kilzavo,recimo igraci nece moci da trce brzo,-run action -10.ako je jako osvetljenje balistika -10 i tako dalje.

Actions.
svaki igrac ima 10 action pointa u potezu.
Lista akcija.
Run.
Dodge.
throw.
swipe.
atack.
cast.
open.
close.
lock.
pick.
spot.
jump.
look.
read.
eat.
sleep.
talk.
steal.
break.
lift.
Akcije ce se modifikovati zajedno s glavnim atributima.
Pimer. agility 50.jump 10,modifikacija 5.konacan jump skill 15. primer. skok s zida-jump skill 20,igrac skace i pada(nije obavezno,igrac moze i sam naci nacin da sidje sigurno,ali ukoliko ga neko juri igrac nema izbora.).GM odredjuje ozledu.
cast-20,Int-70,modifikator 7-konacan kast skill 27. Firebolt-casting points 10.Wizards wrath-cast point 25,i tako dalje.minorne akcije,(jednostavne) ne kostaju action pointe.Igrac na pocetku avanture ima 100 poena koje moze iskoristiti na 20 akcija.
Mali intro.

Noc,magla opseda selo,medjutim uz slabasan huk sove igrac cuje neobicajene zvukove(malo je pojednostavljeno,u stvarnoj igri ce lik morati proci korz gomilu testova).Igrac gleda preko zida imanja Lord-a Riverna,Zapazanje lika (glavni atribut 50.) look skill lika 20.-25 look skill,imanje je daleko od zida -5 look,konacan look 20.Da bi spazio nesto,igrac mora imati barem look skill 10,sa tabele GM izvlaci odgovarajuci sadrzaj-20-lik vidi da lord stoji na terasi palate i drzi nesto nalik telu mlade zene u narucju,ne izgleda kao da je mrtva vec ranjena.-igrac saznaje da nesto nije u redu.GM mu sada daje izbor,hoce li ici na glavna vrata imanja ili ce se popeti preko zida.
Kao,prvo,imamo jos ucesnika.Kao drugo znam da je RP pod uticajem TeS-a.Kao trece,budite sigurni da cu ja ovo izgurati do kraja,kao cetvrto,idalje mi treba pomoc oko pravila.Kao peto,
@feanor:salji meni listu,zeljene atribute,(zapamti od jedan do sto,imas na raspolaganju 400 pointa da ih rasporedis na 8 atributa.(50 je pozeljno ali naravno neke ces izdvojiti pa ce oni biti bolji.)-Sto pre napravite likove,jer sam ja pri relativnom kraju smisljannja pravila.Potom ce ti nazovimo ih character postovi ici svakom od vas u profil ok?Da bi i vi i ja mogli lakse da igramo.(lista sto jednostavnija i kraca da bi stala u potpis.Posle zavrsetka avanture mozete ukloniti character profil iz potpisa.
Svako neka uradi gore navedeno i da sutra (ako je moguce)svi budu osposobljeni za Rp.Ja cu se javljati na svakih otprilike sat vremena.
Stavite svoj napravljeni character sheet na mesto potpisa.Ja cu za par minuta napraviti spisak svih prijavljenih.

Spisak svih ucesnika.
Striker
geraltofsmeg
gdra
sickpetey
sonicmoronic
baldric
feanor
hackerNoble,moze a i ne mora biti los,njega svi mrze zato sto je bogati imperijalac,zivi luksuzno dok oni kopaju po blatu za hranu.
Dap,samo dva puta,istinski imperijalac,ili visi sloj,drustveno uredjenje je jednostavno,svestenstvo,vojska,vlastela.
Mesh-kin,to su pripadnici svih pomenutih rasa.Drugi pripadnici na njih gledaju s delicem tuge,oni su se izdvojili,kao neka multinacionalna kultura.+murderer,nije to 'zanimanje' mozes biti i posteni ubica,a mozes biti i psiho koji kolje decu.
Birthsign-nema sta tu puno reci,ima jedna caka kasnije u igri,pa vam necu otkrivati njihovu ulogu .
Direktna pravila slede.

