PDA

Pogledaj cijelu verziju : 1. Forumski roleplaying - rasprava - GOTOVO



Stranica : 1 [2] 3 4 5 6

Forengner
04-05-2010, 19:36
Nema rangerica..Mozes uzeti armsmenicu.(fighter koju moze koristiti skoro svo oruzije.)
@ranger: ako smatras da ja pisem pizdarije.. :oops: .Nvm,mesh kin su prakticno pripadnici svih rasa,ali se ne mogu nazvati frakcijom jer zive po izbeglickim kampovima,nemaju vodju,siromasni su.
Likove ne vide slabije po suncu,nego ako je sunce jako,a neprijaltelj ima sjajan oklop,reflekcija steti i smanjuje vidnost,idi na pravila i videces da je i noc uracunata u modifikatore svih akcija.
Ajde cekam vas.(turns out that i have aloot of free time.

Stavite svog lika sebi u Siggnature obavezno ili necu smatrati da igrate.
@majestro,uvek ima jos mesta,sto vise to bolje.
Zapamtite!400 glavnih atribute poena podelite na 8 atributa (str,int,agi).Naime svaka klasa ima jos dodatnih modifikacija pa saberite i to.Naravno i rasa.Kad ste sve to izracunali,Otidite u temu pravila,nadjite 'akcije' ima ih 20,pa onda 100 poena podelite na svih 20.neke vise neke manje narafski.
Sutra otvaram prvu PCP RP-Avanturu!

GeraltofSmeg
04-05-2010, 19:41
Ja nemam signaturea, uzeli mi admini :(

Forengner
04-05-2010, 19:45
Aiii...Pa sto cemo sad,ajd nema veze stavicu ja to u moj sigg.Posalji mi plz.Nemoj da brines,to ne utice na cinjenicu da ces igrati. :thumbs2:

GeraltofSmeg
04-05-2010, 19:46
poslano vec, doduse, mozda ga dobijem natrag :D

Sonic_Moronic
04-05-2010, 20:00
Hm, trećinu tih akcija vjerojatno nikad nećemo ni upotrijebiti.

Forengner
04-05-2010, 20:01
Jos mi nista nije stiglo..hmhm.Ok nvm,
Prica
In a galaxy far far away..umh wrong story..
Pocnimo ponovo.
U svetu nemira i rata,smrti na svakom koraku,vjekovima je gvozdenom rukom vladala imperij.Neprikosnoveni gospodar poznatog sveta,Imperator,komanduje stotinama hiljada odanih vojnika,profesionalna vojska imperije je osvojila teritorije od veilkog ponora pa sve do Planina Tremora.Ali,oni su u svojoj potrazi za milionima godina izgubljenom civilizacijom nesto probudili,nesto tamno,urlici u tami koji prrlaze kroz srca svih vojnika na granici,bezimeni uzasi ponora,price starih vracara,price o nepoznatom,o iskonskom strahu.Vi se nalazite na granici novoosvojenih zemalja severa i plodnih pasnjaka imperije.
*noc* Niko od vas nema ideju zasto i sta ih je navelo prema severu,svi imate svoje ciljeve,ali otici na sever!To je ravno s ludosti.Krcma je oronula i cemerna,noc i dim jeftinih granicarskih cigareta prozima vazduh,hladan severni vazduh se mesa s opojnim mirisom vina i cigara.Mracno je,zagusljivo,u sobi je samo par vojnika,jedan trgovac u staroj odeci,zuto-crnoj,boji imperije on je sa severa..Zasto je dosao cak ovamo?Sta ga je nateralo,to sam bog zna.Stolica se klati,krcmara to ocigledno nervira,on je rumen u licu,pijan.Vrata predstavljaju bar nekakvu prepreku izmedju vas i horora noci.Vreme je za krevet..Posle noci pica i mastanja o bogatsvu vi se polako budite.Sta je sledece?]
To je deo uvoda nadam se da vam se dopada :thumbs2: :wink:

System
04-05-2010, 20:09
Evo igram i ja. :)



Ime: Hysminai'Androktasiai
Rasa: Flayran
Klasa: BladeWarden
ASSassin
Birthsign: Kharnos

AG - 80
PER - 50
STR - 80
INT - 60
SP - 40
BA - 40
BAL - 40
WE - 70

Ne bi li bilo bolje da napravimo novu temu za samu igru. Ali samo za to, a ovdje da raspravlajmo o njoj?

Sonic_Moronic
04-05-2010, 20:10
Lajkam uvod.

Forengner
04-05-2010, 20:11
Ne brini se ti :wink: .Takvu temu cu otvorit sutra. Za sada profil tvog lika stavi u svoj sigg.OK?
@sonik txh. Ovo je spoiler XD.Pravi ce doci tek sutra.Po otvaranju teme samo za rp (nema nista osim igranja) cu predstaviti jedan tekst par strana dug.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 20:13
Ime:SNarrath (73 god.)

Rasa:SAldur

Put:SNeutral

Klasa:STruthsayer

Birthsign:SMagnus

Atributi:S


AG - 60
PER - 50
STR - 50
INT - 70
SP - 70
BA - 50
BAL - 40
WE - 50

Akcije:

Run - 10
Dodge - 10
throw - 1
swipe - 1
atack - 15
cast - 10
open - 5
close - 1
lock - 1
pick - 1
spot - 10
jump - 5
look - 10
read - 5
eat - 1
sleep - 1
talk - 10
steal - 1
break - 1
lift - 1

Priča:

Nerrath je proveo djetinjstvo među svojom vilenjačkom braćom, koji su bili puni mržnje prema Imperiju. Iz godine u godinu su ga nagovarali da se pridruži njihovom ustanku. Nerrath je od zadivljenih sunarodnjaka slušao razne priče o njihovim pretcima, ali oduvijek mu se takav način života činio previše povučen.
Počeo je provoditi sve više vremena udaljen od doma, upoznavajući se sa drugim narodima i rasama. Putovao je od sela do sela, zabavljajući ljude raznim pripovijetkama svoga naroda, i svirkom frule, što ga je još davno naučila majka.
S vremenom je shvatio da ga više gotovo ništa ne vuče domu, i odlučio je zauvijek napustiti obitelj i prijatelje, te proputovati udaljene predjele Allaniousa. Uzeo je svoj instrument, stari bodež, još nekoliko predmeta i pozdravio se od svog rodnog kraja.


Evo, raspodjelio action bodove. Još nešto?

Forengner
04-05-2010, 20:15
Ajjj...mislio sam na systema.Ti si spreman boss solovati :).Sad cu jos malo da pisem.Ja generalno mislim da je ovo uspelo..vi?

sickpetey
04-05-2010, 20:16
Mhm sam se trebam ufurati u akcije..malo su mi cudne atm

Outmind
04-05-2010, 20:16
Mislim da nam općenito fali ability-a. Svaka bi klasa trebala imati barem jednu buff ili debuff vještinu koja bi uzimala cast pointse ili action pointse ovisno o klasi. Neki, kao npr rogue, bi mogli imat npr nešto kao hit below the belt, gdje bi neprijatelj turn ili 2 imao recimo -5 na sve checkove. drugi bi pak bufali sposobnosti jednog člana ili cijelog party-a itd. Osim toga, fale nam 2 vrlo važna segmenta - monster manual i item guide

Sonic_Moronic
04-05-2010, 20:17
A meni treba jedan perform ability gdje bi svirkom dao buff partiji u obliku, neznam, armor bodova? :)

baldrick_
04-05-2010, 20:18
evo mojega

Ime: Đurađ (21 god.) ............. Rasa: Mesh-Kin ............. Klasa: Lock-Pick ............. Put: Murderer
Birthsign: Furija
AGI - 65 + 10 = 75 ............. SPC - 90
PER - 70 ............. BAR - 5
STR - 40 - 10 = 30............. BAL - 45
INT - 80 + 15 = 95............. WEP - 5

Đurađ, human poreklom sa prljavih i mračnih ulica kampova, neko vreme je živeo na mračnim i prljavim ulicama velikog grada Imperije. Odrastao u bedi i nemaštini, morao je da se snalazi kako zna i ume što mu nije teško palo. Scam artist, džeparoš, you name it. Došao u grad sa cirkusom gde je radio kad egzibicioni bacač noževa, cirkus nastavlja dalje, a on ostaje u gradu sa ciganima koje je upoznao. Od njih uči o starim legendama i mađijama. Lik koji če uvek prvo gledati sebe.

GeraltofSmeg
04-05-2010, 20:19
evo mojega

Ime: Đurađ (21 god.) ............. Rasa: Mesh-Kin ............. Klasa: Lock-Pick ............. Put: Murderer
Birthsign: Furija
AGI - 65 + 10 = 75 ............. SPC - 90
PER - 70 ............. BAR - 5
STR - 40 - 10 = 30............. BAL - 45
INT - 80 + 15 = 95............. WEP - 5

Đurađ, human poreklom sa prljavih i mračnih ulica kampova, neko vreme je živeo na mračnim i prljavim ulicama velikog grada Imperije. Odrastao u bedi i nemaštini, morao je da se snalazi kako zna i ume što mu nije teško palo. Scam artist, džeparoš, you name it. Došao u grad sa cirkusom gde je radio kad egzibicioni bacač noževa, cirkus nastavlja dalje, a on ostaje u gradu sa ciganima koje je upoznao. Od njih uči o starim legendama i mađijama. Lik koji če uvek prvo gledati sebe.
Mračno i prljavo.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 20:20
Đurađ :rotfl:

Daj bar smisli neko prikladno ime. XD

sickpetey
04-05-2010, 20:21
Mhm..nego moze netko malo ukratko objasniti te action pointse,,ja sam se izgubio XD

Forengner
04-05-2010, 20:22
Ok.Posto vidim da se ljudi masovno zbunjuju na akcije,hajmo ovak.-akcije-
ima ih 20,procitajte ih u pravilima (mislim da je sonik postavio link) imate 100 poena,utrosite ih na akcije.Akcije se mogu izvoditi u igri,mozete izvesti onoliko akcija koliko akcijskih poena imate.10.akcije kao gledanje,jelo,pice,odmaranje,spavanje nisu 'zvanicne' i ne kostaju nista.Akcije korsitite i u toku borbe i u toku mirovanja.

Outmind
04-05-2010, 20:27
Zanima me weaponskill. Napisao si to kao jedan atribut, a veliš da jedna klasa može koristiti i više oružja. Kako se onda taj atribut raščlanjuje?

EDIT - e da, i kaj nebi sub specijalizacije isto trebale utjecat na atribute (noble, vamppire itd...)?

GeraltofSmeg
04-05-2010, 20:27
Regeneriraju li se action pointovi spavanjem?

System
04-05-2010, 20:29
Evo i opisa moga lika.

Ime mi je Hysminai'Androktasiai ime za koje kazu da je doslo iz nekog drugog svijeta. Ucen sam putu maca i oruzija da budem spreman na sve ostroga uma. Mene zivot nije obdario bogatstvom i pravima po rodjenju. Sam kujem svoji srecu, ja sam mac za iznajmiti, tijelo da poginuti, masina za ubiti, samo ako je plata dobra. Nemam gospodara a imam ih i bezbroj nemam zemlju iako je sva moja. Dok je god maca bice i za mene zivota.

sickpetey
04-05-2010, 20:29
Run.11
Dodge.6
throw.1
swipe.1
atack.2
cast.20
open.1
close.1
lock.1
pick.10
spot.8
jump.5
look.2
read.4
eat.5
sleep.5
talk.3
steal.10
break.3
lift.1

tako?

Forengner
04-05-2010, 20:36
Da,kao i jelom,picem,odmaranjem,svime sto ne spada u fizicke aktivnosti.Akcije ce te ponajvise koristit u borbi.
To funkcionira ovak 1 action point-(atack swing) -60 str.+atack dmg 30,-36.+oruzje (mac + 3) -39=armour neprijatelja -15=24 dmg.24 rane=neprijateljski vitez ima jos 26.(ovo su pravila uz male izmene.Sada je sve bukvalno i nema 'nestajanja' rezultata.
Tako sicpetey,bit ces ti fajn warlock (upss). :D

baldrick_
04-05-2010, 20:42
đurađ ustvari nije pravo ima mog lika, to je ime koje su mu nadenuli cigani i na njihovom mističnom jeziku znači "mesh-kin human koji baca noževe brzinom vetra". pravo ime ne zna niko izvan mog cirkusa. sa cirkusom sam održao kontakt, ali zadnje pismo od porodice prispelo je još pre 2 meseci, pa sam malo zabrinut za njih.

Evo i opisa moga lika.

Ime mi je Hysminai'Androktasiai
jel to hrvatski za konan?

GeraltofSmeg
04-05-2010, 20:45
Run.4
Dodge.8
throw.4
swipe.1
atack.7
cast.21
open.2
close.2
lock.1
pick.4
spot.3
jump.3
look.4
read.5
eat.5
sleep.5
talk.12
steal.2
break.3
lift.4

GDra
04-05-2010, 20:45
Radim lika. :D

System
04-05-2010, 20:46
Ime mi je Hysminai'Androktasiai

jel to hrvatski za konan?Akhm...ja ne pricam hrvatski. :D A to sam sikopiro sa vikipedije a prijevod bi znacio Manslaughter Combat.

Outmind
04-05-2010, 20:46
Koliko bodova imamo za rasporediti na osobne atribute?

System
04-05-2010, 20:47
Koliko bodova imamo za rasporediti na osobne atribute?


400 i jos bonuse dodaj

Outmind
04-05-2010, 20:48
Nisam mislio na fizičke, nego na osobne (madness, cruelty, armor itd)

I pošto je bilo na kraju prošl strane, pa kreator nije skužio - kakve modifikacije dobijamo sa odabirom puta?

Forengner
04-05-2010, 20:49
Samo napred,imas pravila,imas likove koji su voljni pomoci,samo napred.
@geralt: da,dat iz dat.Ste shvatili (veoma jednostavnu borbu)?
Do sutra bi bilo ok da svi imaju spremnog lika u sigg-u i da rolamo.
Outmind: o tim bodovima u toku igre,oni se sticu,jer niko ne zeli imati skroz ludog lika,maddnes se dobija,posecivanjem pakla,gledanjem uzasnih dela,magijom..itd o tome kasnije za sad osnovne stvari.
modifikacije s odabirom puta ne postoje,to je vise,neka osnova licnost.modifikacije se dobijaju uz klase i rase.

