PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pucanje zice kod slusalica (mobiteli, MP3)



Mirogamemasta
26-03-2010, 08:37
Koliko cesto vam se desava da vam pukne zica u slusalicama? Ovo vrijedi vecinom za mobitele i MP3 posto tamo najcesce pucaju.
Inace nosim samo jednu slusalicu na desnom uhu, dok ljeva visi. (Jednom me skoro auto pregazio dok sam furao dvije, pa sam rekao zahebi necemo se igrati sa zivotom ostala mi samo 3 od 9. :P ).

Prvi MP3 - nakon 2 mj. otisla lijeva slusalica, mjesec dana poslje pukla je iznutra zica i vise nije bilo kontakta.
Drugi MP3 - isto nakon par mj pukla zica
Prvi mob - Nokia 3310 - nema utor za slusalice :P
Drugi mob - Sony Ericsson W200i - slusalice otisle nakon par mjeseci.
Onda sam nabavio adapter za slusalice. (Stavim adapter i onda na njega one slusalice koje idu u MP3.)
Mislio sam da nakon sto kupim adapter, da cu onda samo kupovati one jeftine slusalice za 20-ak kuna i mjenjati ih. Nije islo tako lako posto mi je za 2 tjedna pukla zica u adapteru koji dode malo manje od 100 kn.
Treci mob - Sony Ericsson W302 - nakon tri mjeseca prijecujem da zvuk slabi i zicu moram stisnuti ili namjestiti na odreden nacin kako bi zvuk bio normalan, uglavnom nece jos dugo...
Uglavnom ona bakrena zica je u totalnoj banani, lako puca. Sa MP3 cak i nije veliki problem posto se slusalice mogu nabaviti za 20 kuna, ali one za mobitel su po 100 kn.
Primjetio sam kako neka ekipa drzi mobitele u rukama (ili zbog pucanja zice ili zato sto im mob jednostavno ne stane u hlace :D ).
E sad....da cu mobitel drzat u rukama cijelo vrijeme dok hodam gradom...ne bi islo...
Ili bi najpametnije bilo nekakve bluetooth slusalice nabaviti pa da sam miran.

Dreamer Deceiver
26-03-2010, 08:41
Imam slušalice koje sam dobio s nokijom pred skoro pa dvije godine. Još uvijek rade. Mobitel stavljam naravno u džep pošto mi ga se ne neda naokolo nosit u ruci.
Slušalice od prvog mp3-a radile su nekih 2 godine, dok mi ih frend nije izgubio te mi je za kompenzaciju dao neke koje, naravno, nisu radile.

rudeboy95
26-03-2010, 08:49
Meni nekako sve žice pucaju za sve takve stvari. Headset mi je odmah otišao, kontakt za mikrofon. I onda mi to đeda zalemio, ali je opet nakon par mjeseci puklo opet, pa sam ga od zid.
Nekako imam osjećaj da se baš zbog toga ne isplati kupovat mp3-eve ljeve marke. iPod rula. Dizajn i kvaliteta na vrhuncu. Jest da je Apple opcenito skup, ali jbga, isplati se.

Mirogamemasta
26-03-2010, 08:52
Jel savijas zicu dok stavljas mob u džep? Zica je poprilicno dugacka kod slusalica tako da ces je ili namotati oko moba ili strpati jedan dio u džep. U svakom slucaju ce se savijati i (barem u mom slucaju) nakon nekog vremena puknuti. Nema sanse da mi traje vise od par mjeseci kamoli 2 godine.

McPingvin_v2.0
26-03-2010, 08:55
Imaš po tržnicama slušalice za mobitele po 20 kuna :)

Meni ne pucaju takve stvari. Od prvog mobitela (Motorla V2288 <3) još imam negdje slušalice, mislim da je lijeva strgana jer sam stao na nju slučajno :)

Bartuc
26-03-2010, 08:55
Još mi nikada nije pukla niti jedna žica... Nije žvaka za seljaka :P Morati ću i ja izvaditi jednu slušalicu iz uha dok sam u gradu, pazim na aute ali bolje se osloniti i na sluh, ne samo na periferni vid.

rudeboy95
26-03-2010, 09:00
Jel savijas zicu dok stavljas mob u džep? Zica je poprilicno dugacka kod slusalica tako da ces je ili namotati oko moba ili strpati jedan dio u džep. U svakom slucaju ce se savijati i (barem u mom slucaju) nakon nekog vremena puknuti. Nema sanse da mi traje vise od par mjeseci kamoli 2 godine.
Ja neam iPod, ali znam ljude koji imaju takve stvari po više od 3-4 godine bez da je išta slomljeno, puknuto ili razbijeno. I ne kontam zašto moraš savijat žicu ako imaš ono govno koje zakvačiš za majicu (bilo od ispod ili iznad majice da pokazuješ da imaš iPod elitu. :D

Anarion.Umarth
26-03-2010, 09:01
Jedno 90% kontakata na elektroničkim uređajima je kriminalno loše napravljeno, a pogotovo dolazi do izražaja kod slušalica kad se stalno koriste. Mene ni jedne nisu služile preko 2-3 mjeseca.

Raz
26-03-2010, 09:10
Slušalice za sony ericsson mi traju oko 6 mjeseci, promijenio zasad dvoje.

Systematic Reverse
26-03-2010, 10:31
Meni su otisle samo jedne brijem (na taj nacin)

inace, kupis si neke malo kvalitetnije slusalice, pa ti je finije slusat muziku, i manje se bojis pucanja :P

Anarion.Umarth
26-03-2010, 10:32
I više poludiš kad konačno puknu...

rudeboy95
26-03-2010, 10:34
Ne, nego se dostojanstveno oprostiš s njima. I napraviš taktički uzmak.

streetrace777
26-03-2010, 11:04
Jucer otissla zica od punjaca za laptop :D

FaTaL_mRkvA
26-03-2010, 11:29
Meni se uvijek nakon par mjeseci na SE mobitelima na slušalicama nekak potrgao onaj priključak i uvijek sam morao rukom pridržavati da bi zvuk bio dobar :cry:

Wishmaster
26-03-2010, 11:43
Jedan headset ošo u vješna lovišta (iznutra je žica nekaj pukla ili kaj već bilo..).
Sad kad imam Fatality headset sad več malo pazim ali svako malo se desi kad mi nekaj padne na pod, sagnem se da pokupim i žica od slušalica dojde taman do poda i zakači se ispod za rub stola. Kad dignem glavu onda nastupa veselje i molim se da je sve u redu s žicom.
Več mi se to tolko put desilo da je čudo da nisam još iščupal žicu van iz slušalica.

Da_killah
26-03-2010, 12:51
ja dobio jedne fora slušalice za mp3 za božić, dobro me služile 4 mjeseca, i onda u avionu otišle obje, jedna na odlasku, druga na povratku :(

Karlo_from_Bjelovar
27-03-2010, 09:11
2 put su mi se sfuckalo slusalice...
prve su prve najteza jeftinjara, pa su radile jos par mjeseci tako sto sam morao namjestat zicu da bude normalan sound..

druge su bile malo veca jeftinjara... nekakav MS headset za 100njak čuna... zurio sam se nekud, i imao sam ih na usima... zazvonio je telefon, ja zaboravio da ih imam na usima - i tako sam sfuckal jednu slusalicu...

imao sam/imam desetak slucalica... ja ih prije izgubim nego strgam...

Death By Sexy
27-03-2010, 09:52
Sve sluške prežive max. mjesec, dva. Tužno. Loše.

TeraBajt
27-03-2010, 11:10
sjebala mi se zica kojom spajam gitaru u pojacalo, crkla mi jedna slusalica u starim slusalicama za mp3, da bi mi sad crko cijeli mp3, i od starih slusalica za komp mi se nekim cudom precvikala zica za mic(kod novih isti slucaj). usput mi je cijela soba u zicama i stalno stajem po njima, a mrzim ih.

Mirogamemasta
27-03-2010, 11:10
Sve sluške prežive max. mjesec, dva. Tužno. Loše.
Yep. To i ja kazem. Sta mislite jel se da slusat na bluetooth slusalicama? Koliko baterije traju?