Gradovi:bice ih 4,glavni grad imperije,wood,dark elfova,i norsmena,mesh kin nemaju gradove vec,kao sto sam pomenu zive u izbeglickim kampovima.
Kastlan
'veliki zamak'
Glavni grad imperije,podeljen na 4 sektora,svaki je,moze se reci,drugacijeg naroda,doduse ljudski je veci neg svi ostali zajedno.
Anrukar'k
'palata grehova'
Dark elfovski g grad.(od sada glavni grad-gg)
Podeljen na 3 sektora,javnu kucu ,ne bukvalno ali naj ne moralniji od svih,temple-ime govori,high court-kuca,-sud,mali plemici,itd,bogati ljudi.
North men,-za glavni grad imaju veliki brod,(nalik vikinskim),iz dva dela,thanes top,i folowers bottom.
wood elfovi.
Shalan-velika podzemna pecina,iz jednog dela,u kome zivi svi,trgovci,vlastela,obicni ljudi.
Mesh-kin
*nemaju gg*
-Sto se pakla tice,o njemu vise po pocetku avanture.da ne bi previse napisao,i to palo u zaborav.

Za sada se prijavilo 4 igraca.Jos su slobodna 2 mesta.(da bi bilo 3 grupe od po dva lika)
Meni na pm ok?>
Ucesnici:geraltofsmeg,sickpetey,gdra,strmiAlles clar? .
Now lets take a look at da rulz.
hmmh
hmhmhhh
Prvo,imamo 8 statistika.
Ag-agilnost
Per-opazanje
Str-snaga
Int-inteligencija
Sp-govornistvo,socijalne moci.-speechcraft
Ba-cenkanje.
Bal-ranged combat Balistika.
We-weaponskill-ime govori.(vise kategorija)
Imamo i osam licnih statistika
Armour-oklop max 100
Carrying weight-tezina opreme max 100
Maddnes max 100
Cruelty max 50
Age:zavisi,(ljudi max 100,elfovi max 500.)
Wittnes (varira) ljudi 100,elfovi 50.
Drinking max 100.
To je to za glavne i licne atribute.(glavne svi imaju,dok licne ne,neko je prim. lud neko ne ,neko podnosi pice neko ne.)
(NAPOMENA),ko misli da se ovde zeza s drugim igracima,unistava igru,sabotira pricu,vredja se,ili jednostavno prica gluposti nije nimalo dobrodosao.Ostali come on!
Za sada prijavljeno 5 igraca. Ostalo jos jedno jedino mesto!
Za party leadera cemo glasati, posle popunjavanja svih mesta.
NAPOMENA,zabranjen je off-topic,jer moze zbuniti i unistiti tok informacija GM-PLAYERS.
NAPOMEN*E. .Nema trollinga,ili ljutnje,nema,jos jednom,ni pod kojim uslovom off topica,
nema ljutnje ili nezadovoljstva jer je ovo samo igra,(jos u fazi pripreme ali what the hey).
ALSO,treba mi pomoc oko pravila,tojest oko nacina na koji ce se borba odvijati.(vecina radnje ce biti pricanje i mozganje.)
chameleon
strmi
(ne zaboravite tokom avanture pisite postove razlicitih boja (molim vas moddovi,i beg you.) da bi mi bilo lakse da vodim igru a vama da je uspesno igrate .
Podrzite forumski role play tako sto necete spamovati ili troll-ati.
Ovako bi to trebalo funkcionirati,da li se svi slazu s nacinom igre?

Kritike i sugestije su dobrodosle. :thumbs2:

Electromaster
04-05-2010, 15:55
Tl;dr.
U biti, samo od brzinskog preleta preko ovoga, prošla me sva i bilo kakva volja za eventualno učestvovanje~ :(

Forengner
04-05-2010, 16:10
Znam da je dugacko,ali sta ces,nije toliko komplikovano,uostalom,vec ima dosta ljudi,mozda ces hteti da igras SF-rp,ako ovo uopste uspe,sonik ili neko drugi bi mogao biti gm-toga.Ja sam vise probio led,ako ljudi budu zadovoljni mozda ce biti i jos rp-ova.

Electromaster
04-05-2010, 16:14
Kek, ako bude SF možda se i uključim, ali teško da će Sonik biti gm [sorkač Tomice, ali i ja imam više SF-a u glavi neg ti :P ].

