PDA

Pogledaj cijelu verziju : Radiohead



Kid A
18-04-2010, 09:50
...a dobro, bilo je samo pitanje vremena.
Kazu slusas muziku sve dok jednom ne cujes Radiohead.
Inace kopiram par clanaka s neta i prevedem kad otvorim neku temu o bendu ali evo, vec 15 minuta gledam u ekran i nemam pojma odakle da pocnem.
Kritika i publika se vec duze vremena slazu da je Radiohead jedan od najznacajnijih bendova danasnjice (ili kako se cesto za njih u tim krugovima kaze; "jedini bend koji je bitan")
Jos od proboja iz davne 1993-e sa MTV nahajpanim hitom "Creep", Thom Yorke i ekipa su nastavili da uzburkavaju valove bezlicne kulturoloske masinerije sa albumima poput Hail to The Thief ili pak sa odlukom da svoj poslednji album In Rainbows daju po kontroverznoj "plati-koliko-zelis" cijeni.
Ovde se naravno mora i spomenuti kultni OK Computer, konceptualni album koji to i nije.
Kao kad gledas neku sliku iz tudjeg porodicnog albuma, predstavlja samo jednu scenu/trenutak u prici ali ako vratis sliku u kolaz tad se ukaze veca slika, cela slagalica.
Ok Computer govori o gubitku covjeka i njegovog ja u danasnjem svijetu i tehnologiju, udaljavanju sebe od sebe, ulaskom u rutinu posla, seksa, smrti i svih onih nebitnih stvari izmedju.
Radiohead muzika se danas vazi za spoj razmisljanja sukladnim onih od mislilaca poput Maurice Merleau-Ponty i Martin Heideggera, egzistencijalizmom Albert Camusa and Jean Paul Sartrea, ili cak filozofskom politikom Karl Marxa, Jean Baudrillarda i Noam Chomskog.
Pitajte sta god vas zanima, savjet/preporuka itd.....tu sam
Par stvari kao hook-up
BrZTNhW44-o
lstDdzedgcE
i naravno, klasik
RnfXvPBV1dA
Ukljucujte se.

###DK###
18-04-2010, 11:34
Imam samo OK Computer, i album mi je dobar.
Budući da sam sad na Cynicu, teško mi se posvetit drugim bendovima, ali čim me prođe ova faza, potpuno sam na Radioheadu. :D

MILF hunter
18-04-2010, 11:48
Pyramid song mi je najbolja, uz All I need, Reckoner, Karma police... dobri su.

Deadwalker
18-04-2010, 11:54
Imam kompletnu njihovu diskografiju. Svaki album je prica za sebe, cista perverzija od glazbe. Jednostavno su nenadmasni i po meni najbolji bend danasnjice. Zadnji album In Rainbows samo govori o njihovoj velicini. Moj omiljeni bend i bend za kojeg bi digao kredit da odem na nekakav koncert u London ili di vec. Kid A je sve lijepo rekao. Ti ljudi ne pisu glazbu radi para. Pisu je radi nekakve poruke, zadovoljstvine duse i tome slicno.
Drago mi je da si otvorio ovu temu. Bend je fakat zasluzuje.
Ovo su neke moje omiljene pjesme:

takoder Street spirit(vec linkano), te:

qn_CmH0-6yI

GoLJJRIWCLU

iDhV5OTsnzY

U biti, tesko mi je nesto izdvojiti. :)

Kid A
18-04-2010, 12:02
Nelosa obrada
RUmmsMeHAaE

Deadwalker
18-04-2010, 12:04
Meni je Jigsaw kada sam ga prvi puta cuo bio na repeatu cijelu noc...
Koji mind fuck :D

Kid A
18-04-2010, 12:06
I da, ovako se drzi intervju
6cOfiZjxTd8

skitkid
18-04-2010, 12:20
ne podnosim. :D

Booby
18-04-2010, 14:16
odličan bend, "my iron lung" mi je najdraža stvar. fanovima preporučujem album "Yankee Hotel Foxtrot" od grupe Wilco za koju kažu da je američki Radiohead. šteta što sam lijena stoka pa mi se neda otvorit novi topik za njih

mortician
18-04-2010, 14:29
Znam odavno za njih, al ih tek prije koji mjesec počeo "200%" doživljavati. Nevjerojatna glazba.

i8M-Moo4imQ

Prošli tjedan slušali kod frenda u studiju (ima najbolje ozvučenje IKAD e preselit ću se njemu majkemi :) ) + malo substance...
Isusejbnikriste najbolji doživljaj slušanja neke pjesme ikad.

Kid A
08-05-2010, 23:36
UJkeVkYq8Es
If you try the best you can
The best you can is good enough

Grim
09-05-2010, 08:40
Prije tjedan dana sam si nabavio njihov album Kid A, kada sam kod frenda čuo Street Spirit, nisam znao koji da si nabavim, pa sam počeo sa xarabasovim novim nickom. Sa ovakavim stilom glazbe nemam iskustva, ali mogu reći da mi je genijalan. Fenomenalan mi je doživljaj kada se opustim na stolici, zatvorim oči i pustim album. Imam osjećaj da će mi Radiohead postat jedan od omiljenih bendova.

Kostolomac
09-05-2010, 10:41
Jedan od najdražih mi bendova, ali ne mogu izdvojit najdražu pjesmu ili album. Sve valja :)

The Great Duck
15-05-2010, 11:26
Upravo preslušao sve stvari postane ovdje,i molim da me neko prosvijetli,pošto mi je ovo uglavnom bila teška dosada i ne shvaćam zašto su toliko hvaljeni.
Ili je to možda zato jer slušam na lošem ozvučenju s Youtubea,a ne s albuma na liniji?

