PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC PLAY



no3225
24-03-2010, 23:00
da dobro ste vidjeli to je tema

los casopis
razbacani tekstovi
slabo se vidi tekst zbog pozadinskog sarenila
slabe recenzije
dvd je smijesan treba ga izbacit i smanjit cijenu

Aral
24-03-2010, 23:01
Nemoj tako, odrastao sam uz njega, kad je prvi broj došao to je bilo čudo neviđeno, a tu je još i Hacker bio :)

hans
24-03-2010, 23:02
Meni smeta jedino što je tanak. :-(

Outmind
24-03-2010, 23:03
Cijenu su od ovog mjeseca smanjili.

Mislim da nije problem u samom pc-play-u, već u zastarjelosti formata gaming novina.

Macolla
24-03-2010, 23:04
jos nek na rubove listova stave neke ledice da blinkaju i ja zadovoljan!

McPingvin_v2.0
24-03-2010, 23:10
razbacani tekstovi
slabo se vidi tekst zbog pozadinskog sarenila
Problemi s vidom? :)

no3225
24-03-2010, 23:12
pa dobro ajde neka bude da nije los al da moze to i mnogo bolje

dvd bezveze dodaje na cijeni a uvjek isto

al sad me posjeti na najbolji casopis svih vremena i pc play je los i te kako u odnosu na njega a to je "haker"

sta se desilo sa njima?

p.s. ma nije problem sa vidom nego prosto nije pregledno tako,sta ce im pozadinska slika iza teksta
ko da je za malu djecu pravljeno da ih privuce sarenilo
pa citaju to valjda i stariji

McPingvin_v2.0
24-03-2010, 23:17
p.s. ma nije problem sa vidom nego prosto nije pregledno tako,sta ce im pozadinska slika iza teksta
ko da je za malu djecu pravljeno da ih privuce sarenilo
pa citaju to valjda i stariji
Da ti tekst ne dosadi oku :)

no3225
24-03-2010, 23:20
Da ti tekst ne dosadi oku :)[/quote]

:rotfl:

nije bas toliko smijesno dovoljno je i :D

Outmind
24-03-2010, 23:21
Gle, Glory days gaming novina su daleko iza nas, prvenstveno zbog činjnica da papirnati format sa recenzijama igara starih i do mjesec dana jednostavno nije u stanju zadovoljiti današnjeg wired gamer-a. Jest da je dijelu nas koji smo hacker i pcplay kupovali kad je net kod nas za raju još bio amerika stalo do mišljenja ljudi koji na časopisu rade, ali u zadnjih 3 godine meni osobno ni to nije bio dovoljan motiv da i dalje nastavim kupovati časopis. Možeš se ti trudit koliko god hoćeš, ali kako konkurirati gaming portalima, pa čak i vlastitoj gaming komuni kad se do datuma izlaska sve pojedinosti o igrama predstavljenim u tom broju izseciraju...

McPingvin_v2.0
24-03-2010, 23:23
Smij se ti koliko hoćeš, ali jedno nešareno papirnato na tržištu su knjige i dnevne novine :)

Arbiter of Change
24-03-2010, 23:27
/cut
Like I reko već ranije, treba se orijentirati na jedinstveno nešto, nešto što samo taj časopis nudi... jedini problem je što u to većinom spadaju samo kolumne i teme brojeva (koje, iskreno, u 90% nisu ništa posebno originalne ni svježe), a ne možeš časopis ispuniti kolumnama. Recenzije su na svakom koraku danas, skoro pa su i najmanje bitan dio gamerskog časopisa... po mom mišljenju barem.

no3225
24-03-2010, 23:36
Gle, Glory days gaming novina su daleko iza nas, prvenstveno zbog činjnica da papirnati format sa recenzijama igara starih i do mjesec dana jednostavno nije u stanju zadovoljiti današnjeg wired gamer-a. Jest da je dijelu nas koji smo hacker i pcplay kupovali kad je net kod nas za raju još bio amerika stalo do mišljenja ljudi koji na časopisu rade, ali u zadnjih 3 godine meni osobno ni to nije bio dovoljan motiv da i dalje nastavim kupovati časopis. Možeš se ti trudit koliko god hoćeš, ali kako konkurirati gaming portalima, pa čak i vlastitoj gaming komuni kad se do datuma izlaska sve pojedinosti o igrama predstavljenim u tom broju izseciraju...

kad bi recenzije bile kvalitetnije=subjektivnije
i kad bi cjelokupan casopis bio uradjen kvalitetnije profesionalnije ozbiljnije=ma da lici na nesto i za starije osobe a ne ko bojanka
i da izbace dvd i smanje cijenu jos vise
e onda bi bi se bolje prodavao

zasto da dajem tolike pare za to kad isto imam besplatno na netu

al subjektivnost=iskrenost bi vrijedila utrosenih para jer mi se gade sve ove izvjestacene recenzije koje kao da pisu djeca koja su sada prvi put sjela za pc i zaigrala neku igru i sve ih odusevljava
ovo vazi za vecinu recenzija u svim medijima

vise mi vrijedi par recenica nekog anonimnog gejmera o nekoj igri nego svi ti "profesionalni"=placeni tekstovi

cast izuzecima

Outmind
24-03-2010, 23:45
E gdjesu li nam sada Damir Rukavina i njemu slični? Njega si ili volio ili mrzio jer je lik imao stav. I uopće nije skrivao da favorizira sve kaj ima veze sa warhammer-om, ali mi je svejedno bio kao klincu zakon.

