PDA

Pogledaj cijelu verziju : Akcija "Siđite s krovova"



W1k1n6
08-04-2010, 12:41
Stvarno nemam ništa protiv digitalizacije televizije kod nas, bilo je krajnje vrijeme da se krene s tim, ali mi nije jasno koji je biser smislio da se kampanja zove "Siđite s krovova" i u većini se reklama aludira na to da će s digitalizacijom nestati penjanje po krovovima i postavljanje antena. Naime, u manualsima svih DVB-T tunera, ali i na službenim stranicama Vlade RH za digitalnu TV - stoje jasne upute:


Za prijam DVB-T signala potrebna je obična UHF prijamna antena, koja u pravilu treba biti vanjska (krovna) antena, postavljena na mjesto odakle se vidi odašiljač i usmjerena prema istom. U mjestima koja su bliže odašiljaču i u području jačeg signala, prijam je moguće ostvariti i sobnom antenom.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

GDra
08-04-2010, 12:44
Koji fail! :rotfl:

Jašar
08-04-2010, 17:47
Stvarno nemam ništa protiv digitalizacije televizije kod nas, bilo je krajnje vrijeme da se krene s tim, ali mi nije jasno koji je biser smislio da se kampanja zove "Siđite s krovova" i u većini se reklama aludira na to da će s digitalizacijom nestati penjanje po krovovima i postavljanje antena. Naime, u manualsima svih DVB-T tunera, ali i na službenim stranicama Vlade RH za digitalnu TV - stoje jasne upute:


Za prijam DVB-T signala potrebna je obična UHF prijamna antena, koja u pravilu treba biti vanjska (krovna) antena, postavljena na mjesto odakle se vidi odašiljač i usmjerena prema istom. U mjestima koja su bliže odašiljaču i u području jačeg signala, prijam je moguće ostvariti i sobnom antenom.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zato što se nećeš morati penjati na krov kada ti oluja okrene antenu za 2° ili ti signal blokira zgrada.

cham3leon
08-04-2010, 18:08
Sign. Slogan ima smisla, nisu rekli "skidajte antene s krovova" nego "siđite s krovova" što znači da se korisnik ne mora brinuti oko antene.

Da istaknem još neke stvari - ono što meni smeta nije digitalizacija - dapače, zašto analogni signal kad možeš imat digitalni koji je bolji u mnogim aspektima. Meni smeta što je RH krenula u digitalizaciju sa lošom distribucijom signala. Mnoga područja koja su sa analognim signalom bila lijepo pokrivena sad su bez ikakvog signala. Znam da DVB-T ima tzv. crne rupe, i ne govorim ja za neku random selendru, ali kad u Rijeci lovim DVB-T na novoj telki BEZ ANTENE, a usred Punta u kojem btw svi bez problema love signal ne mogu vidjeti NIŠTA bez antenskog pojačala, tu nešto nije u redu.

Deadwalker
08-04-2010, 19:51
Max TV <3

kulamasta
08-04-2010, 19:55
Maxtv je za curice

Muskarci koriste antene...

Pravi muskarci krovne antene a polumuskarci one male sobne...

Deadwalker
08-04-2010, 19:58
Antena je u smecu. Smanjio sam sanse da mi u kucu lupi grom. I ne trebam vise tu zeljeznu rugobu gledat. Imam tv preko telefonske zice. Ne moze elegantnije^^

Raz
08-04-2010, 19:59
Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel. :)

Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u. :)

Aral
08-04-2010, 20:06
Neznam tko bi uopće bacao novce za digitalni tuner, ili će ekipa uzimat lcd-e i plazme koji imaju tjunere u sebi i opet gledat pišljiva 2 programa za 80kn plus 2 programa besplatno, ili ono pametnije: OptiTV, MaxTV, Bnet, Iskon ili bilo koji drugi operater, fino 60-70kn mjesečno i deri po 100 programa. Kako će penziči nasjedat na te pizdarije od dig. tunera, kupit će ih po 4-5 jer naravno svi imaju tolko televizora po kućama i stanovima. Onak, fail; nabijem im antenu u usta.