Duke of Earl
15-05-2010, 11:37
Upravo preslušao sve stvari postane ovdje,i molim da me neko prosvijetli,pošto mi je ovo uglavnom bila teška dosada i ne shvaćam zašto su toliko hvaljeni.
Slušaš Heavy Metal.

The Great Duck
15-05-2010, 12:14
Molim te,nemoj sad počinjat opet o ukusima i kvaliteti glazbe i kako ti imaš bolji ukus u glazbi od mene dok sam ja neki tamo metalac koji se pravi važan jer sluša metal.

Duke of Earl
15-05-2010, 12:43
Molim te,nemoj sad počinjat opet o ukusima i kvaliteti glazbe i kako ti imaš bolji ukus u glazbi od mene dok sam ja neki tamo metalac koji se pravi važan jer sluša metal.
Nisam uopće tako mislio, samo kažem da slušaš Heavy Metal.

The Great Duck
15-05-2010, 12:47
Oh,oprosti onda.

Rang€r
15-05-2010, 13:45
ni meni nisu nešt posebno, svidjela mi se jedna pjesma kojoj sam zaboravio ime doduše :(

xabaras
27-05-2010, 21:11
G5SZ44pGf9Y

Niko Bellic
27-05-2010, 22:47
ni meni nisu nešt posebno, svidjela mi se jedna pjesma kojoj sam zaboravio ime doduše :(
Vjerojatno ova...

oFtw8G5nSI4

Kid A
20-06-2010, 22:17
Ed O Brien je skoro gostovao u jednoj emisiji na BBC-u gdje je izjavio da je rad na novom albumu pri kraju (par sedmica) i definitivno izlazi ove godine.
http://consequenceofsound.net/2010/06/2 ... this-year/ (http://consequenceofsound.net/2010/06/20/ed-obrien-new-radiohead-album-may-be-out-sometime-this-year/)

Dania
20-06-2010, 22:35
Upravo ono što je Kid A rekao prvim postom ovdje...ako ne i više...
ne slušam ih jer ne mogu...nisu mi za slušanje...
oni su mi za pustiti, infiltriranje u podatke iz mozga, reprogramiranje, sve...
a Street Spirit zaslužuje knjigu
i ne više od jednog dobrog slušanja---
toliko.

Kid A
27-07-2010, 19:58
i tako...
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs237.snc4/39194_136109829763125_100000923267376_185618_11990 3_n.jpg

Dania
01-08-2010, 20:13
Jako, jako dobar dizajn. Jako dobar Yorke, standardno. Matematička tvrdnja točna. Glazba...uh, ne za svaki dan.

Kid A
09-08-2010, 22:24
iJB7lQgApoQ&feature=related

Jašar
10-08-2010, 08:52
Solidna glazba za uprozorite ljude. Ništa više od toga :D

Bara
10-08-2010, 17:05
Hmm :S

Poprilično melankoličo i usporeno, sa ne baš dobrim instrumentalnim dijelom glazbe, pjevačev glas može se čuti kako treba i riječi se razumiju ako se nemilo pojačaju zvučnici (ja ne radim to), a lyricse nisam htio tražiti jer ako mi se ne svidi instrumentalna izvedba onda nema smisla ni tražiti tekstove.

Tko voli nek izvoli, što da vam kažem, ja sam bio poprilično strpljiv i poslušao sam sve što ste postali...

Kid A
12-10-2010, 14:45
Ako me ista nervira kod Radiohead fanova, to je onaj zasljepljujuci fanatizam koji se ne moze naci kod malo kojih drugih bendova.
Thom Yorke pre neki dan na svom sajtu stavi spisak, playlistu stvari koje slusa u zadnje vrijeme (istovremeno i daje preporuke tako, jel) i na svakom youtube linku stvari s liste nadjem komentare tipa "thumbs up if Thom Yorke sent you here" , "Thom Yorke wooohooo" "Radiohead!" i slicno....kakav idiotizam.

Duke of Earl
12-10-2010, 15:51
Ista situacija ko i s Tool-om, barem što se tiče popularnijih bendova. To je jedna od najvećih stavki koja me sprečava u ozbiljnijem slušanju Radioheada, taj mutavi fanboyizam.

mortician
12-10-2010, 16:43
Istina, lejm je sve to al...nemoj si uskracivati, slusaj Rejdiohed :)


Neki dan naletio, secret gig s ovogodisnjeg Glastonbury-a...
asqFSCySFck

Kid A
12-10-2010, 16:45
Slazem se s mortisom, ne vidim kako te neciji fanatizam moze odbijati. Na kraju krajeva, to ti slusas, zbog sebe, zbog svog uzitka....sta te briga za bilo kim drugim.
Also, mortise....
rF9xO2Tpwzs
Joy Divisiona malo

Rang€r
12-10-2010, 18:16
Istina, lejm je sve to al...nemoj si uskracivati, slusaj Rejdiohed :)


Neki dan naletio, secret gig s ovogodisnjeg Glastonbury-a...
asqFSCySFck

ove mi se pjesme čak i sviđaju, ali me publika jebeno nervira, kužim da nebi samo trebali stojat/sjedit, al ono iritantni su :/

Kid A
01-11-2010, 17:29
7RwvZSfLUXM
Evo 10,000-ti post 8)
http://images.nakedauthors.com/uploaded_images/ChampagnePOP-784298.jpg

Feanor
01-11-2010, 17:31
Hahah, now it's definitley over 9000....

cham3leon
02-11-2010, 11:18
Ako vas toliko voli Radiohead, onda mora da je zbilja dobar bend, ali ja ni približno ne vidim što vam je toliko lijepo u njihovim pjesmama. Ne slušam dosta glazbenih žanrova, primjerice Heavy metal sa svim podvrstama, Jazz i tako dalje, ali u svakom mogu osjetiti što je to što ga čini dobrim za slušanje nekome. Radioheadove pjesme ne kužim niti 0.1%, sve što čujem su zvukovi koji djeluju kao da su generirani random algoritmom i riječi koje se ne razumiju.

