PDA

Pogledaj cijelu verziju : SzP - Sir za Pizzu (+ kečap/šunka/špek itd.)



Bartuc
16-03-2010, 14:10
Odlomak 1:

Koji sir stavljate (vi ili vaša stara/stari/deda/baka) na domaću pizzu?

Ja stavljam Gaudu ili Podravec. Podravec mi je nešto finiji ALI imam problema sa oba sira. Stavim ga ispod šunke pošto mi je tako finije, ali uvijek se sir prvo rastopi baš kako treba i dok je još u peći se stvrdne i "posuši" :o Kako to spriječiti?SHtio bi da mi sir ostane mekan i da se fino rasteže, a to nikako da postignem.

Da li pečem na krivoj temperaturi!? Pečem cca 25 minuta na 250 stupnjeva... Ili je možda kriv odabir sireva!?


Odlomak 2:

Kakav kečap/umak koristite, dajte recepte!

Ja uzmem Pasiranu Rajčicu od 1L, izlijem je u posudu i malo razrijedim s vodom. U to stavljam prstohvat soli, žličicu vegete, jušnu žlicu šećera (da ubije kiselost), 2 prstohvata začina za pizzu (temelji se na origanu) i maslinovog ulja. Kečap ispadne BOŽANSTVEN!!!


Odlomak 3:

Koju šunku i/ili špek najviše volite na pizzi?

Meni je najfinija Tost šunka od Purisa. Pre genijalna šunka na pizzi, pogotovo kada joj rubovi lagano pocrne (zagore) :pray:

Špek stavljam samo starcima i to slaninu od Belja. Meni je slanina pre teška, ali njima je fina. Meni najbolje paše Hamburger špek ali njega nikada nemam tako da si slažem Vesuvio pizzu, a starcima Piccante. Mada pošto jedem onaj veliki crni protvanj što dođe s pečnicom, onda si znam 1/4 napraviti Piccante, a ostalo Vesuvio.






PS: Evo moje Pizze, to solo pojedem, kadkad ostane kriškica za doručak. Na slici se vidi kako je sir u tim "rezancima" umjesto da je fino rastopljen kako želim...


http://www.imagesforme.com/upload/10ba64c5.jpg

The Boz
16-03-2010, 14:17
Rastezljivost je primarno odabir sira, nemreš ni podravec ni gaudu uvjerit da ostane rastezljiva kad se ohladi.
Što se tiče rajčice, i ja uzmem pasiranu, dodam joj soli i origana, žlicu ulja i to je gotova stvar. Za protvajn pice mi je dva deci toga dosta i previše.
A šunke su mi najdraže one najjeftinije, koje se prodaju u vlastitom soku. Nema tu nekih fensi kerefeka, kavijar spika ili ičeg takvog.
I BTW, ja si sir naribam ispod I iznad šunke, i onda na to sve još ide jedan tanki sporadičan pokrov rajčice. Bogovito.

Frky
16-03-2010, 14:18
Stavi i gljiva! One će dati dodatnu vlažnost pizzi i tako ćeš riješiti problem sa sirom! Ali i ovisi o vrst sira!

Inače, neparvim baš pizze jer ima u gradu jedna predobra pizzeria, a kad radim nabacam svega i svačega što se nađe u frižideru, znači sir (čini mi se da je ementaler), šunke za pizzu, slanine, gljiva, maslina (isjeckane i razbacane svugdje naokolo)...

Azer
16-03-2010, 14:19
Ne bih znao, ne snalazim se u kuhinji, samo znam da kad moja stara napravi pizzu bude prefino. Izgleda slično kao i tvoja. Slistim i ja takvu tepisiju, nekad možda ostane. btw iste tepsije imamo.

edit: Ovo što je Boz rekao za sir, ispod i iznad. :pray:

The Boz
16-03-2010, 14:25
E, i da, zaboravio sam gljive. Šampinjoni su bog.
A vrhnje stavljam tek tu i tamo, kako mi padne.

Bartuc
16-03-2010, 14:27
@Boz, da nebude nejasnoća, ne stavim 1L kečapa na taj protvanj :D To je za 4 pizze, pošto nikada ne radimo samo jednu :D I da, također stavim i na šunku sira ali puno manje nego ispod šunke. Baš zato što mi se zapeče sir pa bude teško. Da ostane rastezljiv, onda bi natrpo gore sira ko da nema sutra.


Stari mi kaže da je Mozzarella odlična za pizzu, da se najbolje rasteže. Ali nekako mi Mozzarella nema okusa, ili se možda varam!?


@Frky, pizza iz restorana nikako ne može biti niti približno fina kao domaća. Može biti brutalno dobra, ali domaća je BOŽANSTVENA :pray:



PS: Da, i vrhnje mi je pod obavezno. Ali ne dok se peče, nego naknadno si znam staviti vrhnja na drugu četvrtinu pizze. Ko bi rekao da vrhnje može biti toliko genijalno na pizzi :pray:



EDIT: I da, meni sir iz peči izađe stvrdnut, a ne dok se već ohladi pizza. U tome je problemS:(

Frky
16-03-2010, 14:27
Vrhnje ide jedino ako je pizza puno ljuta i paprena (kulen, pršut, ....)!



