PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lice, akne i tako to



Kid A
26-03-2010, 14:13
Dakle vec duze vremena (ajmo reci od 18-te) imam problema s masnom kozom sto se manifestiralo jakim aknama u pubertetu i od toga su mi ostali neki oziljci na kozi lica (mozda su oziljci malo prejaka rijec ali svejedno se vidi trag, jel).
Jednim dijelom bih rekao da je to i familijarno, naime majka mi takodje ima masnu kozu pa mozda mi je to malo i od nje.
Situacija sad nije toliko strasna kakva je bila prije 4-5 godina, vremenom to ide samo od sebe ali zanima me sta sve stvarno radi tj pomaze u otklanjanju akni i takvih ostecenja na kozi....kreme, nesto itd....?
Zanima me sta Pingu ima reci po tom pitanju.
-------------------------------
Nisam ovo stavio u GMK cisto da se rijesim bezrazloznog spama i kvazihumora.

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 14:19
<pingu>
Googlaj.
</pingu>

Normalna osoba bi ti rekla da odeš dermatologu.

I da, ja nemam masnu kožu, ja imam masno pod kožom :>

Kid A
26-03-2010, 14:25
Mislis da je to trajno rjesenje...jesi ti isao?

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 14:28
Ja nikad nisam imao neki ekstenzivnih problema s kožom, išao sam dermatologu samo zbog šuge. Doduše, znam za jednog forumaša koji je išao i sad je čist kao dječja guza :>

Mirko L
26-03-2010, 16:34
Ja sam ih oduvijek imao i još uvijek imam.
Probao sam sve moguće kreme na svijetu, brdo potrošene love.

Sad sam prešao na još neke nove...
E da, kad sam išao kod homeopata, bilo je bolje...pogleda ti koje sve bakterije imaš pa daje ljekove.

Electromaster
26-03-2010, 16:57
Lol, kreme, kako se nekome dade svaki božji dan time mazati.
Uglavnom, odeš dermatologu, a on će ti najvjerojatnije prepisati Raoccutane (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/roaccutane.htm)Sili neš.

Arbiter of Change
26-03-2010, 17:33
Da, vjerojatno će mu to dati... po godinama je tu već budući da ima te "kasne akne".
Uostalom, ne znam što se uopće misliš. Odmah jednostavno kod doktora odeš, ne tražiti nikakve alternativne tretmane. :)

Chappi
26-03-2010, 18:01
Mene jedino bubuljice muče...uvjek se pojavu na istom mjestu,izstisnem ih ali mi onda na tome sljedecih dva tjedna bude koza crvena...moram nabavit n eku kremu da manje izbijaju ili bar nesto da prekrije tr crvenilo na licu

Dreamer Deceiver
26-03-2010, 18:49
Lol, kreme, kako se nekome dade svaki božji dan time mazati.
Uglavnom, odeš dermatologu, a on će ti najvjerojatnije prepisati Raoccutane (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/roaccutane.htm)Sili neš.

istina je da nisam smio pit pivu tih nekih 6 mjeseci, ali nakon toga više nikada nisam dobivao akne kao u onom broju prije. Šta je je, isplati se

hans
26-03-2010, 18:56
Meni majka napravi neki pripravak na bazi alkohola s ćime pređem po licu prije spavanja. Pa se broj akni (Prišteva smanji).

Constantine
26-03-2010, 19:40
imam problema sa aknama par godina,otisao sam dermatologu i on mi je prepisao ackneroxid i dercome gel,mazao sam s tim lice par mjeseci ali dopizdi nakon nekog vremena,jednostavno nemam zivaca da to svaki dan radim.
Sad idem svakih mjesec dva na ciscenje lica,a samo prosli mjesec samo potrosio 500kn na neke tretmane vocnim kiselinama,naravno nista od toga.

Lord Ragnarok
26-03-2010, 20:11
nisam imao nekih posebnih prob sa pristicma/aknama. svaki put kada bi jedan izbio, premazo bi ga nekom kremicom navecer, ujutro bi se digao i odma ga istisnuo. nit bi se vidjelo da ista imam ni da sam imao.
doslovno prek noci sam micao po 4-5 pristica

serijski samoubojica
26-03-2010, 20:25
Lol, kreme, kako se nekome dade svaki božji dan time mazati.
Uglavnom, odeš dermatologu, a on će ti najvjerojatnije prepisati Raoccutane (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/roaccutane.htm)Sili neš.

istina je da nisam smio pit pivu tih nekih 6 mjeseci, ali nakon toga više nikada nisam dobivao akne kao u onom broju prije. Šta je je, isplati se

6 mjeseci bez pive?? 6 mjeseci???? Au šit ja idem kod dermatologa sljedeći tjedan :(

