PDA

Pogledaj cijelu verziju : Humor u igrama



Isaac
10-03-2010, 08:58
Primjetio sam da sam se u nekim trenucima dok sam igrao neku igrau našao na podu od smijeha. Ne pričam samo o igrama
koje su smiješne po svojem sastavu te je cilj igre biti humoristična, nego i o onim ostalima, "ozbiljnima" igrama.
Tako da ovdje podjelite sa ostalima svoja iskustva. Neke nezaboravne rečenice kao npr. iz Mass Effecta:

Asari Councilor: Commander. Is this some kind of game? Are you calling in a report just so you can cut us off again?
Shepard: You know it. [disconnects communication]
Joker: That never gets old, does it?


"A hospital. Not a good place to have a fight." -Garrus
"What IS a good place to have a fight?" - Mordin
"Garden... electronics store... antique shop, if it's classy." - Garrus


nadam se da imate neke zabavne prijedloge

W3DR4N
10-03-2010, 09:19
Humor u igrama ne postoji.

Aral
10-03-2010, 09:36
Mogu navest Armed and Dangerous, tu sam se znao dobro nasmijat :)

Deadwalker
10-03-2010, 10:26
Humor u igrama ne postoji.

sure

bezimeni
10-03-2010, 10:31
Moraš biti duhovno inteligentan za igre da bi shvatio igru i nasmijao se.Tako barem tvrdi kolega baldick ili kako se već zove.Možda da nam on objasni u kojim se igrama od srca nasmijao.


Ja se jesam , tu i tamo. Npr.Battlefield : Bad Company 2 ima poneki smiješan komentar ili npr . igra Halo kad vojnik baci komentar "ustani da te ubijem ponovno " i sl. :D .

McPingvin_v2.0
10-03-2010, 10:44
Humor u igrama ne postoji.
Stvarno si preloš.

Enikejs, u ME2 sam se više puta strgao nego u jedinici... Genijalnost na djelu, iskreno :)

Raz
10-03-2010, 10:53
Psychonauts ofc.

Bonita Soleil: I couldn't hear him much at all, really, until Gloria's mother hit the stage.
Raz: He didn't like her performance either?
Bonita Soleil: No, I mean hit the stage, kersplat! Jumped from the catwalks while Gloria was in Paris.
Raz: ...Ew.
Raz: Yeah, that's what the janitor said, too.


Dr. Loboto: Well, I've reviewed your chart, little girl. The bad news is, we're going to have to remove your brain... strap it into an armoured battle tank, and have it shoot down innocent civilians with its concentrated psychic death beams!
Lili Zanotto: I'm gonna kill you so much.
Dr. Loboto: The good news is that your insurance should cover the whole thing.
[pauses]S
Dr. Loboto: Hey, is it getting warm in here?
Lili Zanotto: No, I'm trying to set you on fire through this stupid hat!
Dr. Loboto: What a delightfully mean little brain you have! Just what we want!


Raz: [holding a plunger as a disguise]SI work in the sewers.
G-Man: Gross, I would never let you date my daughter.


Raz: Can you believe a great battle was once fought here, on the very ground that you now so peacefully graze? Many men died. Some did it for freedom and some for country. Others did it just because they had guns. It's a crazy world, isn't it? Hmmm? Don't you think it's crazy? Hey, I'm talking to you cow. It's because of me that you're not talking French right now. Shame on you, ungrateful cow.

G-Man: Feces

GrimReaper
10-03-2010, 14:23
najjaci humor koji sam vidio u pc igri je bio u monkey islandu :thumbs2:

sta se tice browser based igara Kingdom of Loathing owna :bravo:

Systematic Reverse
10-03-2010, 16:15
Nisam se bas nesto smijao kad sam igrao ;/

ScorpiuS
10-03-2010, 19:19
najjaci humor koji sam vidio u pc igri je bio u monkey islandu :thumbs2:
CUT ME LIKE A JAK! :D

Tsumetai Ryujin
10-03-2010, 20:29
Humor u igrama ne postoji.

Monkey Island...

baldrick_
10-03-2010, 21:19
Moraš biti duhovno inteligentan za igre da bi shvatio igru i nasmijao se.Tako barem tvrdi kolega baldick ili kako se već zove.

da, to je tačno. duhovno neinteligentim ljudima su smešne one fore tipa neko šutne lika u jaja. ili neko prdne. prdež je uvek win kod seljaka. oni zato fore u grim fandangu, recimo, nikad neće da shvate. inače, baldrick je lik iz crnog guje (black adder), i to je, na primer, serija koju duhovni glupi neće da shvate. nije to subjektivno, meni kad nešto nije smešno, ja znam zašto je to nekom drugom smešno. a seljaci, oni ne razumeju uopšte o čemu se tu radi, nije im jasno što ti likovi pričaju. duhovna nije jedina inteligencija koja je bitna za humor, ali je osnova i ubedljivo je najbitnije.. bitne su i društvena i praktična (tim redom po važnosti), a i matematička teoretski, ali se jako retko javlja - pretpostavljam zato što pisci retko imaju visoko matematičko znanje. daklem, postoje razne vrste inteligentnog humora koje ne moraju svim inteligentnim ljudima da budu smešne, ali za sve je pravilo da ih seljaci ne razumeju.

