PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slušalice



SkunK
15-03-2010, 08:34
Dakle radi se o ovom tipu slušalica:


Nešto ovako: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... nitors.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/InEarMonitors.jpg)

Ili preciznije: http://www.feniks-kompjutori.hr/index.p ... kateg=0804 (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=90194&kateg=0804)

Ubijaju me u pojam. Nemogu ništa slušat s njima. Stalno, ali STALNO mi ispadaju iz ušiju. Imam više ovih "gumica" i sve sam isprobao.

E sad, drze se ono par minuta ali kad si u pokretu stalno pada. I imaju onaj glupi sistem da je jedna žica koja vodi ka jedno slušalici duža, a druga kraća. Što je falilo normalnim slušalicama koje nisu imale ovo gumeno sranje i koje su imale svaka po istu dužinu žice?

Jebiga možda sam ja glup pa ih neznam staviti ili mi nešto ne valja sa ušima, ali da me živciraju, o da.

Kid A
15-03-2010, 08:37
Joj mrzim te tampone sto idu u usi, uzasno.

Grim
15-03-2010, 08:50
Odlične slušalice, zvuk je x3 puta bolji kod inear slušalica, rulaju totalno. <3

W3DR4N
15-03-2010, 08:55
U biti je isto smeće. Zna se što su slušalice, a što nisu.

McPingvin_v2.0
15-03-2010, 08:57
Te slušalice su ubojice. Ali ozbiljno. Ne čujem ništa oko sebe, samo muziku i jedini su model koji mi ne ispada iz uha <3

Aral
15-03-2010, 09:04
Dobio takve sa jetom, odlične su, predobar zvuk. Iako, rijetko kad ih koristim ^^

Raz
15-03-2010, 09:17
Blokiraju okolne zvukove, kvaliteta zvuka im je vrlo dobra i ne ispadaju iz ušiju kao obične... rulaju. <3

Naravno, za računalo se koriste one prave.

SkunK
15-03-2010, 09:23
Nevjerovatno... mrzim ih sorry ali jbg tako je to... padaju i padaju.

Jedina solucija bi bila uzeti drvofiks ili Moment i zaperendečiti ga na sluške i zaljepiti na uši.

Fakkk.



Joj mrzim te tampone sto idu u usi, uzasno.


Jesu, baš su tamponi. Kad smo već kod semi-seksitičkih izraza - kao dijafragma ubodena u uho je ;)

Grim
15-03-2010, 09:27
Reiko, imaš velike uši, nisu slušalice krive. :)

Raz
15-03-2010, 09:29
Stavi veće čepiće ako ih imaš, ja sam sa svojim sony-ericssonovim dobio 3 različite dimenzije. :)

flander
15-03-2010, 09:31
http://www.feniks-kompjutori.hr/index.p ... kateg=0804 (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?&module=proizvodi_opsirnije&id=49670&kateg=0804)

pa ti ispadaj :D

McPingvin_v2.0
15-03-2010, 09:40
Hehe, imam i takve, ali kvaliteta zvuka je DAAAALEKOOOO niža :)

Ipak, takve su mi bolje kad moram imati kacigu na glavi :)

SkunK
15-03-2010, 09:56
Reiko, imaš velike uši, nisu slušalice krive. :)

U tome i je bit - nemam, i ispadaju samo kad sam u pokretu...hmm... pas... :D

@Flander a nebi ih nosio imam osjećaja kao da bi kao debil izgledao sa njima.

Electromaster
15-03-2010, 10:37
Reiko, imaš velike uši, nisu slušalice krive. :)

U tome i je bit - nemam, i ispadaju samo kad sam u pokretu...hmm... pas... :D
True. Općenito je problem s tim malim slušalicama, bile "obične" ili ove "tamponske", nakon što hodaš 10m počet će ti ispadati iz ušiju. A i, osobno, ni zvuk mi nije nešto...
I zato:
http://www.imagesforme.com/upload/54c647e8.jpg
Win.

SkunK
15-03-2010, 10:48
Reiko, imaš velike uši, nisu slušalice krive. :)

U tome i je bit - nemam, i ispadaju samo kad sam u pokretu...hmm... pas... :D
True. Općenito je problem s tim malim slušalicama, bile "obične" ili ove "tamponske", nakon što hodaš 10m počet će ti ispadati iz ušiju. A i, osobno, ni zvuk mi nije nešto...
I zato:
/cut
Win.

