PDA

Pogledaj cijelu verziju : SapphireHD4870-Accelero Twin Turbo Pro - No video input HELP



LD
29-03-2010, 16:52
evo montiro prije tjedan dana (prosli utorak) novi cooler jer je stari stock bio prebucan i tezak za ciscenje. Uglavnom buraz je danas instaliro Grid i directX skupa sa njim. Uglavnom nakon 20 min slike na ekranu nestane i on izbacuje poruku "no video input". od tada se to desava cim udes u neku igru, odma te izbaci sa tom porukom i onda je potreban manualan restart. Instaliro sam nove drivere i vadio grafu van da vidim dal su ispali oni mali cooleri sa mem.cipova i naponskih mosfeta. malo je jedan bio mrvicu koda nakrivaljen al opet stabilan; stiso sam ga natrag ravno. uglavnom nikakve promjene, opet no video input cim u igru udem. grafa ima normalne temp. prema control centru, ne ide iznad 60°C. Surfanje i obican "desktop" rad se obavlja bez problema.

help pls :(

marijanovic
29-03-2010, 17:06
Ostatak konfiguracije? NAPAJANJE?
Nisi nam ama baš ništa rekao osim koja je grafa, a uopće ne mora biti do nje. Vjerojatno ni nije.

LD
29-03-2010, 17:27
mb gigabyte ep45-ds3r
2x2gb Buffalo rama (pc6400 - tj. 800Mhz)
intelov quad q6600
hdd hitachi 320gb (hdt725032vla360)
corsair vx450 - 450wata


jedino sto mi je cudno sto je sve u redu bilo do instalacije Grida, onda se to pocelo desavat.

Don Kihot
29-03-2010, 20:26
Nije dobro sjeo hladnjak.

To su i velike temp za taj hladnjak.

Moja 4850HD sa S1 pasivno ima 54°C u idleu, i cca 73°C u loadu full pasivno.

Aktivno nejde preko 49°C.

A kamoli tvoj hladnjak sa hrpetinu ventova.

Nije dobro sjeo, skini i pogledaj.

Ako si stavio tanak sloj paste, vidjet ćeš gdje nije nalegao. Ako si nabacio pol litre paste, nećeš primjetiti.

LD
29-03-2010, 21:12
Oke budem uradio, fala puno. Samo da pitam jel to normalno da se pojavilo tek sada poslije tjedan dana igranja novijih igara? i onda sad odjedanput. E da, temp u fullloadu neide preko 60, to sam mislio rec.

IGoR_2803
30-03-2010, 23:08
Oke budem uradio, fala puno. Samo da pitam jel to normalno da se pojavilo tek sada poslije tjedan dana igranja novijih igara? i onda sad odjedanput. E da, temp u fullloadu neide preko 60, to sam mislio rec.

kao što ti je kolega rekao, hladnjak ti nije dobro sjeo na čip, to je jedini suvisli razlog, a što se tiče temp. koju ti javljaju programi - ne bi ni prvi ni zadnji puta bilo da je krivo očitanje... probaj prstom hladnjak dotaknuti točno u trenu dok ti se sruši komp... ako hladnjak stvarno nije dobro sjeo onda ne bi smio biti vruć jer nema dovoljnog prijenosa topline sa čipa na hladnjak...

witffA2.0sC
01-04-2010, 00:31
Uglavnom nakon 20 min slike na ekranu nestane i on izbacuje poruku "no video input". od tada se to desava cim udes u neku igru, odma te izbaci sa tom porukom i onda je potreban manualan restart.

Kao sto je kolega u graficka - post#5 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=37019)Snapisao pri pregrijavanju gpu chipa ne spalis odmah grafu nego ju drajveri zgase (redukcija reklamacija)

Inace acellero tt a i s1/s2 imaju sugav nacin montaze pa cesto moras pratit temp nakon instalacije da vidis jel hladnjak dobro sjeo. Prek 50% slucajeva ne sjedne dobro out of the box a pogotovo ak ga selis s kartice na karticu. Zalosno pogotovo za AC-TT koji je nekad i 400kn kostao.