Razzarach
26-03-2010, 21:35
Ja toga neam :D
Dok moj frend izgleda ko plantaza toga :P

flander
26-03-2010, 21:40
evo moje iskustvo

počelo je sve negdije prvi srednje, možda ranije, i onda se znatno pojačavalo, lice je još bilo kako tako dobro, ništa ekstremnog, ali zato leđa :pray: ajmeee koda me neko sačmom propuco, ali doslovce, to je bila takva bol doslovce se nije dalo ležat na leđima, akne svih dimenzija i veličina....zapopizdit, sjećam se jednom da mi je takva akna na vratu bila, i to ona najgora podkožna koju nema teorije istisnut, vrat mi ukočila, nisam mogal vratom micat...a korisitio sam svakakve pizdarije na koje kakvim bazama, dao para i para...bezveze...otišao do dermatologa propisal mi roakutan i sad sam se toga riješio jednom za svagda :pray: doduše ožuljci su ostali al eto, bitno da je bol prošla, lako za leđa, ne sečem se gol...

tako da moj savijet je da odjebte te kreme i da ne koristite previše gel za kosu, naravno kratka kosa je jako poželjna, prat kosu svaki dan, jest da je za popizdit al štaš, bolje nega da boli :D

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 21:54
prat kosu svaki dan
Svaka dva dana. Ubijaš ju s pranjem na dnevnoj bazi :)

Sonic_Moronic
26-03-2010, 22:04
Ček, zašto je pranje kose bitno za akne?

serijski samoubojica
26-03-2010, 22:12
Ček, zašto je pranje kose bitno za akne?

Kad imaš dugu kosu i ne pereš je po nekoliko dana, masnoća s kose ti dođe na čelo i eto ga...

Viper33
26-03-2010, 22:13
a kao ako imas duzu kosu npr pa ti ide i preko cela pa ti se stvara znoj pogotovo ljeti pa onda ti na celu imas pristeve :? anyway ja kosu perem svaki dan...je to lose? msm to sto ju perem bas svaki dan?

cham3leon
26-03-2010, 22:14
Vjerojatno je ako je šamponiraš svaki put. Zavisi naravno i o šamponu. Ako koristiš stalno neki jači šampon, onda ti može uzrokovati perut i to.

Arbiter of Change
26-03-2010, 22:15
Osim ako ne spavaš kao leš masnoća sa kose se prenese na jastuk, a s njega na lice dok se vrtiš noću. :)

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 22:18
je to lose? msm to sto ju perem bas svaki dan?
Nećeš umrijet, ali oštećuje ti se vlasište jer se koža ne stigne obnoviti, ako se dobro sjećam :)

Frky
26-03-2010, 22:27
Kod mene je prehrana glavni problem s aknama! Ono, pojedem sendvić s kap majoneze i sutradan imam rog na čelu!

Tako da izbjegavam neke namjernice koje su puno masne i slično pa imam manje akna, no pošto imam proklete dredove koji su masni ko tava poslije friganja jaja i koje perem na mjesečnoj bazi još uvjek imam dosta problema s aknama!

TeraBajt
26-03-2010, 22:51
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.

osvetnik_sch3l3
26-03-2010, 22:58
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.

eto vam je covjek sve napisao, nekada sam i ja imao nekih sitnih problema s tim sranjima...
uglavnom, stari narodni recept je bilo umivanje u studenoj (hladnoj) vodi svako jutro i tokom dana sto omogucava kozi kvalitetno disanje.
nekada su najjednostavnija rjesenja i najbolja, nije uvijek sve istinito sto farmaceutska industrija kaze :thumbs2:

Arbiter of Change
26-03-2010, 22:59
Ili te s*ebala genetika.

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 23:01
Ili ga ni bakterije ne vole :>

Constantine
26-03-2010, 23:10
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.

eto vam je covjek sve napisao, nekada sam i ja imao nekih sitnih problema s tim sranjima...
uglavnom, stari narodni recept je bilo umivanje u studenoj (hladnoj) vodi svako jutro i tokom dana sto omogucava kozi kvalitetno disanje.
nekada su najjednostavnija rjesenja i najbolja, nije uvijek sve istinito sto farmaceutska industrija kaze :thumbs2:
ja se umivam svakih sat vremena i opet imam akne

Mirko L
26-03-2010, 23:12
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.
Što su to izlasci? :(

Inače, prvi put čujem ovo za kosu i prište.
Zanimljivo...

Viper33
26-03-2010, 23:14
je to lose? msm to sto ju perem bas svaki dan?
Nećeš umrijet, ali oštećuje ti se vlasište jer se koža ne stigne obnoviti, ako se dobro sjećam :)

mehh...perem svaki dan..neam prhut..msm da je nikad nisam ni imao..redovito stavljam gel..i kosa mi ful brzo raste..da bi ju drzo pod kontrolom ili ti ga kako ja ocu idem na sisanje svakih mjesec dana...raste ko trava :?

