PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alergija



Feanor
28-04-2010, 23:08
Nakon naočala i zubne proteze treći najveći znak geekovštine, da dečki proljeće je stiglo u grad. Nek šmrcanje i suze u očima započnu. P.... im materina...

http://www.istrianet.org/istria/news/europe/glas_istre/images/05_0826ambrozija4.jpg

Ambrozija
Zabavna je samo kad je u kanistru i kad je cjepivo/bakterija koju moraš otet od ''terorista''

http://www.cvijet.biz/images/stories/dendrologija/cetinjace/cempres.jpg

Čempres
Nije zabavan nikako...

And what's your dysfunction???

sickpetey
28-04-2010, 23:12
Ja nemam pojma na sta sam alergican..dobivam alergije i po zimi a kad odem kod doktorice samo mi da neke tablete pa prodje nakon tjedan dva..a ovo ljetosam bio u totalnoj banani..zabavno kihnuti 10 puta za redom i trositi 5 rola papira dnevno -.-

Sgt. Bull
28-04-2010, 23:39
Moja vam je preporuka molitva i Flonidan prije spavanja. Ponekada pomaže, ponekad ne.
@sickpetey:Prašina 100%. Ja sam na prašinu i na polen. Bilo je i čudnih problema kada bih pojeo stariji kruh... jednom zamalo nisam umro xD

The Boz
28-04-2010, 23:57
Moj neprijatelj je kamena prašina, između ostalog. Dakle, šljunak, cement itd. Alergičan sam na cijeli grad.
Beat that.

Babitz
29-04-2010, 00:05
Ambrozija
Zabavna je samo kad je u kanistru i kad je cjepivo/bakterija koju moraš otet od ''terorista''Može. :oops:

*ode reinstalirat

McPingvin_v2.0
29-04-2010, 08:34
Moj neprijatelj je kamena prašina, između ostalog. Dakle, šljunak, cement itd. Alergičan sam na cijeli grad.
Beat that.
Sure thing.

http://www.zdravobudi.hr/Uploads/1/7/69/4615/Kont.peludni.jpg

Od ovoga sa slike nisam alergičan na čemprese, jasen, hrast, koprive i kesten. Ali jesam na kiselicu. Plus, jel, prašina.




Inače, ako po gradovima vidite jako puno bijelog govna koje leti uokolo i prekriva zemlju kao snijeg na nekim mjestima... To je cvat topole. Ja sam na to alergičan.

Imam problema sa dišnim putevima dok god cvatu one gore stvari. Od prvog do desetog mjeseca. A onda dođu prehlade. Efektivno, dišem 2 dana godišnje na obje nosnice u isto vrijeme :)

Praetorian
29-04-2010, 09:20
Meni je od proklete alergije stalno začepljen nos, već 4 godine. Pa krajem ove ili iduće godine moram na operaciju.

Chappi
29-04-2010, 09:24
Ja neman nikakvih problema sa alergijama..je da se ponekad koza zacrveni od nečega ali nista strasno.

bezimeni
29-04-2010, 10:01
Kućna prašina , grinje , perje ( od lijekova penicilin )...perja sam se riješio ostalog se gotovo nemoguće riješiti tako da cijelu godinu imam ploluzačepljen nos. I tako već dvadesetak godina :( .

Helena
29-04-2010, 11:15
Ja sam alergična na sunce. Tu u Samoboru ili Zagrebu mi niš nije, ali na more ne smijem bez SPF 50 i barem 3-4 odlaska u solarij. Da ne velim kak već od 4. mjeseca pijem beta karoten tablete. -.- A ne pocrnim niš, bijela sam ko sir.

Prošle godine sam išla prije mora u solarij, malo potamnila, na moru se mazala s spf 50, nisam dobila alergiju, ramena i ruke mi potamnile malo, a noge ostale bijele totalno.

streetrace777
29-04-2010, 11:21
Ako imate jake alergije nabavite se iz nasih susjednih zemalja Efedrin tablete. Naime tablete su primarno za davanje energije ali i za mrsavljene, no mogu sluzit posto su dosta jake za alergije, u roku 2 minute necete je vise osjecati :)
no kod nas su zabranjene :)

Sickmanno1
29-04-2010, 12:49
Alergija te cini posebnim ^^

Markecgrad
29-04-2010, 13:44
To je cvat topole. Ja sam na to alergičan.
Također :(

Kostolomac
29-04-2010, 16:12
Nemam nekih problema sa alergijama, osim osjetljivosti na prašinu. Kad čistim komp, kišem ko blesav :)

Deadwalker
29-04-2010, 20:24
Isto non-stop problema s time. Nos mi valjda 90% godine pusta vodu pa potrosim pola slovenskih zalila Palominih maramica, a dok dode proljece, jos mi oci pocnu kisit. :(

29-04-2010, 21:22
Isto non-stop problema s time. Nos mi valjda 90% godine pusta vodu pa potrosim pola slovenskih zalila Palominih maramica, a dok dode proljece, jos mi oci pocnu kisit. :(


hah tak je i meni!!!!!!!!