Systematic Reverse
29-03-2010, 11:24
I više poludiš kad konačno puknu...

jeje, zato je meni zica pukla jednom u zivotu, a ovima koji kupuju losine pukne svakih mjesec dana :wink:

Frky
29-03-2010, 12:11
Imam neke Samsung slušalice koje koristim već cca 2 godine! Predobre!
Prijašnje su pucale za par mjeseci redovno!

Jašar
29-03-2010, 16:06
Koliko cesto vam se desava da vam pukne zica u slusalicama? Ovo vrijedi vecinom za mobitele i MP3 posto tamo najcesce pucaju.
Inace nosim samo jednu slusalicu na desnom uhu, dok ljeva visi. (Jednom me skoro auto pregazio dok sam furao dvije, pa sam rekao zahebi necemo se igrati sa zivotom ostala mi samo 3 od 9. :P ).

Prvi MP3 - nakon 2 mj. otisla lijeva slusalica, mjesec dana poslje pukla je iznutra zica i vise nije bilo kontakta.
Drugi MP3 - isto nakon par mj pukla zica
Prvi mob - Nokia 3310 - nema utor za slusalice :P
Drugi mob - Sony Ericsson W200i - slusalice otisle nakon par mjeseci.
Onda sam nabavio adapter za slusalice. (Stavim adapter i onda na njega one slusalice koje idu u MP3.)
Mislio sam da nakon sto kupim adapter, da cu onda samo kupovati one jeftine slusalice za 20-ak kuna i mjenjati ih. Nije islo tako lako posto mi je za 2 tjedna pukla zica u adapteru koji dode malo manje od 100 kn.
Treci mob - Sony Ericsson W302 - nakon tri mjeseca prijecujem da zvuk slabi i zicu moram stisnuti ili namjestiti na odreden nacin kako bi zvuk bio normalan, uglavnom nece jos dugo...
Uglavnom ona bakrena zica je u totalnoj banani, lako puca. Sa MP3 cak i nije veliki problem posto se slusalice mogu nabaviti za 20 kuna, ali one za mobitel su po 100 kn.
Primjetio sam kako neka ekipa drzi mobitele u rukama (ili zbog pucanja zice ili zato sto im mob jednostavno ne stane u hlace :D ).
E sad....da cu mobitel drzat u rukama cijelo vrijeme dok hodam gradom...ne bi islo...
Ili bi najpametnije bilo nekakve bluetooth slusalice nabaviti pa da sam miran.

viewtopic.php?f=4&t=33226 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=33226)

Mirogamemasta
29-03-2010, 16:29
A vec ima tema? Goddammit. Gdje je moderator kad ga trebas? Nek samo doda sve ove postove u tu temu.

josip_kraš
30-03-2010, 13:51
Te slušalice jeftinih no-name, Coby, Vivax, Quadro i inih mp3-eva su za kurac.
Inače ne volim male slušalice a baš i ne slušam muziku na mobitelu.

Prijašnje Philipsove slušalice sam sjebao jer su bile ukopčane u prednje audio portove pa mi se 2-3m kabla motalo ispod noga i stolice.A i u žaru borbe sam nekad grizao kabel.
Sadašnje Canyonove su ukopčane straga zajedno sa zvučnicima.

Probleme s kablovima ako dođe do njih riješim za par minuta lemilicom, jest malo pipav posao jer su kabeli tanki ali svejedno jeftinije nego kupnja novih.Ovim starim Philipsovim sam stavio novi kabel (od crknutog miša), sad mi služe sa laptop.

Ogg The Dogg
31-03-2010, 19:42
meni više crkavaju konektori a nego kablovi :-S

prvo mi crkila 2 mp3 playera(ulazi za slušalice) a onda i onaj mutavi pop port na mojoj dragoj N70, sad me na SEP1 isto lagano počinje sekirat utor za sluške.

al krepavale su mi tu i tam i slušalice za komp dok si nisam uzeo ove creativeove... sliske prelude! gabal mi se petlja pod kotačiće od stolice, sad ih stalno nošam u torbi od laptopa, spavo sam s njima na ušima više desetaka puta, jednom sam sjeo na njih pa mi puko nosač lijeve slušalice, ja ga zaljepio selotejpom i šljaka( bilo to prije više od godinu dana). par puta sam si napravio šljivu pod okom sa tim slušalicama. zapeo kabel pod točak od stolice, ja išo sluške stavit na glavu i kak mi kabel prekratak ja se puknem pod oko -.-
model slušalica ovaj:http://www.pleer.ru/i/p/11176/11176.jpgS
a što je najjače dao sam za njih 111 Kn prije više od 2 godine

Karlo_from_Bjelovar
31-03-2010, 22:33
oprosti, procitao sam 2 puta ali meni i dalje nije jasno kako si ti sebi uspio sljivu u oku napravit dok si stavljao slusalice...

Jopax
01-04-2010, 00:42
Obično mi traju par mjeseci pa puknu, doduše nisu nikad preko 20km tako da mi i nije strašno toliko, više me brine mp3 koji je na izmaku snage, također sam sad od frenda kupio jedne sennheiserove, vrlo kvalitetne tako da ću se prema njima nešto bolje odnositi :D

Systematic Reverse
01-04-2010, 08:56
par puta sam si napravio šljivu pod okom sa tim slušalicama.


damn nigga!? :d

Mirogamemasta
01-04-2010, 13:58
[quote="Ogg The Dogg":si5wd0je]par puta sam si napravio šljivu pod okom sa tim slušalicama.


damn nigga!? :d[/quote:si5wd0je]
Mazohist, sta ces... :D .
Meni ove slusalice na kompu nisu nikad pukle, jer zicu ne savijam previse.
Ali spavanje sa slusalicama? LOL. Brijem da bi iduce jutro dobio zulj na uhu.

streetrace777
01-04-2010, 16:24
Kao sto sma i rekao, otisao konektor na punjacu za laptop. Odo ga sad probat zalemit, ako ne izgorim i ja snjim :(

Systematic Reverse
03-04-2010, 18:16
[quote="Ogg The Dogg":32ye4m3p]par puta sam si napravio šljivu pod okom sa tim slušalicama.


damn nigga!? :d
Mazohist, sta ces... :D .
Meni ove slusalice na kompu nisu nikad pukle, jer zicu ne savijam previse.
Ali spavanje sa slusalicama? LOL. Brijem da bi iduce jutro dobio zulj na uhu.[/quote:32ye4m3p]

Ja sam zaspao par puta slucajno sa njima.. :D

Lord Jambrek
06-04-2010, 03:19
Otišle slušalice i nastavak za SE pred par dana :/

Death By Sexy
06-04-2010, 14:01
Opet crkla jedna sluška na mp3u... Sad bio u Chipoteci i kupio 2 para slušalica po 13 kn. Neću više bacat novac na to sranje, a sve isto.

Mirogamemasta
06-04-2010, 21:46
Sluske za 13 kuna? Bolesno. :rotfl:
Jesu to neke jednokratne? Jedan dan rade, drugi ih vec mozes baciti. :D

Wishmaster
07-04-2010, 23:36
HOLJI KREP!
Počelo mi krckati u lijevoj slušalici (ali samo kod određenog nagiba). Fak. Bar sam ove (Fatal1ty) masno platil i ponadal se da budu držale neko pristojno vreme.
Možda još ima nade...

Death By Sexy
08-04-2010, 07:37
Sluske za 13 kuna? Bolesno. :rotfl:
Jesu to neke jednokratne? Jedan dan rade, drugi ih vec mozes baciti. :D

To sam ja pitao u dućanu. :D

Evo 2 dana i još se 1. par drži :)

Lord Jambrek
10-04-2010, 15:52
Sluske za 13 kuna? Bolesno. :rotfl:
Jesu to neke jednokratne? Jedan dan rade, drugi ih vec mozes baciti. :D

Bilo je u mercatoru odma pokraj dotične chipoteke slušalica po 8kn :D I vrijedile su 10x tolko :D

Babitz
10-04-2010, 16:29
Jednom sam kupio slušalice za 15kn. Trajale su doslovno sat i pol te riknule. Najbolje potrošeni novac ikada.