PDA

Pogledaj cijelu verziju : Morgoth's (a.k.a. DreamerDeceiver's ) quest



Dreamer Deceiver
02-05-2010, 13:28
Ok, već par mjeseci pišem scenarij za film ( da da, toliko sam bolesno ambiciozan ), a pošto za pisanje scenarija postoje razni programi koji ti olakšavaju taj posao ( formatiraju tekst na određeni "industry-standard" način i ostali goodiesi ) i ja sam se zaželio imati jedan. Pošto su većina industry standard programa ( poput Final Drafta koji stoji oko 229 dolara ) općenito skupi, pogotovo u ovo vrijeme krize, a ja sam previše ponosan da bi koristio celtx koji ima pun kufer nepotrebnih opcija koji mi samo kvare vizualan dojam i želju za rad, a također program koji trenutno koristim ( Adobe Story ) se polako približava završetku svoje besplatne beta faze a to znači samo jednu stvar : Morat ću ga kupit. Tako se ja javljam vama, u želji da ovdje ima neki programer da napravi jedan takav programčić koji bi služio mojoj svrsi.

Ako želite raditi na ovom projektu, nabavite par programa ( adobe story, celtx ) da vidite kako bi stvar trebala otprilike funkcionirati, te sa ovih stranica ( http://www.simplyscripts.com/full_movie.htmlS) pogledajte kako izgledaju scenariji.

Ako ste toliko ludi i želite mi pomoć s ovim ( sa programom radite šta god želite, prodajte ga, al meni dajte besplatnu verziju :D ) u tom "našem" programu želim vidjeti ove stvari :

- manualni i automatski mod formatiranja teksta. U manualnom modu, šta mu i ime kaže, želim da postoji ili neki izbornik u tool baru da kad označimo tekst on ga formatira ovisno o tipu formatiranje kojeg označimo ( npr. dijalog, akcija, scene heading, transitions itd. ) ili da jednostavno postoje hot-keysi koji ga odmah formatiraju kako spada. U automatskom modu, pri upisu i nakon šta se stisne enter, on odmah pravilno formatira ( npr. ako rečenica počinje s INT. BEDROOM, on je formatira odmah nakon šta stisnem enter )
- želim da program ima i sketch mode, mod u kojem možemo pisati/opisivati samo "skice" određenih scena/dijaloga
- jedna od važnijih stvari, trebalo bi imati i Save as PDF
- također bi bilo u redu da svaki dokument počinje sa title page ( Untitled project, written by, based on, adress, ) al otome kasnije
- screenwriting dictionary bi bila jedna awesome stvar, da postoji taj riječnik u kojem su opisani svi pojmovi vezani za pisanje scenarija.
- u manualnom modu, bi bilo ok da ako osoba koja piše je preljena da svaki put sama formatira ono šta treba, neka postoji opcija da program nakon šta se scenarij napiše do kraja formatira kako spada.
- backup je isto jedna jako važna stvar. Mislio sam o tome da se nakon što se stvori novi dokument, da se stvori i njegov backup na particiji gdje nisu instalirani windowsi te da se back up ažurira svakih minutu, ostavljajući orginal netaknut dok ga korisnik ne odluči šta s njim.

To bi bilo sve zasada. ima li zainteresiranih ? :D

Luka
05-05-2010, 19:31
Uf, ima tu JAKO puno posla!

Teško ćeš pronaći nekoga s dovoljno znanja (a za baš sve navedeno, takvih je doista malo - na svijetu :D), a tko će pristati da to besplatno odradi. S druge strane, ako bi maknuo PDF i možda još par težih stvari, možda bi se netko i našao... pokušaj predložiti nekom open-source timu (najbolje što ti mogu preporučiti je susjedni Bugov forum, jer stvarno nisam upućen).

Za platnu verziju bi vjerojatno vrlo brzo našao razvijatelje. U tom slučaju ni PDF nije problem, jer bi mogli kupiti licencu nekog postojećeg pretvarača.