GDra
04-05-2010, 20:50
Age:37
Ime:Gadrah
Rasa:Vaghath
Klasa:BladeWarden
Put:Berserker
Birthsign:Kharnos

Ag-40
Per-40
Str-70
Int-60
Sp-60
Ba-30
Bal-20
We-80

Je li ovo dobro? :D

Outmind
04-05-2010, 20:52
Još nešto. Trebao bi uz opise klasa stavit i starter gear. Kad smo već kod gear-a, koliko svaki lik ima inventory slotova? Hoće li to biti samo basic armor / weapon / helmet sistem, ili ćemo imati i pojaseve, prstenje, plašteve, class specific iteme itd?

Forengner
04-05-2010, 20:56
Gdra:super,konacno tank.
Outmind,Nop nece biti inventara,vec ranca/kese/torbe s stvarima,ona,ako ja odlucim moze biti ukradena,moze puci,(nisam ja takav 8) ).Pa je svako dobro cuva,bit ce mesta za 10 common stvari(konopac,hrana,voda) 2 za oruzije,2 za oklop 1 za random 1 za licne,Svako ima po jednu vrecu.Starter gear vi sami odlucujete,naravno nemojte preterivati,vec veoma skromno.bice basic sistem.
Gdra: je si li sve proverio,budi siguran da is izvukao pun potencijal iz svog igraca.

mozda zvuci cudno,ali sam ja htio reci,nema beskrajno velikog inventara,vec samo kesa,realno.

GeraltofSmeg
04-05-2010, 20:57
Age:37
Ime:Gadrah(humans-+10 int+10 str + 10 opazanje)
Rasa:Vaghath
Klasa:BladeWarden (+10 str +10 int +10 agi)
Put:Berserker
Birthsign:Kharnos

Ag-40+10=50
Per-40+10=50
Str-70+20=90
Int-60+20=80
Sp-60
Ba-30
Bal-20
We-80

Je li ovo dobro? :D
Evotigana, rjeseno.

GDra
04-05-2010, 20:58
Oblasni plz?

Forengner
04-05-2010, 20:58
Pretpostavljam da nisi uracunao klasne ranse modifikatore. Idi na temu pravila i kad sve to izracunas (budi siguran) postuj to u svoj sig oke?
Sonikmoronik je to lepo slozio,vidno je,i lako ces naci ono sto ti treba oke?

Outmind
04-05-2010, 20:59
umm ok, ali onda stavi neke gabarite po kojima da se ravnamo. Ja ću se recimo služiti mace-ovima. Kakav bi po tebi bio starter mace, kakav neki osrednji, a kakav pak rare ili posebni? Osim toga, postoje li ovdje lvl-i?

Forengner
04-05-2010, 21:01
Nop nema lvl-ova.Skill se stice vremenom,iliti kad vam ja prikazem priliku.
Ti si bese sta?Sonik je bese mage a ti?healer truthsayer nop?
Ok evo sample mace-
Sturdy iron mace (+4 dmg).1 slot in teh vreca.
Plz svoj profil stavi u sigg(ako je gotov).

baldrick_
04-05-2010, 21:03
ja sam izgleda jedini revolveraš

Forengner
04-05-2010, 21:06
hehe.bit ce i vatrenog ne samo hladnog oruzija,ali o tome kasnije.
Prvo da svi lepo imate profile u sig-ovima.(znam da sam dosadan kao smrt)

Outmind
04-05-2010, 21:06
Umm, sonic je bard, ja sam kakti healer, ali sam i mage (baš mi i nije taj spoj jasan, ali ok, nema veze). Kad smo već kod toga, opet tu postoji problem. Recimo da još netko želi biti mag, ali čisto casterski orijentiran (ne warlock, nego bašš arcnite), i ako ta osoba ima iste atribute kao ja, što nas dvojcu zpravo razlikuje? Trebali bismo, ako mage healera već ne želiš razdijeliti na 2 klase, trebati imati nekakvu sub specijalizaciju kojom bi jedan od ta 2 aspekta postao dominantan. Osim toga, dobivamo li kasnije tijekom ihre nove spellove? Definiivno bi bilo pre šturo cijelu igru završit sa minor healom i fireboltom...

GDra
04-05-2010, 21:07
Evotigana, rjeseno.
Tnx. :D

Priča:

Gadrah se budi na bojnom polju. Ne zna što se dogodilo, kraj njega su mač i štit.
Svi oko njega su mrtvi, a i on je ranjen. Putuje prema prvom gradu, pokušavajući
saznati što se dogodilo...

Forengner
04-05-2010, 21:12
@Outmind.Polako,spellove sticete kasnije u igri, i to ce se vremenom desavati,bit ce prilika da u starom hramu neverovatna moc prodje kroz vas i vi odjednom 'znate jos 2 spella' ili jednostavno citate wizards book,koji pada kao loot.
Sto se toga tice,outmind,Svaka klasa ce imati 2 specijalizacije,acrnite ce moci biti klasican mage (dmg) ili healer (heal),lockpick ce moci bit assassin ili thief,da ne otkrivam mnogo,keep in mind da cu vam ja dopunjavati pravila s vremenom.

@ gdra,super start,sad odluci koji bi item hteo da ti ga ja generisem,pa preko pm-a da ti ga i dopremim :) (vazi za sve,ostale iteme mogu smisliti sami,(naravno nesto razumno.)

Outmind
04-05-2010, 21:15
a-ha, to se dakle stiče kasnije? Pa dobro, mogao si to napomenuti. No bez obzira na to, moj će lik u opisu biti manje više priest.

GeraltofSmeg
04-05-2010, 21:23
Moj je cistokrvni mag.

Forengner
04-05-2010, 21:25
Znam da je ispalo da sam smrdljivi lenjivac ali sto cu. :D .Ozbiljan sam,maddnes se 'skuplja' tako sto se prisustvuje morbidnim i uzasnim scenama,magijom,bilo cim coveku neprihvatljivim (orci jedu ljude btw :yuck: ).
Cruelty i razne druge se stecu istim putem,ukoliko neprijatelja pogubis umesto da si ga pustio d otrci doma,dobijas 10 crueltya.Jasno? :)

GeraltofSmeg
04-05-2010, 21:26
Moj zadatak je jačati ljude, cime ih jačati vise nego pretvaranjem u beskucnike (u to doba.). To radim iz milosti, ne iz ludosti ili okrutnosti.

Forengner
04-05-2010, 21:28
Os' budes inkvizitor? :D -lovac na vjetstice.(sala mala to ne postoji,ali mozes sebi nataknuti kakvo god zvanje zelis)

GeraltofSmeg
04-05-2010, 21:29
Ne, neshvacas. Ja sam generalni dobrocinitelj plemić koji pokusava osnaziti neprijatelje imperiuma, time izjednacavajuci snage, time svrsavajuci rat.

Outmind
04-05-2010, 21:30
Koja je razlika između spot i look skilla? Što će nam close skill??? Što je zapravo swipe skill?

sickpetey
04-05-2010, 21:30
Swipe..mislim da ti je to vrsta napada..hmm cruelty..warlock...ma nee..bit cu dobar..ponekad

Forengner
04-05-2010, 21:33
swipe je vrsta zamaha,u ravni,skodi vise neprijatelja odjednom,ali se zato atack dmg deli s brojem neprijatelja.Look je vise gledanje necega sto su igraci svesni da je ispred njih,a spot je uocavanje u mraku,gledanje u daljinu,traganje za tragovima :).Close skill je vise filler da bi broj akcijskih skilova bio 20 :)

Feanor
04-05-2010, 21:44
Foregneru nisi mi odgovorio na PM. :( Evo sad sređujem charactera do kraja i stavljam u sig. Ti samo reci jeli sve good to go.

Outmind
04-05-2010, 21:53
Evo, osnove su u sigu, a ostalo ću postat ovdje jer mi u sig ne stanne. BTW, možda bismo mogli otvorit character showcase temu?. Anyway, evo mog lika:

Name: Brother Emmeric
Age: 48
Race: Mesh-kin (human)
Class Arcnite
Path - zealot

str - 45
int - 105S(+10)
sp -75
agi - 45
ba - 25
per - 45S(+10)
bal - 10
we - 60S(maces, -10)

Run.8 Dodge.6
throw.1 swipe.1
atack.7 cast.20
open.1 close.1
lock.1 pick.1
spot.4 jump.5
look.2 read.14
eat.5 sleep.5
talk.15 steal.1
break.1 lift.1



I, like my father before me, am an outcast. But unlike his, my plight is two-fold. For you see, my father was always a true blooded Mesh-kin; when i was a boy we never used to stay in one place for long, always on the road peddling his curios and potions. My truest friends at that time were his books, and of course, his stories of a home which I shall never know. Early on it became apparent that i had a knack for the arcane, but what i really excelled at was the more subtle and delicate art of restoration and cleansing. As i grew so did my skills as a master of the arcane, leading me to meet and interact with a wide array of people born both high and low, and slowly but surely come to know how to deal with both the silver-tongued and gutter-speaking alike. I never shared my father's sorrow for times past, yet i did feel the urge to settle down, call a small spec in the world my home. And so it came to pass that i found my peace in a secluded hamlet about 15 years ago. Its people were generous, and i re payed them in kind, offering the m my services as a healer and negotiator. I came to be respected and known as "brother", a term these people used to describe priests of old. I had gained a home. Five years ago this day the village came under attack by an orc raiding party. At the time no one knew what they were doing here so far south, and naturally the villagers never stood a chance. I tried to help as best i could, but the years of living in comfort had made me soft. This event opened up my eyes for the first time - both to the realization of the suffering my own people have undergone, and of that which has happened to me here. Now my talents are fueled with a righteous wrath and a new purpose - to stand alongside those that would oppose the darkness, and drive it back to the pits of hell from whence it came.

Forengner
04-05-2010, 21:54
Sry.Ali preplavljen sam pm-ovima,mozda sam ga preskocio,evo sad cu.A profil je ok

hmm cek cek,je si li uracunao klasne,rasne modifikatore?Idi u temu pravila,a ako nesto nije jasno pm.(odgovoricu :wink:
Super prica Outmind. :thumbs2:

Outmind
04-05-2010, 22:05
imaš pravo, nisam uračunao class atribute promjene. evo ispravio sam u sigu, ne da mi se i gore ispravljat.

Forengner
04-05-2010, 22:07
Nice,imamo i fanatika.Upravo smo dobili i lockpica,dark elfa,assassina, Feanor tojest, :) .bit ce ovo ludo

cham3leon
04-05-2010, 22:22
Ime: Sir Garret Grey aka The Crow
Rasa: Gyranian
Put: Noble
Klasa: Lock - pick
Birthsign: Furia


AG: 65 + 10 = 75
PE: 50
ST: 35 - 15 = 20
IN: 60 + 15 = 75
SP: 70
BA: 30
BL: 50
WE: 40

Dodajem Bio:Garret je rođen u ponešto uglednijoj obitelji i titulu dobio nasljedno, mada ništa pametnoga u životu nije napravio. Voli se družiti sa lopovima i protuhama i ne voli da ga se naziva snobom iako jest imućan. Uvijek je na oprezu i ne vjeruje nikome. Pogotovo je sumnjičav kad se radi o vilenjačkim starosjediocima koje ne mrzi, ali mu nisu ni previše dragi. Želi ostaviti dojam kao dobar borac, ali najradije bježi iz svakog okršaja kad ima priliku. Govori vrlo rijetko, i to samo ako se radi o nečem važnom. Rasipanje riječi je besmisleni trošak vremena i energije, uvijek kaže.

Forengner
04-05-2010, 22:27
Je si li u statove uracunao i klasne i rasne modifikacije?Ako treba pomoc javi.Plz postavi taj character post u tvoj siggnature da bi lakse mogao voditi avanturu,ok?

sickpetey
04-05-2010, 22:31
Uf ovaj topic postaje preplavljen XD nadam se da ce igra teci dobro

Feanor
04-05-2010, 22:36
Moje misljenje je da kad igra krene da se ova tema obriše. I da se otvore druge dvije teme. Jedna za RP, a druga OOP di ce prvih neznamkoliko postova biti samo statistike i priče od likova od ljudi koji igraju,a prvi post da budu pravila, svaki drugi post neka bude izbrisan,tako da prva strana bude ogledna strana. Nakon sto se to napravi nek tako ostane, a nek tema sluzi za raspravu o samom RP-u. U RP temi nema niceg osim samog RP-a.

Forengner
04-05-2010, 22:39
Cinimo cuda :) .Ne brini,otvoricu ja sutra,topic PCP RP! topic samo za rp!,nema nista drugo no rp!Rp i rp i samo rp! a ova tema ce 'nadam se' pasti u zaborav,jer je aksuli preplavljena.300 odgovora za dva dana ajme!Well,moram da se zahvalim svima vama na pomoci,jer bih ja bez igaca mogao rp-at sam s sobom jedino.
Uskoro pocinje odmotavanje klupka.Pridruzi se dok jos ima vremen!PCP Rp

Outmind
04-05-2010, 22:44
Imaju li uopće svi koji su se prijavili lika?

I još nešto. Koliko combat oduzima action bodova? Daj naam neku hipotetsku combat situaciju. Recimo troje ljudi napada jednog orka. Kako ce jedan taakkav tirn izgledati?

Feanor
04-05-2010, 22:56
Ime: Bastig Ganar (Age 324) ........Rasa: Flayran ......... Klasa: Lock-pick ........ Put: Assassin
Birthsign: Magnus

AGI - 90 ............. SPC - 35
PER - 55 ............. BAR - 35
STR - 30 ............. BAL - 65
INT - 85 ............. WEP - 50


Run - 10
Dodge - 10
throw - 5
swipe - 1
atack - 20
cast - 1
open - 1
close - 1
lock - 1
pick - 5
spot - 5
jump - 10
look - 5
read - 5
eat - 1
sleep - 2
talk - 1
steal - 10
break - 1
lift - 5

Bastig je bio šutljiv dječak, no jako pažljiv i inteligentan. Otac Berenf je bio lovac i skroman čovjek koji mu je uvijek govorio da je on predodređen za nešto više. Život u šumi nije bio lak, a jedino društvo pravio mu je njegov otac koji ga je naučio baratat lukom i strijelom u ranoj dobi života.

