PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ana Ugarković



McPingvin_v2.0
30-04-2010, 22:47
Da nešto razjasnimo: žena u kuhinji je u startu dobra stvar. Doduše, Ana Ugarković u kuhinji je grozota.

Iskreno, ne znam što sve ne valja kod njenog kuhanja.



Kad kuha stavlja apsolutno svega previše. Naravno, neke stvari tamo ni ne bi trebale biti. Zadnje se sjećam da je radila toad in the hole (http://en.wikipedia.org/wiki/Toad_in_the_hole). Rekoh, ajde, baš me zanima. E, da, i priča gluposti. Kaže da Englezi imaju super kuhinju.

Nego, kako NJEN toad in the hole izgleda:

- staviti kobasice na nenauljenu površinu i staviti da se zapeče u pećnici

- staviti 3x manje tijesta od onoga koliko bi trebali biti

- potpuno odignorirati puding koji ide unutra

- umjesto pudinga napraviti umak od maslinovog uljaSi luka



Osim što je poznata po svojim količinama sastojaka (malo soli znači 3 jušne žlice), svaki puta kada kuha umaže 3x više posuđa od normalne osobe. Reklo bi se da uprlja više posuđa od muškarca. Saponia bi valjda propala da ona ne kuha.


Ukratko, sve što skuha je nešto što doma nitko neće raditi, što bi rekla moja stara. Umazati 3 tave, 2 rajngle, 6 noževa i 4 ribeža za presoljeno, prepapreno i presve jelo? I think not.

sickpetey
30-04-2010, 22:54
nevolim cook showove..moja stara kaze "najjednostavnija jela su cesto i najukusnija"..i ima donekle pravo..kome se da zajebavati toliko dugo da bude jelo fancy schmansy....koplikacije ubijaju ljude -.-

hacker
30-04-2010, 23:20
Ima svoj show, boli ju tuki.

TeraBajt
30-04-2010, 23:32
kod ana rula (H)

Helena
01-05-2010, 00:01
Al totalno stavlja svega previše. Uvijek je: malo češnjaka, a nareže cijeli grm, malo maslinovog ulja, a nalije litru, malo luka, a nareže cijelu ogromnu glavicu luka. -.- Užas.

A umaci, da, maslinovo ulje, češnjak, malo peršina i eventualno limunov sok. :hangin:

I uvijek si za miješanje bilo čega uzme premalu posudu. Ili izlije vrhnje ili nekaj u malu posudu, a ostatak sastojaka u drugu posudu i onda vrhnje vrati u tu posudu k ostalim sastojcima. Ono, wtf?! Jednostavno ga odmah staviš u tu posudu?!

Outmind
01-05-2010, 12:52
Mene na toj emisiji najviše smeta to kaj se ona u svakoj epizodi sa svakim jelom bez veze izdrkava. Nedaj bože da skuha nekaj normalno, nego mora kuhat ne znam rižoto sa jabukama i kolač od timijana i majčine dušice... Ono skuhaj friggin puricu s mlincima ili bilo kaj normalno, a ne stalno nekakve nejestive i nepotrebno komplicirane kerefeke...

bornathepicek
01-05-2010, 15:01
Oh fuck, zato mi i stara kuha napoje u zadnje vrijeme. Gleda to i kopira te gluposti s telke.

TheThoR
01-05-2010, 18:53
Mene na toj emisiji najviše smeta to kaj se ona u svakoj epizodi sa svakim jelom bez veze izdrkava. Nedaj bože da skuha nekaj normalno, nego mora kuhat ne znam rižoto sa jabukama i kolač od timijana i majčine dušice... Ono skuhaj friggin puricu s mlincima ili bilo kaj normalno, a ne stalno nekakve nejestive i nepotrebno komplicirane kerefeke...

A tko bi onda to gledao kad bi kuhala obicna,svakodnevna jela?

sickpetey
01-05-2010, 19:27
Ne treba svakodnevna ali ona ga komplicira tolko da nikome ne bi doslo na pamet da to proba doma

Helena
01-05-2010, 20:07
Ma probala sam jedan kolač koji je radila doma napravit. Skužila sam da ga se da suplo brže i jednostavnije napravit nego ga je ona.