Doctor Freak
29-04-2010, 22:57
Meni je od proklete alergije stalno začepljen nos, već 4 godine. Pa krajem ove ili iduće godine moram na operaciju.


Done that.

Jel te tješi to da u 85% slucajeva nema poboljšanja nakon operacije???


Žali Bože muke i vremena :(

W3DR4N
29-04-2010, 23:14
Alergičan sam samo na Pingvina. Crveno tokom cijele godine.

Inače, purgersko-tovarski geni od mene su napravili antialergično biće na bilo što.

The Boz
29-04-2010, 23:25
Osim na hranu. I sunce. I stvari koje nemaju jabuku.

Babitz
29-04-2010, 23:35
I kulnes.

angel eye
30-04-2010, 00:44
Ja sam samo opako alergična na neke ljekove...

McPingvin_v2.0
30-04-2010, 06:52
purgersko
Zaprešić=/= Zagreb.

Praetorian
30-04-2010, 08:54
Meni je od proklete alergije stalno začepljen nos, već 4 godine. Pa krajem ove ili iduće godine moram na operaciju.


Done that.

Jel te tješi to da u 85% slucajeva nema poboljšanja nakon operacije???


Žali Bože muke i vremena :(

Poznam ljude koji su imali iste probleme i operacija im nije pomogla, znači uzimati ću sprejeve dok ide ide..............

angel eye
30-04-2010, 09:12
Neznam ako to šta pomaže, ali profa iz srednje mi je rekla : "pojedi šaku kikirikija (u ljusci) svaki dan (što češće) alergije će nestati"... nek netko proba jest, pa nek javi za mjesec dana xD

Feanor
30-04-2010, 09:15
Ja sam čisti bodul (Otok Ugljan), živio na otoku do 10 godine života, praktički sam poi cijele dane bio u šumi s frendovima, a ipak mi se pocele alergije javljat oko 8 godine života. Kaze doktor da velika promjena u imunološkom sistemu moze izazvati alergijske reakcije na neke određene stvari, jer genetski nisam predisponiciziran za alergiju, tako da je vađenje trećih krajnika sa 7 godina najvjerovatniji uzrok sto sam 3 mjeseca u godini totalno nesposoban za bilosto sto ne ukljucuje kihanje i smrcanje.

streetrace777
30-04-2010, 10:47
Neznam ako to šta pomaže, ali profa iz srednje mi je rekla : "pojedi šaku kikirikija (u ljusci) svaki dan (što češće) alergije će nestati"... nek netko proba jest, pa nek javi za mjesec dana xD

Inace bila je statistika di je dokazano da je najvise ljudi na svijetu alergicno bas na kikiriki, zato ga i zovu drugim nazivom alergen. Tako da se pazi da nisi i na to alergicna :)

bezimeni
30-04-2010, 12:47
Meni je od proklete alergije stalno začepljen nos, već 4 godine. Pa krajem ove ili iduće godine moram na operaciju.


Done that.

Jel te tješi to da u 85% slucajeva nema poboljšanja nakon operacije???


Žali Bože muke i vremena :(


Meni su predložili tu operaciju prije 15 godina...od tada nisam više posjetio ni jednog doktora zbog tog problema .

Doctor Freak
30-04-2010, 14:27
Sto je najgore ja od svoje 10-te godine prakticki nisam disao na obje nosnice kako spada...gotovo uvijek je barem jedna zacepljena...

A jel sam spomenuo gotovo svakodnevne glavobolje zbog toga??

Uzas...cesto pozelim da se rade nisam ni rodio...koliko je iritantno buditi se sa glavoboljama koje te prate cijelog dana...a ne mozes se ni tabletama uvijek filat... :(

Osjecam se ko DR.House :(

Electromaster
30-04-2010, 14:36
Eh... Stara mi je alergična na pelud, stari na penicilin, a ja... Nemam pojma. Istina je da lagano kišem i da mi je nos svako malo zaštopan... Ali tako je bilo i cijelu zimu. :)
Uglavnom, ako i jesam alergičan na nešto, to se ne iskazuje u zabrinjavajućim razmjerima, tako da- ne brinem.

