PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najtuzniji kraj igre koji ste gledali..(mozda i plakali)



Forengner
13-04-2010, 15:18
Neke video igre su moze se reci na samoj granici umetnosti,uz lepu pricu,kvalitene sekvence..ma covek se zaludi,no pitanje je- je li neka igra koju ste igrali na vas ostavila takav utisak,da ste na kraju(tuznom/potresnom/itd)pustili koju suzu i ubrzo se vratili u hard core gamer fazon.
Sve je jasno
Ja cu probiti led..Starcraft Brood War..Zao mi je dece ;/ a i Stukova

ScorpiuS
13-04-2010, 16:19
Ne sjećam se igre koja je imala tužan kraj. Takve su dosta rijetke.

Forengner
13-04-2010, 16:21
pa bilo je..nekih..call of duty je znao biti tuzan.Recimo..Wolrd In Conflict.

Herr Schnitzel
13-04-2010, 16:22
Iako nije bilo suza, Mafia ima vrlo tužan kraj i definitivno je jedan od najboljih završetaka ikad.

Raz
13-04-2010, 16:24
Utawarerumono... ustvari sam tek počeo, no znam da ću plakat na kraju. ;(

OSTANI S NJOM!!!

Od mainstream igara... neznam. Metal Gear Solid me rastužio (ne sam kraj, već dio sa Sniper Wolf). Vjerojatno bi spomenuo i FF7, no nisam ga još igrao.

Eh, da. The Path također... ono, cilj vam je umrijeti. (iako je više depresivno nego tužno)

Forengner
13-04-2010, 16:31
Neke igre igraju na kartu happy-enda i nisam bas ljubitelj takvih uglavnom pratim one 'heroic sacrifise'

Arbiter of Change
13-04-2010, 16:32
Tenchu, emotivan kraj. Rikimaru. :(

Aral
13-04-2010, 16:33
Mafia

Forengner
13-04-2010, 16:35
Inace..te 'tuzne' igre volim po nekoliko puta zavrsavati,kao onaj metro 2033 good end/badd end.choose kammarad

Horny Devil
13-04-2010, 16:36
Planescape Torment. Nije ultra-super-tuzan kraj, ali za razliku od vecine RPG-ova nije happy end. Nameless je unistio hrpetinu ljudskih zivota i to je stiglo na naplatu. Highway to Hell...

Forengner
13-04-2010, 16:42
Highy-way-to-hell bese onaj ww2 fps?Ne?nisam igrao.Doduse svaka RPG,gotovo svaki,ima srecan kraj, zlatni primer=diablo,uvek staro=izmlati djavole da vise ne nicu,ali sta ces.MGS ima dosta tuznih delova.

Srle
13-04-2010, 16:49
kotor 2, max payne 2, krajevi nisu tužni sami po sebi, ali ostavljaju neki tužan osjećaj, ili sam ja bio tužan zato što su obe završile...imam osjećaj dabi Conviction mogao imati tužan kraj
Mafia- nije tužan kraj, lik je dobio šta je zaslužio,

Bartuc
13-04-2010, 16:52
Jedina igra čiji me kraj uvijek dotuće je Prince of Persia - Sands of Time (i The Two Thrones). Točnije, kada princ ponovi riječi koje kaže na samom početku igre :cry: Toliko truda, emocija i sexualne tenzije, da bi se na kraju samo on toga sjećao :(

Horny Devil
13-04-2010, 16:53
Highy-way-to-hell bese onaj ww2 fps?Ne?nisam igrao.Doduse svaka RPG,gotovo svaki,ima srecan kraj, zlatni primer=diablo,uvek staro=izmlati djavole da vise ne nicu,ali sta ces.MGS ima dosta tuznih delova.

Zapravo sam opaskom 'highway to hell' ciljao na kraj Planesape-a, ali nije ni toliko bitno. Da post ne bude potpuni offtopic - GTA 4, barem onaj kraj koji sam ja dobio.

Forengner
13-04-2010, 17:01
Mi jadni igraci princa zaista zasluzujemo bolji kraj igre..toliko muke truda,kad ono... :cry: . Ali ja (par izuzetaka) volim dramaticne igre,call of duty serijal je obilovao tuznih momenata.Btw kraj igre SAW je li srecan/igrac pobegao ili :twisted:

Isaac
13-04-2010, 17:02
Mass Effect 2, kad mi počnu ljudi umirat.... joj, joj, joj i onda još na kraju ti.
Vampire:TMB, kada sam pri prvom igranju poginuo na početku.