Uglavnom, kad dovršite pravila- uredite ih malo bolje, ovako izgledaju samo kao tona teksta bez kraja i konca.

Forengner
04-05-2010, 16:27
Jos jednom,skroluj malo gore i videces kako to sve treba da izgleda.Za sada su to samo blueprinti,(malo nas podrzite :) ).

Sonic_Moronic
04-05-2010, 16:29
Kek, ako bude SF možda se i uključim, ali teško da će Sonik biti gm [sorkač Tomice, ali i ja imam više SF-a u glavi neg ti :P ].

Uglavnom, kad dovršite pravila- uredite ih malo bolje, ovako izgledaju samo kao tona teksta bez kraja i konca.

Ako ti je ovo teško pročitati, kako ćeš smisliti i isprobavati gomilu pravila i koncepata? Nije samo stvar u favoriziranju SF-a. :)

A ono, uredio sam koliko sam mogao.

Forengner
04-05-2010, 16:33
Sasvim dovoljno zapravo,jos da ljudi malo citaju... :P .Ma bit ce super.Samo da ljudi igraju,da ne bude da smo ovoliko pisali i prepravljali bezveze.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 16:38
A istina. Nije meni problem čitati, ovo uljepšavanje radim više zbog sebe nego drugih. :)

Forengner
04-05-2010, 16:41
Ja smisljam pricu da bi mi mogli da pocnemo sutra.Ti,geralt,i jos hmh,valjda Gdra vec imaju charo-ove.Super je u 3 lika,healer,tank,+something suport.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 16:45
Okej. Jedino, nisam očekivao da će biti centrirano na borbu, ali za prvi roleplay tako je valjda i bolje. Ne pišu svi romane. :eyebrows:

Forengner
04-05-2010, 16:48
Zapravo bas naprotiv,borba ce biti redja nego pricanje istrazivnje.Bit ce borbe ali uglavnom one neophodne,u vecini situacija ce te biti nadjacani i borba ce biti zadnja opcija.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 16:50
Oh. Odlično onda, stekao sam krivi dojam.

Želim ti sreću, biti GM je, koliko sam vidio, mukotrpan posao. :)

Forengner
04-05-2010, 16:55
Mukotrpan i jede sate..ali poenta je da se krene,do tad je mukotrpan jer za svaki fail,rupu u pravilima,bilo sta si automatski ti odgovoran,a kad pocne avantura,ti se mozes zezati koliko god hoces,(ne brinite,nisam GM-mucitelj :) ).Ovo bi trebalo uspeti.
Postujem celu pricu na Rp-temi.

hacker
06-05-2010, 13:56
Malo sam uredio pravila i uvod, ako se nekome da može ispraviti gramatičke greške i malo uljepšati :)

Priča:
U svijetu nemira i rata, smrti na svakom koraku, željeznom je rukom stoljećima vladao imperij.Neprikosnoveni gospodar poznatog svijeta, Imperator, upravlja stotinama tisuća odanih vojnika. Profesionalna vojska emperije je osvojila teritorije od velikoga ponora pa sve do Planina Tremora. Ali, oni su u svojoj potrazi sa davno izgubljenom civilizacijom probudili nešto tamno. Urlici u tami koji prolaze kroz srca svih vojnika na granici, bezimeni užasi ponora, priče starih vračara, priče o nepoznatom, iskonskom strahu. Vi se nalazite na granici novoosvojenih zemlja sjevera i plodnih pašnjaka imperije.

Svijet: Allanious


RASE:

Aldur:SVilenjaci (wood-kin)

Ne žive u šumama, već u močvarama, šume su uništene od strane imperija, i vilenjaci polako počinju zaboravljati način na koji su ne tako davno živjeli.

3 puta

Loyalist:SPokušati naći način da se imperij zaustavi diplomatskim putem.
Warmounger:SUstanak.
Neutrual:SOstavit ćeš svoj narod na cjedilu?



Vaghath:SBear men of the North.
Mrki ljudi sjevera, domovi su im u opasnosti, najezda orkova s dalekog neistraženog sjevera prijeti svim bićima. Ti si prvi na liniji udara.

