PDA

Pogledaj cijelu verziju : Moj prvi put...za PC-om



Bens
16-07-2006, 22:27
Tko se sjeća kako mu je bilo prvi put.Kako je to bilo kada vam je dostavljač dofuro komp doma,fino spojio sve te kabline i upalio ga.Svi smo bili tako nestrpljivi,a ono najbolje tek dolazi.Kad ono ja nemam pojma što da činim.Lik mi je otvorio recycle bin i otišao.Ja nemam pojma štp da činim.Nigdje manuala,na ekranu samo neki okviri,znak x _ i [].Ja slučajno stisnem na x i ono se zatvori.Tako sam prakticiro neko vrijeme.Čak ni cd-rom nisam znao otvoriti,a kamoli instalirat neki softver.Tako danas kada objašnjavam starcima kako se radi na kompu,mogu reći da sam krenuo od čiste nule,te da sam svoje znanje stekao s vremenom(i kojom sprženom matičnom jer sam prčko nekaj po biosu tak nekak-za to neznaju,reko sam im da je puko grom u komp jer nismo imali onu zaštitnu utičnicu,i ta je fora nekak prošla).Sada vi opišite kako je vama bilo prvi put.

D.E.M.O.
16-07-2006, 22:38
ne sjecam se prvog puta.. uglavnom kao klinac jos sa onim prastarim winom :) (ne nije bio 95 ^^)

Eddie9
16-07-2006, 22:54
prvi susret sa kompom?
hmmmmm
kad sam imao 5god stari mi je instalirao neku igru hexen i neke tenkove
to sam igrao dan i noc :pray:

gogs
16-07-2006, 22:57
Ja sam ga čim sam ga dobio, ubacio windowse i instaliro ih,sam samcat, nikad komp upalio nisam. I ono sve radi, al nema zvuka. I zovem ja frenda koji se ko fol kuži u kompove i veli on da sam neš sjebo i da moram opet sve instalirat, zapravo da će on da ja neš ne sjebem. I opet isto, nema fucking zvuka. I otišo on po susjeda i veli trebaš instalirat drivere za zvuk. Pita buraz jel mi treba Driver (igra za plejku nap.a.)Ja reko neznam, kaj je to? I onda došo taj susjed i sve sredio...

NiX@tHeG4M3R
16-07-2006, 23:06
Ja prvi put sa 5 godina ko manijak sam halao Doom-a 1 kad mi je teta iz njemačke dofurala komp Windowse 95 i tak se učio i evo me sad!Pravi pravcati idiot!

P.S. :rotfl:

v4MP1r3
16-07-2006, 23:07
ja sam jeo za komp...i pritisnuo onu veliku plavu tipku...nesto je zujalo i odan se sjecam logo-a windowsa 85... to je to

Rocchiro
16-07-2006, 23:33
prvi put za kompom od starog sam bil ko klinac

moj prvi komp sam dobil davne nam 96. ... 133Mhz :fof:

Maloki
16-07-2006, 23:55
Ja sam svoj prvi komp dobio 31.12.98 (bilo mi je 7 godina tad). Taj dan sam se preselio u Utrine i sa starim smo slagali komp. Kad smo složili komp po uputama i uključili ga, nisamo znali kaj dalje, pa smo ga tak ostavili. Sljedeće jutro je došo neki serviser, instaliro windowse 95 i pokazo starom osnove. Meni stari nije daval na komp, jedino kad bih ga nažico za Solitare :rotfl: . Ovo ostalo sam naučio kod bratića. On ostavio komp upaljenim i ošo na WC, a ja uzep miša i počeo micat. Sječam se da sam mu pobriso sve ikone, pa je poludio :D . Jednom sam mu čak i indowse pobriso, neznam ni sam kako mi je uspjelo. Uglavnom, tad nisam ni mogo slutit da ću 7 godina kasnije provodit po cijele dane na kompu i da će on čupat kosu i krivit sebe kaj mi je kupil tu "drogu" 8)

str33t6l0w
17-07-2006, 00:27
prvi puta 1995.... imo sam 5 godina.... ja i komp.. 1237 različitih pojmova.. ali igro sam neke jadne igre..ono grafika udri me lopatom.... ma strasno....

