PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dial up konekcija.



bornathepicek
08-04-2010, 18:30
E ovako, malo je komplicirano al nadam se da ću uspjeti objasniti.
Ovako imam dva kompa jedan od njih je prištekan kablom u ruter(stolno računalo), a drugi (laptop) je wireless. Dali je moguće da uspostavim dial up konekciju na stolnom računalo, i kako? Hvala. (Nadam se da je imalo smisla :P)

bornathepicek
10-04-2010, 16:28
Ispričavam se zbog double posta, al kaj baš nitko nezna? :/

croat1gamer
10-04-2010, 16:42
Dial up?
Mislis pravu 56k modemsku konekciju?

bornathepicek
10-04-2010, 19:07
Wat? Fak sigurno sam se krivo izrazio :<
Ugl da malo preformuliram, hoću da mi se komp connecta i disconnecta kad god ja hoću. A da laptop sa wirelessom uvijek je na netu. Jer mi je komp uštekan u ruter. Prije sam imo tu opciju da se connectam i diskonektam kad oću, sad više nemrem.
Stvarno se ispričavam ako me ne kužite :/

croat1gamer
10-04-2010, 19:12
Preko kabla?
2 opcije:
1) Iskopcaj kabel.
2) Control Panel-> Network Connections-> Desni klik na Local Area Connection-> Disable

Preko wirelessa?
1 opcija:
1) Nebih tocno mogao reci, ali identicno je gornjem, samo sto nece biti Local Area Connection.

bornathepicek
11-04-2010, 10:33
Preko kabla?
2 opcije:
1) Iskopcaj kabel.
2) Control Panel-> Network Connections-> Desni klik na Local Area Connection-> Disable

Preko wirelessa?
1 opcija:
1) Nebih tocno mogao reci, ali identicno je gornjem, samo sto nece biti Local Area Connection.

Ma ne, neg ima kao fora, imo sam to prije, da imaš connect i disconnect sa max adsl-a.
http://blog.fullyreloaded.com/wp-content/uploads/2008/11/dial-up.jpg<-- ovak je zgledalo, i gore je pisalo Connect Max-Adsl il Tcom il tako nešto. I samo klikneš dial i ono se popne na net.

croat1gamer
11-04-2010, 10:41
:pray:

Preporucam ti opciju "iskopcaj kabel", konekcija se treba sama uspostaviti kad ga ukopcas. Najjednostavnije moguce. :)

Neven <R>
11-04-2010, 10:42
@bornathepicek: Za to ti router mora biti u bridge modu, ali onda bi te i za wireless stalno pitalo jer router ne bi bio stalno spojen na net.

Inače da, kabel izvučeš ili disableaš u control panelu.

bornathepicek
11-04-2010, 12:11
A drek, niš onda fala na odgovorima.
Btw još jedno pitanje, kolko se često mijenja IP adresa?

croat1gamer
11-04-2010, 12:48
Po defaultu svaka 24 sata od zadnje uspostave konekcije. (Dakle nakon sto se resetira, nestane struje, pukne konekcija i sl. te se ponovno vrati konekcija, 24 sata nakon toga)