3 puta

Berserker:SPotpuno se posveti putu Kharnosa, običan način života za tebe ne postoji, ti znaš samo za bojne pokliče, krv i rat.
Shaman:Ti imaš dar komuniciranja sa životinjama, možda nađeš načina da to iskoristiš protiv orkova?
Half-breed:Tvoja majka je imperijalka, možda zbog drugačijeg izgleda možeš otići u zemlje sunca i olova? Pokušaj naći način da imperija pošalje trupe na sjever.


Gyranians:SImperija ljudi.
Moćna imperija ljudi se proteže putem cijelog Allaniosa. Sa stotinama gradova, ti pripadaš najmoćnijoj kulturi ikad. Da li ćeš biti istinski imperijalac ili pak surađivati s ostalim rasama?

2 puta

Noble:Ti si bogat i moćan, svi te vole i poštuju, ali samo imperijalci. Ostali te mrze, ti si poslije 9 ratova dobio zemlju njihovih predaka. Hoćeš li postati drugi čovjek ili biti još gori?
Soldier:Ti si jedan od stotine tisuća, obično topovsko meso, možeš se nadati da ćeš preživjeti jednu bitku, možda dvije, ako umreš, 100 drugih će zauzeti tvoje mjesto. Želiš li promijeniti to, ili se truditi da što duže opstaneš ili čak postaneš vitez?


Mesh-kin:SIzbjeglice iz prvog rata.

Nema se puno reći o tebi, ti si izbjeglica, ostavljen, siromašan, poslije velikog rata tvoju su zemlju uništile strahote pakla, mutanti. Nemaš dom, već kao i milijuni drugih živiš u kampovima koje je imperija sagradila. Nije neki život, huh?

3 puta

Murderer:SNemaš što izgubiti, postaješ kriminalac. Možeš operirati sam ili u bandi.
Zealot:SZakleo si se osvetiti živote svoje porodice, ideš na sjever u potragu za stvorenjima (ako je i jedno preživjelo). Možeš uspjeti, ali najvjerojatnije ne...
Witch:S(samo žensko)Ti si vještica, živiš u šatoru, možeš naivnim ljudima gledati u dlan, padati u trans i govoriti stvari iz budućnosti za novce, ali zapravo nemaš moći, tvoja moć je što te se 89% stanovnika svijeta nevjerojatno plaši, oni učeniji s druge strane, ma njima ne možeš ništa.


Flayran:SDark elves.
Ti si mračni vilenjak, ponosan. Iako pripadaš rasi bez zvanične zemlje ili gospodara, užasno si arogantan, brz, agilan, inteligentan i okrutan. Živiš od poljoprivrede, od imperija, ali oni na tebe ne obraćaju pažnju. Hoćeš li ih potaknuti da te se boje, ili da te poštuju?

3 puta

Assassin:SJednostavno, ubojica. Sve radiš za novce. Hoćeš da imperij drhti od same pomisli na tebe, ili će te oni pak unajmljivati?
New age:SHoćeš biti novi poglavica? Prvo moraš eliminirati staroga...
Vampire:STi (nisi znao) pripadaš lozi vampira, ne onih običnih, već moćnijih, starijih. Svjelost ti ne može ništa, ali sve ima svoju cijenu. Ti se moraš hraniti (znaš što to znači, zar ne?)...


----------------------------------------------


KLASE:

Lock-pick:S(rouge)
BladeWarden:SSamuraj iz daleka.
Armsmen:STipican fighter.
Sinner:SWarlock.
Arcanite:SMage
Truthsayer:SBard.


--------------------------


BIRTHSIGNS:

Tyrol:SGlavno bozanstvo imperije. +speechcraft
Magnus:STrickster bog. +lie,barter,spellcraft
Furia:SBoginja lovaca. +all ranged weapons
Kharnos:SBog rata +oružje (sve ostalo)


---------------------------------------------------------

GLAVNE FRAKCIJES(igrači im se mogu pridruziti)

EmpireS(humans)
NorthS(wild humans, beasts, orcs, trolls)
SouthS(wood elves, dark elves necromansers, south empires)
MeshS(uništeni teritoriji izgubljenih duša sva tri velika rata - sve rase)



PRAVILA

Svaki igrač ima 20 akcija na raspolaganju u potezu.
Lista akcija:

Run
Dodge
Throw
Swipe
Atack
Cast
Open
Close
Lock
Pick
Spot
Jump
Look
Read
Eat
Sleep
Talk
Steal
Break
Lift

Akcije će se modificirati zajedno s glavnim atributima.

