PDA

Pogledaj cijelu verziju : Posao u Hrvatskoj...



Niko Bellic
30-03-2010, 10:23
Evo zanima me kako ste zadovoljni sa svojim poslom i/ili što bi voljeli raditi u budućnosti, te kolike su po vama realne šanse da to i ostvarite? Poznajete li ljude kojima je ispod časti raditi neke poslove koji im se nude, ali nije im ispod časti kukati da nemaju para i sprdati druge što rade "normalne" poslove za "normalnu" plaću? Što mislite koliko bi vam novca bilo dovoljno da budete samostalni, te da li je tako nešto moguće ostvariti uz vaša znanja i sposobnosti?

Budimo realni...

Systematic Reverse
30-03-2010, 10:31
Poslom sam i vise nego zadovoljan..

A koliko bi mi trebalo za samostalnost, hmm, neznam, mislim oko 5k za fini zivot..

streetrace777
30-03-2010, 11:42
trenutno nemam posla, (vratio se prosli tjedan iz ZGa). pokusavam si sredit posao u eurohercu , pa cemo vidjet ako to uspije, a nadam se jer je placa bolesna, + mobitel + auto + cijeli dan u uredu....

whiskey
30-03-2010, 12:01
Radija sam jedan od najgorih i najslabije placenih poslova skoro 2 god. Skupija nešto para, da otkaz i sad ne radim ništa dok god ima zaliha ili dok ne nađem neki "bolji" posal dok ne isteknu zalihe. Kad isteknu onda vjerojatno povratak nekom usranom poslu jer pravi posal bez jake veze je skoro nemoguce naci. Manje više sjebana situacija al gura se:)

Niko Bellic
30-03-2010, 12:07
Nešto mi je tu nejasno. Kažeš da si radio jedan od najgore plaćenih poslova, a uštedio si zalihu? To mi je malo čudno i kontradiktorno.

Systematic Reverse
30-03-2010, 12:10
pokusavam si sredit posao u eurohercu , pa cemo vidjet ako to uspije, a nadam se jer je placa bolesna, + mobitel + auto + cijeli dan u uredu....

ja radim za Croatia osiguranje.

Ako mislis biti cijeli dan u uredu, prekrizi si visoku placu :)

Morat ces ici po terenu, pogotovo sad u ovo doba recesije, nije lako naci nove osiguranike.

+ morat ces polagat ispit za zastupnika koji dodje 1000kn po pokusaju ^^

makar ae, ako brijes raditi za herc u metropoli, trebalo bi ti biti dosta lakse naci neke osiguranike nego meni tu u Bjelovaru..

Sve u svemu, to je odlican posao :thumbs2:

btw nemoram napomenuti da zastupnici nemaju radno vrijeme, mozes radit 1sat na dan ako hoces ^^

ako si ugrabis dovoljno osiguranika, bit ce ti jebeno u svakom slucaju.

gl

Niko Bellic
30-03-2010, 13:20
Jel vi što prodajete osiguranje morate furat odijela i kravate?

whiskey
30-03-2010, 13:28
Nešto mi je tu nejasno. Kažeš da si radio jedan od najgore plaćenih poslova, a uštedio si zalihu? To mi je malo čudno i kontradiktorno.


Kroz 2 godine se da uštedit kad živiš kod staraca koji rade. Sad jasnije? Dalo se naslutit nijeli..

Niko Bellic
30-03-2010, 13:43
Onda si ti očito trošio jako malo...

Systematic Reverse
30-03-2010, 14:13
Jel vi što prodajete osiguranje morate furat odijela i kravate?

Ne.

Ali nemozemo ni ko klosari biti..

Anarion.Umarth
30-03-2010, 14:15
Ja bi dobrovoljno, makar 1. par tjedana.

W3DR4N
30-03-2010, 14:16
Evo zanima me kako ste zadovoljni sa svojim poslom i/ili što bi voljeli raditi u budućnosti, te kolike su po vama realne šanse da to i ostvarite?