@Frky, pizza iz restorana nikako ne može biti niti približno fina kao domaća. Može biti brutalno dobra, ali domaća je BOŽANSTVENA :pray:


Istina jer sam odlučuješ koliko i čega ćeš staviti, ali mi je za bijansu bolja u pizzeriji nego doma jer uvjek sjebem tijesto! Nebude baš pečeno zbog kiselosti umaka od rajčice dok u pizzeriji bude savršeno! Krušna peć FTW!!!

Azer
16-03-2010, 14:30
Šta vrhnje valja sa pizzom? Morat ću to staroj predložit. Znači kad napravi "slavonsku" (kulen, slanina...), da stavi vrhnje na 1/4 pizze?

Bartuc
16-03-2010, 14:31
Ne, kada si staviš komad u tanjur, onda kako jedeš si stavljaš malo vrhnja po zalogaju. Tako da vrhnje ostane hladno na pizzi. Nije to to kada se zgrije. Fenomenalna stvar. Probaj, svidjeti će ti se :D

The Boz
16-03-2010, 14:32
Nakon što je pizza gotova stavi si na komad žlicu vrhnja. Nikako ne stavljati vrhnje dok se peče.

hansi
16-03-2010, 14:33
Ne bartuc, to se napravi tako da prvo staviš tjesto u pečnicu da se zagrije, kojih 3 minute, naravno da odmah staviš kečapa, onda NAKON toga staviš šunku, sir i ovo ostalo... To na brzinu pospeš, pa onda vratiš u pečnicu i raspališ i stalno gledaj u nju. Kada vidiš da tijesto poprima malo tamniju boju, pojačaj malo, i onda tako minutu, pa izvadi.

Frky
16-03-2010, 14:33
Vrhnje se nestavlja preko cijele pizze jer zbog topline pizze vrhnje postane vodnjavo, znači uzmeš komad pizze i lagano mažeš vrhnja po svojoj želji!

EDIT: Prestigo me Bartuc!

Bartuc
16-03-2010, 14:39
Ne bartuc, to se napravi tako da prvo staviš tjesto u pečnicu da se zagrije, kojih 3 minute, naravno da odmah staviš kečapa, onda NAKON toga staviš šunku, sir i ovo ostalo... To na brzinu pospeš, pa onda vratiš u pečnicu i raspališ i stalno gledaj u nju. Kada vidiš da tijesto poprima malo tamniju boju, pojačaj malo, i onda tako minutu, pa izvadi.


Baš sam danas starome rekao da kako bi bilo staviti sve na pizzu, a zadnjih 10 minuta dodati sir tako da se samo rastopi. Na kraju ispada da ideja nije loša.


Cura kaže da će probati napraviti pizzu sa onim tost sirom u listićima. Baš me zanima kako bi to bilo. Inače je taj sir turbo fin kada si složim tost sendvič. On je baš napravljen da ostane fino rastopljen, a okus je intenzivniji od Podravca/Gaude i sl. Mora da je dobar na pizzi!?


PS: O ovakvom siru pričam...


http://www.belje.hr/proizvodi/images/buco/toast_sandwich.jpg

Constantine
16-03-2010, 14:42
ja nikad u zivotu nisam jeo domacu pizzu koja je bolja od one iz pizzerie :(

Azer
16-03-2010, 14:43
Hvala! Sutra na jelovniku - pizza.

Što se tiče sira u listićima, PREBOGOVSKI se otopi kad si složim "topli sendvič", mogao bi dobro stojati na pizzi.

@Constantine

Zavisi tko pravi, recimo moja sestra pravi katastrofa pizze, no stara kad složi, ne bi mjenjo ni za najbolju talijansku pizzu.

Arbiter of Change
16-03-2010, 14:47
ja nikad u zivotu nisam jeo domacu pizzu koja je bolja od one iz pizzerie :(
I ne može biti bolja kad su drugačije... osim ako ti kod kuće isto nemaš krušnu peć. :)

Bartuče, malo je ta pizza zagorena po rubu... dobro, nukana je, ne zagorena. Krajevi ti trebaju biti deblji i u biti stvarati pregradu između sadržaja pizze i ruba ovog u čemu pečeš (padela?). Naravno, ništa ti ne smije biti na tom rubom pojasu jer će ti to sve zagorjeti.

Bartuc
16-03-2010, 14:53
@betatester444

Da istina. Ja i stara radimo pre savršene pice. Čak je i sir jebeno fin iako ga ja želim rastopljenog :D Stari je jednu ujebao i od onda nije radio picu. Ali nije on kriv, stavio je neke masline koje su imale okus po automobilskim gumama tako da je čitava pica smrdila. Ali prije toga je također radio jebene pice.