Niko Bellic
02-11-2010, 11:26
Potpis na ovog gore ^^

Kid A
02-11-2010, 11:32
@ cham3leon
Pa dobro, nista strasno....jednostavno ih ne kuzis. To je opet daleko bolje nego reci da su glupi i genericni, jednostavno imaju nesto sto tebi ne odgovara samo sto jos ne mozes odrediti sto je to tocno :D
Svaki album je prica za sebe, u jednom stihu se mozu pronaci vise nego u cijeloj diskografiji nekog drugog benda. Npr, evo sto Thom kaze o Street Spiritu:

'Street Spirit' is our purest song, but I didn't write it. It wrote itself. We were just its messengers; its biological catalysts. Its core is a complete mystery to me, and, you know, I wouldn't ever try to write something that hopeless. All of our saddest songs have somewhere in them at least a glimmer of resolve. 'Street Spirit' has no resolve. It is the dark tunnel without the light at the end. It represents all tragic emotion that is so hurtful that the sound of that melody is its only definition. We all have a way of dealing with that song. It's called detachment. Especially me; I detach my emotional radar from that song, or I couldn't play it. I'd crack. I'd break down on stage. That's why its lyrics are just a bunch of mini-stories or visual images as opposed to a cohesive explanation of its meaning. I used images set to the music that I thought would convey the emotional entirety of the lyric and music working together. That's what's meant by 'all these things you'll one day swallow whole'. I meant the emotional entirety, because I didn't have it in me to articulate the emotion. I'd crack...
Our fans are braver than I to let that song penetrate them, or maybe they don't realise what they're listening to. They don't realise that 'Street Spirit' is about staring the fucking devil right in the eyes, and knowing, no matter what the hell you do, he'll get the last laugh. And it's real, and true. The devil really will get the last laugh in all cases without exception, and if I let myself think about that too long, I'd crack.
I can't believe we have fans that can deal emotionally with that song. That's why I'm convinced that they don't know what it's about. It's why we play it towards the end of our sets. It drains me, and it shakes me, and hurts like hell every time I play it, looking out at thousands of people cheering and smiling, oblivious to the tragedy of its meaning, like when you're going to have your dog put down and it's wagging its tail on the way there. That's what they all look like, and it breaks my heart. I wish that song hadn't picked us as its catalysts, and so I don't claim it. It asks too much. I didn't write that song.
Ili u mom slucaju, tekst s kojim se mogu poistovjetiti u 70% nekih stvari iz moje blizine:
"you paint yourself white
and fill up with noise
but there'll be something missing"
Dakle, ja bi sam mogao ovde pisati tri sata zasto mi taj dio toliko znaci, ali ni 5% ti ti toga nece uci u glavu ako ni sam ne osjecas to. U sustini, Radiohead je bend koji u pravilu nikom ne preporucujem da slusa. Mozemo pricati o njima jedino ako si vec cuo za njih ili si dosta upoznat s njima ali da ih nekom preporucujem kao novi zvuk u smislu "e poslusaj ovo, mozda ti se svidi, pa mi reci sta mislis o njima" - neka hvala. To je najgore sto mogu uciniti nekom :D
Radiohead je vise dozivljaj, iskustvo nego sama muzika. Kad budes u tom stadiju gledista onda mozda primjetis nesto, ovako ce ti uvijek biti bend sa MTV hitom Creep i jos par pjesmuljaka za zurke i koji se mogu slusati u drustvu, nista vise.

Feanor
02-11-2010, 13:05
Isto ja osjećam prema Tool-u, iako mi se pod zadnje čini da je Tool postao prilično slušan ali duboko neshvaćen. Uglavnom, kao što je rekao Kid A jednostavno je stvar u osjećaju, kombinaciji glazbe, lyricsa, sveukupnog zvuka, trenutka u kojem to slušaš, načina na koji je vokal to otpjevao. Njihove pjesme su mi svaki puta drugačije, svaki puta otkrijem nesto novo, svaki puta me zaintrigira drugačiji dio pjesme, sa tool-om sam imao paletu najčudnijih i najljepših osjećaja, i naučio sam prihvaćat da su svi ovi negativni osjećaji i dalje samo osjećaji koji trebaju postojati i kojih se netreba bojati, uglavnom naučili su me dosta toga, potakli moju znateželju, što glazbenu, što generalnu, čudno je to...

Netko će reći da se preseravam i da je glazba samo glazba i da glazba nemoze to napravit ljudskom biću tj. da je glazba samo oblik zabave, e pa onda mi je duboko žao ljudi koji se nikad nisu osjećali hmmmmm ''netjelesno'' dok su slušali neku glazbu, jer ja znam da ja jesam...