cham3leon
08-04-2010, 20:15
Ja želim B.net čim mi istekne ugovor sa T-Crapom. Ne može biti gore od mog postojećeg operatera za kabelsku tv. Sve dobre programe mi ukinu majstori. 60 kuna plaćamo za ova naša 4 programčića, National Geographic, Hallmark i CNN, te cijeli niz njemačkih i talijanskih programa i smeća koje nitko kod nas ionako ne gleda uključujući Vivu sa lejdi gagama i Viasat Explorer i slično. A kad se sjetim da sam svojevremeno imao Discovery, Discovery Science, History, Travel & Living, VH1, MTV Adria...

kulamasta
08-04-2010, 20:46
Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel. :)

Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u. :)

Imam i ja MaxTV i full mi je neugodno u drustvu kada krene neka tema o TV-u :cry:

Aral
08-04-2010, 20:47
Pa sve to ima na MaxTV-u, uredno gledam svaki dan, pogotovo sve Discoverye i NG-e. Svi ti operati daju iste programe, možda varira u par programa. A T-Com imam jer nemrem imat drugog operatera, barem zasad. Inače sam prezadovoljan, radi bez greške.

bornathepicek
09-04-2010, 01:10
Da to mi profesor inače na svakom satu ponovi: "To ne znači da nam netrebaju antene, nego da više nećemo trebati namještati antenu jer će digitalni signal biti puno jači." Eh...

Systematic Reverse
09-04-2010, 07:57
Samo ih vi muškarci koristite, ja ću rađe guštat uz max-tv i discovery channel. :)

Što se tiče reklame, meni je to zapravo jedna od rijetkih dobrih koje sam u zadnje vrijeme vidio na tv-u. :)

Imam i ja MaxTV i full mi je neugodno u drustvu kada krene neka tema o TV-u :cry:

;//

Neven <R>
09-04-2010, 08:06
Neznam tko bi uopće bacao novce za digitalni tuner, ili će ekipa uzimat lcd-e i plazme koji imaju tjunere u sebi i opet gledat pišljiva 2 programa za 80kn plus 2 programa besplatno, ili ono pametnije: OptiTV, MaxTV, Bnet, Iskon ili bilo koji drugi operater, fino 60-70kn mjesečno i deri po 100 programa. Kako će penziči nasjedat na te pizdarije od dig. tunera, kupit će ih po 4-5 jer naravno svi imaju tolko televizora po kućama i stanovima. Onak, fail; nabijem im antenu u usta.
Možda nemaju svi novaca za novi TV i ne žele davati 70kn/mj. za programe koji im ne trebaju?

Ali definitivno mi je prelolzi ekipa "IMAM MAX TV JA SAM CAR :fof: :fof: ", ko da kabelska televizija ne postoji od 80-ih. :(

Aral
09-04-2010, 09:10
Da, al zato daju 200kn za dig. tunere, i k tome ih još kupuju par komada jer imaju par tv-a u kući. Plus, misliš da nemaju novaca al znaš nas hrvate, samo tako će otić u dućane i poharat sve živo kaj se tiće plazmi i lcd-a. Iako, ja sam rađe a soluciju maxtv i slično, ak već dajem tih dodatnih 70kn nek onda imam bar nekaj programa, a ne da gledam 4 ušljiva programa. Digitalizacija, yeah writ.

cham3leon
09-04-2010, 09:14
Novac mislim da nije problem jer bi naši ljudi prodali i dušu đavlu samo da ne ostanu bez dragocjene televizije.

Čux
09-04-2010, 09:59
Ja sam na kableskoj zadnjih 10+ godina, tak da sam odavno sišo s krova :D

Uz tolko raznih ponuda i svega, mutavo mi je opće razmišljat o adaptaciji za digitalni prijem kad je kablovinje po meni puno logičnija solucija pod uvjetom da je dostupno.

cham3leon
09-04-2010, 10:46
B.net?

Čux
09-04-2010, 13:22
B.net?

Nije, trenutno se "BT Net" zove, al je firma tokom godina izmjenjala jedno 5 vlasnika i imena :D
Prije par godina su počeli i Internet i Telefon nudit pa sam sad kompletno kod njih i super sam zadovoljan.