Inače sam bio u stotinama picerija po čitavoj hrvatskoj, bilo je finih, loših, fenomenalnih, ali niti jedna nije bila niti do gležnja domaćoj. Najbliže domaćoj se približila pica u Oroslavlju (picerija Oro-Goro) i pica u Opatiji (mislim da se picerija zvala Boskajola, ali nisam ziher), ali opet niti blizu domaćoj :pray:


@AoC

Namjerno ostavim tako. Obožavam kada mi šunka po rubovima zagori pošto ima pre jeben okus. A rubovi zagore samo točno uz taj gornji rub pošto se kečap primi za protvanj. Ali to je žrtva tako da su mi i rubovi sočni sa kečapom i sirom :D

Staroj u zadnje vrijeme punim rubove dok pečem picu, odlično ispadne :pray:

Azer
16-03-2010, 15:13
Masline nikada niti ne stavljamo na pizzu, jer nitko nije fan maslina. Gljive su must have na domaćoj pizzi. Najbolja pizza koju sam probao (u nekom restoranu) bila je u Splitu, restoran/pizzeria "kod Mirkeca" ili "kod Mirka" ili nešto tomu slično. Na rivi je to bilo ako se ne varam. Pizza je bila P R E S A V R Š E N A.

croat1gamer
16-03-2010, 15:31
Neko tjesto, generalno moze biti svako.
Ima neki sos za pizzu od podravke, sadrzi gljive i tako to, ali njih se rijesim jer nemaju nekakav okus.
Slijede 2 mozzarelle, vrlo debeli sloj.
Tucet sampinjona.


Mislim da sam pravilnu pizzu koja sadrzi meso jeo prije ~2 godine.
Nema do kombinacije mnogo gljiva + mnogo sira.

Azer
16-03-2010, 15:33
Pizza bez mesa mi nije...pizza.

Ali, sto ljudi sto ćudi.

Razzarach
16-03-2010, 15:45
Mozarella FTW!
al fakat, ni jedan nije tako dobar...

streetrace777
16-03-2010, 15:59
Pomijesaj mozzarelu i gaudu pa probaj. Ja sam dok sam radio u pizzeri, i mi smo stavljali samo gaudu koja je bila rastezljiva ali onda smo poceli uzimat od jednog lika iz italije posebno pakiranu vec pri izradi mjesanju mozzarelu sa gaudom cini mi se :)

Bartuc
16-03-2010, 16:03
Znači dobra je Mozzarella. Moram probati napraviti picu s njom, osobno sam mislio da je taj sir bljutav pa da nije nešto na pici. Šampinjone rijetko stavljam pošto ih uglavnom zaboravim kupiti :D Ali fino daju sočnost pici, budem si i njih kupio sljedeći put (ako ne zaboravim xD).


PS: Na dalje pišem pica, ne pizza! Lakše je :D

Constantine
16-03-2010, 16:04
ja nikad u zivotu nisam jeo domacu pizzu koja je bolja od one iz pizzerie :(
I ne može biti bolja kad su drugačije... osim ako ti kod kuće isto nemaš krušnu peć. :)

Bartuče, malo je ta pizza zagorena po rubu... dobro, nukana je, ne zagorena. Krajevi ti trebaju biti deblji i u biti stvarati pregradu između sadržaja pizze i ruba ovog u čemu pečeš (padela?). Naravno, ništa ti ne smije biti na tom rubom pojasu jer će ti to sve zagorjeti.
ma nije meni ona losa,dobra je,ali nije to to,kao da jedem neko tijesto sa dodacima a ne pizzu,doduse ova od bartuca izgleda bozanstveno.

TeraBajt
16-03-2010, 19:20
bas je danas stara napravila picu.

Azer
16-03-2010, 19:38
Ja sam svoju nagovorio da sutra napravi pizzu. Moram kušat to sa kajmakom (vrhnjem, jeli).

Bartuc
16-03-2010, 19:45
Hmm, u mojoj knjižici je kajmak =/= vrhnje. Pica s kajmakom ziher ne valja, to je za pljeskavice i sl. Baš si zemi plavo vrhnje od Dukata ili Megle. Megle ima finiji okus ali zna biti strašno vodenasto, dok je Dukat uvijek tvrd ko... kamen.

Devil Dog
16-03-2010, 19:47
Bartuc, za sir, odi u ducan i nek ti narezu na listice, nemoj ribat i stavljat na pizzu, iako se u mojem slucaju i ribani rastopi, mozda je stvar u pecnici...

McPingvin_v2.0
16-03-2010, 19:56
Ne, nije do pećnice, do temperature je :P

Bartuc
16-03-2010, 19:59
@Devil Dog.. Briješ da je zbog toga :o Hmm... Moram probati. Vjerojatno bi se bolje razlio ako ga stavim u komadu. Odlična ideja :friends:



@MC, ima i u tome nešto. Prije cca 2 mjeseca sam kod frenda jeo picu. On ti napravi full rijetko tijesto (miješa ga kuhačom koliko ide i tu stane), razlije ga u protvanj i stavlja najobičniju ribanu Gaudu. To peče isto kao i ja 25 minuta, ali on peče na 180 stupnjeva. Ja ne mogu na tako niskoj temperauri pošto imam puno gušće tijesto pa brijem da nebi bilo gotovo niti u 40 minuta na toj temperaturi. A 250 stupnjeva je previše pošto rastopi sir i onda ga zapeče...

