PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa bootom



Hidraulicar Kreso
10-03-2010, 22:46
Dakle, problem je slijedeći. Pokušao sam frendu instalirati windowse danas, i ne želi uopće bootati. Znači ne želi bootati stare winse, a niti želi bootati sa cd-a/dvd-a. U biosu je postavljeno da je first boot device cdrom. Prođe post i nakon toga crno, pa ako imate kakvu ideju.

Halo2
11-03-2010, 15:51
Pretpostavljam da su windowsi skinuti sa neta, pa nece radit jer je krivo snimljeno na DvD...(jedna od opcija)
Edit:iako je to zabranjeno postat ovdje :eyebrows:
Ako nije piratski provijeri na svom kompu jel ti oce ucitat DvD, ako oce mozda je kvar u njegovom DvD-romu

C
11-03-2010, 18:42
Bude crni ekran, ili dođe BSOD?

IGoR_2803
11-03-2010, 20:14
čekaj malo... daj bolje objasni... da li kompletan POST prolazi, pa tek onda sve stane ili sve stane tijekom POSTA?

u prvom slučaju vam nešto ne valja s cd-om, pa zato ne želi bootati...

u drugom slučaju problem nije softverske prirode nego hardverske...

Hidraulicar Kreso
11-03-2010, 21:10
Mislim da je hardverske prirode pošto je to računalo mnogo puta imalo problema uglavnom sa hardverom. Ali kažem kada prođe post, pita me za stisnuti tipku za boot sa cd-a i kada stisnem tipku, dođe crni ekran i stoji tako.

Čux
11-03-2010, 21:44
reko bi da je nekaj oko hardweraja, jer da mu nemre oćitat boot sector bi došla obavjest o tome. timviše jer ni bootabilne cedejove neće gutat. Sad točno u čem je fora nemam nikakve ideje, probavat pa kaj bude

C
12-03-2010, 00:07
Desktop ili Laptop?
Podesi HDD na IDE (a ne na SCSI, etc.), možda upali.

A možda je tako podešeno. Mislim da se za VGA to može podesiti, blank screen, neki support ili nešto normalno, ne znam sada na pamet, ako nešto ne štima.

Hidraulicar Kreso
12-03-2010, 16:29
Ok, hvala vam na savjetima, još ću pokušati sam nešto riješiti.