Lord of Darkness
17-07-2006, 07:25
Imao sam 7 godina i došao je antikni primjerak u moju sobu. Ono mašina samo takva. Neznam kakva je bila samo znam da nisam mogao instalirati windowse jer mi je jako štekao warcraft:orcs & humans.

Tri66a
17-07-2006, 07:37
Prvo što sam ikada imao je bio Win3.1 (ili tako nešto) i baš mi nedostaje onakvo sučelje(mislim nije ga ni bilo :D ). Sjećam se da sam igrao nekakvu pucačinu u labirintu u kojem su protivnici neki nabildani komandosi. I dalje je bilo win95 itd.....

POSA
17-07-2006, 08:00
ja sam ga dobio 2000 jer kod mene svi vuku korjene iz nekog sela, pa im komp ništa ne znači. uglavnom stari i ja ga uštekali, upalili kad ono ništa, pa ništa, nazvali jednog lika koji je napravio dijagnozu - treba vam os. instalirao je win98 i tad je krenuo, ajme kako sam bio uzbuđen - micanje miša do starta i klikanje istog sam smatrao najvećim dostignućem svog života i tako je to krenulo, no nema zvuka, nikako ga nema. stvar je bilo u tome što su u hg šrotu nešto zajebali, pa smo ga nosili njima na servis, a oni će: "mi smo zaboravili nešto spojit". s tim prvim kompom sam stalno imao nekih problema, ko da nije rođen pod sretnom zvijezdom, a lika iz druge rečenice sam redovno zvao da ga popravi i sad ga žalim, jadnik se naradio, što je ironično, sad mene zovu ljudi da im nešto popravim, nadam se da me žale.

p.s. par mjeseci kasnije je stigla i prva igra - serious sam
dobro bila je tu i aoe2, ali nisam znao zamijeniti obrunuto inžinjirani .exe s originalnim

L3VI4TH
17-07-2006, 09:02
Ja sam isto ko klinac dobio komp od starog jer je radio u nekoj kompjuterskoj firmi...

Uglavnom igrao sam neku NBA igru i Dinu(ako se ko sjeca te legendarne igre)

Ah bila su to vremena popularne "dva osam sestice" :rotfl: :rotfl:

MindReader
17-07-2006, 09:10
ja sam prvi put igro komp kad sam prvi put sazno za sebe... ne znam kolko sam imo godina, al znam da oduvijek igram.. prva igra m je bila Prehistorik, a najdraža mi je bila Sam... platforma kake nema... inače, igre sa disketa (3.5" :rotfl: ) da... onda nisam znao izać iz igara pa sam SAM skužio za ctrl+alt+del!! sam!! :D

Sterpo
17-07-2006, 09:13
ja sam prvi put komp dobio 2000 ili 2001. kad su ga ljudi spojili nisam znao šta dalje ali s vremenom sam naučio prve igre koje sam igrao bile su demo.Kasnije sam igrao starcraft.Taj komp iz 2000. imao sam do 2004 kad sam ga raz*****.

Čux
17-07-2006, 09:23
ja sam imo oko 5 god. Dođe stari s posla i fura neku bijelu škatulu. Bijaše to 386DX. Jača verzija od standardne 386-ice sa čak 40MHz i 8 MB RAM-a.
Spoji on tipkovnicu (miš nisam imo) i crno-bijeli monitor i starta makinu.

Evo vidiš sine ovo tu ti je DOS. Pokaže mi komande i odma krenem igrat.

Za početak sam imo Prince Of Persia, Cristal Caves, Wings Of Fury, Dangerous Dave, Wolf3d, Pinball Dreams, Sokoban,......., a kasnije sam dobio još i Windows 3.11.....................

