PDA

Pogledaj cijelu verziju : Win32:Tibs-AN Trojan



Lakuda
12-07-2006, 20:20
Već se dva dana mucim skinut djubre, ali mi ne ide.
Imam updejtan avast i neznam kako sam ga skupio.
Win32:Tibs-ANSvirus ruši vezu, a PC ne prepoznaje da je offline. Avast mi ga je registrirao par puta dok sam skenirao adAwareom. Bacio je poruku da je taj tibs u akciji, ali ga nisam mogao ni deletat niti "move to chest", a veza mi traje maximalno 3-4 min i puff.
Skenirao sam sa adawarom, spybotom, stingerom,
skenirao sam i u safe modu sa avastom, ali ga nije našao.
:-(
pls helpaj netko ako zna sta i kako..
tnx unaprijed

Jerry
12-07-2006, 20:26
briši windouze to sam ja napraivo kad sam imao 3 trojana koje nisam mogao deletati!

Prince-Artas
12-07-2006, 20:36
jesi probao s spybotom i onim microsoftovim defenderom

GrannyKiller
12-07-2006, 20:37
Već se dva dana mucim skinut djubre, ali mi ne ide.
Imam updejtan avast i neznam kako sam ga skupio.
Win32:Tibs-ANSvirus ruši vezu, a PC ne prepoznaje da je offline. Avast mi ga je registrirao par puta dok sam skenirao adAwareom. Bacio je poruku da je taj tibs u akciji, ali ga nisam mogao ni deletat niti "move to chest", a veza mi traje maximalno 3-4 min i puff.
Skenirao sam sa adawarom, spybotom, stingerom,
skenirao sam i u safe modu sa avastom, ali ga nije našao.
:-(
pls helpaj netko ako zna sta i kako..
tnx unaprijed

brisanje "neizbrisivih" virusa:

zapiši si negdje adresu gdje se dotični virus nalazi (npr. na papirić:), odi u Safe-Mode - kada se komp pali, stišći F5 ili F8 (uvijek zaboravim koji je) i uđi u safe-mod. u njemu ne rade nikakvi pozadinski servisi/programi (zato skeniraj u normalnom modu windowsa), pa virus neće biti aktivan. iskopiraj adresu gdje se virus nalazi u adresni redak Windows Exporera (jer nekad su neki folderi nedostupni osim ako im u adresni ne upišeš adresu) i jednostavno izbriši virus (ili file koji je zaražen).

Gaas
12-07-2006, 22:12
Već se dva dana mucim skinut djubre, ali mi ne ide.
Imam updejtan avast i neznam kako sam ga skupio.
Win32:Tibs-ANSvirus ruši vezu, a PC ne prepoznaje da je offline. Avast mi ga je registrirao par puta dok sam skenirao adAwareom. Bacio je poruku da je taj tibs u akciji, ali ga nisam mogao ni deletat niti "move to chest", a veza mi traje maximalno 3-4 min i puff.
Skenirao sam sa adawarom, spybotom, stingerom,
skenirao sam i u safe modu sa avastom, ali ga nije našao.
:-(
pls helpaj netko ako zna sta i kako..
tnx unaprijed

brisanje "neizbrisivih" virusa:

zapiši si negdje adresu gdje se dotični virus nalazi (npr. na papirić:), odi u Safe-Mode - kada se komp pali, stišći F5 ili F8 (uvijek zaboravim koji je) i uđi u safe-mod. u njemu ne rade nikakvi pozadinski servisi/programi (zato skeniraj u normalnom modu windowsa), pa virus neće biti aktivan. iskopiraj adresu gdje se virus nalazi u adresni redak Windows Exporera (jer nekad su neki folderi nedostupni osim ako im u adresni ne upišeš adresu) i jednostavno izbriši virus (ili file koji je zaražen).

:wink: dobar prijedlog lai nejede ti to sa svakim virusom ili trojancem.. :D ima nekih injectanih u original windows filove..tako sam ja napravio msn fucker koji se spojio sa svchost.exe i nemos ga pogasit...starta se sa tim procesom :D

msn fucker ti je stavljao kao nick...my ass is bleeding XD

GrannyKiller
13-07-2006, 08:24
S:wink: dobar prijedlog lai nejede ti to sa svakim virusom ili trojancem.. :D ima nekih injectanih u original windows filove..tako sam ja napravio msn fucker koji se spojio sa svchost.exe i nemos ga pogasit...starta se sa tim procesom :D

msn fucker ti je stavljao kao nick...my ass is bleeding XD

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray:
ok, te ne možeš tako lako poćistit, ali ih puno možeš na ovaj način.

inače, imaš prijedlog kako sredit ove "injectane" ?

Jerry
13-07-2006, 08:35
a ja sam imao virus koji mi je također zarazio svchost.exe i radnu memoriju :shock: popizdio sam i onda sam obrisao windouze!

v4MP1r3
13-07-2006, 09:02
nadji file, cut/paste na disketu i pokloni nekome za rodjendan, to ti je jedino rjesenje kako da ga se rijesis...uz reinstalaciju windowza sto sigurno neces...

GrannyKiller
13-07-2006, 11:38
nadji file, cut/paste na disketu i pokloni nekome za rodjendan, to ti je jedino rjesenje kako da ga se rijesis...uz reinstalaciju windowza sto sigurno neces...

lol...

to mi je dalo ideju: ako ne možeš izbrisat, kopiraj zaraženu datoteku s nekog drugog kompa (u safe-modu, uz malo sreće ćeš uspjet - ako nije neka datoteka kao svchost.exe)

možeš i izvadit hard disk, ubacit ga u nečiji komp i zamijenit datoteku orginalnom.