PDA

Pogledaj cijelu verziju : DirectX problem



Frky
08-03-2010, 19:01
Na frendovom kompu sam probao instalirati dvi igre (CoD2 i Half Life 2) i sve radi normalno do trena kad treba upaliti igru!
Naime, pojavi mu se neki directx error (jbga, zaboravio sam što piše)! Vidio sam preko dxdiag-a da ima directx 11!
Probao sam staviti i 9c i opet isti problem!

dmy
08-03-2010, 21:34
To se i meni desavalo! To ja mislim da fale neki fajlovi U windows Datotekama probaj na drugom sustavu.

Frky
09-03-2010, 12:03
Pa jesam, radi normalno, ali na njegovom kompu neradi! Ono, nemože ga formatirati jer mu je to sestrin/njegov komp! Doduše, i nije ga tolika briga hoće li igrati ili neće, ali eto, htio sam mu to dati da zaigra jer nije nikad ništa igrao!

C
10-03-2010, 17:57
To je Windows 7?

Frky
11-03-2010, 20:08
Da!

C
11-03-2010, 21:01
Jesi li skinuo najnoviji DX9? Ima ti 104 MB-a spakiran.
Također, ukucaj u run "dxdiag" u start meniju, pa također pogledaj fajlove, pisati će ti na listi koji nije instaliran.

Ako je to W7 Ultimate, on ima problema i čekaju se packovi za njega, pa prijeđi na Professional, jer on nema nikakvih problema za razliku od Ultimate verzije, a nećeš ni primjetiti znatnu razliku, jer Ultimate ima kojih 4-5 dodatnih opcija u moru svih mogućih.

Ako imaš vremena, možeš skinuti DirectX Ripper, i kroz njega pokrenuti igru, sa nekim od opcija DX-a, i vidjeti dali će grafika biti OK. Ako hoće, znači da je problem u fajlovima od DX-a.

Frky
11-03-2010, 21:14
A ono, nisam probao s najnovijim dx-om jer tip nema net, neznam koju 7-icu koristi, došla mu je predinstalirana kad je kupovao komp! Probat ću mu staviti najnoviji dx kad ga sljedeći put vidim pa javim!