Iznimno sam zadovoljan. U budućnosti se mislim baviti istim poslom, ali u drugim firmama. Šanse su neupitne.


Poznajete li ljude kojima je ispod časti raditi neke poslove koji im se nude, ali nije im ispod časti kukati da nemaju para i sprdati druge što rade "normalne" poslove za "normalnu" plaću?

Naravno da znam. Nemam nikakvo mišljenje o njima.


Što mislite koliko bi vam novca bilo dovoljno da budete samostalni, te da li je tako nešto moguće ostvariti uz vaša znanja i sposobnosti?

Netko bi rekao da imam iznadprosječna primanja, no ništa mi nije dovoljno. Kad ti je dovoljno, gotovo da je umrla svaka nada.

whiskey
30-03-2010, 14:22
Onda si ti očito trošio jako malo...

Ne razbacujem pare na nepotrebne stvari koje svak drugi kupuje pa na kraju nemaju za pivu i konstantno kukaju kako im je loše.. Možda zato. Nisam materijalist, šta manje i jednostavnije bez kompliciranja to bolje. Al normalno, težim šta boljem i zanimljivijem poslu.

FaTaL_mRkvA
30-03-2010, 16:06
Ja bi radio igre kao GTA San Andreas.

Niko Bellic
30-03-2010, 17:22
Netko bi rekao da imam iznadprosječna primanja, no ništa mi nije dovoljno. Kad ti je dovoljno, gotovo da je umrla svaka nada.Nisam pod dovoljno mislio na luksuz nego na to koliko mislite da je dovoljno zarađivati da bi normalno živjeli i preživjeli bez fosilnih donacija. Oduvijek me zanima koliko je para dovoljno da pojedina jedinka preživi na ovom surovom svijetu bez da tjera luksuz. Znači, čisto da životari...

Po meni ta cifra je 1 som eura. Bez auta.

Arbiter of Change
30-03-2010, 17:25
Wedran ima harem ljubavnica i tako to pa mu nikad dosta para. I faks. Privatni.

Niko Bellic
30-03-2010, 17:27
A što kada ljubavnice krenu bušiti kurtone? Odoše sve pare na alimentaciju...

bezimeni
30-03-2010, 17:42
Netko bi rekao da imam iznadprosječna primanja, no ništa mi nije dovoljno. Kad ti je dovoljno, gotovo da je umrla svaka nada.Nisam pod dovoljno mislio na luksuz nego na to koliko mislite da je dovoljno zarađivati da bi normalno živjeli i preživjeli bez fosilnih donacija. Oduvijek me zanima koliko je para dovoljno da pojedina jedinka preživi na ovom surovom svijetu bez da tjera luksuz. Znači, čisto da životari...

Po meni ta cifra je 1 som eura. Bez auta.


Moj deda je živio godinama od 2.500 kn penzije .I nije umro od gladi .Čak je i pušio i ostavio solidnu ušteđevinu iza sebe .Sve je relativno pa tako i luksuz.

Babitz
30-03-2010, 22:55
Kad mi zagusti, mogu i sa 2000 na mjesec preživjeti, s tim da oko 1200-1300 ode na stan.

Niko Bellic
31-03-2010, 07:19
Gdje to imaš stan i režije za 1200 - 1300 kuna?

Babitz
31-03-2010, 18:25
Ljeti će biti 1200 tops.

Na Vrbiku. Zašto?

Mirogamemasta
04-04-2010, 19:16
Netko bi rekao da imam iznadprosječna primanja, no ništa mi nije dovoljno. Kad ti je dovoljno, gotovo da je umrla svaka nada.Nisam pod dovoljno mislio na luksuz nego na to koliko mislite da je dovoljno zarađivati da bi normalno živjeli i preživjeli bez fosilnih donacija. Oduvijek me zanima koliko je para dovoljno da pojedina jedinka preživi na ovom surovom svijetu bez da tjera luksuz. Znači, čisto da životari...

Po meni ta cifra je 1 som eura. Bez auta.
Ja bih rekao da treba 5-6 somova. Sa 7 bi mogao kredit na auto neki uzeti, naravno ako nemas vec neku drugu kredu.

