PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s paljenjem



Electromaster
25-04-2010, 08:44
Pred koji dan računalo mi je počelo za*ebavati pri paljenju... Ne znam što se u njemu događa, ali uglavnom, ekran se uopće ne uključi- niti jedan od dva koja su spojena, tako da znam da nije do ekrana. Onda računalo tako par minuta "radi" bez ikakvog pomaka, i potom se samo isključi. Nakon što taj postupak ponovim dva ili tri puta, računalo se uključi kako spada. U čemu bi mogao biti problem?
Inače, ne znam da li je povezano, ali također prije par dana, stari mi je opalio/protresao računalo... Iako mislim da je ono u tom trenutku bilo isključeno, pa nisam siguran da li je to moglo utjecati na njega.

mrxilix
25-04-2010, 20:15
Ako je bio uključen pa ga on "trznuo",nezz možda pao susta,ali uglavnom nosi na servis nemoj se s tim igrati.

Electromaster
25-04-2010, 22:52
Eh... Nosio bih ga ja prvi dan na servis, da nisu u ovoj vukojebini svi šarlatani. Vrati mi se komp sa servisa sjebaniji nego kad sam ga poslao. :I

mrxilix
25-04-2010, 22:56
ako znaš formatirati,probaj što ne,a ako ne imaš na youtube toliko videa da nemožeš vjerovati a i jednostavno je.

croat1gamer
25-04-2010, 23:37
Provjeri konektore u cijelom kompu, mozda je do loseg kontakta.
Eda, reinstall winsa, probaj nek sadrzi paint & co. da ne bude kao kad su ga oni popravljali. :)

Čux
27-04-2010, 10:50
Provjeri konektore u cijelom kompu, mozda je do loseg kontakta.


to prvo, otvori kantu i zašamaraj samo sve nutra. Format netrebaš niti pokušavat jer do dizanja OS-a nije ni blizu kod ovog problema

croat1gamer
27-04-2010, 14:42
Al uvjek se nadu genijalci kojima format harda rjesava sve probleme. :(

Electromaster
28-04-2010, 16:28
Dijagnoza je postavljena: Otišla mi matična. Komp se doduše i dalje pali svaki dvadeseti put ili neš, ali po svemu sudeći uskoro će i to prestati. Kako nemam love trenutno za cijeli novi komp, a istu, i već prilično staru [kao i ostatak kompa]Smatičnu je [ako je vjerovati tipu iz servisa]Snemoguće naručiti/kupiti, ostaje mi ići po susjedstvu i žicati ljude da mi prodaju neku svoju polovnu. D:

Ukratko, treba mi matična sa Intel socketom 775, te DDR 2 i PCIX x16 utorima. Po mogućnosti Gigabyte-ova, ali nije nužno. Hm.

josip_kraš
28-04-2010, 18:54
Dijagnoza je postavljena: Otišla mi matična. Komp se doduše i dalje pali svaki dvadeseti put ili neš, ali po svemu sudeći uskoro će i to prestati. Kako nemam love trenutno za cijeli novi komp, a istu, i već prilično staru [kao i ostatak kompa]Smatičnu je [ako je vjerovati tipu iz servisa]Snemoguće naručiti/kupiti, ostaje mi ići po susjedstvu i žicati ljude da mi prodaju neku svoju polovnu. D:

Ukratko, treba mi matična sa Intel socketom 775, te DDR 2 i PCIX x16 utorima. Po mogućnosti Gigabyte-ova, ali nije nužno. Hm.

Kako nema socket 775 u prodaji?

fear
28-04-2010, 18:57
Dijagnoza je postavljena: Otišla mi matična. Komp se doduše i dalje pali svaki dvadeseti put ili neš, ali po svemu sudeći uskoro će i to prestati. Kako nemam love trenutno za cijeli novi komp, a istu, i već prilično staru [kao i ostatak kompa]Smatičnu je [ako je vjerovati tipu iz servisa]Snemoguće naručiti/kupiti, ostaje mi ići po susjedstvu i žicati ljude da mi prodaju neku svoju polovnu. D:

Ukratko, treba mi matična sa Intel socketom 775, te DDR 2 i PCIX x16 utorima. Po mogućnosti Gigabyte-ova, ali nije nužno. Hm.
:rotfl: Kako ti tip sere, samo kako bi ostavio novce za novi komp kod njega

Electromaster
29-04-2010, 16:21
Rekoh "ako mu je vjerovati", a ja tipovima u tom servisu ne vjerujem ni 5%, samo eto, kako mi komp treba, odnio sam kod njih nadajući se da će u pitanju biti nešto lako rješivo... Ali okej, sada kad znam da je nešto veći problem, imam kompetentnijeg tipa u Splitu kojem ću dati da mi to nabavi.
Usput, u razgovoru s njim saznao sam da je ovaj u servisu totalno fejlao, s obzirom da moja matična uopće nema navedeni chipset... Radi se o Gigabyte GA-8I945PL-G (http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=1951).

Inače, otvorio ranije računalo i skontao da su mi odsjekliSkabel za napanje dodatnog ventilatora, wtf? D:

croat1gamer
29-04-2010, 16:26
Jel ti tip iz tog servisa rekao "Dodite nam opet."
:)

Electromaster
29-04-2010, 16:30
Lulz. Ma rekao mi je ovo što sam gore napisao, da idem po susjedstvu nekog žicati za polovnu matičnu, pa da će mi ju, ak nađem, on ugraditi...

Enihau, for the time being, ponovno sam na usranom laptopu. Komp se prije palio kako spada jednom u svakih deset puta, otkad je došao iz servisa čak se ni ne počinje paliti. Divno.