PDA

Pogledaj cijelu verziju : Štedljivi video player za prijenosnike (notebooke, netbooke)



marijanovic
18-04-2010, 15:48
Palo mi na pamet da se malo pozabavim pronalaskom što energetski učinkovitijih programa, drugim riječima programa koji manje opterećuju računalo
a time i manje struje da se troši za određenu aktivnost kako bi se produžilo prijenosnikovo vrijeme autonomije rada na bateriji.

Recimo, prvo bi me zanimalo koji bi video playerSkoji podržava popularne video formate i titlove bio najpogodniji za gledanje filmova na prijenosniku?

Pitam jer mi prijenosnik više ne može izdržati cijeli film (duži od sat i po) pri uporabi Windowsa 7 i GOM Playera, a odgovaralo bi mi da može...
Naravno, windowse i sve sredim za što manju potrošnju (svjetlinu zaslona smanjim, uključim štednju energije, itd).
Također, kojeSdruge aplikacije mogu umanjiti trošenje baterijeS(sve da dobijem autonomije)?

RIDER32
23-04-2010, 22:58
Kolko sam primjetio GOM ima hrpu postavki među koima su i koliko performansi smije zauzeti... a što manje peformansi ždera to i manje struje crpi... probaj se sa tim poigrati.

Ili probaj BS Player

Lord Jambrek
28-04-2010, 08:44
Kolko sam primjetio GOM ima hrpu postavki među koima su i koliko performansi smije zauzeti... a što manje peformansi ždera to i manje struje crpi... probaj se sa tim poigrati.

Ili probaj BS Player

Bullshit player nikako


Uzmi GOM jer ima u sebi intergrirane codece za većinu današnjih standardova, tako da nema potrebe za K-Lite ili sličnim codecima koji pokreću FFDshow prilikom gledanja filma (nema za .3gp (zvuk fali) i za HD filmove treba skinut DTS Audio codec)

Doctor Freak
03-05-2010, 11:31
Obican lite codec pack (tipa k-lite codec pack ili coda codec pack) uz klasičam media player ti troši zasigurno najmanje resursa.

Za player koji ima sve u sebi preporucam VLC i KM playere.

RIDER32
03-05-2010, 18:37
Uzmi GOM jer ima u sebi intergrirane codece za većinu današnjih standardova, tako da nema potrebe za K-Lite ili sličnim codecima koji pokreću FFDshow prilikom gledanja filma (nema za .3gp (zvuk fali) i za HD filmove treba skinut DTS Audio codec)
Ma da? nebi baš reko. Imam oba i BS je otvorio sve što sam želio dok GOM nije tio otvoriti nijedan od 2 koja su mi u tom trenutku trebala. Onda sam skinio Klite i sad mi sve otvara ali prvih 5 sekundi mi neželi pokazat i popiiii.. ću :-x

Kostolomac
03-05-2010, 19:06
Ne znam koliko je KMPlayer štedljiv, ali ima hrpu opcija koje se mogu mijenjati on-the-fly, a i nema onoga što ne čita pomoću integriranih codeca 8)
Definitivno ga probaj, pogotovo ako se smatraš power userom.

Frky
03-05-2010, 19:41
Uzmi GOM jer ima u sebi intergrirane codece za većinu današnjih standardova, tako da nema potrebe za K-Lite ili sličnim codecima koji pokreću FFDshow prilikom gledanja filma (nema za .3gp (zvuk fali) i za HD filmove treba skinut DTS Audio codec)
Ma da? nebi baš reko. Imam oba i BS je otvorio sve što sam želio dok GOM nije tio otvoriti nijedan od 2 koja su mi u tom trenutku trebala. Onda sam skinio Klite i sad mi sve otvara ali prvih 5 sekundi mi neželi pokazat i popiiii.. ću :-x

Neotvara ti jer (vjerovatno) imaš više codeca instaliranih te se "kolju" i neznaju ko što radi, pa ti lijepo sve codece i playere pobriši i instaliraj samo jedan player (ako ima codece u sebe nemoj stavljati dodatne)!

Btw. gom otvara sve živo, jedini problem koji sam doživio s njim je trzanje slike prilikom gledanja videa .m2ts formata!

RIDER32
03-05-2010, 23:04
Da i mene je zaćudio što neželi otvoriti jer znam da je prije sve otvaro. I predpostavio sam da ima previše codeca ali kako se to meni sa X4 procesorom a nekima se i sa X1 sve odvrti glatko :?

I sada oko brisanja playera: neznam koji da ostavim. WMP mi je fenomenalan za gledanje fragmoviea jer su boje super i sve.. ali mi po ekranu poizbaciva neke kerefeke i sve ode u k...
Ostali (gom, BS i neznam koji sam još probao...) ili imaju premutnu sliku (tj vidim pixele :scared: ) ili je crna (a i ostatak boja) u banani. Skoro je sivo a ne crno. WMP mije po tome savršen ali eto nažalost izbaciva neke jadosti po slici pa ga nemogu podljet :(

Raz
03-05-2010, 23:18
KMPlayer + Halli's video renderer = <3

Frky
04-05-2010, 10:09
Da i mene je zaćudio što neželi otvoriti jer znam da je prije sve otvaro. I predpostavio sam da ima previše codeca ali kako se to meni sa X4 procesorom a nekima se i sa X1 sve odvrti glatko :?

I sada oko brisanja playera: neznam koji da ostavim. WMP mi je fenomenalan za gledanje fragmoviea jer su boje super i sve.. ali mi po ekranu poizbaciva neke kerefeke i sve ode u k...
Ostali (gom, BS i neznam koji sam još probao...) ili imaju premutnu sliku (tj vidim pixele :scared: ) ili je crna (a i ostatak boja) u banani. Skoro je sivo a ne crno. WMP mije po tome savršen ali eto nažalost izbaciva neke jadosti po slici pa ga nemogu podljet :(

Pobriši sve osim wmp!

RIDER32
04-05-2010, 14:12
WMP mi neželi prikaztivati titlove :(

btw instalirah KM player i super sve odma zavrti ali slika je opet pixelasta. Bolja nego kod ostalioh a li opet ne dobra kao u WMP.

I još nešto (vec sam sam sebi dosadan xD). Svaki puta kad resetiram komp sve videodatoteke mi se pokrecu u Winampu koji ih da stvar bude gora opce neželi pokreniti. I svaki puta prebacim na neki drugi player ali nakon ponovog pokretanja windowza opet je sve na winampu :kill:

Kostolomac
04-05-2010, 17:13
Za KMPlayer:
1) Desni klik - Options - Advanced Menu. Prvo to uključiš.
2) Desni klik - Video (Advanced) - Video Renderer - Haali's Video Renderer.

I nema više zrnate slike!

Frky
04-05-2010, 17:17
Ovo za winamp, options/preferances/file tipes i odznači sve ekstenzije koje neželiš da ti winamp reproducira (AVI, MKV, MPEG.....)!

RIDER32
05-05-2010, 01:14
Fala obadvoici. Nadam se da winamp više nece drkat.

I imam jooš jedan problemcic sa KMP :D Slika je savršena i to sve ali kada video završi izbaci mi poruku "Class not registered" i tako vječno smeta a ničem nesluži :S

Kostolomac
05-05-2010, 11:20
Koju verziju koristiš?

marijanovic
08-05-2010, 23:27
Sve navedene codece i playere sam koristio. Nijedan od tih playera nije štedljiv.
I svi ti codec paketi imaju previše toga nepotrebnog.

Za sada mi se kao najštedljiviji pokazao SPlayer (http://www.splayer.org/index.en.html).
No ni VLC nije loš, samo je ružan.

Inače koristim GOM u kombinaciji s K-Lite Mega.

Frky
09-05-2010, 00:20
Nerazumijem što će ti K-Lite kad GOM ima svoje interne codece i savršeno radi sam bez ikakvih dodataka!?

marijanovic
09-05-2010, 11:56
Nerazumijem što će ti K-Lite kad GOM ima svoje interne codece i savršeno radi sam bez ikakvih dodataka!?

Ne radi baš tako bajno, mnogo toga on nema.