Aral
24-03-2010, 23:49
Haha, da, Rukavina ko Rukavina :)

no3225
25-03-2010, 00:05
a jel zna neko sta je bilo sa "hakerom' sto su prestali da izlaze?

za rukavinu ne znam,jel on za haker pisao?
ne sjecam im se imena
sad jedini covjek koji zna da bude iskren jeste miodrag kuzmanovic
on mene zna da iznervira i te kako ali su mi njegove recenzije ujedno i najdraze jer barem bude iskren i kaze sto misli(koliko mu mediji dozvole da kaze)

kulamasta
25-03-2010, 00:50
Problem domacih gamerskih casopisa je taj sto su to casopisi bez ikakve ambicije...

Malo se ulozi, neka se lovica okrece, nesto se i zaradi i ok...


Uzima se mlada, neiskusna upitnog znanja radna snaga koja se prakticki tek ucit pisat...

Onaj koji pokaze neki talent uskoro ode dalje/nadje stalan posao/bolji posao, neki odustanu, nekima se valjda i zahvali...

...i ponovno dodju nova djeca ucit pisat...


Nema se kontinuitet, ne izgradjuju se imana s "autoritetom", casopis vise lici na kolodvor...


Tako da je to sve vise manje jadno

Lord Ragnarok
25-03-2010, 09:24
Problem domacih gamerskih casopisa je taj sto su to casopisi bez ikakve ambicije...

Malo se ulozi, neka se lovica okrece, nesto se i zaradi i ok...


Uzima se mlada, neiskusna upitnog znanja radna snaga koja se prakticki tek ucit pisat...

Onaj koji pokaze neki talent uskoro ode dalje/nadje stalan posao/bolji posao, neki odustanu, nekima se valjda i zahvali...

...i ponovno dodju nova djeca ucit pisat...


Nema se kontinuitet, ne izgradjuju se imana s "autoritetom", casopis vise lici na kolodvor...


Tako da je to sve vise manje jadno

pingu? xD

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 09:26
Uči se pisati cijeli život :)

Mirko L
25-03-2010, 15:13
Ne uzimam PC play ima jedan cijeli vijek.
Iako, sjećam se par dobrih stvari.

Najdraža mi je bila recenzija anacapri:the dream, iako je to izgubljeno i ne sjećam se više.
Ima li to tko? :)

Čorkalo napisao, vjerujem...uf, kad se sjetim tih imena...

Aral
25-03-2010, 15:20
Uči se pisati cijeli život :)
Al zato sigurno dobro pečeš roštilj :)

SkunK
25-03-2010, 15:27
Haha, da, Rukavina ko Rukavina :)

80% Brood War.

Aral
25-03-2010, 15:31
Totalno :) Bile su zanimljive reakcije kasnije...čak i nakon mnogo godina xD Kak je ono napisao, da je priča u sc takva da moraš bit na teškim drogama da bi je skužio.

Razzarach
25-03-2010, 15:33
Troll =/

W3DR4N
25-03-2010, 15:46
Problem je tok informacija. Devedesetih bi i tri mjeseca stara IT informacija bila šok. Danas kad Engadget i Kotaku prenose informacije u roku par minuta, čekati pola mjeseca na iste izgleda kao cijela vječnost.

no3225
25-03-2010, 16:08
Problem je tok informacija. Devedesetih bi i tri mjeseca stara IT informacija bila šok. Danas kad Engadget i Kotaku prenose informacije u roku par minuta, čekati pola mjeseca na iste izgleda kao cijela vječnost.

ma nije to problem
pa ja cu da procitam review neke igre koju sam i vec odigrao ako je to zanimljivo napisano

Aral
25-03-2010, 16:12
Problem je tok informacija. Devedesetih bi i tri mjeseca stara IT informacija bila šok. Danas kad Engadget i Kotaku prenose informacije u roku par minuta, čekati pola mjeseca na iste izgleda kao cijela vječnost.
+1

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 20:40
Uči se pisati cijeli život :)
Al zato sigurno dobro pečeš roštilj :)
Najbolje.

W3DR4N
25-03-2010, 21:19
Toliko dobro da ga peče Rebel. :rotfl:

Maloki
25-03-2010, 21:50
Toliko dobro da ga peče Rebel. :rotfl:
Ja sam to htio reć.

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 21:55
Maloki i Wedran ove godine ne jedu meso - noted.