Frky
17-07-2006, 12:16
Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !

mEtAXa
17-07-2006, 12:43
Ja sam isto ko klinac dobio komp od starog jer je radio u nekoj kompjuterskoj firmi...

Uglavnom igrao sam neku NBA igru i Dinu(ako se ko sjeca te legendarne igre)

Ah bila su to vremena popularne "dva osam sestice" :rotfl: :rotfl:

naravno da se sječam dyne hahaha :D . ja sam inače odavno za kompom. stari mi je bio ravnatelj škole dugo vremena pa sam ja igrao neku igru neko gađanje nmekih ptičurina ako se dobro sječam a ne sječam se :D . a kasnije sam ga dobio u sobu... MISLIM KOMP!!!!!!! :D

17-07-2006, 13:48
na kraju osmog razreda osnovne 2002 mi je prodavač na kućnu adresu dofurao pc

on je to sve lijepo spojio (instalirao win xp home) i kaže: "sad ga imaš, sad ga koristi"

a ja ga pitam: "a kako se to upali i ugasi?" :rotfl:

danas sebi sve sam slažem i ponekad frendima ali onda sam bio 0 (čitaj nula) u kompovima

Luka
18-07-2006, 16:49
Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !

ja sam komp dobio s 6 godina ali sam isto koristio samo Paint (na početku naravno ;) )

POSA
18-07-2006, 16:57
tako je. prva od stvari na kompu mi je bio paint
napravio sam lijepu slikicu pejzaža, zelene trave, smeđe drvnare i jedna žuta patkica, naravno da sam odmah isprintao to remek-djelo, pojelo mi je pola boje

v4MP1r3
18-07-2006, 16:57
Prvi put mi je bilo kod majke na poslu kad sam bio manji (oko 8 god.) gdje sam samo koristio paint kao zabavu !

ja sam komp dobio s 6 godina ali sam isto koristio samo Paint (na početku naravno ;) )

ajde dobro...ja sam dobio komp sa 6...al kvaka je u tome sto sam ja prvo razbijao u d00m-u 8) i dnjunkenju 8)

a sada jedva da zaigram FPSove ;PP ccc

Sterpo
18-07-2006, 18:08
e is jetio sam se ovog uvijek sam crtao u paintu i čačkao po kompu :D

$DJ DYX$
18-07-2006, 22:12
ovo sve neki old skul manijaci. jedini ja sa 12 god dobio komp. ugl. kad je dosao od starog frend to dovest, izvadio kuciste a ono op op i ispadne mu u snijeg, ali je radilo :) . imao sam nekakve glupe igre na njemu pa sam to rasturo i tak.

18-07-2006, 22:32
prvi put za PC-om: sa 7 godina, bio sam nacrtao neku pejzaz, onako bas lijep u nekom programu (nesjecam se imena) i tamo je bila jedna komanda u gornjem djelu programa i ja sam se bojao ako to kliknem da ce mi se slika iskidati na sto djelova :rotfl:
prva prava igra mi je bila Age of Empires :)

mrs.croft
18-07-2006, 22:50
prvi komp-krajem 95'

jedan moj frend iz razreda je tad igro DOOM...znam da sam od njega posudio igru,to mi je bila prva igra na PC-u...kad se sjetim da sam svaki put prije početka igranja prikupljao hrabrost,jer me igra znala plašiti... :cry:

Orla
19-07-2006, 09:36
Ja sam prvi put s 4 godine igrao Pacmana u DOS-u :pray: :pray: :pray:

Jerry
19-07-2006, 09:39
Bilo je to jednog lijepog jutra kada sam se ustao tada mi je bilo 4 godine!Upalio sam svoj prastari komp i počeo igrati Doom-a,svaki puta kad bi neko čudovište izletilo ja bih pobjegao u dnevni boravak i ponovno se vratio u svoju sobu!Ali prva igra mi je bila neke žabe,a komp koji sam onda imao imam i dan danas!Čuvam ga bratu :D :D
P.S. evo vratio se ja sa mora!