Ono što je preko dana bila obična šuma preko noći se pretvaralo u pravu divljinu gdje je pravilo jedi ili budi pojeden značilo nešto samo onom tko je ušao unutra i izašao vani živ da o tome priča. Otac mu je pričao svakakve priče, no Bastig je bio znateželjan te se je često iskradao navečer da bi istraživao. Što je u početku bilo skrivanje od svakojakih kreatura koje su noću izlazile iz svojih jazbina, kasnije je preraslo u praćenje i lov istih.

Noćne sjene i krošnje stabala su Bastiga naučile da se skriva od tuđih pogleda, a hvatanje plijena dok isti nije svijestan svog lovca je postala Bastigova najdraža razonoda. Jedno jutro kad se Bastig vraćao kući s noćne pustolovine naišao je na zgarište kuće, tijelo svog oca te poruku kraj njegovog tijela koja je glasila ''Ubojce(Assasins) bivaju ubijeni''. Osijećao je tugu, krivnju i grižnju savijesti. Žudio je za osvetom. A sad je stajao u Krčmi i gledao u hrpu nepoznatih ljudi koji su njega gledali iz sjene.

Evo moj lik, eh i da. Nezelim saznat da mi je netko iz druzine ubio oca hahaha. Pozz i laku noc.

EDIT: pitanje jeli pick kao lockpick ili kao podignuti??? Jer ako je podignuti onda cu ovih 5 prebacit iz pick u open.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 23:03
Daj reci od kakve su važnosti eat i sleep skillovi, da ne žalim poslije samo 1 bod u svakom.


I napomena, kad budeš postao taj veliki tekst, sredi ga malo, odvoji u paragrafe i tako to. Prema onome što sam dosad vidio, bojim se kako bi to izgledalo. :)

sickpetey
04-05-2010, 23:05
Brza regeneracija?

Feanor
04-05-2010, 23:07
Daj reci od kakve su važnosti eat i sleep skillovi, da ne žalim poslije samo 1 bod u svakom.

Ja sam gledo nekako logično, normalno je da mi lik spava jednom dnevno, a jede dva puta dnevno haha, pa sam tkao stavio i bodove.

Sonic_Moronic
04-05-2010, 23:16
Napravio izmjenu u akcijama:


run - 8
dodge - 8
throw - 1
swipe - 1
atack - 15
cast - 10
open - 5
close - 1
lock - 1
pick - 1
spot - 8
jump - 5
look - 8
read - 5
eat - 5
sleep - 5
talk - 10
steal - 1
break - 1
lift - 1

cham3leon
05-05-2010, 10:13
Ime: Sir Garret Grey aka The Crow
Rasa: Gyranian
Put: Noble
Klasa: Lock - pick
Birthsign: Furia


AG: 65 + 10 = 75
PE: 50
ST: 35 - 15 = 20
IN: 60 + 15 = 75
SP: 70
BA: 30
BL: 50
WE: 40

Akcije:
run-6 dodge-9
throw-5 swipe-3
attack-6 cast-2
open-1 close-1
lock-6 pick-8
spot-5 jump-9
look-5 read-8
eat-2 sleep-4
talk-7 steal-10
break-1 lift-2

sickpetey
05-05-2010, 10:32
E jbg danas skola do 19.39..zakasnit cu na pocetak :cry:

Outmind
05-05-2010, 11:07
Pa kak znas kad ce točno sve počet? Mislim da, ako će već danas i biti početak, nebismo trebali počet prije jedno 8. S jedne strane to velim iz čisto sebičnih razloga jer ionako prije 8 a nekad i 9 ne idem na komp, no isto tako je i činjenica da je najveću aktivnost topic dobio upravo navečer.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 12:19
Meni je jučer bila iznimka da mogu navečer, inače ovaj tjedan od 1-4 poslijepodne.

Outmind
05-05-2010, 12:21
Pa upravo zbog takvih razlika u mogućnosti igranja turnovi će trajati po 12 sati. No ipak bismo za prvi put trebali bit svi na broju, makar to bilo u 2 ili 3. ili kad već.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 12:31
Ma dobro, probat ću se ubaciti kad god.

Feanor
05-05-2010, 13:05
Idem probat nacrtat portret svog chara u GIMP-u, pa ga nekako probat stavit u sig, wish me luck. :D

Forengner
05-05-2010, 13:11
Hear ye!Hear ye!Zbog Gm-ivh licnih problema (majku mu neodgovornu :) ),Rp ce poceti tek s veceri.Za sada mogu da kazem da sam mnogo zadovoljan,svi likovi imaju profil u sigg-u i (cini mi se da su svi spremni).
@Feanor: zbilja srecno. :) .
Rp ce poceti tacno u 8 sati!.
Das ist sve.
Jelo i pice,su moguci bilo kada,(naravno potrebno je imati hranu :) ,posto nisam inkvizitorni GM,mozete jesti,bilje,pacove,bube,ma sve sto nadjete,kasnije u igri,mozete rucavati u restoranima.
Akcije-food sleep,nisu bitne,tu stoje,i predstavljaju jednostavno trpeljivost lika prema hrani.Ko ima jedan,navikao je na losu,nezdravu hranu,kojekakve biljke,i ako se najede kvalitetne hrane,moze mu pozliti jer dugo nije ist hranljivo jeo,dugo je gladovao.S druge strane likovi s visokim food-om,njima ce biti teze jesti kojekakvo djubre,oni su s druge strane naviknuti na lepo i bogato.

Ahhh.Videh jos jedan pitanje post.Od outminda.Evo
Grayson se nasao izmedju 2 orka!Odvratna stvorenja skrucu zubima i nadaju se jednom doborom obroku,on izvlaci mac iz korica i zauzima napadacki stav!
-Initiating combat mode
Atack na prvog orka,-1 akcioni point,napadac ima str 60 atk dmg 20=26 +(dugacki mac+15) 41+zealotry+20-61.(orc ima heavy iron armour -10,klizavo je u tamnici -5,orci su kreature noci -10,=-25.Ukupan atk 36 dmg-a,healer mu baca mightifull strike +10 atk-46.Orc trpi 46 dmg-a,pada pokosen svijetlim secivom naseg heroja.Medjutim drugi orc napada!Poteze tesku sekiru i baca se pun gneva na igraca!autmoatski 40 dmg +wildkin +10 +bloodfrenzy 10 dmg=60 dmg,igrac ima heavy plated armour (vitez)-20 dmg)+sansu 30 da izbegne napad,orc ima weaponskill 40 i igracev teski oklop ga onemogucuje da izbegne udarac -10=igrac 20 dodge,orc 40 weaponskill.Orc dealuje 40 dmg-a,igrac uzvraca udarac i kosi orka.(orc je delimicno ranjen prvim udarcem koji je i njega zakacio)(ovo sam zbrzio jer ste verovatno skuzili kako borba izgleda)Healer ima cast skill 30,uspesno baca healing spell,healuje igraca za 50 hp-a,potpuno ga izlecivsi.

Feanor
05-05-2010, 13:21
Kakve su točno boje dark elfsi, plave????

Forengner
05-05-2010, 13:34
Tamno crvene/ljubicaste,zavisi,oni mladi (100-200 god)su ljubicasto/tamno crvene boje a stariji plave.

Outmind
05-05-2010, 13:47
Hear ye!Hear ye!Zbog Gm-ivh licnih problema (majku mu neodgovornu :) ),Rp ce poceti tek s veceri.Za sada mogu da kazem da sam mnogo zadovoljan,svi likovi imaju profil u sigg-u i (cini mi se da su svi spremni).
@Feanor: zbilja srecno. :) .
Rp ce poceti tacno u 8 sati!.
Das ist sve.
Jelo i pice,su moguci bilo kada,(naravno potrebno je imati hranu :) ,posto nisam inkvizitorni GM,mozete jesti,bilje,pacove,bube,ma sve sto nadjete,kasnije u igri,mozete rucavati u restoranima.
Akcije-food sleep,nisu bitne,tu stoje,i predstavljaju jednostavno trpeljivost lika prema hrani.Ko ima jedan,navikao je na losu,nezdravu hranu,kojekakve biljke,i ako se najede kvalitetne hrane,moze mu pozliti jer dugo nije ist hranljivo jeo,dugo je gladovao.S druge strane likovi s visokim food-om,njima ce biti teze jesti kojekakvo djubre,oni su s druge strane naviknuti na lepo i bogato.

Ahhh.Videh jos jedan pitanje post.Od outminda.Evo
Grayson se nasao izmedju 2 orka!Odvratna stvorenja skrucu zubima i nadaju se jednom doborom obroku,on izvlaci mac iz korica i zauzima napadacki stav!
-Initiating combat mode
Atack na prvog orka,-1 akcioni point,napadac ima str 60 atk dmg 20=26 +(dugacki mac+15) 41+zealotry+20-61.(orc ima heavy iron armour -10,klizavo je u tamnici -5,orci su kreature noci -10,=-25.Ukupan atk 36 dmg-a,healer mu baca mightifull strike +10 atk-46.Orc trpi 46 dmg-a,pada pokosen svijetlim secivom naseg heroja.Medjutim drugi orc napada!Poteze tesku sekiru i baca se pun gneva na igraca!autmoatski 40 dmg +wildkin +10 +bloodfrenzy 10 dmg=60 dmg,igrac ima heavy plated armour (vitez)-20 dmg)+sansu 30 da izbegne napad,orc ima weaponskill 40 i igracev teski oklop ga onemogucuje da izbegne udarac -10=igrac 20 dodge,orc 40 weaponskill.Orc dealuje 40 dmg-a,igrac uzvraca udarac i kosi orka.(orc je delimicno ranjen prvim udarcem koji je i njega zakacio)(ovo sam zbrzio jer ste verovatno skuzili kako borba izgleda)Healer ima cast skill 30,uspesno baca healing spell,healuje igraca za 50 hp-a,potpuno ga izlecivsi.


umm ok skužio sam (premda nakon drugog čitanja). Sad me zanima tko će raditi sve te kalkulacije, ti kao gm ili mi igrači? Osim toga, od kuda ovaj base attack dmg ovom vitezu? Odnosno, nigdje nisi napisao jeli to njegov attack skill ili nešto drugo. Nadalje, ako ga healer buffa, onda to radi u svom turnu neovisno od fighterovog. Tu se onda postavlja i pitanje inicijative - što nju određuje? Nadalje, što je sa statistikama tih orcova? Odnosno, hoćeš li imati neki orc template, pa će se njegove statistike mijenjati samo sa njegovom opremom, ili ćeš pak pri svaakom encounteru ljudima reć da su našli orca sa tim i tim statsima? I konačno, način na koji si ovo napisao je iznimno nepregledan. U samom rp-u ćeš se morati domisliti nekoj strukturi postova iz koje će se jasnije vidjeti što se sve događa. Eto toliko ak se sjetim još čega, pridodat ću.

Feanor
05-05-2010, 14:06
http://www.imagesforme.com/upload/4785ec2c.jpg

Kako smanjit sliku, na velicinu avatara, ali da se ne ispeksilizira previse???

GeraltofSmeg
05-05-2010, 14:11
Jos jedan dan u koncentracijskom logoru, mislio je Richard, gledajuci jos jedno redovno osakacivanje njegovih bivsih sljedbenika te vojnika. Vec je bio naucen na takve prizore, te je umjesto koncentracije na iste birao sjecanja na svoj dvorac, te sve sto je on simbolizirao-njegov stari zivot. Njegov slobodni zivot...ili tek izolaciju od istoga, pitao se, sjecajuci se da je citava zemlja opustosena ratom. Sesija je zavrsila, priblizila su mu se dva mracna vilenjaka, zaposlenici zatvora u kojem je boravio, te ga, kao i uvijek nakon mučenja, pitali o unutrasnjim informacijama o plemickom drustvu njihovih neprijatelja. Kao i svaki put do sada, odgovorio je da ne zna ista, ovaj puta bio je to 124 put. Znao je da mora prekinuti ovaj rat, a znao je i kako (informacije o charu, pogledati.) Uz pomoc velikog znanja o svim vrstama magije, te rata, steknutih u knjiznicama dvorca, te ovog krvlju oblivenog mjesta, njegovoj tamnici, koja je na srecu bila i knjiznica. Tamnicu je danas djelio s polovicom gospodina Šarura, osobe koja je, dok je jos bila citava, sluzbovala pod njegovom vlascu. "Zasto im ne kazes sto znas"-pun prijezira upitao je funkcionalni dio tjela gospodina šarura, na sto mu Richard uzvrati udarcem u glavu, koji je instantno prekinuo dijalog osamucivanjem Šarura. Richard je znao da je on, prožet patnjom, postao tek sluzbenik njegova trenutacnog neprijatelja, koji pokusava okriviti richarda za vlastito stanje. Ove interogacije postaju sve neurednije, zakljucio je, sjecajuci se lova vukova oko svog starog dvora, te otvarajuci prvu knjigu koja mu je bila pod rukom. Nakon zavrsetka, utonuo je u san (da, restartaju se svi action pointovi.), iz kojega je bio probuđen od strane vojnika Imperiuma, kojeg je odlucio sljediti, za sada. Znao je da ce biti podvrgnut bolnoj interogaciji o sadrzajima ovog kampa, a mozda cak i osumljicen za smrt svojih bojnih drugova, te je odlucio sabrati sve informacije o novom neprijatelju prije pokusaja bjega. Sljedeci zapovjednika, njegov rank saznao je iz drzanja, a i obiljezja na njegovoj odori koje je tvrdilo "ZAPOVJEDNIK" (da, humorno.) zamjetio je da je zapovjednik jedini prezivjeli izvrsitelj desanta na logor, te ga je savladao, paleci mu odoru(cast points, 20, samo ga je stunalo, zakljucemo), te kraduci ostatak opreme (200 zlatnika, mač) prije nego sto se uspio oporaviti, te zagasiti vatru tijela svoga. Zasedlao je zapovjednikova konja, te se sluzeci njegovom kartom, uputio prema najblizem ugostiteljskom objektu, znajuci da zapovjednik mora podnjeti izvjesce svom naredniku, "Sir Garret Grey aka The Crow"-u.SMalcice sam prosirio bekstori, jel se moze to smatrati prvim rp postom lika moga/repostati cu u temu cim se stvori?

baldrick_
05-05-2010, 14:20
garreth vrana je jako kul lik, ko robin hood, samo što nije šarmantan, pa nije ni kliše..

nego, ne znam dal ću večeras bit tu, ali očekujte post najkasnije sutra

System
05-05-2010, 14:25
Ja sam izmjenio put. :D

Mirko L
05-05-2010, 15:47
http://www.imagesforme.com/upload/4785ec2c.jpg

Kako smanjit sliku, na velicinu avatara, ali da se ne ispeksilizira previse???

http://www.imagesforme.com/upload/73aef676.jpg
There ya go.