Možda da nam on objasni u kojim se igrama od srca nasmijao.
u zadnjih nekolko meseci tales of monkey island, naročito epizode 3 i 4.. konstantno smešna, u nekim trenucima sam plakao od smejanja. kao kad se koristi turistički vodič kao način komunikacije - genijalno (ovako ne zvuči, videće svako ko odigra, a nije seljak).. i discworld noir (ajde, daj nekom čobanu koji živi na farmi 50 godina, pa vidi dal će da se smeje na ovo.. a genijalno je). imam spisak, pa ću dodati još nešto. dragon age i saboter su imali nekolko smešnih stvari, mada nije bilo lol situacija.. što se igara all time tiče (nisam hteo odma da ih spominjem, jer su ukusi menjaju, možda mi sad ne bi bile smešne) - grim fandango, curse of the monkey island, runaway, giants, itd.

rudeboy95
10-03-2010, 21:28
Monkey Island, ofc.

Zatim tu je Dragon Age: Origins (od onih koje im svrha nije nas nasmijati), ENCHANTMENT dijete.

Sonic_Moronic
10-03-2010, 21:29
No One Lives ForeverS1 & 2. Svako malo ima materijala za cerekanje.

bezimeni
10-03-2010, 21:30
baldick baš si to dobro objasnio ...ako se sjetiš još neke smiješne situacije iz neke igre slobodno se raspiši.Inače sam okružen sve samim primitivcima koji rikavaju na filmove poput Glup i gluplji ili Mr. Bin pa namam baš priliku komunicirati sa nekim toliko duhovno inteligentnim.

Bara
11-03-2010, 09:54
Monkey Island i Sam & Max, mislio sam da igre ne mogu biti tako urnebesne prije nego što sam zaigrao ova dva serijala.

Isaac
11-03-2010, 10:50
Enikejs, u ME2 sam se više puta strgao nego u jedinici... Genijalnost na djelu, iskreno :)[/quote]

Neznam, ja imam obrnuto iskustvo

W3DR4N
11-03-2010, 10:51
Monkey Island i Sam & Max, mislio sam da igre ne mogu biti tako urnebesne prije nego što sam zaigrao ova dva serijala.
Oba serijala zajedno imaju manje humora od prosječne epizode Spužvaboba.
Igrama se masovno podilazi, te se smiješnim stvarima smatra ono što je na televiziji prestalo biti prije 20 godina.

Isaac
11-03-2010, 12:24
Neznam baš, Monkey Island je bio smiješan, ali na svoj način. Nešto na što se djeca smiju. Tipa MediEvil, moj je mlađi brat rikavo na to...

McPingvin_v2.0
11-03-2010, 12:29
/cut
Ne postoje igre koje pomiču granice.

baldrick_
11-03-2010, 13:03
Inače sam okružen sve samim primitivcima koji rikavaju na filmove poput Glup i gluplji ili Mr. Bin pa namam baš priliku komunicirati sa nekim toliko duhovno inteligentnim.
dobro, humor je subjektivnan, iako je bin i gluplji i tuplji malo neinteligentniji.. nisam baš o tome pričao, pogledaj film idiocracy, ima jedna scena u njemu.. potraži na youtubeu, kad gledaju film u budućnosti, pa se svi smeju na prdež. e tome smo jako bliski..

btw, baldrick je, to ti je lik iz crnog guje, ali onog britanskog - black adder.

da sam na tvom mestu, prvo bih dao argumente, pa tek kad budu pobijeni, onda bih tek aktivirao mehanizme za odbranu. ovako je jednostavno jadno. samo pokazuješ i da ti je društvena inteligencija niska.

bezimeni
11-03-2010, 13:21
Hebiga , ja ti gledam samo DR. Housea i Mr.Beana .Tamo glume ljudi koji nikada ne bi sudjelovali u tako jadnoj seriji kao što je Crna Guja.

I mislim da me nisi shvatio , ne vidim zašto se sada želiš svađati :o .

McPingvin_v2.0
11-03-2010, 13:26
Crna Guja je jadna serija?

Oy wey :(

System
11-03-2010, 13:36
Blizzardove igre imaju dozu humora, ali je prikriven, na primjer kada klikcete konstantno na jedinicu svakakve budalastine izvaljuju(WC, SC). Onda Quest for Glory ima humora kada likcete bez veze po ekranu ispadne nesto tipa "That is a pixel, Mr. and Mrs. pixel arent avaible now please call later".

Ko ne voli Crnu Guju kurac mu se ne dize.