Jesam li zadovoljan sa poslom? Nisam. :(
Placa je ok dok sam jos sa starom. Da zivim solo. :nonono: Brijem da bi radio za puko prezivljavanje.
Budem poslje jos pisao odoh malo halat.

GeraltofSmeg
04-04-2010, 19:20
Kad mi zagusti, mogu i sa 2000 na mjesec preživjeti, s tim da oko 1200-1300 ode na stan.
Oh, nesretni jadnice :( Vrijeme je da empatični članovi ovog foruma otvore nekakvu zakladu za nesretnog kolegu.

Arbiter of Change
04-04-2010, 19:37
Ja bih rekao da treba 5-6 somova. Sa 7 bi mogao kredit na auto neki uzeti, naravno ako nemas vec neku drugu kredu.
Problem je u tome što većina ljudi ima naviku povećavati i trošenja (često na gluposti neke) kako im se poveća zarada (Wedranu nikada dosta para jer ih uvijek sve spizdi, ili bi ih spizdio da ima love, na najnoviji modela iBlokete ili čega već, npr). I ne, ne pričam o boljem standardu života uslijed većih primanja, nego čisto rasipanje love na nepotrebne stvari.

Niko Bellic
04-04-2010, 20:38
Osvrni se oko sebe. Cilj cijelog svijeta je da te 24/7 bombardira s reklamama u cilju da kupiš baš njihov proizvod, jer TI GA MORAŠ IMATI zato što ti to zaslužuješ, a najviše beskorisnih sranja inače se prodaje ženama.

Nodakim
04-04-2010, 20:46
Osvrni se oko sebe. Cilj cijelog svijeta je da te 24/7 bombardira s reklamama u cilju da kupiš baš njihov proizvod, jer TI GA MORAŠ IMATI zato što ti to zaslužuješ, a najviše beskorisnih sranja inače se prodaje ženama.
Kaže čovjek i ode u Vemil.

Babitz
04-04-2010, 21:56
Osvrni se oko sebe. Cilj cijelog svijeta je da te 24/7 bombardira s reklamama u cilju da kupiš baš njihov proizvod, jer TI GA MORAŠ IMATI zato što ti to zaslužuješ, a najviše beskorisnih sranja inače se prodaje ženama.
To što te obasipaju reklamama ne znači da moraš biti idiot i provesti dan na telefonu prazneći karticu na narudžbe iz top shopa.
Ja sa 3500-4000kn mogu skroz lagodno živjeti. Platit stan, režije, jesti normalno, kupiti "lakši" komad hardvera i staviti nešto na stranu.

Ako se želiš bogatiti, živi u rangu sa svojim standardom, ili ispod njega. Zbilja ništa ne gubiš ako ne kupiš iPhone, već neki 2000kn jeftiniji mobitel koji ti služi za identične svrhe.

Outmind
04-04-2010, 22:00
Ljeti će biti 1200 tops.

Na Vrbiku. Zašto?

Ček, to ti je stanarina + režije (ak studiraš) ili samo režije (ak je stan tvoj)?

Osim toga, ak si student, onda se sa 600kn na iksici može mjesec prebroditi dosta dobro. Ako međutim imaš na raspolaganju 600-700 kn ovak, a i još si u zagrebu, rastezanje tog novca je stvarno i novčano osvještenom već pomalo umjetnost.

Babitz
04-04-2010, 22:04
Jedem tjesteninu iz konzuma koja košta manje od 3kn. :( + zobene i mlijeko + razna sranja koja znam dofurat iz konjščine jednom mjesečno. + menza

Da, to su renta i režije zajedno.

Mjesečno mi je dosta 500kn za hranu ako se ne častim burecima svako malo. Ali ja sam slab na bureke. :(

Point je da se sve može kad si prisiljen.

edit
Nisam student.

bananac
04-04-2010, 22:41
u da samo vidite sta se sve moze kada vas stisne

Arbiter of Change
04-04-2010, 22:52
Očito završiti u zatvoru jer se švercaš u menzu. :)

GeraltofSmeg
04-04-2010, 22:55
Jedem tjesteninu iz konzuma koja košta manje od 3kn. :( + zobene i mlijeko + razna sranja koja znam dofurat iz konjščine jednom mjesečno. + menza

Da, to su renta i režije zajedno.

Mjesečno mi je dosta 500kn za hranu ako se ne častim burecima svako malo. Ali ja sam slab na bureke. :(

Point je da se sve može kad si prisiljen.

edit
Nisam student.
Jedes samo tjestetinu :( Onako, mogao si pitati :(

Niko Bellic
04-04-2010, 23:05
Nego KM, jel barem dodaš malo soli. Sama tjestenina nije mi baš ukusna.

Što se reklama tiče, ne govorim ja o tome da se MORA kupiti, ali u tim reklamama ima JAKO PUNO istine. Prva istina je da svaki čovjek zaslužuje život dostojan čovjeka i da država dok mu to ne omogući ne zaslužuje njegove pare aka novac od poreza, koji se troši tako da ne želim o tome ni započinjati. Srce mi se cepa kad se nađem usred razgovora s nekim za koga otkrijem da zaista vjeruje da će nam biti bolje i kome one boje na zastavi nešto predstavljaju i spreman je u ime toga maknuti i malim prstom. Znam dosta ljudi koji žive u nadi da postoje beneficije, dok je prava istina da jedino postoji (i svakim danom raste) vanjski dug kojeg će plaćati naivne budale i njihova djeca aka MI HRVATI...

Znam da nigdje nije ideala, ali previše se ljudi u nas ponosi sa titulom stoke sitnog zuba i jedini interes im je njihov vlasiti, sada i odmah, kao da sutra ne postoji...

Babitz
04-04-2010, 23:27
Naravno da ne jedem samo tjesteninu, crijeva bi mi izašla kroz šupak i ugušila me jer to bez nekog umaka i soli ne valja. Ali bila je situacija kad sam tri dana zaredom bio prisiljen jesti šaku riže bez ičeg drugog osim soli i jedan slanac na dan.

Slažem se da treba bježati iz ove države jer ovdje nema nikakve perspektive. Npr. naš obrazovni sistem. Koji sam ja kurac išao za CNC programera ako ne mogu naći jebeni posao? Koji kurac da studiram ako ću ionako bit na burzi ili raditi nešto van struke za minimalac? Umjesto toga sam radio u top shopu kao telefonski operater i trenutno dijeim letke, al ajd, manje - više mi ništa ne fali trenutno. Al opet, svako malo visim na posao.hr i sličnim govnima gdje nikad ne dobijem nikakav reply ma koliko prijava poslao jer ne želim dijeliti letke čitav život. Ako imaš posao za mene, tvoja sam kuja.

GeraltofSmeg
05-04-2010, 00:00
Naravno da ne jedem samo tjesteninu, crijeva bi mi izašla kroz šupak i ugušila me jer to bez nekog umaka i soli ne valja. Ali bila je situacija kad sam tri dana zaredom bio prisiljen jesti šaku riže bez ičeg drugog osim soli i jedan slanac na dan.

Slažem se da treba bježati iz ove države jer ovdje nema nikakve perspektive. Npr. naš obrazovni sistem. Koji sam ja prozor išao za CNC programera ako ne mogu naći jebeni posao? Koji prozor da studiram ako ću ionako bit na burzi ili raditi nešto van struke za minimalac? Umjesto toga sam radio u top shopu kao telefonski operater i trenutno dijeim letke, al ajd, manje - više mi ništa ne fali trenutno. Al opet, svako malo visim na posao.hr i sličnim govnima gdje nikad ne dobijem nikakav reply ma koliko prijava poslao jer ne želim dijeliti letke čitav život. Ako imaš posao za mene, tvoja sam kuja.
Ajde, ajde, svatko ce skupiti šaku kovanica od 20 lipa (nitko ne koristi kovanice od 20 lipa) i odnecemo ti, ako hoces. Cini mi se da govorim u ime citavog foruma, pomozimo drugovima.

Babitz
05-04-2010, 00:05
Lol. Ovo s rižom je bilo u devetom mjesecu. Idući mjesec bi trebo kupit neku grafičku. ;D

Ali ako mi želiš dati pare samo tako, nema problema. :D

GeraltofSmeg
05-04-2010, 00:07
Lol. Ovo s rižom je bilo u devetom mjesecu. Idući mjesec bi trebo kupit neku grafičku. ;D
Onda ne tjeraj moje skrivene empaticne karakteristike na iskušavanje griznje savijesti.

Babitz
05-04-2010, 00:08
Moš mi dat pare svejedno. Ili, ne daj bože, pravi posao. :(

GeraltofSmeg
05-04-2010, 00:09
Moš mi dat pare svejedno. Ili, ne daj bože, pravi posao. :(
Well, kao mladic imao sam želju stupiti u seksualni odnos s zenom...ali s godinama, oholost se degradirala, te bih bio sretan s biločime.

Niko Bellic
05-04-2010, 00:12
Moš mi dat pare svejedno. Ili, ne daj bože, pravi posao. :(
Ono što mene zanima je imaš li bogatu curu i zašto ne. 8)

McPingvin_v2.0
05-04-2010, 00:17
http://www.facebook.com/#!/group.php?gi ... 703&ref=ts (http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=44425844703&ref=ts)

Babitz
05-04-2010, 00:17
Zato jer ne postoje bogate žene. Bogate žene su one udane za bogate muškarce ili eventualno one koje su rastavom od bogatog muškarca dobile previše love.

edit
Ne mogu vjerovat da ono ima 131 membera. :pray:
Btw, onaj žiro nije moj neg od frenda. :(

McPingvin_v2.0
05-04-2010, 00:22
Profiter :(

loo
05-04-2010, 00:25
Pogledajte slike (tj. captione) xD

GeraltofSmeg
05-04-2010, 00:27
Ispraviti cemo nepravdu babicu, ne brini se.

Niko Bellic
05-04-2010, 09:09
Sad sam pogledao to na liceknjigi i mogu samo reći da uistinu imaš dobre prijatelje koji te vole i poštuju kao i Romi zakone RH. :|

Babitz
05-04-2010, 09:13
To je bila zajebancija. :(

Niko Bellic
05-04-2010, 09:21
I ovo gore također. :)

Jel ti žao što si zbog posla morao napustiti rodnu Konjščinu?

Babitz
05-04-2010, 09:29
Lol. Ne. Konjščina je komad govna bez životnih ili ikakvih drugih prilika, kao i normalnih ljudi. Kao i čitavo zagorje, uostalom.

Niko Bellic
05-04-2010, 10:05
Jel ima bar zgodnih zagorki s velikim sisami? :oops:

Babitz
05-04-2010, 10:54
Ne. Sve i da ima, mislim da bi te naglasak odbio. :(

Niko Bellic
05-04-2010, 12:17
Ništa frende, sretno ti bilo u životu i u karijeri. Tko pije iz prazne čaše, više uživa kada mu je čaša puna. Vremena se mijenjaju... :friends:

Outmind
05-04-2010, 12:34
Tak je, za godinu dvije, tko zna...

angel eye
05-04-2010, 13:40
Koji sam ja prozor išao za CNC programera ako ne mogu naći jebeni posao?
Zanimljivo, moj CNC programer je totalni badass, mutav je i nezna objašnjavat.. tako da ako mi bude nešto trebalo slobodno se tebi obratim? Oko CNC-a ofc:D

Babitz
05-04-2010, 14:16
A ovisi sad. U srednjoj sam učio Sinumerik, al držim da sam većinu toga zaboravio. Kad sam radio kao CNC programer sam radio na Haidenhainu pa se tog bolje sjećam. Najbolje bi bilo da dobim stroj pred ruke pa kombiniram. :D