McPingvin_v2.0
16-03-2010, 20:03
Iskreno, sve je to ništa kad sam vidio pizzu koja je pečena za 30 sekundi u krušnoj peći :D

Bartuc
16-03-2010, 20:04
30 sekundi :shock: Kojn te jeba :pray:

Azer
16-03-2010, 20:06
U mojoj knjižici vrhnje/kajmak = Dukatela :D .

Inače, McPingvin, 30sec ? :pray:

McPingvin_v2.0
16-03-2010, 20:07
A, ono, mora se kad trebaš ispeći dosta pizza za 20 ljudi u 5 minuta :D

Razzarach
16-03-2010, 21:08
Mordorska peč FTW!

Outmind
16-03-2010, 21:38
Za sir isto koristim podravec, nekad i edamer. Salama je extremno tanko narezana čajna od gavrilovića, a saft se sastoji od pasirane rajčice, ulja, soli i češnjaka (kako u to možeš šećer stavljat bartuče :shock: , kiselost je najbolji dio pasirane rajčice...) Prvo se ispeče domaći kruh (ili kupovno tijesto koje je isto dobro, ali ga manje ima), i na to ide prvo saft, pa salama pa naribani sir i na kraju evenualno malo origana... i to je to.

Bartuc
16-03-2010, 22:50
Ne bude slatko od šećera, samo prepolovi kiselost koja je i dalje do zdrave mjere prisutna. Bez šećera mi je pre kisela pasirana rajčica, pogotovo što je volim više staviti.

Outmind
16-03-2010, 23:20
Ja kad jedem pommes frites umačem ih u pasiranu, ne podnosim onu slatku bljuzgu što se kečapom zove...

streetrace777
16-03-2010, 23:29
@Devil Dog.. Briješ da je zbog toga :o Hmm... Moram probati. Vjerojatno bi se bolje razlio ako ga stavim u komadu. Odlična ideja :friends:



@MC, ima i u tome nešto. Prije cca 2 mjeseca sam kod frenda jeo picu. On ti napravi full rijetko tijesto (miješa ga kuhačom koliko ide i tu stane), razlije ga u protvanj i stavlja najobičniju ribanu Gaudu. To peče isto kao i ja 25 minuta, ali on peče na 180 stupnjeva. Ja ne mogu na tako niskoj temperauri pošto imam puno gušće tijesto pa brijem da nebi bilo gotovo niti u 40 minuta na toj temperaturi. A 250 stupnjeva je previše pošto rastopi sir i onda ga zapeče...

haha peci tijesto do pola i onda basi sir gore :D

Azer
17-03-2010, 07:35
U mojoj knjižici vrhnje/kajmak = Dukatela :D .

Inače, McPingvin, 30sec ? :pray:
:pray:

Ne dukatela, nego dukat. lol

Inače, danas pizza. Javićuse.

streetrace777
17-03-2010, 08:22
Iskreno, sve je to ništa kad sam vidio pizzu koja je pečena za 30 sekundi u krušnoj peći :D

Isprobano i napravljeno, mozda cak i za krace vrijeme :)

McPingvin_v2.0
17-03-2010, 11:26
Iskreno, sve je to ništa kad sam vidio pizzu koja je pečena za 30 sekundi u krušnoj peći :D

Isprobano i napravljeno, mozda cak i za krace vrijeme :)
Sve je moguće, nisam brojao, samo sam skužio da je se stavi unutra, gleda kratko vrijeme, okrene, gleda kratko vrijeme i izvadi van :D

Bartuc
17-03-2010, 13:59
Kak okrene picu, a da ne razlije sve što na nju ide :?

McPingvin_v2.0
17-03-2010, 14:07
S onim drvenim čudom koje ja koristim za čišćenje snijega :D

Azer
17-03-2010, 14:09
Stara danas pravi pizzu. Uskoro gotovo. Stavit ću slike radi usporedbe sa Bartucovom.

Bartuc
17-03-2010, 14:12
S onim drvenim čudom koje ja koristim za čišćenje snijega :D

Ma ne to, zanima me kako okrene palačinku za 180!? Pa sir se zalijepi za dno krušne peči :o

@betatester444, dobar tek. Jedva čekam slikice. Nadam se da ću i ja ubosti uskoro neku picu :pray:

McPingvin_v2.0
17-03-2010, 14:15
Ma ne to, zanima me kako okrene palačinkuSza 180!? Pa sir se zalijepi za dno krušne peči :o
Koju mrtvu palačinku? :D

I kako se sir na pizzi može zalijepiti za dno, ako je između sira i cigle paradajz i tijesto? :D

Bartuc
17-03-2010, 14:19
Kaj sam rekao palačinku :rotfl:

Ne kužiš me. Kako okrene picu za 180 stupnjeva, a da se šunka, sir i kečap ne razliju po krušnoj peči!?!?


xD

Azer
17-03-2010, 14:23
Za kvalitetu slika okrivite SE W910i. Bile su dvije "tepsije", no ja i buraz smo malo operirali...
http://i39.tinypic.com/4ghwtf.jpg
http://i43.tinypic.com/215vg8.jpg

edit:

Tek sad vidim maslinu, :pray: . Neznam otkud, nikad prije nismo imali masline na pizzi

edit goes 2nd time:

