PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dugoročne prednosti računalnog GAME-inga



GODSKILLER
23-03-2010, 17:17
Osnovna stvar kod ovog našeg računalnog igranja je strpljenje,znači stripiš se godinu ili dvi i nakon toga kupiš računalo.Dobio si relativno jak a ne skup hardware,s kojim igraš sve te igre koje si propustio u te dvi godine pauze.Dok se zabavljaš sa tim igrama s kojima si u zaostatku imaš same dobitke;

-igre su već dosta dugo na tržištu znači cijena im je kudikamo niža nego normalno u trenutku izlaska,kod konzola je to puno sporiji proces,primjer igra Brother In Arms 3,za računalo možeš kupiti za 30 kn a za konzolu nema ispod 150 kn(Engleska),izašli su recimo patch-evi koji ispravljaju nedostatke,znači za malu lovu maksimalni užitak.
-kvaliteta vizualna je puno bolja nego kod konzola,ove konzole se nazivaju kao nex-gen.koliko se ja sičam obečavali su full hd rezu u igrama a dobili smo 1280x720 pa čak i manju,a najgore što kod multiplatform igara znači i za pc i za konzole imamo situaciju da ista igra na konzolama ide na 1280x720 an a računalu možeš staviti rezu koju god hočeš pa i onu najveću 2560x1200.
-računalu se spotiče što tribaš kupovati svake godine nove djelove poradi zahtjevnog software-a,ali zaboravljaju da kad bi igrali te igre na konzolaškim rezama triba nam hardware koji je čak jeftiniji od kupovine same konzole.2007 godine kupio novi pc(E6750 2,66,2GB DDR2,1950GT 256MB) sa takvom postavom sam se dobro naigrao u protekle dvi godine,jedina igra koje je stvarala problem je Riddick nije uopće iz neko razloga bila igriva čak i u meniju broj fps bio niži od 5.listopad 2009 godine napravio upgrade grafe na GTX260,a u studenom još dodatne 2GB memorije(dobro prošao sa memorijom jer platio 100kn po komadu a sad je duplo).

-ja sam u takvom zaostatku sa igrama da ja naredne dvi godine da igram stare naslove nomoram kupovati ništa od novoga,već je izašao novi Bioshock a nisam odigrao ni stari,Stalker već treći a ja još ni prvi,FEAR,ORANGE BOX,Titan Quest,itd,itd.

-nemogu reći da nisam igrao sve te naslove ali sve je to bilo samo par sati isprobavanja da eto vidim kako sve to funkcionira,jedino CRYSIS oba do kraja isprobavanje odradio.U zadnjih godinu i pol odigrao većinu igara koje su izašle prije nego kupio računalo i što je najvažnije nisam se morao misliti o zahtjevnosti a ovisno od igre svaka je imala neku svoju čar u audiovizualnom doživljaju kao i u samo gameplay-u.
Samo da spomenem FAR CRY+patch 1.30 igra izgleda bolje nego većina novih naslova:

BIA:Road To hill 30
BIA:Earned In Blood
XIII(fenomenalna igra koju budem opet zaigrao)
Max Payne 2:The Fall Of Max Payne(staro a odlično)
Commandos Strike Force
Quake 4
Star Wars Republic Commando
project Snowblind
Star Trek Elite Force II
Prince Of Persia :The Sands Of Time
Red Ocean
Rogue Trooper
Call Of Juarez(ova igra je jednostavno fenomenalna,dobro kad je izašla bila je zahtjevna ali sad..........)
T.R.O.N 2.0(a tek ova igra s obzirom da se radi u računalu ima jednostavnu grafiku koja je jednostavno bezvremenska)
Total Overdose(ovu igru jednostavno morate odigrati t0iFXPgV ... re=related (t0iFXPgV29c&feature=related))

Ma zaključak je da se konzole mogu sakriti u odnosu na računalo ali najbitnije je mnogim igrama dati šansu jer sve te recenzije su u biti subjektivne i dok ne probaš neznaš,a kad probaš onda vidiš koja luda igra a da sam slušao recenziju propusti bih biser od igre.

Kod računalnih igara je specifično što starenjem mogu čak i dobiti na vridnosti jer u trenutku izlaska možda su bile malo hm previše hardware-a gladne međutim vrime prolazi hardware dolazi a igra samo čeka svoj trenutak da vas oduševi,dok kod konzola imamo situaciju da se programeri tek upoznavaju sa mogućnostima tako da dobar dio igara jednostavno bude bezvezan u odnosu na svoje nastavke nako nekog vrimena nakon što programeri ovladaju konzolinim mogućnostima.

:pray: RAČUNALO JE ZAKON :pray:

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 17:18
http://xkcd.com/606/

Aral
23-03-2010, 17:29
A ne :)

Raz
23-03-2010, 17:36
RAČUNALA SU ZAKON!

*5 years later*

Ajme, na šta sam ja potrošio te silne pare...

Arbiter of Change
23-03-2010, 17:41
Računala će biti još bolja kad, tj ako, dođe taj jedan period tehnološke stagnacije za koji su mase mislile da je došao kad se pojavio Crysis, ali ne, morali su početi izbacuvati đinđe minđe ala DX11 i sličnim stvarima. Do sada je zapravo bilo jako gadno jer su se stvari prebrzo mijenjale i trebali su ti redoviti upgrejdsi borbene mašine ako si mislio nastaviti igrati na max sve nove igre.

ScorpiuS
23-03-2010, 19:06
Slažem se da je ogroman problem sa računalima to da se koriste prevelike reze.

baldrick_
23-03-2010, 20:41
-računalu se spotiče što tribaš kupovati svake godine nove djelove poradi zahtjevnog software-a,ali zaboravljaju da kad bi igrali te igre na konzolaškim rezama triba nam hardware koji je čak jeftiniji od kupovine same konzole.2007 godine kupio novi pc(E6750 2,66,2GB DDR2,1950GT 256MB) sa takvom postavom sam se dobro naigrao u protekle dvi godine,jedina igra koje je stvarala problem je Riddick nije uopće iz neko razloga bila igriva čak i u meniju broj fps bio niži od 5.listopad 2009 godine napravio upgrade grafe na GTX260,a u studenom još dodatne 2GB memorije(dobro prošao sa memorijom jer platio 100kn po komadu a sad je duplo).

kako je nabrojani hardware jefiniji od konzole? plus, sa takvim hardwareom možeš igrati mnogo novije igre od onih nabrojanih..

slažem se sa onim što pingvin kaže, meni je veliki gušt (maltene isti koliko i samo igranje) pričanje o tome.. evo, sad igramo awakening, i onda razgovori u stilu ''jel si ubijo arhitektu; kolko je jak onaj massacre" i sl. toga ne bi bilo da uzmem i odigram awakening 3 godine posle svih

Outmind
23-03-2010, 21:27
Računala će biti još bolja kad, tj ako, dođe taj jedan period tehnološke stagnacije za koji su mase mislile da je došao kad se pojavio Crysis, ali ne, morali su početi izbacuvati đinđe minđe ala DX11 i sličnim stvarima. Do sada je zapravo bilo jako gadno jer su se stvari prebrzo mijenjale i trebali su ti redoviti upgrejdsi borbene mašine ako si mislio nastaviti igrati na max sve nove igre.

Ako situaciju danas usporediš sa situacijom pred 10 godina, činjenica je da su skokovi u napretku hardware-a proporcionalno manji. Baš sam neki dan gledao u jednom starom broju akera pile sa kraja 99-e. Ako si tada imao pIII na 500mhz, 64mb ram-a, 8GB hdd i 32mb grafičku bio si car. Dvije godine nakon toga sam ja kupio svoj drugi komp - p4 na 2ghz (4x veći radni takt), 60gb hdd (7x veći kapacitet), 512mb ram-a (8x više momorije) te 128mb g force titaniumku (4x više video momorije). Svoj sadašnji komp sam kupio u prosincu 2007-e, i ne mogu ustvrditi da su računala u te 2 godine postala proporcionalno miniimalno 4x jača.

rudeboy95
23-03-2010, 23:31
Ha, ko je vidio družit se sa gamerima. Brate, meni bi odma izbacili iz društva kad bi vidili da baljezgam o indie igrama i sl. Oduvijek sam odvajao gaming od privatnog života i sličnih stvari, tako da za mene nema ove mane kod tog lagga od 5 g. E, moram odigrat pun k igara, pogotovo total overdose, tron, uzest orange box, hellgate london, worlfd of goo i jos puno, puno, puno igara. Kako je dobar osjećaj kad znaš da nemoraš nužno imat gaming rupu.

Sgt. Bull
23-03-2010, 23:36
Oduvijek sam odvajao gaming od privatnog života.
:pray:

Systematic Reverse
24-03-2010, 11:11
lold

baldrick_
24-03-2010, 15:13
Ha, ko je vidio družit se sa gamerima. Brate, meni bi odma izbacili iz društva kad bi vidili da baljezgam o indie igrama i sl.
onda ti je to društvo baš retardirano.. da viš moju ekipu, ja sam jedini koji igra avanture i stare rpg-ove, jedan prati scenu i komercijalan je gamer, igra sve što izađe. treći ima xbox i nabija nam na nos kako je igrao brutal legend.. četvrti gleda vesti i čita recenzije, pa onda ponavlja ono što je čuo iz njih, al zato dobro sluša, pa možeš da mu trabunjaš kolko oćeš. . petog sam napalio na mistolike igre. šesti igra pucačine i dragon age. samo šteta što su cure gejmerke jako retke, voleo bih i sa njima da popričam o tome.. mada im je zanimljivo seksanje i veze u dao. i tako, kad je izašo awakening, igrasmo smo ga nas četvorica, i to su posle apsolutno do jaja spike.. moja poenta je da ti je to društvo retardirano, izbace te iz društva jer imaš drugačiji ukus.. gde si ti zapao, crni rudeboyu.

Rang€r
24-03-2010, 15:19
lol

kulamasta
24-03-2010, 15:22
Ha, ko je vidio družit se sa gamerima. Brate, meni bi odma izbacili iz društva kad bi vidili da baljezgam o indie igrama i sl.
onda ti je to društvo baš retardirano.. da viš moju ekipu, ja sam jedini koji igra avanture i stare rpg-ove, jedan prati scenu i komercijalan je gamer, igra sve što izađe. treći ima xbox i nabija nam na nos kako je igrao brutal legend.. četvrti gleda vesti i čita recenzije, pa onda ponavlja ono što je čuo iz njih, al zato dobro sluša, pa možeš da mu trabunjaš kolko oćeš. . petog sam napalio na mistolike igre. šesti igra pucačine i dragon age. samo šteta što su cure gejmerke jako retke, voleo bih i sa njima da popričam o tome.. mada im je zanimljivo seksanje i veze u dao. i tako, kad je izašo awakening, igrasmo smo ga nas četvorica, i to su posle apsolutno do jaja spike.. moja poenta je da ti je to društvo retardirano, izbace te iz društva jer imaš drugačiji ukus.. gde si ti zapao, crni rudeboyu.

A gdje si ti pobogu zapeo! :rotfl:

Jedan nabija drugom na nos jer je igrao brutal legend :rotfl:

Jel ima u tvome drustvu koj pravi muskarac?

Jel si se ikada pitao zasto su cure gejmerke jako rjetke?

ScorpiuS
24-03-2010, 16:42
Pa pogledaj kakve igre su najbolje pa mi reci zašto imamo malo cura gamera. Iako ne govorim da curu nebi smjele zanimati pucačine i trkačine, njima je to ipak malo više odbojno nego nama pravim moškima.