Forengner
13-04-2010, 17:06
Oblivion(doduse happy end),zao mi je Martina,toliko sam ga pratio,slusao,spasavao,takodje i jaufree umre,meni bar (uvek ga ubije grupa diedri).CoD WaW= nije mi nesto muzika mi nije odgovarajuca... :thumbs1:

Praetorian
13-04-2010, 17:26
Max Payne 2.

GDra
13-04-2010, 19:17
Oblivion i Call of Duty 4.

Babitz
13-04-2010, 19:21
Planescape Torment. Nije ultra-super-tuzan kraj, ali za razliku od vecine RPG-ova nije happy end. Nameless je unistio hrpetinu ljudskih zivota i to je stiglo na naplatu. Highway to Hell...
Meni nije bio kraj toliko tužan, koliko cijela igra. Kraj te ostavi malo sjetnim jer se pitaš kroz kaj će još morati proći svi ti nesretni likovi.

Deadwalker
13-04-2010, 19:23
Za mene Half-Life 2 Episode 2
Bez konkurencije

baldrick_
13-04-2010, 21:02
na igru nikad, mada sam bio blizu u toku dreamfalla, kad se ona na kraju vrati u rodno mesto.. igre nisu dostigle taj nivo, čak nisu ni blizu (čast izuzecima koji su uglavnom avanture), kvalitet priče i likova je ništavan u poređenju sa filmovima i (naročito) knjigama.. ali jednog dana, još je to mlad medij

Planescape Torment. Nije ultra-super-tuzan kraj, ali za razliku od vecine RPG-ova nije happy end. Nameless je unistio hrpetinu ljudskih zivota i to je stiglo na naplatu. Highway to Hell...
u stvari, u neku ruku i jeste happy end, nameless konačno može da umre, posle svih muka koje je pretrpeo.. to ako dobiješ dobar kraj

Doduse svaka RPG,gotovo svaki,ima srecan kraj
ne valja generalizovati i izdvajati naročito roleplay, kad su svi žanrovi po tom pitanju isti.

Isaac
13-04-2010, 21:12
[quote="baldrick_"]na igru nikad, mada sam bio blizu u toku dreamfalla, kad se ona na kraju vrati u rodno mesto.. igre nisu dostigle taj nivo, čak nisu ni blizu (čast izuzecima koji su uglavnom avanture), kvalitet priče i likova je ništavan u poređenju sa filmovima i (naročito) knjigama.. ali jednog dana, još je to mlad medij


Nemogu se složiti s ovim, puno puta , nebrojeno više pute filmovi imaju isfurane happy endove, neznam kad sam zadnji put
pogledao neki film a da nema happy end.

baldrick_
13-04-2010, 21:17
možda gledaš pogrešnu vrstu filmova? nisam mislio samo na plakanje, filmovi imaju daleko kvalitetnije priče i bolje razvijene likove, pa samim tim i lakše izazivaju emocije kod konzumera.. bila ta emocija tuga, sreća ili nešto treće.. igre mnogo ređe

Horny Devil
13-04-2010, 21:30
[quote="Horny Devil":1q0woq3s]Planescape Torment. Nije ultra-super-tuzan kraj, ali za razliku od vecine RPG-ova nije happy end. Nameless je unistio hrpetinu ljudskih zivota i to je stiglo na naplatu. Highway to Hell...
u stvari, u neku ruku i jeste happy end, nameless konačno može da umre, posle svih muka koje je pretrpeo.. to ako dobiješ dobar kraj[/quote:1q0woq3s]

Kao i uvijek, ovisi kako gledas. Ako ga usporedis s krajem u BG2, KOTOR-u ili DAO-u odjednom se prestane ciniti toliko happy. Uostalom, Nameless One je zavrsio u Blood War-u, sto bas i nije pretjerano dobra sudbina. Jedino pozitivno je to sto je na kraju svoju sudbinu ipak svojevoljno prihvatio.