Mah.

mortician
02-11-2010, 13:07
Potpis na rečeno kid A.
I Feanor :)



Za vrijeme rata u BiH...
ekn8_tmLrBo

Inače, meni jedna od onih njihovih stvari koja ide xxx puta na repeat.

Feanor
02-11-2010, 13:18
Nisam neki preveliki slušatelj Radioheada, al ih cijenim. Najdraza njihova stvar mi je ''fake plastic trees'', ono nekako savršena ''kišna'' stvar, sa genijalnim lyricsima i jednostavnom aukustičnom melodijom + tu me ful podsjećaju na Porcupine Tree još jedan band koji mi je genijalan....

Kid A
02-11-2010, 13:30
Njihove pjesme su mi svaki puta drugačije, svaki puta otkrijem nesto novo, svaki puta me zaintrigira drugačiji dio pjesme, sa tool-om sam imao paletu najčudnijih i najljepših osjećaja, i naučio sam prihvaćat da su svi ovi negativni osjećaji i dalje samo osjećaji koji trebaju postojati i kojih se netreba bojati, uglavnom naučili su me dosta toga, potakli moju znateželju, što glazbenu, što generalnu, čudno je to...

Lijepo je to procitati. Jer ako imas takav stav iliti zivis njihovu filozofiju ajmo reci (kao sto je meni slucaj sa R) znaci da su dotakli svaki dio tebe koji samo ti poznajes i to je nesto predivno. Nema veceg mindfucka nego kad u samo jednom dijelu teksta nadjes neko glediste koje si ti u glavi godinama stvarao i eto ga sad tu pred tobom opet, samo kompresirano i .rarovano s passwordom za odabrane :D
Sad se sjetih da nisam nikako ovaj mashup stavio:
TYa7furgQsA

cham3leon
02-11-2010, 14:11
Reći da su generični bi u svakom smislu bilo glupo. Bilo da ih cijeniš ili ne, vidi se da su drugačiji i da ne liče na ništa otprije poznato u žanru rocka, popa ili šire.
Što se mene tiče, općenito ne volim glazbu koja je baš cijela iz jednostavnih i uhu ugodnih melodija/stihova pomaknuta u domenu apstrakcije i dubokih značenja. Mislim da je najbolje postići da pjesma obuhvaća i jedno i drugo.

Rang€r
02-11-2010, 20:23
poslušo sam lucky danas prije škole i totalno mi se urezala stvar u glavu ko da sam ju negdje več čuo. sad sam skužio da je tu pjesmu i frusciante covero. i normalno preslušo sam pjesmu sad par puta, tak da sam u procesu nabavljanja nekih albuma radioheda, s čim počet?

Kid A
02-11-2010, 20:36
Kod njih ti je najbolje slusati sve po redu sto se tice tog, vidis kroz koje su faze prolazili, s kakvom je idejom radjen odredjeni album (tu ce ti najvise wiki pomoci ako si zainteresiran, imas volje i viska vremena) itd....tako da ide Pablo Honey za pocetak.

Rang€r
02-11-2010, 20:54
pa ono trebo bi učit fiziku i preksutra me pita nj, pišem kemiju i još neke stvari koje sam zaboravio al to mi nisu prioriteti.

Systematic Reverse
03-11-2010, 10:41
eee +1

jerbo, kad sam cuo Thom Yorke "Harrowdown Hill"Su onom miksu od Apparata svrsio sam.

stvar je vrh.

zelim moar.

Kid A
03-11-2010, 10:47
Ako te zanima nesto takvo, preporucam cijeli solo album The EraserSod Yorkea ili Kid ASod benda, ima par stvari s izletima u elektro vode koje bi ti se mogle svidjeti kao npr. ova:
jJ9KYriPbU4

Systematic Reverse
03-11-2010, 10:52
ok, tnx na preporuci.

slusat cu danas kad dodjem doma sa posla, ako me nebude zvucna jebavala.

Paran0a
03-11-2010, 11:32
Zasto on uvijek skakuce tako i mase rukama?

Kid A
03-11-2010, 11:43
Nemam pojma, takav je jednostavno, "that's his thing" :D
Ny8EEzaOEMY
uvijek mi prva aocijacija bude Curtisov epilepticni ples iz Divisiona

Kid A
04-11-2010, 23:11
You paint yourself white
and fill up with noise
but there'll be something missing

Rang€r
11-11-2010, 16:36
isuse slušo sad hail to the thief, i ona zadnja pjesma na albumu, a wolf at the door, ima isti početni riff koji sam ja bio smislio O.o

mortician
13-01-2011, 14:28
3G_Y_D-grVs&feature=related

Kid A
13-01-2011, 14:33
Aha, naletio sam na to pre koji mjesec, nelose
Btw, poslusaj ovaj mashup:
hC3zEIlGv8A
nesto presavrseno
..uradio ga je isti lik sto je spojio Radiohead i Brubecka (TYa7furgQsA)Sprije

mortician
13-01-2011, 15:47
Aha, naletio sam na to pre koji mjesec, nelose

Ja naletio na stvar ovu noć. Nakon dvosatne ponoćne šetnje parkom s Marijanom. Tak da impresije su bile :)



hC3zEIlGv8A
nesto presavrseno
..uradio ga je isti lik sto je spojio Radiohead i Brubecka (TYa7furgQsA)Sprije
fkt, savršeno..