Ma imam ja dost dobre slušalice za PC : http://www.comparestoreprices.co.uk/ima ... pht225.jpg (http://www.comparestoreprices.co.uk/images/pa/panasonic-rpht225.jpg)

Ali nema šanse da idem sa tim na ušima van... izgledao bi kao kreten. Zamisli da po vani nosiš ovo: http://www.itechnews.net/wp-content/upl ... phones.jpg (http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2008/06/panasonic-rp-wf5500-51-headphones.jpg)

Electromaster
15-03-2010, 10:56
Ove su onak, 3 puta manje od tih koje si linkao. I fensi su... Iako ih meni kosa ionako pokrije. :)

hacker
15-03-2010, 11:08
I imaju onaj glupi sistem da je jedna žica koja vodi ka jedno slušalici duža, a druga kraća. Što je falilo normalnim slušalicama koje nisu imale ovo gumeno sranje i koje su imale svaka po istu dužinu žice?


Pa ta duža ti ide oko vrata, to je zapravo dost dobro napravljeno.

SkunK
15-03-2010, 11:18
I imaju onaj glupi sistem da je jedna žica koja vodi ka jedno slušalici duža, a druga kraća. Što je falilo normalnim slušalicama koje nisu imale ovo gumeno sranje i koje su imale svaka po istu dužinu žice?


Pa ta duža ti ide oko vrata, to je zapravo dost dobro napravljeno.

Ma znam da ide ali me živcira... nepotrebno je imho :) barem meni jel...

hacker
15-03-2010, 11:19
A da nejde oko vrata još bi ti brže ispadale :)

Grim
15-03-2010, 11:33
Ta žica ti ide iza vrata da ti od naprijed ne smeta i da ti ne ispada. Meni in ear slušalice nikada ne ispadaju, a i dosta su kvalitetne tako da imaju vrhunski zvuk, i još mi izoliraju vanjsku buku... savršeno kada sam negdje vani ili se vozim busom. Na ona stara govna se više nikada ne vraćam.

Death By Sexy
15-03-2010, 11:37
Uf također mrzim te slušalice.. One standardne su zadovoljavajuće.

EDIT: E i ne mogu izraziti koliko mrzim te slušalice kad jedna od žica treba ići iza vrata. Ungh :yuck:

flander
15-03-2010, 11:56
Hehe, imam i takve, ali kvaliteta zvuka je DAAAALEKOOOO niža :)

Ipak, takve su mi bolje kad moram imati kacigu na glavi :)


ma te sam samo linko zbog dizajna, naravno umem neke kvalitetnije ^^

takve su mi super ako sam na bicu ili nosim šiltericu, one obične "tamponske" to mi stalno ispada

SkunK
15-03-2010, 12:21
A ča san van ja reka.

bezimeni
15-03-2010, 16:56
Te slušalice su totalna katastrofa.Oštećuju sluh . Ne vjerujem da se svatko može kontrolirati i slušati muziku na nekoj sredini .Da nadglasaš okolnu buku pojačaš ih previše a ove pucaju zvuk direktno u uho .Ljudsko uho tijekom milijuna godina evolucije sigurno nije spremno na tako radikalne promjene .

loo
15-03-2010, 19:51
Pa stvar je u tome što ove izoliraju vanjske zvukove i kad ih jako stišaš se savrešno čuje. Prije oštećuju zvuk one obične koje dreče, neudobne su za uho i moraš ih poglasnit do kraja da čuješ išta dok si negdje vani ili, nedaj bože, u tramvaju/busu.

Niko Bellic
15-03-2010, 20:25
Evo rješenja tvojih problema...

Sony MDR-EX52 (http://www.sony.com.sg/microsite/headphones/products/fontopiaex/MDR_EX52.html)

Koristim takve već godinu dana i super su. Onaj nastavak za iza uha je gumeni i možeš ga skinut po potrebi.

SkunK
15-03-2010, 20:57
Evo rješenja tvojih problema...

Sony MDR-EX52 (http://www.sony.com.sg/microsite/headphones/products/fontopiaex/MDR_EX52.html)

Koristim takve već godinu dana i super su. Onaj nastavak za iza uha je gumeni i možeš ga skinut po potrebi.


A rekao sam ti da nema šanse da to nosim...ma imam ja sluške ali ono htio sam vam reći kako mi ovo suksa...

Niko Bellic
15-03-2010, 21:02
Saksa tebi. Milijuni ljudi obožavaju takve sluške. :gitara:

Deadwalker
15-03-2010, 21:07
Koga briga sta ih vole milijuni ljudi. Ovdje je rijec o jednom covjeku.

Neznam ReiKo, ja nemam takvih problema. Imam glazbu na mobitelu te koristim standarne sluse koje sam dobio s njime(Nokia). Ako ti je to problem, probaj uzeti one koje se zakace na uho. Neda mi se sada trazit, ali mislim da i tu ima kvalitetnih primjeraka. Ove sta idu bas u uho nisu dobre sa zdravstvenog aspekta. Takve jako stete sluhu.

Grim
15-03-2010, 21:21
Po čemu štete zvuku za razliku od običnih?

Na običnima, kada ideš negdje moraš pojačati zvuk na najače da nešto čuješ. A na in ear, kakvagod da je vanjska buka, one će ju izolirati, te da staviš na 1/5 jačine, odlično će se čuti. A to bome ne oštećuje sluh.

Rekao bih da obične puno više štete sluhu nego in ear.

Deadwalker
15-03-2010, 21:23
Da. Osim sta kod ovih u uhu sva silina basova ti tuce direktno po bubnjicu.

Niko Bellic
15-03-2010, 21:26
Da. Osim sta kod ovih u uhu sva silina basova ti tuce direktno po bubnjicu.
Equilizer? :?

Deadwalker
15-03-2010, 21:31
Jebote, nisam mislio samo na bas. Kak ne kuzite. Te slusalice stvaraju odredenu vrstu vakuma i jedino sto cujete je samo glazba koja ide iz njih. U prijevodu, zvucni valovi rade direktni pritisak na bubnjice i forsiraju tu opnu. Jednostavno, nije zdravo. Kod ovih normalnih taj pritisak zvuka je daleko manji na opnu posto se on djelomicno rasprsuje. A i korisno je cuti okolinu. Posebice ako se sluse koriste dok se hoda kroz grad(da cujes nekakav auto iza sebe i sl)

Grim
15-03-2010, 21:35
Zanemarivo, dođe ti na isto pošto na in ear ti je jačina stavljena na najniže, a kod standardnih na najviše.

Deadwalker
15-03-2010, 21:36
Dobro, odustajem :)
Zato postoji tržište da si ljudi kupuju sta god zele. Meni su te em nelagodne za nositi, em ne volim kada cujem samo glazbu, a ne i okolinu.
U biti, irelevantno.
Ja sam dao svoj savjet ReiKu. On moze sta hoce :)

Niko Bellic
15-03-2010, 21:47
Meni one male klasične slušalice ispadaju iz uha, dok s ovim in-ear mogu bez beda trčati nakon što nekoj bakici čopim torbicu. :)

MasaKrisT
15-03-2010, 22:01
Meni su te sto idu skroz nutra zakon, dobio sam ih sa w910i,koristim ih i na mp3 playeru, odlican zvuk i izolator zvukova izvana

Niko Bellic
15-03-2010, 22:07
We want anketica. Give us anketica. :)

SkunK
15-03-2010, 22:18
Saksa tebi. Milijuni ljudi obožavaju takve sluške. :gitara:

Imaš moj naklon :pray:


@Ante imaš pravo kao i obično.



Damn all... rekao sam da nije problem za sluske itself, nego pljucam po ovima. Ptui! :)

Viper33
06-08-2010, 00:19
reiko nemas li ti km900? s tim mobom dobis vise onih jastucica kako god..odredene velicine..i imas one jedne ful velike ja ih nisam mogao ni stavit u uho..nemoj mi rec da su ti i te ispadale? :o

Ogg The Dogg
13-08-2010, 19:12
Jebote, nisam mislio samo na bas. Kak ne kuzite. Te slusalice stvaraju odredenu vrstu vakuma i jedino sto cujete je samo glazba koja ide iz njih. U prijevodu, zvucni valovi rade direktni pritisak na bubnjice i forsiraju tu opnu. Jednostavno, nije zdravo. Kod ovih normalnih taj pritisak zvuka je daleko manji na opnu posto se on djelomicno rasprsuje. A i korisno je cuti okolinu. Posebice ako se sluse koriste dok se hoda kroz grad(da cujes nekakav auto iza sebe i sl)
ahem, postoji sam jedna vrsta vakuuma a to je... vakum! i ako je vakum u uhu kak da čujem zvuk sa slušalica:-S
nvm sad to. al slušalice su predobre, ne čuje niko oko tebe šta slušaš ne moraš i hpojačat jako al sam skoro poginuo par puta zbog njih.... gledam u kran s kojeg kaplje voda da mi ne kapne na glavu i zabijem se u auto koji je stao da me ne pokgazi :D

Systematic Reverse
13-08-2010, 21:37
lol

btw ja sam bas sad razmisljao da grabam ipod i da se odem malo prosetat.

ali sam strgao slusalice male..

sad imam samoSSennheiser HD200 i Sennheiser PC151 ono..

nemogu sa njima brijat po gradu :E

Karlo_from_Bjelovar
13-08-2010, 23:50
btw ja sam bas sad razmisljao da grabam ipod i da se odem malo prosetat.
nisam znao da si i ti on the dark side... :D