Treba napravit jedan Barbie in a Barbie world FPS pa ćeš vidjet kako naljeću ženke u gamerski svijet :D

kulamasta
24-03-2010, 18:30
Žene žele muža koji ce uzet koplje, sjekiru, luk i strijelu, nož i otić u šumu i doma se sav krvav vratit sa plijenom!

A ne da lovi piksele po ekranu!


Njima treba muško, njima treba man!

ScorpiuS
24-03-2010, 18:49
Njima treba JA!

rudeboy95
24-03-2010, 20:07
Ha, ko je vidio družit se sa gamerima. Brate, meni bi odma izbacili iz društva kad bi vidili da baljezgam o indie igrama i sl.
onda ti je to društvo baš retardirano.. da viš moju ekipu, ja sam jedini koji igra avanture i stare rpg-ove, jedan prati scenu i komercijalan je gamer, igra sve što izađe. treći ima xbox i nabija nam na nos kako je igrao brutal legend.. četvrti gleda vesti i čita recenzije, pa onda ponavlja ono što je čuo iz njih, al zato dobro sluša, pa možeš da mu trabunjaš kolko oćeš. . petog sam napalio na mistolike igre. šesti igra pucačine i dragon age. samo šteta što su cure gejmerke jako retke, voleo bih i sa njima da popričam o tome.. mada im je zanimljivo seksanje i veze u dao. i tako, kad je izašo awakening, igrasmo smo ga nas četvorica, i to su posle apsolutno do jaja spike.. moja poenta je da ti je to društvo retardirano, izbace te iz društva jer imaš drugačiji ukus.. gde si ti zapao, crni rudeboyu.
Brate, ja se ne družim s njima. Ja sam rekao da se družim sa non-gejmerima. Uzeo sam za primjer ove retaje iz razreda koji svi igraju FPS-ove i sl. gluposti... Ja u životu nisam upoznao likove koji istražuju indie igre i slično.. A čak i da ih upoznam, nebi se družio s njima jer gameri obično ne izlaze, bar ne ovi moga godišta.

My point is, igraj i ne zamaraj nikog drugog sa gejmanjem.


Njima treba muško, njima treba man!
Njima treba Sova.

baldrick_
24-03-2010, 20:17
jel moraš da izađeš u grad s nekim da bi se družili? kućne posete



Ha, ko je vidio družit se sa gamerima. Brate, meni bi odma izbacili iz društva kad bi vidili da baljezgam o indie igrama i sl.
onda ti je to društvo baš retardirano.. da viš moju ekipu, ja sam jedini koji igra avanture i stare rpg-ove, jedan prati scenu i komercijalan je gamer, igra sve što izađe. treći ima xbox i nabija nam na nos kako je igrao brutal legend.. četvrti gleda vesti i čita recenzije, pa onda ponavlja ono što je čuo iz njih, al zato dobro sluša, pa možeš da mu trabunjaš kolko oćeš. . petog sam napalio na mistolike igre. šesti igra pucačine i dragon age. samo šteta što su cure gejmerke jako retke, voleo bih i sa njima da popričam o tome.. mada im je zanimljivo seksanje i veze u dao. i tako, kad je izašo awakening, igrasmo smo ga nas četvorica, i to su posle apsolutno do jaja spike.. moja poenta je da ti je to društvo retardirano, izbace te iz društva jer imaš drugačiji ukus.. gde si ti zapao, crni rudeboyu.
Jel ima u tvome drustvu koj pravi muskarac?

pa nijedan od nas ne lovi divljač.. mi smo ti više kao oni geekovi iz američkih filmova, samo ne toliko ružni i jadni.

rudeboy95
24-03-2010, 20:20
U gradu su bičarke. :D

Ne, moji ovi su obično kod mene preko tjedna, ali nekako mi je jednostavno glupo da budem doma u subotu.. bilo sa prijateljima ili bez njih.

kulamasta
24-03-2010, 21:02
Bičarke su zakon!