Kid A
19-01-2011, 12:16
HRT 2 go go go!

mortician
19-01-2011, 12:46
Fkt, pijem kavu i naletim!
gg HRT :)

Kenyi
19-01-2011, 13:00
Šaltam tevej sav nikakav i ono, hrt 2 :pray:

Duke of Earl
20-01-2011, 13:23
Šaltam tevej sav nikakav i ono, hrt 2 :pray:
Sad su Eric Clapton (u električnoj verziji) i Steve Winwood, jebena svirka. Kad bi bar tak nešto svaki dan išlo, gledo sam na teletekst, sutra nema niceg :(

Kid A
07-02-2011, 00:58
Malo si spamam po omiljenim temama.
Evo jedna slavljenicka
XLVA7Ap1vkQ

Kid A
14-02-2011, 15:56
OMG OMG OMG
http://www.thekingoflimbs.com/DIEUR.htm
Ok, upraznjavam homoseksualne usluge forumasima za 7 eura :oops:
fo' real

mortician
14-02-2011, 16:18
OMG OMG OMG
http://www.thekingoflimbs.com/DIEUR.htm
Ok, upraznjavam homoseksualne usluge forumasima za 7 eura :oops:
fo' real


The King of Limbs can be pre-ordered now and downloaded on Saturday 19th February 2011.
Nikakav Kawasaki3p u subotu! Sjest ćemo u park kraj FOI-a navečer i prodat se na pol sata/sat.
Nakon obavljenog posla možemo krast net od faksa.
Ugodno s korisnim jel 8)

Kenyi
14-02-2011, 16:42
Napokon.
Nadam se dobrom iznenađenju od njih

Kid A
14-02-2011, 17:02
OMG OMG OMG
http://www.thekingoflimbs.com/DIEUR.htm
Ok, upraznjavam homoseksualne usluge forumasima za 7 eura :oops:
fo' real


The King of Limbs can be pre-ordered now and downloaded on Saturday 19th February 2011.
Nikakav Kawasaki3p u subotu! Sjest ćemo u park kraj FOI-a navečer i prodat se na pol sata/sat.
Nakon obavljenog posla možemo krast net od faksa.
Ugodno s korisnim jel 8)
Jebena ideja stari :D
http://thisrecording.files.wordpress.com/2009/01/blog_highfive.jpg

Kid A
14-02-2011, 18:17
The name of the album relates to an oak tree in Wiltshire's Savernake Forest, thought to be around 1,001 years old. The forest lies around three miles away from Tottenham House, a listed country house where Radiohead recorded part of In Rainbows. The tree is a pollarded oak, referring to an ancient technique for harvesting timber for fencing and firewood. The phrase also appears in the 23rd chapter of the Qur'an

Feanor
14-02-2011, 22:15
OMG OMG OMG
http://www.thekingoflimbs.com/DIEUR.htm
Ok, upraznjavam homoseksualne usluge forumasima za 7 eura :oops:
fo' real

Pazi da ti ne dodje Sonić u Varaždin. :D

Kid A
17-02-2011, 11:28
http://twitter.com/radiohead/status/38179081359081472
?

Kid A
18-02-2011, 01:54
Yop62wQH498&feature=related

Kid A
18-02-2011, 11:08
cfOa1a8hYP8

Kid A
18-02-2011, 12:23
Evo ovi koji su uradili preorder vec skidaju, kako cujem

hype +9000 :D

Kid A
18-02-2011, 12:37
OMG SKIDAM ALBUM!
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
koji sam kupio za 7 funti naravno
edit

evo trackliste:

01. Bloom (5:15)
02. Morning Mr Magpie (4:41)
03. Little By Little (4:27)
04. Feral (3:13)
05. Lotus Flower (5:01)
06. Codex (4:47)
07. Give Up The Ghost (4:50)
08. Separator (5:20)

Babitz
18-02-2011, 13:13
8 pjesmi na albumu. Lol.

Nee Joe
18-02-2011, 13:17
8 pjesmi na albumu. Lol.

It's teh quality that matters.... A i 7 funti nije previše....

T.N.T.
18-02-2011, 13:57
Odličan album, vrlo atmosferično.

Kid A
18-02-2011, 17:13
Hm.
Definitivno nije ono sto sam ocekivao.
Da prvi put cujem za njih rekao bih da je u pitanju elektronski duo a ne bend od 5 ljudi.
Primjetan je utjecaj Four Teta iako vecina albuma zvuci kao hrpa b-strana s Erasera i nedovrsenih radova. Zapravo, vise mi sve djeluje kao Yorkeov solo nego nesto od Radioheada. Pretpostavljam da je ovo jedan od onih "grower" albuma, koji se postepeno razvijaju kako ih slusas samo sto sam ocekivao nesto novo a ne da mi na prvo slusanje bude asocijacija na prosli album (In Rainbows u ovom slucaju) ili bilo koji drugi od njih po tom pitanju. U cijeloj diskografiji svaki je imao nesto posebno, neku karakternu crtu koja ga je izdvajala od ostalih dok opetovanim slusanjem cesto otkrivas nove zvuke i slojeve umjesto da samo utvrdjujes gradivo (primjera radi, tek neki dan sam spoznao da je cijeli In Rainbows zapravo konceptualni album o Faustu).
Mozda grijesim zbog preuranjenog utiska ali ovo je tek prosjecan album, sto je u njihovom slucaju itekako lose.

Kenyi
18-02-2011, 17:37
Isto tako, ne znam, cim sam vidio cover imao sam loš predosjecaj

Kid A
18-02-2011, 18:53
cim sam vidio cover imao sam loš predosjecaj
Molim te reci da ne mislis ozbiljno :(

To je jebeni cover, covjece....wtf

EDIT
prljavi hipsteru

Niko Bellic
18-02-2011, 19:06
Mozda grijesim zbog preuranjenog utiska ali ovo je tek prosjecan album, sto je u njihovom slucaju itekako lose.
Previše očekuješ. I oni su samo ljudi. Baš kao i Severina.