Primjer:
Agility - 50
Jump - 10
Modifikacija 5
Konačan jump skill - 15 (znači agility se podijeli s 10 i dobiveni iznos se pribroji Jump skillu)

Uzmimo za primjer skok sa zida. Da se preskoči zid potreban je skill 20+. Igrač koji ima manje skače i pada. Ovakva akcija nije obavezna, igrač može naći način da siđe sigurno, ali ukoliko ga netko juri nema izbora. GM određuje ozljedu.



Primjer:
Cast - 20
Int. - 70
Modifikator 7
Konačan cast skill - 27

Jednostavne akcije ne koštaju action bodove. Igrač na početku avanture ima 100 bodova koje može iskoristiti na 20 akcija.




GRADOVI

Kastlan
"Veliki Zamak"
Glavni grad Imperije (Gyranians), podijeljen na 4 sektora, svaki je drugačijeg naroda, ljudski rod je veći nego svi ostali zajedno.

Anrukar'k
"Palača Grijehova"
Grad Dark Elfova (Flayran)
Podijeljen na 3 sektora; Javna kuća - najnemoralniji od svih
High court - sud, mali plemići bogati ljudi itd.
Temple - Temple.



Shalan
Grad Wood Elfova (Aldur)
Velika podzemna pećina, gdje žive trgovci, vlastela, obični ljudi...


VaghathS(North men)
Za glavni grad imaju veliki brod. Dijeli se na dva dijela; thanes top i followers bottom.


Mesh-kin
Nemaju glavni grad, već žive u izbjegličkim kampovima.



Imamo osam statistika:

Agility (ag(i))S- Agilnost
Perception (per)S- Opažanje
Strenght (str)S- Snaga
Intelligence (int)S- Inteligencija
Speechcraft (sp)S- Govorništvo, socijalne moći
Barter (ba)S- Cjenkanje
Ballistic (bal)S- Ranged combat balistika
Weaponskill (we)S- Skill za oružjem

Imamo i osam osobnih statistika:

Oklop - max. 100
Težina opreme - max. 100
Maddness - max. 100
Cruelty - max. 50
Age (ovisi od igrača do igrača) - Ljudi max. 100, Elfovi max. 500
Wittnes (varira) - Ljudi 100, Elfovi 50.
Drinking - max. 50

Glavne atribute imaju svi, dok su lični različiti za svakog lika. Netko je naprimjer lud, netko dobro podnosi alkohol itd.



Modifikatori za atribute:

Elfs:
Agility +10
Int. +10
Ranged +10

Humans:
Int. +10
Str. +10
Opažanje +10

Norsmen:
Str. +10
Wep. skill +10
Ranged +10

Dark Elfs:
Int. +20
Agility +20
Str. -10

Mesh-kin
Int. +10
Opažanje +10
Wep. skill -10


Modifikatori za klase:
Lock-pick:S+10 agi -10 str + 15 int

Sinner:S-20 str + 20 int + 10 speeccraft

BladeWarden:S+10 str +10 int +10 agi

Acranite:S+30 int -10 str + 10 speechcraft

Armsmen:S+ 20 str + 10 agi - 10 int

Truthsayer:S+ 10 int + 10 speechcraft -10 str


Spellovi uzimaju cast pointe i intelligence.
Primjer:
20 cast bodova
70 int. (7 bonus)
= 27 cast bodova

Wizards wrath za kast treba minimun 20. 27-20=7, znači 7 dmg-a.
Ranged combat funkcionira na foru samostrela, lukova itd. Određuje ga agility i aiming.


