PDA

Pogledaj cijelu verziju : siemens adsl A-100-I



Lightning Divinity
13-07-2006, 18:24
E sad ovako...

Konekcija mi radila normalno nekih10 mjeseci i prije 4 tjedna mi je konekcija počela pucati sama od sebe nakon par minuta na netu..

Ona ikona Local Area Connection mi pokazuje..

http://img478.imageshack.us/img478/9297/adsl26ep.jpg

Provjerio sam žice sve normalno spojeno.. ništa čudnog nema.. ponovno nasnimio desetak puta i opet isto.

Ako imam sreče nakon N-tog spajanja me više ne prekida.
Dali je problem u modemu kojeg sam dobio od Hitler coma? :kill:

goGAMERo
13-07-2006, 19:06
Meni se taj prozorčić javlja, kada bude neko sranje s providerom! :roll:

v4MP1r3
13-07-2006, 20:11
ok ja sam magistriro T-Kom sranja (free sexyfon 0800 9000)

da ti kazem, ovo sto te izbaci ima veze s modemom, to ti je problem u vezi, te ima veze s napajanjem modema...

ovako, naucio sam 1 stvar kod fucking modema...

modem ti rikne (dodje do slabog napajanjea i veza pukne) pri svakom putu kada neka druga stvar isto ustekana na taj utikac "povukne vise struje"...

da istina je, meni je rikavao

1. kada je klima vise povukla
2. kada se komp startao te povuko vise
3. kada sam igrao GW na pocetku pri startanju, i odna pukne veza...

DAKLE rijesenje je jednostavno...

provuci jednu drugu zivu koja je sama ustekana u sklopku do modema i nebi trebao imati problema...

ili, ustekaj modem SAM u jednu uticnicu a sve ovo drugo zastekaj u neki kabel i u DRUGU uticnicu...

ok, a onda postoji i ovaj problem koji se javlja i ti ga ne mozes rijesiti...

pucanje veze u prometu zbog prevelike udaljenosti,
naime svaki puta kada povecaju brzinu, smanji se krug dostupnosti, te ce na kraju samo oni u okrugu od 3km imati DSL (od te centrale)...
ja ne znam kako oni to smatraju popraviti, a i to je moja velika briga, jer bi ja svaki dan mogao ostati bez DSLa zbog udaljenosti (tocno na granici)

E pa da, ili mozes napraviti ono 1 sto sam predlozio, ili ovo 2... moliti se svome bogu da ti DSL bude sto duze radi...

i da, ako ti ovo 1 ne pomogne a neces se moliti, zovi njihov sexyfon, nekada nesto poprave

SEXYFON 0kn za T-Com usere
0800 9000

Lightning Divinity
13-07-2006, 21:07
Jedino šta i radim je Molitva.. ako izdrži 10 minuta znam da če ostat spojen..

Što se seksi telefona tiče njihovog.. iz iskusva znam da onaj s druge strane telefona u večini slučajeva nema pojima o ničemu.. samo klima glavom i kaže bit če sređeno. :killyou:

Eto sad sam uspio nakon 12 pokušaja uspostaviti kakvu takvu vezu... Prva 2 sata od kako zapalim komp ne drži ni 5 minuta veza.

Majku im njihovu..

v4MP1r3
13-07-2006, 22:35
nemate ista osim prijaviti kvar, oni vam resetiraju neki god-damm-it stvar na centrali i onda proradi...

Lightning Divinity
14-07-2006, 15:16
Mislim da sam izolirao problem... majku mu a ja tu tjednima razbijam glavu..

Local area conection, Properties, General kartica, Configure (modem), Power menagment kartica -> Allow the computer to thurn off the device to save power {OFF} :D

Nadam se da je u tom grmu ležao zeko.. bolje se pomučit i sam otkrit problem nego da mi oni tamo još više zaseru stvar.

Siege
21-07-2006, 20:45
Ja imam problema sa ADSLom, stalmo mi veza puca, ostanem konektan ali nema prometa pa se trebam diskonektat i ponovno konektat. Nekad sam konektan po par sati a nekad po par minuta. Modem je od ELCON-a. Bili su iz T-COM-a 3 puta i još uvjek zeza. Promjenio sam žicu, hladim modem i adapter ali još uvjek ništa. :-x