Tek sad vidim kako Bartucova pizza owna ovu. :thumbs2:

McPingvin_v2.0
17-03-2010, 14:26
Kaj sam rekao palačinku :rotfl:

Ne kužiš me. Kako okrene picu za 180 stupnjeva, a da se šunka, sir i kečap ne razliju po krušnoj peči!?!?


xD
Isto kao i onaj lik u pizzeriji, pa ne bacaš ju po unutrašnjosti peći :D

Azer
17-03-2010, 14:27
SNadam se da ću i ja ubosti uskoro neku picu :pray:
Jel ovo samo meni ispalo wierd?

loo
17-03-2010, 14:36
Kaj sam rekao palačinku :rotfl:

Ne kužiš me. Kako okrene picu za 180 stupnjeva, a da se šunka, sir i kečap ne razliju po krušnoj peči!?!?


xD
Isto kao i onaj lik u pizzeriji, pa ne bacaš ju po unutrašnjosti peći :D


On misli da ju okrene naopako, tako da je sir, paradajz, šunka i to sve na dnu peči, a tijesto 'na vrhu'.

@Bartuc: ne okrene ju naopako nego samo zamjeni prednju i stražnju stranu. ako ja bila okrenuta ovako <-- bit će ovako -->

Bartuc
17-03-2010, 14:39
Lol, ma sve gledam da li će skužiti da ga prčim :rotfl:


@betatester444, fino izgleda. Nego jel još ispod šunke kečap ili samo to na vrhu? Vidim da je sir fino rastopljen. Pitaj staru koji sir je koristila i na kojoj temperaturi je pekla picu te koliko minuta.

PS: Jesi probao s vrhnjem?

loo
17-03-2010, 14:41
Aha, i sad će doć on i reć da je skužio da ga zajebavaš pa nije reagirao i, naravno, ja ću opet ispast glup :D
Ništa manje nismo ni očekivali :)

Azer
17-03-2010, 14:42
Nema vrhnja, svakako idem sad na informatiku pa ću naić u trgovinu usput.
OK, pitam pa javim.

McPingvin_v2.0
17-03-2010, 14:55
Aha, i sad će doć on i reć da je skužio da ga zajebavaš pa nije reagirao i, naravno, ja ću opet ispast glup :D
Ništa manje nismo ni očekivali :)
Meni uopće nije palo na pamet da bi netko okretanje pizze mogao tako shvatiti, ali TVZ čini svoje, zar ne, Bartuče? :P

Bartuc
17-03-2010, 14:58
Zato sam valjda i rekao "palačinka" :D

streetrace777
18-03-2010, 00:54
[quote="McPingvin_v2.0":21lt9ivr]Iskreno, sve je to ništa kad sam vidio pizzu koja je pečena za 30 sekundi u krušnoj peći :D

Isprobano i napravljeno, mozda cak i za krace vrijeme :)
Sve je moguće, nisam brojao, samo sam skužio da je se stavi unutra, gleda kratko vrijeme, okrene, gleda kratko vrijeme i izvadi van :D[/quote:21lt9ivr]

Haha vjeruj mi kad ti dode 50 bijesnih austrijanaca kojima je kisa pokvarila dan i svi zele pice prvi, obaras rekorde :D

McPingvin_v2.0
18-03-2010, 01:08
Dobro, nisu bili Austrijanci u pitanju, nego Argentinci i Brazilci većinom, ali kužim te :D

Bartuc
22-03-2010, 19:57
Post na sljedećoj stranici...

Azer
22-03-2010, 20:05
edit: ma nvm

Inače, sve izgledaju prebogovski, ali ova tvoja je WIN. Svaka čast. :pray:

Bartuc
22-03-2010, 20:10
Da nije na zadnjoj stranici na dnu :( Što se tiče curine pice... volim biti dvosmislen xD PS: Vidim da si editiro post u međuvremenu :D



Jedna za mamu...

http://www.imagesforme.com/upload/eef3c16c.jpg


... jedna za tatu...

http://www.imagesforme.com/upload/ccf9f2dd.jpg


... i jedna za mene... xD

http://www.imagesforme.com/upload/4dac16a1.jpg




Skoro sam se zbljuvao koliko sam se najeo. Čitavu sam pojeo i još uz nju popio 3 čaše Pepsija (nešto manje od 1L). Ovo pišem i jedva dišem. Oko 22h dođe i cura na pizzu, možda i njenu uslikam :D

Azer
22-03-2010, 20:15
Ma mislio sam da ćeš se možda uvrijedit :).

Inače, koje piće najbolje sjeda poslije pizze po vašem skromnom mišljenju?

Bartuc
22-03-2010, 20:18
Nema čanse da se uvrijedim na zajebanciju :D

Meni najbolje sjedne Coca Cola, ali su u Dioni imali samo male od 1,5L (WTF!?), tako da sam uzeo rađe Pepsi. Prvi put vidim Colu od 1,5L, kaj je to sranje zamijenilo Colu od 2L, a cijena ostala ista!?

