PDA

Pogledaj cijelu verziju : Iznenadno gašenje kompa



zvone.os
05-04-2010, 09:12
Ovako: Igram neku igru i dogodi mi se da se kompjuter jednostavno ugasi, ali ja čujem ventilator da još radi i vidim da kućište još radi, ali na monitoru m ise pojavi : No signal. što se inače pojavi kada tek uključim struju, a ne upalim komp.Uglavnom kada ga probam resetirat on ispusti čudan pišteći zvuk koji traje otprilike sekundu? Onda ja iskopčam kablove iz monitora isključim struju(imam sklopku na produživaču(kabelu)) i kada ponovo uključim kabele sve radi normalno..to mi se dogodilo jučer dvaput u razmaku od nekih 20-30 minuta? Ideje?
Hvala :thumbs2:

josip_kraš
07-04-2010, 11:34
Ovako: Igram neku igru i dogodi mi se da se kompjuter jednostavno ugasi, ali ja čujem ventilator da još radi i vidim da kućište još radi, ali na monitoru m ise pojavi : No signal. što se inače pojavi kada tek uključim struju, a ne upalim komp.Uglavnom kada ga probam resetirat on ispusti čudan pišteći zvuk koji traje otprilike sekundu? Onda ja iskopčam kablove iz monitora isključim struju(imam sklopku na produživaču(kabelu)) i kada ponovo uključim kabele sve radi normalno..to mi se dogodilo jučer dvaput u razmaku od nekih 20-30 minuta? Ideje?
Hvala :thumbs2:

Tako ti je meni bilo s Radeonkom 9550, Athlonom XP 2500+ 1.8Ghz, 512Mb rama...ali dobro dosta nostalgije za mojom dobrom starom konfom.
Mislim da ti je problem u napajanju, na ovoj konfi sam ja imao šrotno 250W no-name napajanje.Nakon što sam stavio šrotni MaxPower 500W problem je nestao.
Isti problem je imao jedan moj frend i isto ga je tako riješio.

Napiši svoju konfiguraciju zajedno s napajanjem.

zvone.os
07-04-2010, 13:29
AMD Athlon(tm) 64x2 dual core dual core procesor 5000+ 2.61 GHz
2 GB RAM-a
ATI Radeon HD 3870 (512 MB)
ST3250310AS (232 GB, IDE)
E sad za matičnu: Ja ti se baš i ne kontam u to, a neznam kak se zove pa ću ti iskopirat izvještaj iz everesta(to je kao program koji ti konfiguraciju otkriva) o matičnoj:
Matična ploča:
Procesor Unknown, 2600 MHz
Naziv matične ploče Nepoznato
Chipset na matičnoj ploči Nepoznato
Sistemska memorija 2048 MB
Tip BIOS-a Award (12/21/07)
Komunikacijski port Communications Port (COM1)
Komunikacijski port Printer Port (LPT1)


napajanje: AC 230 V 50 HZ 4A

eto ja sam malo glup što se toga tiče pa ak šta još treba ti reci

josip_kraš
07-04-2010, 20:16
Dobro, samo si mi dao krive informacije napajanja, dao si mi napon i frenkvenciju gradske mreže tj. radni napon i frenkvenciju napajanja. :D
Ono što mi treba je snaga napajanja u Watima i proizvođač.
To ćeš naći ili u računu računala, ili otvori lijevu stranicu kućišta i pročitaj mi što na napajanju piše.Nadam se da znaš locirati napajanje. :D

Bs0d
10-04-2010, 21:48
Idi viditi matičnu pod start>run>dxdiag i stavi sliku ili pročitaj šta piše pod system manufacturer i system model.