Neznam kak se Bnet drži s kableskim TV-om, al za internet nisam čuo niš dobro zato. Par poznanika ima prek njih i vele da inet sucksa totalno.

Bartuc
09-04-2010, 13:37
Ja sam na kableskoj zadnjih 10+ godina, tak da sam odavno sišo s krova :D

Također. Imam dosta dobrih programa ali i hrpu njemačkog smeća (brijem da je njemački, ne znam ja te poganske jezike) gdje sve sinkroniziraju i time ubiju smisao gledanja tih programa.

Uz to imam i antenu na krovu, znalo se par puta desiti da su nekaj radili sa kablovskom pa samo preštekam antenu i lovim HR i SLO programe.


Samo mi nije jasan taj MAX-TV... Koliko sam skužio, to vrijedi samo za 1 TV pošto nemaš dovoljno širok bandwith da 2 TV-a istovremeno gledaju različite kanale!? Jel to istina? Već smo razmišljali da pređemo sa kablovske na Max-TV (ili sl.), ali ovo nas je odbilo.


PS: Sada sam na Iskon DUO paketu, ako se može gledati na više TV-a istovremeno, morao bi vidjeti kako se kreću cijene Iskon TRIO paketa.

kulamasta
09-04-2010, 13:55
Mozes i na dvije telke ali onda moras uzet jos jedan prijamnik od tcoma + placas jos 40 kn mjesecno vise

Bartuc
09-04-2010, 14:07
Onda ne dolazi u obzir, ovako imam oba televizora na kablovskoj za 60kn mjesečno. Sumnjam da imaju toliko bolju ponudu programa da bi mi se to isplatilo.

kulamasta
09-04-2010, 14:09
Vjerojatno ti se ne isplati...

Problem kod kabelske je taj sto je slaba pokrivenost

Bartuc
09-04-2010, 14:16
Istina, meni je na sreću među prvima stigla u ZG i odmah smo je uzeli. Čak smo razmišljali i o kablovskom internetu ali smo ipak uzeli XXL ADSL. Ne znam koliko je to bilo pametno pošto uopće nemam ideje kako danas izgleda kablovski internet (brzina i promet)!? :D

Kid A
09-04-2010, 14:18
Ja jos hvatam RTL

W1k1n6
09-04-2010, 14:34
Sign. Slogan ima smisla, nisu rekli "skidajte antene s krovova" nego "siđite s krovova" što znači da se korisnik ne mora brinuti oko antene.
Ti bi bio dobar političar, odvjetnik ili još bolje svećenik :)
Inače, ja sam ubo DVB-T tuner davno prije nego što je bilo signala kod nas i prije nego se pojavio IPTV jer mi je moja kvartovska kablovska odavno nudila digitalne programe. Moram priznati da sam na IPTV prešao isključivo zbog posebnih usluga (EPG, Snimalica), inače ne bih nikad napustio kabel. Tog posebno postanem svjestan kad dođe do prekida, a što kod Amisa nije velika rijetkost nažalost. Kupe te zato jer su najjeftiniji al te onda pomalo vole prcati.
Inače, dobro složeni kablovski internet je jako lijepa stvar, isti upload/download, nema padova brzine, kad ti piše da imaš 10 megabitnu vezu onda je to doista 10 megabitna, za razliku od ovih koje idu preko telefonskih žica, i to pogotovo ako nemaš optiku do stana već se fakaš s paricom.

cham3leon
09-04-2010, 14:39
:D :D

Inače, nije li to onda DVB-C tuner? Obično kabelski operateri puštaju digitalnu sliku preko kabela u tom formatu.

W1k1n6
09-04-2010, 14:49
:D :D

Inače, nije li to onda DVB-C tuner? Obično kabelski operateri puštaju digitalnu sliku preko kabela u tom formatu.
Kod mene si od uvijek mogao koristiti DVB-T ili nešto kasnije DVB-T HD MPEG4 tuner. DVB-C nisu nudili, to znam da su imali moji u Njemačkoj, ali to je funkcioniralo drugačije, direktno preko providera za kablovsku. Kod mene u kvartu su mažnjavali digitalne satelitske programe (DVB-S) i onda ih nama plasirali kablom za DVB-T, ne znam tehničke detalje, ali nije bilo baš legalno :)
EDIT: eh da, kao što netko reče, glavni plus kablovskoj je i taj što možeš imati spojeno koliko god hoćeš telki. Kod IPTV-a ti svaka nova telka uzme ogroman dio broadbanda, da ne govorim o tome da moraš plaćati po 50 kuna mjesečno za dodatni uređaj. I to pod uvjetom da uopće nude takvu uslugu. Tri-četiri telke na kablovskoj rade savršeno, dok ti na IPTV-u tri telke sruše i internet, i telku i kuću :)

