PDA

Pogledaj cijelu verziju : autocad



nekifrik
10-04-2010, 19:57
Ovak, zasad nemam iskustva u tom programu, no zelio bi imat.
koliko je optimalno vremena potrebno za naucit koristit program, bar u osnovnim funkcijama?

Vedro
10-04-2010, 20:37
Ja sam ga u školi učio godinu dana (zadnja godina GTŠ,visokogradnja) i na kraju napravio maturalni rad u tom programu(Autocad 14).Ako ćeš sam učiti trebaju ti objašnjenja napisana na papiru(ja još uvijek čuvam bilježnicu iz informatike).Svaki dan crtaš po par sati i za tjedan dana si majstor ja mislim.Inače ja sam koristio miš najviše,ali sam vidio da profesorica crta puno brže pomoću tipkovnice.

Aral
10-04-2010, 20:55
Ja sam na 2006. i 2008. jedno dobrih godinu dana radio, svaki dan po 4-5h na poslu u prosjeku. Krenuo od nule al kasnije dost dobro naučio. Naravno, moraš imat malo i specifičnog znanja da bi crtao. Kasnije sam prešao na Bentley Autoplant, Solidworks i sl, i više ništa nije bilo isto...

U svakom slučaju fora program, isplati se radit ak imaš kaj pametno.

str1k3r
10-04-2010, 21:05
Ja sam ga u školi učio godinu dana (zadnja godina GTŠ,visokogradnja)

Hah, sada se uči rad u Autocadu u GTŠ od drugog razreda, ali se ne uči u četvrtom. :)

(građevinski tehničar, BTW)

C
11-04-2010, 17:47
U mjesec dana možeš savladati osnove, sljedeći mjesec nešto napredno, sve preko toga ovisi kakav si. Predlažem da počneš od AutoCad-a 2005 ili 2006, pa kada savladaš osnove, 2010 ili 2011 će ti biti razumljiviji, jer ako odmah kreneš na njega bez prethodnog znanja, biti će ti kompliciranije i teže za naučiti. Nešto kao raditi u Wordu 2007 sa SP1 bez prethodnog znanja recimo Worda 2003. Biti će ti jednostavnije kada budeš upućen da uđeš u hrpu dodatnih opcija. Znači, prvo stariji AutoCad uzmi, pa onda kasnije najnoviji.