Frky
19-07-2006, 11:52
P.S. evo vratio se ja sa mora!

Šteta .......
sry ali nisam mogao odoljeti

Eddie9
19-07-2006, 14:19
Bilo je to jednog lijepog jutra kada sam se ustao tada mi je bilo 4 godine!Upalio sam svoj prastari komp i počeo igrati Doom-a,svaki puta kad bi neko čudovište izletilo ja bih pobjegao u dnevni boravak i ponovno se vratio u svoju sobu!Ali prva igra mi je bila neke žabe,a komp koji sam onda imao imam i dan danas!Čuvam ga bratu :D :D
P.S. evo vratio se ja sa mora!

alert!!! alert!!!
ti imas 11god i ja te malo zajebavam
nemoj ozbiljno shvacati :)

Cr@zy R1d3r
21-07-2006, 21:05
Ja sam dobio komp sa 7 godina a prvu igra koju sam igarao je bio unreal turnament....

olio
21-07-2006, 21:15
ja sam dobio komp prije dvije godine i 8 mjeseci ali nebrinite nisam bio noobčina tada ........ ipak godine u igraonama su se isplatile i puno sam naučio......na svom kompu prva igra doom (to mi je bila želja da zaigram a i isplatilo se)pa max payne (jedna od najboljih igara) prva igra sveukupno ne na mom kompu je pacman ubi bože sada igra ...prije sam mislio da je to TPS u 2d izdanju LOOOOL :rotfl: :rotfl: ali to je bilo kad sam imao negdje 5 i po godina :cry: :cry:

kec
21-07-2006, 22:50
igro sam hugu na njemackom kod prijatelja s 8 godina :rambo:

AtOmIc
22-07-2006, 01:26
moj prvi komp ni nije imao windowse imao je samo dos, tek kasnije sam dobio windows 3.1 (mislim da se tako zvao)....kad ga je moj stari donjeo nisam vjerovao da je to stvarno nase...lol....dva dana kasnije sam se vec ufurvao u dos, ucio naredbe, i odredjene operacije u njemu...

Spookshow baby
22-07-2006, 11:56
ja se sjećam da sam isto imo dos al i windows sam sto u windowsu nisam znao pokrenit igre...lol pa sam cjelo vrjeme igro u dos

ludkopuska
23-07-2006, 22:48
moj prvi komp je bio... MACINTOSH (MAC) looooool (bez uvrede mac useri) bio je los komp ali imo sam neku svemirsku igricu (zapravo prilicno dobru...) i ja i stari smo ju igrali po cjele dane :rambo: ... stari mi radi u programerskoj tvrtki pa jedino sta ja njemu mogu pokazat su pravila igrica.
jedina stvar sta nismo nikad skuzili kak se puca :bravo: ali nije vazno jer pucanje nije bila glavna stvar u igri kao u fps-u.

Sgt. Bull
23-07-2006, 22:58
moj prvi je isti(malo samo se razlikuje al zato ove zime nema zime :D ).sjecam se da je moja prva igra bila fifa 2000 i ja sam sjedio i upravljao za tipkama kojima se pokrece igrac(streijelice jelde) a brat za wasd kobinacijom...ah to su bila lijepa vremena :cry:

flander
28-07-2006, 22:57
moj prvi put za kompom...hmm....a da....kad sam ga kupio :D :D

O-Okac
29-07-2006, 08:41
kad imo 4 godine (igro doom ) :D

FearLess
29-07-2006, 12:39
prvi komp
pentium 1 133MHz 16MB ram i 1MB vram (makina 1995 godine)
prva igra TES arena

*Fila*
13-08-2006, 21:11
Ja sam ga dobio 2000. znao sam nešt malo od prije:instalirat,obrisat... ali jako malo a kad sad pogledam čudim se kad netko nezna na komp! :)

Sporbie
13-08-2006, 21:38
Ja sam ga dobio sa 6,5 godina... taman negdje kad sam počeo ić u školu...