Čux
09-04-2010, 15:33
Istina, meni je na sreću među prvima stigla u ZG i odmah smo je uzeli. Čak smo razmišljali i o kablovskom internetu ali smo ipak uzeli XXL ADSL. Ne znam koliko je to bilo pametno pošto uopće nemam ideje kako danas izgleda kablovski internet (brzina i promet)!? :D

Ovog trena sam na najjadnijoj usluzi koju nude: 4M/512k, neograničen promet 99 ćuna na mjesec. Ima i više al za ove pare mi je više neg dost. I točno kak Wiking veli, sam štekaš telke gore i nikome ništa. A sad programi, pa ima švapskog sranje i previše, al ja se držim 10 programa i rijetko kad gledam neš van toga (nekoliko Discoverya i kompanija, Eurosportovi, extreme sports channel), mada TV ni ne gledam neš pretjerano neko vrijeme. Da mi monitor ima podršku mam bi si i na njega piknul kabel odma :D

sickpetey
09-04-2010, 17:03
Ta akcija je ok...ali koliko me sjecanje hvata analogni signal je bolji i moze imati bolju sliku od digitalne..samo je zajeb sto ga je zajebano primiti efikasno..ah sjecam se dana..kad je moj stari skoro pao sa 5og kata popravljajuci antenu..ili na moru kad smo pomicali antenu na krovu kuhije dok pada kisa zato sto starci oce gledat prijenos utakmice XD

cham3leon
09-04-2010, 17:18
Ne može nikako imati analogni signal bolju sliku od digitalnog, ali se razlika ne vidi između digitalnog signala i savršenog analognog signala na nekoj starijoj (CRT) televiziji.

sickpetey
09-04-2010, 17:20
Ne može nikako imati analogni signal bolju sliku od digitalnog, ali se razlika ne vidi između digitalnog signala i savršenog analognog signala na nekoj starijoj (CRT) televiziji.

Nisam neki ekspert ja sam to cuo od covijeka sa nekim znanjem..mozda ne moze imati bolju sliku ali moze biti predobra ako ga prima dobro

cham3leon
09-04-2010, 17:45
Sigurno ne može biti bolje od digitalnog signala. Na CRTovima bilokakav digitalni prijam daje sliku kao najbolji analogni prijam. Na LCDovima je digitalni prikaz nešto oštriji a kod analognog se vide neke "nečistoće". Plus, digitalno odašiljanje u HD rezoluciji nije usporedivo s nikakvim analognim prijemom.

McPingvin_v2.0
09-04-2010, 18:09
ali koliko me sjecanje hvata analogni signal je bolji i moze imati bolju sliku od digitalne
Nikako :)

Čux
09-04-2010, 18:10
Sigurno ne može biti bolje od digitalnog signala. Na CRTovima bilokakav digitalni prijam daje sliku kao najbolji analogni prijam. Na LCDovima je digitalni prikaz nešto oštriji a kod analognog se vide neke "nečistoće". Plus, digitalno odašiljanje u HD rezoluciji nije usporedivo s nikakvim analognim prijemom.

Fora je u tome da nepostoji bilokakav digitalni signal, il ga ima il ga nema. Za razliku od analognog gdje se slab signal manifestira u obliku smetnji, kad se digitalni poremeti nema nikakve slike više.

cham3leon
09-04-2010, 18:16
Teoretski da, ali postoje i "smetnje" kod digitalnog signala koje nastaju kad si baš na samoj granici primanja i neprimanja.