Kenyi
18-02-2011, 19:12
Malcice više od obicnih ljudi

Totoro
18-02-2011, 19:17
Da običniji ne mogu biti.

mortician
18-02-2011, 19:20
Meni se cover full dopao na prvi pogled. MRAČAN JE I TAJANSTVEN KO I MOJA DUŠA. :D
For real, kk je cover.

A album na drugu stranu, hm...slažem se s xarabasom.
Ono, uopće mi nije ostavio utisak kao ostala njihova full length izdanja, nego baš to, ko pjesme s b-strana i sličnih izdanja.
Potpis i na to da zvuči više ko Yorkov solo projekt, a ne Radiohead.
U biti, djeluje mi kao nekakav preludij u nešto veće, možda u pravi album kojeg će objaviti kroz koji dan, mjesec dunno.


[quote="Kid A":3i1n8vkf]Mozda grijesim zbog preuranjenog utiska ali ovo je tek prosjecan album, sto je u njihovom slucaju itekako lose.
Previše očekuješ. I oni su samo ljudi. Baš kao i Severina.[/quote:3i1n8vkf]
Rajt :|

Kenyi
18-02-2011, 21:45
cim sam vidio cover imao sam loš predosjecaj
Molim te reci da ne mislis ozbiljno :(

To je jebeni cover, covjece....wtf

EDIT
prljavi hipsteru
Cim sam vidio kaver prošlo mi je kroz glavu da ce zvucati onako kako zvuci, treba se naviknuti na ovo, nije loš album samo malo ono, vanserijski

Deadwalker
19-02-2011, 11:09
Koliko sam ja čitao komentare fanova, većina se slaže da treba obaviti 10+ slušanja albuma da se shvati poanta ovog drugačijeg izdanja. A i ono, prezadnji In Rainbows me jos uvijek iznenadi u nekim segmentima koje nisam ranije primjetio.

Systematic Reverse
19-02-2011, 11:23
jebeš cover.


8 pjesmi na albumu. Lol.

so?

kvaliteta > kvantiteta

to bi trebao znati.

Aerial
19-02-2011, 14:04
Ima li netko u ovoj temi tko nije favorizirao Radiohead?
Kakvo je Wekijevo mišljenje?

Čisto me zanima ^_^

Kid A
19-02-2011, 15:00
Lol bar W3DR4N kurca zna o glazbi

A ne znam, veliki sam fan navedenih ali ako je nesto lose onda cu to i reci, tak da ono....nekako drzim da sam dao realnu procjenu albuma

Kenyi
19-02-2011, 21:23
Theeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeereeeeees an empty space inside my heeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaart

wildje
20-02-2011, 15:34
http://trollscience.com/image/f/full/76f4d65b271febf91531c0b9a411e2a6.jpg

Kid A
20-02-2011, 16:16
sad but true
EDIT
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/182717_195566960472787_100000584525480_638156_6075 842_n.jpg

mortician
20-02-2011, 22:18
ane :l
aj, Lotus Flower je gg

Kenyi
21-02-2011, 09:22
Jedine pjesme koje fičraju gitaru su Give up the Ghost i Separator, jebemu :(
Nikakvih riffova u albumu :(
A ni beatovi nisu nešto, kao da slušam Idioteque, 15 Step i Like Spinning Plates u isto vrijeme kroz cijeli album.

Kid A
21-02-2011, 09:55
A sta fali 15 Step, Idioteque i Spinning Platesima....zvuci kao da je to lose sto si neveo :/
Meni je problem je sto ostale pjesme ne mogu usporediti ni sa cim (koliko god do paradoksalno bilo jer je inace svaki album od njih prica za sebe), vjerojatno zato sto nemaju u sebi nista vrijedno paznje.
Inace na osnovu lyricsa iz Separatora (zadnje pjesme na albumu) na netu se vec spekulira kako je ovo samo prvi dio albuma, mozda jos nesto naknadno objave. U prilog tom ide cinjenica da imaju samo 8 pjesama na ovom, najkraci album ikad iako kvantitet ne mora znaciti i kvalitet, jel :D

+ sta se desilo s ovim stvarima koje su izvodili uzivo do objave albuma?

The Present Tense, The Daily Mail, Supercollider, Skirting on the Surface, Open the Floodgates, A Walk down the Staircase, I Froze Up

[center:3pn02dyd]?[/center:3pn02dyd]

Vise o tom procitajte ovdje (http://www.thisisfakediy.co.uk/articles/blogs/the-king-of-limbs-is-there-a-second-radiohead-album-still-to-come)

Kenyi
21-02-2011, 10:11
To bi bilo izuzetno dobra stvar da urade

Kid A
24-02-2011, 18:29
Evo nakon duzeg preslusavanja sad definitivno mogu reci da je ovo revolucionaran album. Revolucionaran as inSprvi kojeg sam obrisao s harda. Osim Lotus Flowera,ostatak mi jednostavno ne lezi. S druge strane, bas sad malo citam i vidim da je internet trenutno preput mrtvog fenbojizma ciji se argumenti uglavnom svode na to da je "remek-djelo koje tek treba istraziti" i da "album sigurno postaje dobar nakon duzeg slusanja".
Heh, kako je tesko nekima sebi priznati kad ti omiljeni bend snimi prosjecan album. Meni sve to kuckanje dub step two step one step jednostavno ne lezi. Za ovakvo nesto Thomu definitivno nije trebao bend.
Njihov talent ne da nikad nije bio sporan, nego sam im se uvijek divio kako prave melodiju bez da realno sviraju, ali mi vise ne pada na pamet da 20 puta preslusam nesto i onda definitivno shvatim da me ne radi, jednostavno nisam vise u tim godinama :D

Da parafraziram pametnog covjeka - nikad se ne stidi melodije koju mozes da odzvizdis. Ovde nema zvizdanja.