Rang€r
05-05-2010, 16:35
Priča:

Gadrah se budi na bojnom polju. Ne zna što se dogodilo, kraj njega su mač i štit.
Svi oko njega su mrtvi, a i on je ranjen. Putuje prema prvom gradu, pokušavajući
saznati što se dogodilo...




Probudivši se, s truplima oko sebe, držeći luk u rukama, pokušava se sjetit kako je ovdje dospjela. To je joj ne polazi za rukom te uzima par strijela koje je pronašla usput na zemlji, te se zapučuje u nepoznato.

el o el

GDra
05-05-2010, 17:20
Heh, možda je slično, ali nije isto. :D

CrazySmurf
05-05-2010, 17:50
Ime: Dragnar
Age: 20
Klasa: Warrior
Rasa: human
Put: Beserker
Atributi:
AGI-70 SPC-30
PER-60 BAR-20
STR-50 BAL-80
INT-50 WEP-70

Priča: Dragnar, maldi ratnik koji je svoj život posvetio uništavanju imperija. Razlog te mržnje leži u tome što mu je imperij porobio roditelje kad je bio dijete. Cijeli život je živio od tuđe milosti. Jednog dana mu je lokalni nasilink ukrao milostinju. Dragnar ga je napao i izubijao. To je primjetio Orlem, učitelj u borbenoj akademiji. Odveo ga je u dvorac akademije i tu ga učio vještinama ratnika. Sada kad je dovoljno odrastao, otišao je iz akademije i mrzi sve što ima veze s imperijem. Ta mržnja mu daje volju i na najduljim putovima i u najtežim bitkama.

cham3leon
05-05-2010, 18:11
Još ti trebaju bodovi za akcije. Pogledaj postove gore. I kako može human bit protiv carstva? Također, mislim da se ta rasa zove Mesh kin.

Forengner
05-05-2010, 18:33
Ehej,uracunaj u atribute modifikatore za klase i rase oke?
Keep in mind da relativno uskoro pocinjemo,pola sata.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 18:39
Jel moj post spreman za temu, ili sam promasio koncept?

hacker
05-05-2010, 19:02
Jel sam zakasnio?


Rasa:SFlayran

Put:SAssassin

Klasa:SLock-pick

Birthsign:SMagnus


AGI - 50+20+10=80
PER - 50
STR - 50-10-10=30
INT - 50+20+15=85
SPC - 50
BAR - 50
BAL - 50
WEP - 50

Ovo je osnovno, sad još moram pročitat ostatak teme.

Forengner
05-05-2010, 19:03
Spremni ste svi!!!!!!AVE!
Otvaram Rp temu sada!Tacno je osam sati i pocinjemo!!!!

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:04
Jos jedan dan u koncentracijskom logoru, mislio je Richard, gledajuci jos jedno redovno osakacivanje njegovih bivsih sljedbenika te vojnika. Vec je bio naucen na takve prizore, te je umjesto koncentracije na iste birao sjecanja na svoj dvorac, te sve sto je on simbolizirao-njegov stari zivot. Njegov slobodni zivot...ili tek izolaciju od istoga, pitao se, sjecajuci se da je citava zemlja opustosena ratom. Sesija je zavrsila, priblizila su mu se dva mracna vilenjaka, zaposlenici zatvora u kojem je boravio, te ga, kao i uvijek nakon mučenja, pitali o unutrasnjim informacijama o plemickom drustvu njihovih neprijatelja. Kao i svaki put do sada, odgovorio je da ne zna ista, ovaj puta bio je to 124 put. Znao je da mora prekinuti ovaj rat, a znao je i kako (informacije o charu, pogledati.) Uz pomoc velikog znanja o svim vrstama magije, te rata, steknutih u knjiznicama dvorca, te ovog krvlju oblivenog mjesta, njegovoj tamnici, koja je na srecu bila i knjiznica. Tamnicu je danas djelio s polovicom gospodina Šarura, osobe koja je, dok je jos bila citava, sluzbovala pod njegovom vlascu. "Zasto im ne kazes sto znas"-pun prijezira upitao je funkcionalni dio tjela gospodina šarura, na sto mu Richard uzvrati udarcem u glavu, koji je instantno prekinuo dijalog osamucivanjem Šarura. Richard je znao da je on, prožet patnjom, postao tek sluzbenik njegova trenutacnog neprijatelja, koji pokusava okriviti richarda za vlastito stanje. Ove interogacije postaju sve neurednije, zakljucio je, sjecajuci se lova vukova oko svog starog dvora, te otvarajuci prvu knjigu koja mu je bila pod rukom. Nakon zavrsetka, utonuo je u san (da, restartaju se svi action pointovi.), iz kojega je bio probuđen od strane vojnika Imperiuma, kojeg je odlucio sljediti, za sada. Znao je da ce biti podvrgnut bolnoj interogaciji o sadrzajima ovog kampa, a mozda cak i osumljicen za smrt svojih bojnih drugova, te je odlucio sabrati sve informacije o novom neprijatelju prije pokusaja bjega. Sljedeci zapovjednika, njegov rank saznao je iz drzanja, a i obiljezja na njegovoj odori koje je tvrdilo "ZAPOVJEDNIK" (da, humorno.) zamjetio je da je zapovjednik jedini prezivjeli izvrsitelj desanta na logor, te ga je savladao, paleci mu odoru(cast points, 20, samo ga je stunalo, zakljucemo), te kraduci ostatak opreme (200 zlatnika, mač) prije nego sto se uspio oporaviti, te zagasiti vatru tijela svoga. Zasedlao je zapovjednikova konja, te se sluzeci njegovom kartom, uputio prema najblizem ugostiteljskom objektu, znajuci da zapovjednik mora podnjeti izvjesce svom naredniku, "Sir Garret Grey aka The Crow"-u. (Oh, ovo je ta tema.)

System
05-05-2010, 19:06
run - 10
dodge - 10
throw - 1
swipe - 20
atack - 20
cast - 1
open - 3
close - 1
lock - 1
pick - 1
spot - 1
jump - 5
look - 1
read - 5
eat - 5
sleep - 5
talk - 3
steal - 1
break - 1
lift - 5

hacker
05-05-2010, 19:08
A fak, sad sam vidio da feanor ima potpuno isti lik :(

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:20
Er, a da otvorimo novu temu? Ovo jeste kaoticno malcice.

Outmind
05-05-2010, 19:24
Pa foreginer mora otvorit temu postavit priču itd... nije ovo stalker da se nađemo u donjoj pripizdini bez ikakvog pojma o tome kaj trebamo radit...

GDra
05-05-2010, 19:26
Moje novo oružje: old katana +5 dmg. :D

Outmind
05-05-2010, 19:27
Da fkt, a da se mi "zgearamo" prvo?

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:28
Pa foreginer mora otvorit temu postavit priču itd... nije ovo stalker da se nađemo u donjoj pripizdini bez ikakvog pojma o tome kaj trebamo radit...
Oh, djelovalo mi je kao da kazuje da na ovoj temi pocinje igra.

GDra
05-05-2010, 19:30
Otvorena je nova tema!
Pošto nikad nisam RP-ao, kako da počnem?

Feanor
05-05-2010, 19:32
Otvorena je nova tema!
Pošto nikad nisam RP-ao, kako da počnem?

E foregneru razlomi malo onaj tekst u RP temi, onako je samo zid kojeg je naporno citat.

Forengner
05-05-2010, 19:34
Ok tema otvorena,imate si pricu. :)

Outmind
05-05-2010, 19:34
Fora je početak, ali moram priznat da sam se strgao na "ne baš šumovitu šumu" xD. Nek netko drugi prvi posta, ne usuđujem se ovdje led probijat.

System
05-05-2010, 19:35
Ko pocinje. :D

Neka pocne neko sa iskustvom.

Feanor
05-05-2010, 19:35
Ko pocinje. :D

Neka pocne neko sa iskustvom.

Neka pocme party leader... :D

Forengner
05-05-2010, 19:37
Sto?Mislite da je lose ili?Ono ne bas sumovita suma je zezanje :) .Prvo se dogovorite sto da cinite.Ja sam pricu postavio,vi ste avanturisti na severu,krcmar vas je turom vina okupio za jedan sto.Sto ce te ciniti?

Outmind
05-05-2010, 19:39
mogli bi nam admini ove 2 teme stavit u sticky...

Feanor
05-05-2010, 19:39
mogli bi nam admini ove 2 teme stavit u sticky...

Zasto su dvije Role-Play teme otvorene???

System
05-05-2010, 19:39
E zamislite atmosferu krcme i ovu muziku. :D


mYVTr1u3EYc

Forengner
05-05-2010, 19:41
Kak dve?Ja sam otrvorio jednu.

Outmind
05-05-2010, 19:41
mogli bi nam admini ove 2 teme stavit u sticky...

Zasto su dvije Role-Play teme otvorene???

Ovo je od sada oop, tu raspravljamo o samom rp-u. druga rp tema je baš roleplay, dakle tamo smo samo likovi i avanturiramo se xD

Feanor
05-05-2010, 19:41
Sve je ok, editao si je pa mi se učinilo... :D

Arbiter of Change
05-05-2010, 19:41
Nije ovo baš GMK materijal ako mislite ozbiljno.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:42
viewforum.php?f=108 (http://pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=108)Sili viewforum.php?f=17 (http://pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=17)

Outmind
05-05-2010, 19:42
pa, možeš to premjestit i u alt+f4, tak svejedno, samo nam daj sticky-e

EDIT - još bolje geralte.

Feanor
05-05-2010, 19:43
Nije ovo baš GMK materijal ako mislite ozbiljno.

To sam ja rek'o na pocetku ove teme, ali me ocigledno nitko ne sluša :D, ovako samo nabijam postove u GMK... KAtastrofa.

GDra
05-05-2010, 19:44
I am the ice breaker. :D

Forengner
05-05-2010, 19:44
@Arbiter: kako ti se cini ovo za sada?
@svi ostali:ucinite nesto krcmar ceka :)

Feanor
05-05-2010, 19:45
@Gdra Ja sam mislio da treba mali opis od strane igrača, bar u ovim prvim postovima, da ti malo upoznamo lika, njegovu psihu. :D

Outmind
05-05-2010, 19:45
Koliko nas to sad zapravo točno igra, da znam koliko ljudi vidim za stolom

GDra
05-05-2010, 19:46
Prepravih. :D
Kasnije će biti još. Sada nam GM odgovara ili?

Outmind
05-05-2010, 19:46
To vam ovak nekak treba izgledati, naravno prilagođeno situaciji:

Naslov: Odg: 1. Scena - Kroz Mrak
Autor: outmind - Lipanj 27, 2007, 08:10:20
Svaki put kada se probudim, pitam se zašto osjećam tu prodornu bol u glavi. Niasm li već izgubio svu životnu snagu... Nema veze, ako je to cijena koju moram platiti za ovaj predivan osjećaj opijenosti, NEKA BUDE! I prije sam u žaru bitke pio krv beskičmenjaka, ali nikada nije bila ovako slatka. No koja korist od toga kada se nalaziš u nekakvoj užasnoj rupi sa četvero ljudi koje jedva poznaješ, a kamoli im vjeruješ... Jedna od njih je tremere... Gospodar me je upozorio na njihove izopačene moći, a i sam sam vidio što je napravila onom Tzimisce-u kada su nas sustigli. Tzimisce..., ako išta mrzim više od magova onda su to ti ljudskim mesom opsjednuti luđaci. Stvari i ne bi bile toliko loše da onaj prokleti malkavian svake noći ne drži propovjed o potrebi istrebljenja svih grešnika (a ne sumnjam u to da i nas ostale smatra kandidatima za "božansko pročišćenje" ili takvu nekakvu glupost). Moje prijetnje da ću mu iščupati očnjake i zabiti mu ih na ono mjesto koje pravi ratnik upotrebljava za sjedenje na konju nisu upalile. Nosferatu je u redu. Ja ne smetam njemu, on ne smeta meni, i to je dogovor koji poštujem. Lasombra je do sada bio šutljiv, što je također osobina koju cijenim, ali njegov pogled... Nešto u njegovim očima uznemiruje čak i mene.

Ogledavajući se po ćeliji, nisam primjetio ništa neobično. Doduše u ovih par noći koliko sam neživ morao sam preispitati ono što smatram čudnim. Osim lanaca prekrivenih gnjilim komadima mesa što vise sa stropa, hrpe ljudskih kostiju što trunu u kutu, te slamarica na kojima smo spavali nisam svojim normalnim vidom primjetio ništa. Discipline koje su mi darovane moćne su i opojne, te ih još nisam mnogo koristio, čisti osjećaj nepobjedivosti do sada mi je bio dovoljan... do sada.

Svako malo čuje se kopkanje i cijukanje štakora. Ako kojega uhvatimo dobro bi došao kao fini zalogaj. Što je to? Baklja na zidu! Možda ju Annete nekako upali svojim vradžbinama... ili bolje ne. Moramo odavde izaći prije zore! Iako ne podnosim ovu nakaradnu bratiju, morat ću saslušati njihova razmišljanja, zajedno imamo bolje izglede da odavde izvučemu živu (ili bolje nemrtvu) glavu.


((Evo ja sam probio led. Nije baš neki uradak, ali pošto ovo rdim prvi put, drugo nije ni za očekivati. Bojim se da je moj lik nomada ispao malo pre elokventan, alinisam to mogao sročiti atmosferično služeći se rečenicama od tri riječi:-). Imam pitanje za storytellera - kako ja sada koristim recimo gleem of red eyes? Htio bih to iskoristiti da pretražim prostoriju, a pošto ne košta ništa, bilo bi fora pokušati. Eto, to je to od mene za sada. Pokude na ovaj text postajte u ooc topick. Još nešto. Bilo bi fora da svako izabere svoju boju za ovaj ooc dio. Ja sam izabrao ljubičastu.))

Naslov: Odg: 1. Scena - Kroz Mrak
Autor: unknown - Lipanj 27, 2007, 09:54:42
Probudio sam se gledajući oko sebe, vidio sam ostale nemrtve kako leže na svojim krevetima. Svakim dijelom svoje duše (ako se može nazvati ovo što imam u sebi), mrzim sebe i njih. Proklinjao sam gospodara Tzimisce koji je odgovoran za moje stanje, zvjer se u meni budila "UBIJ, UBIJ" nikada, ostavi me na miru neću. Zvijer me proždire polako, to je samo pitanje vremena kada ću potpuno izgubiti svoju svijest, ali prije toga će pasti i "gospodar" koji mi je ovo učinio. Tada će moja želja za osvetom biti ispunjena, i zvijer u meni će se moći smiriti.

Tada sam opet bacio pogled na ostale nemrtve i mislio u sebi koji bijednici gori su od mene koji prosjači i luta ulicama velikih gradova. Svi oni sa svojim bijednim savezima, gospodarima i klanovima su najniža vrsta vampira, ja sam barem vampir koji se nikome ne klanja. No sada se moram pobrinuti za sebe kako da se izvučem iz ovog prokletog kaveza koji me sprječava da ispunim svoju osvetu, dok sam mislio o njoj pogledom sam pretraživao sobu da nađem nešto što mogu upotri*ebiti za bijeg.

Znao sam da se najviše moram paziti Micheala zbog njegovog suludog plana pročišćenja ove zemlje, ali ni ostali nisu bili manje opasni, Annete je bila potpuno odana klanu i morao sam saznati njezine motive ovog puta jer mi se čini da ona nije ovdje na pikniku. Na drugu stranu imamo Garkana psihotičnog ubojicu koji nepreza ni pred čime ako se tako može dokopati još moći, ali barem znam njegove namjere i znam što očekivati od njega. Jedino mogu imati malo povjerenja u Gregaria jer mi se čini da se on u svemu ovome našao samo zato što je bio na krivom mjestu u krivo vrijeme. Znači mala grupica u kojoj je svatko za sebe.


((Evo i ja se nadam da će ovakva razina kvalitete teksta biti dovoljna))

Naslov: Odg: 1. Scena - Kroz Mrak
Autor: The Bard - Lipanj 27, 2007, 11:16:23
Micheal:

Mrak. Osjećam ga. Dodiruje granice mog tijela, pokušava se probiti kroz barijeru. Pokušava doseći ono što se skriva unutra. Ono. Zvijer. Duboko je u meni, ali ima snažnu želju da izađe. Ali moja svjetlost će ga nadvladati. Vječna svjetlost.

Grijeh. Mogu ga namirisati svuda oko sebe. Svi su oni grešnici, svi trebaju biti pročišćeni. Zlo teče svuda oko mene. Osjetio sam njihov strah i njihov prezir. Nisu me slušali kada sam im propovijedao. Nisu me slušali kada sam im nudio spas. Vučji izrod mi je prijetio, mislio da me bilo kakva tjelesna prepreka može zaustaviti.

/*Glasno*/: "BWAHAHAHAHAHA"!

/*Nastavlja razgovarati sam sa sobom u mislima*/
Ali zato će moliti kada dođe trenutak svjetla. Molit će, no nema milosti. Sav grijeh mora gorjeti u plamenu, gdje ga ni Sveti Patrik nemože izbaviti. Morao sam se prepustiti tami, morao sam uzeti Zvijer u sebe, približiti se zlu, da bi ga porazio.

Gdje smo li to, pitam se? Nije važno, svjetlost će uvijek naći put. Pustit ću da moji suputnici nađu izlaz, prikrit se, dok ne budem spreman da raširim krila. A onda će glasnoća njihovih vrisaka sezati sve do neba. Samo trebam čekati. Strpljiv. Čekati. U mraku. Zelenom mraku. Volim zeleno. Podsjeća me na domovinu. I ona će biti očišćena od grešnika. Prljavi štakori...

/*Uzima štakora i čistom hladnoćom uma oduzima mu život. Baca mlitavo tijelo u kut prostorije*/

/*Piskutavo*/: Hehehehehe...

Pitam se što to milo djevojče skriva ispod haljine. NE, ne smije me ometati u mojoj Misiji. Sotonina kći, namjerno to radi. Ona će prva pasti. Ne smijem dopustiti nikakve smetnje.

Efekt: -1 Vitae Micheal 2

((Samo, ako nije jasno, pošto Mikajl mirno sjedi u mraku na svoj krevetu, ostalima je cijelo vrijeme nevidljiv, sve do trenutka kada baci štakora, nakon čega postane vidljiv drugima. Sami odlučite kakva bi bila reakcija likova na to.))

Naslov: Odg: 1. Scena - Kroz Mrak
Autor: Valnjes 666 - Lipanj 28, 2007, 02:34:30
... ... ...
Budime se. Kapljice hladne vode mi padaju po ramenu... Ustajali zrak ove proklete ćelije mi neda mira... Usne su mi hladne,suhe... Žedna sam,želim izaći iz ove rupe... Miris krvi me opsijeda,ne znam kad ću je ponovnu kušati,tako toplu,iz još kucajućih vena i orosenih očiju mojega plijena...
Mmmmm... Moj će Gospodar brinuti o meni,davat će mi samo najrasnije djevojke i mladiće,koji imaju otkucaj srca tako snažad da se može odjetiti vibracija arterija koje putuju zrakom...
Baš takve volim,mlade,ustrašene,nemoćne... Ali gdje sam? U kakvoj to jadnoj rupi?

Lica koja me gledaju s prijezirom mi odaju strah i nemoć... Volim se poigrati sa svojim neprijateljima... Podcijenjuju me,misle da žene nemaju čvršći ugriz i grčevitiji stisak od muškaraca... Kako su samo prozirni i bijedni... I moj gospodar je uz mene,u mislima... Znam da nisam sama... Ali ovdje u ćeliji sam prepuštena samoj sebi,ne mogu nikom vjerovati...

Garkan,gangrel ubojica... Mrzim njegov prijezirni pogled... Odaje se... Njegova sumnja i strah me uznemirava,ne znam hoće li me napasti,ili me izaziva da mu probodem srce svojim mrtvim rukama...
Micheal mi je nejasan... Što on misli da je on? Vampir ili Anđeo smrti? Prokleti Malkavian! Mrzim kad ga ne mogu vidjeti! Ali njegova uplašena aura odiše prostojim kao miris crkotine koja 3 dana leži na suncu (rado se sjećam sunca...). Hahaha! Životinja! Hrani se štakorima! Tako je mizerno bijedan... Ne želim takvog suputnika kraj sebe... Nije dostojan mog društva...
Al barem je netko otmjeniji u ovoj prostoriji... Gregario mi se na prvi pogled svidio... Kako i nebi kad je iz otmenog duštva Lasombrije... Ima stila,to volim na muškarcu,makar i mrtvom... Njegov samouvjeren pogled me podsjeća na mog Vođu,premda mu je sličan,nešto je u njemu tako skriveno,tajanstveno... Želim znati više o njemu,možda me izvede iz ovog pakla...
Ali ipak bi mi trebao saveznik,a jedinog saveznika vidim u Valdemaru... Premda je to tihi i povučen Nosferatu,vidim u njemu ponos i čast,bez obzira ne to što je sav u ranama i ožiljcima... Tako me intrigira njegov um... Što razmišlja? Što misli o drugima? Što će biti s nama?

Da... Osjećam to... Bliži se trenutak koji čekam... Sad će sve biti jasnije o našim sudbinama...

((Eto,nadam se da nisam previše zasrao.. :( Ali sam se zaista uživio u lika... Sviđa mi se jako... Arbiteru,komentiraj mi sve što ne valja [valjda nema puno],i objasni mi par stvarčica:
1.Lure of Flames: Rank 1 - dali ja time mogu targetirati vampira i zapaliti ga,ili samo predmete?
2.Micheal [the Bard]-koristio je Obfuscate: Cloak of Shadow (1 Vitae). Dali je izgubio 1 blood pool,pa ga obnovio štakorom ili ne,tj.,dali je to activated ili trigered? Znači,dali je iskoristio i potrošio 1 Vitae ili ne...
@ The Bard - Šta ti znači ovo: /* %%%% */ ? Jel to ti govoriš ili kaj? Objasni molim te,nadam se da ne pitam gluposti...))
POSLIJE ZAREZA IDE RAZMAK; MAZE

Naslov: Odg: 1. Scena - Kroz Mrak
Autor: Arbiter - Lipanj 28, 2007, 09:34:38
Gregario:

Konačno se budim... ovaj put malo ranije nego inače. Osjećam to i pitam se zašto. Magična infuzija je završena i ja ponovno upravljam svojim tijelom. Ova Zvijer u meni polagano postaje sve gladnija i gladnija i to mi se nimalo ne sviđa. Nikada mi se nije sviđalo na što me tjera ova moja druga strana. Uskoro će tražiti da je se nahrani svojevoljno, inače će sama utažiti svoju glad. Zabrinut promatram moju okolinu... tamnica? A da, uhvaćeni smo. Istini za volju, meni je i dalje nejasno zašto je Annete mislila da će ovaj plan upaliti - nebrojeno sam joj puta rekao da je vladavina klana Tzimisci ovdje neupitna. Tokom mojeg kratkog boravka sa starješinama moje krvi naučio sam neke stvari o prokletom klanu koji nas je zarobio. Vrlo teritorijalni te opsjednuti nekakvom uvrnutom časti i gostoprimstvom... to slavno gostoprimstvo bi nam moglo biti jedini spas iz ove situacije. Iako drastično različiti od moga klana, klana Lasombra, i Tzimisciji imaju neporecivu liniju plemića u svojoj krvi, a to je linija na koju se planiram povezati. Ipak, moj je klan poznati i nismo u sukobu sa Gospodarima Istoka. Nema razloga za bespotrebnom kivnošću, zar ne?

Nažalost, isto se ne bi moglo reći i za moje suputnike. Koliko sam shvatio, svi su iz Nižih klanova i moje vodstvo im je potrebno ako misle izaći iz ove situacije živi. Ali isto tako to nisu ljudi koje bih odbacio pri prvoj opasnosti. Prelazim očima preko svakog od njih i tada primjećujem da Micheala nema. Nema ga! Je li izaš... ne, vjerojatno se skriva po nekom od ovih mračnih kuteva i opet bulazni o svojim velikim planovima. Vrijedno pohvale za plemenitu ideju, ali ipak samo još jedna neizvediva ludost. Onda opet, krv Malkava ima svoja skrivena i vrijedna svojstva.Vjerojatno je to i jedini razlog zašto Garkan nije iščupao očnjake tom jadniku. Prebacujem pogled na divljaka koji leži na slami... doista Niži klan. Ali njegova vrijednost i vještine su neporecive, te u ovom trenutku vrijedne. Primjetio sam da mi je stalno dobacivao oprezne poglede tijekom našeg putovanja.... neka, bolje da je oprezan nego da me mrzi. Primjećujem da se Annete budi iz svog Sna. Da, ona bi doista bila djevojka s kojom bi se možda mogao... pobliže upoznati, dok sam bio smrtnik. Siguran sam da je njezina vitka figura i ta grimizna kosa znala zavesti mnoge muškarca (možda i žene) u njihovu smrt pod njezinim britikim očnjacima željnima krvi. Naravno, ako bi mogao ignorirati njezinu potpunu odanost svojim stvoriteljim kao potpunu antitezu mojim odanostima. Tremere je dobro podučio svoje omiljeno dijete, ako je vjerovati glasinama i u mnogo čemu drugome, i ja bi je ipak imao na svojoj strani... kad je već zbog svog stanja ne mogu imati u krevetu. Miris je ono što mi odvlači misli na našeg posljednjeg suputnika; Valdemara Prosjaka. Možda malo sirovo s moje strane, ali klan Nosferatu doista većinom ubraja prosjake u svoje rankove i to je apsolutno smiješno klanu Lasombra. Tko bi želio imati prosjake? Oni nemaju iskoristive moći, bilo kakve prirode! Ja, na sreću, ne zastupam to uvriježeno mišljenje moga klana. Na neki način sam čak i zavidan tom Nosferatu. Slobodan da ide kuda želi bez da polaže račune nekom gospodaru, bez da je vezan politikom i plemstvom. To se zove ispunjeni život... život na čijem sam ja putu.

Ova ćelija mi se nimalo ne sviđa i drago mi je da nisam odjenuo moje najfinije ruho kad smo krenulo ovamo. Gubitak sve te svile i baršuna bi bio previše bolan. Ali onda opet i oslobađajući - previše sam se upleo u zamku Lasombri. Mali prozorčić na sjevernom zidu je dosta visoko... previsoko za nas, osim možda za Garkana sa svojom divljačkom snagom. Nema šanse da se vraćam na taj prljavi krevet, prije ću stajati čitavu noć. Noć je tek počela i mjesečina ulazi kroz prozori. Uočavam malu lokvicu na podu... naravno, ne vidim se u njoj. Činjenica zbog koje su mnogi Stariji poludjeli i koja čak i meni ne daje laki san. Jednostavno nije u redu.

U potpunosti razbuđen zazivam: "Dobra noć gospodo. Nadam se da ste se naspavali."

((Evo moj prvi post sa Gregariom pa ga slobodno komentirajte. Oprostite mi za 2 radnje, ali nešto treba maknuti radnju unaprijed.))