LD
26-03-2010, 23:17
ako mislite roaccutane koristit, prvo ozbiljno razmislite, lijek ima masu neuspojava (na nekim stranim forumima javljaju se ljudi koji su ga koristili prije 10-15godina te sada imaju problema). Uglavnom ne zelim radit bauk niti sta, samo kazem da medalja ima dve strane.

e da, poslije njega vam znaju ostat rupe u licu.

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 23:18
Da, sad ^^

serijski samoubojica
26-03-2010, 23:19
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.
Što su to izlasci? :(

Inače, prvi put čujem ovo za kosu i prište.
Zanimljivo...

Da ja sam imao tih problema dok sam imao dugu kosu.

LD
26-03-2010, 23:22
Da, sad ^^


neznam sta oces rec s tom diverzijom..

angel eye
26-03-2010, 23:25
Nisam nikad imala baš nekih problema, ono tu i tamo se znao koji šit stvorit (zbog čokolade :> ) makneš ga pa bok. Nije dobro da stalno ruješ... ali zanimljivo je jednom sam probala piti (svaki dan po 3 šalice, mjesec i pol) čaj od koprive i stolisnika (bez šećera) -kao to je za čistu kožu... čovječe nemo'š vjerovat' kako čisto lice...predobro...

Inače se ima u ljekarni za kupiti nešto na bazi alkohola za akne, isto dosta dobro, ali isušuje kožu...

osvetnik_sch3l3
26-03-2010, 23:25
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.

eto vam je covjek sve napisao, nekada sam i ja imao nekih sitnih problema s tim sranjima...
uglavnom, stari narodni recept je bilo umivanje u studenoj (hladnoj) vodi svako jutro i tokom dana sto omogucava kozi kvalitetno disanje.
nekada su najjednostavnija rjesenja i najbolja, nije uvijek sve istinito sto farmaceutska industrija kaze :thumbs2:
ja se umivam svakih sat vremena i opet imam akne

jebi ga stari, proci ce kad ostaris, a kada se budes zenio neces se ni sjecati.
znam sto je meni pomoglo, nadam se da ce te rijesiti probleme na ovaj ili onaj nacin

TeraBajt
26-03-2010, 23:35
ispiranje. i to je to. umivanje nakon svakog izlaska, ujutro i navece. i samokontrola sto se tice istiskivanja i diranja lica opcenito. Uz to mogu i jos one vodice i stajaznam sta, nelose je to.

eto vam je covjek sve napisao, nekada sam i ja imao nekih sitnih problema s tim sranjima...
uglavnom, stari narodni recept je bilo umivanje u studenoj (hladnoj) vodi svako jutro i tokom dana sto omogucava kozi kvalitetno disanje.
nekada su najjednostavnija rjesenja i najbolja, nije uvijek sve istinito sto farmaceutska industrija kaze :thumbs2:
ja se umivam svakih sat vremena i opet imam akne
a znam, masna koza, retajno ful, al ionako stoposto ekipa oko tebe nije nesto drugacija pa kuze foru. znam da je ono najgore od sveg kad imas prist iznad usnice drito. to je ono totalni kurac i umislis si da si pregadan al prodje za sedmicu i boli te kurac.

Constantine
26-03-2010, 23:42
ali dobro,sad mi lice nije lose,imam samo dosta tih sitnih pristica koji se ni nevide i nekad crvenilo na kozi,ali prije sam imao jedanput prist na nosu toliko velik da mi je nos imao nos :D

Arbiter of Change
26-03-2010, 23:43
Možda nisi imao prišt na unutrašnjoj strani nosnice, pa kad ideš kopati po nosu, a ono boli da ti zasuze oči odmah. :)

TeraBajt
26-03-2010, 23:44
meni zasuze oci pri pomisli da ti zasuze oci dok kopas po nosu zbog unutarnjeg prista.

ok.

osvetnik_sch3l3
26-03-2010, 23:45
najgora bol kada iskoci mali smrad na pola kraljeznice

Constantine
26-03-2010, 23:52
Možda nisi imao prišt na unutrašnjoj strani nosnice, pa kad ideš kopati po nosu, a ono boli da ti zasuze oči odmah. :)
ne,imao sam prist na samom vrhu nosa,ali ono ogroman,ko da sam jebeni klaun

SkunK
27-03-2010, 00:20
Hmmm, dunno u srednjoj je doslovno cijeli razred imao akne i slično, a meni je oduvijek lice full čisto bit će genetika i sve to usprkos tome da sam jeo svakakav šit koji bi trebao "potaknuti" pojavu akni.

E sad, jedan prijatelj ali i prijateljica su to rješili jedino i isključivo kod dermatologa. Nikakve travurine bake kapte i čudesno mljeko dida Jure, moj savjet ti je da odeš kod dermatologa pa neka učeni čovjek to pogleda i sigurno će ti pomoći.

Što se hrane tiče - nisam siguran, kako kažem - jeo sam svakakvog smeća kao i ostali a lice čisto ko bebina guza. Čuo jesam da bi slatko trebalo potaknuti stvaranje akni i slično no ne vjerujem u tolikoj mjeri da te zabrinjava.

Ako je već slučaj za dermatologa nema straha jer koliko znam procedura je bezbolna no nemogu ti sa sigurnošću reći što točno rade (istiskivanje i dezinfekcija? dunno).

Moja preporuka je da se ides zezati sa time jedino ako je stvarro bolno, a uvkoliko nije vjerovatno ce brzo proci samo strpljenja :)

U svakom slučaju - sretno :)

Babitz
27-03-2010, 00:55
Jednom davno sam čitao da je povezanost čokolade s prištevima običan mit. Da nije, ja bih se pretvorio u jedan ogroman prišt.

Umjesto toga, jedan sam ogroman herpes.

SkunK
27-03-2010, 01:11
Jednom davno sam čitao da je povezanost čokolade s prištevima običan mit. Da nije, ja bih se pretvorio u jedan ogroman prišt.

Umjesto toga, jedan sam ogroman herpes.

Slažem se, ali isto tako vidim pun kufer ljudi koji nakon što pojedu malo cokolade odmah dobiju prištine epskih razmjera :)

Babitz
27-03-2010, 01:24
Jebi ga, najjača zaštita od prišteva je genetika. :(

Gu$ht3r
27-03-2010, 19:10
neznam dali je vec bilo receno ali za akne ne pomazu nikakve kreme niti preparati, to su jaki upalni procesi i pomazu samo antibiotici, znaci dermatologu. Za mitasere i pristeve(osim ako nisu oni u razmjeru cireva XD) neki piling preparati od Eucerina su djelotvorni i kreme od vichy-a koje se vecinom kupe u ljekarnama. Zasto sam bas naveo Eucerin i Vichy, zbog toga sto su dermatoloski testirani, a i sam sam isprobao =), samo je meni bio problem s bilo kojom kremom da mi je djelovala nekih 1-2 mjeseca a onda prestala.

Cookie monsta
28-03-2010, 13:23
Ja imam problema, al ajd to je normalno ja imam 14 godina idem u 8 razred pa je to "normalno" i mene jedino muči pitanje jel to čišćenje lica kolko to košta i jel to zbilja pomaže

Constantine
28-03-2010, 13:28
pomaze kratkotrajno,kad bi isao na to svakih 1-2 mjeseca lice bi ti stalno bilo uredu.
Kosta 160kn tamo gdje ja idem ali mislim da mozes ici besplatno na dermatoloskom odjelu bolnice.

Sonic_Moronic
28-03-2010, 13:28
Ja sam valjda jedan od onih koji imaju prišteve po svemu, samo ne po licu.

Lord Ragnarok
28-03-2010, 13:44
i tamo?

Death By Sexy
28-03-2010, 13:49
Ja, hvala nepostojećem bogu, nemam problema s tim.

Dreamer Deceiver
28-03-2010, 15:22
[quote=PR3DAT0R]Lol, kreme, kako se nekome dade svaki božji dan time mazati.
Uglavnom, odeš dermatologu, a on će ti najvjerojatnije prepisati Raoccutane (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/roaccutane.htm)Sili neš.

istina je da nisam smio pit pivu tih nekih 6 mjeseci, ali nakon toga više nikada nisam dobivao akne kao u onom broju prije. Šta je je, isplati se

6 mjeseci bez pive?? 6 mjeseci???? Au šit ja idem kod dermatologa sljedeći tjedan :([/quote:2lye6efb]

čuj, ako sam JA uspio bez pive 6 mjeseci, onda može velika većina :D

Da_killah
28-03-2010, 15:30
a što bi bilo da si pio pivu? jedan frend isto tako nije pio 6 mjeseci, mada on puno ne pije

blood4me
28-03-2010, 19:32
Ja, hvala nepostojećem bogu, nemam problema s tim.
Nit ja.. zapravo imam ali rastu mi skroz gore na čelu ispod kose tak da se uopce ne vidi.. :P

Viper33
29-03-2010, 15:30
Ja, hvala nepostojećem bogu, nemam problema s tim.
Nit ja.. zapravo imam ali rastu mi skroz gore na čelu ispod kose tak da se uopce ne vidi.. :P

isto osim sto san na celu imo jedno 2 mjeseca onako ne prist neko kvrzicu crvenu(doslo od istiskivanja) a to mi nastalo jer sam prije furo dugu kosu jedno pola godine osim toga nikakvih problema nisam imo :)

Kid A
29-03-2010, 15:55
Sto se tice umivanja...jel sa sapunom ili samo vodom?

Deadwalker
29-03-2010, 15:57
Takve stvari se iskljucivo rjesavaju kod dermatologa. Piju se antibiotici pod ljecnickim nadzorom sa stalnom kontrolom krvi te svakodnevna terapija. Imao sam problema s time, i jedino doktor tu moze pomoci. Zaboravite na one sve siline krema, stare "narodne" recepte te razne druge stvari koji imaju vise/manje doticaja s time. Akne su upalni procesi te se moraju lijeciti antibioticima. Kreme su vise preventivnog karaktera tj. sluze za odrzavanje ciste koze. Jednom kada se akne lijekovima izljece te se koza redovno cisti, nema vise problema s time :wink:

Umivanje sa sapunom ili sa onim gelovima specijaliziranim za ciscenje lica

Jašar
29-03-2010, 16:17
tako da moj savijet je da odjebte te kreme i da ne koristite previše gel za kosu, naravno kratka kosa je jako poželjna, prat kosu svaki dan, jest da je za popizdit al štaš, bolje nega da boli :D
Ne, ne i ne. Samo neka kosa ne dira lice. Primjetio sam da nakon pranja kose bilo kakvim šamponom, lice sljedeći dan bude strahovito masno (ili je to zbog dužeg namakanja jako vrućom vodom, iako ovo vjerojatno samo pogoduje). Također, apsolutno prestani koristiti bilo kakve sapune, preparate i slično. Umivanje s čistom hladnom/mlakom vodom. Jedi manje mliječnih proizvoda (da, to je i burek s jogurtom). Nemoj uopće dirati lice (pogotovo ne prstima) osim kada rešavaš čvimbe. Kada to radiš, isplaniraj i uradi brzo.

Nikada nisam imao pretjeranih problema sa čvimbama, ali bio sam strahovito gadljiv na ovo što sam imao u pubertetskom razdoblju tako da sam mnogo toga isprobao :) Onaj vrag žena koja čisti lice pomogne (iako sljedeća dva dana budeš u modricama ako imaš osjetljiviju kožu), ali na kratko i morao bi ići redovito. Izbjegavaj.

edit. - sve navedeno neće pretjerano pomoći s mitisterima, ali mislim da su oni manji problem.

Kid A
29-03-2010, 16:34
Jos jedna stvar koju sam primjetio.....nakon sexa recimo, u iducih dan-dva uvek mi se javi bar jedna-dve potkozne akne na licu(one najpodmuklije koje ti kao da kozu zategnu) i ne preostaje mi nista drugo nego cekati da prodje.Mislite da su te dve stvari povezane s nekim hemijskim reakcijama u organizmu ili tako nesto....ono ne znam, lupam samo.

McPingvin_v2.0
29-03-2010, 19:43
Da, PCP forumaši će ti moći pomoći odgovoriti na to pitanje.

SkunK
29-03-2010, 20:45
Jos jedna stvar koju sam primjetio.....nakon sexa recimo, u iducih dan-dva uvek mi se javi bar jedna-dve potkozne akne na licu(one najpodmuklije koje ti kao da kozu zategnu) i ne preostaje mi nista drugo nego cekati da prodje.Mislite da su te dve stvari povezane s nekim hemijskim reakcijama u organizmu ili tako nesto....ono ne znam, lupam samo.

Jednostavno. Nakon što općiš sa rukom diraš se po licu i to izazove reakciju.

###DK###
29-03-2010, 20:51
Hmmm, dunno u srednjoj je doslovno cijeli razred imao akne i slično, a meni je oduvijek lice full čisto bit će genetika i sve to usprkos tome da sam jeo svakakav šit koji bi trebao "potaknuti" pojavu akni.


Također. Mislim, pojavi se meni pokoja, ali rijetko. I uglavnom zbog nervoze.

Viper33
29-03-2010, 20:52
ma pristeve uzmes onu kremu koja za 5 sati ti prist ful nabubri svo ono bijelu skoro pa pukne uzmes maramicu punkes i poslje ti ne ostane crveno ni nis...samo predes tonikom...to npr stavis preko noci ujutro se dignes stisnes i ne ostane crveno

cham3leon
29-03-2010, 20:54
Jos jedna stvar koju sam primjetio.....nakon sexa recimo, u iducih dan-dva uvek mi se javi bar jedna-dve potkozne akne na licu(one najpodmuklije koje ti kao da kozu zategnu) i ne preostaje mi nista drugo nego cekati da prodje.Mislite da su te dve stvari povezane s nekim hemijskim reakcijama u organizmu ili tako nesto....ono ne znam, lupam samo.