Praetorian
30-04-2010, 15:43
Sto je najgore ja od svoje 10-te godine prakticki nisam disao na obje nosnice kako spada...gotovo uvijek je barem jedna zacepljena...

A jel sam spomenuo gotovo svakodnevne glavobolje zbog toga??

Uzas...cesto pozelim da se rade nisam ni rodio...koliko je iritantno buditi se sa glavoboljama koje te prate cijelog dana...a ne mozes se ni tabletama uvijek filat... :(

Osjecam se ko DR.House :(

E da i glava stalno boli, skoro svaki dan, isto poželim da se nisam rodio.

hans
30-04-2010, 15:57
Ja sam službeno alergičan na ribe i grahorice, ali išao sam na neko kvazi testiranje u bolnicu. Izboli su me preko 20 puta sa raznim alergenima i otkrili da sam alergičan i na prašinu, mačke, pse, sve vrste korova i trava, a činjenica je da svako proljeće okopavam masline i još ni jednom nisam kihnuo od peludi.

Takvo testiranje ne bi nikome preporučio jer cijeli dan imaš po rukama ubode koji strašno svrbe, a otkriješ ništa. :(

Helena
30-04-2010, 17:47
Been there, done that. -.- Imala sam jebenih 8 godina kad su me natjerali na to testiranje. I navodno sam alergična na kofein, grah i još neka sranja. Jedem grah, pijem kavu i niš mi nije. Znači očito nisam alergična. Al jesam na sunce, bemu mater. :(

Kostolomac
30-04-2010, 22:29
Vampir!

Helena
01-05-2010, 00:08
Totalno. -.-

TeraBajt
01-05-2010, 00:44
ja sam zdravo dijete.

Kid A
01-05-2010, 01:06
ej pa zdravo onda, kak si?

TeraBajt
01-05-2010, 01:35
pa tak.

McPingvin_v2.0
01-05-2010, 08:32
Jesi li ikada bio u Karlovcu?

Doctor Freak
01-05-2010, 10:28
Been there, done that. -.- Imala sam jebenih 8 godina kad su me natjerali na to testiranje. I navodno sam alergična na kofein, grah i još neka sranja. Jedem grah, pijem kavu i niš mi nije. Znači očito nisam alergična. Al jesam na sunce, bemu mater. :(


Možda imaš blaži oblik alergije pa ni ne primjecujes nista...

A isto tako ako si sa 8 godina bila na testiranju moguce da sada vise nisi alergicna, jer se s vremenom odrastanja moze ojacati tvoj imunoloski sustav i postane otporan na bivse alergijske reakcije. Možeš biti sretna zbog toga ;)

Kakve su ti nuspojave alergije od sunca?? Crvenilo kože i prištići ili nešto drugo??

Helena
01-05-2010, 11:27
Pa ono, uvijek su mi tupili da imam alergiju na sve to, a uvijek sam to jela i nikad mi niš nije bilo. :rotfl:

Kaj se sunca tiče, velim, sve je okej dok sam tu. Al kad sam na moru, di je jače sunce, onda užas. Dobijem neki crveni osip koji užasno svrbi. :? To sam riješila tak da pijem beta karoten, odem par puta u solarij i mažem se s SPF 50. Jedini bed je kaj ne pocrnim baš, al nema veze, volim imat svijetlu put. :D

Ako pak nejdem na more (ko ove godine :(), onda samo pijem beta karoten i mažem se sa SPF 20 ili 25. To je više zbog štetnosti UV zraka, nego zbog alergije.

Doctor Freak
01-05-2010, 11:38
Da dobar izbor, samo izbaci solarij...bez obzira na sve...uzasno je stetan jer radi mikroostečenja i veoma je karcinogen...o cemu nitko u salonima ne prica, a curama je to ionako svejedno...

BTW jesi napravila test da dan-dva na moru ne ideš u vodu (morsku) nego klasicno na plazi u hladu...ili se malo posuncas...jel tada isto dobiješ taj osip?

Puno ljudi ti dobije osip od morske vode pa na kraju okrive sunce...

Isto tak moras imat na umu klimatske promjene, raznolikiji biljni svijet...

Helena
01-05-2010, 11:46
Za solarij i mislim da ću prestat odlazit.