The Boz
02-05-2010, 01:09
Ma nije problem samo u količini nego i u pripremi! Žena uzme šitaki gljive, i dvije pune šake baci u tavu. Bez ulja. Onak, uništi ih. I to je dobro kuhanje?

croat1gamer
02-05-2010, 09:07
O ukusima se ne raspravlja.
Jos da ona ima ukus bi bilo fajn.

Barem se moze otkriti iz toga kako se jela nesmiju pripremati.
edit:
Iako je ocito da se jela tako ne pripremaju.

W3DR4N
02-05-2010, 10:55
Žena je Bog.
Totalno gerila kuhanje. :pray: :pray: :pray:

Feanor
02-05-2010, 11:37
Ma nije problem samo u količini nego i u pripremi! Žena uzme šitaki gljive, i dvije pune šake baci u tavu. Bez ulja. Onak, uništi ih. I to je dobro kuhanje?

Baci ih u wok, kojem je specijalizacija kuhanja s jako malo ulja ili bez ulja. Sad nisam gled'o, ali ako nije stavila ulja onda ih je morala bacit u wok, ne?

croat1gamer
02-05-2010, 11:49
Sumnjam da bi boz zamjerao da je u pitanju bio wok.

The Boz
02-05-2010, 12:10
U pitanju su bile shiitake gljive. S njima se rade umaci, juhe, i slične vlažne stvari. Ne prže se kao luk.

Helena
02-05-2010, 12:19
Istina. A i par puta nije bio woku pitanju. :rotfl:

The Boz
02-05-2010, 12:27
Par puta je rekla da je i bio wok, pa nije :p

W3DR4N
02-05-2010, 13:13
Al žena ima dva bestsellera, Londonsku školu kuhanja i drugu emisiju. Par likova s foruma je beznačajno kad govori kako ne zna kuhati.

Neven <R>
02-05-2010, 13:25
Šta nema ona doslovno istu emisiju na dvije televizije? Bogovski.

The Boz
02-05-2010, 13:27
Al žena ima dva bestsellera
Ima i Stephanie Meyer...


Londonsku školu kuhanja
Nije joj pomogla.


i drugu emisiju.S
Sori mister bio-sam-na-televiziji-na-kojoj-su-svi-pametni.


Par likova s foruma je beznačajno kad govori kako ne zna kuhati.
Po tvojoj logici, par likova s foruma je beznačajno kad govori o biločemu...

kulamasta
02-05-2010, 13:35
Al žena ima dva bestsellera
Ima i Stephanie Meyer...


Londonsku školu kuhanja
Nije joj pomogla.


i drugu emisiju.S
Sori mister bio-sam-na-televiziji-na-kojoj-su-svi-pametni.


Par likova s foruma je beznačajno kad govori kako ne zna kuhati.
Po tvojoj logici, par likova s foruma je beznačajno kad govori o biločemu...

Upravo tako

W3DR4N
02-05-2010, 14:44
Al žena ima dva bestsellera
Ima i Stephanie Meyer...

Naravno. I nitko joj ne može prigovoriti vrhunskoj kvaliteti pisanja. Žena je napisala veće literalno djelo nego će svi s ovog foruma zajedno ikad napisati.

Helena
02-05-2010, 14:46
Šta nema ona doslovno istu emisiju na dvije televizije? Bogovski.
Imala je prije ovu emisiju na Novoj, sad je na HTVu.

Inače, žena je studirala dizajn u Milanu.

Dreamer Deceiver
02-05-2010, 14:50
Al žena ima dva bestsellera
Ima i Stephanie Meyer...