Feanor
05-05-2010, 19:49
1. Feanor (Bastig Ganar/Dark elf/Visok/mršav/plavo sive boje/ispijeno lice/ožiljak preko lijevog oka/žilav/markantan nos/siva kosa)

2. Outmind (brother Emmeric / prosjećne visine, ima jedno 5 kila previše, proćelav, izgleda kao dobar čovjek kojeg je stvarnost otvrdnula mimo njegove volje)

3. Richard ( Mrsav, s oziljkom na nosu, poludugom smeđom kosom, izgleda kao nametnuto sirov, ali dubokouman i intelektualan covijek kojeg niti fizicke niti psihicke kazne ne mogu dokrajciti.)

4. GDra (Gadrah/Čovijek sjevera/visok/sijeda kosa/pun ožiljaka/katana na leđima).

Stavljajte zajedno a ne odvojeno, ako stavljate odvojeno onda nema svrhe jer vas opet moram lovit na 50 strana da bi vas popamtio

Forengner
05-05-2010, 19:52
'Markantan nos' :rotfl: .Oke,sad cu sastaviti listu igraca.

Outmind
05-05-2010, 19:52
1. Feanor (Bastig Ganar/Dark elf/Visok/mršav/plavo sive boje/ispijen/ožiljak preko lijevog oka/žilav)

2. Outmind (brother Emmeric / prosjećne visine, ima jedno 5 kila previše, proćelav, izgleda kao dobar čovjek kojeg je stvarnost otvrdnula mimo njegove volje)

System
05-05-2010, 19:53
Gdje se dogovaramo? Ovdje ili tamo?

Feanor
05-05-2010, 19:54
Pa tu, ali mislim i nema nekog dogovora tip nam je ponudio quest, sto ocemo odustat, ionako su vjerovatno stakori u podrumu, to je uvijek prvi pravi RPG quest!!! :D

GeraltofSmeg
05-05-2010, 19:55
3. Richard ( Mrsav, s oziljkom na nosu, poludugom smeđom kosom, izgleda kao nametnuto sirov, ali dubokouman i intelektualan covijek kojeg niti fizicke niti psihicke kazne ne mogu dokrajciti.)

Arbiter of Change
05-05-2010, 19:56
@Arbiter: kako ti se cini ovo za sada?
Ne igram pa nije baš ni važno baš što ja mislim, ali djeluje OK je za sada. :)
Treba vidjeti hoće li sistem biti samoodrživ i koliko je izbalansiran (nisam baš proučio pravila).

Nego, dogovorite se hoće li ostati u GMK (zbog publiciteta) ili kuda će.

GDra
05-05-2010, 19:57
4. GDra (Gadrah/Čovijek sjevera/visok/sijeda kosa/pun ožiljaka/katana na leđima).

Outmind
05-05-2010, 19:57
@ gdra - nisam siguran, no mislim da sada moraju drugi postat svoje uvode... ili kako?

Forengner
05-05-2010, 19:58
Bolje u neku fantasy sekciju,RPG ili nek tako.u GMK mi bas ne pripada.

Outmind
05-05-2010, 19:59
pitanje - sad cu napisat svoj uvodni post. Mogu li ja u tom postu iskoristit speechcraft da krčmara opet udobrovoljim?

I mislim da se fkt prvo svi trebaju izredat, pa onda da idemo dalje...

System
05-05-2010, 20:01
5. Hysminai'Androktasiai (Visok, ne bas tako razvijen, ali pogled na njega baca sumnju na onogakoji zeli da ga napadne, lice mu izgleda surovo, kao olicenje gnijeva i prezira, ima dugu crnu kosu povezanu u rep, ima ostre oci i izgleda konstantno napet kao pred napad)

Arbiter of Change
05-05-2010, 20:02
Bolje u neku fantasy sekciju,RPG ili nek tako.u GMK mi bas ne pripada.
Može u Tabletop? Obje teme? Odmah?
viewforum.php?f=108 (http://www.pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=108)

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:03
Bolje u neku fantasy sekciju,RPG ili nek tako.u GMK mi bas ne pripada.
Može u Tabletop? Obje teme? Odmah?
http://www.pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=108
Mozemoze, preglednije je.

Feanor
05-05-2010, 20:04
1. Feanor (Bastig Ganar/Dark elf/Visok/mršav/plavo sive boje/ispijeno lice/ožiljak preko lijevog oka/žilav/markantan nos/siva kosa)

2. Outmind (brother Emmeric / prosjećne visine, ima jedno 5 kila previše, proćelav, izgleda kao dobar čovjek kojeg je stvarnost otvrdnula mimo njegove volje)

3. Richard ( Mrsav, s oziljkom na nosu, poludugom smeđom kosom, izgleda kao nametnuto sirov, ali dubokouman i intelektualan covijek kojeg niti fizicke niti psihicke kazne ne mogu dokrajciti.)

4. GDra (Gadrah/Čovijek sjevera/visok/sijeda kosa/pun ožiljaka/katana na leđima).

5. Hysminai'Androktasiai (Visok, ne bas tako razvijen, ali pogled na njega baca sumnju na onogakoji zeli da ga napadne, lice mu izgleda surovo, kao olicenje gnijeva i prezira, ima dugu crnu kosu povezanu u rep, ima ostre oci i izgleda konstantno napet kao pred napad)

Kopirajte sve do sada i onda postajte svog charactera, nema smisla inače jer ako postate odvojeno onda vas opet moram lovit preko 20 strana.

Outmind
05-05-2010, 20:13
Ljudi, DAJTE ME POSLUŠAJTE MALO!!!

Vi kojiste već nešto napisali sada tu stanite. Radnja se odvija pre brzo i ljudi koji će doći tek kasnije večeras ili sutra se neće uopće moć uključit kak se spada...

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:13
Vodimo dijaloge koji su nevezani uz radnju, četamo inchar.

Feanor
05-05-2010, 20:15
Sad nisam ja GM, ali probajte izbjegavat postove od jedne rečenice, osim ako ta jedna rečenica nije odgovor na neko pitanje kojeg ti je netko postavio. Postovi tipa

I onda je moj lik sjeo i razmišljao

ili

Onda se naglo usto sa stolice

su jednostavno glupi i ne pridonose priči, štoviše lome je i onda je nemozes pratit jer dok ja napisem svoj roman, zbog vasih ''brzih'' postova se vec izmjene 3 situacije i ono sto sam ja pisao 15-20 minuta vise jednostavno nema smisla jer kasni.

Outmind
05-05-2010, 20:17
Upravo tako.

hansi
05-05-2010, 20:17
Ja bih se pridružio, večeras sutra. Osmisliti ću ja sebi lika i priču kako spada. I još nešto, bio sam opet neznam ni ja zašto banan, jednostavno sam se ujutro išao ulogirati u acc i pisalo mi je da sam banan, ne sjećam se razloga. Nije mi se dalo opet probavati ulaziti... Ispričavam se ako sam koga uvrijedio ili nešto, jer ja ni neznam što je bilo, jednom sam zeznuo i više to neću ponavljati, kao što sam i rekao.

Forengner
05-05-2010, 20:18
All right,uradi sve to i consider ur self on board starship Role Play. :D

Outmind
05-05-2010, 20:21
@ foreginer - imam ja mislim veći speechcrafi i barter od toga. No tu se javlja drugi problem: Trebaoo bi na neki topic gdje bismo na jednom mjestu c/p-ali cijele statistike i životopise, da bude preglednije. Ionako skillovi ne stanu u sig.

P.S. imam talk skill 15, dakle pribrajam svemu tome +15 ili?

Forengner
05-05-2010, 20:23
Da.(znam da imas vise od minimuma,ali sto veci skill to vise informacija dobijate,i to ga vise unormalite.Zao mi je ako sam malo preterao,ali hocu da uvidite da krcmar nije visoki lord imperij,vec seljacina koja se boji nepoznatog,ali pokazuje zube da ne bi ispao slabiji.

System
05-05-2010, 20:24
Gm imas PM odgovori mi pl0x

Forengner
05-05-2010, 20:26
Jesam :) .A vi malo razmislite,nemojte provocirati NPC-ove jer su oni u sistini ja,ako ste vi oke prema NPC-u,on ce bit ok prema vama.Krcmar ima jednu naviku,razmislite koja je i iskoristite je da ga smirite i da se malcice sprijateljite.Ako vam ne pada na pamet sta je to,procitajte uvod ponovo.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:30
Ime:Richard Anduril (vojovođa/duke)
Rasa: Gyranians +10 int+10 str + 10 opazanje
Put: Noble
Klasa: Acranite +30 int -10 str + 10 speechcraft
Birthsign: Tyrol
Ag-50
Per-70+10=80
Str-40(-10+10)
Int-105 (+40)=145
Sp-60 (+10)=70
Ba-60
Bal-0
We-15
Da se podsjetimo, s obzirom da nemam siga.

Outmind
05-05-2010, 20:31
Koji ga je od nas dvojce sad na kraju nagovorio? Sry geralt, nisam mogao znati da i ti pišeš.

EDIT - sad sam još i gomila sala bez kose, super :D

System
05-05-2010, 20:33
E ja cu za svaki post da stavim u quote razmisljanje lika. GM i vi nebi smjeli da uzimate to u obzir jer ne znate o cemu ja razmisljam.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:33
Koji ga je od nas dvojce sad na kraju nagovorio? Sry geralt, nisam mogao znati da i ti pišeš.
Neka oba posta stoje, udruzicemo snage govorokreacije.

Outmind
05-05-2010, 20:34
ok, može- čekaom gm-a

Forengner
05-05-2010, 20:39
obojica,samo,molim vas,ako pricam s nekim,nemojte upadati ok,jer se izgubio smisao mog posta.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:39
Preporucam da nobleovi dobiju 100 zlatnika...tako da mozemo kupiti bacvu vina krčmaru (bacva vina=5 zlatnika, kej?) Upali msn soniče-

Forengner
05-05-2010, 20:41
nobl ima 100 golda.oke ali nema potrebe z vinom,vec je smeksao.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 20:42
Kako užasno formatiran uvodni post, malo sam bacio oko na njega ali nemam volje cijeloga pročitati.

Da, malo je došlo do zbunjole sada, izvinite. :)

Forengner
05-05-2010, 20:45
Lose napisan ili lose predstavljen?Ti se perfekcionsita :)

System
05-05-2010, 20:47
Gdra preporucio bih ti da nesto vise napses u svom postu. Postupak, gest, razmisljanje.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 20:47
Ma da si barem podijelio na paragrafe bilo bi okej, oči me bole ovako.

Daj rajderu neda mi se ufuravati u tvoj izmišljen scenarij o kojemu nemam pojma.

GDra
05-05-2010, 20:48
OK, budem. :D

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:49
Okej, svi smo opremljeni odjecom +1 i obicnim mačevima/staffovima/lukovima? Ili...? Ah daj, ispasti ces tolerantan...ili barem reci da imas brata blizanca. On ce nam pomoci jednom prilikom onda kasnije tjekom avanture. Jer on je taj s kojim sam djelio mjesto zatocenistva, on se protivio rasizmu elfova prema imperialcima.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 20:49
Ne mogu još dugo biti, morat ćete nekako bez mene. Fak.

Dobro ajd, može, bio sam u zatočeništvu zbog pijanog stražara koji me napao ili tako nešto.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:50
Odaberi 2. po činu. :P

GDra
05-05-2010, 20:50
Sada je borba?

Forengner
05-05-2010, 20:51
Nema problema,posle borbe mozete preuzeti nagradu,iteme loot,malo caskati i zaputiti se prema selu ok?

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:52
Koja oruzja/magije posjedujemo?

System
05-05-2010, 20:52
Ja imam Scimitar +8

GDra
05-05-2010, 20:54
Old katana +5. 8)
PS. Kako sada ide borba?

System
05-05-2010, 20:55
Ko je tenk, Gdra?

GDra
05-05-2010, 20:55
Ko je tenk, Gdra?
Yup. :D

GeraltofSmeg
05-05-2010, 20:56
Magije, koje magije posjedujem? :(

Forengner
05-05-2010, 20:56
nahebali ste :D .(bez brige,nece bit tesko.)
@geralt sta si ti?

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:00
Klasa: Acranite +30 int -10 str + 10 speechcraft

Sonic_Moronic
05-05-2010, 21:00
Ja imam bodež, neznamkoje napadačke moći, neka bude 5.

System
05-05-2010, 21:00
Nebi li sada trebalo uslijediti combat?

Sonic_Moronic
05-05-2010, 21:01
Ne mogu sudjelovati u ovome, neka me kreatura onesvijesti udarcem ili tako nešto. Neznam. :(

GDra
05-05-2010, 21:02
Što sad, GM javi se!

System
05-05-2010, 21:03
A i JESI rasporjedio action poene?

Feanor
05-05-2010, 21:04
Ovaj prerzo je krenulo pa sam editovao dio svog posta nadam se da ce ga GM moc upotrijebiti.. :D Foregneru obrati paznju.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 21:04
Daj rajderu bogati.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:05
Ne mogu sudjelovati u ovome, neka me kreatura onesvijesti udarcem ili tako nešto. Neznam. :(
Udario sam te, da spasim tvoju psihu. ;)

GDra
05-05-2010, 21:05
Kao i Sonica, neki crvenooki me poreže i ja padam, onesviješčen.
Sada više ne mogu igrati, vratim se sutra. Pozz. :D

Sonic_Moronic
05-05-2010, 21:06
Ovo će malo teže funkcionirati, ne možemo biti nokautirani svaki put kad nismo u mogućnosti igrati.

Forengner
05-05-2010, 21:07
Zdravo,ko je ostao da se bori s stvorenjem?(btw kako vam se cini?)

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:07
Ovo će malo teže funkcionirati.
Rekao si da hoces da te onesvjesti nesto, jer si zauzet. Ovo odgovara mom karakteru, problem rjesen, slobodan si.
Ajde, ja se borim. Debufaj borce. Vjetar, on ne djeluje na mene jer sam u krčmi, oni su jos uvijek vani.

Sonic_Moronic
05-05-2010, 21:09
Daj, geralte, promijeni post, radije da izostanem iz borbe zastrašen paklenocrvenim stvorenjima zbog neiskustva u borbi. Ovo je glupo.

System
05-05-2010, 21:09
Ja cu da se borim.