A alergija je baš od sunca. Jer, ako i nisam na moru, a zna bit jače sunce tu kod nas, u Samoboru i Zagrebu, znam dobit blaži oblik tog osipa, ako se ne namažem ničim. Tak da, nažalost je baš od sunca. :(

Ali imam sreće da mi morska voda ne pogoršava tu alergiju, kak zna nekim ljudima. Znam curu koja isto ima alergiju na sunce, ako joj iskoči osip i kupa se nakon toga, morska voda joj samo još više to pogorša. Tak da imam sreće u tom pogledu.

Al velim, SPF 50 :D i ja sam dobro. I ne smeta mi kaj se moram mazat nakon svakog kupanja, nikakav problem.

Doctor Freak
01-05-2010, 11:51
Da jer se nakon tog osipa koza malo opusti, radi mikroostecnje zbog cega nekad i svrbi i pece...pa kad to dode u dodir sa slanom vodom imaš šou...no tu opet imaš podjele...od praga tvojeg osjeta pa sve do podrgupa alergije...pa necu o tome :)

Uglavom mozes biti sretna u ovom nesretnom polozaju sto ti kremice pomazu i sto se mozes kupat i plivat ko prava riba :) he he

Helena
01-05-2010, 12:00
Uglavom mozes biti sretna u ovom nesretnom polozaju sto ti kremice pomazu i sto se mozes kupat i plivat ko prava riba :) he he
To definitivno. :D

Raz
01-05-2010, 12:04
Na sreću nemam nikakvih problema sa alergijama. :)

gothic45
28-05-2010, 10:59
Alergičan na: travu, pelud masline i kućnu prašinu

80% godine maramice su sastavni dio moje svakodnevice, nigdje ne idem bez njih. :D

Od svega toga najgore mi pada prašina, začepe mi se svi dišni putevi i imam osjećaj kao da mi nešto gori u plućima, al imam lijekove pa i to nekako pregrmim.

Od maslina i trave mi samo suze oči i ponekad počnem kihat.

Paran0a
28-05-2010, 11:32
Alergican sam valjda na svaku jebenu travu koja raste...
I na prasinu i te gluposti.
Vec 2 god i nesto neprestano pusem nos.

blood4me
28-05-2010, 22:02
Alergican sam na sve zivo i nezivo.. .:S
Najvise na prasinu i cempres.. a oko skole svee puno cempresa.. kraj svakog prozora jedan cempres.. lol
Nikad nejdem nekud bez maramica.. :(

Electromaster
28-05-2010, 22:58
Na sreću nemam nikakvih problema sa alergijama. :)
I ti sebe nazivaš noliferom? :)

Sonic_Moronic
28-05-2010, 23:11
Ček, objasnite mi zašto su alergije znak gikovštine?

Inače, začuđuje me većina postova tu, kako uopće funkcionirate sa začepljenim nosom cijele godine? :(
Jadnici.

Nemam problema sa alergijama, jedino češće kišem u toplijim mjesecima ali nisam otkrio zbog čega je to.

Electromaster
28-05-2010, 23:14
Ček, objasnite mi zašto su alergije znak gikovštine?
Zašto je bilo koje obilježje bilo kojeg stereotipa njegov znak? :)
Ukratko, stereotipno oblilježje gikova je općenita tjelesna slabost i boležljivost, a alergije spadaju pod to...

Sonic_Moronic
28-05-2010, 23:16
Dovraga! Nikad neću moći biti gik. Zdrav sam totalno, jedino što sam ikad imao bile su prehlade i povišenje temperature, a ovog drugog nije bilo već par godina, gotovo priželjkujem da se razbolim malo.

Raz
28-05-2010, 23:23
Na sreću nemam nikakvih problema sa alergijama. :)
I ti sebe nazivaš noliferom? :)
Imunitet je došao automatski sa djetinjstvom i cijelodnevnom igrom vani, tako da sam ga sada stekao dovoljno da kao jedan nolifer mogu biti miran. Pomno planirano, da. :P

Electromaster
28-05-2010, 23:27
Da... Ali zato sam ja pravi hardkor gikčina. (H)

Mirko L
29-05-2010, 13:14
Moj imunitet je nikakav, razbolit ću se ako me kapneš vodom.
I onda veselje...boli grlo (kao sada), začepljen nos dok spavam, curi, pušem ga, divota.

Feanor
29-05-2010, 13:16
Kao sto vec rekoh negdje u ovom topiku, užasno me čudi što ja imam alergiju pošto sam do 14-15 godine života stalno bio vani u prirodi i ne, nisam odrastao u gradu, u grad sam se preselio tek s 12 - 13 godina ( Kad sam dobio i prvi komp :D ), a do tad sam stalno bio po šumama i gorama...