Grim
22-03-2010, 20:20
Panceta (špek) na pizzi, to mi se ne sviđa. Preferiram staviti nekog kulena ili ljute kobasice, puno bolji okus daje.

Inače, pizza ti ima nekako čudne korice. :)

Deadwalker
22-03-2010, 20:22
Nemoj sada cjepidlaciti :D

Svida mi se spek i feferoni^^

Bartuc
22-03-2010, 20:27
To je slanina, ali da, niti ja nisam ljubitelj slanine (i pancete) na pizzi. Zato sam na svoju stavio samo na mali kvadratić. Starci se guše u tom šepku, meni bolje sjeda Hamburger ali njega mi se ne isplati kupiti samo za pizzu.

Korice su fenomenalne bile :pray: Mislim da je ovo bilo najfinije tijesto za pizzu koje sam probao (od domaćih pizza). Baš je bilo posebno fino, mekano, a prhko.

Constantine
22-03-2010, 20:31
Panceta (špek) na pizzi, to mi se ne sviđa. Preferiram staviti nekog kulena ili ljute kobasice, puno bolji okus daje.

Inače, pizza ti ima nekako čudne korice. :)
ili jos bolje,obadvoje.

Bartuc
22-03-2010, 21:53
Evo i od cure pica :D


http://www.imagesforme.com/upload/6957d1d9.jpg

McPingvin_v2.0
22-03-2010, 22:04
Fuuuuuuuuuuuuuj :/

Lord Ragnarok
22-03-2010, 22:06
0 gljiva
0 speka

ko da jedes sarmu bez mesa i pirea...

Bartuc
22-03-2010, 23:53
Ha jebiga, neki vole Vesuvio :D

Lord Ragnarok
22-03-2010, 23:55
neki su serijski ubojice, pa ih to ne cini dobrim.

serijski samoubojica
23-03-2010, 20:07
Probaj pizzu s kulenom :D

Bartuc
23-03-2010, 21:53
Obožavam pizzu s kulenom :D

serijski samoubojica
25-03-2010, 21:14
Obožavam pizzu s kulenom :D

Baš sam je jučer za večeru imao :D

Bartuc
25-03-2010, 21:41
Jednom sam pretjerao i stavio malo previše kulena pa mi je pizza bila pre teška, tako da sada već nekoliko pizza za redom jedem Vesuvio ili četvrt Picante / tričetvrt Vesuvio tako da mi se vrati želja za žestokom pizzom.


Ali ima pre jebena pizzerija u Čazmi. To je zapravo birtijetina i jedina pizzerija u tom gradu, zove se Blic. Ljudi moji, kako oni rade fenomenalnu Slavonsku pizzu. Tijesto je tanko (jedina mana), ali pizza je toliko fina za popizdit. Tamo sam bio jedno 5-6 puta na pizzi i uvijek sam si Slavonsku naručio. Kulen je pre savršen na njoj, nebi se čudio da stavljaju domaći kulen gore :pray:

Mada tamo nisam bio već pol godine, niti ne znam jel još rade :D


Jebemu, sad sam gladan, danas sam pojeo samo par šnita kruha s paštetom i par komada štrudle od jabuka :(

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 21:45
Jednom sam pretjerao i stavio malo previše kulena pa mi je pizza bila pre teška
Ja sam skužio da mi je pizza preteška ako stavim neko masnije vrhnje od onog običnog plavog :D

Bartuc
25-03-2010, 21:48
Probao sam samo s plavim, tako da ne znam o čemu ti... :D Ali obavezno pojedem jedno cijelo vrhnje uz pizzu. To mi je dovoljno za cca pola one pizze iz crnog protvanja :pray:

PS: Valjda je kulen bio loš, pizza mi je bila pre pre slana zbog njega tako da mi nije nikako sjela...

PPS: Kulenova seka vam je također jebena za pizzu!!

Macolla
25-03-2010, 22:29
jebote taman sam jeo i opet mi se jede... a jeste probali pizzu sa deluxe sunkom?

Arbiter of Change
25-03-2010, 22:34
Vrhnje na pizzu... trebalo bi vas na giljotinu poslati za to. Što ćete slijedeće staviti, ananas? Oh, wait. :(

Ljubitelj sam tradicionalne pizze (šunka, sir, gljive), a povremeno morski plodovi (redovito samo škampi, ne čisti mi se pijesak iz školjki ako nije sezona) i quattro stagioni (jeo sam jednom jednu takvu i mislim da je bila najbolja pizza koju sam jeo IKAD... samo što se ne mogu sjetiti gdje da me ubiješ sad). Sve to jako (kulen, panceta, seka i ostali nakot) ne podnosim jer je previše jako pa dominira mirisom i okusom.

Bartuc
25-03-2010, 22:53
Moraš probati pizzu s vrhnjem, to je jednostavno BOŽANSTVENO.


Sad si me sjetio da također obožavam plodove mora ali obavezno Marinara, NE Frutti di Mare. Frutti di Mare na sebi ima sve plodove mora (dagnje, lignje, škampi), dok Marinara ima samo kolutiće od lignje. Naravno, obje su pre savršene zbog češnjaka, a ne zbog samih plodova mora. Taj češnjak i peršin daju pre genijalan okus i miris pizzi.