Naravno. I nitko joj ne može prigovoriti vrhunskoj kvaliteti pisanja. Žena je napisala veće literalno djelo nego će svi s ovog foruma zajedno ikad napisati.

vrhunsku kvalitetu pisanja :rotfl:
Po tebi očito i Nives Celzijus i Ante gotovac imaju vrhunsku kvalitetu pisanja :rotfl: :rotfl:

croat1gamer
02-05-2010, 14:52
Trebamo ih nagovoriti da naprave accove na forumu pa da mu argument ne bude validan.

kulamasta
02-05-2010, 17:42
Gotovci niti ne pišu

Babitz
02-05-2010, 21:04
Pa kaj nije Simona napisala neku autobiografiju?

Neven <R>
02-05-2010, 21:05
Nitko, osim možda profesionalnih pisaca ne piše svoje biografije. lel

Babitz
02-05-2010, 21:09
Ak napišem svoju biografiju, oću dobit status profesionalnog spisatelja?

cham3leon
02-05-2010, 21:27
Samo ako je duža od 50 stranica.

Helena
03-05-2010, 00:45
Svaku temu uspijete zaspammat. -.-

kulamasta
03-05-2010, 01:02
Pa kaj nije Simona napisala neku autobiografiju?

Ne u pravom smislu rijeci...

Ona je rekla placenom piscu da se prije deset godina napila i popiskila u gacice...

...a onda je on napisao pricu kako se to desilo, bla bla bla...

SkunK
03-05-2010, 01:23
Mislim da žena cilja na neke kvazi-gurmane, sigurno ne na populaciju radničke klase koja nema niti love, niti živaca, a niti vremena za njezine kerefeke. Kada dođe na program samo okrenem, pa alas, i tako rijetko gledam TV pa ono... neka uživa u svojem air-timeu :)

loo
03-05-2010, 13:42
Da, baš bi bilo zanimljivo gledat ju kako poha šnicle i pravi pire krumpir (ne kažem da je meni inače zanimljivo, ne gledam ju).

W1k1n6
03-05-2010, 14:07
Nisam znao da ovdje ima toliko profesionalnih kuhara. Sad ću vas zvati "Goli PC Play forumaši-kuhari" :)
Ne znam da li je ovdje itko išta ikada probao skuhati pa njezinim receptima (časna iznimka Helena), no baš se i ne bih složio s većinom mišljenja, jer imam neki osjećaj da su vam mame ispričale kako to ništa ne valja i da su to sve pretjerivanja i glupe kombinacije. Obzirom da doma vrlo često kuham, volim eksperimentirati s klopom, to mi ponekad dođe i kao neki hobi. Nema mi većeg gušta nego napraviti neku nabrijanu klopu (posebno volim orijentalnu kuhinju), a par puta sam probao napraviti neke varijante kuhinje Ane Ugarković, ili sam barem koristio njezine kombinacije koje su dosta neobične, ali znaju biti vrlo ukusne. Stoga vam iz prve ruke mogu garantirati kako biste se jako ugodno iznenadili da probate neku njezinu klopu. To nije zapravo ništa posebno, jer se radi o većini prilagođenih recepata iz egzotičnih kuhinja, ali koji puta me nešto zna privući kad naletim na njenu emisiju, pa se zna desiti i da to isprobam. Vjerujte, nikada još nije bio slučaj da to nije valjalo. Naravno, to ne znači da će svakome sve valjati što ona radi. Neka jela me u startu odbiju, pa nemam namjeru ni eksperimentirati, ali tu i tamo se nađe doista odličnih stvari i još nikada nisam imao negativnih iskustava. Stoga ako vam krajnji domet ishrane nisu bljurgeri, ćevapi, odojak i francuska salata, nemojte pljuvati bez veze dok nešto takvo ne probate.
BTW, kuhanje/pečenje gljiva, povrća, pa i mesa bez masnoće je odlična, zdrava i ukusna stvar, ne morate uopće imati ni Wok ako imate kvalitetnu (nezagorenu) tavu. Važno je da ne ugrijete tavu previše i onda će se te stvari lijepo prepeći/prodinstati u vlastitom soku, ako se počne hvatati prije nego se ispeče možete samo dodati tu i tamo koju kap vode. S time da se za takvo kuhanje ne stavljaju sve namirnice odjednom, već se jedna po jedna peče/kuha po nekoliko minuta i onda izvadi. Znači recimo uzmete luk narezan na "polumjesece" pa ga prodinstate par minuta, onda izvadite, pa stavite gljive, onda recimo isti postupak ponovite s mrkvom narezanom na štapiće itd, na kraju mesu isto tako narezano na "rezance", onda sve zajedno pomiješate, dodate sol, papar ili chili i soja sos i imate pravi "Sečuan" uz koji poslužite rižu. Bitno je da se niti jedna namirnica ne raskuha previše i to je jako ukusno, zdravo i lijepo izgleda. Eto, nije recept od Ane Ugarković, ali je u njenom duhu :)