Forengner
13-04-2010, 21:45
Recimo,Metro2033=happy end,spasavanje abnormalnih/neljudskih dark ones,los kraj spasavanje covecanstva iliti unistiti prakticno celu moskvu ,ujedno je i ocistiti od svih mutantskih bestija.Po meni,nema kompromisa sa neljudima,kao u knjizi,molim lepo,jeste da oni tokom cele igre ne napadaju glavnog lika ali mu ipak ubijaju ekipu.Dawn of War,ok kraj,razumljivo,vanzemaljci kao No1. neprijatelji covecanstva bivaju unisteni od strance marinaca, ali ipak mislim da su trebali dait eldarima sansu.

baldrick_
13-04-2010, 21:50
[quote="baldrick_":164xgloy]
[quote="Horny Devil":164xgloy]Planescape Torment. Nije ultra-super-tuzan kraj, ali za razliku od vecine RPG-ova nije happy end. Nameless je unistio hrpetinu ljudskih zivota i to je stiglo na naplatu. Highway to Hell...
u stvari, u neku ruku i jeste happy end, nameless konačno može da umre, posle svih muka koje je pretrpeo.. to ako dobiješ dobar kraj[/quote:164xgloy]

Kao i uvijek, ovisi kako gledas. Ako ga usporedis s krajem u BG2, KOTOR-u ili DAO-u odjednom se prestane ciniti toliko happy. Uostalom, Nameless One je zavrsio u Blood War-u, sto bas i nije pretjerano dobra sudbina. Jedino pozitivno je to sto je na kraju svoju sudbinu ipak svojevoljno prihvatio.[/quote:164xgloy]
i ovako se ne čini happy, ali kad malo razmisliš jeste.. zato što nameless želi da umre, odlazi u brood war gde je velika šansa da će se to desiti (mada ne mora da znači pošto su mu sve karakteristike nabudžene na preko 20).. po kraju dalo bi se zaključiti da ne treba bežiti od odgovornosti, ne treba uzimati sudbinu u svoje ruke.. sa čime se ja nikako ne slažem

Arbiter of Change
13-04-2010, 21:56
*ebali vas spoileri, IMAMO TAG. Neću vam stalno editirati postove.

red-bull911
13-04-2010, 22:34
Cod 4 i 6.Možda čak ne toliko tužno ali totalno dramatično!!1

Joneleth_Irenicus
14-04-2010, 02:36
Baldur's gate 2: soa. Žao mi je Irenicusa, fakat mi ga je žao. Nije zaslužio smrt...

The Fury
14-04-2010, 09:54
Shadow Of Colossus. Pomalo tužan kraj i dijelovi prije samog kraja.

Horny Devil
14-04-2010, 10:51
@baldrick - Kraj je moguce tumaciti na vise nacina u ovisnosti o vlastitoj filozofiji. Tebi je djelimicno happy end, meni nije. Vjerujem da se mozemo se sloziti da se ne slazemo. Ostavimo se offtopic-a prije no sto navucemo vjecni Arbiter-ov bijes.

E, sad malo ontopic - Heavy Rain. Koji god kraj dobio, nema sretnog zavrsetka za sveSlikove.

Kid A
14-04-2010, 11:03
FFVIII kad sam prvi put presao

Forengner
14-04-2010, 13:19
Ahh..covece..ja sam poprilicno siguran da je skoro svaki deo FF-a pomalo tuzan..(cast izuzecima)Japanske igre pretenduju da bude tuzne ili mi se samo cini.

Rang€r
14-04-2010, 23:39
witcher... ja sam se skoro rasplako jer je bilo gotovo :(

sječam se da sam osto buljit u creditse i razmišljo o kraju, što je dovelo do određenog stanja extaze prejebenom outro muzikom..

P.S. wc3 RoC, human kampanja, arthas popizdi i ubije oca... baš si razmišljam opet odigrat sve kampanje warcraft 3 sa FTom

Lord Jambrek
17-04-2010, 08:42
Kraj Mafije kada ti dođu dotična 2 bećara i poruče ti poruku od salieri-a :D Nije baš tužan, ali je neočekivan i spektakularan bio.

Assasin`s
17-04-2010, 12:23
CoD4 i MW2.

Babitz
17-04-2010, 12:35
:pray:

Rang€r
17-04-2010, 13:04
epika