W3DR4N
25-03-2010, 21:56
((((((((((((((((:

Maloki
25-03-2010, 22:08
Maloki i Wedran ove godine ne jedu meso - noted.
Ne znam od kud ti te informacije, meso jedem redovito.

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 22:15
Na roštilju nećete :*

Maloki
25-03-2010, 22:20
Pa neću na roštilju, sjest ću se na stolac i jest ko' čovjek.
Baš imaš svakakve ideje.

Paran0a
25-03-2010, 22:35
Silly

Aral
25-03-2010, 22:43
Na roštilju nećete :*
Osim ak ne uspiješ vatru složit :)

Assasin`s
29-03-2010, 23:09
Da ima ovakve stranice sigurno bi bio jako zanimljiv http://www.nixontx.com/1950-51-feb-newspaper.jpg
:thumbs1:

CrazySmurf
30-03-2010, 18:38
Ja sam ovaj mjesec uz PC Play, uzeo i gameplay. Požalio sam. Odmah početak recenzija od šest stranica, pa najava, pa nesto tehnike, pa opet najave, pa dvije bezvezne kolumne, onda opet recenzije, pa pisam, paopet hardware, software, multimedia, opet pisam i onda opet hardware. PC Play je razbacan jel?

keko
30-03-2010, 18:45
A 6. i 7. stranica novog Gameplaya :) ?

cham3leon
30-03-2010, 18:51
Ja sam ovaj mjesec uz PC Play, uzeo i gameplay. Požalio sam. Odmah početak recenzija od šest stranica, pa najava, pa nesto tehnike, pa opet najave, pa dvije bezvezne kolumne, onda opet recenzije, pa pisam, paopet hardware, software, multimedia, opet pisam i onda opet hardware. PC Play je razbacan jel?

Gameplay ima na početku dvije - tri premijere kao najave igara za koje su tek slubeno najavljene, zatim Insider sa vijestima, novostima, glasinama i slično, Focus su čiste najave i updateovi već najavljenih igara, a nakon dvije kolumne (od kojih je prva često jako dobra, i teško da je PCP imao kakvu bolju kolumnu, nakon toga recenzije i na kraju dvije stranice hardvera + neka hardware tema, a na kraju kolekcija dobrih/ludih gadgeta. Ne znam stvarno po čemu je to tebi PCP bolji?

Kid A
30-03-2010, 19:06
Meni je Danijel Reskovac jedini tamo ostao kraj....(jos iz doba PSX-a) ovo sad sto rade im je skroz slabo.

Jašar
30-03-2010, 19:07
Gle, Glory days gaming novina su daleko iza nas, prvenstveno zbog činjnica da papirnati format sa recenzijama igara starih i do mjesec dana jednostavno nije u stanju zadovoljiti današnjeg wired gamer-a. Jest da je dijelu nas koji smo hacker i pcplay kupovali kad je net kod nas za raju još bio amerika stalo do mišljenja ljudi koji na časopisu rade, ali u zadnjih 3 godine meni osobno ni to nije bio dovoljan motiv da i dalje nastavim kupovati časopis. Možeš se ti trudit koliko god hoćeš, ali kako konkurirati gaming portalima, pa čak i vlastitoj gaming komuni kad se do datuma izlaska sve pojedinosti o igrama predstavljenim u tom broju izseciraju...

kad bi recenzije bile kvalitetnije=subjektivnije
i kad bi cjelokupan casopis bio uradjen kvalitetnije profesionalnije ozbiljnije=ma da lici na nesto i za starije osobe a ne ko bojanka
i da izbace dvd i smanje cijenu jos vise
e onda bi bi se bolje prodavao

zasto da dajem tolike pare za to kad isto imam besplatno na netu

al subjektivnost=iskrenost bi vrijedila utrosenih para jer mi se gade sve ove izvjestacene recenzije koje kao da pisu djeca koja su sada prvi put sjela za pcSi zaigrala neku igru i sve ih odusevljava
ovo vazi za vecinu recenzija u svim medijima

vise mi vrijedi par recenica nekog anonimnog gejmera o nekoj igri nego svi ti "profesionalni"=placeni tekstovi

cast izuzecima
Dobar dio recenzija piše dio ljudi s foruma. Sad kada to znaš sve ti je jasno :)

The Boz
30-03-2010, 19:19
Recenzenti dakle nebi smjeli biti na forumu? Hmm... noted.

McPingvin_v2.0
30-03-2010, 20:20
Dobar dio recenzija piše dio ljudi s foruma. Sad kada to znaš sve ti je jasno :)
I to je problem jer...

W3DR4N
30-03-2010, 20:22
Slažem se. Pingvin, gore je logoff.

McPingvin_v2.0
30-03-2010, 20:27
Poslije tebe, prijatelju.

cham3leon
30-03-2010, 20:30
Općenito recenzije su vam bezveze. Bar su bile prije godinu dve. Ne kupujem odonda.

Hoću reć, nije da morate bit bez imalo humora, ali ta recenzija mora biti donekle ozbiljna kako to primjerice u GPu rade.

Mirko L
30-03-2010, 21:14
Al humor bi bio prihvatljiv da je...humor, jel :)

Babitz
30-03-2010, 22:53
Općenito recenzije su vam bezveze. Bar su bile prije godinu dve. Ne kupujem odonda.

Hoću reć, nije da morate bit bez imalo humora, ali ta recenzija mora biti donekle ozbiljna kako to primjerice u GPu rade.
Molim te i preklinjem da nisi upravo spomenuo Gameplay kao referencu za dobre recenzije.

SharpDressedChevap
30-03-2010, 23:28
Meni je PC Play jako dobar... samo što se datum izlaska PCP-a poklopi sa vrhuncem PMS-a mojih ukućana pa ga rijetko kad kupim.

cham3leon
31-03-2010, 07:19
Općenito recenzije su vam bezveze. Bar su bile prije godinu dve. Ne kupujem odonda.

Hoću reć, nije da morate bit bez imalo humora, ali ta recenzija mora biti donekle ozbiljna kako to primjerice u GPu rade.
Molim te i preklinjem da nisi upravo spomenuo Gameplay kao referencu za dobre recenzije.

Bar su bolje nego u pcplayu. To je neupitno.

CrazySmurf
31-03-2010, 07:49
Pogledaj najavu red dead redemptiona u gmu. Stalno ponavljaju isto na 6 stranica. A preozbiljni su. Humor je dobar PC Playu. A Mravojedove kolumne su milion puta bolje.

cham3leon
31-03-2010, 08:21
U gameplayu isto ima humora, ali ne toliko da časopis izgleda ko jedna velika zajebancija.

CrazySmurf
31-03-2010, 09:43
Ja u njih humor nisam primjetio

cham3leon
31-03-2010, 09:46
Jebiga, treba pročitati tekstove i kolumne.

Babitz
31-03-2010, 18:18
Gameplay je uvjerljivo najlošiji gaming časopis koji sam ikad čitao. Razine fenbojizma i pretjerane subjektivnosti su rekordne. Probaj čitati išta o Sonyju, Final Fantasyju ili Metal Gear Solidu.

Electromaster
31-03-2010, 19:04
Gameplay je uvjerljivo najlošiji gaming časopis koji sam ikad čitao. Razine fenbojizma i pretjerane subjektivnosti su rekordne. Probaj čitati išta o Sonyju, Final Fantasyju ili Metal Gear Solidu.
Oh jao. Bar se ne sjećam recenzije MGS4, zvučalo je kao da recezent doživljava uzastopne orgazme dok ju piše.
S druge pak strane, kupovao sam časopis barem godinu dana samo zbog Reškovčeve kolumne...

Kid A
31-03-2010, 19:08
Reskovac bog, bio i ostao

Babitz
31-03-2010, 19:11
Gameplay je uvjerljivo najlošiji gaming časopis koji sam ikad čitao. Razine fenbojizma i pretjerane subjektivnosti su rekordne. Probaj čitati išta o Sonyju, Final Fantasyju ili Metal Gear Solidu.
Oh jao. Bar se ne sjećam recenzije MGS4, zvučalo je kao da recezent doživljava uzastopne orgazme dok ju piše.
S druge pak strane, kupovao sam časopis barem godinu dana samo zbog Reškovčeve kolumne...


Tgs. Demo. Strpljenje. PS2. Uključenje. Srce. Otkucaji
slika. Mgs3. Hideo Kojima. Tonaharry. gregson. wiliams.
noc. pakistan. 30000. granica. sssr. cigareta. dim. pepeo.
nevjerica. svitanje. Đek. HALO. Skok. Usporeno. Rezija.
Matrix. Orkestracija. Crescendo. Velicanstveno. Zmarci.
Suza. Osmijeh. R1. Pogled. šuma. Let. 216 km/h. Pad.
blade. svijetlost. Sjena. Maska. lice. Kontakt. 3D.
misija. Sokolov. Info. Oprema. Zelenilo. Pticice. Sustanje.
Lisce. 100000. Nebo. oblaci. sunce. Krosnje. SNopovi. aa.
Posvuda. Zmija. noz. Gljiva. Hrana. Kusanje. pretivljavanje.
energija. Izdrzljivost. Gubitak. Naprtnjaca. kolicina. Tezina.
kamera. gljiva. desna. zum. Pregled. Odlicno. Detalji. Korak.
trava. Interakcija. Kretnja. Vjetar. Dalekozor. Akm. M16.
bomba. explozija. Zemlja. Mrak. Iznimno. Odijek. Prigusenje.
plisko. Borba. Kretanje. Vrhunski. Suma. Dublje. Plod.
grana. Pucanj. Konzumacija. Ukusno. Kamuflaza. Lice. linije.
boja. crte. Kameleon. Priroda. Pulsar. Baterije. Praznjenje.
vlat. Ribbit. Zaba. Skok. Prisluskivac. Krosnja. 20 m.
ptica. Cvrkut. Strazar. Resiver. Alert. Glazba. Dinamika.
Ciscenje. Suradnja. AI. Drvo. Kora. Pucanj. Leti. Bornba.
Udarci. Penjanje. Mocvara. paprat. Skriveno. Aligator. tekstura. koza
kretnje. zvuk. mulj. gustoca. tonjenje. Utapljanje.
odjelo. prljavo. Mokro. Zujanje. Pcelinjak. pad. roj. napad.
most. viseci. konopi. pogodak. dnajper. drhtanje. pucanje. savijanje.
sklizanje. dim. prasina. rijeka. sacmarica. pad. krv. razljevanje.
rusevine, ograda. Prozor. staklo. bacva. Kotrljanje.
gorivo. Eksplozija. Dim. Cestice. vatra. Prljavstina.
stakor. Suljanje. Daske. Skripanje. Vrata. ULazak. Mrak
M.G.S.3. nastavlja. se.