Postoji gomila modifikatora (oprema, vremenski uvjeti, stanje oružja, jačina neprijatelja, tvoja snaga, pomoć saveznika itd.)
Primjer:
Grayson, human knight lvl 1 napada vuka. Ima strenght 50, atack 30 i rusty old sword +5 atack. Sveukupno 40 (Atack 30+ modifikator 5 + 5 atack). Šumska trava je klizava ujutro pa ima -4 modifikaciju. Sunce mu ide u oči -2. Vuk nije oklopljen pa mu je armour modifikator 0. Ima dodge sposobnost 10, ali je to premalo jer je atack swing 20. Grayson napada i pogađa vuka. 34-atack 30 (originalni)=4. Pošto vuk nema oklop pogođen ja za 4 rane. Vuk ima 5 rana pa mu je ostala samo jedna. Pošto nema nikakvih sposobnosti vuk bježi u gustu maglu. Trag krvi vuka vodi Graysona do vrata pećine, unutra je mrak a opažanje mu je 30 (gustoča magle -10, mrak -5, znači 15). Ne vidi bogzna što.



PRIMJER ROLE-PLAYA

Noć, magla siluje selo, međutim uz slabašan huk sove igrač čuje neobične zvukove. Igrač gleda preko zida imanja Lorda Riverna.
Look skill lika: 20
Glavni atribut: 50
Konačan look skill: 25

Da bi spazio nešto, igrač mora imati barem look skill 10, sa tabele GM izvlači odgovarajuči sadržaj. Igrač vidi da Lord stoji na terasi palače i drži nešto nalik tijelu mlade žene u naručju. Ne izgleda kao da je mrtva već ranjena. Igrač saznaje da nešto nije u redu. GM mu sada daje izbor, hoće li ići na glavna vrata imanja ili će se popeti preko zida...

Sonic_Moronic
06-05-2010, 17:54
E to je već lijepo :thumbs2:

Arbiter of Change
06-05-2010, 18:47
@Forengner;
Ako trebaš napraviti updajte pravila u OP ili nešto slično u ovoj temi, slobodno mi se javi na PM i pošalji točne promjene koje želiš (quotaš ih).
Budući da ne možeš editirati više post i tako to.

Forengner
06-05-2010, 18:49
txh arbiter,imat cu to u vidu :thumbs2: .Za sada pravila ostaju ista.

Arbiter of Change
06-05-2010, 18:51
Ma mislim jer su ih ovi drugi formatirali bolje... šta downaš odmah kao da te napadam? :)

GeraltofSmeg
06-05-2010, 18:53
txh arbiter,imat cu to u vidu :thumbs2: .Za sada pravila ostaju ista.

Forengner
06-05-2010, 18:54
Bwah?mislio sam da sam stavio :thumbs2: .Jedan pored drugog su :) ,ma hteo sam ti zahvaliti sto uopste gledas bilo sta vezano za rp :) .Ali,mislim da nece jos biti promena pravila,ne jos skoro,a hvala na ponudi.

Arbiter of Change
06-05-2010, 19:02
Bez brige, redovit sam čitatelj. :)

Forengner
06-05-2010, 19:05
.Uskoro ce poceti prava avantura,izasli su iz krcme u svet :) .Ocekuje ih mnogo nedaca.

hacker
06-05-2010, 23:03
Možeš i ovo stavit u uvodni post ako hoćeš

Savjeti za Uspješan Role-Playing


Za Igrače:
1. Ne Budite Seronja:
Ovo je ono pravilo koje obično pobiva sva druga. Nemojte namjerno pokušavati zabavu drugih igrača, nemojte ubijati ili siliti druge igrače na nešto radi svoje bijedne ideje o igranju, nemojte uništavati zadovoljstvo drugih igrača pri igranju. Ovo je nepristojno i uvijek će rezultirati ne tako povoljnom reakcijom od GM-a.