Čux
09-04-2010, 18:34
to bi zapravo bio totalni gubitak ali samo na malom dijelu cijele slike na jako kratko vrijeme :P

cham3leon
09-04-2010, 19:14
To, ili prekidanje zvuka na trenutke, zastajkivanje slike, i slično. Obično se najviše događa kod naglijih pokreta i promjena slike kad se (koliko razumijem mpeg enkodiranje) mora prenijeti najviše podataka.

bezimeni
09-04-2010, 19:23
Slika primljena digitalnim putem ako prijem nije zadovoljavajući je gori od lošeg analognog prijema.Snijeg , duhovi i sl. je manji problem od trzanja slike , kockica , smrzavanja i sl. Vanjska antena sa dobrim pogledom prema izvoru je i dalje potreba. Jedino tako radi kako treba cijelo vrijeme.Ostalo su bajke .Prednost je što više programa dolazi po jednom kanalu pa kada jednom nariktaš i imaš dobar prijem , imaš jednako dobar prijem na svim programima.Kod analogije je to bila najveća boljka te je kod lošijeg prijema trebalo imati više antena okrenutih u različitim pravcima .Ili si morao kućnu antenu poriktavati svaki puta kada bi promijenio kanal :rotfl: .

Mene veseli ubrzani pad cijena mpg 4 resivera.Ima ih solidnih za svega 400 kn.Još samo da naše tv kuće pređu na HD sliku i da se konačno počnu koristiti 16:9 televizori kako spada.

cham3leon
09-04-2010, 19:29
Digitalnom signalu za ugodan prijam treba mnogo slabiji signal nego kod analognog.

Neven <R>
09-04-2010, 19:31
Digitalnom signalu za ugodan prijam treba mnogo slabiji signal nego kod analognog.
Ovo je činjenica, osobno nisam mogao hvatati Novu TV u jednoj sobi, a u drugoj je bila jako "zasnježena". Sa digitalcem radi bez problema.

bezimeni
09-04-2010, 19:43
Nisam ni rekao da ne treba. Ali tvrdim da je u većini slučajeva za ugodno gledanje i dalje potrebna vanjska antena sa dobrom pozicijom. Radi meni dvbt i na maloj štap anteni ali to se ne može usporediti sa vanjskom antenom.Uostalom , grafikon koji pokazuje jačinu primljenog signala to dobro prikazuje.

cham3leon
09-04-2010, 20:08
Istina, ali sad ti je sasvim svejedno loviš li 90% ili 50%-tnu jačinu signala, slika je ista :D

bezimeni
09-04-2010, 20:18
Ista je do trenutka dok ne počne trzati ili dok ne napiše no signal.

McPingvin_v2.0
09-04-2010, 23:36
Iz iskustva znam da tek ispod 33% signala dolaze problemi sa slikom, tako da možemo biti mirni :)

W1k1n6
10-04-2010, 13:40
U svakom slučaju digitalni signal je bolji od analognog, tu nema spora, ja nisam pokrenuo ovu temu zbog toga, već isključivo zbog naziva vladine akcije "Siđite s krovova" koja doista 90% ljudi odmah asocira na to da im krovna antena više neće biti potrebna.

Deadwalker
10-04-2010, 16:21
Pa da. Prva asocijacija kod takve poruke je dati vise nece trebati antena, a ne da je neces morati ici svaki cas namjestati.
Slogan im je epic fail

kulamasta
10-04-2010, 18:00
Pa bas se s time nebi slozio...

"Sidjite s krovova" aludira na to da ste svako malo na krovu, vjerojatnije je da svako malo namjestate antenu nego da svako malo postavljate novu...

Takodjer, u spotu koji prati slogan jasno se aludira da je problem u konstantnom namjestanju antene a ne njenom koristenju...

W1k1n6
12-04-2010, 12:59
Propitaj malo ljude oko sebe što im je prvo palo na pamet :)

kulamasta
12-04-2010, 15:58
Osobno mislim da je problem u ljudima :D

cham3leon
12-04-2010, 16:01
Također. Ali trebalo je misliti da će ljudima past na pamet ideja da mogu primati zemaljski signal bez antene.

Doduše, to i nije daleko od istine. Ja u Rijeci lovim jak digitalni signal, i gledam ga na telki BEZ ANTENE. Ipak, sav se skrembla kad netko prođe pokraj tevea, ali da se gledat :D