I tako dođe tip, prikopča to sve, otiđe ja sjednem za komp sav važan jel sam kao "kužio" to sve, i blejnem u ekran, drugm riječima nisam imo pojma, dobro onda je došo netko, to mi sve malo objasnio kak uć u paint i ta sranja i onda sam malo po malo učio kak to sve funkcionira, što su grafičke kartice, voodoo, tnt i to sve (da tad su voodoice još bile aktualne ^^), i onda sam nakon par godina dobio novi komp... tad sam se počeo već fajn u kompove kužit, onda još malo pa sam dobio internet... e onda je sve počelo... internetom... otad se nisam odljepljivo od ekrana... i evo me sada... sa još boljim kompom nego tada i već je u planu novi ^^

That concludes my story for now...

mravojed
17-08-2006, 16:32
komp dobio 2001. u 7.mjesecu,sa matrox g450 grafičkom..lol, prva igra na vlastitom kompu,BLOOD,igrao sam je 10sati,i skoro sam se ispovraćao jer mi se zavrtilo u glavi od tih ogromnih piksela i onog mirisa novog monitora...


onda sam si uzeo redneck rampage,pa submarine titans RTS i warcraft 2...to sam po noći igrao,ajme koja nostalgija kad se sad sjetim.. :cry:

Chieftain
30-08-2006, 21:45
imao sam valjda 4g, igrao sam križić kružić i neke hebene mrave koji skaču po nekim platformama na crno-bijelom monitoru i mašini sa gumbom TURBO 8)

Domy
30-08-2006, 21:59
Ih,kad je to bilo...
Nakon amige 500 dobio 386-icu s 16 MHz,ako se uključio turbo 25 MHz, 1 Mb RAM-a i 40 Mb HARD-a. :) Ona prva fifa mi nije radila jer je trebala 2 Mb RAM-a,a to je bilo zapravo par godina nakon što sam već imao komp!!! Tad još ime fifa nije bilo ni poznato,a kamoli omraženo kao danas... :boohoo:
DOS je tada bio jedino kaj je postojalo,windozi u povojima, Norton Commander je bio moj najdraži alat,olakšavao dos i svo ono zamorno tipkanje kolko je išlo. Miševa nije bilo,zvučnici su bili speakeri samog kompa-oni pišteći zvukovi koji se katkad i danas znaju čut dok još zvučna kartica nije dignuta...
To su bila vremena...
Igrale se neke igre kojima se imena ni ne sjećam,sve u crno-bijelom,to je bilo nekih 3-4 godine prije prvog doom-a i fifa-e,wolfenstein 3d :rotfl: je bio predvodnik novog žanra,sensible soccer je bio tu negdje,Leisure suit Larry 1,nekakve trke formula,motora,auta...

Imam Feebasa/Milotca
30-08-2006, 22:14
Ja se sjećam da sam među prvim igrama dobio neke logičke igre ala šah, neke domino koje nemaju veze s ničim, pa neka koja se zove memphis math. Ajme meni, razmrdao neke tipke na tipkovnici. (to je bilo 95te) A onda je došao frend sa Đukom Nuklearcem, Doom, C&C. 8) I tad je sve počelo.

MindReader
30-08-2006, 22:19
prva igra... Sam... neka platforma... sjećam se da sam uživo u toj igri.. al mi je stari moro izlazit i ulazit.. on je, naravno, izlazio na Esc.. e onda sam ja otkrio Ctrl+Alt+Del :rotfl: bravo ja :pray: :D

edit : oops, ovo sam već reko... a baš me klao taj deja vu osjećaj :rotfl: (see page 1 :D )

Mr.G4m3r
30-08-2006, 22:44
nisam ni znao za sebe bio sam na compu... od 2. godine.. Igrao sam Heretic, Doom, Jungle Boy(LOOOOL), Dave(legenda), Jazz Jackrabit(legenda too), Descent(uuuuu, ovo vraca sjecanja...)