2. Igrajte IC (In-Character) Kad God Možete:
Smislite osobnost i niz ciljeva za svoje likove (ako vam ih neki drugi GM ne da već napravaljene, a to je nešto protiv čega ja i dalje stojim). Pokušajte igrati kao taj lik kad god možete (ovo se zove IC) osim ako se ne kosi sa 1. Pravilom, znači ako bi se on prestrašio ili iznenadio u nekoj situaciji onda to pravilno RP-ajte. Evo nekoliko savjeta kako:
1. Smislite osobnost i ciljeve unaprijed i obavijestite glavnog GM-a (putem PM ili nekim drugim „prometalom“) tako da ne
bude neugodnih iznenađenja i da on/ona zna pravilno sve predstaviti. I onda igrate tako kako ste odredili, jer nagrade se dijele i za odličan RP isto tako kao i za ostale radnje. Također nemojte igrati protiv svog koncepta lika, npr. Intelektualac koji je slab u fizičkom smislu želi ući u boksački turnir bez dobrog razloga.
2. Ne pretjerujte sa svojim stilom igranja, pa makar on bio IC i sve po pravilima, zato da bi iscjedili ekstra EXP (Experience Bodova=Iskustva) od jadnog GM koji će zbog toga postati jako iritiran. Da, ovo vrijedi čak i ako igrate pohlepnoga lika.
3. Kao što sam već spomenuo, ponašajte se odgovorajuće ovisno o tome kakav tip lika igrate. I ne, ne molite GM-a da vam da neki bod za skill ako vam se to ne uklapa u konstekst, zapravo ne molite uopće. Ne razmišljajte u buildovima; ovo nije WoW.

3. Vjerujte GM-u:
Ma koliko bilo teško za vjerovati, ponekad se činilo suprotno, GM je uvijek na vašoj strani. Ne svađajte se o pravilima i ne postavljajte ultimatume; za sve postoje kompromisi i dogovori. Ali isto tako vodite računa o tome da GM nije tu da vas spašava od smrti ili drugih gluposti (pa makar se niste sami uvalili u njih) te da vam on nije spašavanje od zatvora iz Monopola. Ako trebate nešto raspraviti/promjeniti imate PM.


Za Dungeon Master-e/Storyteller-e:
1. Ne Budite Seronja (Dvostruka Ulica):
Isto kao što se igrači moraju ponašati normalno i pošteno to isto pravilo vrijedi i za osobu koju upravlja ili vodi trenutnu igru, ma kako god se on zvao. Zato trebate raditi kao tim i unaprijed upućivati drugu stranu na svoje namjere (za GM-ove je pomalo relativna stvar, ali znate šta mislim).

2. Svi Smo Mi Na Istoj Strani:
Jednostavno se nema smisla "boriti" (kao osoba, ne kao jedan od brojnih NPC-jeva koje oživljavate) protiv igrača za nekakav inat i sličnih stvari. Ovo nije natjecanje između GM-a i igrača... da ste ih željeli srediti, već bi ionako na njih poslali nekakvu uber živinu.

3. Bez Uber GM Likova:
Igrači vole kada imaju nekakav osjećaj postignuća, a ne kada im se sve servira na pladnju (iako ovaj dio često zna biti problematičan za početnike u RP-ingu, pogotovo one koji dolaze iz recimo RPG-ova sa današnjih igračih platformi, tako da će im trebati malo vremena dok sve to probave). Dolazak Dracule da spasi igrače/da bude plot device 1 put je prihvatljivo, ali da ih stalno spašava je već podcjenjivanje inteligencije ljudi s kojima igrate.

4. Igrači Utječu Na Svijet:
Igračima treba sloboda, trebaju im izbori sa posljedicama koje stvarno imaju nekakve učinke-bilo dobre ili loše, i treba im onaj osjećaj da su oni ti koji pokreću priču... a GM je tu da im to i priušti. Ovo je defintivno najvažnije pravilo koje svaki GM mora poštovati... a istovremeno i najteže zbog mogućih promjena koje GM mora napraviti tokom igre na svoj početni scenarij da bi prilagodio radnju događajima nastalim kao posljedica odluka igrača. Igrači nikada ne smiju biti samo promatrači koji gledaju kako se radnja odvija; oni su tu da je oblikuju.

5. Oni Ne Misle Isto:
Igrači ne mogu sve pohvatati onako kako može GM, budući da je on taj koji je priču i osmislio. Zato ne škrtarite na tragovima, glasinama, temama i svim drugim stvarima koji će "navesti" igrače na pravi put.

Forengner
07-05-2010, 11:33
Txh,ali cini mi se da je arbiter vec postao to.Mislim da cu to dodati u temu.