Fanovi nek slobodno slusaju ovo "carevo novo odijelo" a sto se mene tice, ja se vracam kultu
http://www.shazamers.com/wp-content/uploads/2009/12/radiohead-kid-a.jpg

Kenyi
24-02-2011, 19:26
I ja sam se poveo fenbojizmom na pocetku, tješih se nakon prvog slušanja. Ono pobogu, Radiohead je, sigurno nešto nisam cuo na prvo slušanje, i sljedeca slušanja sam tako proveo. But it just doesnt hit the spot.

Dreamer Deceiver
24-02-2011, 19:39
ajde da postoji još normalnih fanova koji neće svaki album proglasit remekdjelom :/

Kid A
05-03-2011, 05:13
http://chanarchive.org/4chan/mu/8562/i- ... eacups-rid (http://chanarchive.org/4chan/mu/8562/i-tried-to-ride-the-rollercoaster-last-year-but-they-told-me-i-was-too-short-sitting-on-the-teacups-rid)
ludi 4chan :D

Systematic Reverse
17-03-2011, 12:21
http://vimeo.com/21102864

nisam znao da i pušta igrač. :) :thumbs2:

Systematic Reverse
17-03-2011, 15:56
To je jedna od najvećih stavki koja me sprečava u ozbiljnijem slušanju Radioheada, taj mutavi fanboyizam.

btw cemu ovo?

zasto bi te sprijecavao fenbojizam?

kao da je to vazno.

mortician
17-03-2011, 17:34
http://chanarchive.org/4chan/mu/8562/i-tried-to-ride-the-rollercoaster-last-year-but-they-told-me-i-was-too-short-sitting-on-the-teacups-rid
ludi 4chan :D
ane :D

"Free will cannot exist, it's simply a delusion garnered by the masses in a vain attempt at feeling like they're in control of their lives, if you want an example, look at our record sales."
~ Thom Yorke
:D

Kid A
26-03-2011, 03:33
Bend je odskora poceo dijeliti nekakve novine po par gradove Evrope (na odgovarajucem jeziku)
http://i.imgur.com/NNTGc.jpg
http://i.imgur.com/NCoVR.jpg
http://i.imgur.com/yIwmW.jpg
http://i.imgur.com/hVDKU.jpg
iako bas i ne kuzim smisao ovog al ajd

Nee Joe
26-03-2011, 10:30
A ne nisam odlolao na ovu sliku :D
http://chanarchive.org/content/30_mu/15892306/1298880167501.jpg

Kid A
16-04-2011, 15:00
UZsrnRVQDFU

Kid A
04-05-2011, 12:21
http://www.bbc.co.uk/pressoffice/bbcwor ... head.shtml (http://www.bbc.co.uk/pressoffice/bbcworldwide/worldwidestories/pressreleases/2011/05_may/radiohead.shtml)
Bice King of Limbs from the basement pocetkom jula

Kid A
30-05-2011, 02:36
d1tQFX_9ct0
jaoooooooooooooooooooo

Kid A
10-06-2011, 15:39
http://i.imgur.com/1cMue.jpg

beba nema zvečku
10-06-2011, 15:49
gagging, nice :D

Kid A
20-06-2011, 19:27
http://www.stateofmindmusic.com/entry/1 ... aliens.../ (http://www.stateofmindmusic.com/entry/175/Radiohead:-Adam-King-tries-to-convince-me-they-are-aliens.../)

Kid A
21-06-2011, 13:23
tFTLxkMmY4M
nova stvar

Systematic Reverse
21-06-2011, 16:09
lajkam.

:thumbs2:

Kenyi
21-06-2011, 21:07
Jedva cekam novi From the Basement.

Kid A
07-07-2011, 02:17
5Yi1JnxW5SA

Nee Joe
07-07-2011, 10:26
Drugi najbolji spot svih vremena, by NME. Le awesome :D

-_qMagfZtv8

Chupacabra
07-07-2011, 23:21
Opet sam počeo slušati Kid A nakon The Bendsa. Kako se osjetno čuje razlika. Ne znam zašto su prešli na takav tip glazbe (neću reći da mi se ne sviđa, naprotiv), toliko različito od prijašnjih albuma.

Kenyi
08-07-2011, 08:05
A ono, ako hoces da slušaš više Radioheadovski zvuk na Bendsu, onda poslušaj prva 3 albuma Musea.

Systematic Reverse
19-07-2011, 16:45
MpT0M-z92Es&feature=related

2HzTdmeSgjU


<3

Systematic Reverse
29-07-2011, 20:02
http://www.radiohead.com/deadairspace/

finih remixa ima.

vidim da se Thom sve vise druzi sa deckima iz Border Communitya (james holden, nathan fake, luke abbott, ...) i njihove dobre ekipe (caribou, four tet, ...).

to je gg spoj muzike. :)

Norther
29-07-2011, 22:50
repetitivno kompjutersko nabijanje nije muzika.