AG - 80 STR - 80 SP - 40 BAL - 40
PER - 50 INT - 60 BA - 40 WE - 70


run - 10
dodge - 10
throw - 1
swipe - 20
atack - 20
cast - 1
open - 3
close - 1
lock - 1
pick - 1
spot - 1
jump - 5
look - 1
read - 5
eat - 5
sleep - 5
talk - 3
steal - 1
break - 1
lift - 5

Forengner
05-05-2010, 21:09
Geralt: koliki ti je cast skill?(za ubuduce!Ovdje ce mo izravcunavati borbu,a na zvanicnoj temi samo pisati oke?

sickpetey
05-05-2010, 21:09
Ja sam zakasnio pa cu doci kad je sve gotovo :P

Forengner
05-05-2010, 21:10
@ geralt,koliki ti je cast skill?To je najvaznije (UBUDUCE OVDE CE SE IZRACUNAVATI BORBA DA BI DRUGA TEMA BILA CISTA)sry na capsu.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:10
Geralt: koliki ti je cast skill?(za ubuduce!Ovdje ce mo izravcunavati borbu,a na zvanicnoj temi samo pisati oke?
Imam 21 cast pointsa, int mi je 145, speechcraft 70
Usputa, promjeniti cu raspored pointova u dogledno vrijeme, premalo speecha imam, mogu li?

sickpetey
05-05-2010, 21:11
21 mu je,meni 20 al me nema XD
Mozda da se ja prisuljam posto nisam u krcmi iza ledja..koje spellije imam?

Feanor
05-05-2010, 21:12
Da ovo treba ici sporije puno sporije, trebaju se establirati igrači, da ih ne bude previše, max 8. da svatko ima svoj potez i rok od par sati da na njega odgovori. znači izmišljam

prvi je bla
drugi je žnj
treći je taj i taj

i onda se ide po redu, koji je uvijek isti. Nakon sto se svih osam izredaju GM daje novi zadatak ili novu napomenu ili novo nesto.

ovako je blentavo...

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:12
Daj, geralte, promijeni post, radije da izostanem iz borbe zastrašen paklenocrvenim stvorenjima zbog neiskustva u borbi. Ovo je glupo.
Sto bi moj lik ucinio kada bi mu to kazao onesvjesten? (Ajde, ajde, prepustam te sudbini)

Feanor
05-05-2010, 21:14
haha onesvjestio se kad je vidio borbu a treba biti kao vođa. Nista nam od ovog sada ne drži vodu...

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:14
haha onesvjestio se kad je vidio borbu a treba biti kao vođa. Nista nam od ovog sada ne drži vodu...
Kvragu, onda ga ja onesvjescujem.

sickpetey
05-05-2010, 21:15
Joj feanur nemre sve biti perfect prvi dan ^^ neka se prvo ufuramo hehe

System
05-05-2010, 21:15
Ali nimalo ne valja, moramo da zastanemo za sec. i da razmislimo. I bez zajebacnije.

cham3leon
05-05-2010, 21:15
Ovako, predlažem da se svaka borba/događanje/bilošta dešava u zadanim terminima svaki dan. Ovako ne stigne igrati pola igralaca.

Također, šta možemo birati opremu na početku? Ako da, ja imam shortsword i nekakve lagane prnje sa kapuljačom.

sickpetey
05-05-2010, 21:16
Rusty falchion i prnje isto
Nego jeli ima neki bonus za napad iza ledja i ocemu ovisi..jer se moze napraviti to sa spellom?Ili ako se treba oruzjem jel se moze enchantat spellom..ipak sam warlock

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:17
Ajde, ja ga onesvjescujem zbog bojazni. Ja sam vojovođa ucen u borbi, te mi zato to uspjeva. Tiho.

Feanor
05-05-2010, 21:18
Ja kazem evo ovako, sam ovaj sistem borbe i Foregnerovo izmisljanje price je odlicno sve je perfektno, ali moj prijedlog je da recimo foregner posta svoj prvi gm post oko 12-13 i onda da stavi otvoreni termin do 17-18 sati s tim da svaki igrač može napisat jedan post sto je njegov character napravio. U 17-18 sati foregner to pročita i reagira u skladu s tim sto su nasi charovi naporavili.
Ali pazite imamo samo jedan post. AKo cemo ovo igrat, nemoze to biti 500 postova u minuti, tesko je za foregnera i za nas i za svih...

Eh i da napad s leđa i sve te cake kolik osam skuzio određuje foregner, znači sve to ide ukomponirano u priču, ovisi o tome gdje si stajao jesi li se sneakao, koliki ti je ksil za što itd. itd.

System
05-05-2010, 21:20
Ja kazem evo ovako, sam ovaj sistem borbe i Foregnerovo izmisljanje price je odlicno sve je perfektno, ali moj prijedlog je da recimo foregner posta svoj prvi gm post oko 12-13 i onda da stavi otvoreni termin do 17-18 sati s tim da svaki igrač može napisat jedan post sto je njegov character napravio. U 17-18 sati foregner to pročita i reagira u skladu s tim sto su nasi charovi naporavili.
Ali pazite imamo samo jedan post. AKo cemo ovo igrat, nemoze to biti 500 postova u minuti, tesko je za foregnera i za nas i za svih...

/thread

Forengner
05-05-2010, 21:20
feanor is right.
Slazete se?
Sto se igre tice,evo ovako ce biti bolje (ovo je anarhija do sada).Prvo svako ko sto posto ucestvuje nek postuje ovde svoj profil.(geralt i drugi koji ga nemaju u profilu,ako ih uopste ima) Pa ce onda raspored ici po principu uloge.-1 tank 2 support 3 mage 4 healer,itd kapirate?

cham3leon
05-05-2010, 21:20
Slažem se. Jedan post u terminu.

sickpetey
05-05-2010, 21:21
Nemrem ja oko 17/18 =/ mozda treba borbu srediti npr nemre se nastaviti dok svako ne obavi 1 move...pa tako ukrug

System
05-05-2010, 21:22
I Jos nesto. Neka postovi ne budu. *ustao, i jebo mater* nego nesto vise razmisljane charactera,gestovi grimase i tako. Malo se uzivite ljudi.

For the storys sake, nastavimo sa borbom i onda kada zavrsimo, novi sistem?

Forengner
05-05-2010, 21:24
Ok,sad postujte svoj profil,ja cu smisliti termine,(ko ne moze ne mora,) Evo mog plana.14 sati-otvaram combat.14-20 borba,u terminu svaki igrac ima pravo na 2 posta(ja na koliko god hocu,jer moji stvorovi mogu odgovorit na svaku napad),(nema spama)-20 sati ja dolazim uvidjam sve,izracunavam sve,postavljam rezultate borbe.

Feanor
05-05-2010, 21:24
Nemrem ja oko 17/18 =/ mozda treba borbu srediti npr nemre se nastaviti dok svako ne obavi 1 move...pa tako ukrug

Pa imas termin od 12 do 17. ne drito u 17 u tome i je caka. Imas određeni vremenski raspon, ako nisi reagirao, onda ce foregner smislit nesto u tovoje ime, udrila te vrata pri provali cudovista, pa oti kamen od odrona na glavu pa si pao u nesvjest. a ako si reagirao onda je sve ok i tvoja akcija se računa.

A sto se tice ovo 1 tank pa onda support pa onda mage, to je malo zhebano jer mi cjepkas termin ,recimo ja mogu postat u 13 a nemogu u 14,15,16,17, ali jos nije tenk postao pa moram cekat njega, kuzi sto ocu rec

hansi
05-05-2010, 21:25
Trenutno radim lika... Ja sam tu, i imam puno slobodnog vremena svaki dan...

cham3leon
05-05-2010, 21:25
S time da se dakle u 1 danu odigra jedan potez, jel?

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:25
Bez obzira tko prvi posta, uvijek je prvi tenk, okej?

sickpetey
05-05-2010, 21:26
Run.11
Dodge.6
throw.1
swipe.1
atack.2
cast.20
open.1
close.1
lock.1
pick.10
spot.8
jump.5
look.2
read.4
eat.5
sleep.5
talk.3
steal.10
break.3
lift.1

Old rain coat with hood &Rusty falchion +4
ostalo je u sigu

System
05-05-2010, 21:27
run - 10
dodge - 10
throw - 1
swipe - 20
atack - 20
cast - 1
open - 3
close - 1
lock - 1
pick - 1
spot - 1
jump - 5
look - 1
read - 5
eat - 5
sleep - 5
talk - 3
steal - 1
break - 1
lift - 5

Item : Scimitar +8
rest in sig

Dajte konacan broj likova koji ce igrati.

sickpetey
05-05-2010, 21:27
S time da se dakle u 1 danu odigra jedan potez, jel?
2 posta znaci 2 poteza valjda

Feanor
05-05-2010, 21:28
Ime: Bastig Ganar (Age 324) ........Rasa: Flayran ......... Klasa: Lock-pick ........ Put: Assassin
Birthsign: Magnus

AGI - 90 ............. SPC - 35
PER - 55 ............. BAR - 35
STR - 30 ............. BAL - 65
INT - 85 ............. WEP - 50


Run - 10
Dodge - 10
throw - 5
swipe - 1
atack - 20
cast - 1
open - 1
close - 1
lock - 1
pick - 5
spot - 5
jump - 10
look - 5
read - 5
eat - 1
sleep - 2
talk - 1
steal - 10
break - 1
lift - 5

System
05-05-2010, 21:28
Fenore, aj me nacrtaj. :D

Forengner
05-05-2010, 21:29
Dap,u jednom danu vi 2 ja koliko god postova.Sto se rasporeda tice,drzite se uobicajenog,ko god hoce,(tenk uvek prvi doduse),naravno ne one gluposti tipa,ja sam mage ja chargam demona.

Outmind
05-05-2010, 21:29
Ludo, nema me na forumu pol sata i propustio sam 4 stranice događaja...

cham3leon
05-05-2010, 21:29
Mislim da ne možemo organizirati redoslijed po ulogama jer će ljudi ionako postati kad stignu. I predlažem 1 post max u jednom terminu, kako bi svi napali jednom. I također predlažem slobodno postanje po jednog posta van termina gdje se malo piše o razmišljanju lika i osvrtima na zbivanja.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:29
Nego, izlistaj nam trenutno dostupne skillove, ja imam firebolt, i...?

sickpetey
05-05-2010, 21:30
Znaci ako sad postam da sam uso u tavern onda mi ostaje jos jedan post do kraja ovog dana?Zapravo sljedeceg termina tj?

@outmind bolje da se ne posta za sad dok se totalka ne dogovorimo =)..I meni je gore ja uopce nisam doso na red hehe

Feanor
05-05-2010, 21:30
JA bih ovako, sad oce li se foregner slozit, znači odvija se nekakva boba ili bilo što drugo...

Foregner nesto napise (upali su orci bla bla balbalbalblablab)

*sad tu posta svako po jedan post, a drug post nesmije postat dok foregner ne napise neku drugu akciju koja se dogodila...

znači svatko ima pravo na dva posta po terminu, ali drugi post moze tek napisat kad Foregner napise neki drugi aspekt price ako me shvacate sto ocu reci.

Da, ali se trudi da ne napises uso je u tavern točka, nego malo opiši. Ili kad boriš nemoj samo napisat zmahnuo je macem attack skill.
Nego malo to opisi i popuni pa ces vidjet kako ti nece biti premalo 2 posta.

cham3leon
05-05-2010, 21:32
JA bih ovako, sad oce li se foregner slozit, znači odvija se nekakva boba ili bilo što drugo...

Foregner nesto napise (upali su orci bla bla balbalbalblablab)

*sad tu posta svako po jedan post, a drug post nesmije postat dok foregner ne napise neku drugu akciju koja se dogodila...

znači svatko ima pravo na dva posta po terminu, ali drugi post moze tek napisat kad Foregner napise neki drugi aspekt price ako me shvacate sto ocu reci.

Da, ali se trudi da ne napises uso je u tavern točka, nego malo opiši. Ili kad boriš nemoj samo napisat zmahnuo je macem attack skill.
Nego malo to opisi i popuni pa ces vidjet kako ti nece biti premalo 2 posta.

Slažem se. Svaki put kad Foregner posta, kreću i ostali. Bez brige, taj jedan post van termina ću itekako popuniti :D

Feanor
05-05-2010, 21:33
Mislim da ne možemo organizirati redoslijed po ulogama jer će ljudi ionako postati kad stignu. I predlažem 1 post max u jednom terminu, kako bi svi napali jednom. I također predlažem slobodno postanje po jednog posta van termina gdje se malo piše o razmišljanju lika i osvrtima na zbivanja.

Moze, znaci radnja 1 post po terminu, a razmisljanja lika koja nemaju veze s akcijom koliko god oces puta.

Uglavnom mozemo ili ovaj moj ili foregnerov ili chameleonov sistem, sva tri su jako slicna s manjim varijacijama.

Outmind
05-05-2010, 21:33
Ali to opet nema smisla u pojedinim situacijama. Ima nas 10. S jedne strane, može se desit da samo četvorica ljudi ubije sve u combatu, a ostatak hvata zjake, ili pak posta samo dvoje troje ljudi koji onda budu topovsko meso...

cham3leon
05-05-2010, 21:35
Boljeg načina ne vidim. Ako netko ne stigne odigrati potez, propušta ga i smišlja izliku.

GeraltofSmeg
05-05-2010, 21:35
Neznam, neka gm odabere randoman skill/napad koji ce pasivni igraci koristiti.

Forengner
05-05-2010, 21:36
@feanor:slazem se,zapamtite to,+na svaki vas post,ja cu odgovoriti tako sto cu vam malo slikovito opisati sto se zbilo,izracunati ekefat napada/akcije/cega god,i sam iskoristiti svog stvora da vas napadnem.okPosle toga,vi napadate drugog stvora/prvog ako nije pogino.i to se tako vrti u krug,i to je borba.(kad je sve ok pravila se menjaju,moze se postati vise puta,ali samo posle mog posta.

Moram ici.Stanje u krcmi je ok,nista se nije menjalo od mog zadnjeg posta.Do sutra.