Jednostavno. Nakon što općiš sa rukom diraš se po licu i to izazove reakciju.

Lolol :rotfl:

McPingvin_v2.0
29-03-2010, 20:55
Jos jedna stvar koju sam primjetio.....nakon sexa recimo, u iducih dan-dva uvek mi se javi bar jedna-dve potkozne akne na licu(one najpodmuklije koje ti kao da kozu zategnu) i ne preostaje mi nista drugo nego cekati da prodje.Mislite da su te dve stvari povezane s nekim hemijskim reakcijama u organizmu ili tako nesto....ono ne znam, lupam samo.

Jednostavno. Nakon što općiš sa rukom diraš se po licu i to izazove reakciju.

Lolol :rotfl:
Generalno loš savjet. Muško sjeme je puno hranjivih sastojaka koji hrane kožu.

sickpetey
29-03-2010, 21:06
Mozda ako se znojis pri seksu...ma njabolje da ti pitas nekog tko ima nekakvu diplomu za te stvari heh

Kid A
29-03-2010, 21:20
Jos jedna stvar koju sam primjetio.....nakon sexa recimo, u iducih dan-dva uvek mi se javi bar jedna-dve potkozne akne na licu(one najpodmuklije koje ti kao da kozu zategnu) i ne preostaje mi nista drugo nego cekati da prodje.Mislite da su te dve stvari povezane s nekim hemijskim reakcijama u organizmu ili tako nesto....ono ne znam, lupam samo.

Jednostavno. Nakon što općiš sa rukom diraš se po licu i to izazove reakciju.
humor ha-ha

Korpse
29-03-2010, 21:21
Ja se i sada borim sa tim glupostima, do prije mjesec dana stanje je bilo užasno, stanje je bilo užasno, greška mi je bila slatkiši, masna hrana i konstantno istiskivanje bubuljica i šupanje lica. Cijelo mi je lice bilo crveno, svaki dan novi "čir" na licu i velika većina je bila epskih razmjera, onda je ja razjebem pa sutra se ponovo ugnoji i bude još veća. Onda mi je "puko film" i odlučio sam se boriti sa tim, jerbo mi je dotada čisto pucao kurac za te bubuljice. Otišao sam u dermatologa, i propisala mi je teta jedan gel i jednu tekućinu sa alkoholom, mjesec dana sam jedan dan mazao gel a drugu tekućinu i to samo navečer, to mi je smirilo bubuljice i koža mi se navikla na to, dok ne potrošim to mazao sam u jutro i navečer i kremu i gel, tu su rezultati počeli. Izbacio sam slatkiše i smanjio masnu hranu, skroz. Onda sam otišao na kontrolu i propisala mi Vichy kremu Effaclar duo, brijem da ta isto spriječava bubuljice i smanjuje crvenilo i ožiljke. A očekujem da će mi na sljedećoj kontroli propisati obični Effaclar. A puno sam čitao o tome na internetu i ne očekujte instant rezultate, svaki dermatolog kaže da prevencija i saniranje štete traje do 3 mjeseca. A primjetio sam od kada sam izbacio slatkiše i masnu hranu, ako pojedem i komadić čokolada ujutro mogu komotno očekivati novu bubuljicu. Bitna je disciplina i nestati će sranja sa lica, i higijena je vrlo vrlo vrlo vrlo bitna.

Da_killah
29-03-2010, 22:05
vratimo se na prvotno pitanje, kako maknuti te gadne ožiljke :D

Lord Ragnarok
29-03-2010, 22:13
http://www.mojaradionica.com/Slike/Farbanje%20metle/02-Farbanje%20metle.jpg

Mirko L
29-03-2010, 22:22
Haha, povjerovati ćemo ti da si se ikada seksao, haha.

angel eye
29-03-2010, 22:29
Outch! That hurts... :D

sickpetey
29-03-2010, 22:42
Sve je moguce koliko ja znam :P

sickpetey
29-03-2010, 22:46
Sve je moguce kad si lud...pa nije...ali te nitko ne moze u to uvjeriti..jel se to vrijedi?

Arbiter of Change
29-03-2010, 22:49
vratimo se na prvotno pitanje, kako maknuti te gadne ožiljke :D
Plastičnom kirurgijom. Ne zovu se ožiljci za ništa tako. :)

sickpetey
29-03-2010, 22:51
[quote="Da_killah":3fju1zpi]vratimo se na prvotno pitanje, kako maknuti te gadne ožiljke :D
Plastičnom kirurgijom. Ne zovu se ožiljci za ništa tako. :)[/quote:3fju1zpi]


Ja preporucujem pijavice i pustanje krvi...ak nece nista to ce pomoc XD

McPingvin_v2.0
29-03-2010, 22:53
Ožiljak: imenica muškog roda. Označava trajnu promjenu na koži.

