PDA

Pogledaj cijelu verziju : XP zamrze pri prvom podizanju



bjede
28-04-2010, 18:11
Imam sljedeći problem koji mi se nedavno pojavio:

Kod podizanja Windowsa Welcome Screen mi predugo stoji i nakon toga se pojavi Desktop pozadina bez ikona i dalje ne mogu ništa. Kad restartam komp, nakon toga sve bude u redu. Ovo mi se pojavljuje, dakle, samo pri prvom podizanju sustava, a nakon restarta sve ide normalno!

Znate li u čemu bi mogao biti problem? Windowsi su friški (XP Pro SP3), a i provrtio sam sam sve sa antivirusom, nema ničega. Ne bih htio da oprt moram sve rušit...

cham3leon
28-04-2010, 18:15
Probaj kad ti se to dogodi, dakle da ti fale ikone i to na desktopu, otvorit task manager (Ctrl + Alt +Del) i idi na file -> start new process, i onda napiši explorer.exe, mislim da bi trebalo raditi, ali opet ne valja nešto ako ti se to stalno događa.

bjede
28-04-2010, 23:34
Ne mogu pokrenuti Task manager.

Scourge92
29-04-2010, 02:07
Jednom sam se susreo sa gotovo istim problemom i stvar je bila u tome da nijedan CD/DVD čitač u BIOS-u nije bio stavljen kao master nego su svi bili slave. Znači provjeri u BIOS-u da li ti je dvd čitač namješten kao master (ako imaš više barem jedan mora biti master).

bruno123
29-04-2010, 09:09
Probaj kad ti se to dogodi, dakle da ti fale ikone i to na desktopu, otvorit task manager (Ctrl + Alt +Del) i idi na file -> start new process, i onda napiši explorer.exe, mislim da bi trebalo raditi, ali opet ne valja nešto ako ti se to stalno događa.
Da tako i ja napravim i sve mi normalno radi,a njemu za savjet dajem da si lijepo stavi sp2 ili sp1 i komp ce mu isto raditi super :P

cham3leon
29-04-2010, 16:37
Ne mogu pokrenuti Task manager.

Uopće se ne otvara? A zaista mislim da bi se bar Task Manager mogao moći otvoriti. Ako se vidi pozadina desktopa, strelica miša i to, trebao bi se moći otvoriti Task manager.

bjede
29-04-2010, 18:10
Je, može, malo sam bio nestrpljiv, ali tek nakon 3-4 minute.
Napravio sam System Restore i čini mi se da je problem nestao. Vidit ću kako će se laptop dalje ponašati, pa ako opet bude problema, stavit ću ovdje.