Feanor
05-05-2010, 21:36
A foregner kao gm ako vidi da nas je samo 2 ili 3 postalo moze malo olaksat borbu, jer on tek na kraju racuna sve statistike. Kuzis kao sistem u oblivionu di su monsteri rasli s lvl-om tu ce rasti i padati u ovisnosti o koliko ljudi je postalo. :D

Outmind
05-05-2010, 21:38
Sam nek to funkcionirak kak se spada i mirna bosna.

cham3leon
05-05-2010, 21:38
Znači, protivnici nas ne mogu napadati svi odjednom?

System
05-05-2010, 21:39
Pojasnite malo loot.

Outmind
05-05-2010, 21:41
I daj statistike na te spearove swordove etc. BTW kakva je ono nekakva obleka?

Još nešto - jeli gold u party poolu ili svako ima svoje zalihe (ok pretpostavljam da ce se za sada svatko držat svog, no kasnije, tko zna). I možemo li te peltove samo prodat (kolika je cijena?) ili ih se može za još kaj upotrijebit?

Feanor
05-05-2010, 21:43
Ok, mogu ja ponoviti sistem, ako foregner nema nista protiv. Barem kako sam ga ja shvatio, pa ako je u redu nek se foregner slozi ili ako nije nek me ispravi...
20 h svatko tko zeli i ima napravljenog lika moze napisat 1 post kojim izražava svoju akciju. Foregner ce nato opisati sto se dogodilo u toj akciji koju je nas lik napravio ili ako su prosla dva lika koja su naapravila svoje akcije to ce foregner sve ukomponirati.

Ako neka dva liak zele napraviti grupnu akciju nek se dogovore u ovoj temi i nek postaju jedan poslje drugog i to napomenu foregneru

Oko 20h Foregner izračunava sve što smo napravili, napiše kako trenutno izgleda bojno polje i napise kad se nastavlja sljedeci potez, da mi ostali znamo.

Sutradan ili kadvec foregner nas opet uvlači u staru borbu ako nije završena ili novu borbu ili quest ako je stara borba završena.

Imajte u obziru da po jednom postu mozete napravit vise stvari, bar ja tako mislim. Pretpostavljam da nema dva napada, ali recimo mozete skocit na stol i ispucat strijelu, ili probat se sneakat i stabat nekog u leđa.

Forengner
05-05-2010, 21:44
Ljudi sory ali moram ici.Do sutra,tada cu na sve ovo odgovoriti oke?slazem se s feanorom,ali to detaljnije pogledati sutra.

Outmind
05-05-2010, 22:20
Sad sam se sjetio još nečeg, da ne zaboravim pitat ću odmah - ne kužim kak će funkcionirati liječenje, odnosno bilo koja ne-attack opcija. Ako će stvari teći onako kak je to sažeo feanor, može se desiti da par ljudi napravi svoje, ja bih ih mogao healat ali ne znam koga trebam healat jer opis situacije i njen ishod ne dolaze sve do 8 navečer...

cham3leon
05-05-2010, 22:22
Pa ih healaš idući dan, odnosno idući potez. Dotad napraviš neku napadačku akciju.

Feanor
05-05-2010, 22:32
DA, nije stvar u tome da brzamo i dozivimo 500 sfušanih glupih avantura u 20 dana i da se borim za svoj dio priče, cilj je da se dobro zabavimo, bez panike, polako, priča da traje da se polao odmotava, da uzivam u svakoj akciji, da ima vremena proklinjati svaku pogrešku i pohvaliti svaki dobar potez. Jedan potez na dan i polako.

Outmind
05-05-2010, 22:34
Pa dobro, samo moramo uhvatit balans među sobom, i između svih nas i gm-a

hacker
06-05-2010, 00:37
Jel se dobi šta bonus bodova za birthsigns?

E još nešto, zanima me za ove action bodove. Ako recimo imam atack 20, i napadnem nekog, onda mi se atack smanji na 19?

str1k3r
06-05-2010, 02:02
Sutra ću napisati ostatak i dati mu atribute, jer se pridružujem naknadno - za vikend. Sad je kasno i idem spavati. Nighty night.^^
My name is of no importance at this moment, my skill with the blade is all that matters. The cold stench of wrought iron fills the air as I stand among the corpses. He ment to test me; to kill me. He didn't, but I paid the price nonetheless. Who am I, you ask. I shall tell you:

I was born under the furious star of Kharnos 24 years ago, in a lavish hall of manor not far form Kastlan. Since my birth I've known fury – Kharnos' fury. I hid my nature; my bloodlust, from everyone. It was not easy, but I managed somehow. My father was a local Lord. He owned the manor and the local village, and also, the souls within that village. Ever since I was a young boy I've known how to sever a tendon, or a jugular, with effortless ease. On a wooden dummy, that is. Never have I ended a life. Until now.

It was a windy night, I still remember the gale that blew through my window and woke me, as if it happened mere moments ago. The gale almost knocked the window of its hinges, I woke up and barred the window almost immediately. Since I thought there was no point in returning to bed, I got dressed and went for a stroll among the manors never-ending corridors. It was a 'thing' I did every time I could not sleep. It helped. I liked the time I had spent alone with my thoughts, you see, I never talked to anyone besides my tutor - old Hawq, my father and mother, and sometimes, the occasional guest or two at a banquet. The most talk I've had with the common folk was the usual: „Evenin', m'lord.“ every time I went past a guard in the corridor during my long walks. Like now, just a few moments ago I've walked past one. He was a man of no particular stature, just a man. He probably had a wife and a couple of children. Do you know what thought raced through my mind? No? His sword strap was loose, he almost carried it in his hand. I thought... I thought that if was quick enough I could snatch the sword from him, and put the strap around his neck, and throttle him 'till he breathes his last.

My knowledge of anatomy was vast, and I only had to thank master Hawq for it. You see, he tutored me ever since I was 5. He was a man of great intelligence and wisdom, and rumored to be older than the foundations of the manor, but I scarcely believed the local gossip. He taught me everything. Art, history, literature, anatomy and medicine. My knowledge is his knowledge, but my fury is my own. One thing he could not teach me was how to hold a blade, and use it. I've had another tutor for that; he only stayed for three weeks, and left when I severed his arm after he tried to teach me how to parry. I told my father it was an accident, but, in truth, I enjoyed it. The tutors mistake for forcing real weapons, instead of wooden ones, I used without remorse or regret.

Later, with no tutor to teach me sword-fighting, I found an old book, thanks to Master Hawq. It was titled „Winter Winds“, and it spoke of an technique used by warriors from afar called BladeWardens. Naturally, I could not learn how to fight just by reading a book, so I managed to acquire some dummies and started practicing on them. Whole carts would carry wooden dummies into the mansion, and then the dummies would be mangled, and subsequently burnt. I was succesful, as far as I could tell.

Oh, my long walk has led me to the end of the corridor. „Huh... Well, I guess I shall return to my chambers now.“ I thought.

Then, it began.

Windows crashed at the far end of the hallway, and I heard the muffled screams of the guard I past mere moments ago. I ran towards the sound. I found the guard lying on the floor; his throat slashed. I grabbed his sword, but his killer was nowhere to be seen. Then, I heard another scream – a womens scream. I ran some more, and found a servant girl – her face split in half.

And some more screams.

They came form my parents bedroom.

I thought of the worst possible outcome. And, as I ran to the bedroom I found that it had been just as I expected. My parents – dead.

Their murderer standing on the window parapet, he looked at me, and gave a crooked smile, then he leapt down, and disappeared in the windy black night. I never saw his face, but I wanted to.

Oh, I wanted to.

I heard some gurgling, and found out that my father was still alive, I ran quickly and knelt beside him. I asked: „Can I help you, father?“

He said: „The wound... it's too deep. I will not survive. The pain is unbearable, put an end to it. Finish it. For me.“

I could not believe what he was saying. But then he grabbed my arm and locked eyes with me. I had to do it. I got up and sliced his head of in one neat, furious, slice that I've learned from the „Winter Winds.“. He was my beginning, and I was his end.

My name is Ardus Malle and never have I ended a life. Until now.

Nadam se da vam se svidjela priča. :)

Forengner
06-05-2010, 08:07
Evo sistema borbe,a bogami i samog rp-a.
Svaki igrac ima pravo na jedan post/potez u jednom danu.Ja u 2 sata postujem svoj prvi post,(predstavim situaciju,(ne samo borba,vec i prica,)postavim vam nekakav izbor,neki zadatak,ili jednostavno vas postavim u situaciju borbe,dakle,od 14 sati,pa sve do 8 vi postate sto ste cinili,ja dodjem oko 8 izracunam sve zivo sto se moze izracunati,izracunam kakva je borba bila,sto se zbilo,(vi nista ne racunate,samo kazete sta ste uradili,eh i da,'skocio sam odapeo strelu izvukao mac i ubio orka,pa spasao dijebu nije jedna akcija vec njih 5,tako da znate,samo jedna akcija je bukvalno samo jedna.Posle mog izracunavanja svega,ja odredjujem na osnovu rezultata jeste li ubili monstrum,kako su vam sve akcije prosle,malo dodatno odmotam pricu.Posle toga,predstavim vam sledecu stvar (sve u jednom postu),predstavim vam loot,posle mog posta neka party leader napravi jedan veliki,u kome se izjasnjava ko sta uzima od opreme,ko koga healuje,gde idete,+za izabrani put,glasajte u ovoj temi.
To je vazilo za borbu,a za stanje mira,jednostavnije,ja pocinjem prvim postom,tojest moj 'lik' prica,daje vam quest ili vec sta,potom,vi pricate s njim,nema off-topica,nema prekidanja drugih,upadanja u razgovor i unistavanja smisla reci,posle toga vam ja odgovaram,obavestavam jeste li sto saznali od lika,kako je reagovao,i jos malo popricam s vama,posle mog posta,party leader odlucuje put,(da li ce te radit zadatak idt)
Oke? eh da i jos jedna stvar,svi moji postovi bit ce plavi,neka svako izabere svoju nijansu neke boje i od sada da tako pisemo.

Kada sve ovo dobroo procitate,idite u 'onu' temu,i oko 2 sata danas cu vam dat novi put,(izaci cete iz krcme.a ostalo nek bude obavijeno plastom tame.)

Outmind
06-05-2010, 10:16
Evo sistema borbe,a bogami i samog rp-a.
Svaki igrac ima pravo na jedan post/potez u jednom danu.Ja u 2 sata postujem svoj prvi post,(predstavim situaciju,(ne samo borba,vec i prica,)postavim vam nekakav izbor,neki zadatak,ili jednostavno vas postavim u situaciju borbe,dakle,od 14 sati,pa sve do 8 vi postate sto ste cinili,ja dodjem oko 8 izracunam sve zivo sto se moze izracunati,izracunam kakva je borba bila,sto se zbilo,(vi nista ne racunate,samo kazete sta ste uradili,eh i da,'skocio sam odapeo strelu izvukao mac i ubio orka,pa spasao dijebu nije jedna akcija vec njih 5,tako da znate,samo jedna akcija je bukvalno samo jedna.Posle mog izracunavanja svega,ja odredjujem na osnovu rezultata jeste li ubili monstrum,kako su vam sve akcije prosle,malo dodatno odmotam pricu.Posle toga,predstavim vam sledecu stvar (sve u jednom postu),predstavim vam loot,posle mog posta neka party leader napravi jedan veliki,u kome se izjasnjava ko sta uzima od opreme,ko koga healuje,gde idete,+za izabrani put,glasajte u ovoj temi.
To je vazilo za borbu,a za stanje mira,jednostavnije,ja pocinjem prvim postom,tojest moj 'lik' prica,daje vam quest ili vec sta,potom,vi pricate s njim,nema off-topica,nema prekidanja drugih,upadanja u razgovor i unistavanja smisla reci,posle toga vam ja odgovaram,obavestavam jeste li sto saznali od lika,kako je reagovao,i jos malo popricam s vama,posle mog posta,party leader odlucuje put,(da li ce te radit zadatak idt)
Oke? eh da i jos jedna stvar,svi moji postovi bit ce plavi,neka svako izabere svoju nijansu neke boje i od sada da tako pisemo.

Kada sve ovo dobroo procitate,idite u 'onu' temu,i oko 2 sata danas cu vam dat novi put,(izaci cete iz krcme.a ostalo nek bude obavijeno plastom tame.)

Objektivno gledano, ovo se ne može kontrolirati, pogotovo ako doje ljudi piše u isto vrijeme. Pretpostavljam da se takvi postovi mogu ispraviti, ali ipak, ako smo u situaciji da nas je više na forumu, a svi naravno žele nešto doprinjeti, zabune su i više nego vjerojatne.

P.S. Možemo li mi do te sljedeće situacije međusobno raspravljat, upoznavat se, razvijat (ne)prijateljstva među sobom itd?

P.P.S. kad sljedeći put budeš ljudima davao loot, za opremu navedi statse, za stvari kao što su ona krzna i sl cijenu po kojoj ih se može prodati, a za neke posebne i quest iteme mali opis tak da znamo da nisu tu samo kako bi zauzimali prostor.

sickpetey
06-05-2010, 10:25
Slazem se sa Outmindom da bismomogli barem komunicirati medjusobom a za borbu i potez itd sve sto je Foregner reko je dobro

CrazySmurf
06-05-2010, 10:43
Koja tema i mozemi neko recakcije da rasporedim bodove ne da mi setrazit

sickpetey
06-05-2010, 10:46
Raspordi 100 bodova na akcije
Lista akcija.
Run.
Dodge.
throw.
swipe.
atack.
cast.
open.
close.
lock.
pick.
spot.
jump.
look.
read.
eat.
sleep.
talk.
steal.
break.
lift.

i evo ostalo

Modifikatori za atribute-elfs-+10 agility+10 int+10 ranged
humans-+10 int+10 str + 10 opazanje
Norsmen-+10 str + 10 weaponskill + 10 ranged
d elfs +20 int -10 str +20 agi
Mesh kin +10 int + 10 opazanje -10 weaponskill

Modifikatori za klase:
Lock-pick: +10 agi -10 str + 15 int
Sinner -20 str + 20 int + 10 speeccraft
BladeWarden +10 str +10 int +10 agi
Acranite +30 int -10 str + 10 speechcraft
Armsmen + 20 str + 10 agi - 10 int
Truthsayer + 10 int + 10 speechcraft -10 str