Porijeklo riječi: Iz uzvika TVZ-ovaca: "O, Žiljak!", usred pada na ispitu iz tipografije, predmeta koji ostavlja trajne OŽILJKE na psihi pojedinca.

SkunK
30-03-2010, 00:10
Generalno loš savjet. Muško sjeme je puno hranjivih sastojaka koji hrane kožu.


Kao da znamo da je "išao do kraja" :)

Kid A
30-03-2010, 00:30
Ok ajmo se nakratko uozbiljiti bas sam hteo da postavim jedno ozbiljno pitanje....ili da odustanem od tog ako se setim da sam na PCP forumu? :)

sickpetey
30-03-2010, 00:40
Ok ajmo se nakratko uozbiljiti bas sam hteo da postavim jedno ozbiljno pitanje....ili da odustanem od tog ako se setim da sam na PCP forumu? :)

Ponekad je najbolje odustati =)

Kid A
30-03-2010, 00:41
Ma da, sto bi rekao Pingu "google je tvoj prijatelj" (ili kako vec on to)

Grim
30-03-2010, 07:24
@karabaš:

First of all, please consider avoiding doctors who take biopsies of penile folliculitis on the grounds that, "at the stage it was in it was doubtful it would have healed."

Sex produces sweat, which can "clog pores" and lead to folliculitis, which is what it sounds like you're describing. This is best left alone. A topical antibiotic cream like bacitracin or neosporin, no doubt available anywhere, may help speed the process, but benign neglect is best. Careful inspection of the "penis for color and geographical landmarks" seems excessive, and the manipualtion involved may delay healing.

sickpetey
30-03-2010, 09:54
Reko sam ja da je vjerojatno znoj problem XD

Kid A
30-03-2010, 12:55
@karabaš:

First of all, please consider avoiding doctors who take biopsies of penile folliculitis on the grounds that, "at the stage it was in it was doubtful it would have healed."

Sex produces sweat, which can "clog pores" and lead to folliculitis, which is what it sounds like you're describing. This is best left alone. A topical antibiotic cream like bacitracin or neosporin, no doubt available anywhere, may help speed the process, but benign neglect is best. Careful inspection of the "penis for color and geographical landmarks" seems excessive, and the manipualtion involved may delay healing.
Znaci apstinencija, hm ne bi joj bilo drago da procita ovo.
A sad ozbiljno...na takvo nesto sam i kontao da je katalizator (i sta znaci benign neglect, nije mi se dalo traziti)
Neko je pominjao pivo koju stranicu pre, to mi toliko tesko i ne pada s obzirom da vise preferiram neke druge alkoholne derivate.
I znaci redovno umivanje nekoliko puta dnevno bez sapuna , koliko sam skontao.

Arbiter of Change
30-03-2010, 13:05
Od kod doktora.S

Zar je to tako teško? Ne znam zašto, ali većini ljudi to ne padne prvo na pamet.

Kid A
30-03-2010, 13:08
A vidis da svi kazu da ce mi propisati neke kreme koje su samo privremeno rjesenje(i od nekih ostaju oziljci koji se manifestuju tek godinama posle)
Izgleda da je veliki naglasak na higijeni lica, redovnom umivanju i strpljenju.

Arbiter of Change
30-03-2010, 13:09
Jer forumaši znaju najbolje. :eyebrows:
Odeš jednostavno, ne znam što te sprječava. Nisi ilegalni imigrant pa da nemaš zdravstveno ili tako nešto.

Kid A
30-03-2010, 13:16
Hm da cim uhvatim vremena mogao bih.
Also da se pohvalim uspjehom na poslovnom planu, od sutra sam na poziciji tehnickog direktora.
hel jea 8)

blood4me
30-03-2010, 13:38
Sto se tice umivanja...jel sa sapunom ili samo vodom?
Vodom, triput na dan.. bar ja tako.. otkad znam za sebe imo sam samo 3 prista, i to onda kad sam se zapustio...

sickpetey
30-03-2010, 18:09
Jer forumaši znaju najbolje. :eyebrows:
Odeš jednostavno, ne znam što te sprječava. Nisi ilegalni imigrant pa da nemaš zdravstveno ili tako nešto.

Tko zna mozda i je :D

Arbiter of Change
30-03-2010, 18:46
Vidi vraga, Pingu opet misli da je siguran jer je crven. :)

Constantine
30-03-2010, 18:48
koji offtopic,sa prišteva na teoriju relativnosti :)

sickpetey
30-03-2010, 18:50
Neocekivano..nego sta je na kraju problem,znojenje ili ce se trebati cekat odgovor lijecnika =)?