Bartuc
11-03-2010, 13:55
Hebiga , ja ti gledam samo DR. Housea i Mr.Beana .Tamo glume ljudi koji nikada ne bi sudjelovali u tako jadnoj seriji kao što je Crna Guja.

Valjda znaš da je Mr. Bean glavna uloga u Crnoj Guji :D


Inače, u igrama definitivno ima humora, ali ne da bi mogao krepavati od smijeha. Ne postoji žanr "Humor" u gamingu, već se čitav humor svodi na par scena u svakoj dvadesetoj igri. Najbliže humoru su avanture, ali opet se ne nasmijem niti blizu kao u dobrom filmu. No sve jedno, full mi je simpatično vidjeti humor u igri, pa makar ne bio prvoklasni.

baldrick_
11-03-2010, 13:58
a vidiš, ima igara kojima je cilj pretežno da nasmeju čoveka, a to su baš te avanture. dosta njih je meni baš smešno

Hebiga , ja ti gledam samo DR. Housea i Mr.Beana .Tamo glume ljudi koji nikada ne bi sudjelovali u tako jadnoj seriji kao što je Crna Guja.

I mislim da me nisi shvatio , ne vidim zašto se sada želiš svađati :o .
ne razumem šta oćeš da kažeš, ako jedan glumac glumi u manje inteligentnoj seriji, sve ostale u kojima glumi su isto manje inteligentne? bartuce, to mu je neka metafora, pokušava da me podjebava, i hugh laurie glumi u crnom guji

ne želim da se svađam, pristojno sam ti odgovorio, bez ikakve vatre ili ljutnine. mada, moram ti priznati da mi je drago što me napadaš, osećao sam se dobro dok sam ti odgovarao.. izgleda da ja tako izbacujem negativnu energiju. sad ću da odem na neki drugi forum da vređam ljude, samo moram prvo da ih isprovociram..

Devil Dog
11-03-2010, 13:59
TF2 Spy! :pray:

nnuYi-nzE90

Bartuc
11-03-2010, 14:04
Aha, kužio sam dozu sarkazma ali ne znam tko glumi u Houseu pošto to u životu nisam pogledao :D

bezimeni
11-03-2010, 15:50
ne razumem šta oćeš da kažeš

Jesi li siguran da nemaš problem sa komunikacijskom inteligencijom ?

baldrick_
11-03-2010, 19:22
jesam, to što si rekao nema smisla.. razumeo sam šta si rekao, napisao sam malopre, samo to nema smisla. mada to nema veze sa društvenom inteligencijom, to pre spada u duhovnu - metafore i sl.

m0dkayZ
02-06-2010, 23:06
Baldrick ti se nebi opalio smijat da ti stara naprimjer prdne na roditeljskom, na rucku kod familije...Ili nesto slicno?

baldrick_
02-06-2010, 23:52
drugo je u stvarnosti, a drugo je na filmu. kad se nešto stvarno desi, mnogo je smešnije. zato ne volim nešto viceve, al da doživim nešto kao u njima.. pa smejao bih se do svetog petka

MILF hunter
03-06-2010, 00:43
Serious Sam, Hogs of war, Parappa the rapper, Mortal kombat :rotfl: :pray:

Devil Dog
05-06-2010, 14:31
...zaboravljaš na S.W.I.N.E.

Wishmaster
08-06-2010, 17:38
7E7yNHS1wuc

:D

The Fury
08-06-2010, 18:17
Disgaea, bilo koji. Obožavam serijal i zbog odličnog humora.

seahawk37
08-06-2010, 18:44
Strong Bad's Cool Game for Attractive People - jedina igra u kojoj sam se posteno nasmijao i to dosta puta

Systematic Reverse
09-06-2010, 17:45
Nisam valjda nikad igrao neku igru gdje ima humora, nista mi nepada napamet :///

osim u Warcraftu i Starcraftu, ima fora stvari kad se vise puta klikne na unita :)

ali ni to opet nije ono, da se smijem glasno._.

Dabro
09-06-2010, 19:02
Dijalozi u Bad Company 2. Od ismijavanja mw2 do pricanja o 50 centu. Samo stanite i slusajte
jbB4NRSv ... re=related (jbB4NRSvMwY&feature=related)S fav scena u predatoru xD
koyjpEsjmEsS supermoci i random shit
y-Z1VFRZ ... re=related (y-Z1VFRZ5MM&feature=related)S greatest thing ever seen
V6PB6lwZ ... re=related (V6PB6lwZQH4&feature=related)S spidey senses
itd...
Nemojte mi reci da bi igra ista da nema tog humora u razgovoru (oni koji su igrali).

Sonic_Moronic
09-06-2010, 19:33
hRBh591rqps&feature=related

ScorpiuS
09-06-2010, 20:22
Koja je to igra?

Sonic_Moronic
09-06-2010, 21:05
NOLF 2, kralj humora u igrama.