Najfinija Marinara koju sam jeo je u pizzeriji "6"S(šestica), ona vam je drito u gradu - Medulićeva 6 (ulica nasuprot pete gimnazije, paralelno s Frankopanskom).


Osim nje, ako ste u ZG-u i želite na pizzu, OBAVEZNO odite do pizzerije "Maslina". Ne znam točno ulicu, ali blizu Srca (CarNET) je. Tamo je normalna pizza OGROMNA, a cijena standardna. Ajmo reći da im je pizza veća za 20-30% od većine ostalih pizzerija u gradu. Obožavam tamo otići pošto se stvarno nažbukaš ko svinja, a ambijent je također lijep. Sve je drveno, izgleda kao da si na natkrivenoj terasi s pogledom na parkić. Jedna od meni najdražih pizzerija u ZG-u!

Arbiter of Change
25-03-2010, 22:57
Purgeru. :(
Ako jedeš sa plodovima mora, onda jedi pravu sa plodovima mora, a ne da ti samo istrese smrznute kolutiće (koji su ionako za prozor sami po sebi).

I vrhnje nema što tražiti na pizzi, ne znam kome je to palo na pamet. :)

Bartuc
25-03-2010, 23:05
Pametnima :P

Prije sam volio Frutti di Mare ali mi ne pašu dagnje na pizzi. Redovito ima pjeska u njima i ne odgovara mi njihov okus na pizzi, a pošto su daleko jeftinije od lignji i škampi, onda ti zapravo i stave najviše dagnji na pizzu. Bolje mi je onda uzeti Marinaru pošto lignje volim na pizzi, a škampi tako i onako ima na parove razbroj se na FDM pizzi.


PS: Da se razumijemo, OBOŽAVAM dagnje, to mi je pre savršena klopa, pogotovo ona juhica što si grabiš sa školjkicom dok ih jedeš. Mogao bi zatuć pun lonac toga... Samo mi na pizzi ne pašu...

Maja
26-03-2010, 15:43
Sir za pizzu - Sir ide ispod šunke, a na vrh tek kad pizza bude već skoro pečena.
I da, kukuruz obavezno.

croat1gamer
26-03-2010, 16:50
I dalje tvrdim da su mozzarella i gljive, bez ikakvih drugih dodataka za napraviti bogovsku pizzu.

edit:
Sad se pece, stavim slike kad bude gotova/

serijski samoubojica
26-03-2010, 23:06
I dalje tvrdim da su mozzarella i gljive, bez ikakvih drugih dodataka za napraviti bogovsku pizzu.

edit:
Sad se pece, stavim slike kad bude gotova/

Daaaa mozzarella je nešto najbolje što može ići na pizzu, samo što ima 2 mane. Bude dosta vruća, a sporo se hladi i previše se razvlači (ono kad otkineš komad pa ga moraš potezat preko cijelog stola da sir pukne :D ).

Btw. jel iko probao pizzu i onda na to chips?

osvetnik_sch3l3
26-03-2010, 23:43
a jesam nasao i temu koju cu citait u pola 12,
sada bih mogao maznuti jednu picu, bez vrhnja

Bartuc
27-03-2010, 00:06
E to ja želim, sir da se rasteže do neba. MORAM probati s mozzarellom sljedeći put, jednostavno moram. Nadam se da neću zaboraviti.

hrčak
27-03-2010, 00:28
Mozzarella ti nije baš nešto jer je bezukusna jedino da ju probaš staviti na pizzu uz neki drugi sir pa da eventualno znaš da jedeš sir.

FaTaL_mRkvA
27-03-2010, 01:00
Dajte prestanite više otvarat teme o hrani uvijek ogladnim :cry:

Constantine
27-03-2010, 01:06
potpis

Death By Sexy
27-03-2010, 19:28
@Bartuc: Ja imam isti problem sa sirom. Onak se zapeče i to jednostavno nije kul. Ok to je na bratovom dijelu pice, ja svoj pokrijem svježim paradajzom i to se onda ne desi. I paradajt boguje na pici.
Al žena i njeni na zanimljiv način rade picu.. Naime, sve slože na pici osim sira i stave u pećnicu i samo na kraju dodaju sir da se malo rastopi i izvade. Moram priznati zanimljivo, ali ne znam kak bi to sa svojom picom izvel budući da ima masu topinga...

Kid A
12-04-2010, 11:21
http://www.imagesforme.com/upload/8d57bd86.jpg
8)

Bartuc
12-04-2010, 12:10
@Bartuc: Ja imam isti problem sa sirom. Onak se zapeče i to jednostavno nije kul. Ok to je na bratovom dijelu pice, ja svoj pokrijem svježim paradajzom i to se onda ne desi.
Nisam vidio ovaj post do danas :( Uglavnom, zadnji put sam probao staviti sir između 2 sloja kečapa :pray: Ostane fino rastopljen i pizza je automatski bila još bolja i sočnija. Nije se rastezao pošto sam stavio Gaudu, ali barem sam skužio da stvar funkcionira.


@KitA... Di su šunka i sir? :D Izgleda mi kao da ima samo kečap, valjda jerbo je slika tamna.