Kid A
30-03-2010, 19:04
Ma nevezano za to, ja cu otici dermatologu.....ima tu jos faktora logicno.

sickpetey
30-03-2010, 19:07
Sam se nadam da ce biti korisno..imam ja problema sa isusenom kozom..grozota..guli se koza na faci,usi,i tjeme..kosa mi bila cijela bijela a dermatolog mi prepisao sampon koji je to jos pogorsao

angel eye
30-03-2010, 19:20
@xarabas_ probaj piti onaj čaj šta sam spomenula, moj brat inače ima problema sa aknama, kada je to jedno vrijeme pio, puno mu se poboljšao ten... Umivaj se vodom i često mjenjaj jastučnicu, kažu da i to utječe...

@sickpetey_ ja isto imam suhu kožu, ali ne baš tako kao ti :D pa koristi neku hidratantnu kremu, jer ćeš bit izboran sa 30 :D

sickpetey
30-03-2010, 19:24
Nema ti kreme koje ti meni mogu pomoci,znam ja lika koji to isto ima,taj problem mozes jedino ublaziti to ostaje cijelo vrijeme
Faca je ok sad to uglavnom ode u k#%$# kad se izivciram carski,jedino mi je kosa bila u banani ali sam preko tetke u njemackoj dobio posebni sampon za to...da taj sampon nije neki zesci otrov bilo bi ok,jedan put sam skoro oko iizgubio heh
A i do 30 ima dosta :P

angel eye
30-03-2010, 19:26
:rotfl: ...skoro izgubio oko..ajme :D
A ništa, onda pij puuno vode xD

sickpetey
30-03-2010, 19:30
Jel se vino racuna XD?
Šala...k..voda...voda...caj..voda...smaaara

McPingvin_v2.0
30-03-2010, 20:23
Vidi vraga, Pingu opet misli da je siguran jer je crven. :)
Split topic opcija vas nije voljela? Već vidim da moram napisati vodič za sigurno moderiranje :(

angel eye
30-03-2010, 20:26
Jel se vino racuna XD?
Šala...k..voda...voda...caj..voda...smaaara
Hej! Ne vino xD
Nema opijanja... Čaj i voda može barem litra i pol, al ne pretjeruj..

sickpetey
30-03-2010, 20:31
Jel se vino racuna XD?
Šala...k..voda...voda...caj..voda...smaaara
Hej! Ne vino xD
Nema opijanja... Čaj i voda može barem litra i pol, al ne pretjeruj..

Znam,ima vode i u hrani pa si mogu crijevo zeznut i umirijeti
Dont worry alkohol i ja smo na ti XD...al ipak caša treba za dušu ponekad hehe

Korpse
03-04-2010, 18:12
@xarabas_ probaj piti onaj čaj šta sam spomenula, moj brat inače ima problema sa aknama, kada je to jedno vrijeme pio, puno mu se poboljšao ten... Umivaj se vodom i često mjenjaj jastučnicu, kažu da i to utječe...

@sickpetey_ ja isto imam suhu kožu, ali ne baš tako kao ti :D pa koristi neku hidratantnu kremu, jer ćeš bit izboran sa 30 :D
Dašta nego utječe, ta sva mast i sranja ti sa kose padnu na jastučnicu i onda si to 12h trljaš po licu dok spavaš. A još ako koristiš gelove i kreme, a ne pereš kosu svaki dan.

BloodyMary
05-04-2010, 01:56
ja od 14te godine imam problema s licem, imam takozvanu "sebborheiu faccili" (tako nekako) iliti seboreju lica, što uzrokuje crvenilo, svrbež i ljuštenje kože lica, pogotovo na području oko nosa, išla sam mjesecima k dermatologu i isprobala razne kreme i losione, dok nisu otkrili što djeluje - Oronazol krema, mažem lice nekoliko puta dnevno njom i to mi koliko-toliko drži kožu pod kontrolom. Sad iman puno manje problema s tim nego što san imala u pubertetu, ali ipak, katkad je pravi davež -.-'

Kid A
05-04-2010, 01:58
Jel ta oronazol krema pomaze konkretno za tvoju boljku ili se moze koristiti i za slabije slucajeve?

BloodyMary
05-04-2010, 11:48
nebih znala :)

Mirko L
05-04-2010, 18:40
Once again, postoji google.

serijski samoubojica
10-04-2010, 23:31
Bio kod doktora prije 2 tjedna i dao mi nekakvu tekučinu (koji mažem ujtro) i gel (navečer). I naravno ovaj tjedan ujtro slučajno tekučinom prešao preko kože oko očiju (slučajno) i stvorile se opekline oko očiju :(

TeraBajt
11-04-2010, 00:01
bio kod dermatologinje danas, izmrcvarila me alaski :pray: