PDA

Pogledaj cijelu verziju : Case under mineral Oil & Water



Shaka
16-03-2010, 15:28
ovako naisao sam na ovaj zanimljivi site sa PCom pod mineralnim uljem

-sad mene zanima dali se to isto moze napraviti sa destiliranom vodom?naime imam jedno staro racunalo pa bi bilo fora to ispod vode drzati =)

http://www.pugetsystems.com/submerged.php

ovo je clanak pa bacite oko malo...

RIDER32
16-03-2010, 17:20
Destilirana voda? :rotfl: pa nepiše bezveze tamo mineralno ulje, ono ne provodi struju a voda itekako provodi struju. Bolo bi vatrometa :wink:

Shaka
16-03-2010, 17:43
Destilirana voda? :rotfl: pa nepiše bezveze tamo mineralno ulje, ono ne provodi struju a voda itekako provodi struju. Bolo bi vatrometa :wink:

obicna voda prenosi struju...destilirana ne provodi,di si bio u 5 razredu na kemiji? :fof:

hans
16-03-2010, 17:51
obicna voda prenosi struju...destilirana ne provodi,di si bio u 5 razredu na kemiji? :fof:

Koliko ja znam kemija se ući od 7-og osnovne, ali da destilirana voda ne provodi struju to je istina jer se u njoj nalazi samo voda i ništa drugo. U obićnoj vodi se nalaze minerali i nečistoće pa one provode struju.

Inaće destilirana voda je povoljna, ali ako se u njoj nađe i najmanja nečistoća napravi s**nje i da se zavlaći svugdje. Ljudi preporučuju mineralno ulje.

Bartuc
16-03-2010, 18:32
Meni se neopisivo sviđaju ti modovi sa mineralnim uljem. Izgleda pre savršeno i nemaš brige oko prašine, samo bad kad moraš piknuti novu komponentu :D To bi volio imati.

Yakuzas
16-03-2010, 19:45
Problem s uljem je da kad se jednom zagrije, mozes komotno ugasit komp na par dana da se ohladi, to moze funkcionirati jedino sa jako stedljivim komponentama koje ne rade 24/7, nego samo nekoliko sati u danu.

RIDER32
16-03-2010, 19:49
obicna voda prenosi struju...destilirana ne provodi,di si bio u 5 razredu na kemiji? :fof:
Ceko sam 7. razred. :P

Svejedno ja nebi ništa stavljo u vodu jer to opet nije cisti H2O.. ko zna šta se još prenese destiliranjem a i komponente su prljve i zaprljaju vodu...
Pogotovo ako još staviš ono za zrak pa ti voda otopi kisik i šta se još nađe u zraku.
Probaj neku starudiju ako oces pa nam javi iako se nebi igrao sa destiliranom... :)

Shaka
16-03-2010, 19:51
imam to u planu...stari athlon 750Mhz,256sdram i 20gb hdd,kad budem imao vremena budem nesto sklepao =P

Constantine
16-03-2010, 19:52
i meni isto,zbog prasine pogotovo,no kakvo je to za 24/7 sa radijatorom?

Bartuc
16-03-2010, 19:53
Nemoj HDD u ulje, on je mehanička komponenta. Jedino ako ga uspiješ potpuno izolirati od ulja.

Sickmanno1
18-03-2010, 19:10
Jednom davnom sam i sam bio zaigran za tako nesto, tak da sam dosta proucavao to. Problemi:

1. Ako koristite destiliranu vodu, problem je da ce vjerovatno kroz neko vrijeme sve otici u bananu.
2. Ako koristite mineralno ulje, pripremite se na malo veci izdatak. Ako se dobro sjecam kod nas u Cro litra mineralnog ulja kosta kojih 25-35kn (nesjecam se sad tocno). A treba vam barem 30 litara :(
3. Ako koristite kuhinjsko ulje :D (o da funkcijonira i tako xD). Najvec problem ce te imati sa temepratorom, a i neizgleda prevec lijepo kad je sve ultra zuto ^^

Uglavnom ako ima netko kakvih pitanja, mozda budem u stanju odgovorit :D

P.S. Nestavljajte przilicu pod vodu lol...

marijanovic
18-03-2010, 20:21
A recimo rabljeno motorno ulje?
Ono je jeftino.

A transformatorsko ulje?

Hm, sigurno ima još neprovodnih/izolirajučih tekućina.
Možda alkohol? ( :rotfl: )

RIDER32
18-03-2010, 20:30
A recimo rabljeno motorno ulje?
Ono je jeftino.
šališ se? Pa di ceš komp strpat u crnu kaljužu xD

marijanovic
18-03-2010, 20:48
A recimo rabljeno motorno ulje?
Ono je jeftino.
šališ se? Pa di ceš komp strpat u crnu kaljužu xD

Pa da se ne vide te sve ružne komponente. Ja bi to sve najrađe oklopio.
Rabljeno motorno ulje je sasvim ok. I onako svi vole crna kućišta.

Macolla
19-03-2010, 09:05
Alkohol brzo isparava stoga nevalja.

Čux
23-03-2010, 08:10
A recimo rabljeno motorno ulje?
Ono je jeftino.
šališ se? Pa di ceš komp strpat u crnu kaljužu xD

pa neće korišteno motorno ulje valjda meteat xD

Don Kihot
23-03-2010, 23:29
Ni jedno ulje nije trajno riješenje, osim ako će "akvarij" biti u vakuumu.

Uvjek se javlja problem higroskopnosti ulja, te nakon vremena ulje postane vodljivo,
a to nije nice...

RIDER32
24-03-2010, 14:45
A recimo rabljeno motorno ulje?
Ono je jeftino.
šališ se? Pa di ceš komp strpat u crnu kaljužu xD

pa neće korišteno motorno ulje valjda meteat xD
ne u novo ce... litra parsto kuna.. jeftino.. preporucujem shell :D

Bens
12-06-2010, 14:41
Kao prvo,destilirana voda provodi struju,ko je reko da ne provodi igra se životom.
Postoji DEIONIZIRANA voda,znači voda kojoj su odstranjeni ioni koji provode struju,te ta voda nema veze s destiliranom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Purified_water

ScorpiuS
13-06-2010, 00:38
Ajde, nije da si oborio neki rekord u bumpu teme, ali dobro si bumpao :D

BTW, šta fali ventilatorima?

Gwin
13-06-2010, 09:40
Kao prvo,destilirana voda provodi struju,ko je reko da ne provodi igra se životom.
Postoji DEIONIZIRANA voda,znači voda kojoj su odstranjeni ioni koji provode struju,te ta voda nema veze s destiliranom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Purified_water
right..

čitaj malo pažljivije ubuduće


Deionization does not remove the hydroxide or hydronium ions from water. These are the products of the self-ionization of water to equilibrium and therefore are impossible to remove.
http://en.wikipedia.org/wiki/Conductivity_(electrolytic)

High quality deionized water has a conductivity of about 5.5 μS/m,

daklem, nije problem da li obična/destilirana/deionizirana voda provodi struju, nego KOLIKO.. odnosno, da li se može upotrijebiti za izolaciju kompa..

Gwin
13-06-2010, 09:54
hmm. which gives me an idea..

cham3leon
13-06-2010, 09:56
Ni jedno ulje nije trajno riješenje, osim ako će "akvarij" biti u vakuumu.

Uvjek se javlja problem higroskopnosti ulja, te nakon vremena ulje postane vodljivo,
a to nije nice...

Ali zato bi trebalo to ulje mijenjati s vremena na vrijeme i ne bi smjelo biti problema.

IGoR_2803
18-06-2010, 14:37
hmm. which gives me an idea..

prosvijetli nas... :)

Gwin
18-06-2010, 15:28
kupi slijedeći broj vidija pa ćeš vidjet ;P

IGoR_2803
18-06-2010, 22:32
kupi slijedeći broj vidija pa ćeš vidjet ;P

baš bi i mogao... prošlo je već par godina da nisam kupio neki IT časopis... :)

KI KI
19-06-2010, 10:09
a ne VIDI :( daj u pcplay to stavi negdje :D

Gwin
19-06-2010, 10:51
pa s obzirom da se VIDI bavi hardverom, a PCP igrama, onda ne vidim na koji način bi strpao takav tekst u PCP??

KI KI
19-06-2010, 19:48
pa u pcp je jedna tema na 2-3 stranice neki put na kojoj pise gore u kutu hardware pa bi mogo staviti :D a i neda mi se kupovati i VIDI :( kolko god me zanima i hardware neda mi se kupovati + neam para jos i za to... ajd ako vec neces staviti u PCPLAY ajd onda barem ovdje stavi pod harware :D

Shaka
19-06-2010, 19:53
pa njemu je u interesu da ti kupis VIDI,kuiš? ako on to stavi ovdje u podforum onda nema nikakve koristi od toga i od njegovog truda?

zasto ti ne napises prm neki referat ili maturalni rad pa ga stavis na net da ga drugi vide i prepišu...

Ogg The Dogg
01-09-2010, 20:49
a jel ga se moze potpit u npr dizel? jel dizel provodi struju?

RIDER32
01-09-2010, 22:31
Rikne ti napajanje, bljesne osigurač u njemu i eksplodira ti cjela kuča.

Al prvo malo promisli prije postanja.

Možda plavi dizel nije zapaljiv? :)

cham3leon
01-09-2010, 22:39
Plavi dizel je samo dizel sa dodatkom boje. Ali inače dizel nije ni približno zapaljiv na iskru koliko benzin.

RIDER32
01-09-2010, 22:46
a neznam da je samo obojan radi prepoznatljivosti :)

al svakakve ideje vam padaju. najbolje stavite komp u akvari i popišajte se u njega :)

Gwin
01-09-2010, 22:47
polako.. oprema je nabavljena ;P

dvije konfe su spremne za kratki tečaj plivanja u slatkoj vodi

cham3leon
02-09-2010, 11:26
a neznam da je samo obojan radi prepoznatljivosti :)

al svakakve ideje vam padaju. najbolje stavite komp u akvari i popišajte se u njega :)

Samo boja, sigurno. Nema razlike između plavog i običnog, plavi je samo obojen kako bi se znalo da ide s popustom za gospodarske potrebe. Valjda da ne bi bilo preprodaje ili čega, jel?

Ogg The Dogg
02-09-2010, 13:29
kao prvo, tekucine ne gore, ali gore njihove pare. ako je napajanje dovoljno uronjeno nece doc do eksplozije. a sto se ti ce boje... obojen je ali ima i drugaciju energetsku vrijednost pa vjerojatno i gustocu. tak da i ako nije obojen svejedno ako te uhvati inspekcija mogu znat da je to plavi

RIDER32
02-09-2010, 13:55
Samo boja, sigurno. Nema razlike između plavog i običnog, plavi je samo obojen kako bi se znalo da ide s popustom za gospodarske potrebe. Valjda da ne bi bilo preprodaje ili čega, jel?
Da se npr nebi sipalo u osobna i teretna vozila tipa kamioni... stari je bio kamionđia cjeli život al nikad to nije radio.. za razliku od njegovih kolega :) a npr u traktore se smije sipat.
Usput uz to što je obojano u plavo ima i malo drugačija svojstva. više se dimi, drugačije smrdi i više oštečuje dijelove motora.

Aral
05-10-2010, 08:18
Is A Man Not Entitled To A Fantastic BioShock Case Mod? (http://kotaku.com/5655629/is-a-man-not-entitled-to-a-fantastic-bioshock-case-mod)
:pray: :pray: