PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko su zapravo učinkoviti eksterni hladnjaci za laptope?



DJ Not Nice
16-03-2010, 02:33
Koliko su zapravo učinkoviti eksterni hladnjaci za laptope?

..dakle, koliko?


Dali se isplati dati 300kn za neš tako?

W3DR4N
16-03-2010, 02:38
Ne baš, pitanje hlađenja je trebao riješiti proizvođač.
Naravno da se prijenosnici iznimno griju, no taj ventilator neće napraviti neki posao preko debele plastike kućišta, a iritantno zuji kao svaki drugi.

DJ Not Nice
16-03-2010, 03:13
Upravo ono što me i zanimalo,
kak će ta malena površina aluminija hladiti preko podeblje, kvalitetnije plastike.

marijanovic
16-03-2010, 14:28
Ovako, vlasnik sam jednog od tih jeftinijih podstolja s ventilatorom i mogu reći da dosta spusti temperaturu ako prijenosnik odolje ima utore za dotok zraka (prorezi, rešetke) ili mu je čak ventilator odolje (vidio sam i takve laptope, koje su očito dizajnirali totalni neznalice, kako će vent odolje vuči zrak).
Naravno, ja svom dolje skinem poklopac i onda mi se fino hladi tim postoljem.
I ugodnije mi je jer mi je laptop nakošen i povišen.

sToNeD
16-03-2010, 15:35
ja sam isto vlasnik jedno i to ovog http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla ... 16.000.174 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Hla%F0enje+za+notebook+COOLERMASTE R+Notepal+Infinite%2C+4xUSB%2C+srebrno&option=artikl&id_kategorija=0160&id_artikl=016.000.174)

mogu rec da spusti on temperaturu al nista specijalno, uglavnom redovno ciscenje laptopa od prasine i jedan debeli rokovnik bi ti rijesili probleme , samo nemoj stavit rokovnik na izlaz od venta i bit ce ok

Karlo_from_Bjelovar
17-03-2010, 19:26
smatram te hladnjake glupostima, zato sto bi laptop sam po sebi trebao bit ugodno ohladen...

W3DR4N
17-03-2010, 20:03
Ljudi kupuju te coolere više za funkciju stalka i učvrščivača, upravo kako je marijanović napomenuo.
Ipak, mislim da je za one u pokretu i studente kojima je lap jedino računalo dock s hlađenjem znatno bolje rješenje.
Jest da je skuplje, ali funkcija proširivosti i praktičnosti je odlična.
Doduše, s obzirom na količinu prijenosnika na tržištu, teško je naći odgovarajući i uzimaju se po narudžbi.
Zbog veće unificiranosti, danas se isporučuju stanice koje nisu toliko uporabljive ako se mene pita.