PDA

Pogledaj cijelu verziju : t-com net



Viper33
02-05-2010, 20:52
ovako bas se i ne snalazim na stranici od t-com pa-.-...Ugl zanima me sljedece ja bi u vikendicu uzeo net bezicni ali da placam po prometu znaci jer sam tamo 2 mjeseca godisnje.Uzeo bi da ja npr platim gigabajt i to surfam dok en potrosim.Nasao sam na netu da je modem 800 kn i da je insatlacija 500 kn.Pa mi moze neko dat link il nesto i dal uopce toga ima da ja samo placam promet?

Viper33
04-05-2010, 19:16
bump

FaTaL_mRkvA
04-05-2010, 20:59
Neznam da li točno misliš na onaj T-com Web'n'Walk stick, ali ako misliš, to ti je sranje.
Ja sam to kupio, platio 900kn (prije nekih 1 god) i toliko je SPORO, a i toliko preSKUPO da je to nezamislivo. To je bilo bezveze potrošenih 900kn, nikad nisam izvukao neku korist od toga.
Radije si uzmi onaj TELE2 bežični net, puno je jeftiniji i možeš ga, ako sam dobro shvatio, aktivirati na npr. mjesec-dva pa onda opet prebaciti na neku tarifu "0 kuna" ili tako nešto.
Osim, naravno, ako t-scam nije nešto drastično promijenio u vezi Web'n'Walk-a.

Helena
04-05-2010, 21:08
Ne znam, frend ima taj web n walk od t-coma i probala prije par mjeseci dok smo sjedili na kavi, nije nimalo sporo. Al da je skuplje od tele2, je.

FaTaL_mRkvA
04-05-2010, 21:16
Meni je skidalo 3-4 kb/s.
I to ne na samo jednoj lokaciji, nego i doma i na moru i svugdje.

Viper33
08-05-2010, 14:44
znam ja to imam ja to od vipa al nisam mislio to mislio sam da platim modem i sve ne usb stick...nemog bas da mi dodu namontirat modem i to ako me shvacate? :o

Viper33
09-05-2010, 20:39
bump :(

RIDER32
09-05-2010, 23:54
Da trebalo bi toga biti da placas samo promet. napiso si gore da bi uzeo "net bezicni" pa su ljudi mislili... nvm.

Više ti se isplati , ako imaš mobitel sa tom mogucnoscu, uštekat mobac u komp i preko njega ici na net. Ako hvata 3G onda b trebalo biti dosta brzo, a promet ti je 20kn 100mb kada pokupuješ par onih wnw "B" paketa...
To se zove "Internet tethering" :roll:

FaTaL_mRkvA
10-05-2010, 18:17
O tome sam i ja razmišljao...A kako da to napravim s npr. Nokijom E63? Treba mi usb kabel ili što? I neki program?

RIDER32
11-05-2010, 00:19
Ako mobitel ima tu mogučnost onda ti samo treba konekcija na komp a to je USB ili bluetooth... barem mi to govori logika.

C
11-05-2010, 10:25
Ja imam Tele2 već dvije godine. Predobar je. :)
A što se tiče brzine, do 7,4 MBPS je, a default neki je oko 2,2 MBPS, trebao bi ga po hladnoći držati u zamrzivaču da dostigneš max. brzinu od 7,4 MBPS (jer se jako pregrijava (passive)), oko 200 KN mjesečno za 5 GB-a prometa, imaš na raspolaganju 5 GB-a, 3 GB-a, 1 GB i 500 MB-a. 3G je, pa nema sumnje da je spor, u igrama ping će ti biti većinom 55-187, nikada više od 200 ms-a (prije startanja igre ping će ti vrlo lako biti 999, jer je passivan (hladi se tako da snizi ping i brzinu), ali kada zatreba pinga i prometa, onda se aktivira i piči k'o ludo), što je dosta dobro za bezžičnost, pa se možeš i naigrati, nikada nećeš imati delay i sl. :)

Viper33
11-05-2010, 12:35
dobro meni netreba za igre samo net 1-2 dnevno..ovaj jel ti to sam bonovima naplacujes il moras svaki mjesec?

C
12-05-2010, 16:55
Mjesečno plaćaš.
Recimo ako uzmeš 500 MB-a mjesečno, mislim da je to 60 KN, i na kraju mjeseca će ti doći račun da platiš 60 KN, plus SMS-ovi ako si slao, i plus ako si prešao 500 MB-a, svaki sljedeći 1 MB plaćaš 10 lipa. A te tarife možeš i mjenjati, pa možeš uzeti 0 MB-a, ili ti ga 0 KN mjesečno, i mislim onda koliko potrošiš, toliko platiš, ne znam točno. Od ugovora, imaš foru na ugovor na godinu dana, pa modem dobiješ za nekoh 100 KN ili tako nešto, ili na dvije godine, pa modem dobiješ besplatno, a možeš i bez ugovora, ali onda moraš sam sebi kupiti takav modem kojemu je cijena negdje oko 500-700 KN. Ako si na ugovor, možeš ga pauzirati i/ili produžavati. Npr. ja sam uzeo na 24 mjeseca, dva mjeseca kada me nema jer idem na put, odem u poslovnicu i kažem im datume od kada do kada me neće biti, i oni to ukucaju, i od tog datuma kojeg ja rečem oni me isključe, a uključe me na datum koji ja isto kažem. Nešto najbolje bi ti onda bilo recimo da te isključe npr. 05.01., a uključe te 07.01., ali možeš ti točno u datume kako tebi odgovara. Na taj način, ja sam pauziran ta dva mjeseca, tako da ugovor koji vrijedi 24 mjeseca, onda vrijedi 24+2 mjeseca, zbog te pauze. Za vrijeme te pauze sam isključen i ne trebam im dati ni jedne Kune.

Najbolje ti je otići u poslovnicu od Tele2 i pitati.
Net im je 3G, bezžični, prebrz, u cijeloj Europi proglašen brojem 1. za brzinu i malenu cijenu.

Čak i ako ćeš visiti svaki dan na MSN-u i Skype-u, mislim da ti je 500 MB-a za 60 KN mjesečno super. Ali kako ti hoćeš, imaš opcije i od VIP-a, isto dosta dobro, ali ne toliko jeftino. :)