Helena
03-05-2010, 15:14
Wiking je očito vrhunjski stručnjak. :pray:

Arbiter of Change
03-05-2010, 15:17
I uvijek si za miješanje bilo čega uzme premalu posudu. Ili izlije vrhnje ili nekaj u malu posudu, a ostatak sastojaka u drugu posudu i onda vrhnje vrati u tu posudu k ostalim sastojcima. Ono, wtf?! Jednostavno ga odmah staviš u tu posudu?!
Helena, ženo jedna, to se radi da bedaci gledatelji vide što ide i koliko otprilike toga ide, ne samo radi fore. :)

Helena
03-05-2010, 16:14
Ma gle, ja kužim da ona ima već pripremljene sastojke u malim zdjelicama. Al pazi ovo, ovo sam ju par puta vidla da radi. :D

Znači sve sastojke stavi u jednu veću zdjalu, promiješa i veli "sada ćemo zagrijati slatko vrhnje i dodati ga sastojcima. I znači stavi vrhnje u lonac ili kud već. zagrije ga, stavi ga u manju posudicu, malo promiješa i onda stavi u onu posudu gdje su ostali sastojci.

Ili, veli "sad ćemo dodati mileram". I ona ima već taj mileram pripremljen u maloj zdjelici. Al ne, ona ne bude samo uzela žlicu ili nekaj i promiješala ga u toj zdjelici, nego uzme drugu zdjelicu, stavi ga u nju, promiješa i onda doda ostalim sastojcima.

Mislim, wtf, kužiš? :rotfl:

Par puta sam ju vidjela da to radi.

Nego, Wiking, ajd snimi koji filmić tipa "Wikingove kulinarske tajne". :D

Feanor
03-05-2010, 16:56
Tko glasa za to da nas Wiking u sljedećem PC Playu u uvodu ''počasti'' slikom nekog svog ''eksperimenta''...

Forengner
03-05-2010, 17:10
Ma rubrika 'Gaming i kuhanje' 1#snack uz igranje.

Arbiter of Change
03-05-2010, 17:59
Tko glasa za to da nas Wiking u sljedećem PC Playu u uvodu ''počasti'' slikom nekog svog ''eksperimenta''...
Uz obavezne dojmove [preživjelih]Sgostiju. :)

Sgt. Bull
03-05-2010, 18:10
Uz obavezne dojmove [preživjelih]Sgostiju. :)
I clearly doubt there will be any... :D

croat1gamer
03-05-2010, 18:58
Guests or survivors? :)

W1k1n6
03-05-2010, 19:28
Do sada se niko nije bunio na moju hranu... ili nema nikog preživjelog da bi se bunio :)

Kostolomac
03-05-2010, 20:05
@W1k, podsjećaš me na mog starog. On isto stalno izmišlja i experimentira sa hranom, a meni to dođe super.
Zato doma jedem Pekinške patke, zečeve u Worchester umaku i slično :D

A vi što komentirate da su Anina jela komplexna... Pa zabavnije mi je gledat kad radi neko über egzotično jelo nego da mi pokaže kako ispeć jaje na oko :P

Helena
03-05-2010, 20:24
Moj stari donese lignje, ribu ili nekaj doma i veli "danas ja i ti kuhamo večeru". To obično ide tak da ja sve radim, a on daje upute. :rotfl:

McPingvin_v2.0
03-05-2010, 20:29
Pametan nešto čovjek taj tvoj tata.