Horny Devil
12-04-2010, 13:27
@Kid - Sto si stavio na pizzu? Izgleda yummy-yummy.

Kid A
12-04-2010, 17:04
Samo parizer, sir i tijesto...i hrpa kecapa.
Ja sam pravio.

Azer
12-04-2010, 17:39
Stara pravila pizzu. Možda uslikam. Ode jest. Plačite.

Bartuc
12-04-2010, 17:50
Samo parizer, sir i tijesto...i hrpa kecapa.

Obožavam kada ima puno kečapa na pizzi, a do prije godinu dana sam volio još i više kečapa nego sada :pray: Ako nije plivalo, nije bila pizza :D



Stara pravila pizzu. Možda uslikam. Ode jest. Plačite.

Pičko :cry:

Bartuc
13-04-2010, 19:26
A ne nisam danas pekao pizzu :D


Od staroga:

http://www.imagesforme.com/upload/bbb3881d.jpg


Moja:

http://www.imagesforme.com/upload/5d11746c.jpg

Deadwalker
13-04-2010, 19:27
Bemti Bartuc, jos nisam vecerao.
Tjeras me s kompa :D

FaTaL_mRkvA
13-04-2010, 23:18
Bartuc ženi me. :pray: :pray:

Jopax
13-04-2010, 23:46
Kolektivno se jebite, danas mi je za ručak bio grah, a sad sam gladan, umrite od kolesterola

serijski samoubojica
16-04-2010, 20:08
Baš jedem margaritu s kulenom :D

Bartuc
02-06-2010, 16:01
Jučer u Dvojki :pray:

http://i45.tinypic.com/o57p5e.jpg

Forengner
02-06-2010, 16:05
:cry: ...Gladan sam... :(

hrčak
02-06-2010, 16:07
Mrzim Bartuca.

Forengner
02-06-2010, 16:08
Ja sam jeo blitvu za rucak...i neko KFC djubre... :(

sickpetey
02-06-2010, 18:17
Ti barem imaš KFC..ja bi ubio za to..mmm spicy wings

Bartuc
20-02-2013, 09:52
Koji dućan drži tvrduSMozzarellu, da se može kupiti u komadu i naribati?

Znači ne oni mekani qurci u vakuum vrećicama koji plivaju u vodi.

McPingvin_v2.0
20-02-2013, 10:17
AFAIK tvrda mozzarella ne postoji. To je kao da tražiš plinoviti puding.

Bartuc
20-02-2013, 11:15
Hmm, gledao sam emisiju o pizzama (xD), tam su spomenuli tvrdu mozzarellu i pokazali kak je stavljaju u sitnim kockicama na pizzu!? Znam kad ove iz vakuuma koristim, nema šanse dobiti takve kockice koliko je mekana.

Mada da, sad gledam slike na netu, sve mi mekano izgledaju :( A ovakve jel ima - Slika (http://web.tradekorea.com/upload_file2/product/709/P00287709/cbe9caa5_b9b372ad_214a_4c56_a7c2_5f0d0fef5d97.jpg) S?

StormCr0w
20-02-2013, 15:55
Stavi radije neki sir na picu.

Niko Bellic
20-02-2013, 16:52
Stavi u zamrzivač i ne drami.

Karlo_from_Bjelovar
04-03-2013, 10:18
bartuc, rejnčekam se na tvoju pizzu.. cujemo se kad dodem na faks u zgb

Bartuc
25-03-2013, 12:26
AFAIK tvrda mozzarella ne postoji. To je kao da tražiš plinoviti puding.

In your face... :P

Interšpar je drži :D Ali razočarao sam se, skroz je bljutav iako sam ga miješao sa Tilzitom da malo doda okusa. Na kraju nema do čistog Tilzita, Gaude ili Podravca za pizzu :(

Slika Mozzarelle...

http://i.imgur.com/El7NwEK.jpg


EDIT:

Evo i slika jedne pičice, ne znam da li sam je već okinuo, pre savršena je bila...

Rajčica, sir, špek, pršut, kulen :pray:

http://i.imgur.com/IyhuLYs.jpg

McPingvin_v2.0
25-03-2013, 12:40
In my face... sir koji ne valja? :P

Stavljaj ČRU mozzarellu ili ništa :P

Bartuc
25-03-2013, 12:43
Ma samo ovaj dio da postoji, mada i ja pomalo sumnjam da samo piše mozzarella pošto su prave zbilja one mekane u "soku" :D

Inače stavim običan sir ispod šunke, a tu mozzarellu u vodurini na vrh pizze i to zadnjih 5 minuta, tak da se samo rastopi. To bude pre fino, ali opet nisam ziher da li bi bilo dobro da samo taj sir stavim...

StormCr0w
25-03-2013, 13:57
Nemoj stavljat mocarelu samu, bit će ti žao.
Bartuče umri, ne sjećam se kad sam zadnji put jeo picu :(

The Boz
25-03-2013, 14:19
Nemoj stavljat mocarelu samu, bit će ti žao.
This.

Karlo_from_Bjelovar
28-03-2013, 10:13
ova pizza iznad izgleda prokleto dobro