Kid A
31-03-2010, 19:13
Odakle je taj c/p?

Babitz
31-03-2010, 19:14
Iz gameplaya, jebote.

McPingvin_v2.0
31-03-2010, 19:19
Da ti to nisi rekao - ne bih vjerovao :D

Electromaster
31-03-2010, 19:20
Ček Babiću, ti si to sve... Pretipkao? :)))))))))
Skidam kapu. ^^

Babitz
31-03-2010, 19:24
Lol, ne. Netko drugi je to pretipkao prije par godina na HCL-u i ja sam sad samo c/p-ao.

Electromaster
31-03-2010, 19:27
To već ima smisla.
Enihau, da ne bude totalni offtopic... U Crnoj Kronici se svako malo neka slika ponovi. KAKO LI SE SAMO USUĐUJETE.

CrazySmurf
31-03-2010, 19:58
Ja nisam primjetio

cham3leon
01-04-2010, 11:45
Fenbojizam? Definitivno. Jako naginju Sonyju i njihovim igrama, iako u zadnje vrijeme ne toliko koliko prije kad imamo žešću konkurenciju među konzolama.

Ipak, kvaliteta tekstova i recenzija je svejedno bolja. A humora ima, ali ne previše.

Babitz
01-04-2010, 19:48
Mislim da ću pretipkati FF12 recenziju. Manje - više jedino što govore jest "postoje dva rpg-a: final fantasy i ostali", "epic remekdjelo", "klasik", itd.

cham3leon
01-04-2010, 20:48
Uglavnom, ti tvrdiš da je PCP bolji od GP-a? gg.

Babitz
01-04-2010, 20:53
SVE je bolje od GP-a.

cham3leon
01-04-2010, 21:04
Da je to rekao wedran ne bih se čudio, ali...

PCPlay časopis je smeće prvog reda. Nema se apsolutno šta za čitati. Inače volim dosta teksta, ali recenzije su predugačke, nekvalitetne, djeluju kao neki dugi post sa ovog foruma po pravopisu i slično, humor je isforsiran, osim najava i recenzija postoje možda dvije tri rubrike.

Xero
01-04-2010, 21:21
Banajte ga.

Babitz
01-04-2010, 21:36
@kameleon
Ne čitam PCP, al ne ide gore od GP-a. :(
PCP nisam nikad volio jer je bio nekako previše djetinjast s previsokim ocjenama. I ne sjećam se da sam se ikad nasmijao na crnu kroniku.

Electromaster
01-04-2010, 22:02
I ne sjećam se da sam se ikad nasmijao na crnu kroniku.
Ja sam se par puta nasmijao na neku slike koje još nisam vidio, ali komentari su srednja žalost. :(

Jopax
01-04-2010, 22:32
PCP je po meni preskup za količinu sadržaja koji nudi, onako tanak časopis sa DVD-om koji je obično krcat shareware igricama se ne isplati dati ~40kn
Ali tako je kad nema konkurencije, zašto raditi to i to ako time dobivamo 300-injak čitatelja koje ćemo i onako imati jer nemaju ništa drugo, sjećam se kad su i PCP i Hacker imali pun k strana i kvalitetne recezije i bio je ućitak čitati oba časopisa, sada se teško mogu natjerati da pročitam posuđeni PCP a kamoli da kupim jedan.

W1k1n6
03-04-2010, 20:29
U PC Playu su najgori tekstovi koje ja pišem, crna kronika, uvodnik, sečen puk'o, da se to izbaci onda bi možda dobili časopis koji nešto vrijedi. Tko se slaže sa mnom?

Babitz
03-04-2010, 21:31
Crna kronika je forsani humor i to rijetko ispadne dobro, ma tko pisao. "Sečen puk'o" nisam nikad čitao pa ne mogu komentirati.

Assasin`s
04-04-2010, 00:35
Jadan W1k1n6 kako se sad negdje osjeća :) . PC Play nije slab časopis ali je preskup,pa zato tađe uzmem Gameplay :( Mislim da bi onaj DVD trebalo obavezno izbaciti. Jer mi stvarno ne treba jedino mogu s njim frizbi igrat ili ga imat podmetač čaša.

Babitz
04-04-2010, 00:52
Daj nemoj kupovat GP. :(

Smiješno je kak sad svi seru protiv tog DVD-a. Kad haker nije imao optički medij, svi su govorili kako je kvaliteta časopisa odjednom pala.

Sickmanno1
04-04-2010, 10:35
Nemres tak gledat kad onda nije svaka budala imala 4Mbita ^^

Assasin`s
04-04-2010, 13:20
Danas nije problem skinuti program od 50mb to ti skine u roku 1min.

Chappi
04-04-2010, 14:50
Trebalo bi maknut dvd obavezno te stavit u neki kut casopisa "sto bi bilo da ima dvd-a" :D.S time i jedno desetak kuna manju cijenu.

Babitz
04-04-2010, 15:44
Najbolje da je besplatan. Zbog čeg je mnogo dati 30kn ili kolko jednom u mjesecu?

SkunK
04-04-2010, 15:59
Najbolje da je besplatan. Zbog čeg je mnogo dati 30kn ili kolko jednom u mjesecu?

To ni ja ne kužim. Pa da cijeli dan ljenčariš, samo da prosiš jednu kunu na dan bi skupio mjesečno za PCPlay.

kulamasta
04-04-2010, 16:45
Najbolje da je besplatan. Zbog čeg je mnogo dati 30kn ili kolko jednom u mjesecu?

To ni ja ne kužim. Pa da cijeli dan ljenčariš, samo da prosiš jednu kunu na dan bi skupio mjesečno za PCPlay.

Nije stvar u tome...

Srvar je u tome da je PC Play najskuplji casopis u ovome djelu galaktike

0.50 kn po stranici...


Ne vrijedi toliko niti jedan casopis a ne PC Play...

Aral
04-04-2010, 16:49
Samo jedno. U doba PC Playa je postojao i Hacker. Ta dva časopisa su bila jedino kaj je vrijedilo. Hackera više nema no to sad nije bitno. PC Play je ostao. Pamtit će se uvijek. A tam nekakve geyplejeve i slične pizdarije ne priznam ni pod razno. Isto ko i AutoKlub, samo to priznam; poserem ti se na autobliceve, automanije i ostale kopije.

PC Play je bio časopis zbog kojeg sam u 8h ujutro kod trafike čekao da izađe, ženu silovao svaki dan kad će doć i sl. To je bila ljubav. U to doba nije bilo internetova da si sve mogao saznat za 5min.

Babitz
04-04-2010, 16:56
Najbolje da je besplatan. Zbog čeg je mnogo dati 30kn ili kolko jednom u mjesecu?

To ni ja ne kužim. Pa da cijeli dan ljenčariš, samo da prosiš jednu kunu na dan bi skupio mjesečno za PCPlay.

Nije stvar u tome...

Srvar je u tome da je PC Play najskuplji casopis u ovome djelu galaktike

0.50 kn po stranici...


Ne vrijedi toliko niti jedan casopis a ne PC Play...
To je i dalje 30kn, a 30kn je isto kao 0kn.

Gameplay, ma koliko bio jefitiniji, je smeće.

kulamasta
04-04-2010, 17:02
Nadam se da nece u bugu procitat tvoj post pa izbacit 100 stranica i prodavat 60 za 30 kn...

Jer citateljima u u HR je to tak sve isto...

Grim
04-04-2010, 19:30
PcPlay je dobar časopis, ali premalo toga nudi i iskreno od ovog zadnjeg broja ga više neću kupovati, najbolji je časopis na našem području samo zato što je jedini (GP se ne orijentira samo na PC gaming, nego većim dijelom na konzole, tako da on otpada). Sviđa mi se ovaj nedavni redizajn što je uveden, iako još mnogo stvari treba izmjeniti. Kao prvo WTF je s veličinom stranice, zašto je tako ogromna stranica u PcPlayu, dobilo bi se na količini stranica i ukupnoj kvaliteti izgleda časopisa da je stranica veličine A4 papira (kao Hacker). Tako je lakše primiti i čitati časopis (mnogo lakše i mnogo bolje izgleda... jako mnogo puno), a tako će imati i više stranica. Papir koji PcPlay koristi je vrlo kvalitetan, i kvalitetno je uvezan, ali je problem što je preširok tako da izgleda nekako slabašno i užasno tanko, da se stavi u A4 format, činilo bi se da ima dvostruko više stranica.

Trebalo drukčije poredati članke u časopisu. Prvo uvodnik, pa vijesti sa gaming scene, pa vijesti sa hardware scene, onda first look/intervjui/najave (kojih treba biti malo više), nakon najava bi trebala biti stranica s popisom recenzenata te njihovim konfiguracijama (tako da možemo vidjeti na kakvim mašinama igraju) pa različite kolumne (Mravojedova, Sečen Puko, Reiko i multiplayer gaming etc.), pa slijedi tema broja, onda bi trebao biti hardware dio (recenzije tipkovnica, monitora, laptopa, članci nekakvi o hardwareu... sve što spada pod hardware) i na kraju Crna kronika. I da znam, PcPlay već ima svoj hardware kutak, ali ono, jedna stranica? To je sramotno imati samo jednu stranicu o hardwareu... znam da ovo nije IT časopis nego gaming časopis, ali barem nešto treba biti, recenzije periferije, laptopa, nekakav zanimljiv članak o hardwareu, da budem bar kojih 10-20 stranica (kao Hacker).

Na umu sam imao, nešto poput ovog ovdje:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_386b7e8b.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1062046_IMGfs.jpg)

DVD se treba izbaciti, pošto ga vrlo mala količina ljudi koristi (ako Predator u vukojebnini ima Internet, vjerujem da ga ima i ostatak Hrvatske, tako da si bez beda mogu skinut s neta štogod im treba, a one besplatne igre su zakurac, isto tako je i Digital PcPlay, otkada je to na DVD-u, samo jednom sam se potrudio pročitati, vjerujem da nisam jedini). Pošto DVD DL nije baš jeftin, ili pojeftinite časopis ili iskoristite za više papira (ili si ubacite u plaću), ali kakogod da je treba ga izbaciti.

Da se takve promjene naprave, odmah kada uzmeš PcPlay u ruke bi znao da je to odličan i kvalitetan časopis... a ovako... je dobar, samo zato jer je jedini.

SkunK
04-04-2010, 20:30
E ovako se piše osvrt.

Svaka čast :) (a znaš da od mene to rijetko kad dobiva :) ) :pray:

KUDOS.

Arbiter of Change
04-04-2010, 20:32
Mogao si ga i citirati da čovjek ne ostane tamo na kraju.

---

PcPlay je dobar časopis, ali premalo toga nudi i iskreno od ovog zadnjeg broja ga više neću kupovati, najbolji je časopis na našem području samo zato što je jedini (GP se ne orijentira samo na PC gaming, nego većim dijelom na konzole, tako da on otpada). Sviđa mi se ovaj nedavni redizajn što je uveden, iako još mnogo stvari treba izmjeniti. Kao prvo WTF je s veličinom stranice, zašto je tako ogromna stranica u PcPlayu, dobilo bi se na količini stranica i ukupnoj kvaliteti izgleda časopisa da je stranica veličine A4 papira (kao Hacker). Tako je lakše primiti i čitati časopis (mnogo lakše i mnogo bolje izgleda... jako mnogo puno), a tako će imati i više stranica. Papir koji PcPlay koristi je vrlo kvalitetan, i kvalitetno je uvezan, ali je problem što je preširok tako da izgleda nekako slabašno i užasno tanko, da se stavi u A4 format, činilo bi se da ima dvostruko više stranica.

Trebalo drukčije poredati članke u časopisu. Prvo uvodnik, pa vijesti sa gaming scene, pa vijesti sa hardware scene, onda first look/intervjui/najave (kojih treba biti malo više), nakon najava bi trebala biti stranica s popisom recenzenata te njihovim konfiguracijama (tako da možemo vidjeti na kakvim mašinama igraju) pa različite kolumne (Mravojedova, Sečen Puko, Reiko i multiplayer gaming etc.), pa slijedi tema broja, onda bi trebao biti hardware dio (recenzije tipkovnica, monitora, laptopa, članci nekakvi o hardwareu... sve što spada pod hardware) i na kraju Crna kronika. I da znam, PcPlay već ima svoj hardware kutak, ali ono, jedna stranica? To je sramotno imati samo jednu stranicu o hardwareu... znam da ovo nije IT časopis nego gaming časopis, ali barem nešto treba biti, recenzije periferije, laptopa, nekakav zanimljiv članak o hardwareu, da budem bar kojih 10-20 stranica (kao Hacker).

Na umu sam imao, nešto poput ovog ovdje:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_386b7e8b.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/1062046_IMGfs.jpg)

DVD se treba izbaciti, pošto ga vrlo mala količina ljudi koristi (ako Predator u vukojebnini ima Internet, vjerujem da ga ima i ostatak Hrvatske, tako da si bez beda mogu skinut s neta štogod im treba, a one besplatne igre su zakurac, isto tako je i Digital PcPlay, otkada je to na DVD-u, samo jednom sam se potrudio pročitati, vjerujem da nisam jedini). Pošto DVD DL nije baš jeftin, ili pojeftinite časopis ili iskoristite za više papira (ili si ubacite u plaću), ali kakogod da je treba ga izbaciti.

Da se takve promjene naprave, odmah kada uzmeš PcPlay u ruke bi znao da je to odličan i kvalitetan časopis... a ovako... je dobar, samo zato jer je jedini.

SkunK
04-04-2010, 21:10
Mogao sam ja puno toga u životu :)

Electromaster
04-04-2010, 23:07
ako Predator u vukojebnini ima Internet
Hm? :)

Inače, dobar osvrt, ali treba sve to netko i uraditi, nije to samo što bi se reklo "pljuni pa prilipi", treba cijeli taj novi dizajn časopisa napraviti, onda u tiskari sve to dogovoriti, eventualno raskinuti ugovor s tvrtkom koja im nabavlja cedeje [trabunjam]... Uglavnom, ima tu posla. A neznam zake, ali imam dojam da PCPLAY ekipa baš i nisu top-class radoholičari. :)
Izuzev toga, mislim da je teško da ćemo vidjeti više hardwarea u PCPLAY-u, iz jednostavnog razloga što za tu svrhu postoji časopis VIDI...

I oh, ako sam dobro zapamtio, kad Babić ode kući u Konjščinu, prisiljen je biti na dial-up tako da devedej mora ostati zbog njega! ^^

EDIT: 4444 posta, lul.

Arbiter of Change
04-04-2010, 23:15
A neznam zake, ali imam dojam da PCPLAY ekipa baš i nisu top-class radoholičari. :)
Naravno da nisu. Insiderski izvor mi je rekao da ionako sklepaju časopis u zadnjih par dana tog mjeseca. :eyebrows:

Babitz
04-04-2010, 23:32
ako Predator u vukojebnini ima Internet


I oh, ako sam dobro zapamtio, kad Babić ode kući u Konjščinu, prisiljen je biti na dial-up tako da devedej mora ostati zbog njega! ^^

EDIT: 4444 posta, lul.
U Konjščini ne koristim komp ni net, ionako sam tamo max dva dana. :D
Al realno, zamisli da si negdje, nemaš net, instaliraš neke vindoze i tak. Otkud ti drajveri i ne znam kaj? Prvo potražiš neki bug / pcplay DVD koji ima rar, možda koji media player, drajvere, itd. DVD meni nije na odmet, može dobro doći, možda naletiš na neki zgodan freeware za koji nisi znao da postoji, itd. A DVD bi smanjio cijenu za koliko? Dvije kune? Jebalo vas to cjepidlačenje. Ako vam se toliko ne sviđa taj DVD, bacite ga negdje na stranu, nije kao da će vam iskakati neki pop up s DVD-a dok serete na školjci i čitate časopis.

Maloki
05-04-2010, 01:33
Nadam se da nece u bugu procitat tvoj post pa izbacit 100 stranica i prodavat 60 za 30 kn...

Jer citateljima u u HR je to tak sve isto...

Pa Bug i ima toliko stranica.
Svaka druga stranica im je reklama.

Grim
05-04-2010, 08:32
ako Predator u vukojebnini ima Internet
Hm? :)

Inače, dobar osvrt, ali treba sve to netko i uraditi, nije to samo što bi se reklo "pljuni pa prilipi", treba cijeli taj novi dizajn časopisa napraviti, onda u tiskari sve to dogovoriti, eventualno raskinuti ugovor s tvrtkom koja im nabavlja cedeje [trabunjam]... Uglavnom, ima tu posla. A neznam zake, ali imam dojam da PCPLAY ekipa baš i nisu top-class radoholičari. :)
Izuzev toga, mislim da je teško da ćemo vidjeti više hardwarea u PCPLAY-u, iz jednostavnog razloga što za tu svrhu postoji časopis VIDI...

I oh, ako sam dobro zapamtio, kad Babić ode kući u Konjščinu, prisiljen je biti na dial-up tako da devedej mora ostati zbog njega! ^^

EDIT: 4444 posta, lul.
Istina je da imamo Vidi, ali ipak Vidi obuhvaća podosta što se tiče od hardwarea, u PcPlayu par stranica više o hardwareu sigurno neće škoditi Vidiju, samo će poboljšati kvalitetu PcPlaya. A što se tiče ekipe iz PcPlaya... treba zasukat rukave, a i ne samo oko časopisa, trebali bi napraviti nešto i oko portala: viewtopic.php?f=12&t=34358 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=12&t=34358)

Deadwalker
05-04-2010, 12:08
Slazem se vecinom s Grimovim konstatacijama. Portal treba hitan redizajn i aktivniji rad na njemu, dok za casopis su kritike vrlo dobro argumentirane.

kulamasta
05-04-2010, 13:06
Nadam se da nece u bugu procitat tvoj post pa izbacit 100 stranica i prodavat 60 za 30 kn...

Jer citateljima u u HR je to tak sve isto...

Pa Bug i ima toliko stranica.
Svaka druga stranica im je reklama.

Kako bi rekli politicari govoris neistine ili po naški lažeš...

Najnoviji bugovac, broj 209 ima 170 strana i od toga reklama je ukupno 35 strana!

Strana bez reklama je 135!

bezimeni
05-04-2010, 16:16
Da bi usporedili bilo bi dobro da netko prebroji ukupni /reklamni/sadržajni boj stranica u PC playu pa da stavimo odnosu uloženo/dobiveno u odnosu na BUG.

kulamasta
05-04-2010, 16:41
Ne kupujem PC Play pa ce to netko drugi morat ucinit...