PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolji omjer cijene i kvalitete...



MoD
21-03-2010, 12:37
Molim pomoć oko odabira laptopa (najboljeg za tu cijenu) u rangu od 4000 do 5000 kuna.
Hvala unaprijed!

C
21-03-2010, 18:27
Ciljaj na Pavilon-a od HP-a, oko 5K je, ne znam sada točno, ovisno o trgovinama, ali ne možeš dobiti bolje za te pare na cijelom ovom svijetu.

Niko Bellic
21-03-2010, 19:10
Imaš Acer laptop za te pare da radi k'o zmaj! :thumbs2:

MoD
21-03-2010, 19:13
@C: Hvala na sugestiji, samo... Na kojeg točno Pavilion-a misliš?
Ako netko ima drugačije prijedloge neka ih slobodno objavi... :D

W3DR4N
21-03-2010, 20:35
Izbjegavaj firme Acer i HP. Za neku kvalitetu, obrati se Dellu ili Toshibi.

C
21-03-2010, 21:32
Da, ali za te pare može dobiti veliku kvalitetu i igrati tetrisa, ili dobiti dobru konfu bez vanjske kvalitete.
Npr. ja sam kupio Acera u vrijednosti za 8K, dobio sam ga za 7K, derem sve sa njime, a da sam za te pare uzeo Della ili Toshibu, malo sutra bi igrao na visokim detaljima, u biti, na nikakvim detaljima ne bi igrao. Sa HP-om je ista stvar. Ima serija koje su kvalitetne i dobre konfe, ali za 5K možeš dobiti laptop s kojim nećeš ništa moći igrati, a imati ćeš vrlo dobru kvalitetu materijala samog laptopa. Recimo moj Acer jedino ima polirani materijal koji me živcira, ali je i dalje dobar, a po konfiguraciji još bolji. A kvaliteta izrade, sigurno nećeš skakati po njemu...

Uvijek se trebaš raspitivati i znati o konfama, da bi odlučio koji uzeti.
Negdje sam se već bio raspitivao za Pavilona od 5K za frenda, pa potraži moje postove. :)

T3rm1n4t0r
20-04-2010, 22:32
ja se slažem sa wedranom, nezz imal takvo nešto u hrvatskoj ali pokušaj nać imaš neke firme nazoveš telefonom i odabiraš konfiguraciju kakvu želiš.




































P.S. Ako uzimaš npe. procesor Dual Core 2.8 neka ti RAM bude makar 2GB da nebi bilo problema!

C
21-04-2010, 08:54
Nije ti baš tako...
Laptopi se prave po serijskim brojevima u kojima je opisano koje komponente ima. I kada kupuješ laptop, osim modela, npr. HP 99999, taj broj je broj modela, izgleda i sl., međutim ti kada kupuješ trebaš reći i Part Number koji je recimo LX.2414-23425NG, drugim riječima za svaki laptop imaš ponuđene konfiguracije, svaka ta dva broja označavaju jedan part, recimo za model "99999", prvi broj je "24", to je recimo Intel T9500 procesor, druga dva broja su "14", to je recimo VGA od ATI-a Radeon 4650HD, i tako redom, i odabereš koju ćeš konfiguraciju, ne možeš si klepati koje hoićeš komponente.

Ako baš želiš složiti sebi komponente, umjesto 5k, istu konfiguraciju po svojoj želji ćeš platiti do 10k KN, što je neisplativo totalno. Znači, ako imaš složenu mašinu, platiš je 5k, a ako ti želiš da ti slože te komponente po želji, i neka budu iste te u vrijednosti 5k, platiti ćeš puno skuplje, npr. 10k. Takvi laptopi bez problema dostižu danas cijenu do 20.000 KN, tj. laptop koji kupiš "s komponentama po želji" ćeš platiti npr. 10k, a istu tu konfiguraciju već složenu ćeš dobiti za npr. 6k.

Inače, konfiguracija koja bi te zadovoljila bi bila dovoljna od Intela, dvojezgreni, 2.0 GHz-a i 3 GB-a RAM-a, naravno uz neku noviju ATI ili nVidia grafičku karticu. Ako ne misliš igrati može i 2 GB RAM-a na AMD CPU-om, ali ono bitno jesti, jemoj gledati GHz-e od CPU-a, evo ja recimo imam 2.0 GHz, sa Fron Side Bus-om od 1066 i bolje se naigram od onih koji imaju laptop s 2.8 GHz-a, to je česta greška, recimo moj frend ima Centrino neki stari od 2.2 GHz-a, 3 GB RAM-a i neku integriranu VGA, dok mu se podignu novi XP windowsi prođe nova godina koliko je taj CPU osakaćen...

T3rm1n4t0r
21-04-2010, 17:17
nisam ja mislio na to, Acer ima xtra serija al sam zaboravio napisat Acer Aspire, a nisam mogo editirat, a za HP neam pojma pošto se sa njim nisam susreto, al ipak mora i Dell i Toshiba imat neku seriju koja je ko qrac

C
21-04-2010, 19:41
Ma svi imaju OK serije, samo je pitanje koju ćeš uzeti i koja ti treba.
A cijena ovisi i o trgovinama, pa se prije kupnje čuješ s mogućim i potencijalnim prodavačima, i vidiš koji ti je najjeftiniji, robu ćeš dobiti svakako istu, teško (tj. nikako) da takve komplicirane komponente mogu biti fuš ili izrada na crno.

T3rm1n4t0r
21-04-2010, 20:36
to je tačno, ali ako tebi treba neka mašinetina za Battlefield 2 Bad Company to je druga stvar, ali ako tebi treba neka kanta za surfanje po netu a ti bi na nju assassins creed to je druga priča

C
21-04-2010, 22:37
Pa da, bira si za šta mu treba. Iako za 5k može dobiti dobru mašinu, većinom bez VGA koje nisu Bog zna šta za igre, on odlučuje, ne znam ja za šta njemu treba.