Jopax
15-08-2010, 01:46
Ja sam prije uzimao neke ljeve za kojih deset maraka, one klasične, trajale bi po mjesec dana i bile su neudobne i ispadale su mi stalno, onda sam od frenda uzeo jedne Sennheiserove što idu u uho i preporodio sam se, mogao sam na duplo manjoj glasnoći sve čuti, nisam gubio zvukove zbog okoline i nekvalitete i najvažnije bile su udobne i nisu mi skroz razjebavale uho svojom veličinom.Naravno sve što je dobro ne traje dugo i nakon par mjeseci sestra ih izgubi :(

Razzarach
15-08-2010, 02:09
Meni one male klasične slušalice ispadaju iz uha, dok s ovim in-ear mogu bez beda trčati nakon što nekoj bakici čopim torbicu. :)
nemoraš trčat.
btw. meni ama bas sve sluske spadaju iz/sa usiju. osim onih velikih sta imam na kompu^^

Niko Bellic
15-08-2010, 11:28
...i nakon par mjeseci sestra ih izgubi :(
Jel živa? :) Mislim ono, daješ sestri slušalice... :hangin:

Wishmaster
15-08-2010, 13:20
Ja imam slične onima iz prvog posta ali ih stavljam naopačke i taman sjednu tak da mogu žicu iza uha staviti. Nema šanse da ispadnu i jako je dobar zvuk jer eliminira većinu zvukova iz okoline.
I koštale su 40 kn.
I drže već 3 godine.
edit: i da, MS-ove su :P

Systematic Reverse
15-08-2010, 16:41
[quote="Systematic Reverse":35f40dqk]btw ja sam bas sad razmisljao da grabam ipod i da se odem malo prosetat.
nisam znao da si i ti on the dark side... :D[/quote:35f40dqk]

x))

Mirko L
18-08-2010, 12:30
Neznam, meni svake na koje sam naišao imaju manu.
Pošto uglavnom metal slušam, ne volim one što se ubadaju u uho ili neke slične, jer nema basa, prelagan mi je zvuk.
Koristim ove sony ericssonove, zvuk je super ali non stop ja moram gurati u uho jer ispadaju, i to zbog toga što je jedna kraća a druga duža.
Znam, ta dužina je to trebala spriječit, al ja ne vidim korist od toga.

Tako dok slušam muziku, uvijek mi je glava dole.

Lord Ragnarok
18-08-2010, 14:21
prebacis dugu sa lijeve strane preko vrata (s leda) u desno uho. onu kracu zguras u lijevo uho.
problem fixd

Nodakim
21-08-2010, 14:19
Meni stalno pucaju žice zbog savijanja i vučenja.
Užas,posebno jer je izolacijski materijal puno čvršći od metalnih žica unutra pa na kraju samo one puknu i šta onda?Rezati pa lemiti?
lol

Rang€r
21-08-2010, 22:43
prije par dana kupio neke usrane neckband slušalice, koje se kao metnu iza vrata na uši, več za sat vremena mi uši otpadaju od njih, tihe su, neudobne, loše, jadne, retardirane, debilne, loše, mic je isto retardiran, debilnog su dizajna, loše su, gadne su, i idu mi jebeno na kurac, i da stvarno su loše

Niko Bellic
21-08-2010, 23:02
Kupi ove koje ja već više od godinu dana koristim...
http://www.headphonereviews.org/headphone/Sony/MDR-EX52

Rang€r
21-08-2010, 23:05
za 40$ dolara bi našo parsto puta bolje, inače ove slušalice imaju i jebeno malen kabel, 1.75 m i cjelo vrijeme mi zapinje za desnu ruku/miš, pa se moram pomicat prema kučištu etc. -.-

nema više onih bijelih jednostavnih niskobuđetnih kul hedseta za 15kn :(

btw ovo smeće me koštalo 50kn

Niko Bellic
21-08-2010, 23:10
Ove koje sam ti linkao su fenomen. Lagane su kao pero, imaju fenomenalan zvuk i zaboraviš na njih nakon što ih staviš. Najbolje male slušalice koje sam ikad kupio, a kupio sam ih bar 10-ak komada...

TeraBajt
22-08-2010, 00:50
seinheiser ftw. doduse to su mi za gitaru al sve ih vise i za komp koristim.

Systematic Reverse
25-08-2010, 17:16
seinheiser ftw.

agreed.


lol

btw ja sam bas sad razmisljao da grabam ipod i da se odem malo prosetat.

ali sam strgao slusalice male..

sad imam samoSSennheiser HD200 i Sennheiser PC151 ono..

nemogu sa njima brijat po gradu :E

xd

samo sto sam jucer slucajno iscupao jebeni konektor iz HD200 :x

ali bit ce fixed do kraja tjedna..