Systematic Reverse
30-07-2011, 17:23
super si.

sva sreca pa je zapravo sve repetativno na neki nacin. :shock:

ili volis to ili ne, nekuzim zasto takvi glupi komentari.

dunno if trollin'.

Systematic Reverse
16-09-2011, 13:53
Thom Yorke - MoneyBack Mix (XFM Music) (15.09.2011.)

http://uploaded.to/file/aukld52m

http://depositfiles.com/en/files/ux3u3rrhp

------------------

01. John Matthias (With Nick Ryan) - Cortical Songs (Thom Yorke Remix)
02. Thom Yorke - The Twist (Unreleased Excerpt)
03. Modeselektor - Art & Cash (Bok Bok & Roska Remix)
04. Radiohead - Good Evening Mrs Magpie (Modeselektor Remix)
05. Four Tet - Tinariwen (Four Tet Rmx)
06. Fela Kuti - Roforofo Fight (Edit!)
07. Radiohead - Give Up The Ghost (Thriller Houseghost Mix)
08. Radiohead - Bloom (Blawan Remix)

slušati ce se, cisto me zanima kakav je za dj pultom. :)

a i tracklista izgleda pretty good.

Kid A
25-09-2011, 14:47
http://i.imgur.com/7vJs4.jpg

Chupacabra
25-09-2011, 17:23
Hipsteri ne znaju

Systematic Reverse
05-12-2011, 12:03
Radiohead @ Villa Manin, Udine 04-07-2012

predrgrupa CARIBOU.

može mi ovo 'ko potvrditi?

Caribou<3

Aerial
05-12-2011, 13:13
Phew, već sam pomislio da ideš zbog Radioheada :P

Systematic Reverse
05-12-2011, 16:10
ma nebi meni sigurno bilo lose Radiohead poslusati, ali Caribou jednostavno obozavam.

bile bi to dvije muhe jednim udarcem. :)

Systematic Reverse
21-12-2011, 17:07
qxgveGhGk2s&feature=related

bas je uzasan kao dj xd

neznam zasto se forsa sa plocama..

ocigledno mu neide.. :D

Aerial
23-12-2011, 12:12
aspDN0iF8zg

Kao, neka neobjavljena pjesma, navodno naziva Putting Ketchup in the Fridge, sudeći po stilu tamo negdje iz ere Pablo Honeya...
Karabaš će znati, on ima puno iskustva u životu :3

mortician
23-12-2011, 12:36
Untitled BendsSera Radioehead song :) Al više vuče na prvi album lol. Anyhoo, i nije nešt :D


BciOfJsqh7M&feature=related

Aerial
23-12-2011, 14:24
Untitled BendsSera Radioehead song :) Al više vuče na prvi album lol.

Zato što je naziv stavio onaj tko je uploadao video, neki "americathesn". Ostalih 560 fanboya ima svoje teorije, od kojih mi je favorit ona da to uopće nije RH nego netko jako sličan :D

Aerial
13-03-2012, 19:52
http://www.index.hr/xmag/clanak/radiohead-su-majmunske-nakaze-s-prosjecnim-pjesmama-ceka-ih-bozji-gnjev/604107.aspx

đizus :rotfl:

Kid A
13-03-2012, 20:19
Fakat im nestaje materijala kad su se na ovo okomili :/
iako bih prvi podrzao njihove kritike prema zadnjem albumu :eyebrows:

Systematic Reverse
13-03-2012, 20:31
kad vidim one prosvjednike muka mi je.

koji kurac jebote - _ -

cham3leon
13-03-2012, 20:32
Ima li nešto protiv čega WBC ne prosvjeduje na ovom svijetu? Kako uopće sebe mogu shvaćati ozbiljno?

The Great Duck
14-03-2012, 14:59
http://thereisnocloud.files.wordpress.com/2011/03/oldman_yelling_at_cloud.jpg

Aerial
18-06-2012, 10:39
Eno Radiohead ubija radnike po Torontu.

Nee Joe
19-06-2012, 12:12
Odali su počast putem Phila.

Nee Joe
24-06-2012, 09:09
Jel pogledao tko koncert na Bonnaroou? Oduševljen sam, kao da se svake godine obnove i da nisu nikad ostarili.

ndcQlv-HyT8&feature=relmfu

Nee Joe
26-06-2012, 13:55
Istina, sad ga spamam žešće, ali umirem na 0:30- Thom?! :D

COIflzVuVOE

Systematic Reverse
26-06-2012, 15:11
'oce to.

Systematic Reverse
27-06-2012, 16:40
Novi datumi nastupa u Italiji

23.09. - Italy, Florence - Parco Delle Cascine
25.09. - Italy, Bologna - Arena Parco Nord
26.09. - Italy, Codroipo (Udine) - Villa Manin

Nee Joe
09-09-2012, 21:00
Atoms for Peace izbacio novu pjesmu koja će se, ako se ne varam, naći na predstojećem albumu.

yxWBd840E9g

Nee Joe
15-01-2013, 19:12
nwyW9626zA0

Nee Joe
28-02-2013, 15:14
Evo i službeni video spot za pjesmu Ingenue sa novog, nedavno izašlog albuma AMOK Atoms for Peace-a :D

DpVfF4U75B8

Novi Thomov ples nakon Lotus Flowera :D

Systematic Reverse
28-03-2013, 18:55
o90VsOopAws

neloše. :thumbs2:

Nee Joe
09-05-2013, 12:50
Zato što je Thom Yorke moj najbolji prijatelj.

EZl6BRY9IYQ