Fencing_LORD
31-08-2006, 12:52
Od treće godine i to Warcraft II, naka avionska simulacija i Qake II.

Fencing_LORD
31-08-2006, 12:52
Od treće godine i to Warcraft II, naka avionska simulacija i Qake II.

Fencing_LORD
31-08-2006, 12:53
Od treće godine i to Warcraft II, naka avionska simulacija i Qake II.

EDIT: ups. molim vas obrišite double postove. slučajno sam stisnuo.

sexy peace
31-08-2006, 13:56
Zvala se 3D Mark neki crveni auto.

King tiger
31-08-2006, 14:04
Zvala se 3D Mark neki crveni auto.
Jel ovo ti ozbiljno?

WEASEL
31-08-2006, 15:32
prva igra koju sam ja vidio na pc-u (u rodice) bila je u stilu :voda curi i ti moraš stavljati cijevi da voda što dulje ide kroz te cijevi...i na kraju top score...zaboravio sam kako se zvala. A prvi rts koji sam vidio je aoe

Samael
17-09-2006, 17:49
Moj prvi put za PC-jem.
Došao sam prvi put s materom kod jedne njezine frendice te mi je njen sin pokazao komp u dnevnoj sobi. I pita on mene: ,, Oš nešto igrat? "
I kako mi je bilo dosadno, kažem ja da i on ga upali.
Windows 95. Igra: Doom 1.
Sati: negdje oko 2-3 ( ne sjećam se)
Trebali smo otići za jedan sat, no ipak je to Doom
Sat odlaska: oko 8

Moj vlastiti komp sam dobio točno 4 godine poslije, no do tada sam već duboko bio u gaming svijetu pa i nisam pokazao baš veliko oduševljenje.

theCoDfather
17-09-2006, 17:54
prvi put za kompom sam igrao fifu 99 i nisam se mogao odvojit od nje :rotfl:

Fencing_LORD
18-09-2006, 13:35
Koji perverzni naslov za temu. Prvi PUT za kompom? hehe

Kenyi
18-09-2006, 13:47
Koji perverzni naslov za temu. Prvi PUT za kompom? hehe

mene bi bilo stid da sam ovakvu temu kreirao.

Fencing_LORD
18-09-2006, 13:51
Koji perverzni naslov za temu. Prvi PUT za kompom? hehe

mene bi bilo stid da sam ovakvu temu kreirao.

lol

:rotfl:

Prvi put je to bilo u Paintu. upoznao jednu zgodnu boja pa odlučio gurnut svoj brush...

pHo3nyX
18-09-2006, 20:29
Ja sam prvi komp dobio 98'. Bio je to 486, 66MHz i dva harda koja su zajedno tvorila 1,5 GB. Na tome sam igrao mortal kombat 4 i blood 2. Radili su na win 98.

RIPtheREAPER
22-09-2006, 22:58
ja se nesjecam tocno kada sam prvi put sjeo za cmp ali se sjecam da sam krenuo od 386-ice koj je moj stari prodao nekom liku za 500 kn!!! Onda sam dobio copm koji ja imao tipku Turbo:bez nje 100mhz a kada nju ukljucis 120mhz!!!!igrao sam doomI i II cak sam znao i sifre!! posebno mi se gadila neka igra di si ti skijas i skaces preko prepreka i negdje oko kraja staze ti dode ljudozder!!! koji te pojede!! i tako stalno sve dok ju nisam zbrisao.taj mi je comp sjebao virus(pocele su mi se pojavljivat razna bube po ekranu poput bubamara i slicnog) a sada imam krntiju od 902mhz(16 mb graficka!!!) i cekam krizmu za koju ocekujem novi comp!!