PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kučište



18-07-2006, 11:11
Je li ima igdje kupit sama jednu ploču(ono sta se otvori da se vidi grafička itd...).i kada se spaja ventilator je li se on mora spojit u matičnu ili može odma u napajanje.

mEtAXa
18-07-2006, 11:15
Je li ima igdje kupit sama jednu ploču(ono sta se otvori da se vidi grafička itd...).i kada se spaja ventilator je li se on mora spojit u matičnu ili može odma u napajanje.

onu jednu ploču nemaš nigdi kupit (jedino polovno_MOŽDA) a di bi ti s ventilatorom u napajanje?! :D

GrannyKiller
18-07-2006, 11:59
ventilatori se obično spajaju na 4-pinski molex, dakle isto kao i PATA diskovi, optički uređaji....

mEtAXa
18-07-2006, 13:59
ventilatori se obično spajaju na 4-pinski molex, dakle isto kao i PATA diskovi, optički uređaji....

...i nema direkta u napajanje... uostalom štaće ti to? :roll:

18-07-2006, 14:28
ventilatori se obično spajaju na 4-pinski molex, dakle isto kao i PATA diskovi, optički uređaji....

...i nema direkta u napajanje... uostalom štaće ti to? :roll:

mislio sam na taj 4-pinski molex,a moze i u matičnu?

mEtAXa
18-07-2006, 14:57
ventilatori se obično spajaju na 4-pinski molex, dakle isto kao i PATA diskovi, optički uređaji....

...i nema direkta u napajanje... uostalom štaće ti to? :roll:

mislio sam na taj 4-pinski molex,a moze i u matičnu?

ne da MOŽE I U MATIČNU nego on IDE U MATIČNU! :wink:

18-07-2006, 20:14
ventilatori se obično spajaju na 4-pinski molex, dakle isto kao i PATA diskovi, optički uređaji....

...i nema direkta u napajanje... uostalom štaće ti to? :roll:

mislio sam na taj 4-pinski molex,a moze i u matičnu?

ne da MOŽE I U MATIČNU nego on IDE U MATIČNU! :wink:

bome je moro u 4-pinski molex.probo sam u matičnu ali neće.

ivan
18-07-2006, 20:48
ima 3-pinskih i molex ventova. ti si vjerojatno imao za uštekat u matičnu samo konektor za očitavanje broja okretaja.

19-07-2006, 14:13
ima 3-pinskih i molex ventova. ti si vjerojatno imao za uštekat u matičnu samo konektor za očitavanje broja okretaja.

je li se mora uštekat u matičnu taj konektor za očitavanje broja okretaja

ivan
19-07-2006, 16:18
ima 3-pinskih i molex ventova. ti si vjerojatno imao za uštekat u matičnu samo konektor za očitavanje broja okretaja.

je li se mora uštekat u matičnu taj konektor za očitavanje broja okretaja

uštekaj ga jedino ako hoćeš vidjeti broj okretaja. ako ga ne uštekaš, NEĆE ni na koji način utjecati na rad ventilatora ;)

dex
19-07-2006, 23:06
hoce hoce...
to je onaj fan controlor... on ti sluzi ne za ocitavanja vec ajmo rec za regulaciju... ak ga sam ovak spojis vrtit ce ti stalno istom brzinom a ak ga spojis jos na maticnu on ce ti po temp regulirat okretaje... znaci sto veca temp to veci broj okrt...

ivan
20-07-2006, 08:47
da, istina :thumbs2:
ja sam samo mislio da će 100% radit. a opet te promjene u okretajima nisu od prevelikog značenja... kod mene se radilo o 100-150 o/min (sharkoon strobe)