PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ne mogu bootat Windows 7



Mastija
28-04-2010, 11:02
ovako ..formatirao sam disk ..stavio prvo Windows 7...nakon toga sam isao stavljati Windows XP PRO...i nema mi vise boot screena... znaci..ne mogu vise pokrenit
(uc u operativni sustav..welcome screen..itd) Windows 7...odma mi se dizu Windowsi XP...automatski...sad pitanje je kako da vratim boot screen da mogu ponovno izabrati Windowse 7...hvala

Čux
28-04-2010, 14:51
Reci samo di si XP onda išo metat. Znam da ima neka fora da nemogu 7 i XP bit zajedno na istoj particiji pa da nije do toga.

Aral
28-04-2010, 15:56
Ljudi navodno govore da bi bilo dobro jedne winse imat na jednoj particiji a druge winse na drugoj. A opet, ako u google upišeš windows dual boot izbacit će ti jedno 10 linkova na tu temu gdje se može saznat da u biti može bit na jednoj particiji ali je potrebna nekakva sitna modifikacija u samom OS-u. Osobno nisam nikad imao dual boot al ako bit to već radio onda bi ga šibnuo na drugu particiju. To je dobra ideja ako imaš novi disk, pa odmah u startu kreiraš dvije particije samo za OS-ove, u slučaju da želiš imat dva OS-a. Kad bi se možda kužio u te stvari a xp ili sedmica (ovisi koji ti je sekundarni os) ti trebaju za sve osim za igre onda ti je dovoljno da instaliraš neki od virtualnih programa i rokaš kaj ti treba. Al opet, to je druga priča.

bruno123
29-04-2010, 21:22
Ja sam se kod susjeda mucio 3 dana da mu izbrisem windows 7 i instaliram xp sp3,ali je bilo zeznuto...morao sam bootat na drugi cd/dvd pa je proradilo...xp sam vec oko 10-15 puta instalirao na svojem kompu :rotfl: :rotfl: :rotfl: